» »

ponovna izdelava potnega lista

ponovna izdelava potnega lista

xsum1 ::

A kdo ve ali je možno potni list po poroki obdržati in mu samo dodati še en priimek na digitalno kartico? Ker se mi zdi absurd plačevati 42 eur še enkrat ko pa še imam en pasuš totalno prazen kjer bi lahko samo na novo notri zalimali kartico. Kje je tu logika da se še enkrat plača, pa za osebno prav tako?


Ker piše pa da moraš v roku 30 dni po spremembi naredit nove dokumente...

noraguta ::

Nisem imel nobenega problema obdržat pasoša po porok. Niti po ločitvi.
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

xsum1 ::

Ja ampak priimek moraš spremenit. Kot moški ga verjetno tak nisi spreminjal. Jaz pa sem vzela moževega zraven svojega tako da mora biti spremenjeno mislim da

noraguta ::

Ja potem bo treba dat tist dnar.
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

xsum1 ::

Se kdo drug kaj ve? Ker po forumih eni pišejo da je sprememba zastonj po ločitvi tak da bi mogla pol po poroki tud biti za pasuš in osebno izkaznico ali ne?

St235 ::

Po kaki logiki bi moralo bit zastonj?

Furbo ::

Bi pa obdržala priimek, če je tak problem, geez.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

stb ::

Menjava priimka ob poroki je že zastonj, izdaja potnega lista pač ne.

Mare2 ::

stb je izjavil:

Menjava priimka ob poroki je že zastonj, izdaja potnega lista pač ne.

Tako je.
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

Vantage ::

Ce je blo za poroko, se bo verjetno teh par evrov za potni list :D :D :D

Mare2 ::

Vantage je izjavil:

Ce je blo za poroko, se bo verjetno teh par evrov za potni list :D :D :D

Poroka je bila organizirana bolj med domačimi. :)
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

xsum1 ::

ne gre se za denar, ampak princip.
v tujini plačas samo novo knjižico ne pa še izdaje ker obdržiš obstoječi datum veljavnosti tako da nesmiselno plačevanje...kakrokoli se je moralo plačati vse ja

ales85 ::

Princip je očitno le tvoj problem. Menjava priimka ob poroki namreč ni obvezna in če se za to odločiš se moraš tudi zavedati, da to povzroči določene stroške.

Furbo ::

Potni list se itak potrebuje samo za potovanje izven EU, tako da, če je denar za preseravanje, naj bo pač še za potni list.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

Andrejpan ::

http://e-uprava.gov.si/e-uprava/dogodki...

Na splošno očitno nimaš težav, se pa zadeve zakomplicirajo, če si vpleten v pravnih zadevah.

Zgodovina sprememb…

St235 ::

Teažvo imaš v toliko ker si v prekršku, ker imaš dokumente z zastarelimi podatki.

nejcek74 ::

xsum1 je izjavil:

ne gre se za denar, ampak princip.
v tujini plačaš samo novo knjižico ne pa še izdaje ker obdržiš obstoječi datum veljavnosti tako da nesmiselno plačevanje...

ej, ponekod v tujini kamenjajo prešuštnike, ponekod nimajo javnega zdravstva, ponekod pa ne potrebujejo vozniškega dovoljenja

xsum1 ::

I dont think we were talking about being married. Just I pointed I'm gonna change my ID's cuz of it. I hope you know what amount you pay for IDs. EX: When my passport is still valid for more 8 years why i have to pay issue tax again and have 10 years passport. I could just pay 28€ for passport fee and have my passport with same 8 years validation, right? As most others countries :D

connel ::

Lahko pa plačaš 0€ in ga sploh nimaš/ne zamenjaš, problem fixed. Fml, pritoževanje nad menjavo dokumentov, ki te vse skupaj stane koliko, 1% cene poroke? Saj ne menjaš dokumentov enkrat na leto/dve, ali pač,...
Še ena popolnoma racionalna možnost, preseliš se nekam, kjer ni potrebno tega plačat.

Mare2 ::

connel, kaj nabijaš? Tudi za moje pojme je ta dokument (par lističev) predrag. Pusti ljudi, da se pogovarjajo in jih ne j.... v g.... :)
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

Furbo ::

Saj nihče nikogar ne sili po potni list.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

Manu ::

Slo-techovci znate bit zadrti. OP je dala smiselno pripombo glede plačevanja potnega lista (takse), če je bil nedolgo nazaj izdan. Življenje ne more bit 100% načrtovano. Vmes se lahko zgodijo presenečenja in odločitve za katere si mislil, da jih nikoli ne boš sprejel. Poročila sta se in zdaj je treba izdat nov potni list. V drugih državah imajo to bolje urejeno, kakor je OP omenila in to se mi zdi državljanom zelo prijazno.

@Furbo
Res je, saj nihče nikogar ne sili po potni list. To sploh ni v vprašanju. Kaj pa, če ga potrebuješ, ker greš na medene tedne in osebna izkaznica ne bo dovolj?

Je potrebno nekoga obsojat (velja za večino komentatorjev) in ga imet za neumnega, še posebej, če nimaš dovolj informacij za kaj gre v ozadju (in te informacije niti niso pomembne, ker so osebnega značaja)?

Namesto sodb in obravnavanje nekoga kot neumnega ali 'češ kaj pa misli da je' se da lepo odgovorit na preprosto vprašanje.
Sredi spečih in nepazljivih je modrec buden in pazljiv -
po poti gre kot hiter konj, ki je prehitel šibko kljuse.

St235 ::

V drugih državah imajo to bolje urejeno, kakor je OP omenila in to se mi zdi državljanom zelo prijazno.

kaj ko bi namesto rekla kazala, kaj bolj konkretneg napisali? Ker jaz ne poznam držav kjer bi dokumente šenkaval.

Invictus ::

Mare2 je izjavil:

connel, kaj nabijaš? Tudi za moje pojme je ta dokument (par lističev) predrag. Pusti ljudi, da se pogovarjajo in jih ne j.... v g.... :)

Če ljudje nimajo za potni list, potem ga tako ali tako ne rabijo. Saj nimajo denarja za potovanja ...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Mare2 ::

Invictus je izjavil:


Če ljudje nimajo za potni list, potem ga tako ali tako ne rabijo. Saj nimajo denarja za potovanja ...


Podal si zelo čudno vzročno zvezo. :)
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

Furbo ::

Manu je izjavil:

@Furbo
Res je, saj nihče nikogar ne sili po potni list. To sploh ni v vprašanju. Kaj pa, če ga potrebuješ, ker greš na medene tedne in osebna izkaznica ne bo dovolj


Potem ne stokaš zaradi minimalnega dodatnega stroška. Lepo/medeno se lahko imaš tudi v Sloveniji/EU.

Danes pa folk kar misli po sistemu
-poročil sem se, naj mi država časti nove dokumente
-naredil sem otroka, naj mi država časti vse žive doklade na ta račun
-razsul sem se z motorjem, naj me država vzdržuje do smrti
-pobralo me je, naj mi država časti pogreb
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

Dr_M ::

Furbo je izjavil:

Manu je izjavil:

@Furbo
Res je, saj nihče nikogar ne sili po potni list. To sploh ni v vprašanju. Kaj pa, če ga potrebuješ, ker greš na medene tedne in osebna izkaznica ne bo dovolj


Potem ne stokaš zaradi minimalnega dodatnega stroška. Lepo/medeno se lahko imaš tudi v Sloveniji/EU.

Danes pa folk kar misli po sistemu
-poročil sem se, naj mi država časti nove dokumente
-naredil sem otroka, naj mi država časti vse žive doklade na ta račun
-razsul sem se z motorjem, naj me država vzdržuje do smrti
-pobralo me je, naj mi država časti pogreb


Podpis. Bolje nebi mogel napisat.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Invictus ::

Furbo je izjavil:

Manu je izjavil:

@Furbo
Res je, saj nihče nikogar ne sili po potni list. To sploh ni v vprašanju. Kaj pa, če ga potrebuješ, ker greš na medene tedne in osebna izkaznica ne bo dovolj


Potem ne stokaš zaradi minimalnega dodatnega stroška. Lepo/medeno se lahko imaš tudi v Sloveniji/EU.

Danes pa folk kar misli po sistemu
-poročil sem se, naj mi država časti nove dokumente
-naredil sem otroka, naj mi država časti vse žive doklade na ta račun
-razsul sem se z motorjem, naj me država vzdržuje do smrti
-pobralo me je, naj mi država časti pogreb

Lahko Slovenca spraviš iz Jugoslavije, ampak Jugoslavije ne moreš iz Slovenca :D.

Zanimivo, da imajo tako miselnost tudi mladi. Bi mislil da jih je kruti prosti trg malo spametoval in spravil k razmišljanju z lastno glavo. Očitno so jugo zgodbice preveč lepe, da bi se odpovedali sanjam.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

spirit ::

Sicer ne vem koliko stane ampak jaz sem pred leti spremenil naslov in so dali pač dopolnilo v potni list, nalepko čez vse podatke in so popravili, je bi pa potni list mislim da dva dni pri njih. Drugače pa res ne razumem tega da ti je problem dati 42€ za to da imaš itak še 10 let veljaven dokument, ker kakor koli gledaš se ti teh 42 ne bi smelo nikjer nikoli poznati. Ne vem jaz niti pomislil ne bi na to da bi to moralo biti zastonj, jaz bi šel na upravno enoto povedal da potrebujem spremembo priimka na potnem listu in naj mi povedo kaj moram naredit, če bi mi teta tam rekla izpolni ta obrazev in daj 42€ bi to naredil in šel domov čakat nov potni list.

Manu ::

St235 je izjavil:

kaj ko bi namesto rekla kazala, kaj bolj konkretneg napisali? Ker jaz ne poznam držav kjer bi dokumente šenkaval.


Kaj pa je bolj konkretno kot to, da napiše, da je v tujini tako. Saj njen mož je iz tujine. Pa še dvakrat je napisala, da je tako drugod (enkrat v angleščini - verjetno njen mož).

Samo zate pa - tako je v ZDA:
... If your passport was issued less than a year ago, there is no fee. If it was issued more than a year ago, then you need to apply for a passport renewal and pay the appropriate fee.

Vir.

@za ostale

ZDA je komunistična država, ker svojim državljanom šenka potne liste, če ga menjajo v manj kot letu dni. Njihova komunistična mentaliteta pač. V ZDA je ostalo malo Jugoslavije, ko jih je šel Tito obiskat. :P
Sredi spečih in nepazljivih je modrec buden in pazljiv -
po poti gre kot hiter konj, ki je prehitel šibko kljuse.

Dr_M ::

In zdej si resil svet pred vsem slabim, ker amerika do enega leta da nov potni list brezplacno. Bravo, mi je zelo odleglo.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

msjr ::

xsum1 je izjavil:

Ja ampak priimek moraš spremenit.


What? Kje to piše? Meanwhile, moja žena je obdržala svoj priimek in ga ni nič spreminjala. Pa smo prišparal za dokumente, poti v banko, pa še pri kakšnih obletnicah mature jo kuj najdejo.

nejcek74 ::

Saj stvar niti ni tako zapletena, ali plačas sam ali pa se razdeli med davkoplačevalce. Delavec, direktor in lastnik v CETISU ne rečeta, "o glej glej Xsum1 se je poročila, kul, se bom odrekel današnji plači in ji na svoje stroške pripravil nov potni list. Dama ga nujno rabi za pot v NY."

Ene države imajo tako, druge pa drugače pa to ne spremeni ničesar. ZDA majo tko, v Svici pa drugače, Nemčija spet nekaj svojega. Nekateri menjajo priimke ob poroki, nekateri ne. Vsekakor pritožba spada med "1st world problems" in odgovori so v tej smeri. Potni list ni nekaj nujnega, kot npr. osebna izkaznica. Lahko se tudi da vprašanje na referendum, pa se potem vidi ali si večina Slovencev želi spremembe.

p.s. sprememba naslova je cenejša, ker jo nalepijo na naslednjo stran.

Mare2 ::

nejcek74 je izjavil:

ali plačas sam ali pa se razdeli med davkoplačevalce.


Čudno, da ne vidiš še ene opcije. :)
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Ukradena denarnica, kako s ceno dokumentov

Oddelek: Loža
325159 (3847) marvin42
»

Pretečen potni list (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6510546 (8690) deleted
»

V Srbijo z osebno (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5114798 (12939) jero_no1
»

cena osebne izkaznice (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6523973 (22407) matter

Več podobnih tem