» »

Excel čuden problem z barvami celic pri printu

Excel čuden problem z barvami celic pri printu

mat xxl ::

Torej navadno v podjetju izvozim dokument iz računovodskega programa v Excel in že pride nekaj v barvah, nato še sam označim z signirjem določene celice v Excelu, do sedaj , ko sem dal predogled tiska je pokazalo barvni dokument, in če odprem različico takega dokumenta , gre za neplačane račune je in dokument in predogled in print jasno v barvah.

Na današnjem dokumentu je pa dokumet v barvah, predogled in posledično print pa samo črno bel.

Sem se ukvarjal ene pol ure vse preveril, pa ne najdem, kje je finta, če odprem teden star shranjen dokument je vse OK, če pa sekundo za tem današnjega pa je in predogled in print samo črno bel.

Ve kdo kje je finta, da si ne razbijam glave naprej ........
  • spremenil: mat xxl ()

darkolord ::

Si preveril nastavitve tiskalnika?

mat xxl ::

Ja ni to, že v predogledu je le čb in jasno tako pol printa .... torej nastavitve printerja niso ! Mora biti nekaj znotraj Excela ....... skratka če bo predogled barven bo tudi print, to sem siguren....

Wakiii ::

kot je rekel darklord, si preveril nastavitve tiskalnika?

111111111111 ::

POskusi tole:

Have you tried:
Print Preview, Setup, Sheet, and look for the Black & White setting. You should also check you printers properties if that doesn't work.

1. Select the cell range where the value is to
be entered.
2. After typing the value, press Control+Enter.


Print Preview displays your page exactly as it will be printed and is only displayed in colour if you have a colour printer.


The worksheet name and page number will appear by default, although it is very easy to change the header and footer ??


You can display Print Preview either by pressing the button on the standard toolbar or by selecting (File > Print Preview). You should always preview you print,

mat xxl ::

Vse to sem probal, še enkrat povem, da enaka datoteka, narejena pred tednom dni ima barvni predogled in barvni print... in tudi vse iz gornjega linka sem probal, in vse lastnosti in pripravo strani preverjal, pa ne najdem , kje je finta ...

Torej stari novi dokument isti printer enkrat je predogled barven enkrat samo črno bel, ne najdem razlik v nastavitvah.

Ali je možna kaka finta, da se že ob izvozu iz računovodskega programa, kaka nastavitev vezana na prikaz barve ali ne in sam predogled in hkrati print in če kaj takega je, kako to popraviti ?

Duhec ::

Katera verzija Excela in OS-a?
Je računovodski program na sti mašini kot Excel s katerim potem odpreš in tiskaš ali je nekje na drugem kompu kjer izvoziš v .xls(x), prepošlješ in odpreš na svojem kompu v Excelu?
Lahko je nekdo v računovodskem programu spremenil privzeti tiskalnik, ki je zdaj Č/B, prej je bil pa recimo barvni. Zato je zdaj izvoz iz računovodskega programa v Excel opremljen z zadnjimi lastnostmi privzetega tiskalnika. Preveri, da je privzeti tiskalnik barvni.
http://blackbird.si/

mat xxl ::

Win 10 64 bit, Office 2010 32 bit z vsemimi popravki.

Oboje je na istem računalniku.

To je zanimiva ideja, ker mi ravno danes javlja, da so 2 barvne kartuše prazne, samo smešno, ko odpreš teden star dokument pa vse ok in naprinta barvno. Probam še to idejo, če je morda, kaj na tem, javim v ponedeljek, ko bom v službi !


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Excel printanje PDF datotek

Oddelek: Pomoč in nasveti
141207 (887) JankoK
»

word pravi da nimam instaliranega printerja

Oddelek: Pomoč in nasveti
171133 (823) SLO_Matej
»

Openoffice Calc in printanje

Oddelek: Programska oprema
61250 (927) ildo
»

Excel 2003 - Ozadje

Oddelek: Programska oprema
101879 (1773) samomas
»

HPjevi inkjeti so crap...

Oddelek: Strojna oprema
392684 (2067) Brane2

Več podobnih tem