» »

"Talenti" na slovenskih cestah

"Talenti" na slovenskih cestah

Temo vidijo: vsi
««
138 / 291
»»

Utk ::

Prvič zato, ker te po definiciji presenečenja presenečenje preseneti, drugič pa zato, ker bi bilo strašno zoprno se po mestu vozit 30 do 80, in še to brez znakov, tako kot se bi nekomu zazdelo. Ker nekomu se bi nekje zdelo varno 50, tebi 80, ti bi prehiteval, in bi nazadnje naredil sranje, tudi če ne bi bilo nobenga pešča nikjer. Po mestu se pač vozi 50, razen izjem. Brez izgovorov, da kdo ne ve kolk je pa tam omejitev.

če gredo čez prehod za pešce vsi 50, nisem še videl da bi kdo zmanjševal na 30-40.

Čez prehod je vseeno kolk voziš, tam je že prepozno.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Utk ()

st12 ::

Čez naselja ne prehitevam več, to zdaj vem da je bilo retardirano. Tudi če nekdo vozi 40, s tem da ga prehitiš pri 80 nisi naredil nič. Če sem to delal samo zato da bi pokazal da se ne vozi 40, je bilo tudi neumno. Če je bilo zato da bi prišel pol minute prej domov, pa še toliko bolj. Ja, med takimi prehitevanji se pa komot kaj zgodi.
Tudi na rdeči zdaj čakam za zavijanje desno, čeprav se mi še vedno zdi malo neumno, ampak sem pa povsem miren med čakanjem.
Zadnje čase se kar lepo vozim in je redko kdo kdaj sploh pred mano, kar mi je sicer malo čudno, ker še vedno vozim 50/100. Če kdo vozi 60 izven naselja, seveda prehitim ob prvi priložnosti, če bo kdaj kazen za to, pa res neham vozit. Tako da sedaj upam da bom še naprej lahko vozil, ker mislim da sem lahko dober voznik.
Lakotnik sicer vem, da takim kot sem jaz nebi nikoli dal druge priložnosti, ampak na srečo naše sodstvo ni tako neizprosno.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: st12 ()

techfreak :) ::

Tudi na rdeči zdaj čakam za zavijanje desno
Vcasih nisi? :D

st12 ::

Ne, ker je ob šestih zjutraj in ni žive duše na križišču, avto iz leve pa pride ravno eden na minuto. Saj do 6:00 je utripajoča oranžna, ampak če bi to razlagal policaju bi me samo odpikal.
Za take stvari se sedaj sploh ne sprašujem več če so smiselne ali ne, tudi me ne zanima več kdaj dejansko vstanejo iz postelje policaji in redarji, ob 6:00 verjetno mogoče že, ampak morajo še prit na šiht.
Ampak 1200EUR kazni prej kot v enem letu strezne še tako trdoglavega človeka. Pridem ceneje skozi če igram po pravilih. Kazenske točke sploh ne bi bile potrebne, to je bolj za vsak slučaj za tiste, ki imajo 3k+ EUR plače.

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: Groot ()

predi ::

Pri kolesarjih so še vedno najpogostejše kršitve vožnja po napačni strani vozišča ter vožnja z neprilagojeno hitrostjo in vožnja preblizu desnemu robu vozišča.
https://mariborinfo.com/novica/kronika/...
Kaj za vraga?

UganiKdo ::

Ti reakcijski časi in zavorne poti so zame en bullshit, jaz tega v praksi nisem nikoli rabil.


verjamem, da pri igranju igric te stvari ne pridejo do izraza. V resničnem življenju pa obstajajo določene fizikalne zakonitosti in lahko do nezavesti poskušaš pa bodo rezultati v naprej znani in predvidljivi. Science bitch.

predi je izjavil:

Pri kolesarjih so še vedno najpogostejše kršitve vožnja po napačni strani vozišča ter vožnja z neprilagojeno hitrostjo in vožnja preblizu desnemu robu vozišča.
https://mariborinfo.com/novica/kronika/...
Kaj za vraga?


Kaj te tukaj preseneča? Vožnja preblizu desnega roba je pogost razlog za padce kolesarjev.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: UganiKdo ()

st12 ::

Pri 60 pa res nisem rabil kaj reševat, ker ne grem 60 tam kjer ne bi smel, pa to ne mislim administrativnih omejitev, ampak fizičnih. Sicer sem pa tudi že rekel da se s takim razmišljanjem pa lahko kaj naredi, čeprav bi moral sedaj tuhtat cel dan kje zaboga bi imel jaz pri 60 probleme z ustavljanjem.
Logično da če greš 60 tam kjer nebi smel, recimo v Radovljici lep primer levi ovinek takoj za avtobusno, boš imel problem se ustavit. Če potegneš na 60 za križiščem za policijsko kjer imaš lep pregled na pločnika na obeh straneh in vidiš da sta prazna, pa res ne vidim kako bi lahko prišlo do tega da rabiš računati reakcijske čase in zavorno pot.
V teoriji že obstaja možnost da prileti kolesar iz stranske ceste s 30km/h čez cesto, ampak v praksi pa tega ne boš doživel. Pešci niso tako hitri da bi te lahko presenetili, spet ponavljam, tam kjer je cesta ravna in pregledna.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: st12 ()

predi ::

UganiKdo je izjavil:

Ti reakcijski časi in zavorne poti so zame en bullshit, jaz tega v praksi nisem nikoli rabil.


verjamem, da pri igranju igric te stvari ne pridejo do izraza. V resničnem življenju pa obstajajo določene fizikalne zakonitosti in lahko do nezavesti poskušaš pa bodo rezultati v naprej znani in predvidljivi. Science bitch.

predi je izjavil:

Pri kolesarjih so še vedno najpogostejše kršitve vožnja po napačni strani vozišča ter vožnja z neprilagojeno hitrostjo in vožnja preblizu desnemu robu vozišča.
https://mariborinfo.com/novica/kronika/...
Kaj za vraga?


Kaj te tukaj preseneča? Vožnja preblizu desnega roba je pogost razlog za padce kolesarjev.
Kje je to opredeljeno kot kršitev?

UganiKdo ::

Vzrok, ki pripelje do nesreče. Enako kot neprilagojena hitrost.

ni kršitev samo po sebi, dokler ne pride do nesreče.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: UganiKdo ()

MoveOut ::

https://www.24ur.com/novice/crna-kronik...

Bi blo zanimivo videt kaksen posnetek te mojstrovine.

broken/link ::

https://www.24ur.com/novice/crna-kronik...
pravičnež pa ni mogel drugače, kot da se je podal za divjakom, ki je skoraj povzročil prometno nesrečo. Seveda je pravičnež to počel varno in po predpisih, kot je tudi razvidno iz posnetka.

shadeX ::

Ja če si voznik Clia, lahko naslednjič voziš počasnej, pa bo manj takih "pravičnežev" (ne da odobravam).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: shadeX ()

val46 ::

Ma če je to višek neke objestne vožnje in divjanja, pol takoj podpišem, da tko ostane. Če bi mel jst kamero v avtu in bil taka "piz..", pol slovenska policija sploh ne rabi več it na teren da bo služila s položnicami, jim lahko samo jaz pošiljam posnetke. Resno kak pacient moraš bit, da kaj takega pošlješ na televizijo in MNZ? Ne da zagovarjam voznika clia, ampak na dan vidim vsaj 10 primerov, ki so veliko bolj nevarni in objestni, kot pa ta primer. In ja, kot je nekdo v komentarju pod videom napisal...najbrž je ta ki je snemal se čutil "ogoljufanega", da ga prehiteva nekdo z cliotom za 500€, ko je pa on kupil nemca za 30000€.

sunshine403 ::

broken/link je izjavil:

https://www.24ur.com/novice/crna-kronik...
pravičnež pa ni mogel drugače, kot da se je podal za divjakom, ki je skoraj povzročil prometno nesrečo. Seveda je pravičnež to počel varno in po predpisih, kot je tudi razvidno iz posnetka.

Ce mene kdo vprasa, moras biti resno moten, da posljes tak posnetek TVOJE LASTNE voznje policiji. Saj tisti podatek o hitrosti ni ravno tocen, ampak ravno je model policiji poslal posnetek kako on vozi 140km/h tam kjer je omejitev 110. In potem verjetno se pametuje kaksni kreteni so ostali :))

broken/link ::

my point exactly.
pa seveda pretiravanja "Voznik je za mano skoraj povzročil prometno nesrečo,"
kje? na posnetku to pač ni vidno. Ja, dikhedovsko je prehiteval po desnem pasu. in potem še po zaviralnem, pa šel čez polno črto,... ja, več prekrškov, ampak nikjer ne duha ne sluha o skorajšnji povzročitvi prometne nesreče. zato sem pa napisal "pravičnež", ker na koncu sta dikheda oba.

solatko ::

broken/link - Prvo kar je vidno na tem posnetku, da snemalec vozi za kamionom in v bistvu ne prehiteva nikogar, ker se kamion vozi vštric z drugim kamionom. Če bi se umaknil na vozni pas in lepo počakal, da bo sploh lahko prehitel, clio nebi šel mimo po desni.
Nihče od vas ne pozna razmer v dostavi hrane, vsi pa pizdite, če vam voznik pripelje mrzlo in po daljšem času od naročila. V LJ dostava (pa vozijo bolj noro od tega) ni imela prometne nesreče s hujšimi poškodbami pa verjamem, da vas večina enodnevne vožnje z njimi, nebi preživela.

Tega snemanja je čedalje več, smo pa itak narod hlapcev in to takoj predamo organom pregona. To se je dogajalo tudi v začetkih bivše yuge, ko so se sosedje prijavljali med seboj in tudi pozneje v času UDBE, večina prijavljenih oseb je bila s strani najbližjih sosedov, sodelavcev ali pivskih bradtcev. Od vseh ljudi na svetu, se najmanj ceni ovaduhe, špiclje in izdajalce.
Delo krepa človeka

shadeX ::

Nihče od vas ne pozna razmer v dostavi hrane


Resnično sočustvujem z ljudmi, ki se ukvarjajo z dostavo hrane ampak v nobenem primeru to ne opravičuje ogrožanja in nevarne vožnje po cesti.

V skrajnih primerih je to dovoljeno le usposobljenim službam, ki imajo za to tudi bolj tehtne razloge kot drugi ki si prizadevajo dostaviti solatkotu premalo topel burek.

Sedaj je pač jasno da si tudi ti eden izmed rednih prekrškarjev, ki je do danes imel samo srečo, da se ni razmazal potleh, ker v tvoji glavi zgleda da se lahko vedno porodi nora ideja katero boš upravičil kot racionalno. Konec koncev, novim voznikom le svetuješ naj se naučijo driftat, da bodo znali reševat avto iz nevarnih situacij, namesto da bi jih učil kako sploh ne priti v nevarno situacijo.

Pazi malo nase, naslednjič ko se vsedeš za volan.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: shadeX ()

solatko ::

shadeX - Ni govora o meni, temveč o službi, ki veliko ljudem po mestih in tudi po vaseh, omogoča, da naročijo hrano in jo tudi v doglednem času dobijo, če se le da, še toplo.
Te fantje in dekleta se trudijo po svojih močeh in verjemi, da jih večina volan obvlada bolje, kot večina medicinskih tehnikov, ki vozijo reševalna vozila na nujni vožnji.
Fantje imajo v glavnem avtomobile, v katere se zaradi varnosti, marsikdo od vas sploh nikoli nebi vsedu in z njimi počnejo prave prometne čudeže po mestih, pri tem pa morajo pazit nase, saj bi vsak karambol, za njih pomenil težko invalidnost ali smrt, pazit morajo tako na pešce, kot kolesarje, saj si ne morejo privoščit, da bi kakega reveža povozili.

V kroniki, kot povzročitelje prometnih nesreč pa začuda ne najdete pa, če brskate kronike za dvajset let nazaj. Dejansko so prometni carji in sem jih velikokrat, dokler sem bil v LJ občudoval pri njihovih podvigih. So vredni vsakega eura, ki jim ga odmeri lastnik lokala za dostavo hrane.

Seveda je najlažje obsojat po dolgem in poprek, brez, da bi razmislili takrat, ko naročite dostavo hrane in ne pride ravno v obljubljenem času, tudi na take posnetke in ne sprašujete voznika, če slučajno vozijo s kočijami.

V družbi pač obstojajo službe, ki so nehvaležne, če hočejo narediti prav, morajo delati narobe nekje drugje, torej so v vsakem primeru slabi.
Delo krepa človeka

St235 ::

shadeX - Ni govora o meni, temveč o službi, ki veliko ljudem po mestih in tudi po vaseh, omogoča, da naročijo hrano in jo tudi v doglednem času dobijo, če se le da, še toplo.


In po kaki idiotski logiki so zato upravičeni kršit prometne predpise?

Dejansko so prometni carji in sem jih velikokrat, dokler sem bil v LJ občudoval pri njihovih podvigih.

gliha vkup šrtriha in psihopati, ki niste sposobni vozit po pravilih se pač hitro zavohate.

V kroniki, kot povzročitelje prometnih nesreč pa začuda ne najdete pa, če brskate kronike za dvajset let nazaj.


Pa šlosarjev tudi ne, pa prodajalk kozmetike, šivilj, vodovodarjev in še koga. Pa veš zakaj? Ker fucking delovno mesto ni stvar statistike prometnih nesreč.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

solatko ::

St235 - Dostavljalci hrane so še kako v prometu in niso upravičeni kršit predpisov, samo, če bi vozili po predpisih, bi čisto vsi, ki naročijo hrano, le-to dobili hladno.
Psihopat se oglaša in to še nepismen.
So pa policisti, so reševalci, se najde kak gasilec, taxist,... dostavljalcev hrane, za čuda, glede na to, kaj na cesti počnejo, ni.
Delo krepa človeka

St235 ::

Kaj misliš zakaj se o nesrečah reševalcev poroča in dostavljalcih, vodovodarjih in šivljah ne? Uporabi možgane in nehaj buče prodajat.

Utk ::

Po dobesedno treh sekundah guglanja:
https://skandal24.si/crno/foto-huda-nes...

shadeX ::

tudi v doglednem času dobijo, če se le da, še toplo.


"Sodobni" dostavljalci hrane uporabljajo pač termo torbe, kjer so izgube energije manjše, torej več časa je zadeva topla. Če je hrana na koncu hladna je to razlog samo slabe organizacije - naslednjič naj sprejme manj naročil, da jih bo lahko vse zvozil v doslednem času.

Te fantje in dekleta se trudijo po svojih močeh in verjemi, da jih večina volan obvlada bolje, kot večina medicinskih tehnikov, ki vozijo reševalna vozila na nujni vožnji.


Ne, ne verjamem. Če danes začnem razvažat pice, me to ne naredi 20x boljšega voznika.

Fantje imajo v glavnem avtomobile, v katere se zaradi varnosti, marsikdo od vas sploh nikoli nebi vsedu in z njimi počnejo prave prometne čudeže po mestih, pri tem pa morajo pazit nase, saj bi vsak karambol, za njih pomenil težko invalidnost ali smrt, pazit morajo tako na pešce, kot kolesarje, saj si ne morejo privoščit, da bi kakega reveža povozili.


Če prebereš samo zgornji odstavek vzet iz konteksta, se to bere kot da avto vozi nekdo, ki opravlja izredno pomembno službo, kjer je vsaka sekunda izrednega pomena.

pazit morajo tako na pešce, kot kolesarje, saj si ne morejo privoščit, da bi kakega reveža povozili.


Mi deluje, kot da si drugi vozniki to lahko privoščimo.

V družbi pač obstojajo službe, ki so nehvaležne, če hočejo narediti prav, morajo delati narobe nekje drugje, torej so v vsakem primeru slabi.


Ampak za to morajo obstajati dovolj tehtni razlogi, kjer se rizik izplača. Reševanje življenj spada v to skupino, dostava hrane pač ne.


V kroniki, kot povzročitelje prometnih nesreč pa začuda ne najdete pa, če brskate kronike za dvajset let nazaj..


Pred bajto na križišču se je zadnja nesreča zgodila pred nekaj leti, ko je dostavljalec hrane spregledal stop znak. Šlo se je za materialno škodo in novica ni bila nikjer objavljena. Če ti ne slišiš, še ne pomeni da se ne dogaja. Nevarno je iz tega stališča ker si delaš povsem napačne predstave.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: shadeX ()

techfreak :) ::

Te fantje in dekleta se trudijo po svojih močeh in verjemi, da jih večina volan obvlada bolje, kot večina medicinskih tehnikov, ki vozijo reševalna vozila na nujni vožnji.
Kolikor vem, je voznisko dovoljenje edini pogoj, da lahko razvazas hrano. Zahteve za voznjo resevalnih vozil so "malenkost" visje.

facepalm ::

Vcasih sem imel podobno mnenje kot Solatko.
Kako dobri vozniki so hitri dostavljalci, taxisti, rizotarji.. Slucajno sem tudi sam vozil na tak nacin (tako kot bi si GrimReaper zelel voziti).
Nato sem odrastel. Zakaj sem vcasih vozil "all in"? Enostavno nisem videl nevarnosti oz se je nisem zavedal.
Mislil sem si, da sem med najboljsimi vozniki naokoli. V bistvu sem bil le med najbolj brezglavimi.

Sedaj se najbolj zgrazam prav nad vozniki taxijev in dostavljalcev (ne samo hrane).
Razumem, da so pod casovnim pritiskom, vendar to ne opravicuje divjanja. Pa ni samo hitrost voznje, tudi smerniki, izsiljevanje, voznja po dveh pasovih, prehitevanje v skarje... za 800€ place? Naj gredo delat v trgovino.
In ja.. delajo "cudeze".. vsi ostali vozniki, kateri jim resujejo zivljenja s tem, ko jih opazijo in ukrepajo defenzivno.
Se ne cudim da je vecina takih divjakov mladih. Starejsi se ne gremo vec tega..

WizzardOfOZ ::

techfreak :) je izjavil:

Te fantje in dekleta se trudijo po svojih močeh in verjemi, da jih večina volan obvlada bolje, kot večina medicinskih tehnikov, ki vozijo reševalna vozila na nujni vožnji.
Kolikor vem, je voznisko dovoljenje edini pogoj, da lahko razvazas hrano. Zahteve za voznjo resevalnih vozil so "malenkost" visje.


Ja, biti moraš medicinski tehnik. Ampak to ti ne da znanja vožnje vozila. :))

UganiKdo ::

Ni čisto tako banalno, vozniki imajo dodatna izobraževanja vezana na upravljanje vozila. Še največ imajo tega policisti, kjer je to vezano na njihovo poklicno usposabljanje.
Se pa strinjam, da bi tukaj lahko naredili več, predvsem v obliki bolj pogostih usposabljan za ta profil.
https://www.dnevnik.si/1042822507

mirator ::

Ne vem, kako se usposabljajo vozniki vozil na nujni vožni. Vsekakor, ko zaslišim njihov zvočni siganl, v prvi vrstvi preverim iz katere smeri prihaja in se temu primerno tudi umaknem.

donvito ::

Se ne cudim da je vecina takih divjakov mladih. Starejsi se ne gremo vec tega..

Povej to solatarju, on pri njegovih 65-ih, še vedno lahko varno ustavi ali prepreči nezgodo. :))

Utk ::

On je kot Chuck Norris, ne rabi bremz, ker že z menjalnikom sproži abs.

WizzardOfOZ ::

Chuck Norris ne rabi avta. On se z orbitrekom pripelje kamorkoli.

solatko ::

techfreak :) - Pogoj je, da je najprej medicinski tehnik in seveda B kategorija. Včasih je bil za reševalce pogoj E kategorija in 3 leta vožnja avtobusa.
donvito - V ljubljanskih picerijah je kar nekaj starejših voznikov, dostavljalcev hrane, tudi preko 60.
Delo krepa človeka

GupeM ::

Ta solatko ima možganov toliko kot solata.

Ravno dostavljalci (hrane) so eni najbolj obupanih voznikov. Takoj za njimi taksisti, nato 65+ letniki. Prvi in drugi brezglavo po gasu in z menjavami pasu kar tako, da profitirajo 4 sekunde pri 20 minutni vožnji. Tretji pa so preveč navajeni na hitrost kočije, in se s takšno hitrostjo vozijo tudi danes.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: GupeM ()

IL_DIAVOLO ::

Solata je pameten človek, samo malo preveč filozofira in si domišlja stvari :)

Ded neumen ni.

solatko ::

GupeM - Saj ni nič lažjega, pojdi v eno od picerij in se zmeni za poizkusno delo. Ravno dobre voznike rabijo, ker so vsi ostali, ki sedaj furajo hrano, po tvoje, zanič.
Po navadi zdržijo novinci pol šihta pa se poberejo domov, če se že prej ne izgubijo.
Pa reče se obupnih, ne obupanih, ker noben od njih ni obupan.
Delo krepa človeka

facepalm ::

Sem gledal en film in dostavljalci dejansko obvladajo voznjo. nekateri celo predelujejo svoja vozila. V kolikor ne dostavijo v roku 30min je hrana free, trga se pa njim iz zepa.
Res ni lepo bit dostavljalec hrane. Je pa zato toliko lepse biti resevalec iz vode.
/S

Edit: toliko se jim mudi, nisem jih pa videl, da bi tekli od avta do vrat ter nazaj. Bi vec pridobili kakor z nevarno voznjo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: facepalm ()

Utk ::

Preveč filmov gledaš.

maticb492 ::

facepalm je izjavil:

V kolikor ne dostavijo v roku 30min je hrana free, trga se pa njim iz zepa.
.



Vidim /s, ampak tole je dejansko res v tujini kje npr. USA, pri nas pa seveda nobena pizzeria ne garantira 30 minutno dostavo
X670 Gaming X, R9 7900X, 64GB, EVGA RTX 3090 XC3, HX1000

facepalm ::

maticb492 je izjavil:

facepalm je izjavil:

V kolikor ne dostavijo v roku 30min je hrana free, trga se pa njim iz zepa.
.



Vidim /s, ampak tole je dejansko res v tujini kje npr. USA, pri nas pa seveda nobena pizzeria ne garantira 30 minutno dostavo


Kjer imajo to, predvidevam, da imajo tudi vecje stevilo dostavljalcev.
Bistvo je, da nikogar ne briga, ce dobi pizzo v 25 ali v 35min. Teh par min na furo, ki jih pridobi dostavljalec z divjanjem (bog ne daj, da bi jih pridobil s tekom do vozila) pac ni opravicljivih. In ne, restavracije z veliko prometa nimajo zgolj enega dostavljalca. Ce bo prisel eden pozno nazaj, bo ze drugi prevzel furo pred njim. Na placi se ne bo poznalo. Bi se pa poznalo v primeru nesrece.
Gazda bi rad komandiral: "gas, gas, gremo", ko se zgodi pi**arija pa je voznik sam v dreku. Sam placa kazen, sam nosi fizicne/psihicne posledice kaksna p**da od gazde pa bi bila zmozna se trgat od place stroske popravila avta..

But hey.. he is a man on the mission!

modelno1 ::

Dodo garantira v 1 uri, če traja dalj, dobiš kupon. Preverjeno.
Respect the bacteria! They are the only culture some people have.

GupeM ::

solatko je izjavil:

GupeM - Saj ni nič lažjega, pojdi v eno od picerij in se zmeni za poizkusno delo. Ravno dobre voznike rabijo, ker so vsi ostali, ki sedaj furajo hrano, po tvoje, zanič.
Po navadi zdržijo novinci pol šihta pa se poberejo domov, če se že prej ne izgubijo.
Pa reče se obupnih, ne obupanih, ker noben od njih ni obupan.

Ne, imam dober šiht, tko da ne bom menjal. "Dobri" vozniki so pa samo zato, ker imajo ponavadi dobro označene avte, pa jih že na daleč vidimo in začnemo z defenzivno vožnjo. Če sem pa peš, pa najraje na travnik stopim, ko zagledam dostavljalca.

Glede obupanosti se pa močno opravičujem, ampak me je autocorrect zajebal. Drugače pa vem kaj pomeni obupanost. Recimo solatko je obupan, ko začne težiti s slovnico, ker drugih argumentov več nima. Teženje s slovnico na forumih je pa obupno. Še posebej, če to počne obupan človek.

solatko ::

GupeM - Argument je to, da naredijo po 200-400km/dnevno (govorim za LJ) v 8-10-ih urah. Če bi se držali vseh omejitev in pravil, dvomim, da bi jih spravili skupaj 150 in taki vozniki, hitro dobijo čevel.
Še hujši pa so vozniki, ki dostavljajo hrano upokojencem, v eni uri morajo oddati 30-40 kosil. Te kilometrov sicer nimajo veliko, ker imajo svoj rajon ampak verjemite, če bi se za njimi vozil policaj, so v dveh, treh dneh brez izpita.

Drugače je pa lepo komentirat različne poklice, doma iz fotelja in srat po forumu. Vedno pravim, če se nekomu zdi nekaj zelo sporno, naj poizkusi, jaz sem se s kolegom vozil eno dopoldne, čisto za hec, da vidim kaj počnejo in me je dogajanje prepričalo, da za trikrat več denarja, kot ga dobijo, nebi počel tega. V dopoldnevu je model preprečil najmanj 10 karambolov, ki jih normalni vozniki nebi pa pri nobenem nebi bil kriv. Večini teh fantov, je to edini zaslužek, veliko jih vozi s svojimi avti (nimajo vse dostave zadosti svojih vozil) in mora pazit na to, da mu delovno sredstvo ostane celo, ne glede na to, kako vozi.

Sicer pa ne gre za slovnico, temveč popolnoma drug pomen napisane besede.
Delo krepa človeka

donvito ::

Drugače je pa lepo komentirat različne poklice, doma iz fotelja in srat po forumu. Vedno pravim, če se nekomu zdi nekaj zelo sporno, naj poizkusi, jaz sem se s kolegom vozil eno dopoldne, čisto za hec, da vidim kaj počnejo in me je dogajanje prepričalo, da za trikrat več denarja, kot ga dobijo, nebi počel tega. V dopoldnevu je model preprečil najmanj 10 karambolov, ki jih normalni vozniki nebi pa pri nobenem nebi bil kriv. Večini teh fantov, je to edini zaslužek, veliko jih vozi s svojimi avti (nimajo vse dostave zadosti svojih vozil) in mora pazit na to, da mu delovno sredstvo ostane celo, ne glede na to, kako vozi.

Čaki mal, vozil si se s kolegom, predvidevam, da je potem 60+ star ali kako? In še razvaža ..., s tem, da je preprečil 10 karambolov, ki jih normalni šoferji ne bi?!
Dej solatko nehaj nakladat, to pa že meji na bolezen. :))

solatko ::

donvito - Pravim, da ni nikakršen problem, greš do prve dostave hrane in se ponudiš, da bi vozil. Potem poročaj, kaj se ti bo dogajalo v prvem dnevu, poleg tega, da pol naslovov ne boš našel, ker so na zvoncih drugačni priimki.
Misliš, da imam samo stare kolege? Sem precej družaben človek, imaš pa prav, pri Pinki-ju sta dva starejša od 60, pa tudi pri Halo Katra jih je nekaj.
Kolega, s katerim sem se vozil je star 30 in že 11 let dela samo to, pri različnih picerijah v LJ.
V osmih urah na cestah v LJ doživiš vse možne načine izsiljevanj - menjava pasu, stranske ceste, nepoznavanje desnega pravila, vožnja v nasprotno smer,... in to vsak dan!
Delo krepa človeka

Dag ::

Danes okrog 19:30 je nek fitipaldi v Meganu RS ali nekaj podobnega (zadnji model, kričeče oranžne barve, polepljen s črnimi reklamnimi napisi, registracija LJ) na koprski hitri cesti, smer KP-LJ, poskušal kompenzirati dolžino svojega uda.

Omejitev 110, po prehitevalnem je raztegnjena kolona vozila okrog 120, on pa se je zadnjemu nabijal v rit, slalomiral levo-desno in mimo tistih na voznem pasu vozil čisto na tesno, tako kot policisti od protokola, kadar spremljajo varovano osebo.

Upam, da ga je kdo prijavil plavim (sam nisem mogel, ker sem imel telefon v torbi na zadnjem sedežu).

GupeM ::

solatko je izjavil:

donvito - Pravim, da ni nikakršen problem, greš do prve dostave hrane in se ponudiš, da bi vozil. Potem poročaj, kaj se ti bo dogajalo v prvem dnevu, poleg tega, da pol naslovov ne boš našel, ker so na zvoncih drugačni priimki.
Misliš, da imam samo stare kolege? Sem precej družaben človek, imaš pa prav, pri Pinki-ju sta dva starejša od 60, pa tudi pri Halo Katra jih je nekaj.
Kolega, s katerim sem se vozil je star 30 in že 11 let dela samo to, pri različnih picerijah v LJ.
V osmih urah na cestah v LJ doživiš vse možne načine izsiljevanj - menjava pasu, stranske ceste, nepoznavanje desnega pravila, vožnja v nasprotno smer,... in to vsak dan!

Ja, točno to počnejo dostavljalci. Nesreče "preprečijo" samo zato, ker so se do časa vrnili na svoj pas preko polne črte, ali pa zato, ker je nasprotivozeči njihovo neumnost do časa opazil, pa se je umaknil. Delajo prekršek za prekrškom, ti jih pa še zagovarjaš. Kot sem rekel, IQ na nivoju solate.

solatko ::

GupeM - Jaz nikogar ne zagovarjam, samo razlagam realno stanje. Sicer pa poglejte tole
https://www.24ur.com/novice/crna-kronik...
https://www.24ur.com/novice/crna-kronik...

In še kar bi lahko linkal bedarije, ki jih delajo vozniki, katerim se niti ne mudi, niti niso na nujni vožnji, začuda pa fantje, za katere res ne morem reči, da vozijo normalno, nimajo takih idiotskih težav na cestah, pa v rit pa čelno, pa na bok,.....
Delo krepa človeka

GupeM ::

Seveda jih zagovarjaš, saj si nekaj postov nazaj govoril, da so malodane narodni heroji. Boljši od gasilcev, policistov in reševalcev, saj z dostavo tople hrane rešujejo življenja.

In zakaj tega ne vidiš v črni kroniki? Zato, ker velika, velika večina dostave poteka po mestnih cestah. Regionalnih, hitrih cest in avtocest je zelo malo. Lahko pa še pogledaš odstotek vozil, ki dostavljajo hrano in odstotek vseh ostalih. Zakaj pa imajo ravno dostavljalci najbolj pobunkana vozila? Verjetno zato, ker merkajo in ne tipkajo po telefonu/POS terminalu med vožnjo.

solatko ::

GupeM - Bolj bi pasalo, da jih občudujem, saj pri takem načinu vožnje, nimajo težjih nesreč, ne vem, kolikim na tem forumu in tudi drugje, bi to uspevalo. Večina jih spada med zelo usposobljene voznike, saj se jim pozna 8-12 urno drkanje po LJ (za druge kraje niti ne vem, imam pa blizu picerijo Roma in opažam, da tudi njihovi dostavljači, kar konkretno pritiskajo na gas (Maribor je sicer za dostavo veliko boljši, ker je večina štiripasovnic 70 omejitev in promet poteka celo hitreje, s 70 si velikokrat ovira na cesti (sedaj tudi zastopim, zakaj je bil Kangler gotof).
In na govorit, da jih drugi mirkajo, ker jih največkrat niti ne opazijo, dokler ne švignejo mimo njih. Pobunkana vozila imajo, ker drugi trkajo v njih, jih pa ne popravljajo, temveč vozijo, dokler so glavne stvari cele - krmilni mehanizem, zavore in mašina, lepota pleha jim je najmanjša skrb.
Delo krepa človeka

St235 ::

Bolj bi pasalo, da jih občudujem, saj pri takem načinu vožnje, nimajo težjih nesreč, ne vem, kolikim na tem forumu in tudi drugje, bi to uspevalo.

Dost žalostno ampak pričakovano, da občuduješ serijske kršilce pravil, ki ogrožajo vse okrog sebe. Pač glih vkup štriha. Drugače pa bi to uspevalo (in uspeva) popolnoma vsakemu, glede na to kakšni so kriteriji za tako delovno mesto. Torej vse od štiudentov, ki ima dva tedna izpit do senilnih prdcev, ki niti iz avta ne vidijo.

Večina jih spada med zelo usposobljene voznike,
Približno tako kot večina 60+ spada v krsto. Slaboumno posploševanje brez dodane vrednosti.

In na govorit, da jih drugi mirkajo, ker jih največkrat niti ne opazijo, dokler ne švignejo mimo njih. Pobunkana vozila imajo, ker drugi trkajo v njih, jih pa ne popravljajo, temveč vozijo, dokler so glavne stvari cele - krmilni mehanizem, zavore in mašina, lepota pleha jim je najmanjša skrb.
A to pride s senilnostjo, da začneš sam sebi verjet take neumnosti?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()
««
138 / 291
»»