» »

HP Z220 - Boot z USB kljuca

HP Z220 - Boot z USB kljuca

Jirzy ::

Pozdrav.

Imam HP Z220 WS, ki mu zelim sveze namestiti W10. Ustvaril sem bootable USB kljucek, vendar pa se racunalnik nikakor noce zbootati z njega.

- Drugi laptop se brez tezav boota z tega istega kljucka
- Preiskusil sem vse USB porte na sprednji strani in enega na zadnji strani
- V Windowsih je kljucek viden tudi na Z220
- V BIOSu kljucka ni med nastetimi boot opcijami. Zdi se mi, da ga BIOS sploh ne poskusa prebrati, saj ima kljucek LEDico, ki med delovanjem utripa (tako med bootom v zgoraj omenjenem laptopu utripa), med bootom pa ne sveti.
- Legacy boot je vklopljen, secure boot je izklopljen

Sam ze precej casa brez uspeha izgubljam zivce, sem pa malo rusty, kar se tega tice - prvi desktop racunalnik po kakih 10 letih. Ima kdo kaksno idejo, kaj sem spregledal?

LPJ

Enron x86 ::

Ali imaš možnost preizkusit drug USB ključek? Ali je zdajšnji 3.0 (moder konektor) ali 2.0? Najbolj kompatibilno je, če USB 2.0 ključek priklopiš v črni (2.0) vhod na računalniku.
To, da ga ne vidiš v BIOSU, zagotovo ni v redu.
S katerim programom si ga naredil bootable? Poskusi s programom Rufus.

Lp
Core i5-4690K@4.7| ASUS MAXIMUS VII HERO| 16 GB Corsair LP DDR3 1866 MHz|
ASUS 970 STRIX| SB Z OEM| Samsung 840 EVO 250 GB|
Seagate 2 TB| EVGA SuperNOVA G2 750 W| Fractal Define R4

Jirzy ::

USB kljucek je 2.0. Poizkusil na 3.0 in 2.0 konektorjih.

Kljucek sem naredil bootable z Windows 10 update assistant, ki ima moznost narediti zagonski kljucek, sem pa pred tem poskusil tudi z Rufusom, a brez uspeha.

Od zadnjega posta sem se updatal BIOS, a so rezultati isti. Naslednji korak je drug USB kljucek.

EDIT: MediaCreationTool, ne update assistant.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Jirzy ()

Jirzy ::

Evo, poizkusil se z drugim USB kljuckom, brez uspeha.

Ugasnil tudi vse boot naprave, razen USB storage, zdaj vidim error Non-system disk or disk error, katerega sem pomoje nazadnje videl v casu Win98 :)

Se kaksna ideja?

melvin ::

Probaj z resetom bios nastavitev na default.

Jirzy ::

Aja, pozabil povedat. Sem ze, preden sem se spravil pisat post na ST...

Duhec ::

Katero verzijo biosa imaš zdaj?
Takoj, ko vklopiš pc, stiskaj F8 ali F9. Mogoče se ti pojavi boot order meni kjer izbereš potem usb ključ za zagon inštalacije.
Poizkusi boot z USB ključem formatiranim v FAT32 datotečnem sistemu.

p.s.
Če nič od tega ne deluje poizkusi še boot iz DVD-ja.
http://blackbird.si/

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Duhec ()

Jirzy ::

1.84, glede na HPjevo stran najnovejsega.

Pridem do boot order menija, kjer pa kljucka ni. Formatiran je seveda v FAT32.

Tole z DVDjem bi ze probal, pa seveda nimam nobenega doma, za kupit pa ga v nedeljo popoldan tudi ni... :)

solatko ::

Jirzy - Ne more ti boot-at na ključek z update asistent, to orodje posodobi starejšo verzijo že instaliranega sistema. Poizkusi s tem

https://www.microsoft.com/sl-si/softwar...
Delo krepa človeka

Jirzy ::

Solatko, tisto je bil typo. Kljucek sem naredil z media creation tool in kot sem omenil, se je drug racunalnik uspesno zbootal z njega. Vsaj v tem delu moje metode ocitno problema ni bilo.

borisk ::

sam sem ravno par dni nazaj nameščal W10 na z400, in je šlo brez problema, ob zagonu F9 za boot meni, kjer sem zbral usb ključek, ki je bil vtaknjen v sprejni priključek (z400 še milim da nima 3.0). Sam bi uporabil drug ključek, ker druge stvari so po reglcih.

PS: mislim da imajo tile hp postaje v biosu nekje pod varnostnimi nastavitvami da lahko izklopiš boot iz usb priključka, preveri!!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: borisk ()

krneki0001 ::

Preveri v biosu, če sploh dovoliš boot iz česa drugega kot mreže in diskov.

Jirzy ::

Dovolil sem boot z vsega. Obstaja tudi opcija Allow boot from removable device (oz nekaj v tem stilu), tudi to sem pregledal in preposto nisem nasel nobene nastavitve, ki bi jo se lahko spremenil.

No, zapekel sem image na DVD, resetiral PC in... Takoj se je zbootal z DVDja. Go figure. Prav butasto se pocutim.

Barbarpapa2 ::

Pozdrav

Ni razloga, da bi se butasto počutil. Imam dve starejši HP delovni postaji, eno prenosno in eno stacionarno, na nobeni nisem uspel narediti zagona z USB ključka, DVD-ji pa delajo normalno... Res pa je, da se nisem ravno preveč zakopal v to...

LP

Jože

Jirzy ::

No, vsaj edini nisem s takimi tezavami :) Nauk: DVDji so se vedno uporabni :D

Hvala vsem za ideje.

oyoy69 ::

a v biosu lahko nastavljaš vrstni red diskov? nastavi usb ključ, s katerega nalagaš windowse, na prvo mesto, v boot nastavitvah daj pod 1st boot device hard disk in prični z namestitvijo windowsev. po prvem reštartu compa med namestitvijo pa ponovno v biosu vrni na prvo mesto tvoj hdd.

Jirzy ::

Vrstni red ni bil tezaven, sem dal USB na prvo mesto in HDD na zadnje. Na koncu sem celo ugasnil vse boot device razen USBja.

krneki0001 ::

Kaj si dal USB-KEY ali USB-HDD na prvo mesto? Ker usb ključ zazna ta mašina kot USB-KEY.

Jirzy ::

Se ne spomnim (in ne grem se enkrat gledat). Definitivno pa sta bila HDD in SSD zadnja.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo

Windows 10

Oddelek: Pomoč in nasveti
181072 (672) bluefish
»

Monitor nima signala

Oddelek: Pomoč in nasveti
271282 (1020) MIHAc27
»

Windows 10 Image ne boota iz USB-ja

Oddelek: Pomoč in nasveti
272949 (2266) MIHAc27
»

USB v BIOSU

Oddelek: Pomoč in nasveti
10766 (579) videc
»

Windows 7 boot

Oddelek: Pomoč in nasveti
406208 (5529) s6c-gEL

Več podobnih tem