» »

"Talenti" na slovenskih cestah

"Talenti" na slovenskih cestah

Temo vidijo: vsi
««
130 / 293
»»

UganiKdo ::

Si se vedno uzaljen revcek? Al zakaj je treba v tri dni zalit? Ne znas drugace?

Al kakse bedarije sem po tvoji velecenjeni presoji pisal v tej temi?

solatko ::

UganiKdo - Samo enega? Koliko pa vidiš kolesarjev, ki se vozijo v obratno smer? Koliko si videl voznikov, ki niso nakazali spremembe smeri (300€+3kt? Se strinjam, da je prekrškov, ki niso sankcionirani preveč in, da je glede na situacije, varnostno stanje odlično, ker dobri vozniki popravljamo napake takih, ki sploh nebi smeli na cesto.

Zato vedno pravim, čuvaj sebe in s tem paziš, tudi na druge. Prekrški pa so bili, so in bojo v prihodnje pa tudi, če bi bil za vsakim smetnjakom policaj in to zato, ker veliko ljudi nima dovolj znanja in ne vozijo zbrani, najhuje pa je, ko se spremeni signalizacija in večina domačinov, še dolgo vozi po starem - na pamet.
Delo krepa človeka

WizzardOfOZ ::

UganiKdo je izjavil:

Si se vedno uzaljen revcek? Al zakaj je treba v tri dni zalit? Ne znas drugace?


Užaljen si očitno ti. Žaljenja pa ni nič tukaj, samo bedarije pa vseeno lahko nehaš pisat.

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: Dimnik ()

UganiKdo ::

Boš končno kaj argumentiranega povedal, al samo dokazuješ zakaj si zaslužiš naziv? Tolk, da vemo, če iam smisel zgubljat čas s tabo.

WizzardOfOZ ::

Naziv je zaradi pisunov tvojega kova, ki pišete bedarije, pa vas opozarjam in potem naziv dobim. Danes ste pač nesposobni na čelu, zato tudi vse skupaj propada. Vključno s tem forumom.

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: UganiKdo ()

UganiKdo ::

haha, kaj misliš da če boš isto neumnost večkrat povedal bo kaj manj neumna? Priznaj si pač brcnil v temo, se zgodi tudi najboljšim, zakaj se potem ne bi tebi?

WizzardOfOZ ::

Se strinjam, zato lahko neumnosti že enkrat nehaš govoriti.

Raptor F16 ::

UganiKdo je izjavil:

Si se vedno uzaljen revcek? Al zakaj je treba v tri dni zalit? Ne znas drugace?

Al kakse bedarije sem po tvoji velecenjeni presoji pisal v tej temi?


Edino ti tukaj žališ in se nosiš, kot da si najmanj Titeja za batino držal.

Res si ogrožen... boš preživel mr. Soft ?
Leva ... Leva ... leva desna ena dva

facepalm ::

Menim, da ta tema odlicno odraza stanje na nasih cestah.

UganiKdo ::

Raptor F16 je izjavil:

UganiKdo je izjavil:

Si se vedno uzaljen revcek? Al zakaj je treba v tri dni zalit? Ne znas drugace?

Al kakse bedarije sem po tvoji velecenjeni presoji pisal v tej temi?


Edino ti tukaj žališ in se nosiš, kot da si najmanj Titeja za batino držal.

Res si ogrožen... boš preživel mr. Soft ?


Ne vem, se resno sprašujem o tem. Ker sem imel neko utopično idejo, da je tema vezana na promet in dogajanje v le tem. Ampak vsak dan se naučim kaj novega. Recimo to, da velika večina ni sposobna argumentirane debate in potem pač padete v žalitve in osebno napadanje, ko po dveh postih zmanjka vsebine.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: UganiKdo ()

shadeX ::

Raptor F16 je izjavil:

UganiKdo je izjavil:

Si se vedno uzaljen revcek? Al zakaj je treba v tri dni zalit? Ne znas drugace?

Al kakse bedarije sem po tvoji velecenjeni presoji pisal v tej temi?


Edino ti tukaj žališ in se nosiš, kot da si najmanj Titeja za batino držal.

Res si ogrožen... boš preživel mr. Soft ?


Mogoče lahko ob tem tudi poveš kaj ni argumentiral.

Je pa dejstvo da ima lakotnikov stil pisanja. I like it.

maticb492 ::

facepalm je izjavil:

Menim, da ta tema odlicno odraza stanje na nasih cestah.


Ne, ker se ne vidi kdo vozi Porscheja, kdo pa Cliota :)) Hahahah.
X670 Gaming X, R9 7900X, 64GB, EVGA RTX 3090 XC3, HX1000

sunshine403 ::

maticb492 je izjavil:

Ne, ker se ne vidi kdo vozi Porscheja, kdo pa Cliota :)) Hahahah.

Zares se ;)

maticb492 ::

sunshine403 je izjavil:

maticb492 je izjavil:

Ne, ker se ne vidi kdo vozi Porscheja, kdo pa Cliota :)) Hahahah.

Zares se ;)


Kaj potem jaz vozim? :))

Edit: Mislim da sem že napisal tu nekje.
X670 Gaming X, R9 7900X, 64GB, EVGA RTX 3090 XC3, HX1000

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: maticb492 ()

sunshine403 ::

Ne vem se mi ne da starih postov tule gledat. Ampak garantiram da vecina, ki bi vse, ki se peljejo hitreje kot 100km/h, najraje pobila, to zeli narediti predvsem iz fovsije, ker s svojimi skatlami nimajo moznosti da bi se peljali tistih X km/h ki jih tako zulijo ;) Varnost in tako zgledno spostovanje zakonov, ki jih samo po tej temi sodec 110% izvrsujejo in spostujejo nima prav veliko veze s tem. Ergo clio vs porsche :))

maticb492 ::

sunshine403 je izjavil:

Ne vem se mi ne da starih postov tule gledat. Ampak garantiram da vecina, ki bi vse, ki se peljejo hitreje kot 100km/h, najraje pobila, to zeli narediti predvsem iz fovsije, ker s svojimi skatlami nimajo moznosti da bi se peljali tistih X km/h ki jih tako zulijo ;) Varnost in tako zgledno spostovanje zakonov, ki jih samo po tej temi sodec 110% izvrsujejo in spostujejo nima prav veliko veze s tem. Ergo clio vs porsche :))


Na AC se strinjam ja, ne pa neko nevarno prehitevanje v škarjice in podobno.

Moja starša sta imela prej Xsaro, zdaj sta si pa privoščila BWMja (sicer 2011 letnik) in ta avto pač normalno "kruza" pri ac tudi na 160, v Xsari si pa pri 140 mislil da bo razpadla. Pa drugače sta obadva tip voznika, kjer sta imela v celotni vozniški karieri mogoče skupaj 10x kazen za prehitro vožnjo.
X670 Gaming X, R9 7900X, 64GB, EVGA RTX 3090 XC3, HX1000

solatko ::

maticb492 - Potem sta ga kar precej srala, jaz še nisem plačal kazen za hitrost pa se omejitve velikokrat nisem držal, pač tam, kjer je bilo prazno in varno.
Delo krepa človeka

maticb492 ::

solatko je izjavil:

maticb492 - Potem sta ga kar precej srala, jaz še nisem plačal kazen za hitrost pa se omejitve velikokrat nisem držal, pač tam, kjer je bilo prazno in varno.


Plačala sta tam kjer večina, tam kjer sem tudi jaz do zdaj edino kazen pa prehitro vožnjo. V mestu v coni 50, kjer prekoračiš z 56, pa je pač kazen.
X670 Gaming X, R9 7900X, 64GB, EVGA RTX 3090 XC3, HX1000

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: maticb492 ()

facepalm ::

maticb492 je izjavil:

solatko je izjavil:

maticb492 - Potem sta ga kar precej srala, jaz še nisem plačal kazen za hitrost pa se omejitve velikokrat nisem držal, pač tam, kjer je bilo prazno in varno.


Plačala sta tam kjer večina, tam kjer sem tudi jaz do zdaj edino kazen pa prehitro vožnjo. V mestu v coni 50, kjer prekoračiš z 56, pa je pač kazen.


Ah kaj je pa to takega, ce v mestu vozis s cca 65kmph na stevcu (ce upostevamo odbitek radarja in pribitek stevca).. /s

solatko ::

V naselju se vozi po omejitvi, vklopljen GPS.
Delo krepa človeka

st12 ::

Povsem odvisno od situacije, eden je včeraj po ovinkih vozil kot po snegu, sem moral (ja, moral, jaz moram že iz razloga da pokažem ostalim da se tako počasi ne vozi, čeprav je bila verjetno itak 80 letnica, ki se ni iz tega nič naučila, ampak tako poslanstvo sem si zadal že odkar imam izpit) potem v naselju it do 100 da sem prehitel vse 4 v škarje (za ostale, zame še daleč niso bile) z avtobusom.
Jaz tudi gledam za nazaj, tukaj nisem videl žive duše odkar se vozim, tako da glede pešcev ni bilo problema. V obratnem primeru, če sem jaz pešec, me pa zmoti vsak ki potegne na vsaj 60.

Verjemite da 65 v naselju tako ni nič, 65-70 po števcu je zame še v meji normale, tudi blendati mi začnejo šele pri 90. Mesta so drugo, sploh na nepreglednih mestih.

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: Ganon ()

st12 ::

Drugače bi šel pa 55, zaradi tega voznika/voznice sem šel tako daleč, da sem se moral v trenutku odločiti da reskiram izpit, ker je tukaj 1-3x na leto zaseda.
Ena ravnina naprej mi ni panike, kjer ne merijo, tam prehitevam vsakodnevno, pa spet naselje, je res užitek ko potegneš, sploh če začneš v drugi in potegneš do 5500. Enako nisem nikoli videl pešcev, redkokdaj samo ob cesti.
9 pik drugače ni panike, ampak moram počakat še mal več kot leto dni, da se mi brišejo obstoječe pike, potem bom lahko spet brez skrbi prehiteval v naseljih.

Glede škarij pa sploh ne vem kako se računa, če oba voziva 50 (oz jaz med prehitevanjem 70-80), je zame še sprejemljivo 100m (providi sicer ni bilo všeč, naj bi se moral po njegovo že ustrašiti), če samo jaz 100-120 in nasproti vozijo počasi nekih 70-80, je 200m, kjer vsi vozijo vsaj 90 pa nekih 400m. V glavnem, po zdravi pameti oz. občutku glede tega nisem imel problemov.
Edino enkrat, res samo enkrat, sem šel ko sem vedel da bo se bo moral nasprotni skoraj povsem ustavit. Ampak sem vedel že prej kako se bo izšlo, tako da ne bi rekel da je bila napaka. Taki vozniki kot sem jaz si pač ne morejo privoščiti napak kot ostali, za tako vožnjo moraš biti med top vozniki. Je bil pa pred mano avtobus, ki bi me oviral še lep del poti, drugače ne bi šel tako na mus.

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: Ganon ()

val46 ::

Ma zate st12 smo pa že z prejšnim nikom ugotovili, da ti za na cesto ravno nisi, lohk obračaš nike in svoje besede kolikor hočeš, pa ne bo pomagalo. Solatkota nisem nikdar "napadal", čeprav se včasih res moram potrudit, da mu ne bi kaj povedal, sam tebi...tebi pa žal ne morem. Eno je "prilagojena povečana hitrost nad omejitvijo", drugo pa objestna vožnja in divjanje po cesti. In ti spadaš v to drugo kategorijo. Pr tebi ni problem nobena policijska zaseda, nobena provida ali stacionarni radar, pri tebi je problem v tem, da dejansko izivaš usodo in to v teh 10ih km vožnje, kolikor jih opraviš od doma v službo in nazaj. Zame je to popolna in totalna bedarija, ker pridobiš ne skoraj nič, izgubiš pa lahko VSE! Upam da razumeš kaj ti hočem povedat.

Ganon ::

Njegovi komentarji so tako šokantno neumni, da samo upam, da je za računalnikom nekdo s preveč prostega časa in neizmerno željo po trolanju. Če temu ni tako, nas lahko upravičeno skrbi, ker imamo na cestah popolne neuravnovešence. Tak človek je nevaren že na kolesu.

sunshine403 ::

Zares je verjetno 10 let star mulc, ki se lep cas ne bo vozil drugega kot tricikel, ampak ko se prebijes cez njegov tezko berljiv izdelek, je stvar v resnici hudo smesna.... sploh poslanstva, top vozniki itd. Ce me danes ze vse drugo jebe, me je vsaj tole nasmejalo.

GupeM ::

sunshine403 je izjavil:

Zares je verjetno 10 let star mulc, ki se lep cas ne bo vozil drugega kot poganjalček, ampak ko se prebijes cez njegov tezko berljiv izdelek, je stvar v resnici hudo smesna.... sploh poslanstva, top vozniki itd. Ce me danes ze vse drugo jebe, me je vsaj tole nasmejalo.

Fixed.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: GupeM ()

st12 ::

Prehitevanje ko je nasproti zadost frej ni še nič, vem da je tistim nasproti nelagodno, tudi meni je ko kdo (redkokdaj) prehiteva in seveda zmanjšam hitrost da se mu izide. Jaz teh problemov da se mi ne bi izšlo nimam, približne metre sem povedal zgoraj, res pa da ni tolk prometa da bi bil to običaj.
Poglejte si Youtube kanal STOP CHAM, Poljaki morajo narest 3 pasove iz dveh ko kdo prehiteva. In sem 100% da bi bilo pri nas enako če bi prehitevali ti v Scenicih in Picassojih. Tako da kakorkoli obrneš imam znanja imam več kot 95% voznikov, drugače sedaj ne bi tega pisal. Če ne verjamete, si zamislite enega v Scenicu da se odloči naslednji dan voziti kot jaz, pajade bo enako dobro vozil, razkanta se že prvi dan, prehiteva pred ovinkom ali kakšna druga bedastoča.
Se ne spomnim zdaj zadnjega primera kjer bi bila moja vožnja res nevarna. Seveda bi pa bila če bi pri nas veliko več ljudi vozilo kot jaz ali kot Poljaki. Dokler sem samo eden na 10.000 ali kolk se nimate kaj bati. Dam tudi garancijo za svoja prehitevanja, na regionalki ni šans da zajebem. Nisem 10 let in ne bom še 10 let. Vključevanja na glavno cesto tudi ne vem če sem enkrat zajebal, pri moji vožnji je vse brez napak.
Recimo ko ste govorili o hitrosti 90, jaz sem prejšnji dan gledal na števec in imam tolk na nevarnih odsekih, recimo kjer je priključek do hiše na ovinku in imam že izkušnje da se tam vključuje. Seveda upoštevam tudi prostost nasprotnega pasu, da se lahko umaknem levo, če je kdo nasproti šele znižam na 80. Tudi če mi kdo preseka pot, da bi zavijal levo, sem prepričan da lahko iz 90 zmanjšam. Če bi še na nevarnih odsekih vozil 120, to je pa potem zame objestna vožnja. Pa hitrosti se da dosegat tudi precej višje kot teh mojih bogih 120, mar ne berete novic o voznikih z 200 po regionalkah, kjerkoli pač se že da tolk hitro vozit.
Sicer je pa dokazano moja vožnja samo prekrški, nikoli mi ni noben napisal kaznivega dejanja.
https://www.24ur.com/novice/crna-kronik...

Jaz vem da nisem zaželjen na cesti, tudi sam ne želim takih na cesti, tukaj pač pišem zato da boste na cesti bolj previdni, da veste kakšne nevarnosti obstajajo.
Ampak proti solatkotu pa sploh ne vem kaj imate, 100-110 vozi vsakodnevno nasproti mene vsak drugi, tako da to je normalna vožnja. Sem rekel da imam jaz noter 90 mimo nevarnih odsekov pa se že 10 let vozim. In zdaj ne bi smel na čistih ravninah potegnit na 100-110.

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: Ganon ()

Utk ::

Jaz sem po Poljski kar nekaj prevozil in tisti 3 njihovi pasov...ne morem se odločit, če so varni ali ne. Po statistiki sigurno ne, ampak teoretično bi lahko delovalo, če bi bli ljudje pametni, verjetno pa ne deluje zaradi posameznih bedakov kot je en od njih zgoraj. Zdaj so črte sicer drugače zarisali, ampak tam so (vsaj te) ceste v resnici dost široke, da se 3 zlahka srečajo, tako da brez problema prehitevaš če gre kdo nasproti, seveda pa ne moreta to delat dva z nasprotne smeri istočasno. Jaz sem jih kar nekaj prehitel po tem sistemu, in če si previden in pameten, stvar deluje. Ko voziš normalno se pa voziš malo bolj desno, da lahko po sredini prehitevajo. Še zmeraj imaš na desni zlahka vsaj tolk asfalta kot da imaš na naših ozkih cestah v najboljšem primeru. Boljše so avtoceste, ampak niti tisto ni (bilo) tako slabo.

maticb492 ::

@st12, kaj ti hočeš povedat da voziš kot tale na videju 24ur, vsakodnevno na poti na šiht?
X670 Gaming X, R9 7900X, 64GB, EVGA RTX 3090 XC3, HX1000

st12 ::

170 po regionalki pa res še nisem vozil, ne vem kako je to sploh izvedljivo, res pa da se na tej cesti očitno lahko srečajo trije, na moji cesti se komaj srečata avtobus in avto.
Tolk prometa jaz nimam in tukaj ne bi prehiteval, če bi bil redkejši promet bi se pa verjetno dalo kakšnega.
Moje hitrosti so 90-100 zjutraj in 100-120 popoldne. Število prehitevanj v 10km zjutraj 0-3, popoldne 3-6, rekord je bil 16, pa mislim da vsaj še ene parkrat blizu rekorda. Dež vsekakor ni dovolj da ne prehitevam, tako da edino v snegu vozim kot večina ostalih.

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: Ganon ()

kuvanasarma ::

st12 je izjavil:

170 po regionalki pa res še nisem vozil, ne vem kako je to sploh izvedljivo, res pa da se na tej cesti očitno lahko srečajo trije, na moji cesti se komaj srečata avtobus in avto.
Tolk prometa jaz nimam in tukaj ne bi prehiteval, če bi bil redkejši promet bi se pa verjetno dalo kakšnega.
Moje hitrosti so 90-100 zjutraj in 100-120 popoldne. Število prehitevanj v 10km zjutraj 0-3, popoldne 3-6, rekord je bil 16, pa mislim da vsaj še ene parkrat blizu rekorda. Dež vsekakor ni dovolj da ne prehitevam, tako da edino v snegu vozim kot večina ostalih.


upam samo da ko se razpacaš na cesti da ne ubiješ še koga drugega..

Utk ::

170 po regionalki pa res še nisem vozil

Glede na to, da ne znaš niti parkirat, boljše da nisi.
(čeprav moram priznat, da potem v resnici nisi ravno neki racer, ampak samo gobec z gokartom...)

facepalm ::

st12 je izjavil:

170 po regionalki pa res še nisem vozil, ne vem kako je to sploh izvedljivo


Pussy..:))
Moj rekord je cca 110km/h pri omejitvi 10 (deset). Ne povem pa kje:D

St235 ::

st12 je izjavil:

170 po regionalki pa res še nisem vozil, ne vem kako je to sploh izvedljivo.

Ti pezdetek raje voziš 110 skozi naselje, kot se za zahojenega psihopata spodobi. Za 170 po regionalki pa jajc in konjev zmanjka.

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: Groot ()

IL_DIAVOLO ::

170 se sicer da brez tezav po eni ravnini, ki jo jaz poznam. Cca km ravne in pregledne ceste.

shadeX ::

facepalm je izjavil:

st12 je izjavil:

170 po regionalki pa res še nisem vozil, ne vem kako je to sploh izvedljivo


Pussy..:))
Moj rekord je cca 110km/h pri omejitvi 10 (deset). Ne povem pa kje:D


Car.

In kaj posebnega si moral delat da si dosegel tak rekord? Al rabiš sam jajca, pa na gas tiščat?

UganiKdo ::

Dež vsekakor ni dovolj da ne prehitevam, tako da edino v snegu vozim kot večina ostalih.

Normalno, ker nimaš pojma o vožnji in znaš samo tiščat gas, ko padejo tri snežinke si pa ovira na cesti. Nebroj takih, pač mladi, bez znanja in izkušenj. Potem lažje razumeš Solatka ko benti in razlaga koliko takim je moral reševat življenje. Žalostno je edino, ko se ne izzide in potem nastradajo nedolžni, kot smo brali zgoraj v primeru pasata in BMW. Da nisi bil slučajno ti zraven?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: UganiKdo ()

facepalm ::

shadeX je izjavil:

facepalm je izjavil:

st12 je izjavil:

170 po regionalki pa res še nisem vozil, ne vem kako je to sploh izvedljivo


Pussy..:))
Moj rekord je cca 110km/h pri omejitvi 10 (deset). Ne povem pa kje:D


Car.

In kaj posebnega si moral delat da si dosegel tak rekord? Al rabiš sam jajca, pa na gas tiščat?


V bistvu je bilo potrebno zgolj prepozno zmanjsati hitrost:))) kaksnih 200m naprej sem ze parkiral. Na enem bencinskem servisu/pocivaliscu je malo po izvozu iz AC tabla 10, za njo pa ravnica. ce imas namen "podirat rekorde" se z dobrim avtom lahko pripeljes tudi 200+ (seveda ne sredi belega dneva).

Nisem nikoli bil eden tistih, ki samo drzijo gas na odprti cesti. Grem raje 70 po ravnem in 90 v ovinek:) Na AC pa malokdaj presezem omejitev.

IL_DIAVOLO ::

Jaz pa krsim zavestno vsepovsod.

solatko ::

st12 - Ko berem tvoje poste, se mi zdi, da nisi med top vozniki, temveč med top idioti, ki že po defaultu nebi smel imeti veljavnega vozniškega dovoljenja. Čisto enako tele si, kot sta bila tista dva v BMW-ju in Passatu.
Upam, da bomo kmalu brali, kako si se razkantal - sam.
Delo krepa človeka

solatko ::

To se je dogajalo, ker vozniki ne vozijo s prilagojeno hitrostjo in seveda temu primerno varnostno razdaljo, vsi pa so vozili pod omejitvijo

https://www.24ur.com/novice/crna-kronik...
Delo krepa človeka

st12 ::

se mi zdi, da nisi med top vozniki, temveč med top idioti, ki že po defaultu nebi smel imeti veljavnega vozniškega dovoljenja

Saj zdaj se moram pa res strinjat, dons sem šel prehitevat nekam pozno pred ovinkom, to ni bilo ok sploh. Res pa da nikol nisem prehiteval brez nekega razloga, recimo zdaj če bi vozil zadaj bi moral precej upočasniti, v bistvu sem že enkrat pred tem za nekaj časa na 20km/h, če bi vozil za avtom bi mi pa špricala vodo po šipi.
Edino kar je naredila je to da je zavirala ko sem bil že na levem pasu, dober voznik bi že dosti prej opazil da je ovira in bi takoj na začetku ravnine dal desni smernik. Ta je pa vozila hitreje kot ostali, nekih 70 gor v klanec, to se pa že takoj pozna napram 60 in se poveča nevarnost. 70 samo po sebi ni nič, v taki situaciji pa veliko.
Tako da tisto vaše reševanje je bullshit, noben ne naredi niti približno potrebnega, če sreča takega kot sem jaz, potem pa so nesreče.
Meni pa ostali ne dajejo veliko izbire, kot sem rekel, prej poizkušam druge načine, pa pač ne gre.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: st12 ()

val46 ::

solatko je izjavil:

To se je dogajalo, ker vozniki ne vozijo s prilagojeno hitrostjo in seveda temu primerno varnostno razdaljo, vsi pa so vozili pod omejitvijo

https://www.24ur.com/novice/crna-kronik...


In kaj hočeš zdej povedat solatko? Da če bi vozili "malo"nad omejitvijo, ne bi prišlo do nesreče al kaj?

st12 je izjavil:

se mi zdi, da nisi med top vozniki, temveč med top idioti, ki že po defaultu nebi smel imeti veljavnega vozniškega dovoljenja

Saj zdaj se moram pa res strinjat, dons sem šel prehitevat nekam pozno pred ovinkom, to ni bilo ok sploh. Res pa da nikol nisem prehiteval brez nekega razloga, recimo zdaj če bi vozil zadaj bi moral precej upočasniti, v bistvu sem že enkrat pred tem za nekaj časa na 20km/h, če bi vozil za avtom bi mi pa špricala vodo po šipi.
Edino kar je naredila je to da je zavirala ko sem bil že na levem pasu, dober voznik bi že dosti prej opazil da je ovira in bi takoj na začetku ravnine dal desni smernik. Ta je pa vozila hitreje kot ostali, nekih 70 gor v klanec, to se pa že takoj pozna napram 60 in se poveča nevarnost.
Tako da tisto vaše reševanje je bullshit, noben ne naredi niti približno potrebnega, če sreča takega kot sem jaz, potem pa so nesreče.


Ja valda, zdej smo pa vsi drugi krivi, ker ne pazimo na enega idiota na cesti al kako? Dej, umiri se malo pa pejdi enkrat na pravo dirkališče, ali pa si rentaj en rally avto enkrat, pa pejdi odpeljat kak rally, boš videl da nimaš za burek. Tistih 10km ceste kjer se dnevno voziš, še ne naredi carja vožnje iz tebe, žal.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: val46 ()

Utk ::

Tako da tisto vaše reševanje je bullshit, noben ne naredi niti približno potrebnega, če sreča takega kot sem jaz, potem pa so nesreče.

Jasno, nekdo drug bo kriv ko se boš skantal.

dober voznik bi že dosti prej opazil da je ovira in bi takoj na začetku ravnine dal desni smernik.

Zakaj, kako ti bi to pomagalo? A rabiš dovoljenje za nekoga prehitet?

st12 ::

Če bi dal desni smernik bi valda tudi stopil iz gasa, to pa pomaga ja, 100 proti 70 ali 100 proti 60 je precejšnja razlika pri dolžini prehitevanja, sploh v klanec.
Itak če bi ostali bili vsi profesionalni vozniki, bi take probleme brez problema pravočasno rešili. Kdor ne vidi da sta si dva v napoto ne bi smel na cesto. Jaz sem takoj ko sem ga zagledal daleč pred sabo vedel da si bova v napoto in sem takoj začel reševat s počasnejšo vožnjo, ampak pač ni zneslo, ker se tudi pri 20 ni dovolj oddaljevala.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: st12 ()

Utk ::

Če ne znaš prehitevat je razlika, če znaš, pa ni.

st12 ::

Avto tudi ni tako močan kot sem mislil, to bi rabil ene 300-400KM da bi prehitel tako da bi bilo še policajem ok. Saj v suhem če bi res začel pospeševat v 2. že ko se končuje ovinek, bi šlo BP, v dežju v tretji, pa še malo pozno sem začel in ta je pospešila bolj kot ostali, pa pač ni šlo, nekih 50m do naslednjega ovinka sem bil nazaj na desnem pasu, v najboljših pogojih in če bi izpeljal idealno bi bilo še več kot 100m.

Utk ::

Lej, ena nora ideja, če ni prostora za prehitet, pač ne prehiti.

st12 ::

Mislim da je dovolj, jaz bom očitno vedno vozil tako, pa če se še tako trudim drugače.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: st12 ()

Utk ::

Če je dovolj, je vseeno ali vozi 60 ali 70.
««
130 / 293
»»