» »

Problem z ..? racunalnik se ne zazene oz. ekran ostane OFF

Problem z ..? racunalnik se ne zazene oz. ekran ostane OFF

_Tom_ ::

Imam naslednji problem, ko zazenem PC se zalaufajo diski, ventilatorji delajo, vendar je monitor ugasnjen,... menjal matično, cpu, testiral tudi z drugo grafično...sedaj sem ostal brez idej ( in rezervnih delov :) )..ostane se ram, napajalnik???

konfig.: zacelo je zaje***t z duronom in neko staro abitko...sedaj je notri athlon 2200+ in elitka ks5al vendar je situacijo enaka ...

Kakšna ideja?


LP

Lith ::

kaj monitor si priklopil na drug računalnik ? mogoče daje v tem tvojem računalniku tak signal, da ga monitor sploh ne zazna, da bi se mu 'splačalo' prižgat, pa računalnik sploh bipne , ko se zalaufajo diski in ventilatorji (ker vsak PC enkrat bipne, ko se uspešno prižge - kratek pip)
¤ black holes rule; I like the speed, speed kills ¤

_Tom_ ::

ne bibne,....monitor je ok

AngelOfDeath ::

Zvočnik ki je v pcju ti dela ?
Si proval nastavit bios an default (resetirat) ?

_Tom_ ::

zvocnik naj bi delal....slo je tako...pc je delal, nakar je zmanjkalo elektrike in ke je prišla nazaj se je zacela kalvarija....glede na to, da sem opazil, ko sem ga odprl, da ne dela ventilator na "soth-bridge-u"- kateri je tudi sumljivo smrdel, sem smatral, da je sla matična,...in ker sem nameraval tako in tako menjati cpu, sem naredil se to,..vendar se na moje zacudenje situacija ni spremenila,...nato sem monitor testiral na drugem pc-ju in dela, obenem sem uporabil se drugo graficno, ki tudi ni nicesar spremenila...zdaj se spravim se ram testirat, potem pa se moja domišlija počasi izteka...



LP

mirage ::

To se tudi meni včasih zgodi, problem pa rešim tako, da računalnik ugasnem na onem gumbu odzadaj in ko prižgem nazaj ponavadi dela. Mislim pa ,da je problem v moji EPOX8 kha plati, ki naj bi imela slab bios http://www.overclockers.com/tips710/

akulp ::

Enako se dogaja meni..najlazje je s tistim gumbom zadaj..in sicer tako da ga na hitro ugasnes in prizges ..vendar tko hitro da rac. sploh ne "dojame" in se v bistvu vmes ne ugasne ampak samo resetira. Druga moznost pa je da drzis gumb ON/OFF pritisnjen in tistega zadaj na napajalniku ugasnes in prizges.

Mislim pa , da je tezava povezana z napajalnikom....

LP, lukc

Lith ::

čisto enostavno je, če ne bipne, potem je nekje na plati/proc napaka... (ker plata - računalnik piska, če RAM-e iztakneš ven s plošče). Še ena pa je lahko z diskom, če je samo vključen na napajanje (pa že ne dela cel komp.), ali pa če imaš modem na ploščo vtaknjen (odstrani ga)
¤ black holes rule; I like the speed, speed kills ¤


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

FAQ

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
129257 (7000) OwcA
»

težava z resetom bios-a na epox

Oddelek: Pomoč in nasveti
17959 (864) princeps
»

Kako z kompresorskim hlajenjem

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
487722 (7012) frenk
»

Malo čofotanja za zaspano nedeljsko popoldne

Oddelek: Novice / Hlajenje in navijanje
72153 (2153) bf4ed
»

AMD -- hvala za vse ribe in nasvidenje?

Oddelek: Novice / Procesorji
211936 (1936) Blue22

Več podobnih tem