» »

ceph

ceph

SmeskoSnezak ::

Se je kdo ze ukvarjal s tem? In mogoce ima ceph file system "namescen"? Kako to deluje?
Jaz sem mislil, da je tole kot NTFS/FAT32, ze vkljuceno v sam OS. Ampak ocitno ni...
Nasel sem tale clanek: https://linoxide.com/ubuntu-how-to/crea...
@ Pusti soncu v srce... @

pegasus ::

Pred nekaj leti sem testiral, delalo ok. Kaj te zanima? V rhel/centos je stvar že vključena.

c3p0 ::

Instaliraš testno lahko tudi na en node, ampak zadeva pride do pravega pomena pri 10+ nodeih s commodity hardware.

mauriciofabi ::

do par mesecev nazaj sem imel v kernelu pa sem ruknil ven, ker nimam tolk računalnikov da bi reč bla ql

srus ::

Uporabljamo ga v našem Open Stack baziranem sistemu.
Se mi ne zdi smiselno,da bi se kdo igral z njim na domačem sistemu, smisel dobi šele v večjih distribuiranih in redundančnih storage konfiguracijah.

SmeskoSnezak ::

Ja, zadevo bi nekako testirali na kakem strezniku, ki ma mal vecje kapacitete. Torej, ce namestis RHEL, je to ze not, pegasus? Al mors kaj posebej nastavljat?
@ Pusti soncu v srce... @

pegasus ::

Rhel/centos 7 že vsebuje ceph clienta. Serverski del moraš postaviti sam, začni na 3-5 mašinah za lab setup.

SmeskoSnezak ::

pegasus je izjavil:

Rhel/centos 7 že vsebuje ceph clienta. Serverski del moraš postaviti sam, začni na 3-5 mašinah za lab setup.

serverski del? lahk mal bolse to razlozis
@ Pusti soncu v srce... @

c3p0 ::

Poglej si najprej osnove, kaj CEPH sploh je. Za spodobne performanse rabiš gručo strežnikov, za testing bo dovolj par virtualk. Ne pa tega mešat s filesystemi tipa NTFS, ext4 ipd.

SmeskoSnezak ::

c3p0 je izjavil:

Poglej si najprej osnove, kaj CEPH sploh je. Za spodobne performanse rabiš gručo strežnikov, za testing bo dovolj par virtualk. Ne pa tega mešat s filesystemi tipa NTFS, ext4 ipd.

Mogoce sn potem narobe razumel ceph wiki stran, ki omenja cephFS kot filesystem, zato zmeda. Kje si lahk clovek pogleda, kako torej bazicni ceph dela? Pa da zacnemo od tam... ne mislimo skakat in imet pol luknj v znanju.
@ Pusti soncu v srce... @

pegasus ::

Začni recimo s tem.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Linux za home desktop kišto [Centos]

Oddelek: Operacijski sistemi
71010 (683) tony1
»

[Linux] Kateri FS?

Oddelek: Operacijski sistemi
121394 (1004) deadbeef
»

kernel linux 2.6.32 (GNOME 2.28.2)

Oddelek: Operacijski sistemi
291407 (967) andromedar
»

Izšla Fedora 16 (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
5912059 (9503) Ales
»

Izšla Fedora 15

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
185031 (3974) driver_x

Več podobnih tem