» »

"Talenti" na slovenskih cestah

"Talenti" na slovenskih cestah

Temo vidijo: vsi
««
62 / 293
»»

GupeM ::

GreenT je izjavil:

Kva vas brigajo te funkcionarji. Mene bl moti, ker je povsod neka gonja nad folkam k voz po omejitvah. Na šiht se dnevno vozim kake 20minut po cesti, kjer je konstantno omejitev 50kmh. Na cesti je postavljen stacionarni radar in pogoste mobilne kontrole in jest enostavno ne upam več pritisnit na plin. Dnevno doživljam gnev voznikov za mano, ki trobijo in blendajo. Če je omejitev 50, pać peleš 50 in to je to. Ne mislim se fucking pelat 80 al 90, reskirat kazen in še kej, ker si ti zutrej zaspal oziroma se ti ni dalo prej ustat. Boli me K. In tut kazni ne mislm plačvat. V zadnjo ko sem naletu na radar, sem se pelal 62kmh in fasal 250 evrov. Sorry, zame je to precej denarja, sploh če ga vržeš skoz okno. Tut fizično nisem več sposoben noret po cestah, vid ni več isti, refleksi ne, konstantna utrujenost, pozornost pade...recimo sploh ko greš s šihta. Poleg tega sm avto sam (in težko) plačal in vem, da bo moral zdržat vsaj 10let. Poraba goriva trpi,...etc... Uglavnem, kaj menite o tem? Jest opažam, da skos već folka dons tako vozi (kakih 20let nazaj niti približno ne) in se čist lepo kulturno, da povsod pridit. Občasno se po AV pelem iz Gorenjske na Štajersko. So bli cajti, ko je šlo 200, dons naštimam tempomat na 110 in se parkiram za tovornjak. Na cilj pridem kakih 15 minut kasnej, ampak spočit in neznerviran,....

Očitno ti števec preveč laže. Pred časom sem se tudi sam vozil po cesti, kjer je konstantno omejitev 50. Vmes je en stacionarni radar, dokaj pogosto postavljajo tudi mobilne radarje. Glede na to, da si omenil, da se včasih pelješ z Gorenjske na Štajersko, sklepam, da govoriva o isti cesti Kranj - Šk. Loka. Tempomat sem nastavil na 52, 53. NIKOLI mi ni niti en voznik trobil ali blendal. Včasih kakšen nasprotivozeči, ker me je opozarajal, da je 500 m naprej mobilni radar. Tudi, če kdaj pridem za koga, ki vozi malenkost pod omejitvijo, me ne moti, dokler vozi kolikor toliko konstantno, da mi ni treba stalno pospeševati/zmanjševati hitrosti. Če je treba, dam tempomat na 48, in se peljem za njim. Bolje to, kot malo 45, malo 50, malo 55, pa kar naenkrat spet 45 pa spet malo gor pa malo dol. Po približno pol miljona prevoženih kilometrih, pa še nikoli nisem naletel na radar. Edini dve kazni, ki sem ju dobil, sta bila parkirni listek in prevožena polna črta. Pa tega je že kakšnih 8 let.

GreenT ::

Kazni sevede nisem dobu zarad napačnega števca,... Pač kontrola me je namerla na radar, ko sem šibal domov ob 11h zvečer. Nima veze z ničemer. S števcem je pa tako tako. Pri tem avtu je dokej točen. Dejansko prvi avto, ki ga vozim s točnim števcem. Merjeno pač z telefonskim GPSom. Drugač pa pr tko nizkih hitrostih nekih jakih razlik ni,..mogoče kake 5kmh.

Drugač se pa na cesti včasih prou čuti živčnost folka. Zutri ob 6h, k se jim mudi na šiht,..in ob 2h popodne, k jih spustijo dam. Skorej vsak dan se najde kak s problemi. :)

louser ::

Unknown_001 je izjavil:

St235 je izjavil:

louser je izjavil:

Pika na i je izjavil:

GreenT je izjavil:

So bli cajti, ko je šlo 200..

"Talent"

Verjetno takrat, ko so bile avtoceste še bolj prazne. Saj danes tudi gre kilometer, mogoče dva. Potem imaš pa slovenceljna, ki fijaka 125km/h po levem pasu.
Glede na zastarele zakone se pa lahko mimo radarja pelješ 145km/h, preden začne slikati.


Po kaki logiki radar slika šele pri 145 km/h in kako točno naj bi bilo to posledica zastarelih zakonov?


Ah to so neki šank izračuni pogreškov radarja in števca. Nič posebno uporabnega.

Ker zakonodaja pravi, da mora gospod palicaj za brezveze odšteti še tistih 11km. Radarji so pa nastavljeni na vsaj 5 več od omejitve. V naselju je to nekje 60, izven naselja se jim ne da meriti, na avtocesti pa 9-11, če se ne motim. Odvisno od izmerjene hitrosti.

GreenT je izjavil:

EnStot je izjavil:

louser je izjavil:

Pika na i je izjavil:

GreenT je izjavil:

So bli cajti, ko je šlo 200..

"Talent"

Verjetno takrat, ko so bile avtoceste še bolj prazne. Saj danes tudi gre kilometer, mogoče dva. Potem imaš pa slovenceljna, ki fijaka 125km/h po levem pasu.
Glede na zastarele zakone se pa lahko mimo radarja pelješ 145km/h, preden začne slikati.

Čista definicija ritopika.


To je blo kakih 15let nazaj. Seveda na Nemških avtocestah. :)

Zakonodaja pravi, da se ob koloni moraš umakniti ter da se moraš premakniti na desni pas takoj, ko je mogoče. Pri tem ne omenja s kakšno hitrostjo ritopikar pripelje. Kaznuje se ga lahko zaradi premajhne varnostne razdalje in v primeru meritve tudi prekoračitev omejitve.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: louser ()

GupeM ::

GreenT je izjavil:

Kazni sevede nisem dobu zarad napačnega števca,... Pač kontrola me je namerla na radar, ko sem šibal domov ob 11h zvečer. Nima veze z ničemer. S števcem je pa tako tako. Pri tem avtu je dokej točen. Dejansko prvi avto, ki ga vozim s točnim števcem. Merjeno pač z telefonskim GPSom. Drugač pa pr tko nizkih hitrostih nekih jakih razlik ni,..mogoče kake 5kmh.

Drugač se pa na cesti včasih prou čuti živčnost folka. Zutri ob 6h, k se jim mudi na šiht,..in ob 2h popodne, k jih spustijo dam. Skorej vsak dan se najde kak s problemi. :)

Kazni nisi dobil zaradi napačnega števca. Ti pa mogoče zato vsi trobijo in blendajo. Ti po števcu voziš 50, ostalim pa kaže 45, pa ti zato trobijo. Meni namreč ne trobijo in blendajo ...

feryz ::

louser je izjavil:

Ker zakonodaja pravi, da mora gospod palicaj za brezveze odšteti še tistih 11km. Radarji so pa nastavljeni na vsaj 5 več od omejitve. V naselju je to nekje 60, izven naselja se jim ne da meriti, na avtocesti pa 9-11, če se ne motim. Odvisno od izmerjene hitrosti.
Radarji so nastavljeni kar točno! Tolerance so pa napisane v zakonu. Ni to "nekje" ali "čez prst".

Je pa res, da so na avtocestah, stacionarci, bili nastavljeni na 175 km/h. Za res hude prekrškarje. Kako je danes, pa ne vem. 150 km/h greš mimo vsakega. Če je sploh noter in če sploh dela.

EnStot ::

louser je izjavil:


.......
Zakonodaja pravi, da se ob koloni moraš umakniti ter da se moraš premakniti na desni pas takoj, ko je mogoče. Pri tem ne omenja s kakšno hitrostjo ritopikar pripelje. Kaznuje se ga lahko zaradi premajhne varnostne razdalje in v primeru meritve tudi prekoračitev omejitve.

Zakonodaja pravi še marsikaj, predvsem pa pravi, da moraš voziti varno in prilagajati hitrost ne samo omejitvam, pač pa tudi in predvsem razmeram na cesti.
In zakonodaja pravi to tudi ritopikom !!! Torej kaj ritopik dela na prehitevalnem pasu, če pa ima desni pas prost ?

GupeM ::

EnStot je izjavil:

louser je izjavil:


.......
Zakonodaja pravi, da se ob koloni moraš umakniti ter da se moraš premakniti na desni pas takoj, ko je mogoče. Pri tem ne omenja s kakšno hitrostjo ritopikar pripelje. Kaznuje se ga lahko zaradi premajhne varnostne razdalje in v primeru meritve tudi prekoračitev omejitve.

Zakonodaja pravi še marsikaj, predvsem pa pravi, da moraš voziti varno in prilagajati hitrost ne samo omejitvam, pač pa tudi in predvsem razmeram na cesti.
In zakonodaja pravi to tudi ritopikom !!! Torej kaj ritopik dela na prehitevalnem pasu, če pa ima desni pas prost ?

Kaj dela? Poskuša prehiteti mečkača, ki se ne umakne ... Pa ne zagovarjam ritopika, samo grajam mečkača.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: GupeM ()

EnStot ::

Mečkač se ne bo umaknil, dokler ima ritopika v zadnjici. Ko ga bo umaknil na varno vsaj 50 m od ritke, šele potem bo mečkač razmislil o premiku na desno.8-)

Utk ::

Ne, ne bo.

EnStot ::

Seveda ima mečkač vso pravico, da nadaljuje s prehitevanjem vozil pred seboj.:)

Unknown_001 ::

EnStot je izjavil:

Seveda ima mečkač vso pravico, da nadaljuje s prehitevanjem vozil pred seboj.:)


Kaj ti haluciniraš? Še minuto prej si blebetal o prostih ravnicah voznega pasu.
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

Zgodovina sprememb…

feryz ::

EnStot je izjavil:

Torej kaj ritopik dela na prehitevalnem pasu, če pa ima desni pas prost ?
Res je, zakaj ne prehiti mečkača po desnem pasu. Če je ta prost.

GupeM ::

EnStot je izjavil:

Mečkač se ne bo umaknil, dokler ima ritopika v zadnjici. Ko ga bo umaknil na varno vsaj 50 m od ritke, šele potem bo mečkač razmislil o premiku na desno.8-)

Ne, mečkači sploh vejo ne, da je kdo za njimi, oz da bi jih rad prehitel, če držiš varnostno razdaljo. Šele, ko se dovolj približaš, redki ugotovijo, da bi bilo dobro, da se tudi umaknejo. Pa lahko daš levi smernik, blendaš, vključiš sireno in modre lučke, ... On bo vozil tam, kjer njemu paše. Vprašaj reševalce in gasilce. Boš videl, da tudi sirena in modre lučke ne pomagajo vedno. Levi smernik pač sploh ne ...

feryz je izjavil:

EnStot je izjavil:

Torej kaj ritopik dela na prehitevalnem pasu, če pa ima desni pas prost ?
Res je, zakaj ne prehiti mečkača po desnem pasu. Če je ta prost.

Zato, ker je poleg ritopikarstva tudi to prepovedano. Če je kolona na prehitevalnem in voznem pasu, pogosto prehitim po desnem pasu ... To je namreč povsem legalno.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: GupeM ()

EnStot ::

Kako se ritopiki izdajo, ko jih malce podražiš.:)>:D

Utk ::

Zakaj sploh tolk debate o mečkačih na avtocesti, ki sploh niso problem. Problem so mečkači na navadnih cestah, ko se vozijo 50-60 namesto 90. In tam nimaš prehitevalnega pasu, niti na desni niti na levi.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Utk ()

feryz ::

GupeM je izjavil:

Če je kolona na prehitevalnem in voznem pasu, pogosto prehitim po desnem pasu ... To je namreč povsem legalno.
Aha, to je pa prosto po tebi. Jaz tudi pogosto prehitim po desni, ampak je VEDNO prepovedano. Če je kolona ali ne.

Unknown_001 ::

feryz je izjavil:

GupeM je izjavil:

Če je kolona na prehitevalnem in voznem pasu, pogosto prehitim po desnem pasu ... To je namreč povsem legalno.
Aha, to je pa prosto po tebi. Jaz tudi pogosto prehitim po desni, ampak je VEDNO prepovedano. Če je kolona ali ne.


Um... če je na desni taka kolona, da se z levega ne morejo vključit je čist vseen.
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

louser ::

Utk je izjavil:

Zakaj sploh tolk debate o mečkačih na avtocesti, ki sploh niso problem. Problem so mečkači na navadnih cestah, ko se vozijo 50-60 namesto 90. In tam nimaš prehitevalnega pasu, niti na desni niti na levi.

Tam nimam izbire in jih toleriram. Pozimi je sneg in se lahko peljem zgolj 20-30 več, poleti in v jedeni je nepregledno zaradi rastočih rastlin. Edino spomladi se da nemoteno prehitevati. Imam pač dokaj razvito toleranco.

GreenT ::

Eno vprašanje čist tko: ... če maš recimo dvopasovno avtocesto in si na levem pasu. Te lahko avto na desnem pasu prehiti? Ker pomoje to ni dovoljeno? Ase kdo še spomne?

predi ::

(3) Prehitevanje po desni strani ni dovoljeno na avtocesti in hitri cesti, razen na ploščadi iz 3. točke drugega odstavka tega člena.
Člen 50., Zakon o pravilih cestnega prometa : Uradni list RS, št. 109/10, 57/12, NPB1, 63/13, NPB2, 82/13 - UPB1, 69/17 - popr., NPB3, 68/16, NPB4, 54/17, NPB5, 3/18 - odl. US in NPB6

Izjema velja za vožnjo na pasovih pred cestninsko postajo.

IL_DIAVOLO ::

Utk je izjavil:

Zakaj sploh tolk debate o mečkačih na avtocesti, ki sploh niso problem. Problem so mečkači na navadnih cestah, ko se vozijo 50-60 namesto 90. In tam nimaš prehitevalnega pasu, niti na desni niti na levi.


To niso meckaci, to so nepoznavalci prometnih znakov.

Unknown_001 ::

GreenT je izjavil:

Eno vprašanje čist tko: ... če maš recimo dvopasovno avtocesto in si na levem pasu. Te lahko avto na desnem pasu prehiti? Ker pomoje to ni dovoljeno? Ase kdo še spomne?


Če vozi na desni kolona v soodvisni hitrosti hitreje od kolone na levi, to sploh ni prehitevanje po desni. V vsakem primeru se z leve ne morejo vključit desno, brez da spremljajo kje jih bo kdo spuszil vmes, sicer so v prekršku zarad izsiljevanja in posledičnega neupoštevanja varnostne razdalje.

O tem so že bile debate in je na Siolu objavljen članek, kjer je ta problematika obrazložena. Tudi s strani policije in prava. Ampak zdaj čakam na ShadeXa, da se bo prišel zlajat, ker mu baba spet ni *u**t dala.
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

Zgodovina sprememb…

GupeM ::

feryz je izjavil:

GupeM je izjavil:

Če je kolona na prehitevalnem in voznem pasu, pogosto prehitim po desnem pasu ... To je namreč povsem legalno.
Aha, to je pa prosto po tebi. Jaz tudi pogosto prehitim po desni, ampak je VEDNO prepovedano. Če je kolona ali ne.

Ja, prosto po meni zaradi napačne izbire besed. V tem primeru jih ne prehitim, ampak peljem mimo. Da pa to ni prosto po meni, ti pa dam 3. člen, točko 33 zakona o pravilih cestnega prometa. In tudi ti ne prehitevaš, če je kolona na obeh pasovih, ker takrat to namreč ne velja za prehitevanje. In tudi ni prepovedano.

Za bolj človeško razlago pa si lahko prebereš tukaj.

Prehitevanje po desni strani je zakonsko dovoljeno le na ploščadih z več prometnimi pasovi, v katero se razširi vozišče pred cestninsko postajo. Hitrost na tej ploščadi je lahko največ 60 kilometrov na uro.

Če kolona vozil na prometnem pasu zaradi razmer v prometu vozi hitreje od kolone na prehitevalnem pasu, to dejansko ni prehitevanje. To velja le v primeru "prehitevanja" kolone vozil. Kolono po zakonu sestavljajo vsaj tri vozila, ki so na takšni medsebojni razdalji, da sta hitrost in ravnanje voznikov v medsebojni odvisnosti.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: GupeM ()

Unknown_001 ::

GupeM je izjavil:

feryz je izjavil:

GupeM je izjavil:

Če je kolona na prehitevalnem in voznem pasu, pogosto prehitim po desnem pasu ... To je namreč povsem legalno.
Aha, to je pa prosto po tebi. Jaz tudi pogosto prehitim po desni, ampak je VEDNO prepovedano. Če je kolona ali ne.

Ja, prosto po meni zaradi napačne izbire besed. V tem primeru jih ne prehitim, ampak peljem mimo. Da pa to ni prosto po meni, ti pa dam 3. člen, točko 33 zakona o pravilih cestnega prometa. In tudi ti ne prehitevaš, če je kolona na obeh pasovih, ker takrat to namreč ne velja za prehitevanje. In tudi ni prepovedano.

Za bolj človeško razlago pa si lahko prebereš tukaj.

Prehitevanje po desni strani je zakonsko dovoljeno le na ploščadih z več prometnimi pasovi, v katero se razširi vozišče pred cestninsko postajo. Hitrost na tej ploščadi je lahko največ 60 kilometrov na uro.

Če kolona vozil na prometnem pasu zaradi razmer v prometu vozi hitreje od kolone na prehitevalnem pasu, to dejansko ni prehitevanje. To velja le v primeru "prehitevanja" kolone vozil. Kolono po zakonu sestavljajo vsaj tri vozila, ki so na takšni medsebojni razdalji, da sta hitrost in ravnanje voznikov v medsebojni odvisnosti.


ShadeX kje si zdej pi*ka ena. Preber si, pa opravičilo prosim.
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: GupeM ()

St235 ::

EnStot je izjavil:

Seveda ima mečkač vso pravico, da nadaljuje s prehitevanjem vozil pred seboj.:)


Zakaj spet lazes in dokazujes da nimas pojma o prometnih predpisih?

Unknown_001 ::

St235 je izjavil:

EnStot je izjavil:

Seveda ima mečkač vso pravico, da nadaljuje s prehitevanjem vozil pred seboj.:)


Zakaj spet lazes in dokazujes da nimas pojma o prometnih predpisih?


Ker je otrok in ga boli samoponos. Raje budalira in še naprej obupano prepričuje, kot da bi stopil korak nazaj in se zadržal.

Njegov cilj je njegove otročje izpade na cesti "racionalizirat" in opravičit. Čeprav dejansko NI razloga da bi to toleriral in ga trepljal po rami kako je to samo samoobramba medtem ko vleče debel masten smrkelj nazaj.
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

Zgodovina sprememb…

shadeX ::

Unknown_001 je izjavil:

GupeM je izjavil:

feryz je izjavil:

GupeM je izjavil:

Če je kolona na prehitevalnem in voznem pasu, pogosto prehitim po desnem pasu ... To je namreč povsem legalno.
Aha, to je pa prosto po tebi. Jaz tudi pogosto prehitim po desni, ampak je VEDNO prepovedano. Če je kolona ali ne.

Ja, prosto po meni zaradi napačne izbire besed. V tem primeru jih ne prehitim, ampak peljem mimo. Da pa to ni prosto po meni, ti pa dam 3. člen, točko 33 zakona o pravilih cestnega prometa. In tudi ti ne prehitevaš, če je kolona na obeh pasovih, ker takrat to namreč ne velja za prehitevanje. In tudi ni prepovedano.

Za bolj človeško razlago pa si lahko prebereš tukaj.

Prehitevanje po desni strani je zakonsko dovoljeno le na ploščadih z več prometnimi pasovi, v katero se razširi vozišče pred cestninsko postajo. Hitrost na tej ploščadi je lahko največ 60 kilometrov na uro.

Če kolona vozil na prometnem pasu zaradi razmer v prometu vozi hitreje od kolone na prehitevalnem pasu, to dejansko ni prehitevanje. To velja le v primeru "prehitevanja" kolone vozil. Kolono po zakonu sestavljajo vsaj tri vozila, ki so na takšni medsebojni razdalji, da sta hitrost in ravnanje voznikov v medsebojni odvisnosti.


ShadeX kje si zdej pi*ka ena. Preber si, pa opravičilo prosim.



Prehitevanje po desni strani je zakonsko dovoljeno le na ploščadih z več prometnimi pasovi, v katero se razširi vozišče pred cestninsko postajo.


Hitrost na tej ploščadi je lahko največ 60 kilometrov na uro.


Si "prehiteval" po desni, na ploščadi? Ne? Torej si vseeno kršil CPP.

Če kolona vozil na prometnem pasu zaradi razmer v prometu vozi hitreje od kolone na prehitevalnem pasu, to dejansko ni prehitevanje.


- Ja, lahko rečete temu karkoli, v vsakem primeru to ni v skladu s CPP.. ne talenti na prehitevalnem, ne tisti talenti na prometem pasu, ki "vozijo mimo".

Sej vi kar lepo "vozite mimo" pri 100 kmh+, dokler se en od talentov na prehitevalnem ne odloči, da bo šel nazaj na prometni pas in tako naredil nesrečo, skupaj s talentom (tabo), ki ga je prehiteval.

Opravičilo? Za idiotizme, ki jih zagovarjaš zagotovo ne.

Unknown_001 ::

Ne, to niso idiotizmi nego logična posledica.

Ampak iz inata nisi prebral vsega. Opisan scenarij ni v nasprotju s CPP.

ShadeX shadex... uživaš v pizdakanju na druge.

Saj če tist talent pogleda desno in da žmigavc ga mi normalni spustimo vmes in ustvarimo dodatno varnostnk razdaljo. Ampak... kurc če vas je pa pol invalidov pa so đabe montiral smernike.

Se pravi... OHO HOP CEFIZELJ. Ti kurbl lahko izsiliš prednost potem pa jočeš da imam premajhno varnostno za tvojo ritjo?

Vsak dan se mi zdiš bolj blesav.
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

Zgodovina sprememb…

GreenT ::

To je zanimiva debata. Ker iz tega potem sledi, da če iz levega pasu zavijem na desnega, me mora voznik na desnem pasu počakat. Če ne je v prekršku, ker je avtomatsko hitrejši od mene?
Primer mam recimo delavski most v Kranju. Jest zavijem levo na levi pas, voznik nasproti mene zavije desno, na desni pas in pospeši bolj kot jaz. Tega načeloma ne bi smel in bi moral počakat, da eden od naju zamenja vozni pas?

shadeX ::

ShadeX shadex... uživaš v pizdakanju na druge.


Eh ne, sam na retarde za volanom, ki opravičujejo "vožnjo mimo" kot nekaj normalnega.

Saj če tist talent pogleda desno in da žmigavc


Seveda pričakujem da ne boš razumel, zato pa še vedno veselo "voziš mimo" po desni. "Talent" ne bo pogledal desno in bo kar zavil nazaj na vozni pas. Če pa slučajno bo pogledal in vidil drugega "talenta", kako mu jemlješ prostor, ki bi moral biti njegov, bo začel kot vsak Slovenec nate psovat, te kam pošiljat, hupat in tako naprej, ker boš v njegovih očeh idiot, ker dela nekaj nepričakovanega.

ga mi normalni spustimo vmes


Vi "normalni" delate na cesti take manevre da ogrožate ostale udeležence v prometu. To kar ti opisuješ, da bi se zgodilo, se vedno zgodi - samo v tvojih mokrih sanjah. Beri gor boldano, kaj se bo zgodilo.

Se pravi... OHO HOP CEFIZELJ. Ti kurbl lahko izsiliš prednost potem pa jočeš da imam premajhno varnostno za tvojo ritjo?


Nimam pojma kaj mi govoriš ampak predvidevam, da mi podtikaš neke situacije, ki si si jih ustvaril samo v svoji glavi.

Unknown_001 ::

shadeX je izjavil:



Nimam pojma kaj mi govoriš ampak predvidevam, da mi podtikaš neke situacije, ki si si jih ustvaril samo v svoji glavi.


E vidiš, tudi jaz se znam tako pogovarjat. You not special.

Sicer mi pa povej, kam se bo razvrstil talent na levi, ko bom vštirc vozil z isto hitrostjo? V bok? E... Žal.
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

Zgodovina sprememb…

shadeX ::

Sicer mi pa povej, kam se bo razvrstil talent na levi, ko bom vštirc vozil z isto hitrostjo? V bok? E... Žal.


Ne vem, nisem še prehiteval oz. "vozil mimo" po desni. To mi moraš ti povedat, ker si strokovnjak v ogrožanju udeležencev v prometu, predvsem z vožnjo mimo.

Unknown_001 ::

shadeX je izjavil:

Sicer mi pa povej, kam se bo razvrstil talent na levi, ko bom vštirc vozil z isto hitrostjo? V bok? E... Žal.


Ne vem, nisem še prehiteval oz. "vozil mimo" po desni. To mi moraš ti povedat, ker si strokovnjak v ogrožanju udeležencev v prometu, predvsem z vožnjo mimo.


A res, tudi v naselju ne, kjer je to normalno?

Ti zgleda dalj kot do bližnjega merkatorja še nisi vozil, m aj rajt?
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

EnStot ::

Unknown_001 je izjavil:

mala deklica naj bi izjavil:

EnStot je izjavil:

Seveda ima mečkač vso pravico, da nadaljuje s prehitevanjem vozil pred seboj.:)

Zakaj spet lazes in dokazujes da nimas pojma o prometnih predpisih?


Ker je otrok in ga boli samoponos. Raje budalira in še naprej obupano prepričuje, kot da bi stopil korak nazaj in se zadržal.
Njegov cilj je njegove otročje izpade na cesti "racionalizirat" in opravičit. Čeprav dejansko NI razloga da bi to toleriral in ga trepljal po rami kako je to samo samoobramba medtem ko vleče debel masten smrkelj nazaj.

Ljubi dinozaver, te spet prebava muči? Naj ti citiram zakon:
"51. člen
(varno prehitevanje)

(2) Pred prehitevanjem vozila, ki vozi pred njim po istem prometnem pasu, mora dati voznik predpisan znak, nato pa ga na primerni bočni razdalji prehiteti. Prehiteti mora brez oklevanja, po končanem prehitevanju pa se mora, razen na smernem vozišču z dvema ali več prometnimi pasovi čim prej vrniti na izhodiščni prometni pas."

Vidiš, zakon pravi, da lahko nadaljujem s prehitevanjem na hitrih cestah z več pasovi.8-)

shadeX ::

A res, tudi v naselju ne, kjer je to normalno?


Ne delaj se bedaka. Točno veš o čem je govora.

m aj rajt


Mhm. Še izpit za avto sem dobil v pralnem prašku, je pa zanimivo, da sem vseeno manj "talenta" na cesti kot si ti. Glede na tvoje teorije in predvsem izpade besa na forumu je že na daleč videt, da si primerek, ki ni za na cesto. Prav tako ti škodi tvoj ego, namreč si eden tistih, ki misli da dela vse prav in se nikoli ne zmoti (kar je lepo vidno po tvojih postih na forumu) in taki so na cesti najnevarjneši.

Si tempirana bomba in samo vprašanje časa je kdaj boš eksplodiral. Upam samo da ne bo zaradi tebe nastradalo nedolžno življenje.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: shadeX ()

Unknown_001 ::

EnStot je izjavil:

Unknown_001 je izjavil:

mala deklica naj bi izjavil:

EnStot je izjavil:

Seveda ima mečkač vso pravico, da nadaljuje s prehitevanjem vozil pred seboj.:)

Zakaj spet lazes in dokazujes da nimas pojma o prometnih predpisih?


Ker je otrok in ga boli samoponos. Raje budalira in še naprej obupano prepričuje, kot da bi stopil korak nazaj in se zadržal.
Njegov cilj je njegove otročje izpade na cesti "racionalizirat" in opravičit. Čeprav dejansko NI razloga da bi to toleriral in ga trepljal po rami kako je to samo samoobramba medtem ko vleče debel masten smrkelj nazaj.

Ljubi dinozaver, te spet prebava muči? Naj ti citiram zakon:
"51. člen
(varno prehitevanje)

(2) Pred prehitevanjem vozila, ki vozi pred njim po istem prometnem pasu, mora dati voznik predpisan znak, nato pa ga na primerni bočni razdalji prehiteti. Prehiteti mora brez oklevanja, po končanem prehitevanju pa se mora, razen na smernem vozišču z dvema ali več prometnimi pasovi čim prej vrniti na izhodiščni prometni pas."

Vidiš, zakon pravi, da lahko nadaljujem s prehitevanjem na hitrih cestah z več pasovi.8-)


Ti ne maraš brat, ane?

(ZPrCP)
30. člen
(avtocesta in hitra cesta)
7.
Na avtocesti in hitri cesti z dvema ali več prometnimi pasovi za vožnjo v eno smer morajo motorna vozila voziti po skrajnem desnem prometnem pasu, ki ni zaseden z vozili v koloni.


Z globo 150 eurov se kaznuje za prekršek voznik ali pešec, ki ravna v nasprotju z določbo prvega, sedmega ali petnajstega odstavka tega člena

Če maš 150 EUR viška, lah men daš, se ne bom branu.

shadeX je izjavil:


Mhm. Še izpit za avto sem dobil v pralnem prašku, je pa zanimivo, da sem vseeno manj "talenta" na cesti kot si ti. Glede na tvoje teorije in predvsem izpade besa na forumu je že na daleč videt, da si primerek, ki ni za na cesto. Prav tako ti škodi tvoj ego, namreč si eden tistih, ki misli da dela vse prav in se nikoli ne zmoti (kar je lepo vidno po tvojih postih na forumu) in taki so na cesti najnevarjneši.

Si tempirana bomba in samo vprašanje časa je kdaj boš eksplodiral. Upam samo da ne bo zaradi tebe nastradalo nedolžno življenje.


LoL...

Realnost vsebuje bistveno manj... če ne kar close to zero drame. Ni tako zanimivo na tej strani tipkovnice, kot upaš, da je. Si pač noname jebiveter, ebiga. You have no power here.
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

Zgodovina sprememb…

EnStot ::

Unknown_001 je izjavil:



(ZPrCP)
30. člen
(avtocesta in hitra cesta)
7.
Na avtocesti in hitri cesti z dvema ali več prometnimi pasovi za vožnjo v eno smer morajo motorna vozila voziti po skrajnem desnem prometnem pasu, ki ni zaseden z vozili v koloni.

In zakaj potem ritopiki vozite po levem?

Unknown_001 ::

EnStot je izjavil:

Unknown_001 je izjavil:



(ZPrCP)
30. člen
(avtocesta in hitra cesta)
7.
Na avtocesti in hitri cesti z dvema ali več prometnimi pasovi za vožnjo v eno smer morajo motorna vozila voziti po skrajnem desnem prometnem pasu, ki ni zaseden z vozili v koloni.

In zakaj potem ritopiki vozite po levem?


Um... dude, po desni se ne prehiteva.

ČakaJO, da se guzonje odprdate na vozni pas in gredo naprej.
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

louser ::

EnStot je izjavil:

Unknown_001 je izjavil:



(ZPrCP)
30. člen
(avtocesta in hitra cesta)
7.
Na avtocesti in hitri cesti z dvema ali več prometnimi pasovi za vožnjo v eno smer morajo motorna vozila voziti po skrajnem desnem prometnem pasu, ki ni zaseden z vozili v koloni.

In zakaj potem ritopiki vozite po levem?

Ker bi sicer morali prehitevati na pet sekund.
Če lahko prehitevam šele čez 5 sekund ali več, se umaknem desno. Če moram poprej in sem hitrejši, ostanem levo. Tako pač ves čas prehitevam.

GupeM ::

GreenT je izjavil:

To je zanimiva debata. Ker iz tega potem sledi, da če iz levega pasu zavijem na desnega, me mora voznik na desnem pasu počakat. Če ne je v prekršku, ker je avtomatsko hitrejši od mene?
Primer mam recimo delavski most v Kranju. Jest zavijem levo na levi pas, voznik nasproti mene zavije desno, na desni pas in pospeši bolj kot jaz. Tega načeloma ne bi smel in bi moral počakat, da eden od naju zamenja vozni pas?

To nima veze z vožnjo po avtocesti. Če ima cesta v naselju več pasov, ki tečejo v isto smer, so pasovi enakovredni. Na delavskem mostu v Kranju lahko ves čas voziš po levem, če želiš. Lahko pa tudi prehitevaš po desnem če želiš. Oboje je v skladu z zakonom, ker sta pasova enakovredna. Kar pa ne velja za avtoceste, hitre ceste in ceste rezervirane za motorna vozila.

Da me ne bo kdo spet obtožil, da nabijam ... 50. člen, 2. odstavek, točka 2 ZPrCP.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: GupeM ()

GupeM ::

Pa še to. Tisti, ki pravite, da lahko na avtocesti nadaljuješ s prehitevanjem naslednjega avtomobila, če si že prehitel enega.

51. člen, 3. odstavek ZPrCP pravi:
Na smernem vozišču z najmanj dvema prometnima pasovoma sme voznik, ki je prehitel vozilo in želi prehiteti še drugo vozilo ali drugega udeleženca cestnega prometa, ostati na prometnem pasu, po katerem je prehiteval prvo vozilo, če s tem ne ovira hitrejših vozil, ki se mu približujejo od zadaj.


Zadnji del člena vsi kar preskočite, ko to berete, ane?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: GupeM ()

EnStot ::

Ane!? Jaz "mečkač" ne vidim prav nobenega vozila, ki bi se mi približevalo od zadaj, saj mi celotno širino in višino vzvratnega ogledala zapolnjuje ritopik z erekcijo.

GupeM ::

Ne, ti "mečkač" ne vidiš nobenega vozila zato, ker ne gledaš v vzratno ogledalo. Ali pa nočeš videt. Ta ritopik z erekcijo je namreč vozilo, ki ga oviraš!

Ravno danes zjutraj v šentviškem predoru. Skoraj prazen, vozim po desni. Skoraj že dohitim eno voznico, ki vozi po levem pasu. Se postavim na levi pas za njo na primerni varnostni razdalji, dam levi smernik. Nič... ona naprej po prehitevalnem. Požmrkam ... Še kar nič ... Nato se ji približam na premajhno varnostno razdaljo, nisem pa je ravno ritopikal. Še vedno nič ... Požmrkam še enkrat in končno dojame, da je desni pas pred njo in za njo popolnoma prazen. Končno se umakne. Takrat sva bila že zdavnaj zunaj predora in sva se že približevala izvozu Šmartno. Jo prehitim, pa me gleda kot mutava. Če bi samo 10% tega gledala v vzratno ogledalo, bi se že zdavnaj lahko umaknila ...

Pred enim tednom sem naročil Dash Cam. Kako mi je žel, da ga še nimam, da bi ti lahko pokazal, da ste eni enostavno slepi, ali pa imate prevelik ego, da bi se umaknili.

EnStot ::

Lejga ritopika kako se šopiri! V predoru hočeš prehitevati, kjer je omejitev 80 in sam priznaš, da je desni pas skoraj prazen. Naj ponovim vprašanje: zakaj ste ritopiki stalno parkirani na levem pasu?

biorudi ::

Vedno bolj se mi zdi, da imaš rinček že precej širok in ti dela težave. Ti uide vse in ti nese tudi na tipkovnico. In pri tem še uživaš. Drugače si tvojega nakladanja ne znam razlagati.
Kaj če bi vozil z normalno hitrostjo približno po omejitvah. Nekako naj bi bile omejitve postavljene za vse pogoje in za vse voznike, tudi tiste manj sposobne. Če pa imaš že z vožnjo v idealnih pogojih po omejitvah nekje na ravnem in preglednem težave, je bolj verjetno, da je težava pri tebi. Prilagodi se, bodi tudi ti strpen.

GupeM ::

Kdo je kjerkoli omenjal prekoračitev hitrosti? Niti nima veze, ali sem vozil prehitro ali ne (mogoče sem bil res nekaj čez omejitev, zagotovo pa pod 95 po števcu v avtu). Vozil sem po desnem pasu, kar pomeni, da je tudi ženska pred mano imela več kot dovolj prostora, da bi vozila po desnem pasu. Levo sem šel zato, ker po desni ne smem prehiteti. Držal sem tudi varnostno razdaljo. Ker pa se ženska pred mano enostavno ni umaknila niti po tem, ko sem dal levi smerokaz, niti po žmrkanju, sem se ji nekoliko približal, da bi končno dojela. Kar je uspelo šele, ko sem ji še enkrat požmrkal ... Desni pas pa je bil prazen. Prehitel sem kamion kmalu na začetku predora, nato je bil vozni pas prazen in sem zapeljal nazaj nanj. Prazen je bil vse do izvoza za Šmartno. Ona pa suvereno po prehitevalnem ...


Tisti, ki podpirate prehitevanje po desni ... Kako naj takšnim bedakom, kot je ta ženska zgoraj in nekaj sodelujočih v tej temi, zaupam, da ne boste ravno takrat zavili na desno, ko bom jaz šel mimo??? Saj ste slepi in sploh ne veste, kaj se dogaja pred vami. O tem kaj se dogaja za vami pa sploh nimate pojma.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: GupeM ()

EnStot ::

Ona suvereno po prehitevalnem, ja ravno tako kot ti, lubček. In potem klasičen izgovor "sem si ji nekoliko približal". Ja seveda.

GupeM ::

EnStot je izjavil:

Ona suvereno po prehitevalnem, ja ravno tako kot ti, lubček. In potem klasičen izgovor "sem si ji nekoliko približal". Ja seveda.

Ne, jaz sem vozil po voznem ... Levo sem šel takrat, ko sem jo hotel prehiteti. Kar pa lahko storim.

Brezveze, ker vsi po vrsti kar nekaj tupite in si izmišljujete ...

Kakorkoli. Upam, da kmalu dobim dash cam, kjer bo situacija bolj jasna, ker očitno nekatare poleg neznanja vožnje še brati ne znate ...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: GupeM ()

EnStot ::

GupeM je izjavil:



Tisti, ki podpirate prehitevanje po desni ... Kako naj takšnim bedakom, kot je ta ženska zgoraj in nekaj sodelujočih v tej temi, zaupam, da ne boste ravno takrat zavili na desno, ko bom jaz šel mimo??? Saj ste slepi in sploh ne veste, kaj se dogaja pred vami. O tem kaj se dogaja za vami pa sploh nimate pojma.

Pa ne "pojdi mimo", ampak lepo vozi po omejitvah, še posebej v tunelu!
Drugič pa, ko voziš nekomu za ritjo pa povsem zaupaš, da ne bo nenadoma pred teboj zaviral v sili ??
Vožnja po desni mimmo je bistveno, bistveno manj nevarna kot vožnje za ritjo!

Utk ::

Ne zagovarjaj kretenov, ker to delajo samo njihovi pripadniki.
Omejitev je relativna stvar, nekdo se vozi 75 pa gre "po omejitvi 80", drugi 85, pa gre glih tako po omejitvi. Noben nima uradnega števca.
««
62 / 293
»»