» »

GSM intercom za privatno uporabo.

GSM intercom za privatno uporabo.

AštiriL ::

Dan! Bi lahko telefon predelal (,ali pa kupil kaj poceni,), da bi "oddajal" GSM (lahko tudi 2/3/4G) omrežje (tako kot MOBITEL, Si.mobil, T-2), potem bi se iz nekaj GSM aparatov povezal v to omrežje in bi potem klical en telefon iz drugega. Pa brez SIMa, če je mogoče.

Primer: V radiusu 20 m od mojega "IsP" telefona/megič škatlice bi se nekaj telefončkov preko nastavitev prosto povezalo v omrežje npr. 20mNetIntraCom in bi se potem klicali po lokalnih stevilkah. 001 bi poklical 002, telefonu 002 bi se izpisala številka in bi se pogovarjala.

Samo za poucevalne namene, ce je kaj problemov z frekvenco GSM.




EDIT: mogoce bi moralo v naslovu pisati INTRA namesto INTER??'


EDIT2: nekje sem zasledil, da naj bi GSM intercom pomenilo odklepanje vrat. NE MISLIM TEGA. Mislim pogovor v privat omrezju.
Ostani 127.0.0.1, ko si 0.0.0.0, nosi 255.255.255.255.
  • spremenil: AštiriL ()

ZloTech ::

https://play.google.com/store/apps/deta...

Ter nekaj routerjev.

Za GSM mikro centralo ne boš dobil licence.

AštiriL ::

routerjev? Jaz rabim 9k MHz ali pa 18k MHz za gsm. Se ne bi dalo z enim aparatom gsm, pa tudi ce je samo 1 meter? Samo za učenje. Saj se sam ne bom prijavil na svoji zemlji...

in ne wifi!
Ostani 127.0.0.1, ko si 0.0.0.0, nosi 255.255.255.255.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: AštiriL ()

AštiriL ::

super bi bi bil kak apk za android ali pa mobile jar za gt-s5611.
Ostani 127.0.0.1, ko si 0.0.0.0, nosi 255.255.255.255.

ZloTech ::

Ne, ker je to frekvenčni pas ki ga ti sploh ne smeš uporabljati.

Val202 ::

Obstaja OpenBTS, ki ti omogoca, da si z dodatno strojno opremo (cca. 1000€) postavis svojo bazno postajo.
Moras pa upostevat, da ce te dobijo, letis v arest. Oddajanje na teh frekvencah je dovoljeno samo operaterjem, ki te frekvence placujejo. Kako pa bi izgledal svet, ce bi vsak Lojze na vasi imel svojo bazno postajo :)

AštiriL ::

bazna postaja bo gsm telefon. En meter na privatni zemlji in se pač ne bom sam prijavil. Ne po celi vasi! Namen je učenje! Vsi gsm aparati lahko oddajajo na gsm frekvencah, zato ne bi rabil drugega hw?
Ostani 127.0.0.1, ko si 0.0.0.0, nosi 255.255.255.255.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: AštiriL ()

ZloTech ::

Akos bolj malo briga če imaš ti za učenje ali za klicanje sosedove micke. Nabil ti bo kazen in ti boš lahko samo še sviral svojo pesmico v zaporu.

Če gsm lahko pokliče bazno centralo 10km stran, zakaj misliš da bi lahko signal omejil na svojo nepremičnino ?

blackbfm ::

igraj se raje z wifi/voip

AštiriL ::

Dal bi kakśen upor za do 1 m. V mojo vasico AKOSa se par miljard let ne bo.


Štekam. Tega ne bom uporabil kot npr. za pogovor med delavci v podjetju.
Ostani 127.0.0.1, ko si 0.0.0.0, nosi 255.255.255.255.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: AštiriL ()

Furbo ::

http://www.telekom.si/zasebni-uporabnik...

Tole si kupi za tvoje otročje potrebe, pa bo.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

OvCa77 ::

Na Gearbest naj si kupi komplet baofeng walkie talkie, bo najceneje.
Laptop: Probook 440 G3 | i5-6200U | 12GB DDR3L | SSD Plus 240GB
Desktop: Ryzen 1600X | Gigabyte AX370 K3 | 8GB DDR4 | MX100 256GB

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: OvCa77 ()

AštiriL ::

Rabim točno in samo GSM, po možnosti centralo in postajo skupaj v enem GSM aparatu. Glede na to, da je GSM dvosmeren, bi moralo delati. Samo še software rabim...
Ostani 127.0.0.1, ko si 0.0.0.0, nosi 255.255.255.255.

OvCa77 ::

AštiriL je izjavil:

Rabim točno in samo GSM, po možnosti centralo in postajo skupaj v enem GSM aparatu. Glede na to, da je GSM dvosmeren, bi moralo delati. Samo še software rabim...

Če si podrobno prebral, bi ugotovil, da počneš nekaj nelegalnega, tako da sprejmi, da ti ne moremo ponuditi pomoči.
Laptop: Probook 440 G3 | i5-6200U | 12GB DDR3L | SSD Plus 240GB
Desktop: Ryzen 1600X | Gigabyte AX370 K3 | 8GB DDR4 | MX100 256GB

AštiriL ::

A po SloTechovih ToS, mi tega ne smete povedati?
Ostani 127.0.0.1, ko si 0.0.0.0, nosi 255.255.255.255.

vostok_1 ::

Ni stvar ToS.
Stvar je UL.

Mislim, da nimaš dovolj znanja, da boš z enim uporom karkoli naredil. Kam točno bi ga sploh vtaknil...?

Ta frekvenčni pas je strogo reguliran in ja...če te dobijo lahko fašeš konkretne kazni. Še posebej če se spomnejo, da si počel kake čudne reči aka. jamming or something. You're fucked.
Lahko bi se morda izgovarjal na ignoranstvo...but "do you feel lucky today, punk?"

Za tvoje namene, 20m, bi služil bluetooth ali wifi. I see no point, da bi se šel vse te cellular tehnologije na nekem domačem omrežju.

Zakaj ti je to toliko pomembno?
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

AštiriL ::

Za tvoje namene, 20m, bi služil bluetooth ali wifi. I see no point, da bi se šel vse te cellular tehnologije na nekem domačem omrežju.

Zakaj ti je to toliko pomembno?


Rad bi DDoS napad delal na eno staro Nokio, kar je na Mobitelu prepovedano...

Torej grem iskat na Tor (-;

Hvala
Ostani 127.0.0.1, ko si 0.0.0.0, nosi 255.255.255.255.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: AštiriL ()

AštiriL ::

Okej. Tole je duplikat sorry. Tule prej.


Tam se pogovarjajo o p2p z telefoni? Seveda še vedno ilegalno
Ostani 127.0.0.1, ko si 0.0.0.0, nosi 255.255.255.255.

brez-imenko ::

Val202 je izjavil:

Obstaja OpenBTS, ki ti omogoca, da si z dodatno strojno opremo (cca. 1000EUR) postavis svojo bazno postajo.
Moras pa upostevat, da ce te dobijo, letis v arest. Oddajanje na teh frekvencah je dovoljeno samo operaterjem, ki te frekvence placujejo. Kako pa bi izgledal svet, ce bi vsak Lojze na vasi imel svojo bazno postajo :)

Zanimivo. Jaz sem se pa spraševal kam pes taco moli, ko mi je bilo omenjeno, da se dobijo v družbi posamezniki, ki kupijo drago opremo in imajo potem brezplačni dostop do interneta(tu so izkjučene razne internetni bari, kavarne). Sestra je bila pri neke gospodu na obisku dalj časa, ki se je pohvalik, da premore tak sistem. Sprva sem mislil, da komu "krade" pasovno širino preko Ubiquida ali pa, da si je napravil SATNC za Ne Breshibni Protokol. Izkazalo se je, da brcam v temo z eno in drugo verzijo. Po pripovedovanju pridem še najbližje je verjetno, kar tamule OpenBTS. Možno, da pa sem res še kaj spregledal.

V starih časih klicnih linji, ko so se pojavile Skystar kartice je bil zanimiv način uploada in downloada, kjer si z uploadom določil kaj bi rad prenesel in te je na serverju počakalo dokler nisi povezal satelitcke linije preko katere si v krajšem času prenesel večje dokumente.
www.podarimo.si pa lep pozdrav vsem, Janez

Zgodovina sprememb…



Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Britanska policija poseduje opremo za tajni nadzor telefonov (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Varnost
9927670 (24462) BlueRunner
»

Skupina, ki se ukvarja s kriptoanalizo GSM, izdala program Kraken

Oddelek: Novice / Zasebnost
83600 (2928) poweroff
»

Pričetek odprtokodnega GSM projekta OsmocomBB

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
53391 (2923) poweroff
»

Šifrirni algoritem A5/1, ki se uporablja za šifriranje GSM pogovorov, je padel

Oddelek: Novice / Zasebnost
276929 (4843) poweroff
»

Osem milijonov poizvedb lokacije v letu dni

Oddelek: Novice / --Nerazporejeno--
283903 (2360) poweroff

Več podobnih tem