» »

"Talenti" na slovenskih cestah

"Talenti" na slovenskih cestah

Temo vidijo: vsi
««
278 / 307
»»

nejc_nejc ::

Utk je izjavil:

Ne vem kaj je tu subjektivnega. Če stojiš sred križišča, da ne morejo mimo tebe, potem si zaslužiš kazen.

ne vem ali se ne moreš prebiti če je med vozili 3 m....

Utk ::

A misliš da policaj ne vidi če grejo avti mimo tebe ali ne?

GupeM ::

nejc_nejc je izjavil:

Nč ne trolam... :), za ta člen res nisem vedel ali pač, pred 40 leti.

Se strinjam, ni ok, če se križišče zapre, da noben ne more levo, desno ali prečkati pravokotno.
Ja, pusti se tiste slabe 3 metre med vozili..., če se pa ustaviš na zeleni in PRAVILNO čakaš, pa teoretično res nikoli ne prideš preko križišča.

Kako te lahko kaznuje policist glede na člen...subjektivno?

Če ne trolaš, si pač malo zaostal.

Če se pogovarjamo teoretično, potem teoretično nikoli nihče ne pride preko križišča.

mirator ::

nejc_nejc je izjavil:

mirator je izjavil:

ja, sam mislim, da to ni glavni problem v Kokoški, je kaj drugega bolj pomembno.....:D

Res je, samo da se v tej temi pogovarjamo o talentih na cesti, med katere se izgleda po tvojem razmišljanju, uvrščaš tudi ti.

Ok, sem "talent" po tvoje.
Samo razloži mi, na osnovi česa in kako naj ocenim ali lahko zapeljem v križišče ali ne (razen če vidim polno banan na cesti, ki so padle iz šleparje... ), tako kot za stop znak.

Ti je že nekdo pred mano povedal, da če tega nisi sposoben, potem nisi niti sposoben z vozilom za na cesto. Pač vidiš, da je kolona na drugi strani križišča do križišča in počakaš da se pomakne naprej. Ko se kolona premakne, da je prostora še eno vozilo, se priključiš, tisti za tabo pa čaka, kot prej ti. Če se ti med čakanjem prižge rdeča luč, bodo imeli tisti iz leve in desne prosto pot in ne bo zastojev. Ko pa se tebi ponovno prižge zelena luč, si prvi v vrsti in lahko zapelješ v križišče.

nejc_nejc ::

Če ti niso oni iz leve in desne spet nafilali dolzino, ki jo je cesta v tem času, pred teboj požrla. In si spet na istem.

Ahim ::

mirator je izjavil:

Ko pa se tebi ponovno prižge zelena luč, si prvi v vrsti in lahko zapelješ v križišče.

Si prvi v vrsti, ki spet ne sme v blokirano krizisce, ker se ne bo ispraznilo do takrat, ko bo spet rdeca, ampak malo za tem. In tako v nedogled, medtem ko se iz obeh strani pred tabo v isto smer pridejo druga vozila, ki tudi potem ko se kolona malo premakne, krizisce spet v "tvoji" smeri zapolnijo.

Primer: ob koncu sihta npr. Parmova v smeri proti Drenikovi (pa se zapolni prakticno samo iz ene strani, niti ne iz obeh!), cakas lahko v nedogled ... ali pa gres v krizisce in pac tudi kolona z desne obcasno malo pocaka, kot pri zadrgi. Ali pa pri Situli (sploh smer s Topniske proti podvozu).

GupeM ::

Se strinjam. Jaz že 15 let čakam na enem semaforju, pa mi še ni uspelo speljati, ker drugi vedno zabijejo križišče oz cesto, na katero bi rad zapelhal. Zaenkrat imam še upanje, da v naslednjih nekaj letih končno lahko speljem, da ne bom res čakal v nedogled. Ampak počasi pa obupavam.

Konec heca.

Naj povem, da še nikoli nisem čakal več kot en interval, če sem bil prvi na semaforju. S tem da tudi nikoli nisem zaprl križišča.

Ahim ::

GupeM je izjavil:

Se strinjam. Jaz že 15 let čakam na enem semaforju, pa mi še ni uspelo speljati, ker drugi vedno zabijejo križišče oz cesto, na katero bi rad zapelhal. Zaenkrat imam še upanje, da v naslednjih nekaj letih končno lahko speljem, da ne bom res čakal v nedogled. Ampak počasi pa obupavam.

Konec heca.

Naj povem, da še nikoli nisem čakal več kot en interval, če sem bil prvi na semaforju. S tem da tudi nikoli nisem zaprl križišča.

Cestitam! Mogoce nejc tudi ne, ampak ga pribijate na kriz kot da singlehandedly povzroca prometni kolaps v Ljubljani in da naj cimprej vrne voznisko ker si drzne zapeljat v zabasano krizisce, ki se vendarle prej ali slej spuca? (tudi omenjena zgoraj)

Tidule ::

nejc_nejc je izjavil:

Eno je spuščati vozila, ki zavijajo recimo levo, kar je čisto normalno, drugo, je pa debilno čakanje pred zeleno lučjo in se igrati svetnika. sorry

tale vaša zgodbica nima veze z realnostjo.

To da je bistveno lazje bit kreten, ki zabije krizisce, kot vozit po predpisih, ne spremeni dejstva, da si kreten, ce zabijes krizisce.

Ahim je izjavil:

GupeM je izjavil:

Se strinjam. Jaz že 15 let čakam na enem semaforju, pa mi še ni uspelo speljati, ker drugi vedno zabijejo križišče oz cesto, na katero bi rad zapelhal. Zaenkrat imam še upanje, da v naslednjih nekaj letih končno lahko speljem, da ne bom res čakal v nedogled. Ampak počasi pa obupavam.

Konec heca.

Naj povem, da še nikoli nisem čakal več kot en interval, če sem bil prvi na semaforju. S tem da tudi nikoli nisem zaprl križišča.

Cestitam! Mogoce nejc tudi ne, ampak ga pribijate na kriz kot da singlehandedly povzroca prometni kolaps v Ljubljani in da naj cimprej vrne voznisko ker si drzne zapeljat v zabasano krizisce, ki se vendarle prej ali slej spuca? (tudi omenjena zgoraj)

Kolaps v kriziscih povzrocajo ljudje, ki niso sposobni razumet, da nimajo kaj delat v kriziscu ce ga ne morejo spraznit. Nejc zagotovo ni edini tak bedak, je pa edini, ki to trenutno zagovarja.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Tidule ()

GupeM ::

Ahim je izjavil:


Cestitam! Mogoce nejc tudi ne, ampak ga pribijate na kriz kot da singlehandedly povzroca prometni kolaps v Ljubljani in da naj cimprej vrne voznisko ker si drzne zapeljat v zabasano krizisce, ki se vendarle prej ali slej spuca? (tudi omenjena zgoraj)

Daleč od tega, da je edini. Večina je takih. Na križ ga pa "pribijamo," ker zagovarja to početje in ker ne razume preproste logike.

Ahim ::

Tidule je izjavil:

Kolaps v kriziscih povzrocajo ljudje, ki niso sposobni razumet, da nimajo kaj delat v kriziscu ce ga ne morejo spraznit. Nejc zagotovo ni edini tak bedak, je pa edini, ki to trenutno zagovarja.

Aha, zato je ze 15 let ujet tam v nekem kriziscu, ki ga je zabil, in pise na ST s svojega telefona, katerega je nafilal z zadnjimi kapljicami goriva izpred 15 let ... 8-O

nejc_nejc ::

Kako naj po vaše, jutri, ocenim, kdaj ne bom šel naprej?

Kako lahko jutri zjutraj ugotovim, kdaj se bo na pravokotni smeri prižgala zelana?


Matr, toliko ste pametni ter črkobralski, eksaktnega odgovora na dve vprašanji pa nisem dobil.
Ko mi nekje 100 strani nazaj odgovorite, da sem vosu, ker trdim, da se v večini voženj na AC lahko vozi brez uporabe zavor in to na PP, si človek misli svoje in ugotavlja, da vas večino vozi avto in ne vi njega.

Utk ::

Dej vrni izpit. Kako ne vidiš, da se kolona ne premika in nima smisla da se siliš na konc? Nič te briga kdaj se bo njim prižgala zelena. Če je kolona skoz naprej in stoji, je čist vseeno kdaj bo zelena za njih.

Tidule ::

Kako naj po vaše, jutri, ocenim, kdaj ne bom šel naprej?


Če si usposobljen za upravljanje vozila, potem to vključuje tudi obvezo, da znaš presodit ali boš lahko prevozil križišče v katerega nameravaš zapeljat. Če nisi sposoben videt ali se vozila rped tabo premikajo in ali je za križiščem dovolj prostora zate, potem pač ne uporabljat motornega vozila, ker tej nalogi nisi dorasel.

Kako lahko jutri zjutraj ugotovim, kdaj se bo na pravokotni smeri prižgala zelana?

ne rabiš, je povsem brezpredmetno. Ko zapelješ v križišče moraš vedet ali boš na drugi strani prišel ven ali ne. To da zapelješ v križišče, tam stojiš in potem upaš, da se ne bo zamenjala luč, je samo in le tvoja nesposobnost.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Tidule ()

cvalsr ::

Tale nejcnejc je pa očitno v tesnem krvnem sorodstvu s solatkotom, geni so geni. Sin?

nejc_nejc ::

Ne hčerka po tanovem. Kvote pa to.

solatko ::

cvalsr - Ti pa z vsemi idioti tu gor!
Delo krepa človeka

Tidule ::

Haha, obcutljiva tocka za nasega nesposobneza.

cvalsr ::

cvalsr - Ti pa z vsemi idioti tu gor!

Še en "solatizem". :))
Zanesljivo ne z vsemi, s teboj nisem. Če bi bil, bi od sramu hodil v javnosti s škrnicljem, poveznjenim čez glavo...

Pithlit ::

Sej če te solatko ozmerja z idiotom je to v bistvu kompliment.
Life is as complicated as we make it...

cvalsr ::

Sej če te solatko ozmerja z idiotom je to v bistvu kompliment.

:))Biti v sorodstvu z njim pa niti ne.

Horas ::

https://siol.net/avtomoto/novice/alkoho...

končno nekaj pametnega!skrajni čas je že bil! pa še za mamilopapeke bi morali naredit!
8700k+z390, 32gb 3600mhz, 1080ti, 700w gold, 512gb+2x250gb m.2 nvme + 2tb hdd

8500+b360, 32gb 2666mhz, rx 6600, 600w bronze, 512gb+250gb ssd m.2 + 2tb hdd

c23po ::

Tri stvari bi potrebovali: alkoholno ključavnico, aktivni omejevalnik hitrosti in radar za brezpogojno varnostno razdaljo.
Računalniki nimajo spominov.

Invictus ::

Predvsem bi morale biti dovoljene kamere za vožnjo v rdečo luč...

Tega je nenormalno veliko...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

predi ::

Vgradnja posebne ključavnice ni dovolj. Kot nekaterim piše na vozniški "vozi z očali ali lečami", mora podobno pisati na vozniški povratnikov, le da bi pisalo "lahko vozi samo vozila s posebno ključavnico". Oboje predstavlja tveganje, ki izvira iz zdravstvenega stanja posameznika. Če je problem zasebnost, naj se tak register vodi ločeno, vpogled pa naj imajo samo pooblaščene osebe pri nadzorih. V glavnem, ključavnica bi morala biti vezana na osebo, ne vozilo, razen, če je govora o javnem prevozu.

Mene ne bi nič motilo, če bi moralo biti vsako motorno vozilo za uporabo v cestnem prometu opremljeno s takšno ključavnico. Tudi pred kakšnimi dvajsetimi leti me to ne bi motilo.

bemfa ::

Ma kake ključavnice... še malo pa mi bo avto vrtal po nosu za Covid in stikal po anusu za morebitnimi bakterijami ali kaj??? Kje pa še mamo čas delat neke teste vedno preden speljemo... Predstavljajte si dostavljalca, pri vsaki stranki pihat, bo revež ja celi zeleni po šihtu.

GupeM ::

predi je izjavil:

Vgradnja posebne ključavnice ni dovolj. Kot nekaterim piše na vozniški "vozi z očali ali lečami", mora podobno pisati na vozniški povratnikov, le da bi pisalo "lahko vozi samo vozila s posebno ključavnico". Oboje predstavlja tveganje, ki izvira iz zdravstvenega stanja posameznika. Če je problem zasebnost, naj se tak register vodi ločeno, vpogled pa naj imajo samo pooblaščene osebe pri nadzorih. V glavnem, ključavnica bi morala biti vezana na osebo, ne vozilo, razen, če je govora o javnem prevozu.

Mene ne bi nič motilo, če bi moralo biti vsako motorno vozilo za uporabo v cestnem prometu opremljeno s takšno ključavnico. Tudi pred kakšnimi dvajsetimi leti me to ne bi motilo.

Sem proti, da bi bilo to v vseh vozilih. Sem pa za, da bi bilo to pri tistih, ki so kdaj napihali. Seveda mora zadeva biti vezana na osebo, oz da oseba lahko upravlja samo z vozilom, ki takšno ključavnico ima. Saj načeloma lahko nekdo drug pihne noter namesto tebe, ampak če te ustavijo in avto nima takšne ključavnice, ali če avto takšno ključavnico ima, ti pa vseeno voziš pijan, bi moral biti pa trajen odvzem izpita.

GupeM ::

Oh, the irony ...

IgorCardanof ::

8-)
Retail investor, Simp, Crypto analyst, Cardano hejtr
Ne odgovarjam na DM.

nejc_nejc ::

GupeM je izjavil:

Oh, the irony ...

Gledata, kako sta ob trku poskodovala avto. Trikotnika, pa nisi slikal.

GupeM ::

Komaj sta izstopila iz avta. Tole je samo screenshot videa.

energetik ::

Par kapelj dežja in že 3 nesreče na LJ obvoznici. Zaradi parih pacientov, ki ne vejo kaj je varnostna razdalja, bo pol Štajerske zamudilo na šiht.
Naslednji talent na regionalki proti Dolskem. Popolnoma ravna cesta, vidi se kilometre daleč, omejitev 90km/h, on vozi 50, ne šmirgla nobenega, kljub temu da ima zadaj kolono 15 avtov.
vires in numeris

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: energetik ()

ZveeZ ::

Se ze veselim danasnje poti v LJ :/

WizzardOfOZ ::

predi je izjavil:

Vgradnja posebne ključavnice ni dovolj. Kot nekaterim piše na vozniški "vozi z očali ali lečami", mora podobno pisati na vozniški povratnikov, le da bi pisalo "lahko vozi samo vozila s posebno ključavnico". Oboje predstavlja tveganje, ki izvira iz zdravstvenega stanja posameznika. Če je problem zasebnost, naj se tak register vodi ločeno, vpogled pa naj imajo samo pooblaščene osebe pri nadzorih. V glavnem, ključavnica bi morala biti vezana na osebo, ne vozilo, razen, če je govora o javnem prevozu.

Mene ne bi nič motilo, če bi moralo biti vsako motorno vozilo za uporabo v cestnem prometu opremljeno s takšno ključavnico. Tudi pred kakšnimi dvajsetimi leti me to ne bi motilo.


Nič od tega ne rabimo.
0.0 alkohola naj bo za vožnjo avtomobila. Do 0.24 plačaš 1200€, nad 0.24 pa gre avto direktno v stiskalnico, ti pa dobiš še 5 ali 10000€ kazni in še 5000€ za stroške stiskanja avta. Pa tudi tisti na socialni bi morali to kazen plačat (nobenih izgovorov nebi upoštevali).
Pa to potem redno izvajat. Pa ne en teden na leto pred martinovem, ampak vsak dan (sej zato so policaji plačani, ne samo za en teden na leto).
Bodo vsi alkoholiki raje z vlakom ali busom hodili domov, kot pa z avtom.
Milčinski je napisal butalce kot prispodobo in ne kot priročnik!!!
Svuda u svijetu ima budala ali je izgleda kod nas centrala!!!

Utk ::

Če si ti zdravljen alkoholik, ki ne zmore spit EN špricer in it domov, zarad tega ni treba izvajat terorja nad vsemi.

WizzardOfOZ ::

Utk je izjavil:

Če si ti zdravljen alkoholik, ki ne zmore spit EN špricer in it domov, zarad tega ni treba izvajat terorja nad vsemi.


Če ti ne moreš zdržat brez enega špricerja pred vožnjo, potem si bolj ti alkoholik. Sam nisem alkoholik in kadar že kaj popijem, grem vedno s taksijem. Škoda izgubiti izpit zaradi bedarije.

Se je pa 2 meseca nazaj pijanček zaletel v taščo. Stala je v koloni in tip je bil tako pijan, da ko se je pripeljal za njo, ni uspel avta ustavit. In take je treba spravit s cest. Če drugače ne gre, pa z 0.0 zakonom.
Milčinski je napisal butalce kot prispodobo in ne kot priročnik!!!
Svuda u svijetu ima budala ali je izgleda kod nas centrala!!!

Tidule ::

Nekoga ki sede za volan mrtvo pijan ne bo popolnoma nic ganilo ali je meja 0.0 ali 0.24. Tako da je pravljica o tvoji tasci povesem brezvezen rant, ki nima nic dejanskim stanjem.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Tidule ()

Utk ::

Če ti ne moreš zdržat brez enega špricerja pred vožnjo

Zmorem, ampak če se mi ga zahoče in dokler ga smem, ga pa bom. Ne glede na to kaj zdravljeni alkoholiki mislijo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Utk ()

predi ::

WizzardOfOZ je izjavil:

0.0 alkohola naj bo za vožnjo avtomobila. Do 0.24 plačaš 1200€, nad 0.24 pa gre avto direktno v stiskalnico, ti pa dobiš še 5 ali 10000€ kazni in še 5000€ za stroške stiskanja avta. Pa tudi tisti na socialni bi morali to kazen plačat (nobenih izgovorov nebi upoštevali).
Glede na to, da vgradnja naprave za preprečevanje prižiga motorja ni poceni, sploh pri starejših vozilih, kjer to ni predvideno, je to že dovolj visoka denarna kazen za posameznika. Povzročati dodatne okoljske obremenitve z uničevanjem vozil, pa se mi ne zdi ravno premišljen ukrep. Za 0,0 pa mi samo daj papir, da podpišem.

Invictus ::

predi je izjavil:

Povzročati dodatne okoljske obremenitve z uničevanjem vozil, pa se mi ne zdi ravno premišljen ukrep. Za 0,0 pa mi samo daj papir, da podpišem.

Saj s tem zmanjšaš okoljske obremenitvr, ko zadevo sprešaš.

Saj gre potem samo v peč...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

energetik ::

predi je izjavil:

WizzardOfOZ je izjavil:

0.0 alkohola naj bo za vožnjo avtomobila. Do 0.24 plačaš 1200EUR, nad 0.24 pa gre avto direktno v stiskalnico, ti pa dobiš še 5 ali 10000EUR kazni in še 5000EUR za stroške stiskanja avta. Pa tudi tisti na socialni bi morali to kazen plačat (nobenih izgovorov nebi upoštevali).
Glede na to, da vgradnja naprave za preprečevanje prižiga motorja ni poceni, sploh pri starejših vozilih, kjer to ni predvideno, je to že dovolj visoka denarna kazen za posameznika. Povzročati dodatne okoljske obremenitve z uničevanjem vozil, pa se mi ne zdi ravno premišljen ukrep. Za 0,0 pa mi samo daj papir, da podpišem.

Popolni 0,0 je morda slaba ideja. Kakšno desetinko lahko povzroči že fermentacija sadja, ali pa kroglica rum-kokos.
Ker če se gremo 0,0, potem je potrebno pregledovati še vse kaj drugega. Npr. premalo spanja povzroči enak ali hujši vpliv kot alkoholiziranost.

Kar se mene tiče, bi morali izvajati izključno in samo standardizirani test sposobnosti. Recimo test refleksov, hoja po ravni črti, stanje z zaprtimi očmi in podobno. Se rešimo alkoholikov, zadrogirancev in tudi tistih, ki so preutrujeni in nenaspani.
vires in numeris

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: energetik ()

Invictus ::

Saj meje so čisto v redu postavljene. Kroniki imajo tako več v krvi...

Lahko bi šli pa na ameriški sistem, kjer je lastnik lokala odgovoren, če pijan gost, ki se je napil pri njem, povzroči nesrečo...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

donvito ::

Lahko bi šli pa na ameriški sistem, kjer je lastnik lokala odgovoren, če pijan gost, ki se je napil pri njem, povzroči nesrečo...

Imaš ljudi, ki bi napihali krepko čez mejo, pa se normalno obnaša (ga nese). Lahko tudi obišče tri lokale, kateri bo zdaj kriv?

matic492 ::

https://www.24ur.com/novice/crna-kronik...

Pijan + prehiteval v nepregledni ovinek.

Temu se pa reče "talent".

Samo ena zanimivost:
"Regijski center za obveščanje je bil o prometni nesreči obveščen iz Mercedosevega klicnega centra, medtem ko je prvi klic na številko o prometni nesreči prišel deset minut kasneje,"


Torej avtomatika v avtu je bila 10 minut hitrejša, kot je nekdo dejansko uspel klicat na 112???
X670 Gaming X, R9 7900X, 64GB, EVGA RTX 3090 XC3, HX1000

energetik ::

matic492 je izjavil:

https://www.24ur.com/novice/crna-kronik...

Pijan + prehiteval v nepregledni ovinek.

Temu se pa reče "talent".
Na žalost mu nasproti ni peljal še en tovornjak.
vires in numeris

WizzardOfOZ ::

Tidule je izjavil:

Nekoga ki sede za volan mrtvo pijan ne bo popolnoma nic ganilo ali je meja 0.0 ali 0.24. Tako da je pravljica o tvoji tasci povesem brezvezen rant, ki nima nic dejanskim stanjem.


Mogoče pa sploh nebi bilo slabo da bi bil naslednji ukrep po ukinitvi okusov cigaret, ravno 0.0 alkohola v krvi za vse voznike.

Utk je izjavil:

Če ti ne moreš zdržat brez enega špricerja pred vožnjo

Zmorem, ampak če se mi ga zahoče in dokler ga smem, ga pa bom. Ne glede na to kaj zdravljeni alkoholiki mislijo.


Alkoholik.
Milčinski je napisal butalce kot prispodobo in ne kot priročnik!!!
Svuda u svijetu ima budala ali je izgleda kod nas centrala!!!

Zgodovina sprememb…

Utk ::

Alkoholik.

Vem da si, ja. Samo zdravljeni alkoholiki so tako zelo proti enemu požirku.

Sem spoznal enga takega, prvič sem ga srečal, pravi on, kaj boš pil, ampak nimam alkohola, to pa ne, tega nimam. Ok, sej sem takoj vedel kolk je ura. Čez pol leta...je bil spet tam kot prej :)
Mislim, sej tudi jaz marsikdaj nimam nič doma, ampak če bi nekoga vprašal, če bi kaj pil, bi mu povedal kaj imam na izbiro, ne pa da sem anti-alkoholik...ker potem je jasno kaj si v resnici bil in slej ko prej boš spet.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Utk ()

WizzardOfOZ ::

Kot vedno se spet motiš.

Tisti, ki se ne morete zadržat pitja alkohola preden se vsedete v avto, ste alkoholiki.
Milčinski je napisal butalce kot prispodobo in ne kot priročnik!!!
Svuda u svijetu ima budala ali je izgleda kod nas centrala!!!

Utk ::

Meni se ni težko zadržat, če imam na izbiro vino in sok, ni nujno, da bom zmeraj izbral vino, daleč od tega, ampak avto nima nobene veze s tem, ker vem kje je meja.

WizzardOfOZ ::

Ti mogoče imaš mejo. Na žalost je večina nima.

Prevečkrat bilo videno kako "gremo na ENO pivo" postane celodnevni izlet po lokalih.
Milčinski je napisal butalce kot prispodobo in ne kot priročnik!!!
Svuda u svijetu ima budala ali je izgleda kod nas centrala!!!
««
278 / 307
»»