» »

"Talenti" na slovenskih cestah

"Talenti" na slovenskih cestah

Temo vidijo: vsi
««
189 / 291
»»

UganiKdo ::

Govorimo o parkirnem mestu ali uvozu na večje parkirišče?

Če drugo, kako pa bi bilo po tvoje pravilno? Da parkira z nosom naprej in potem vzvratno speljuje na glavno cesto?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: UganiKdo ()

GupeM ::

Seveda, to je povsem normalno. Če imaš park plac na svoji desni strani, parkiraš vzvratno, če ga imaš na levi, parkiraš naprej. Osnove fizike.

Govorim seveda o park placih, ki so pravokotno na cesto. Pri parkplacih, ki so vzporedno s cesto, pa vedno parkiraš bočno vzvratno, razen če imaš dovolj prostora, da zapelješ že kakšen boks prej noter, pa potem naravnost, dokler nisi poravnan.

mirator ::

Mogoče sem bil premalo jasen. Mislil sem na uvoz na parkirišče, ne parkiranje ob cesti. Parkirišče pa kot ga jaz razumem, pomeni da imaš na njemu manevrski prostor za obračanje vozila.
Razumel bi, da se nekdo zmoti in zapelje mimo uvoza, pa potem opravi vzratno korekcijo, ampak da to počne inštruktor s svojim kandidatom pa se mi zdi nekoliko absurdno.

GupeM ::

No, ne poznam specifičnega primera, ampak je tudi to lahko povsem legitimno legalno. Inštruktor ti reče da na primernem mestu obrni, zato vzvratno zapelješ na stransko cesto, ki je v tem primeru pač cesta do parkirišča.

Bi pa seveda bilo bolj primerno, da bi kandidat zapeljal na parkirišče, tam obrnil in zapeljal nazaj na glavno cesto. Manj stresno zanj, predvsem pa ne bi delal gužve.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: GupeM ()

UganiKdo ::

Ne v bistvu ni, če govorimo o uvozu na parkirišče, potem to niti pod razno ni legitimno niti legalno, ker je povsem po nepotrebnem oviral promet, kar pa je prepovedano.

Če imaš park plac na svoji desni strani, parkiraš vzvratno, če ga imaš na levi, parkiraš naprej.

in si v prekršku, ko spelješ s parkirišča.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: UganiKdo ()

predi ::

Obračanja s pomočjo stranske ceste se nauči vsak mladi voznik v avtošoli. Tudi vas so to zagotovo učili, ali pač?

Saj vsi vemo, da se vzvratno iz neprednostne ceste ne sme voziti, če bi s tem manevrom zapeljal na prednostno cesto, ne? Nima vsako dvorišče dovolj prostora za obračanje vozila. Kako torej zapelješ na takšno površino? Točno tako, kot te učijo v avtošoli pri obračanju s pomočjo stranske ceste. Desni smernik, prevoziš uvoz, daš v vzvratno, in zapelješ.

UganiKdo ::

tist del, da pri tem ne smeš ovirat ostalih udeležencev si pa spustil?

ni problem v manevru, ta je sam po sebi dovoljen, vendar se mora vsak udeleženec v prometu obnašati tako, da ne ovira ostalih udeležencev in če ima prostor za obrnit na parkirišču/dvorišču potem tako obračanje ni dopustno.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: UganiKdo ()

predi ::

Če s takšnim manevrom nikogar ne ogrožaš, je to nekaj kar lahko kadarkoli storiš, tudi, če je za tabo 50 vozil. Če daš smernik, upočasniš vožnjo, s tem nikogar ne ogrožaš, oviraš pa tudi ne nič kaj bistveno drugače, kot bi običajnem uvozu na parkirišče oz. kakršna koli površina je že bila v tem primeru.

UganiKdo ::

(2) Udeleženec cestnega prometa mora ravnati tako, da ne ovira ali ogroža drugih udeležencev cestnega prometa ali jim ne povzroča škode.

žalostno, sem pričakoval več od tebe.

In ja je razlika ali zaviješ desno, ali moraš ustavit in zapeljat vzvratno. V primeru o katerem govorimo je več kot očlitno, da je prišlo do nepotrebnega zastoja (oviranje), ki bi se mu lahko enostavno tako izognil da bi obrnil na parkirišču.

Zakaj misliš, da je eden od pogojev za pridobitev gradbenega dovoljenja tudi to, da mora bit dovoz načrtovan tako, da je mogoče obrnit na parceli?

predi ::

A misliš, da so vse takšne prometne površine dobile dovoljenje po isti zakonodaji oz. da ga sploh imajo? Kakorkoli že, to nima nič z ZPrCP-jem. Vozilo, ki upravičeno pravilno ustavi ob desnem robu vozišča, ne ovira, predvsem pa ne ogroža nikogar. Sploh pa ne med manevrom obračanja s pomočjo stranske ceste. Lepo vas prosim.

GupeM ::

Točno tako, s tem ne oviraš. Če s tem oviraš, potem oviraš že s samim zavijanjem desno na parking, kaj šele z zavijanjem levo, kjer moraš še čakati nasproti vozeče. Nenazanje oviraš že s samo pojavo v prometu.

Pa tudi s park placa lahko zapelješ vzvratno na cesto, če so parkirišča ob cesti. Vsaj tako so mene učili. Ker če se že gremo oviranje po tvoje, manj oviraš če zapelješ naprej v boks na levi, kot pa če tja zapelješ vzvratno. Ko greš pa ven iz boksa pa tudi ne oviraš, ker imaš čas čakati, da se pas izprazni in s tem nihče ne čaka za tabo.

UganiKdo ::

???? ti resno razlagaš, da vozilo, ki sredi ceste ustavi in začne rikvercat nikogar ne ovira? jao...

Kakorkoli že, to nima nič z ZPrCP-jem.

S čim pa ima? Zakonom o zdravstvenem zavarovanju? Al mogoče zakonom o vodah?

Sploh pa ne med manevrom obračanja s pomočjo stranske ceste.

Še enkrat: govorimo o konkretnem primeru kjer je nekdo namesto, da bi zapeljal na parkirišče in obrnil rikvercal po glavni cesti. In ja manever je pravno formalno dvoljen, ČE s tem nikogar ne OVIRAŠ ali ogrožaš.

Če je nastala kolona ta pogoj brez dvoma ni izpolnjen.

GupeM je izjavil:

Točno tako, s tem ne oviraš. Če s tem oviraš, potem oviraš že s samim zavijanjem desno na parking, kaj šele z zavijanjem levo, kjer moraš še čakati nasproti vozeče. Nenazanje oviraš že s samo pojavo v prometu.

Pa tudi s park placa lahko zapelješ vzvratno na cesto, če so parkirišča ob cesti. Vsaj tako so mene učili. Ker če se že gremo oviranje po tvoje, manj oviraš če zapelješ naprej v boks na levi, kot pa če tja zapelješ vzvratno. Ko greš pa ven iz boksa pa tudi ne oviraš, ker imaš čas čakati, da se pas izprazni in s tem nihče ne čaka za tabo.


Vzvratna vožnja z neprednostne na prednostno je skladno z veljavno zakonodajo prepovedana-

Točno tako, s tem ne oviraš. Če s tem oviraš, potem oviraš že s samim zavijanjem desno na parking, kaj šele z zavijanjem levo, kjer moraš še čakati nasproti vozeče.
še vedno bisveno manj kot z vzratno vožnjo po nepotrebnem.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: UganiKdo ()

predi ::

To je običajni promet. Ti s takšnim manevrom nikogar ne oviraš, če ga izvedeš pravilno.

In ne vemo, kako je bilo v konkretni situaciji, mirator jo je samo bežno opisal. Zdaj, če bi to bilo nekje zunaj naselja, v nepreglednem ovinku, ipd., se seveda strinjam, da se tega tam ne počne, ker zakon to tudi prepoveduje. Ampak tule je verjetno inštruktor presodil, da je manever upravičen in dovoljen. Kanček zaupanja v izobraževalni sistem pa že lahko imamo. Pa tisti veliki L na zadku vozila je tudi tam z razlogom.

mirator ::

Bom še bolj natančen.
Šlo je za naslednji prometno siutacijo:
Inštruktor vožnje je na glavni cesti ukazal kandidatu, da obrne vozilo z vzratno vožnjo na uvoz parkirišča. (ukaza nisem slišal, vendar predvidevam, da se kandidat ni kar sam spomnil za ta manever)
Kot sem zapisal je nastala kolona dolga nekaj 10 m. Jaz sem bil tretji v koloni in za mano so se še nabirala vozila. Iz tega izhaja, da je bil promet relativno gost.
Jaz to ne vidim drugače kot nedopustno oviranje prometa in to pod nadzorom inštruktorja.
Seveda se lahko na cesti tudi ustaviš, vendar ne zato, ker se ti pač zdi fajn, ampak moraš imeti tehten vzrok. Sploh pa je nedopustna vzratna vožnja, če se ti za tabo bliža drugo vozilo. Vsaj tako se meni zdi.

UganiKdo ::

Moje izkušnje iz leta gospodovega, ko sem delal izpit so bile, da je dal inštruktor navodilo, da obrni na primernem mestu, potem je bilo pa na kandidatu da presodi kje lahko obrne (enako navodilo si dobil od izpitne komisije) in to kar opisuješ bi bil direkten padec, če bi namesto na pakririšču obrnil na način, da oviram za sabo vozeče.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: UganiKdo ()

GupeM ::

UganiKdo je izjavil:

Vzvratna vožnja z neprednostne na prednostno je skladno z veljavno zakonodajo prepovedana-

Pa je vožnja s parkirišča na cesto tretirana kot vožnja z neprednostne ceste na prednostno? Je parkirišče res neprednostna cesta?

UganiKdo je izjavil:

in to kar opisuješ bi bil direkten padec, če bi namesto na pakririšču obrnil na način, da oviram za sabo vozeče.

Ne, ne bi bil. Bi bile pa minus točke, nikakor pa s tem nisi naredil nič narobe.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: GupeM ()

UganiKdo ::

kolikor poznam je oviranje prometa vedno bilo direkten padec.

Je parkirišče res neprednostna cesta?

hmmm, kaj misliš?

predi ::

Ljudje, to je običajen promet. Če vozilo pred tabo da smernik (utripalko), pomeni, da je nakazalo premik vozila. Dokler tega premika ne izvede, ga pač pozorneje spremljaš. Kako točno te vozilo pred tabo ovira ali ogroža, če hoče obrniti z vzvratnim obračanjem, ki ga zakon izrecno predvideva in tudi opiše s kakšnim signalom mora voznik pred tabo to storiti?

GupeM je izjavil:

UganiKdo je izjavil:

Vzvratna vožnja z neprednostne na prednostno je skladno z veljavno zakonodajo prepovedana-

Pa je vožnja s parkirišča na cesto tretirana kot vožnja z neprednostne ceste na prednostno? Je parkirišče res neprednostna cesta?
Ne, ni. To sem že jaz enkrat gledal, ker mi gredo tisti, ki parkirajo naprej na jetra, pa nisem našel ničesar, s čemer bi jim težil.

GupeM ::

UganiKdo je izjavil:

kolikor poznam je oviranje prometa vedno bilo direkten padec.

Je parkirišče res neprednostna cesta?

hmmm, kaj misliš?

Jaz mislim, da ne. Cesta je (prednostna ali neprednostna) cesta, parkirišče pa parkirišče. Če bi bilo parkirišče cesta, tam ne bi smel parkirati.

predi je izjavil:

Ljudje, to je običajen promet. Če vozilo pred tabo da smernik (utripalko), pomeni, da je nakazalo premik vozila. Dokler tega premika ne izvede, ga pač pozorneje spremljaš. Kako točno te vozilo pred tabo ovira ali ogroža, če hoče obrniti z vzvratnim obračanjem, ki ga zakon izrecno predvideva in tudi opiše s kakšnim signalom mora voznik pred tabo to storiti?

GupeM je izjavil:

UganiKdo je izjavil:

Vzvratna vožnja z neprednostne na prednostno je skladno z veljavno zakonodajo prepovedana-

Pa je vožnja s parkirišča na cesto tretirana kot vožnja z neprednostne ceste na prednostno? Je parkirišče res neprednostna cesta?
Ne, ni. To sem že jaz enkrat gledal, ker mi gredo tisti, ki parkirajo naprej na jetra, pa nisem našel ničesar, s čemer bi jim težil.

Seveda nisi, ker je to dovoljeno. Če parkiraš na park plac na levi strani, je to celo mnogo, mnogo hitreje kot če parkiraš tja vzvratno.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: GupeM ()

predi ::

GupeM je izjavil:

UganiKdo je izjavil:

kolikor poznam je oviranje prometa vedno bilo direkten padec.

Je parkirišče res neprednostna cesta?

hmmm, kaj misliš?

Jaz mislim, da ne. Cesta je (prednostna ali neprednostna) cesta, parkirišče pa parkirišče. Če bi bilo parkirišče cesta, tam ne bi smel parkirati.

predi je izjavil:

Ljudje, to je običajen promet. Če vozilo pred tabo da smernik (utripalko), pomeni, da je nakazalo premik vozila. Dokler tega premika ne izvede, ga pač pozorneje spremljaš. Kako točno te vozilo pred tabo ovira ali ogroža, če hoče obrniti z vzvratnim obračanjem, ki ga zakon izrecno predvideva in tudi opiše s kakšnim signalom mora voznik pred tabo to storiti?

GupeM je izjavil:

UganiKdo je izjavil:

Vzvratna vožnja z neprednostne na prednostno je skladno z veljavno zakonodajo prepovedana-

Pa je vožnja s parkirišča na cesto tretirana kot vožnja z neprednostne ceste na prednostno? Je parkirišče res neprednostna cesta?
Ne, ni. To sem že jaz enkrat gledal, ker mi gredo tisti, ki parkirajo naprej na jetra, pa nisem našel ničesar, s čemer bi jim težil.

Seveda nisi, ker je to dovoljeno. Če parkiraš na park plac na levi strani, je to celo mnogo, mnogo hitreje kot če parkiraš tja vzvratno.
Predvsem pa ne smemo pozabiti, da obstajajo parkirni prostori, v katere je možno zapeljati samo naprej.

UganiKdo ::

Ljudje, to je običajen promet. Če vozilo pred tabo da smernik (utripalko), pomeni, da je nakazalo premik vozila. Dokler tega premika ne izvede, ga pač pozorneje spremljaš. Kako točno te vozilo pred tabo ovira ali ogroža, če hoče obrniti z vzvratnim obračanjem, ki ga zakon izrecno predvideva in tudi opiše s kakšnim signalom mora voznik pred tabo to storiti?


In kako to izgleda, ko vozilo za teboj upravičeno pričakuje, da boš zavil desno, ti pa hočeš nazaj in ni prostora? rikverca cela kolona?

GupeM ::

Ne, zato pa ti ustaviš ob/pred stransko cesto. Nato zapelješ rahlo naprej in nato rikverc na stransko. Popolnoma enako, kot če gre za navadno stransko cesto, ki ne vodi na parkirišče.

UganiKdo ::

Tukaj je ogromno predostavk, ki v praksi praviloma ne pijejo vode, ker preprosto ni prostora, še posebej če govorimo o urbanem okolju.

predi ::

UganiKdo je izjavil:

Ljudje, to je običajen promet. Če vozilo pred tabo da smernik (utripalko), pomeni, da je nakazalo premik vozila. Dokler tega premika ne izvede, ga pač pozorneje spremljaš. Kako točno te vozilo pred tabo ovira ali ogroža, če hoče obrniti z vzvratnim obračanjem, ki ga zakon izrecno predvideva in tudi opiše s kakšnim signalom mora voznik pred tabo to storiti?


In kako to izgleda, ko vozilo za teboj upravičeno pričakuje, da boš zavil desno, ti pa hočeš nazaj in ni prostora? rikverca cela kolona?
V takšnem primeru, ki se seveda tudi zgodi, ker se ljudje pač ne držijo pravil in rinejo kamor jim mesta ni, vzvratne vožnje ne smeš nadaljevati. Vklopiš vse štiri smernike in pustiš, da te druga vozila obvozijo, v kolikor to dopuščajo različni dejavniki, ali pa vožnjo nadaljuješ in obrneš na drugem primernem mestu. To je ena taka čisto življenjska situacija, ki bi jo bilo nesmiselno prepovedovati v ZPrCP-ju, zato tudi ni nikjer prepovedana.

UganiKdo ::

vstrajno ignoriraš dejstvo, da tako ravnanje pomeni povsem nepotrebno oviranje prometa in bi lahko brez težav obrnil na parkirišču brez da rineš vzvratno.

V takšnem primeru, ki se seveda tudi zgodi, ker se ljudje pač ne držijo pravil in rinejo kamor jim mesta ni

Čaki malo, nekdo ki hoče na prometni cesti rikvercat dela vse lepo in prav, vozila za njim pa so v kakšnem prekršku, če mu tega ne omogočijo?

To je ena taka čisto življenjska situacija, ki bi jo bilo nesmiselno prepovedovati v ZPrCP-ju, zato tudi ni nikjer prepovedana.

seveda je. preberi 4 člen zakona.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: UganiKdo ()

predi ::

Kako se recimo takšen manever bistveno razlikuje od vzvratnega parkiranja? Kje vidiš pravilo, ki bi zahtevalo, da desna utripalka pomeni tudi zavoj na desno. Samo smer nakazuje - desno - ne na kakšen način boš to izvedel.

UganiKdo ::

Kako se recimo takšen manever bistveno razlikuje od vzvratnega parkiranja?

bistveno se razlikuje v tem kaj sporočaš vozilu za sabo. Če nekdo s prižganim smernikom vozi proti uvozu na parkirišče, ni ravno upravičeno pričakovat, da bo tja hotel vzvratno. Če pa vozi ob boksih je pa z vidika voznika za njim to bistveno drugače ( patudi tukaj vozilo zadaj ne bo v prekršku, če spredaj vozeči ne bo imel prostora za peljat vzvratno).

Kje vidiš pravilo, ki bi zahtevalo, da desna utripalka pomeni tudi zavoj na desno.

kje vidiš pravilo, da si v prekršku, če vozilo pred tabo nima prostora za rikvercanje?

Samo smer nakazuje - desno

ja, desno. Ne pa nazaj.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: UganiKdo ()

predi ::

Daj, preden nadaljujeva, še ti enkrat preberi 42. in 43. člen ZPrCP-ja, tam namreč lahko vidiš, da zakon loči med vzvratno vožnjo in vzvratnim obračanjem/parkiranjem, ker loči tudi med signaloma zanje. Jaz pa bom vprašanje na tole širšo temo poslal AVP-ju, ker me res zanima kako to tolmačijo tam.

UganiKdo ::

Se vedno cakam slednje pojasnilo:kje vidiš pravilo, da si v prekršku, če vozilo pred tabo nima prostora za rikvercanje?


predi je izjavil:

Daj, preden nadaljujeva, še ti enkrat preberi 42. in 43. člen ZPrCP-ja, tam namreč lahko vidiš, da zakon loči med vzvratno vožnjo in vzvratnim obračanjem/parkiranjem, ker loči tudi med signaloma zanje. Jaz pa bom vprašanje na tole širšo temo poslal AVP-ju, ker me res zanima kako to tolmačijo tam.


Kaj ko bi mi tadva clena ti razlozil, ker da se ubijem ne najdem razlike v signaliziranju vzvratne voznje in vzvratnega parkiranja? Se vec, 42 clen sploh nima nic z vzvrqtno voznjo ali vzvratnim parkiranjem.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: UganiKdo ()

predi ::

UganiKdo je izjavil:

Se vedno cakam slednje pojasnilo:kje vidiš pravilo, da si v prekršku, če vozilo pred tabo nima prostora za rikvercanje?

Kdo koga ovira v takšnem primeru? Ti ali vozilo, ki je pravilno nakazalo dovoljen manever?

UganiKdo je izjavil:



predi je izjavil:

Daj, preden nadaljujeva, še ti enkrat preberi 42. in 43. člen ZPrCP-ja, tam namreč lahko vidiš, da zakon loči med vzvratno vožnjo in vzvratnim obračanjem/parkiranjem, ker loči tudi med signaloma zanje. Jaz pa bom vprašanje na tole širšo temo poslal AVP-ju, ker me res zanima kako to tolmačijo tam.


Kaj ko bi mi tadva clena ti razlozil, ker da se ubijem ne najdem razlike v signaliziranju vzvratne voznje in vzvratnega parkiranja? Se vec, 42 clen sploh nima nic z vzvrqtno voznjo ali vzvratnim parkiranjem.
*sigh*

Med vzvratno vožnjo morajo biti na vozilu vklopljene varnostne utripalke. Pri vzvratnem parkiranju in vzvratnem obračanju mora voznik vklopiti utripalke.
Definiciji:

48. »utripalke« so smerne svetilke, ki pomenijo hkratno delovanje smernih svetilk na desni ali na levi strani motornega vozila;

49. »varnostne utripalke« pomenijo hkratno delovanje vseh utripalk (smernih svetilk) na vozilu, ki opozarjajo, da vozilo trenutno pomeni posebno nevarnost za druge udeležence cestnega prometa;
Mislim, da je povezava jasna?

UganiKdo ::

Se enkrat: kako naj voznik zadaj ve da bos namesto da zavijes desno na parkirisce tja zapeljlal vzvratno (obracanje)?

predi ::

To mora predvidevati.

UganiKdo ::

Kako? Ce vozim za vozilom, ki pred uvozom prizge desni smernik pac ni logicno pricakovat vzvratnega obracanja pa ce se na glavo postavis.

facepalm ::

UganiKdo je izjavil:

Kako? Ce vozim za vozilom, ki pred uvozom prizge desni smernik pac ni logicno pricakovat vzvratnega obracanja pa ce se na glavo postavis.

mogoce ce vklopi smernik ze pred parkirisci, primerno zmanjsa hitrost in se zacne ustavljat. jaz bi razumel da namerava vzvratno noter

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: facepalm ()

UganiKdo ::

To vsekakor, ampak ne govorimo o parkiriščih, ki so pravokotna na cesto, govorimo o tem, da se približuje uvozu na parkirišče (ali pa katero drugo stransko cesto) in namesto, da bi zavil na parkirišče/stransko cesto, hoče vzvratno zapeljat na dovoz.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: UganiKdo ()

facepalm ::

ok to bi bilo malo wtf?!:) bi pa vsekakor povecal razdaljo zaradi nepredvidljivosti voznika

UganiKdo ::

ja, pod podgojem, da pravočasno ugotoviš kaj namerava. Ko ljudje pred križiščem/dvozom dajo smernik pač ni logično, da bodo namesto, da bi zavili, poskusili vzvratno obrnit. Ampak naš predi pa gre celo tako daleč, da trdi, da je drugo vozilo v prekršku, če tisti predaj ne more speljat manevra, ki si ga je zamislil.

Si kar predstavljam kako bi izgledalo recimo tukaj če bi se kdo pravil delat manever za katerega je perdi prepričan da je povsem pravilen in legalen in da ni mogoče govorit o oviranju.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: UganiKdo ()

mirator ::

GupeM ::

UganiKdo je izjavil:

To vsekakor, ampak ne govorimo o parkiriščih, ki so pravokotna na cesto, govorimo o tem, da se približuje uvozu na parkirišče (ali pa katero drugo stransko cesto) in namesto, da bi zavil na parkirišče/stransko cesto, hoče vzvratno zapeljat na dovoz.

Ja, in v čem se uvoz na parkirišče/druga stranska cesta razlikujeta? Se ne! Zato je dovoljeno na ta način obrniti v obeh primerih, povsem brez prekrška. In če jaz mislim to narediti, praktično ustavim vzporedno s tisto cesto. Enako storim, če v BTC-ju hočem parkirati v boks, ki je tik pred križiščem. Če kdo vozi za mano, seveda. Ustavim vzporedno z boksom, nato zapeljem naprej mimo boksa in zavijem rahlo v levo, da je tistemu za mano takoj jasno kaj imam plan storiti.

V primeru da gre za stransko cesto, je logika povsem ista.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: GupeM ()

UganiKdo ::

Ja, in v čem se uvoz na parkirišče/druga stranska cesta razlikujeta? Se ne!


Nikjer nisem trdil, da je medtem razlika. Je pa razlika med serijo boksov ob strani kjer je upravičeno pričakovat da bo človek že zaradi prostora moral pakirat vzvratno in stransko cesto/uvozom na parkirišče.

Zato je dovoljeno na ta način obrniti v obeh primerih, povsem brez prekrška.

Če pri tem ne oviraš ali ogrožaš drugih. Še vedno pa ne razumem kje naj bi bil prekršek vozila za teboj kot je trdil predi, če ti tega manevra ne omogoči, ker prepozno dojame kaj ti ustvarjaš.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: UganiKdo ()

GupeM ::

Ja to je prekršek, da ti ne omogoči. Če prepozno dojame, naj vrne izpit. Kaj pa ko bo prepozno dojel, da nekdo zavija? Pa ko bo prepozno dojel, da je za njim že 500 m kolona? Pa ko bo prepozno dojel, da hoče rešilec mimo njega?

Čeprav kdo vozi za tabo, ga s tem niti ne oviraš, niti ga ne ogrožaš. Če ga v tem primeru, potem ga tudi v primeru, da samo voziš pred njim.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: GupeM ()

UganiKdo ::

Ja to je prekršek, da ti ne omogoči.

Kaj konkretno je kršeno?

Če prepozno dojame, naj vrne izpit. Kaj pa ko bo prepozno dojel, da nekdo zavija?

kako naj jaz vem, da ima nekdo namen rikvcercat, če z desnim žmigovcem vozi proti križišču? Kaj točno po tvoje kršim s tem, ko vozim za nekom in ko ugotovim, da ne bo zavil ampak bo za križiščem želel rikvercat, pa je preprosto premalo prostora?

Čeprav kdo vozi za tabo, ga s tem niti ne oviraš, niti ga ne ogrožaš.

poglej si križišče, ki sem ga linkal in mi raloži kako točno bi manever, izgledal?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: UganiKdo ()

fikus_ ::

Vprašanje kategorije ceste. Na regionalki se tega ne dela, v kakšnem naselju je pa marsikaj dovoljeno.

Tako da avtor sporočila o "neprimernem" rikverc zavijanju na parkplac naj napiše kategorijo ceste ali prilepi google zemljevid. Potem se bomo pa prepirali naprej.

GupeM ::

UganiKdo je izjavil:

Ja to je prekršek, da ti ne omogoči.

Kaj konkretno je kršeno?

To, da je za mano rinil, čeprav ni vedel kaj bom naredil.

UganiKdo je izjavil:


Če prepozno dojame, naj vrne izpit. Kaj pa ko bo prepozno dojel, da nekdo zavija?

kako naj jaz vem, da ima nekdo namen rikvcercat, če z desnim žmigovcem vozi proti križišču? Kaj točno po tvoje kršim s tem, ko vozim za nekom in ko ugotovim, da ne bo zavil ampak bo za križiščem želel rikvercat, pa je preprosto premalo prostora?

Sem ti že prej lepo napisal. Ustavim vzporedno s stransko cesto, nato zapeljem naprej in rahlo zavijem levo. Če bo takrat rinil za mano, nima kaj počet z izpitom.

UganiKdo je izjavil:


Čeprav kdo vozi za tabo, ga s tem niti ne oviraš, niti ga ne ogrožaš.

poglej si križišče, ki sem ga linkal in mi raloži kako točno bi manever, izgledal?

Še dobro, da nisi linkal avtoceste.

Kakorkoli, obračanje z rikvercanjem na stransko cesto je zakonsko dovoljeno. Ne glede na to, ali je stranska cesta uvoz na parkirišče, ali samo navadna cesta, ki ni uvoz na parkirišče.

UganiKdo ::

Kakorkoli, obračanje z rikvercanjem na stransko cesto je zakonsko dovoljeno.

kot že rečeno, pod pogojem, da ne se ne ovira ali ogroža ostalih udeležencev, kar pomeni, da je odgovornost na tistem spredaj kdaj, kako in kje manever izvaja. Ne pa na voznik uzadaj, ki bi mu moral prebrat misli.

Ne glede na to, ali je stranska cesta uvoz na parkirišče, ali samo navadna cesta, ki ni uvoz na parkirišče.

a nisi malo višje ti spraševal ali parkirišča štejejo za stransko cesto?

To, da je za mano rinil, čeprav ni vedel kaj bom naredil.

še vedno čakam razlago kak prometni prekršek je, da voziniku pred sabo ne berem misli. Varnostna razdalja mi omogoča da varno ustavim, nikakor pa to ne pomeni, da vključuje tudi prostor, da on izvede takšen manever in je njegova odgovornost, da manever izvede na mestu kjer je to mogoče.

Še dobro, da nisi linkal avtoceste.

tam je vzvratna vožnja ali obračanje prepovedano. Po logiki, ki si jo tukaj predstavil pa ima voznik na zgornjem križišču vso pravico vzvratno obrnit, medtem ko so vozila za njim v prekršku, če mu tega ne omogočijo. In to je pač neumnost.

GupeM ::

UganiKdo je izjavil:

Kakorkoli, obračanje z rikvercanjem na stransko cesto je zakonsko dovoljeno.

kot že rečeno, pod pogojem, da ne se ne ovira ali ogroža ostalih udeležencev, kar pomeni, da je odgovornost na tistem spredaj kdaj, kako in kje manever izvaja. Ne pa na voznik uzadaj, ki bi mu moral prebrat misli.

Saj s tem nikogar ne ogrožaš. Povsem enako, kot če bi zavijal desno, tam gre pa grupa otrok čez cesto. Ustaviš.

UganiKdo je izjavil:


Ne glede na to, ali je stranska cesta uvoz na parkirišče, ali samo navadna cesta, ki ni uvoz na parkirišče.

a nisi malo višje ti spraševal ali parkirišča štejejo za stransko cesto?

Parkirišča, ne uvozi na parkirišča. Beri, fantič, beri.

UganiKdo je izjavil:


To, da je za mano rinil, čeprav ni vedel kaj bom naredil.

še vedno čakam razlago kak prometni prekršek je, da voziniku pred sabo ne berem misli. Varnostna razdalja mi omogoča da varno ustavim, nikakor pa to ne pomeni, da vključuje tudi prostor, da on izvede takšen manever in je njegova odgovornost, da manever izvede na mestu kjer je to mogoče.

In ker tako rad rineš za mano ... Kam se boš pa umaknil, ko pride za tabo rešilec? Ja, tudi v stoječi koloni je treba pustiti dovolj prostora. Predvsem pa to, da jaz z desnim smernikom ustavim vzporedno s stransko cesto, nato zapeljem mimo stranske ceste in celo rahlo zavijem v levo, ne pomeni, da moraš znati brati misli. Če imaš IQ višji od povprečne januarske temperature, boš dojel, da nimam plana zaviti v tisto stransko ulico, ampak je to jasen znak da počakaj, da boš videl kaj bom naredil. Če imaš IQ nižji, vrni izpit.

UganiKdo je izjavil:


Še dobro, da nisi linkal avtoceste.

tam je vzvratna vožnja ali obračanje prepovedano. Po logiki, ki si jo tukaj predstavil pa ima voznik na zgornjem križišču vso pravico vzvratno obrnit, medtem ko so vozila za njim v prekršku, če mu tega ne omogočijo. In to je pač neumnost.

Kot sem rekel, še dobro, da nisi linkal avtoceste.

mirator ::

fikus_ je izjavil:

Vprašanje kategorije ceste. Na regionalki se tega ne dela, v kakšnem naselju je pa marsikaj dovoljeno.

Tako da avtor sporočila o "neprimernem" rikverc zavijanju na parkplac naj napiše kategorijo ceste ali prilepi google zemljevid. Potem se bomo pa prepirali naprej.

Cesta je Pot v Rakovo jelšo kategorizirana kot mestna ali krajevna cesta (LK).
https://www.google.com/maps/@46.02913,1...!3m6!1e1!3m4!1stgYyFcMx_3u4sNWHK-90sQ!2e0!7i13312!8i6656
Zmotilo pa me je predvsem, da je takšen manever bil izvajan pod nadzorom inštruktorja.
In ker se je nabrala kolona, je nedvomno šlo za oviranje prometa.

fikus_ ::

Mislim, da je lahko to naredil, ker kot kaže je to cesta v naselju. Za točno kategorizacijo bi bilo potrebno pogledat še kam drugam.


Verjetno je inštruktor vozniku naročil, naj obrne s priključkom.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: fikus_ ()

UganiKdo ::

Saj s tem nikogar ne ogrožaš. Povsem enako, kot če bi zavijal desno, tam gre pa grupa otrok čez cesto. Ustaviš.

Obstaja bistvena razlkika, ki jo ignoriraš: potem hočeš nazaj in tisti zadaj tega ni mogel predvidet, niti ne obstaja zaveza, da ti mora manever omogočiti, kaj šele da bi bil s tem v prekršku.

In ker tako rad rineš za mano ... Kam se boš pa umaknil, ko pride za tabo rešilec? Ja, tudi v stoječi koloni je treba pustiti dovolj prostora. Predvsem pa to, da jaz z desnim smernikom ustavim vzporedno s stransko cesto, nato zapeljem mimo stranske ceste in celo rahlo zavijem v levo, ne pomeni, da moraš znati brati misli. Če imaš IQ višji od povprečne januarske temperature, boš dojel, da nimam plana zaviti v tisto stransko ulico, ampak je to jasen znak da počakaj, da boš videl kaj bom naredil. Če imaš IQ nižji, vrni izpit.

Bluziš, ker ne znaš odgovorit na enostavno vprašanje: Kakšen premetni prekršek je naredil voznik zadaj?

Rešilcu se pa umakneš tako, da se pomakneš čim bližje roba kar pomeni, da voznika ki hoče nazaj samo še bolj "oviraš".

Predvsme pa opisuješ fiktivno situacijo, kjer ustaviš pred križiščem, se pomikaš levo in še ne vem kaj, ki nima ničesar s konkretnim primerom o katerem govorimo

Kot sem rekel, še dobro, da nisi linkal avtoceste.

Zakaj bi linkal avtocesto, kjer je tak manever eksplicitno prepovedan? Linkal sem cesto, ker je ,po tvojem povsem zgrešenem mnenju, tak manever brezpogojno dovoljeno speljat in so drugi, ki ti tega ne omogočijo v prekršku.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: UganiKdo ()

solatko ::

UganiKdo je spet v elementu, da razlaga vejice iz zakona, seveda ste vsi ostali, po njegovem mnenju bedaki.
Vsi ste poznavalci zakona, nobenemu od vas pa ni jasno, da moraš v vsakem primeru, ko imaš namen na cesti storiti kaj neobičajnega, pritisnit tisti rdeči gumb na armaturi, da voznike zadaj obvestiš o svojem namenu. Ko misliš parkirat, obračat vozilo s pomočjo stranske ceste, poti, parkirišča ali ob okvari vozila,...., nekaj metrov prej prižgeš vse štiri utripalke, saj desni smerokaz temu ni namenjen in večina voznikov ga ob parkiranju napačno uporablja.

Samo toliko vsem poznavalcem cpp.
Delo krepa človeka

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: solatko ()
««
189 / 291
»»