» »

Ukradena denarnica, kako s ceno dokumentov

Ukradena denarnica, kako s ceno dokumentov

Sergio4 ::

Torej pred kratkim mi je bila ukradena denarnica, z vsemi dokumenti. Na policiji sem to prijavil, kjer so kaznivo dejanje kvalificirali kot drzna tatvina. Zdaj pa me zanima ali moram na upravni enoti plačati osnoven znesek dokumentov (predvsem vozniskega dovoljenja) ali ceno izdaje dvojnika, ki je namenjena ce je osebni dokument izgubljen (ta cena je priblizno 1x visja od osnovne) Predvidevam da, glede na to, da nisem sam kriv da mi je bila vozniska ukradena sem upravicen do osnovne cene.
Tako menijo tudi na policiji, drugace pa na upravni enoti. Torej ce je tako, me zanima na kateri zakon oz. kaksen drugi pravni akt se lahko sklicujem pri uveljavljanju osnovne cene izdaje novih dokumentov zaradi drzne tatvine?
  • spremenil: Mavrik ()

Miha 333 ::

ZUT, natančneje Taksna tarifa, tar. št. 14. Kriterij je primerno / neprimerno ravnanje kot razlog za pogrešitev.

Tilen ::

Za takšne primere obstajajo zavarovanja za drobiž, ki vse to krijejo. Izgubo dokumentov, denarja v denarnici do določene vsote, itd. Enostavno z digitalnim potrdilom zahtevaš nove dokumente in vse je urejeno. Nekateri se pač še vedno raje obnašate, kot da smo leta 1941.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

harvey ::

Tilen je izjavil:

Za takšne primere obstajajo zavarovanja za drobiž, ki vse to krijejo. Izgubo dokumentov, denarja v denarnici do določene vsote, itd. Enostavno z digitalnim potrdilom zahtevaš nove dokumente in vse je urejeno. Nekateri se pač še vedno raje obnašate, kot da smo leta 1941.

Kakšen link do ponudnika takšnega kritja bi bil dobrodošel.
Ar scáth a chéile a mhaireann na daoine.
------

Miha 333 ::

Tilen je izjavil:

Za takšne primere obstajajo zavarovanja za drobiž, ki vse to krijejo. Izgubo dokumentov, denarja v denarnici do določene vsote, itd. Enostavno z digitalnim potrdilom zahtevaš nove dokumente in vse je urejeno. Nekateri se pač še vedno raje obnašate, kot da smo leta 1941.

Tako enostavno vendarle ni. Bo treba kar osebno na UE. Elektronsko lahko oddaš le naznanitev pogrešitve dokumenta. Še vedno pa moraš osebno oddati vlogo za novega.

Bi prosil link do kakšnega takega zavarovanja (samostojnega).

Tilen ::

harvey je izjavil:

Tilen je izjavil:

Za takšne primere obstajajo zavarovanja za drobiž, ki vse to krijejo. Izgubo dokumentov, denarja v denarnici do določene vsote, itd. Enostavno z digitalnim potrdilom zahtevaš nove dokumente in vse je urejeno. Nekateri se pač še vedno raje obnašate, kot da smo leta 1941.

Kakšen link do ponudnika takšnega kritja bi bil dobrodošel.


Triglav - zavarovanje kartic in dokumentov
Premija je cca 1 EUR na mesec.

413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

Miha 333 ::

Tilen je izjavil:

harvey je izjavil:

Tilen je izjavil:

Za takšne primere obstajajo zavarovanja za drobiž, ki vse to krijejo. Izgubo dokumentov, denarja v denarnici do določene vsote, itd. Enostavno z digitalnim potrdilom zahtevaš nove dokumente in vse je urejeno. Nekateri se pač še vedno raje obnašate, kot da smo leta 1941.

Kakšen link do ponudnika takšnega kritja bi bil dobrodošel.


https://www.nkbm.si/zavarovanje-kartic-...

https://www.skb.si/osebne-finance/karti...

http://www.triglav.si/zavarovanja/posam...

Tukaj velja kritje za dokumente samo, če je istočasno ukradena tudi bančna kartica. Za gotovino pa samo, če je bila dvignjena na banki ali bankomatu in ukradena v roku 1 ure po dvigu.

Tilen ::

Protipravni odvzem gotovine
limit za vse škodne dogodke na leto
200 EUR
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Miha 333 ::

Samo 1 uro po dvigu (beri pogoje).

Tilen ::

Pač se potrudiš, da ti zraven denarnice ukradejo še kartico, ane. ;)
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

M-XXXX ::

Tukaj velja kritje za dokumente samo, če je istočasno ukradena tudi bančna kartica. Za gotovino pa samo, če je bila dvignjena na banki ali bankomatu in ukradena v roku 1 ure po dvigu.

Če imaš kartico v denarnici gre tako ali tako vse na enkrat.

Drugače je pa rešitev v vsakem primeru dosti enostavna :P

Miha 333 ::

Za kartico mogoče, za gotovino je pa zabeleženo, kdaj si jo dvignil.

Tilen ::

Iz prakse lahko povem, da so pogoji koriščenja tukaj zelo ohlapni. Vsaj pri NKBM. Sicer to ni garancija za to, da boste tudi ostali deležni takih pogojev, vendar tukaj gre res za drobiž in se jim očitno ne da preveč ukvarjati.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Invictus ::

S papirjem, ki si ga dobil na policiji, greš na UE in prekličeš dokumente, ter naročiš nove.

Kje je tukaj problem?
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Tilen ::

Problem je v tem, ker uradnik za okencem ne priznava OP-jevega pripetljaja in pravi, da gre za neodgovorno ravnanje. Posledično je cena novih dokumentov višja.

Policija ima samo zapisnik o tem, kar se je OP-ju zgodilo. Tisti pildek ne zagotavlja nikomur, da je dejansko šlo za krajo, ker storilca najverjetneje niso ujeli.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

barakus ::

Pojdi jih naročit na drugo UE.

Utk ::

Triglav - zavarovanje kartic in dokumentov
Premija je cca 1 EUR na mesec.

Če ti vsake 2 leti vse poberejo, se splača. Ampak potem se je za zamislit nad sabo...

Tilen ::

Saj ni to edina stvar, ki jo krijejo. Se pa strinjam s tabo. ;)
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

M-XXXX ::

Jaz imam sicer zavarovano pri SKB, ampak podobna stvar:

Gotovina
Bančna kartica
Vozniška
Osebna kartica
Zdravstvena kartica
Obe enem pa še kraja telefona

Če ti enkrat na 5 let ukradejo/izgubiš (tudi če izvzamemo telefon) se splača...

Tilen ::

Saj se sploh ne gre za to, če se splača ali ne. Gre se za dodatno varnost, sigurnost, da si lahko manj v skrbeh. Za drobiž.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

M-XXXX ::

M-XXXX je izjavil:

Jaz imam sicer zavarovano pri SKB, ampak podobna stvar:

Gotovina
Bančna kartica
Vozniška
Osebna kartica
Zdravstvena kartica
Obe enem pa še kraja/izguba telefona

Če ti enkrat na 5 let ukradejo/izgubiš (tudi če izvzamemo telefon) se splača...

Utk ::

No, če se ne splača, kaj še ostane? A to, da imaš potem še opravek na zavarovalnici, ne samo na UE? A ni prav to večji problem kot tistih 50 evrov stroška (na 10 let, če si še taka neroda).

Invictus ::

Tilen je izjavil:

Saj se sploh ne gre za to, če se splača ali ne. Gre se za dodatno varnost, sigurnost, da si lahko manj v skrbeh. Za drobiž.

Saj novi dokumenti ne stanejo 500 EUR.

Drugače pa zna biti druga UE rešitev ;).
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Tilen ::

Lahko stanejo precej blizu 500 EUR, ker se cena eksponentno viša s ponovljenimi izgubami.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Miha 333 ::

Tilen je izjavil:

Lahko stanejo precej blizu 500 EUR, ker se cena eksponentno viša s ponovljenimi izgubami.

Ne, samo do štirikratnika gre, pa še to samo upravna taksa, cena obrazcev je vedno enaka. Link sem prilepil zgoraj.

Invictus ::

Ne nakladaj, ker to ni res.

Evo, našel koliko stane. Cena dokumenta ostane ista...

https://www.finance.si/232240

Poveča se upravna taksa, za kar si si pa sam kriv. UE za to ni kriva. Čeprav je to kaznovanje bolano in bi ga morali zakonodajno ukiniti.

Probleme imaš predvsem pri izgubi potnega lista, saj ti ob večkratni izgubi potni list izdajo samo za dobo enega leta.

Če se prav spomnim ob problemih sodelavca, ki ga je non stop izgubljal na pijanskih žurkah, ker je bil po gorenjsko prevohrn, da bi si dal narediti osebno izkaznico.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Invictus ()

Utk ::

Ni nič bolano, čisto prav je. Če si tolk nagnjen k izgubljanju stvari, jih pač ne imej pri sebi.
In potne liste se prodaja, ne pa izgublja.

Invictus ::

Nič več. Slovenski je preveč zaščiten ;).
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Sergio4 ::

Hvala vsem za odgovore!
d) izdajo novega potnega lista ob prvi pogrešitvi, izgubi,
tatvini ali poškodbi potnega lista zaradi neprimernega
ravnanja imetnika se plača dvakratna vrednost takse iz
točk a, b, c in č
e) izdajo novega potnega lista ob vsaki naslednji
pogrešitvi, izgubi, tatvini ali poškodbi potnega lista
zaradi neprimernega ravnanja imetnika v obdobju petih
let pred vložitvijo vloge se plača štirikratna vrednost
takse iz točke a

Predvidevam da enako velja za voznisko izkaznico? Kdo potem odloči ali je bila moja pogrešitev zaradi neprimernega ravnanja ali ne? Zdrava kmečka pamet mi govori, da glede na to, da sem bil zrtev drzne tatvine, tukaj ne gre za neprimerno ravnanje iz moje strani? ali pač?

reeves ::

Sergio4 je izjavil:

Hvala vsem za odgovore!
d) izdajo novega potnega lista ob prvi pogrešitvi, izgubi,
tatvini ali poškodbi potnega lista zaradi neprimernega
ravnanja imetnika se plača dvakratna vrednost takse iz
točk a, b, c in č
e) izdajo novega potnega lista ob vsaki naslednji
pogrešitvi, izgubi, tatvini ali poškodbi potnega lista
zaradi neprimernega ravnanja imetnika v obdobju petih
let pred vložitvijo vloge se plača štirikratna vrednost
takse iz točke a

Predvidevam da enako velja za voznisko izkaznico? Kdo potem odloči ali je bila moja pogrešitev zaradi neprimernega ravnanja ali ne? Zdrava kmečka pamet mi govori, da glede na to, da sem bil zrtev drzne tatvine, tukaj ne gre za neprimerno ravnanje iz moje strani? ali pač?

Mogoče si pa različno razlagate. Imaš 4 postavke:
1. pogrešitev
2. izguba
3. tatvina
4. poškodba zaradi neprimernega ravnanja

Ti boš plačal več, zaradi točke 3. Čeprav se mi zdi butasto. V bistvu karkoli se zgodi plačaš več.

smacker ::

Če ne bi bilo tako, bi v vsakem primeru rekel, da so ti dokumente ukradli in s tem policiji nakopal nepotrebno delo.

Sergio4 ::

reeves je izjavil:

Sergio4 je izjavil:

Hvala vsem za odgovore!
d) izdajo novega potnega lista ob prvi pogrešitvi, izgubi,
tatvini ali poškodbi potnega lista zaradi neprimernega
ravnanja imetnika se plača dvakratna vrednost takse iz
točk a, b, c in č
e) izdajo novega potnega lista ob vsaki naslednji
pogrešitvi, izgubi, tatvini ali poškodbi potnega lista
zaradi neprimernega ravnanja imetnika v obdobju petih
let pred vložitvijo vloge se plača štirikratna vrednost
takse iz točke a

Predvidevam da enako velja za voznisko izkaznico? Kdo potem odloči ali je bila moja pogrešitev zaradi neprimernega ravnanja ali ne? Zdrava kmečka pamet mi govori, da glede na to, da sem bil zrtev drzne tatvine, tukaj ne gre za neprimerno ravnanje iz moje strani? ali pač?

Mogoče si pa različno razlagate. Imaš 4 postavke:
1. pogrešitev
2. izguba
3. tatvina
4. poškodba zaradi neprimernega ravnanja

Ti boš plačal več, zaradi točke 3. Čeprav se mi zdi butasto. V bistvu karkoli se zgodi plačaš več.

Mislim da ne, vsaj tako jaz razumem, da se to "neprimerno ravnanje" navezuje na vse 4 tocke

marvin42 ::

Invictus je izjavil:

Nič več. Slovenski je preveč zaščiten ;).


Zakaj nič več? Če dobiš v roke potni list od nekoga, ki ti je vsaj približno podoben, lahko mirno potuješ po svetu...
Mostly Harmless


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

brez dokumentov

Oddelek: Loža
305686 (4393) Miha 333
»

ponovna izdelava potnega lista

Oddelek: Loža
335226 (4063) Mare2
»

Izguba dokumentov

Oddelek: Loža
309754 (8347) St235
»

do osebne izkaznice še v istem dnevu?

Oddelek: Loža
2640945 (30992) Sergio4
»

Osebne izkaznice - zakoni

Oddelek: Loža
143776 (3357) MIHAc27

Več podobnih tem