» »

OnePlus 5T

OnePlus 5T

«
1
2

ramiz?! ::

Pred kratkim je prišel ven OnePlus 5T in me zanima kakšno je vaše mnenje in ali se ga splača kupit? Cena je 499$, kar je ceneje od konkurentov. Me pa predvsem zanima čist zaradi logike. Apple je z zadnjim A11 čipom povozu android telefone po celi črti glede procesorske in grafične moči, zato predvidevam, da bojo moral android flagshipi hitro preit na malo boljše procesorje, ker trenutno so ogromno zadej za Applom, sploh če k sami surovi premoči procesorja dodamo še Applovo dobro software optimizacijo. Torej, a se trenutno splača kupit telefon z Snapdragonom 835, ki je že "zastarel" in za svojim največjim konkurentom zaostaja ogromno, al raje mal počakat. To predvsem z zornega kota, da kupuješ flagship telefon.
Never regret anything, there's always a reason things happen.

Mavrik ::

Kaj točno bi pa rad počel s telefonom?
The truth is rarely pure and never simple.

ivanuscha ::

Benchmarki so skoraj brez veze, s Snapdragonom 625 lahko na Full HD zaslonu tekoče igraš vse igre, sistem pa tudi leti. Pa je srednji rang procesorja. Bolj je bistveno, da ne žre dosti baterije.

next3steps ::

Sploh pri 1+, kateri na veliko goljufajo v njih.
pple je z zadnjim A11 čipom povozu android telefone po celi črti glede procesorske in grafične moči,

GPU Applu ni močnejša plat. Je pa še vedno soliden za HighEnd.

Torej, a se trenutno splača kupit telefon z Snapdragonom 835, ki je že "zastarel" in za svojim največjim konkurentom zaostaja ogromno, al raje mal počakat

Splača se še vedno kupiti tudi Snapdragon 820/825, če ga dobiš za primerno ceno.

Zgodovina sprememb…

ramiz?! ::

Predvsem me zanima fotoaparat, zato gledam primerljive telefone iphone 7/8 plus, google pixel 2 ipd.
Never regret anything, there's always a reason things happen.

Sparkxl ::

Nevem če si opazil kar nekaj 100€ razlike med 1+ in Apple, zato nevem točno od kot ti ideja da bi moral 1+ parirati zmogljivosti iphona? Pa če že pustimo številke na strani, je 1+ čisto dovolj močen za 99% ljudi in njihovih opravil in sploh za to ceno se ga brez dvoma splača kupit. Jaz bom počakal na prve odzive in teste, januarja ga kupim, bo dostojen nasledik mojemu Nexus 6p, ki mi je zelo dobro služil

starboi ::

Sparkxl je izjavil:

Nevem če si opazil kar nekaj 100€ razlike med 1+ in Apple, zato nevem točno od kot ti ideja da bi moral 1+ parirati zmogljivosti iphona? Pa če že pustimo številke na strani, je 1+ čisto dovolj močen za 99% ljudi in njihovih opravil in sploh za to ceno se ga brez dvoma splača kupit. Jaz bom počakal na prve odzive in teste, januarja ga kupim, bo dostojen nasledik mojemu Nexus 6p, ki mi je zelo dobro služil


Androidi in Ios so v zadnjem letu zelo napredovali, vsaj kar se tiče optimizacije in zmogljivosti , ampak vseeno gledano , če kupuješ telefon z odličnim fotoaparatom, se boš izognil OnePlusa, ker so na tem področju v primerjavi z ostalimi proizvajalci kar krepko šparali in so fotografije in video posnetki dokaj povprečni.

Sparkxl ::

Zakaj pričakujete da boste dobili Pixel 2 z drugim logotipom za pol cene? Polek tega za 5T še sploh ni testov kamere zunaj

Kebo ::

Vidim da oneplus ponuja 10% popust za študente na celotni nakup, kaj to velja tudi za 5T?

GrX ::

Sparkxl je izjavil:

Nevem če si opazil kar nekaj 100EUR razlike med 1+ in Apple, zato nevem točno od kot ti ideja da bi moral 1+ parirati zmogljivosti iphona? Pa če že pustimo številke na strani, je 1+ čisto dovolj močen za 99% ljudi in njihovih opravil in sploh za to ceno se ga brez dvoma splača kupit. Jaz bom počakal na prve odzive in teste, januarja ga kupim, bo dostojen nasledik mojemu Nexus 6p, ki mi je zelo dobro služil


Ker preplačaš brand in ne tehnologijo?!

In ker je OnePlus 5T kljub temu, da je še enkrat cenejši načeloma hitrejši kot iPhone 7 Plus??

Speed test



Camera test



Torej?!? Upam, da zdaj veš vsaj približno zakaj..

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: GrX ()

mailer ::

Večina kupcev flagship telefonov jih uporablja za renderiranje animacij in kot pomoč pri izračunih modelov za napovedovanje vremena. Zakaj se sploh še čudite zakaj so procesorji vedno močnejši? Vse je samo še na principu "kdo ima daljšega" razlike pa so med njimi samo v niansah in obliki.
Asus B560-I, Intel 11500, Corsair 16GB 3200MHz

GrX ::

mailer je izjavil:

Večina kupcev flagship telefonov jih uporablja za renderiranje animacij in kot pomoč pri izračunih modelov za napovedovanje vremena. Zakaj se sploh še čudite zakaj so procesorji vedno močnejši? Vse je samo še na principu "kdo ima daljšega" razlike pa so med njimi samo v niansah in obliki.


..in pa ceni, kar je za mnoge največji faktor..

mailer ::

Cena je skrita v "principu" >:D
Asus B560-I, Intel 11500, Corsair 16GB 3200MHz

starboi ::

Kebo je izjavil:

Vidim da oneplus ponuja 10% popust za študente na celotni nakup, kaj to velja tudi za 5T?


Na redditu so potrdili to trditev. Lp

Kebo ::

Super. Če koga zanima prodam svoj 10% popust za 20€.

madog ::

še vedno tudi obstaja 20€ off z referal linkom
Phenom II X4 955 BlackEdition|M4A87TD EVO|OCZ 2x2GB @1333MHz|Sapphire HD5770 OC

Tomson ::

Če kdo slučajno kupuje novi OnePlus 5T 64GB, ta hip omejena promocija za 50kom s kodo: OPlu5TG za 432€ (bo šla koda zelo hitro)
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

Sparkxl ::

Včeraj je prispel paket z Oneplus 5t. Moram rečt da sem nad telefonom res navdušen. Izdelava je vrhunska, brez pripomb. Ekran je odličen, je večji od Nexus 6p, ampak telefon je manjši. SW je dejansko boljši od AOSP na nexusih, ker je v osnovi enak, z nekaj dodatnimi uporabnimi funkcijami. Face unlock dela dobro in hitro. Kamare še nisem kaj dosti testiral, je pa zelo hitra. 2x stisneš gumb za vklop in je v trenutku pripraljena. Nasplošno je telefon izjemno hiter. Me pa malo skrbi izboklina zadaj, ker ko leži na mizi, zna bit to pomoje kar spraskano čez čas.
Kar pa mi je včeraj živce spilo, pa je googlova funkcija setup another device. Torej da se vse iz starega telefona prenese na novega. Naj bi delalo preko nfc. Ne dela. Potem je funkcija da poišče telefon na wifi in vse prenese. Ne dela. Potem je še tukaj opcija da prenese vse iz gmail accounta. Ne dela. Piše da je prazen. Na starem telefonu pa piše da je vse backupirano. Fail res. Po 1 uri jajcanja sem moral potem vse ročno na novo nastavit. Ali je kriv Huawei, oneplus, ali google...ne vem, ampak to je sramota za android, sploh ker sta oba aosp, torej pričakuješ da bo vsaj tukaj delalo. Zanimivo da je prenos npr. med nekih starim lg na Huawei P10 delal brez problema.
V glavnem, telefon res toplo priporočam. Odločal sem se med 3 kitajci in sicer še je bil v izboru Nokia 8 in Mate 10 pro. Nokia me nekak ne pritegne, mate pa je predrag.
Aja če koga slučajno zanima, prodajam Nexus 6p za 200€

negot ::

Koliko traja dobava z Oneplus, lp

Tomson ::

Odvisno od kje naročiš, npr. na OnePlus.net dobiš z brezplačno poštnino v prvem tednu januarja, če doplačaš 10€ pa do 22.decembra pri ceni 500€ za 64GB. Pri Gearbest pa imaš za 64GB model ceno 433€ s kodo: oneplus5y in UnregisteredMail brezplačno, dostava do enega meseca a ni 100% da bo brez dodatnih stroškov ... Pa potem imaš še opcije na Aliexpress, pa Honorbuy, skratka odvisno ...
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

Sparkxl ::

Jaz sem doplačal in je bil četrti dan po naročilu pri meni

starboi ::

Tomson je izjavil:

Odvisno od kje naročiš, npr. na OnePlus.net dobiš z brezplačno poštnino v prvem tednu januarja, če doplačaš 10EUR pa do 22.decembra pri ceni 500EUR za 64GB. Pri Gearbest pa imaš za 64GB model ceno 433EUR s kodo: oneplus5y in UnregisteredMail brezplačno, dostava do enega meseca a ni 100% da bo brez dodatnih stroškov ... Pa potem imaš še opcije na Aliexpress, pa Honorbuy, skratka odvisno ...


Od kje ti ta informacija ? Več ali manj ga vsi dobijo v dobrem tednu maks. Da ne pozabimo omeniti, če se naroči telefon iz drugih strani, da je samo 1 leto garancije, medtem ko naročen telefon iz uradne strani 2 letno garancijo. Lp

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: starboi ()

XS!D3 ::

Jaz če grem zdaj na nakup mi za 128GB verzijo piše estimated delivery Dec 19 za standard shipping, ki je free, in Dec 13 za priority shipping, ki stane dodatnih 9,99EUR. S tem da direktno na oneplus.net lahko dobiš še študentski popust, imaš 2 leti garancije, direktni support in sigurno ni dodatnih stroškov. Za 64GB naj bi bil dobavni rok daljše.

Tist unregistered mail na gearbest je loterija. Če imaš srečo, gre skozi brez dodatni stroškov, ni pa nujno. Meni Mi Box iz GearBesta hodi že cel mesec, pa zaenkrat še nobene sledi. Support mi lima tracking info, kjer piše, da so prejeli samo electronic info (ponavadi to pomeni, da še ni bil niti fizično oddan), pravijo pa sicer, da naj bi ga poslali in naj počakam.

EDIT: Sem probal še za 64GB, ki ima daljši dobavni rok. Na oneplus.net kaže, do 1.jan z brezplačno poštnino in do 22. dec s priority za 9,99EUR.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: XS!D3 ()

Tomson ::

@starboi

Tako je navedeno v postopku nakupa za 64GB model. Pač december, večje povpraševanje in malo počasnejša dobava tudi preko OnePlusNeta...
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

starboi ::

Tomson je izjavil:

@starboi

Tako je navedeno v postopku nakupa za 64GB model. Pač december, večje povpraševanje in malo počasnejša dobava tudi preko OnePlusNeta...


Zanimivo, hvala za informacije. Ga nameravam kupiti kot božično darilo za očeta, ampak še vedno hitrejše dobava kot pa Googlovi Pixli :)

thetech ::

starboi je izjavil:

Tomson je izjavil:

@starboi

Tako je navedeno v postopku nakupa za 64GB model. Pač december, večje povpraševanje in malo počasnejša dobava tudi preko OnePlusNeta...


Zanimivo, hvala za informacije. Ga nameravam kupiti kot božično darilo za očeta, ampak še vedno hitrejše dobava kot pa Googlovi Pixli :)


Pričakujem krajšo recenzijo iz prve roke. :)

prowb ::

Jutri bi naj prisel moj 1+5t ( vsaj tako pise v dhl smsu). Narocil sem v petek. Sedaj pa me zanima kateri rom naj gor nalozim:)

Egidij88 ::

Nobenega?

prowb ::

Kk to mislis? Pustim original??? To bi pa blo nekaj novega za mene:D

prowb ::

Ok, pa drugo vprasanje - ima 1+ kak app, za prenos vseh podatkov? Kaj takega kot je clone phone od huawei?

Sparkxl ::

Malo višje si moj post preberi. Ima googlovega, samo je fail

prowb ::

Ja sm videl tisto. Pa tudi testiral (že večkrat) in je škoda da ta funkcija sploh obstaja, ker ne naredi ravno veliko... Ok preneslo mi je en google account, call log, pa shranjena gesla wifi omrežij in pa večino aplikacij... Slike, sms, podatke aplikacij, fotografije pa ne...

Tudi če sem izbral opcijo in kopiral iz google backupa ni preneslo.

Med tem, ko je huawijeva aplikacije prenesla čisto vse - ampak seveda ne deluje na OP :(

Torej kak predlog kako to sprevit čez? Ok, slike so itak na dropboxu, tak da nima veze, ampak rad bi pa dobil vsaj smse in pa seznam poshazamanih komadov...

Tomson ::

prowb je izjavil:

Ok, pa drugo vprasanje - ima 1+ kak app, za prenos vseh podatkov? Kaj takega kot je clone phone od huawei?


My Backup Pro - js vedno to uporabljam, preneseš lahko vse, od spletnih strani, gesel, dostopov, programov, smsov, kontaktov, multimedie, skratka all in all. Najboljša opcija je da narediš Backup v Google Drive pa na novem telefonu daš Restore iz Google Drive! ;)
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

prowb ::

Mamo kaj brezplačnega? :)

Kaj v shazam se je kdo uspel prijavit? pa potem online pogledat zgodovino? Meni vedno ko kliknem na potrditveni email napiše da je šlo nekaj narobe :(

Tomson ::

G Cloud Backup je ena boljših brezplačnih ali Super Backup and Restore
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

prowb ::

Gledam ta dva programčka, bom sicer preiskusil - ampak bolj me zanima zadeva, ki bi samo prenesla vse podatke na drug telefon in konec - brez vmesnega shranjevanja v cloud in kdo še kam...
Mislim, saj tole bom že rešil za sebe - nič ni takega, da bi boleče rabil, tudi če ne prenesem. Ampak res se mi je dopadlo kak je lepo z clone phone brez komplikacij bilo čisto vse preneseno, pa bi mi pasalo imeti nek program pri roki, čw bi kdaj rabil.

negot ::

Evo tudi jaz imam oneplus 5T že dva dni in je res super. Zanimajo me programi za prenos podatkov iz telefona na MacOs, katere priporočate, lp, :)

madog ::

Zakaj ne uporabite OTG kabla med dvema telefonoma in skopirate vse kar hočete, app, call log in ostalo deluje BP z osnovnim android backupom....
Phenom II X4 955 BlackEdition|M4A87TD EVO|OCZ 2x2GB @1333MHz|Sapphire HD5770 OC

prowb ::

madog je izjavil:

Zakaj ne uporabite OTG kabla med dvema telefonoma in skopirate vse kar hočete, app, call log in ostalo deluje BP z osnovnim android backupom....


ker ne to nism niti pomislil:)

ampak vseeno - a je huawei edini, ki mu je uspelo naredit proper app za prehod na nov telefon?

markobj ::

Pozdravljeni,

če kdo potrebuje popust za oneplus ga dobi tukaj https://oneplus.net/si/invite#VVS12N4A6...

markobj

mrbanana ::

Sam sem ga vzel na Gerbestu ko je bil s kuponom 390€, poslali so iz HK skladišča, prišel v Slovenijo po 14 dnevih, carina je seveda pristavila svojih cca. 100€ stroškov uvoza, po Gearbest politiki vračila stroškov za "Registered Air Mail" sem dobil vse povrnjeno v 4 dnevih na Viso.

gamecardz ::

mrbanana je izjavil:

Sam sem ga vzel na Gerbestu ko je bil s kuponom 390€, poslali so iz HK skladišča, prišel v Slovenijo po 14 dnevih, carina je seveda pristavila svojih cca. 100€ stroškov uvoza, po Gearbest politiki vračila stroškov za "Registered Air Mail" sem dobil vse povrnjeno v 4 dnevih na Viso.


Dejansko še ceneje kot na uradni strani s "student discount"! Lepa cena!
Kako pa je v morebitni uveljavljanju garancije / popravilo, za telefon kupljen iz GB?

Tomson ::

Odvisno od vrste težave. Glede na izkušnje, če gre za neko zelo očitno in usodno napako ter se jasno vidi preko posredovanega videoposnetka, se v večini primerov uredi kar na daljavo s kakšnim dobropisom zneska ali pošiljanjem nove naprave. Če pa gre za manj očitno/usodno napako pa je potrebno napravo poslati nazaj na kitajsko, kar pomeni nekje 10€ poštnine, jasno pa lahko celoten postopek pošiljanja/popravila traja dlje kot v Slo, v povprečju nekje 2-3 mesece, a se na koncu vedno reši pozitivno.

Je pa trenutno spet dobra koda na GB za OnePlus in sicer za 64GB model koda: GBGRNEW26 za 406€ in za 128GB model koda: Marcode8 za 452€ ... Pa še precej svež test OnePlus 5T, če koga zanima ...
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

BozidarD ::

Pozdravljeni!

A ima kdo od uporabnikov 1+ 5T v Sloveniji težave z dosegljivostjo?
Meni se dogaja da sem občasno nedosegljiv, čeprav telefon kaže poln signal in to v Ljubljani (BTC). Zanimivo je da sam z izhodnimi klici nimam težav, se pa zgodi, da ko opravim izhodni klic, dobim SMS, da imam nekaj neodgovorjenih klicev. Tako potem vem, da sem bil določen čas nedosegljiv. Zadeva je izredno moteča.
Uporabljam HOT, ampak nekak nimam občutka, da je to problem omrežja, ampak telefona ali pa vsaj kombinacija telefona in omrežja. Tudi na OnePlus forumih sem že zasledil da imajo v tujini podobne težave, predvsem pri nekaterih francoskih operaterjih (zato sumim kombinacijo telefona in operaterja). Nekih uradnih odzivov s strani proizvajalca nisem odkril. So predvsem odzivi uporabnikov ter takšni in drugačni nasveti poizkusov, kako se tega rešiti. Načeloma noben ne deluje. En nasvet je bil da resetiram nastavitve omrežja. To sem naredil in izgubil vse WiFi in bluetooth shranjene prepoznave, vendar je zgleda funkcioniralo in nisem več zaznal nekih težav. Potem je prišel system update 5.0.4 in težave so se vrnile. S tem update-om resetiranje nastavitev omrežja sploh ni več na voljo na mestu, kjer je prej bilo. Trenutno testiram to, da sem HOTov APN nadomestil s privzetim od A1 oz. Simobil oz. kot se sam imenuje Vodafone live!

Če ima kdo kake podobne izkušnje, naj jih prosim deli, da poskusimo tej zadevi priti do dna in jo razrešiti.

Hvala.

LP, B

Tomson ::

Si poizkusil z drugim operaterjem, da potrdiš izvor težave? vzameš kakšno predplačniško varianto ... Sam omenjenih težav na Telekomu nimam ...
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

mat11 ::

Sicer 1+ 5 na Iziju nimam teh problemov.
mat

b787 ::

Če slučajno kdo rabi referral link za Oneplus-ov telefon: https://oneplus.net/si/invite#EJFZOVBAR...

S tem linkom se dobi 20€ popusta na pripomočke, kar v praksi pomeni zastonj originalni tempered glass screen protector ali ovitek. (Jaz pa 100 oneplus točk. Hvala :D)

PrimoZ_ ::

Kako ste kaj zadovolni uporabniki tega modela ? So se v času odkar je zunaj pokazale kake večje težave ?

Karen ::

Pri meni vse dela (8/128gb) kot je treba zadnje 3 mesece.:) Še največ dela je bilo z update-om na android oreo, sploh če hočeš imet OTA update, pa pol rootat, pa pol ti povozi TWRP, pa še to gor daješ, pa Daydream compatibility moraš nastavit spet... nič resnega, pač ko delaš update imaš s tem igranjem ene pol urce dela z nandroid backupiranjem vred če hočeš backup za vsak slučaj, pa seveda kabel in sideloadaš... rutina, nič posebnega. Drugače pa vse deluje odkar je stabilna verzija... tiste bete 8-ke sem dajal dirty gor pa ni vse delalo, ko sem naredil clean install je začelo delat vse bp.
Seveda če se nočeš s tem igrat se ti pač ni treba, dela vse tudi brez tega "hrupa":-).
Skratka ni težav.

Sparkxl ::

Jaz sem z njim izjemno zadovoljen. Nimam ene stvari rečt da bi me motila. Deluje izjemno hitro in gladko. Je pa žal razprodan, da se ga še samo kupit preko kakega gearbest ali kaj podobnega
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Oneplus 6T

Oddelek: Mobilne tehnologije
475941 (3043) Nejkoy
»

Xperia XZ2, OnePlus 5T ali kaj tretjega ?

Oddelek: Mobilne tehnologije
333304 (2756) klinker
»

Priporočilo za telefon?

Oddelek: Mobilne tehnologije
246311 (5417) gusto
»

OnePlus 5T je tu (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Android
13530621 (22927) markobj
»

OnePlus 5 (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
22342264 (27586) Tezaab

Več podobnih tem