Forum » Omrežja in internet » kako izklopiti DHCP v winXP
kako izklopiti DHCP v winXP

[alien] ::
ok sej vem da se o ruterjih pa o tem dost govori na tem forumu. upam da ne boste jezni zarad tega posta. Ok problem je sledeč. Kupu sem router level one. V navodilih piše da moreš na začetku naštimat da auomatsko dodeli ip naslov in da morajo biti vsi DHCP serverji(razen routerja izklopleni). V winsih mi pod ipconfig piše DHCP enabled. A je to težava da stvar ne dela? Kako to izklopit? UPorablam WinXP 
- spremenil: [alien] ()

Turtle ::
Nekateri ruterji imajo probleme z nefiksnimi IPji....DHCP lahko, mislm da, izklopiš pod : START--->Control panel--->Administrator tools--->Serivices.....tam poišči DHCP klient in poglej kako in kdaj si ti zaganja in seveda nasatvi po želji (desni klik) 

hruske ::
Tisti DHCP klient MORA biti prižgan, started, drugače windows ne bojo zaznal routerja. Izklopit je potrebno dhcp SERVERJE, kar pomeni deljenje internetne povezave pod windows.
 
Kaj več pa s tako skopimi podatki ne vem povedat.
Kaj več pa s tako skopimi podatki ne vem povedat.
Vredno ogleda ...
| Tema | Ogledi | Zadnje sporočilo | |
|---|---|---|---|
| Tema | Ogledi | Zadnje sporočilo | |
| » | adsl + mrežaOddelek: Omrežja in internet | 1623 (1359) | fx | 
| » | Win2003 server ent + ICS (ADSL)Oddelek: Omrežja in internet | 2018 (1926) | PaJo | 
| » | Pomoc pri povezavi na internet!Oddelek: Omrežja in internet | 1726 (1520) | Zm3-D3n | 
| » | skupna raba omrežne povezaveOddelek: Operacijski sistemi | 1779 (1666) | ali3n | 
| » | ADSL in 2 ProCa P.S.(naj bo poceni)Oddelek: Pomoč in nasveti | 1089 (1048) | ali3n | 
