» »

Prihodnost v kuhinji

Prihodnost v kuhinji

«
1
2

Pika na i ::

Tole sem brala pri frizerju.

Ma...za koga je vse to? Za moške? Za ženske?
A potrebuje kuhinja tako brezosebnost?
Kdo pod soncem si želi, da so aparati pametnejši od njega?

In na koncu vprašanje...je kosilo še domače, če vse pripravi aparat?

OrkAA ::

Ma...za koga je vse to? Za moške? Za ženske?


Ni povezano s spolom.

A potrebuje kuhinja tako brezosebnost?


Nihce ne potrebuje nicesar. Samomor je vedno resitev.

Kdo pod soncem si želi, da so aparati pametnejši od njega?


Jaz.

In na koncu vprašanje...je kosilo še domače, če vse pripravi aparat?


"Domace" je itak neka beseda, ki je nihce ne razume povsem dobro.

fikus_ ::

"Hladilnik, ki prinese pivo do kavča; . . . . . . . , ali lastna mikropivovarna"

Nimam nič proti temu! :D

poweroff ::

To je nepotrebno.

Zadostuje črna kuhinja pa velik plehnat lonec s kuhalnico.

Edino na dovolj veliko luknjo ne pozabit da ne bo preveč dima v kuhinji! :))
sudo poweroff

matobeli ::

Pivo pa itak prinese žena.

Se strinjam, kdo sploh še potrebuje tehnologijo.

Sem sicer prebral samo uvod, pa je vsaka trditev navaden clickbait bullshit.

harvey ::

Se strinjam, kdo sploh še potrebuje tehnologijo.

Ob podobni dilemi na nekem sejmu, kjer je možakar predstavljal neko uro s 1000+1 funkcijo, sem dejal, pa je res potrebno vse to umeti na uri, mi je odvrnil, da nisem za na sejem, temveč za v Volčji potok:)
Ar scáth a chéile a mhaireann na daoine.
------

blink ::

Pika na i je izjavil:

Tole sem brala pri frizerju.

Ma...za koga je vse to? Za moške? Za ženske?
A potrebuje kuhinja tako brezosebnost?
Kdo pod soncem si želi, da so aparati pametnejši od njega?

In na koncu vprašanje...je kosilo še domače, če vse pripravi aparat?


Kosilo je zgolj kosilo. Ni niti domače, niti tuje razen če si marketingar in manipuliraš rajo z "domače".

Magic1 ::

Magic

matobeli ::

harvey je izjavil:

Se strinjam, kdo sploh še potrebuje tehnologijo.

Ob podobni dilemi na nekem sejmu, kjer je možakar predstavljal neko uro s 1000+1 funkcijo, sem dejal, pa je res potrebno vse to umeti na uri, mi je odvrnil, da nisem za na sejem, temveč za v Volčji potok:)


Mah, ura je nakit ali gadget. Težko karkoli rečt. Za kamni bi bil če bi npr. fural pocen trotl fotkič. Na film.

Furbo ::

Krneki članek, saj še ni nobene pametne reči v kuhinjah. Dobili smo ure na hladilnikih, par 'programov' na pečicah, to je pa vse.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

Pika na i ::

Lepo prosim, da se oglašajo tisti, ki so kuhinjo že kdaj uporabljali.
Hvaljenje kosila pri mami, ne velja.
Hvala.

tikitoki ::

Zenska, nehaj bluziti in pojdi kaj skuhat!

matobeli ::

Na napačnem forumu si. Moški se načeloma ne počutimo ogrožene če nam naprave "jemljejo delo" pri domačih opravilih.
/provokacija
;)

Magic1 ::

To je tako kot avtopilot pri avtu. Na avtocesti ti zna že danes vozit, drugje pa še desetletja ne bo uporabno. Podobno bo v kuhinji. Stvari, ki so odvisne le od časa in temperature, zna avtomatika že dolgo sama naredit. Naprednejše pa še desetletja ne bo znala skuhat. Ene nove pogutavščine znajo bit uporabne, večino pač ne. Nič drastičnega se ni od opreme v kuhinji spremenilo v 50 letih. Vse kar lahko skuham pri sebi z fency novo opremljeno kuhinjo, lahko skuham tudi pri mami v 30+ let stari kuhinji. Pa kar zahtevne stvari delam.
Večina sodobnih stvari ti le olajša določene postopke. Vendar je potem več pranja, kar pa tudi lahko pomivalc opere.
Magic

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Magic1 ()

OrkAA ::

Ma saj ni problem le v kuhinji. Trenutno smo na tako slabi tocki, da se niti hrane ne da narocit prek interneta. Lahko sicer uporabis merkator spletno trgovino, a je uporabnost zal ostala nekje v prejsnjem tisocletju. Ti pameten hladilnik ne pride nic prav, ce nima kje narocit hrane, ki je zmanjka.

[D]emon ::

Pametni kuhinjski aparati so za neumne uporabnike. Lep primer je Juicero. ;)
Mavrik ta forum uporablja za daljsanje e-penisa. Ker si ne upa iz hise.

OrkAA ::

Ne vem ce tisto spada pod pametno opremo. Pac stiskalnik za sok?

Pika na i ::

Saj vas čisto dobro razumem...poskusite še vi mene. Se mi pač zdi, da je vseeno bolj luštno, če moraš tudi sam kaj narediti.;)

Da bi pa moj prinesel pečico za 8000 evrov domov...ja ne vem, če bi bila zmožna kulturno odreagirat.Ne.

Menda je oglas za prvi Gorenjev pralni stroj šel nekak v tem stilu....končno bo imela ženska čas, za drugo delo.

shotalick ::

Pri nas jaz načeloma kuham, ker to izredno rad počnem. Tudi moja kaj skuha, vendar sem enostavno jaz prevzel vajeti v kuhinji; "pazi, se nič ne pritožuje :):))". Kaj pa vem, glede pametne kuhinje. Mi je kar všeč piskr, kuhalnica, šporhet :). Imamo indukcijo, vendar smo bili pred tem na plinu, ko pa gremo na svoje (smo podnajemniki) pa definitivno nazaj na plin.

Kakor komu, vendar vse preveč pametnega okoli sebe, kaj pa vem, men ne paše :).

[D]emon ::

OrkAA je izjavil:

Ne vem ce tisto spada pod pametno opremo. Pac stiskalnik za sok?


Ki je povezan na net, pa ti validira QR kodo paketka sadja na centralnem serverju. :))
Mavrik ta forum uporablja za daljsanje e-penisa. Ker si ne upa iz hise.

shotalick ::

[D]emon je izjavil:

OrkAA je izjavil:

Ne vem ce tisto spada pod pametno opremo. Pac stiskalnik za sok?


Ki je povezan na net, pa ti validira QR kodo paketka sadja na centralnem serverju. :))


Ter nato sadje, kar se da pametno ožame :))

[D]emon ::

Exactly. :))
Mavrik ta forum uporablja za daljsanje e-penisa. Ker si ne upa iz hise.

Magic1 ::

Pika na i je izjavil:

Saj vas čisto dobro razumem...poskusite še vi mene. Se mi pač zdi, da je vseeno bolj luštno, če moraš tudi sam kaj narediti.;)

Da bi pa moj prinesel pečico za 8000 evrov domov...ja ne vem, če bi bila zmožna kulturno odreagirat.Ne.

Menda je oglas za prvi Gorenjev pralni stroj šel nekak v tem stilu....končno bo imela ženska čas, za drugo delo.

To je čisti PR bullshit. Nobena sodobna naprava ne naredi kaj pretirano več, kot stara. Če si zadovoljen z hrano iz mikrovalovne, potem ti naprava lahko naredi večino dela namesto tebe. Če pa hočeš kaj normalnega jest, bo pa treba še vedno večino dela opravit na roke. Kot sem že rekel, sodobni pripomočki ti skrajšajo za par deset odstotkov dela.
Tudi pečica za 8000€ ne naredi obroka kaj preprosteje, kot tista za 200€.
Magic

[D]emon ::

Jaz v kuhanju izjemno uzivam, in dokler je bila pokojna mati se na tem svetu, sem ji vecinoma kuhal jaz, ker ji je bila moja hrana izjemno vsec. :) In ja, imas naprave, ki ti dejansko olajsajo dolocena dela (sekljalniki, mikserji, itd); na drugem koncu spektra pa so naprave z bullshit funkcijami. :)
Mavrik ta forum uporablja za daljsanje e-penisa. Ker si ne upa iz hise.

Pika na i ::

Magic1 je izjavil:

Pika na i je izjavil:

Saj vas čisto dobro razumem...poskusite še vi mene. Se mi pač zdi, da je vseeno bolj luštno, če moraš tudi sam kaj narediti.;)

Da bi pa moj prinesel pečico za 8000 evrov domov...ja ne vem, če bi bila zmožna kulturno odreagirat.Ne.

Menda je oglas za prvi Gorenjev pralni stroj šel nekak v tem stilu....končno bo imela ženska čas, za drugo delo.

To je čisti PR bullshit. Nobena sodobna naprava ne naredi kaj pretirano več, kot stara. Če si zadovoljen z hrano iz mikrovalovne, potem ti naprava lahko naredi večino dela namesto tebe. Če pa hočeš kaj normalnega jest, bo pa treba še vedno večino dela opravit na roke. Kot sem že rekel, sodobni pripomočki ti skrajšajo za par deset odstotkov dela.
Tudi pečica za 8000€ ne naredi obroka kaj preprosteje, kot tista za 200€.

A se ti z mano slučajno prepiraš? Menda ne?

Jaz sem brala tiskano izdajo in v njej so tudi fotke...pralnega stroja in hladilnika. Pa centrifuge. Me pa vseeno veseli, da so se od takrat do danes modernizirali.

Gorenjev slogan sem pa zasledila v povezavi - kako "skrbni" so bili...da ženski več ne bo treba prati na roke in ji bo tako ostajalo časa za izvoz, za druga gospodinjska dela. Na moške v oglasu niso takrat niti pomislili....Hvala bogu, časi so se spremenili:)

Magic1 ::

O čem gre sploh debata? O napravah, ki same delajo namesto nas (nič drastično se ni spremenilo že desetletja in se tudi ne bo), ali o tem kdo opravlja delo?

To da se lahko pogovarjaš z hladilnikom ni neka super funkcija. Lahko se jo namontira tudi na stojalo za WC papir, ali na katerokoli drugo stvar. Sej ene stvari so uporabne, samo daleč od kakšne avtomatike.
Magic

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Magic1 ()

korenje3 ::

Pika na i je izjavil:

Tole sem brala pri frizerju.

Ma...za koga je vse to? Za moške? Za ženske?
A potrebuje kuhinja tako brezosebnost?
Kdo pod soncem si želi, da so aparati pametnejši od njega?

In na koncu vprašanje...je kosilo še domače, če vse pripravi aparat?


zakaj bi kupoval take naprave. ti si cenejša.
i9-12900k; 32GB DDR5-6000 CL36; Nvidia RTX 3080 ti;
Gigabyte Aorus z690 master; Be Quiet Dark Power 12 1000W

Pika na i ::

korenje3 je izjavil:

Pika na i je izjavil:

Tole sem brala pri frizerju.

Ma...za koga je vse to? Za moške? Za ženske?
A potrebuje kuhinja tako brezosebnost?
Kdo pod soncem si želi, da so aparati pametnejši od njega?

In na koncu vprašanje...je kosilo še domače, če vse pripravi aparat?


zakaj bi kupoval take naprave. ti si cenejša.

Ko boš to povedal svoji, se pa spet oglasi.

tikitoki ::

[D]emon je izjavil:

Pametni kuhinjski aparati so za neumne uporabnike. Lep primer je Juicero. ;)


Tist je bla tolk glupa ideja, da je celo propadla:). Mislim, stroj za 400 EUR, da ti natoci kozarec soka.

Magic1 ::

Pobral so še vedno miljone od glupega folka. Legitimno striženje.
Magic

matobeli ::

Edin pametni dozirnik za wc papir ne bi bil nlšvoh, tolk da ti pošlje mail. Ker ko si enkrat gor je rahlo neugodno laufat v trgovino po eno kilo "moke" :))

[D]emon ::

tikitoki je izjavil:

[D]emon je izjavil:

Pametni kuhinjski aparati so za neumne uporabnike. Lep primer je Juicero. ;)


Tist je bla tolk glupa ideja, da je celo propadla:). Mislim, stroj za 400 EUR, da ti natoci kozarec soka.


Ampak takih idej bo vedno vec. :)
Mavrik ta forum uporablja za daljsanje e-penisa. Ker si ne upa iz hise.

tikitoki ::

Magic1 je izjavil:

Pobral so še vedno miljone od glupega folka. Legitimno striženje.


Bodo vracali kes, kar pomeni, da bodo kle vlagatelji ostrizeni. Sicer pa je bilo ze iz cen soka razvidno, da je to namenjeno japijem.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: tikitoki ()

poweroff ::

Pika na i je izjavil:

Lepo prosim, da se oglašajo tisti, ki so kuhinjo že kdaj uporabljali.

Ah, kuhanje pa ja spada med osnovne veščine vsakega sodobnega človeka. Menda ja znaš biti samostojen in sam poskrbeti zase. Torej, da, kuhinjo uporabljam aktivno.

Po drugi strani se pa tudi kar dobro spoznam na umetno inteligenco in senzoriko. In tisti članek je poln bullshita. To, da v hladilnik stlačiš v splet povezano kamero, še ne pomeni, da je hladilnik postal "pameten". Tudi če v prostor za jajca daš senzor, ki ti prešteje koliko jajc je v hladilniku, ni nobena pamet. Razne rešitve, kjer timer namesto da bi zapiskal pošlje e-mail so pa višek bolanega marketing idiotizma. Ne dvomim pa, da bo zato hladilnik vsaj par jurjev dražji...

Laboratorij za zelišča je pa sploh zabavna reč... Brane (iz tega foruma) je že pred leti naredil podobno zadevo, kjer pa so ledice oddajale svetlobo v spektru prilagojenem za gojenje nekih drugih vrst "zeli"... :)) Škoda, da ni patentiral SmartPot Cultivatorja. Ha, sliši se že super!
sudo poweroff

Jarno ::

poweroff je izjavil:

To je nepotrebno.

Zadostuje črna luknja pa velik plehnat lonec s kuharico.

Edino na dovolj veliko luknjo ne pozabit da ne bo preveč dima v kuhinji! :))


Sem na hitro tko razumu! :)
#65W!

poweroff ::

Kuhalnica pa kuharica sta pa ja različni zadevi. 8-)
sudo poweroff

Pika na i ::

Po uporabi zeli, bi se pa lahko še testiral kar doma

vostok_1 ::

Človek bi rekel, da bomo sedaj v post-modernih časih manj plehki. In reality, we've never been more vain.
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

poweroff ::

Pika na i je izjavil:

Po uporabi zeli, bi se pa lahko še testiral kar doma

Hja, določenih biomonitoring sistemov ni težko narediti.

Recimo EKG sem jaz delal z otroci. Čakam še nalepke za elektrode, da bom doprogramiral še merjenje utripa... enkrat se bom verjetno lotil še merilca saturacije (kisika v krvi), gledal sem pa tudi že za EEG. Obstaja pa nek malce dražji senzor (cca. 300 do 400 EUR), ki meri VOC (volatile organic compounds) in neki Izraelci na podlagi tega razvijajo detekcijo več vrst rakavih obolenj in predinfarktnega stanja. Zelo zanimiva zadeva, ne vem pa kdaj bo prišla v klinično uporabo.

Tale z depresijo je pa rahlo bosa. Spominja na Geigerjev števec za smartphone... zadeva je delovala, dokler je ni kolega postavil pod LED svetilko. :))
sudo poweroff

__Devil__ ::

Veganska prehrana je prihodnost v kuhinji. Seveda LED tehnologija, in analogna tehnika, spiralna rezila itd. Prihodnost je bolj v sami kvaliteti hrane kot v tehnologiji s katero hrano pripravljamo, sicer pa osebno ne vidim nekih presežkov in rasti zavesti ter kvalitete izkušnje z boljšo tehnologijo v pripravi hrane, ker mislim da ni potrebna. Vzameš banano, jo olupiš in poješ. :D

Horejšio ::

Internet of Shit - IOS, al pa shitty future :)

Zgodovina sprememb…

Pika na i ::

Pohvalno Matthai...
kaj pojoče pečice, leteči hladilniki in samokuhajoči štedilniki...to da se ti ljubi ukvarjat z otroki je zlata vredno

shadeX ::

tikitoki je izjavil:

Zenska, nehaj bluziti in pojdi kaj skuhat!


Uf.. pazi kako govoriš z ženskami. Da nebo kakšna persona padla.

Smurf ::

Mah bolj bo slo v smeri online narocanje dostave hrane (kot v USA). Da ti samo doma kuha nekako ni cost efficent.

dexterboy ::

Zakaj ste se pa spravili na OP?
Me prav zanima, koliko od vas, ki ste tukaj podali post, dejansko še KAJ naredite v kuhinji in ne samo da JO uporabljate...
Ko ne gre več, ko se ustavi, RESET Vas spet v ritem spravi.

Horejšio ::

cost efficent praviš. Ko ti bo hladilnik rekel, da se noče odpret in bo izkopil skrinjo dokler ne na plačaš za ogrevanje preko slotech?

Zgodovina sprememb…

Pika na i ::

Horejšio je izjavil:

cost efficent praviš. Ko ti bo hladilnik rekel, da se noče odpret in bo izkopil skrinjo dokler ne na plačaš za gretje preko slotech?

Hvala za smeh.
Si predstavljam potem norišnico, ko bi se potem še na slotech ne mogel povezati

Jupito ::

Horejšio je izjavil:

Internet of Shit - IOS, al pa shitty future :)


Komaj čakam, da izpopolnijo še tak mehanizem za splakovnje, da ga lahko aktiviraš samo preko app-a na telefonu. To bo naredilo ta svet bolj praktičen.

In vsak, ki se ne strinja, je nehigieničen kmetavzar, ki bi še sedaj sral skozi okno na ulico, rit pa brisal s spužvo na palici! :))
I used to be with it, but then they changed what it was.
Now what I'm with isn't it and what's it seems weird
and scary to me. It'll happen to you!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Jupito ()

Furbo ::

dexterboy je izjavil:

Zakaj ste se pa spravili na OP?
Me prav zanima, koliko od vas, ki ste tukaj podali post, dejansko še KAJ naredite v kuhinji in ne samo da JO uporabljate...

Zastavlja nesmiselna vprašanja, ki ne temeljijo na dejstvih, vse skupaj se zdi kot clickbait za neko obskurno spletno stran.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

darksamurai ::

__Devil__ je izjavil:

Veganska prehrana je prihodnost v kuhinji.


Zakaj že? Medicinska stroka se ne strinja s tabo.
Da boš dobil vse potrebne stvari, boš potreboval gensko spremenjeno hrano ali pa prehrambene dodatke v obliki tablet. Zakaj potem ni prihodnost kar v praških tipa herbalife? ;)
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Indukcijske kuhalne plošče (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7717523 (4610) kuglvinkl
»

Koliko zapravite za hrano na osebo? (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Loža
24027556 (21281) IL_DIAVOLO
»

Kuhinje lesnina

Oddelek: Loža
4513214 (11584) luka222
»

Mikrovalovke - ja/ne? (strani: 1 2 )

Oddelek: Problemi človeštva
7013178 (11175) Magic1
»

približno kolko €€ bi rabil za opremit 40m2 flat

Oddelek: Loža
346825 (5392) NikolormousB

Več podobnih tem