» »

"Talenti" na slovenskih cestah

"Talenti" na slovenskih cestah

Temo vidijo: vsi
««
64 / 293
»»

SimplyMiha ::

shadeX je izjavil:

A motoristi se jih pa držijo? Tukaj nisem še zasledil, da bi jih kdo "šinfal".


Za razliko od avtomobilistov in motoristov kolesarji nimajo izpita niti se jim ne more prepovedati vožnje.

Tako da... Kolesarji so anarhija na kolesih.

shadeX ::

KAVINSKY je izjavil:

shadeX je izjavil:

A motoristi se jih pa držijo? Tukaj nisem še zasledil, da bi jih kdo "šinfal".



Oni pa lahko, jaz pa ne smem? Mamiiiii!

PS: si že snel pomožna kolesca iz kolesa?


Ne. Za vozit se po slovenskih cestah, potrebujem dodatna - širša, ki zavzamejo 1/2 pasa, tako da me lahko slovenci varno prehitijo.

Za razliko od avtomobilistov in motoristov kolesarji nimajo izpita niti se jim ne more prepovedati vožnje.


Večina voznikov motornih vozil, se CPP-jev sploh ne drži, tako da izpit tukaj nima praktično nobene veze. Še pri rdeči luči je nekaterim težko ustavit, potem pa naredite celo štalo, ko vidite, da kolesar naredi nesrečo (če verjamemo zgornji zgodbi in ni tista babica spregledala kolesarja in stopila na cesto ravno ko je prišel le ta mimo). Se je že zgodilo, da ste si nekateri zmišljevali zgodbice, samo da bi imeli svoj prav :))

Sicer pa ja.. ko vidite kolesarja, samo po gasu, pa gazi.

MisterM ::

Joj, tudi sam sem nedavno precej brezbrižno obvozil gručo kolesarjev s krepko trimestno hitrostjo. Saj sem jih na široko prehitel, vseeno pa je, ko sem se vrnil na desni pas, moje zadnje kolo sprožilo kamenček, ki je s precejšnjo hitrostjo zadel enega izmed njih. Slučajno je bil to moj sodelavec in me je naslednji dan upravičeno ostro opomnil. Jasno sem se opravičil in bom v prihodnje gotovo bolj pazil, kadar jih bom opazil na cesti. Gume pač niso poceni.

Sicer nas pa ni treba dosti šinfat. Motoristi svoje napake in objestnost v veliki meri precej drago plačamo. Ravno te dni odmeva zgodba o mladem, komaj 21 letnem dekletu iz Kočevskih koncev. Trenutek, in te ni več.

Egidij88 ::

Veliko motoristov je divjakov, ki mislijo, da so Rossi. Še malo nesreč je, pri vsemu kar vidiš kako to pikira mimo avtov.

MisterM ::

Teh je res zelo veliko. Takšnih, ki mislijo da so Marquez, Lorenzo, Pedrosa ali Vinales je občutno manj. Jaz osebno sem še najbolj drugačen, saj na motorju mislim, da sem Ludvik Starič.

predi ::

Sam sem kolesar in voznik motornega vozila, pa lahko rečem, da je stanje porazno pri obojih. Sploh s stališča nekoga, ki se pravil drži na OCD nivojih.

KAVINSKY ::

shadeX je izjavil:

Še pri rdeči luči je nekaterim težko ustavit



Če pa je bolj varno iti skozi rdečo luč, ko se ta ravno menja.

m0LN4r ::

Dolgo je od tega, da v sloveniji poslusam Radio, pa moram rect vsaka cast. Ne mine vsaj pol dneva brez prometne nesrece. VSAK DAN !
Za tako malo drzavo je to kr dober standard.

Najlepse in nemoteno se je vozit zjutraj ob enih do stirih med tednom. Vse ostalo je balkan od balkana, isto kot na jugu.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

shadeX ::

KAVINSKY je izjavil:

shadeX je izjavil:

Še pri rdeči luči je nekaterim težko ustavit



Če pa je bolj varno iti skozi rdečo luč, ko se ta ravno menja.


Če boš poskrolal malo gor, kjer sem nalimal link do videa (facebook), boš videl, da so se vsi pridno ustavili že na oranžni luči, tretji pa je prevozil rdečo in pozvročil nesrečo.

Če si v situaciji, kjer si nekaj metrov pred semaforjem in se prikaže oranžna itak da ne boš zaviral kot idiot ampak bo bolj varno peljat naprej.

GupeM ::

Ni ravno s slovenskih cest, pa vendar.

Timurlenk ::

GupeM je izjavil:

Ni ravno s slovenskih cest, pa vendar.

Kako povedno, da so v komentarjih pod videom sami tipi nivoja solatko, kjer je tipson, ki je prehiteval 10 metrov pred krožiščem nedolžen, vsi ostali pa so krivi za njegovo nesrečo
Demokracija je zdej v drugem planu, to je vendar jasno.

predi ::

Kolesar med spustom po klancu čelno trčil v vozilo in na kraju umrl

Kolesar je vozil po lokalni cesti iz smeri Kamenice proti Kungoti. V Rošpohu, kjer vozišče poteka v strmem klancu navzdol, pa je kolesar v levem nepreglednem zavoju zapeljal na nasprotni pas, po katerem je takrat z osebnim vozilom pripeljala 34-letna voznica. Kolesar je s prednjim delom čelno trčil v njeno vozilo.

Ob tem je kolesarja vrglo preko osebnega vozila in je pristal na vozišču. "Njegove poškodbe so bile tako hude, da je kljub nudenju zdravniške pomoči na kraju prometne nesreče nekoliko kasneje umrl," je zapisala policija.

https://www.vecer.com/kolesar-med-spust...

GupeM ::

Voznica je kriva!!! Samo zato, ker je bila v avtu in ne na kolesu. Če bi bila na kolesu, bi bila verjetnost za nesrečo mnogo manjša. -jype

bambam20 ::

GupeM je izjavil:

Ni ravno s slovenskih cest, pa vendar.



v pohitrenem posnektu izgleda zelo smešno.

nekaj podobnega je uspelo avgusta enemu voznikz v celju, ko se je prekucnil na glavo sredi krožišča.

shadeX ::

Če ti ni kakšen edit, kakšne so možnosti.. :))

IL_DIAVOLO ::

Ptic poslan od samega boga.

GupeM ::

Tablica za vsakega, ki prazni greznice ...

Pika na i ::

Nakupovanje slotechovcev v Mimovrste?

facepalm ::

Naah.. pravi slotechovec bi prisel po pralni stroj s kolesom:)

b3D_950 ::

Čist možno, da pere v bližnjem potoku in ne potrebuje pralnega stroja.
Zdaj ko je mir, jemo samo krompir.

KAVINSKY ::

SimplyMiha ::

Vprašanje je, zakaj policisti ne stojijo zraven in fotkajo vozil, ki vozijo v nasprotno smer... Bi fajn pokasirali, ziher minimalno 100 tisoč €.

scipascapa ::

ne razumem naše vlade, zakaj ne gre strožje s takimi vozniki....pa več kamer.

gendale2018 ::

mene bolj zanima kak mojster moraš bit da kr pelješ v nasprotno smer po avtocesti
ja sam mali poštar, kurac mi je oštar
čuvajte se žene, bit ćete jebene

facepalm ::

Samomorilski idiot

MostWanted ::

73letna ženica ki ji žepešajo možgančki

WhiteAngel ::

Danes zjutraj je ena ženska z dolgimi oranžnimi lasmi v BMW i3 na prehitevalnem pasu stala pri izvozu Brod proti LJ in poskušala zaviti desno na izvoz. Začelo se je tako, da je nastala kolona na AC, potem se je vozni pas malce sprostil in smo počasi lezli po voznem, na koncu sem videl njen avto spredaj. Najprej sem mislil, da je eno pokvarjeno vozilo z varnostnimi utripalkami. No.. ko sem šel mimo, je imela prižgan desni žmigovc in čakala, da se vozni pas sprosti, da lahko zavije na izvoz Brod. WTF?! Če kdo ve kaj več, naj prosim razjasni.

TESKAn ::

Če kdo ve kaj več, naj prosim razjasni.

Kaj je za razjasnjevat, polno je talentov, ki šibajo mimo čakajočih in se zadnjo sekundo vrivajo. Nič novega.
Uf! Uf! Je rekel Vinetou in se skril za skalo,
ki jo je prav v ta namen nosil s seboj.

KAVINSKY ::

Spanje na prehitevalnem pasu. Večkrat sem že naletel na take, kateri so na polno po bremzi usekali in čez vozni šli na izvoz.

Da stojijo, je pa pogost prizor na razcepu Kozarje. Dva pasa za severno obvoznico, a vsakič se najde kdo, kateri se začne urivati na začetek kolone. Na voznem pa šleparji vozijo 90 na uro.

Wrop ::

MostWanted je izjavil:

73letna ženica ki ji žepešajo možgančki


Možgančki pešajo tudi tistim, ki so vzratno vozili v nasprotno smer po vključevalnem pasu, da se izognejo zastoju, ki ga je naredila ženica, ki je prav zaradi vožnje v nasprotno smer umrla.
Jaz resnično upam, da komu izmed teh poberejo izpit.

Ganon ::

Spet nekdo vozi v napačno smer. Nekaj bo potrebno ukreniti. Živobarvne table za debile niso dovolj.

ttommy ::

V petek se peljemo proti Slovenskim konjicam. Malo pred Stranicami me gre prehitevati črn Audi in jaz, ko vidim, da se nasproti pripelja avto, takoj stopim na zavoro (ko me je Audi že prehiteval), da bi me lahko prehitel, pa idiot vzporedno z mano tudi stopi na zavoro. Tako, da sem potem moral pospešiti, da se je umaknil nazaj za mano. Kdo je tu idiot- voznik Audija ali jaz?
Gamer

scipascapa ::

obnavljanje znanja na 5 letih.

m0LN4r ::

ttommy je izjavil:

V petek se peljemo proti Slovenskim konjicam. Malo pred Stranicami me gre prehitevati črn Audi in jaz, ko vidim, da se nasproti pripelja avto, takoj stopim na zavoro (ko me je Audi že prehiteval), da bi me lahko prehitel, pa idiot vzporedno z mano tudi stopi na zavoro. Tako, da sem potem moral pospešiti, da se je umaknil nazaj za mano. Kdo je tu idiot- voznik Audija ali jaz?

Nima veze kdo je idiot, ampak voznik audija je vec kot ocitno sel prehitevati na slepo, ker drugace nebi tako odreagiral.
Prehitevanje na slepo vidim zelo pogosto. Predvsem v posavskih koncih, ko gre vozilo prehitevat v desn ovink cisto na pamet, ne vidi se naprej niti 100 metrov al vseeno gre sprobat.

Nevem kaj se vrti v glavi takemu cloveku, ki gre v prehitevanje na slepo, verjetno o tem kaj se bo zgodilo ce nasproti pripelje avto sploh ne razmislja oziroma se na to sploh ne spomni. Takih me je res strah in ni jih malo.

Ganon je izjavil:

Spet nekdo vozi v napačno smer. Nekaj bo potrebno ukreniti. Živobarvne table za debile niso dovolj.

Jaz bi jim odvzel izpit in dal na psihotest, preden ponovno opravljajo izpit.

scipascapa je izjavil:

obnavljanje znanja na 5 letih.

Sej po mojem vejo, kaj ne smejo. Samo vprasanje je kaj se jim v glavah odvija, ko kljub temu nadaljujejo svoje skrajno nevarno pocetje.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

ttommy ::

V četrtek sem se pa peljal proti MB (med Radljami in krožiščem proti MB/ Vuhredu) me je šel prehitevat srebrn Mercedes z LJ tablicami. Pred mano je bil še en avto in en tovornjak. Avtomobil za tovornjakom in tudi jaz sva imela varnostno razdaljo. Ko je prehiteval avto pred mano, se je že videl nasproti vozeč traktor. A voznik Mercedesa se ni umaknil za tovornjak, temveč je nadaljeval s prehitevanjem. In dejansko je šlo za centimetre, ko je skočil pred tovornjakom na svoj vozni pas.. Bil je pa starejši sivolasi "gospod".
Gamer

scipascapa ::

louser ::

Naše oči niso najboljše za merjenje razdalje. Rešitev bi bila, da bi bile vsaka od vsake narazno kak meter.

ttommy ::

scipascapa je izjavil:

https://www.24ur.com/novice/crna-kronik...

Je našel svoj mir in ne bo komu drugemu škodil. Sigurno spet pod vplivom alkohola.
Gamer

scipascapa ::

sej vsaj kamion ga je, kaj pa če bi priletel v avto z družino? se je Polciija kaj zamislila, kaj ČE?

shadeX ::

kaj pa če bi priletel v avto z družino


Bi bile posledice še bolj katastrofalne, ampak sem vesel da do tega ni prišlo.

se je Polciija kaj zamislila,


Policija je naredila dovolj in kar je v njeni moči.

burekman ::

Sem privlekel ven stari dashcam dva dni nazaj, pa že imam enega talenta (ja ja vem, rabim boljšega, slika je crap, je bil pa 12usd nekaj let nazaj, pa ajde, je bil vsaj poceni)

Pred njim ni bilo nikogar (da bi rabil bremzat na začetku), peljal je nekje slabih 40km/h na 60 omejitve.
Video ni nič pospešen/upočasnjen (se vidi potem po pešcih)

https://gfycat.com/EducatedCelebratedDu...
GO-SK-xxx registrska

MostWanted ::

burekman je izjavil:

Sem privlekel ven stari dashcam dva dni nazaj, pa že imam enega talenta (ja ja vem, rabim boljšega, slika je crap, je bil pa 12usd nekaj let nazaj, pa ajde, je bil vsaj poceni)

Pred njim ni bilo nikogar (da bi rabil bremzat na začetku), peljal je nekje slabih 40km/h na 60 omejitve.
Video ni nič pospešen/upočasnjen (se vidi potem po pešcih)

https://gfycat.com/EducatedCelebratedDu...
GO-SK-xxx registrska

zraven skos bremza je po moje kr več kot 50 pelal

MostWanted ::

http://www.rtvslo.si/crna-kronika/zbil-...

take gnoje bi tk nabil dabi še njihovi potomcimto čutli! prekleti pijanci!

scipascapa ::

pobiram stave, max 5 let, po 3 letih zunaj.

MostWanted ::

scipascapa je izjavil:

pobiram stave, max 5 let, po 3 letih zunaj.


kaj nisi prebral da je bil pejen? pa še pogledat je šel kaj je bilo, ni kar peljal naprej. to se šteje v olajševalne okoliščine. odvzem vozniškega bo samo.

SimplyMiha ::

So pa res talenti ti ki divjajo po avtocesti vse do zadnjega trenutka (kolone za priklopnikom, ki počasi prehiteva drugega), nato pa divje bremzajo in blendajo. Mislim, saj se vidi že na daleč da je promet upočasnjen!

Zgodovina sprememb…

scipascapa ::

gametech: vseeno je odpeljal stran + pijan bi morala biti oteževalna okoliščina.

Mare2 ::

burekman je izjavil:

Sem privlekel ven stari dashcam dva dni nazaj, pa že imam enega talenta (ja ja vem, rabim boljšega, slika je crap, je bil pa 12usd nekaj let nazaj, pa ajde, je bil vsaj poceni)

Pred njim ni bilo nikogar (da bi rabil bremzat na začetku), peljal je nekje slabih 40km/h na 60 omejitve.
Video ni nič pospešen/upočasnjen (se vidi potem po pešcih)

https://gfycat.com/EducatedCelebratedDu...
GO-SK-xxx registrska


Ko se pelješ po Dunajski proti centru, rdeči val. Verjetno se je po 12x ustavljanju in čakanju na zeleno luč naveličal ustavljat. :)

MostWanted ::

scipascapa je izjavil:

gametech: vseeno je odpeljal stran + pijan bi morala biti oteževalna okoliščina.


bil sem sarkastičn.

Mesar ::

facepalm je izjavil:

Naah.. pravi slotechovec bi prisel po pralni stroj s kolesom:)


samo yipe

gendale2018 je izjavil:

mene bolj zanima kak mojster moraš bit da kr pelješ v nasprotno smer po avtocesti


rukneš dva za pogum pa gremo
Your turn to burn!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mesar ()
««
64 / 293
»»