» »

nova sluzba, kako staro čimprej prekiniti?

nova sluzba, kako staro čimprej prekiniti?

bigbada ::

Zdravo,

Imam resno vprašanje (gre se za življenje in smrt, no skoraj). V glavnem, dobil sem dosti boljši ponudbo službe, ampak imam še trenutno pogodbo za določen čas 1 mesec (do konca decembra), pa me zdaj zanima kaj v tem primeru storiti. Se da ta pogodba kako čimprej prekiniti obojestransko sporazumno ali pa kaj podobnega ali še res moram do konca pogodbe oddelati vse dni? So mi danes na razgovoru za novo sluzbo rekli, da bi bilo fajn, če bi se dalo prekiniti prej, da pol začnem kar v novi sluzbi. Torej lahko grem enostavno do kadrovske trenutno sluzbe in jim pač po pravici povem kakšno je stanje in bi rad da čimprej prekinem delo pri njih. Gre to?

Hvala vam za odgovor
lp

Ganon ::

Vse se da dogovoriti, če imaš opravka z normalnimi ljudmi. Povej jim, kako stoji zadeva in se pogovorite.

jernejl ::

Ja, sporazumno se jo da prekiniti kadarkoli.

MoRp ::

Vzami A4 list papirja in napiši PROŠNJO ZA SPORAZUMNO PREKINITEV DELOVNEGA RAZMERJA, navedi samo, da bi zaradi osebnih razlogov želel prekiniti delovno razmerje z 30.11.2017
Papir odnesi v kadrovsko službo. Oddaj ga glavni osebi v HR. Po potrebi se ustavi še pri šefu oz lastniku podjetja. Jaz še nisem doživel, da me ne bi spustili na dogovorjen datum (3x v 10ih letih).

Če ne znaš sam napisat, povej ti bom jaz sestavil (ker omenjaš, da gre za življenje ali smrt...).

Tilen ::

Tudi pogodba za določen čas ima odpovedni rok, katerega se moraš držati ali se dogovoriti za skrajšan odpovedni rok.

V primeru redne odpovedi pogodbe o zaposlitvi s strani delavca je odpovedni rok do enega leta zaposlitve pri delodajalcu 15 dni, od enega leta zaposlitve pri delodajalcu pa 30 dni.


Mimogrede, preveri še dodatne pogoje na trenutni pogodbi. Včasih piše, da lahko sicer greš predčasno, če plačaš pogodbeni znesek. Mogoče ti ga celo poravna novi delodajalec. ;)
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

TheBlueOne ::

Pogodbene obveznosti moras izpolniti, ce se druga stranka ne strinja s spremenjenimi pogoji.

Je pa v decembru veliko praznikov in polna placa, kakor tudi otezeno delovanje, mnoga podjetja imajo daljsi odmor, kar zna delodajalca prepricati v sporazumno prekenitev pogodbe. V nasprotnem primeru bi delodajalec placal eno placo za relativno kratek mesec po kolicini delovnih dni. Tako da v decembru imas verjetno nsjboljse moznosti. :)

tomazic89 ::

Naredi kot ti je napisal @MoRp. Ce imas odpovedni rok in mislis, da imas vseeno kaj za postoriti in za to rabis naprimer se en teden, je lepo da si tudi ti posten in napises v prosnji, da predlagas skrajsanje odpovednega roka in prekinitev pogodbe na dan xx.yy (cez 5 dni).

Veron ::

bolje brez enega delavca, kot z nezadovoljnim delavcem (to razume vsak delodajalec). Sploh glede na to, da si zadnji mesec in ne želiš podaljšat, mora bit delodajalec čuden, če ne pristane na sporazumno prekinitev. Ker če te bo na silo zadržal še 1 mesec, bo od tebe imel malo, ker boš delal vse, da narediš čim manj.

Invictus ::

Glede na to, da imaš do konca decembra pogodbo, se nima smisla zajebavat.

Novi te bo počakal.

Drugače pa daš predlog sporazumne prekionitve in se potem pogajaš dalje.

če te pa novi ne more čakati 1 mesec, pa tud kurc. Že ni resen...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Bizkit45 ::

jernejl je izjavil:

Ja, sporazumno se jo da prekiniti kadarkoli.


To bi jaz izbral za najboljši odgovor. Kaj pa "sporazumno" potegne za seboj je pa druga stvar.
Če ima sedanji delodajalec veliko korist od tebe, potem dvomimi da se bo dalo sporazumeti :)
So pa skoraj v vsaki pogodbi trigerji in opcije o prekinitvi.
Ena življenska..VSAKO pogodbo se da prekiniti če se za to strinjajo OBE strani. Seveda mora biti SPORAZUMNO in ne pod prisilo :)

bi se pa strinjal tudi z Invictus glede tega :
če te pa novi ne more čakati 1 mesec, pa tud kurc. Že ni resen...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Bizkit45 ()

solatko ::

Zakaj pa novi delodajalec neresen, on je dal razpis, ker nujno rabi delavca sedaj in ne čez en mesec.
Stvar je taka - ti napiši delodajalcu odpoved z določenim dnem, v odpovedi obrazloži da gre za drugo službo za nedoločen čas in bi prosil, da na ta dan nehaš delat pri njem.

Če bi te sedanji delodajalec dejansko rabil, ti nebi dajal pogodbe za določen čas.
Delo krepa človeka

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: solatko ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Sluzba za nedolocen cas-odpoved

Oddelek: Loža
102088 (1330) xx23
»

Sporazumna prekinitev pogodbe (dolg delodajalca) (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
5513291 (11615) Pithlit
»

Takojšna opustitev službe, lahko naredim to ?

Oddelek: Loža
4813087 (9827) Mufasa
»

Se moram nujno držat odpovednega roka? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7334781 (32488) AndrejO
»

Prosim za nasvet: sporazumna odpoved

Oddelek: Loža
2810780 (10180) MadMicka

Več podobnih tem