» »

"Talenti" na slovenskih cestah

"Talenti" na slovenskih cestah

Temo vidijo: vsi
««
85 / 293
»»

solatko ::

bobi_palčka - Prebral si narobe - pripeljem po voznem pasu do zadnjega v koloni in ga z voznega pasu opozarjam, da naj se spravi desno - je bolj jasno?
Seveda se za menoj na voznem in prehitevalnem pasu nabere kolona, v kateri jih večina blenda in hupa, tistega iz prehitevalnega pasu ne spravi niti buldožer, pa mu vozijo na pol metra, vštric z menoj.
Delo krepa človeka

EnStot ::

solatko je izjavil:


...
EnStot - Tako tudi naredim, samo misliš lahko, kaj se dogaja za menoj.
...

Kaj te briga kaj se dogaja za teboj. Vse kar je dolžan voznik za tabo je, da vozi na primerni varnostni razdalji.
Jaz nikoli ne gledam nazaj, samo naprej, dokler je še vetra kej.;)

dxx ::

EnStot je izjavil:

solatko je izjavil:


...
EnStot - Tako tudi naredim, samo misliš lahko, kaj se dogaja za menoj.
...

Kaj te briga kaj se dogaja za teboj. Vse kar je dolžan voznik za tabo je, da vozi na primerni varnostni razdalji.
Jaz nikoli ne gledam nazaj, samo naprej, dokler je še vetra kej.;)

Še "en štor"..

EnStot ::

dxx je izjavil:


...
Še "en štor"..

In to na prehitevalnem pasu.>:D

kuall ::

štorom, ki se majejo na prehitevalnem pasu poblendaš parkrat in mu zavpiješ "move bitch!" in se hitro umakne in švigneš mimo 140 na uro, da ti ni treba bremzat zarad idiota.

EnStot ::

kuall je izjavil:

štorom, ki se majejo na prehitevalnem pasu poblendaš parkrat in mu zavpiješ "move bitch!" in se hitro umakne in švigneš mimo 140 na uro, da ti ni treba bremzat zarad idiota.

In potem se ves prepoten zbudiš in kličeš mamico.
Veš, to je pa zato, ker ne držiš varnostne razdalje in tvoji mali možgani šele ponoči med spanjem ugotovijo kako je to nevarno:'(

DePalmo ::

Enkrat sem testiral svojo teorijo. Če se takim dovolj hitro približuješ, te bojo v 90% opazili in se umaknili, če se pa približuješ počasi in nato tudi držiš varnostno razdaljo, te pa opazijo kot lanski sneg.

EnStot ::

DePalmo je izjavil:

Enkrat sem testiral svojo teorijo. Če se takim dovolj hitro približuješ, te bojo v 90% opazili in se umaknili, če se pa približuješ počasi in nato tudi držiš varnostno razdaljo, te pa opazijo kot lanski sneg.

Enkrat si jo testiral ?!?!? Japajade!
No tisti, ki so jo večkrat testirali, so kmalu ugotovili, da jim je zaradi nevarne vožnje prednje vozilo v opozorilo prižgalo vse 4 žmigavce in se zaradi neumika zaritenskega vozila "parkiralo" na prehitevalnem pasu.>:D:P

shadeX ::

Propalice spet ogrožajo varnost v prometu.

Včeraj so policisti ustavili "talenta", ki je že dopoldne vozil pijan in brez vozniškega dovoljenja.

Vedno bolj se mi dozdeva, da tista dovoljena 0.2mg meja ne bo pomagala bistveno izboljšati varnosti v prometu če se vedno dobijo taki pacienti.

Mimogrede, temu so sedaj zasegli vozilo. Če ga dobi nazaj, verjetno odloča sodnik? Je sploh kakšen primer, ko lastnik avta ni dobil nazaj, ta pa je (verjetno) šel na uničenje?

DePalmo ::

EnStot je izjavil:

DePalmo je izjavil:

Enkrat sem testiral svojo teorijo. Če se takim dovolj hitro približuješ, te bojo v 90% opazili in se umaknili, če se pa približuješ počasi in nato tudi držiš varnostno razdaljo, te pa opazijo kot lanski sneg.

Enkrat si jo testiral ?!?!? Japajade!
No tisti, ki so jo večkrat testirali, so kmalu ugotovili, da jim je zaradi nevarne vožnje prednje vozilo v opozorilo prižgalo vse 4 žmigavce in se zaradi neumika zaritenskega vozila "parkiralo" na prehitevalnem pasu.>:D:P

Pardon, se bom popravil. Večkrat in kot sem napisal, v 90% deluje. Se pa ne limam na rit, vedno prej odneham če vidim da nebo šlo.

solatko ::

DePalmo - Tričetrt voznikov ne ve zakaj so tista ogledala nameščena v vozilo ali pa jih ne uporabljajo, tako da pozabi na to, da te voznik spredaj vidi. Ne vidijo ne blendanja, ne slišijo zvočnega signala, so zatopljeni v telefon ali bulijo v tistega pred seboj, kaj se okoli njih dogaja pa nimajo pojma.
Delo krepa človeka

BigWhale ::

Meni vedno blendajo kadar sem sredi prehitevanja tovornjaka ali pa kar vec tovornjakov skupaj. A ce takrat ne skocim v zrak oziroma se ne rinem med dva kamiona, ki sta na minimalni varnostni razdalji, se to steje, da ne upostevam blendanja? :>

poweroff ::

Mene so v avtošoli učili da se sme prehitevati največ eno vozilo naenkrat...
sudo poweroff

solatko ::

BigWhale - V postih točno piše, kdaj so vozniki na prehitevalnem pasu ovira, ko prehitevajo lastno senco, prva ovira na voznem pasu pa glih toliko, da je vidna. Seveda ti pa blendajo, če prehitevaš kamione v koloni s 95/h, omejitev pa je 130 ali 110.

Veliko je namreč voznikov, ki se enostavno bojijo prehitevanja tovornih vozil in vedno, ko pridejo do tega, hitrost nenormalno znižajo, da se počasi odpeljejo mimo.

Matthai - Si delal vozniški, ko se po AC še ni smelo učiti kandidatov za izpit?
Delo krepa človeka

IL_DIAVOLO ::

Učili so tudi, da nimaš kaj gledat, če imaš prednost, samo gasa čez križišče.

feryz ::

Jaz ne blendam ali trobim. Rajši vozim meter za ritjo. Vljudno počakam, da se umaknejo. Dosti bolj nervozni ratajo.

Tisto, o približevanju od zadaj, pa deluje na kakih 20 procentih. Pa čeprav se približuješ z 200 plus, prednji pa se cijazi s 100 na uro.
Ker ogledala so res samo še za okras.

Pa še en problem je, po cestah se vozijo mrliči. To je dejstvo. Ko se ti avto umakne, pohodi gas in skoči mimo. Da gre prehitevani, lahko nazaj na prehitevalni mimo kamiona.
Ker pa v praksi izgleda malo drugače, prehitevani se pri hitrosti 110 km/h umakne med kamione, tisti zadaj ga prehiteva s 115 km/h, posledično mora prehitevani bremzati pred naslednjim kamionom. Zato se nihče ne želi umikati.
Če se meni umakneš, si, čez sekundo ali dve, že lahko nazaj na prehitevalnem.

BigWhale ::

poweroff je izjavil:

Mene so v avtošoli učili da se sme prehitevati največ eno vozilo naenkrat...


Kako pa potem na avtocesti prehitis tri tovornjake, ki vozijo z minimalno varnostno razdaljo? Prehitis enega in se potem vmes zrines in upas, da prvi ne bo bremzal in da drugi bo bremzal?

solatko je izjavil:

BigWhale - V postih točno piše, kdaj so vozniki na prehitevalnem pasu ovira, ko prehitevajo lastno senco, prva ovira na voznem pasu pa glih toliko, da je vidna. Seveda ti pa blendajo, če prehitevaš kamione v koloni s 95/h, omejitev pa je 130 ali 110.


A se tolk za mano vozis, da ves kako jaz prehitevam?

Drugace pa tudi tisti, ki ki na AC prehiteva kamione s 95km/h ne dela nicesar narobe. Ce ga dohitis, pac pocakas, z blendanjem taksnega voznika samo se bolj vznemirjas in spravljas v nevarnost tako njega, kot sebe in se koga zraven. Pri vseh teh prevozenih kilometrih ne ves tega? :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: BigWhale ()

BigWhale ::

feryz je izjavil:

Jaz ne blendam ali trobim. Rajši vozim meter za ritjo. Vljudno počakam, da se umaknejo. Dosti bolj nervozni ratajo.


To, da spravljas voznika pred seboj v nervozo, se ti zdi dobra ideja? Res? Mogoce je voznik pred tabo ze tko al tko nervozen. A se ne bojis, da se bo v tisti zmedi zasaltal in bo avto pred tabo zaradi kaksne napake zmanjsal hitrost. Z 1m varnostne razdalje ti tudi v sanjah nimas dovolj casa za ustrezno reakcijo.


feryz je izjavil:


Če se meni umakneš, si, čez sekundo ali dve, že lahko nazaj na prehitevalnem.


Med kamione kjer ni dovolj prostora se NE umika. Sploh pa ne zato, ker je za tabo nekdo, ki misli, da je Fitipaldi in da lahko vozi tako kot se njemu zazdi.

KAVINSKY ::

solatko je izjavil:

Ne vidijo ne blendanja, ne slišijo zvočnega signala, so zatopljeni v telefon ali bulijo v tistega pred seboj, kaj se okoli njih dogaja pa nimajo pojma.


Saj vidiš take, katere ko konča naliv pa sije sonce, vozijo z prižganimi brisalci :))

joze67 ::

poweroff je izjavil:

Mene so v avtošoli učili da se sme prehitevati največ eno vozilo naenkrat...

ZPrCP, 51. člen (varno prehitevanje)
(3) Na smernem vozišču z najmanj dvema prometnima pasovoma sme voznik, ki je prehitel vozilo in želi prehiteti še drugo vozilo ali drugega udeleženca cestnega prometa, ostati na prometnem pasu, po katerem je prehiteval prvo vozilo, če s tem ne ovira hitrejših vozil, ki se mu približujejo od zadaj.

Šole učijo "dobro prakso," ki temelji (naj bi) na zakonu, velikokrat pa sega preko.

feryz ::

"Med kamione" je relativno. Medtem, ko ti nimaš dovolj prostora, da se umakneš, ga imam jaz dovolj, da počakam, da sva oba mimo kamiona, te z lahkoto prehitim po desni in se uvrstim nazaj na prehitevalni pred naslednjim.
Ampak ja, zate pa ni dovolj prostora, da bi se umaknil. Te čisto zastopim.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: feryz ()

Tomassi ::

feryz je izjavil:

Jaz ne blendam ali trobim. Rajši vozim meter za ritjo. Vljudno počakam, da se umaknejo. Dosti bolj nervozni ratajo.


Točno pri takih, nastavim tempomat nazaj na 130 in prehitevam, dokler nimam dovolj prostora na desni strani, da lahko s tako vožnjo nadaljujem. Ali pa, če je daljša kolona in vem, da bom ostal naslednje pol ure za tovornjakom, vztrajam s prehitevanjem. V glavnem, bolj se lepi, prej nastavim tempomat na 130 ;) Če pa komu to ni po godu, pa naj kliče policijo.

videc ::

Tomassi je izjavil:

feryz je izjavil:

Jaz ne blendam ali trobim. Rajši vozim meter za ritjo. Vljudno počakam, da se umaknejo. Dosti bolj nervozni ratajo.


Točno pri takih, nastavim tempomat nazaj na 130 in prehitevam, dokler nimam dovolj prostora na desni strani, da lahko s tako vožnjo nadaljujem. Ali pa, če je daljša kolona in vem, da bom ostal naslednje pol ure za tovornjakom, vztrajam s prehitevanjem. V glavnem, bolj se lepi, prej nastavim tempomat na 130 ;) Če pa komu to ni po godu, pa naj kliče policijo.
Lahko bi bil pa fer in se umaknil, če te želi prehiteti. Saj nisi policaj.

martincek1 ::

feryz je izjavil:

"Med kamione" je relativno. Medtem, ko ti nimaš dovolj prostora, da se umakneš, ga imam jaz dovolj, da počakam, da sva oba mimo kamiona, te z lahkoto prehitim po desni in se uvrstim nazaj na prehitevalni pred naslednjim.
Ampak ja, zate pa ni dovolj prostora, da bi se umaknil. Te čisto zastopim.


Večina jih ni takih kot ti. Tko kot mislim da je nekdo že napisal, ko se umakneš na desno ob gostem prometu se zelo pogosto zgodi, da da moraš zaradi počasnega prehitevanja ostati na desnem pasu in bremzati na 100km/h, ter čakati, da te prehiti še naslednjih 15 vozil.

Meni se to ne dogaja več, ker ne vozim tako počasi, ampak kdor se striktno drži prometnih predpisov (kar je pravilno), je lahko konstantno v takih situacijah. Zdej se pa odloči, al boš raje vozil čez omejitev, al mal dlje ostal na prehitevalnem pasu pri 130km/h.

feryz ::

Tomassi je izjavil:

Točno pri takih, nastavim tempomat nazaj na 130 in prehitevam, dokler nimam dovolj prostora na desni strani, da lahko s tako vožnjo nadaljujem. Ali pa, če je daljša kolona in vem, da bom ostal naslednje pol ure za tovornjakom, vztrajam s prehitevanjem. V glavnem, bolj se lepi, prej nastavim tempomat na 130 ;) Če pa komu to ni po godu, pa naj kliče policijo.
Misliš, nadaljuješ z vožnjo po prehitevalnem. Ker prehitevanje je nekaj drugega.

solatko ::

BigWhale - Odgovoril sem na tvoj post o tem, da ti vedno blendajo, torej delaš nekaj narobe ali si prepočasen ali izsiliš hitrejšega, ki je že na prehitevalnem pasu, saj meni tudi če grem samo 130 še nikoli noben ni blendal, ko sem prehiteval.
Delo krepa človeka

Tomassi ::

videc je izjavil:

Tomassi je izjavil:

feryz je izjavil:

Jaz ne blendam ali trobim. Rajši vozim meter za ritjo. Vljudno počakam, da se umaknejo. Dosti bolj nervozni ratajo.


Točno pri takih, nastavim tempomat nazaj na 130 in prehitevam, dokler nimam dovolj prostora na desni strani, da lahko s tako vožnjo nadaljujem. Ali pa, če je daljša kolona in vem, da bom ostal naslednje pol ure za tovornjakom, vztrajam s prehitevanjem. V glavnem, bolj se lepi, prej nastavim tempomat na 130 ;) Če pa komu to ni po godu, pa naj kliče policijo.
Lahko bi bil pa fer in se umaknil, če te želi prehiteti. Saj nisi policaj.


umaknem kam?

feryz je izjavil:

Tomassi je izjavil:

Točno pri takih, nastavim tempomat nazaj na 130 in prehitevam, dokler nimam dovolj prostora na desni strani, da lahko s tako vožnjo nadaljujem. Ali pa, če je daljša kolona in vem, da bom ostal naslednje pol ure za tovornjakom, vztrajam s prehitevanjem. V glavnem, bolj se lepi, prej nastavim tempomat na 130 ;) Če pa komu to ni po godu, pa naj kliče policijo.
Misliš, nadaljuješ z vožnjo po prehitevalnem. Ker prehitevanje je nekaj drugega.


Torej, ker bi en rad šel 200, naj grem jaz 90 za tovornjakom? Ne.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Tomassi ()

DePalmo ::

Jao ste eni polni samega sebe, ni čudno da je tako na cesti kot je. Če se nekomu mudi se mu umakneš, ne pa da nastaviš tempomat na 130 in prehitevaš dalje. A res ne vidite dlje od svoje riti in se niste pripravljeni prilagajat? Sicer pa že od daleč vidiš ali te bo nekdo prehitel na hitro ali se bo cijazil. Slednjim se tudi sam ne umaknem, ker potem zajebem samega sebe in se moram peljati za počasnejšimi.

Nekateri bi si morali vbiti v glavo da niste ne šerifi in ne policaji in da vozite temu primerno. S tem ne ciljam koga specifičnega v tej temi, ampak govorim na splošno.

feryz je izjavil:

Če se meni umakneš, si, čez sekundo ali dve, že lahko nazaj na prehitevalnem.

Take imam najraje. Takim kot si ti, še predno se začnem umikat že nakažem s smerokazom da se bom umaknil, tako da lahko že začnejo pospeševat. In sva oba srečna, jaz ker nimam nekoga hitrejšega za sabo, in on ker gre lahko dalje hitro kolikor mu paše.

feryz ::

Če res delaš tako, sta oba srečna.
Saj ni noben problem čakati, seveda ima vsak pravico do vožnje.
Problem so ljudje, ki prehitevajo kamione z brzino kamiona in ustvarijo kolono par deset ali celo več avtov za sabo.
In to se čedalje bolj potencira, dokler ljudem ne pride v kri, da je popolnoma normalno, da se od Vrhnike do Loga, ali pa še dlje, cele dneve, voziš 40 - 50 km/h po avtocesti. Brez razloga.

matobeli ::

Problem je v tem da se DePalmo zdi kot neka zlata goska, v resnici pa samo zna uporabljati žmigovce.

Žmigovc je valda namenjen da predčasno opozoriš v katero smer se boš premikal.

Res da ljudje slabo opazujejo svojo okolico, ampak takim prižgan žmigovc, ko avto že zavija, ne bo vzbudil pozornosti, bi pa, vklop žmigovca, tisto sekundo ali dve prej omogočil predvidevanje prometa za 2sec tistim ki promet spremljamo.

Začnite volit opcije ki se zavzemajo za avtomatizacijo avtocest, če jih ne želite samo iz doma za ostarele gledat.

KAVINSKY ::

feryz je izjavil:

In to se čedalje bolj potencira, dokler ljudem ne pride v kri, da je popolnoma normalno, da se od Vrhnike do Loga, ali pa še dlje, cele dneve, voziš 40 - 50 km/h po avtocesti. Brez razloga.


V neposodobljeni navigaciji avtov še vedno kaže omejitev 60. V večernem času ravno tako zaslediš tujce, kateri na lepem začnejo zavirati. Zjutraj/popoldan pa isto. En tak se najde pa poruši hitrost prometa.

BigWhale ::

feryz je izjavil:

"Med kamione" je relativno. Medtem, ko ti nimaš dovolj prostora, da se umakneš, ga imam jaz dovolj, da počakam, da sva oba mimo kamiona, te z lahkoto prehitim po desni in se uvrstim nazaj na prehitevalni pred naslednjim.
Ampak ja, zate pa ni dovolj prostora, da bi se umaknil. Te čisto zastopim.


Medtem, ko ti mislis, da imas dovolj prostora, gres na desno, me zacnes prehitevati, oni kamion pred tabo zabremza in ti se zabijes in si mrtev in tvoji otroci sirote ...

A vidis kam pridemo s taksnim bebavim predvidevanjem in ugibanjem, kot se ga gres ti?

Nismo vec v osnovni soli, no.

solatko je izjavil:

BigWhale - Odgovoril sem na tvoj post o tem, da ti vedno blendajo, torej delaš nekaj narobe ali si prepočasen ali izsiliš hitrejšega, ki je že na prehitevalnem pasu, saj meni tudi če grem samo 130 še nikoli noben ni blendal, ko sem prehiteval.


Ce tebi nikoli, pa meni pri 130 VEDNO blendajo. Upam, da se tudi ti zavedas neumnosti svojih izjav.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: BigWhale ()

BigWhale ::

DePalmo je izjavil:

A res ne vidite dlje od svoje riti in se niste pripravljeni prilagajat? Sicer pa že od daleč vidiš ali te bo nekdo prehitel na hitro ali se bo cijazil.


Jasno, da se je treba prilagajati. Ampak ne na racun svoje varnosti, zato, ker se je nekdo spomnil, da bo vozil 160km/h samo zato, ker lahko. Jaz svojega zivljenja ne mislim ogrozati zaradi takih debilov. Cim je mozno se jim umaknem, nikakor pa ne grem na silo bremzat in se tlacit med dva kamiona tam kjer ni prostora.

Drgac pa tud jaz vklopim desni zmigavec se preden do konca prehitim, da bo tisti zadaj vedel, da nimam namena krizariti po prehitevalnem pasu.

Malajlo ::

Mene pa bolj preseneča, da je na nekih cestah zid na koncu pospeševalnega pasu. Ker nisem porajtal takih primerov na AC...

solatko ::

BigWhale - Pred tvojim off topic postom, smo debatirali o cesti med tomačevskim rondojem in križiščem z Brnčičevo, kjer se pacienti večinoma vozijo po prehitevalnem pasu, drugi pacienti pa jih prehitevajo po voznem pasu, čeprav je to prepovedano in nevarno, ti pa si vletel s tvojim problemom blendanja na AC ko prehitevaš več kamionov.

Če vidim v ogledalu nekoga, ki je veliko hitrejši pa se meni ne da pognat na njegovo hitrost, se pač za sekundo umaknem med dva kamiona in ga spustim naprej, potem pa nadaljujem prehitevanje, sploh če je med kamioni 100m+ prostora, ko nekateri pacienti ne zapeljete desno, če prav bi lahko.
Delo krepa človeka

BigWhale ::

feryz je izjavil:


Problem so ljudje, ki prehitevajo kamione z brzino kamiona in ustvarijo kolono par deset ali celo več avtov za sabo.


Kamion lahko na avtocesti komot prehitevas s hitrostjo 93km/h, nobenega zakona ni, ki bi ti to prepovedoval. In ce ga kdo tako prehiteva, ga pac pocakas. Ce se ti tolk mudi, da ga ne mores pocakat, si ze tko al tko zamudil.

feryz je izjavil:

In to se čedalje bolj potencira, dokler ljudem ne pride v kri, da je popolnoma normalno, da se od Vrhnike do Loga, ali pa še dlje, cele dneve, voziš 40 - 50 km/h po avtocesti. Brez razloga.


Ne zmisljuj si stvari. :)

solatko je izjavil:

BigWhale - Pred tvojim off topic postom, smo debatirali o cesti med tomačevskim rondojem in križiščem z Brnčičevo, kjer se pacienti večinoma vozijo po prehitevalnem pasu, drugi pacienti pa jih prehitevajo po voznem pasu, čeprav je to prepovedano in nevarno, ti pa si vletel s tvojim problemom blendanja na AC ko prehitevaš več kamionov.


Pred mojim 'off-topic' postom se je ze na dolgo in siroko razpredalo o blendanju in prehitevanju. Dej mal spremljaj temo, no.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: BigWhale ()

EnStot ::

feryz je izjavil:

Jaz ne blendam ali trobim. Rajši vozim meter za ritjo. Vljudno počakam, da se umaknejo. Dosti bolj nervozni ratajo.

Tja tudi sodiš, to je konec kloake! Ko to storiš meni in mojim prijateljem, tam tudi ostaneš. le še vse žmigavce ti priklopim in počasi, počasi zmanjšam hitrost. Tako se lahko peljeva do Helsinkov na Finskem.:P

feryz je izjavil:


Tisto, o približevanju od zadaj, pa deluje na kakih 20 procentih. Pa čeprav se približuješ z 200 plus, prednji pa se cijazi s 100 na uro.
Ker ogledala so res samo še za okras.

Zelo očitno imaš za okras vetrobransko steklo. Ni zastonj 100-krat večje od vzvratnega špegla.

feryz je izjavil:


Pa še en problem je, po cestah se vozijo mrliči. To je dejstvo. Ko se ti avto umakne, pohodi gas in skoči mimo. Da gre prehitevani, lahko nazaj na prehitevalni mimo kamiona.
Ker pa v praksi izgleda malo drugače, prehitevani se pri hitrosti 110 km/h umakne med kamione, tisti zadaj ga prehiteva s 115 km/h, posledično mora prehitevani bremzati pred naslednjim kamionom. Zato se nihče ne želi umikati.
Če se meni umakneš, si, čez sekundo ali dve, že lahko nazaj na prehitevalnem.

Problem je seveda, da boš na umik lepo čakal na zakonski varnostni razdalji, to cca 50-70m. Če ne boš tako daleč, potem se pač ne umaknem, ker me življensko nevarno oviraš meter za kloako.8-)

Invictus ::

solatko je izjavil:

DePalmo - Tričetrt voznikov ne ve zakaj so tista ogledala nameščena v vozilo ali pa jih ne uporabljajo, tako da pozabi na to, da te voznik spredaj vidi. Ne vidijo ne blendanja, ne slišijo zvočnega signala, so zatopljeni v telefon ali bulijo v tistega pred seboj, kaj se okoli njih dogaja pa nimajo pojma.

Videno vedno, ko se peljem po avtocesti...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

EnStot ::

Invictus je izjavil:

solatko je izjavil:

DePalmo - Tričetrt voznikov ne ve zakaj so tista ogledala nameščena v vozilo ali pa jih ne uporabljajo, tako da pozabi na to, da te voznik spredaj vidi. Ne vidijo ne blendanja, ne slišijo zvočnega signala, so zatopljeni v telefon ali bulijo v tistega pred seboj, kaj se okoli njih dogaja pa nimajo pojma.

Videno vedno, ko se peljem po avtocesti...

Kaj pa se voziš po prehitevalnem pasu in prehitevaš zrak na desnem ?!

feryz ::

EnStot je izjavil:

feryz je izjavil:

Jaz ne blendam ali trobim. Rajši vozim meter za ritjo. Vljudno počakam, da se umaknejo. Dosti bolj nervozni ratajo.

Tja tudi sodiš, to je konec kloake! Ko to storiš meni in mojim prijateljem, tam tudi ostaneš. le še vse žmigavce ti priklopim in počasi, počasi zmanjšam hitrost. Tako se lahko peljeva do Helsinkov na Finskem.:P
To ti misliš, par metrov luknje je meni dovolj, da sem mimo. Če bolj zmanjšuješ hitrost, lažje gre.
Logika ti nekako ne dela najbolje?

Tista, od velikega kita, tudi zmaga. Da kamion pribremza, z avtom pa v njega priletiš!?
Kamion tako pribremza le, ko zadane zid. Takrat pa itak poči vse.

Ti kar polahko, big whale. Glede na vzdevek, ki si si ga dal, hitro itak ne moreš. Vemo kaj ta simbolizira.
Ni boljšega filinga od strahopetnosti in grizenja nohtov v mislih, kaj se ti lahko vsako sekundo zgodi.
Če ti še tako paziš in v svoji bogaboječnosti (karkoli ti ga že predstavlja, lahko je tudi cefizelj) previdno voziš, se ti bo še prej zgodilo, da te bo katapultiral nekdo drug.

solatko ::

BigWhale - Ti preberi kakšen post prej, pa boš morda ugotovil da gre za ta odsek ceste in kaj se dogaja na njej. Ja govori se o blendanju in hupanju z voznega pasu, da naj se tisti s prehitevalnega umaknejo desno, ker prehitevajo samo lastno senco, ker jaz ne prehitevam po desni, pač vozim za zadnjim po voznem pasu, zadaj pa se nabere kolona, pred menoj pa prazno do Črnuč.
Ti je zdaj kaj bolj jasno, o čem je tekla debata, niti slučajno ne o dogajanjih na AC križu, temveč samo na tem odseku, za katerega večina uporabnikov ne ve, da gre za prehitevalni in vozni pas, od križišča z Brnčičevo pa je trzinska obvoznica, omejitev 70 in lahko prehitevaš po levi ali desni.
Delo krepa človeka

EnStot ::

feryz je izjavil:

EnStot je izjavil:

feryz je izjavil:

Jaz ne blendam ali trobim. Rajši vozim meter za ritjo. Vljudno počakam, da se umaknejo. Dosti bolj nervozni ratajo.

Tja tudi sodiš, to je konec kloake! Ko to storiš meni in mojim prijateljem, tam tudi ostaneš. le še vse žmigavce ti priklopim in počasi, počasi zmanjšam hitrost. Tako se lahko peljeva do Helsinkov na Finskem.:P

feryz je izjavil:

To ti misliš, par metrov luknje je meni dovolj, da sem mimo. Če bolj zmanjšuješ hitrost, lažje gre.
Logika ti nekako ne dela najbolje?

Kako, saj ne znaš voziti po desnem pasu. V nižjih razredih osnovne šole tega še niste jemali.

feryz ::

Seveda znam. Kje naj pa prehitevam, kot po desni?

solatko ::

feryz - Boš enkrat naletel na nekoga, ki se bo hotel umaknit na vozni pas in ne bo pričakoval debila na njem.
Delo krepa človeka

feryz ::

Hmmm, a misliš, da debili tega ne pričakujejo? Na AC je tudi odstavni pas, če tega še nisi opazil.
In, debili pri prehitevanju po desni, pazijo, da je tudi ta frej. Če se bo treba na njega umakniti.

videc ::

solatko je izjavil:

od križišča z Brnčičevo pa je trzinska obvoznica, omejitev 70 in lahko prehitevaš po levi ali desni.
Boš moral še kdaj se peljati po tejle cesti, ker to, kar si rekel, preprosto ni res. Poglej si znake, ko se pelješ od tega križišča proti Trzinu/Domžalam, pa boš ugotovil, da je na nekaterih, sicer res kratkih, odsekih, povsem dovoljeno peljati 90km/h, ker je vmes, med dvema znakoma za 70km/h, križišče, ki pa izniči omejitev 90km/h. Razen, če meni kaj ni jasno.

feryz ::

Tebi je jasno, njemu ni.

videc ::

Verjamem, ja. Prvi tak primer je kar takoj za trgovino TopDom, kjer je znak 70km/h, kakšnih 100m kasneje pa oznaka za konec naselja "Ljubljana". S kakšno hitrostjo se je torej dovoljeno peljati na odseku za znakom konec naselja? Konkretno tu:
https://www.instantstreetview.com/@46.1...

feryz ::

70 km/h do preklica ali križišča.
Halooo! To so osnove poznavanja prometnih predpisov.
Upam, da ne voziš avta.

solatko ::

Kakšna je v tem primeru kategorizacija te ceste, je potem to hitra cesta, ali hitra mestna vpadnica? Če je namreč hitra cesta, potem sta vozna pasova - prehitevalni in vozni pas, če pa je hitra mestna vpadnica pa sta dva enakovredna pasova.
Delo krepa človeka
««
85 / 293
»»