» »

Center za "socialno" delo in njegova denarna pomoc

Center za "socialno" delo in njegova denarna pomoc

«
1
2 3 4

Meizu ::

No glih toliko da spisem po letu dveh neaktivnosti na tem forumu en fantasticen post.

Ker pac nismo vsi carunalnicarji in si ne lomimo prstov po tipkovnicah za prezivetje smo nekateri seveda v kriznem stanju kar se financ tice.

No pa poglejmo naslednjo cvetko.

Mesecno zasluzim cca 190-200eur s tem da imam status brezposelnega saj mi delodajalec ne ureja be obveznega zavarovanja niti mi ne izplacuje potnih stroskov skratka nic.

Cas da gremo vlozit prosnjo za socialno pomoc na csd. Na odlocbo sem cakal skoraj 2 meseca (skozi katera naj bi po njihovem zivel od zraka), nakar koncno dobim odlocbo ki je seveda zavrnjena. Zakaj? Zato ker po eurotqxu moj avto presega dovoljeno vrednost za 1300eur. Kaj je to za en bullshit? Kot da to ni vse jih zanimajo vsi mozni prihodki, tudi taksni, kjer sem kolegom ter sebi kupil vstopnice za koncert v vrednosti 250eur, nakar so mi cez 2 tedna nakazali kolegi denar nazaj. V glavi nase banana drzave se to steje kot prihodek kar je bilo seveda vkljuceno v obracun povprecnih dohodkov. Odhodki jih seveda ne zanimajo. To, da ob svoji placi 200eur na mesec ne dobim potnih stroskov in me stanejo mesecno 200eur po tarifi 0.37c/km jih ne zanima. Prav tako jih ne zanima da si moram zdaj placevat obvezno in dodatno zdr. Zavarovanje iz lastnega zepa. Od kje naj jih stegnem? Ko poravnam vse te stroske mi ostane na mesec cca 100 eur zasluzka. Po njihovem je to cisto dovolj?

Zavod za zaposlovanje je naslednji bullshit. Ocitno se kljub vsemogocni tehnologiji danes ne morem v koprskem zavodu prijavit na iskanje sluzbe v ljubljani. Ne, gospoda pricakujemda se bom fizicno vozil v ljubljano na srecanja ter na samo prijavo. Again, wtf? Za razgovore valda, ampak za ostalo, s cim naj pridem? Pes? Kdo mi bo potne kril? A naj si raje stanovanje v lj najamem? S cim?

Ko sem rekel, da mi bo tega jajcanja pocasi dobolj in bom odsel delat v tujino pa gospa na sanku izjavi, da slovenija podpira in spodbuja delo v tujini. A res. Kako pa?


Slovenija je en tak navaden sekret od drzave da moram iskreno rect da me je sram da sem slovenec. Upam da to bere ksn kravatar iz parlamenta, naj se malo zamisli, kdo in kako je prisel do teh bistroumnih ugotovitev.

Razocaran uglavnem. Pisem iz telefona tako da je typo neizbezen.

Sporocilo za mladino? Vsi ven iz drzave in delat, vija. Za tiste ki pa smo se vedno dovolj butasti da se vedno vztrajamo v tem bananistanu se pa sploh ne cudite zakaj ne bomo izdajali racunov in zakaj si bomo 90% dobicka ustvarjali na crno. Drzava si ne zasluzi nasih davkov.

Evo tako. Ze lazje diham. Zdaj pa gremo kaj delat ne sam tu po forumih viset.

Invictus ::

Glede na višino plače delaš na črno. Zakaj bi ti država plačala prevoz na delo? To je naloga delodajalca.

Zavod ti pa povrne stroške ob predložilu računov. Samo ne avtomatsko.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Meizu ::

Invictus je izjavil:

Glede na višino plače delaš na črno. Zakaj bi ti država plačala prevoz na delo? To je naloga delodajalca.

Zavod ti pa povrne stroške ob predložilu računov. Samo ne avtomatsko.


Ne, placan sem na kolicino izvedenih ur, kar nanese 5 ur tedensko. Trenutno se jebem z avtorsko pogodbo.

Zakaj bi drzava placala potne? Zato, ker drugace jaz od zavoda (pa be samo jaz) nimam nobene koristi. Saj vsi vemo kako zavod deluje in da so na zavodu ljudje prijavljeni vec ali manj zato, da lahko zaprosijo za socialno. Niti vsa podjetja niso prijavljena tam noter. Siromasija uglavnem.

Ganon ::

Če si nisi, sploh v teh časih, sposoben najti dela, ti ni pomoči. Kar spakiraj in odrini v tujino. Pa ne prihajaj nazaj, ko bo zapeklo.

Meizu ::

Ganon je izjavil:

Če si nisi, sploh v teh časih, sposoben najti dela, ti ni pomoči. Kar spakiraj in odrini v tujino. Pa ne prihajaj nazaj, ko bo zapeklo.


Haha glej tega. Dejstvo je da slovenija razen tehnicne narave ni sposobna zagotovit
niti enega normalnega dela. Sori, ce mislis da smo sli vsi studirat za carunalnicarja ali dohtarja.

Edit: da sploh ne zacnem omenjat kako totalno suckamo pri akreditaciji izobrazb pridobljenih v tujini in to iz precej uglednejsih drzav kot pa slovenija. Smo kar posebni specialci, moram rect.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Meizu ()

Ganon ::

Meizu je izjavil:

Dejstvo je da slovenija razen tehnicne narave ni sposobna zagotovit
niti enega normalnega dela.


Spet dokazuješ, da si brezupen primer.

Meizu ::

Ganon je izjavil:

Meizu je izjavil:

Dejstvo je da slovenija razen tehnicne narave ni sposobna zagotovit
niti enega normalnega dela.


Spet dokazuješ, da si brezupen primer.



Kvecjemu mi ti dokazujes da si prisel nabijat in nimas pametnega komentarja.

Matija82 ::

Meizu,

CSD gleda vse 'prihodke' (torej karkoli pride na tvoj račun). Pač če si v taki situaciji ne uporabljat bančnega računa (vračila in posojila denarja naj gredo na roke), ker to bo samo teplo. Isto glede lastništva premičnin (avto ipd)-

Če boš imel kakšen razgovor ti bo zavod za zaposlovanje povrnil stroške razgovora.

Ne razumem točno kaj si mislil, da se ne moreš 'prijavit na iskanje službe v Ljubljani' ampak ti lahko službo iščeš kjerkoli, tudi v Murski Soboti. Če si mislil, da ti pač koprski zavod ne bo posredoval ponudb ljubljanskih podjetij, jah lej, to je itak đabe. Ne računat na zavod, da ti bodo našli službo. Tu si sam, vse kar imaš od njih so potni za razgovore oz. v primeru da si kakšna ciljna skupina (mlajši od 30, starejši od 60, brez X izobrazbe, po diplomi, ...) ti pomagajo s tem, da ti omenijo, da je zunaj ta pa ta razpis (ampak to je itak na strani zavoda tako da).

GrX ::

Meizu je izjavil:

Ganon je izjavil:

Če si nisi, sploh v teh časih, sposoben najti dela, ti ni pomoči. Kar spakiraj in odrini v tujino. Pa ne prihajaj nazaj, ko bo zapeklo.


Haha glej tega. Dejstvo je da slovenija razen tehnicne narave ni sposobna zagotovit
niti enega normalnega dela. Sori, ce mislis da smo sli vsi studirat za carunalnicarja ali dohtarja.

Edit: da sploh ne zacnem omenjat kako totalno suckamo pri akreditaciji izobrazb pridobljenih v tujini in to iz precej uglednejsih drzav kot pa slovenija. Smo kar posebni specialci, moram rect.


Načeloma tudi strojniki, elektrotehniki, kemiki in farmacevti živijo kar dobro..

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: GrX ()

Meizu ::

Matija82 je izjavil:

Meizu,

CSD gleda vse 'prihodke' (torej karkoli pride na tvoj račun). Pač če si v taki situaciji ne uporabljat bančnega računa (vračila in posojila denarja naj gredo na roke), ker to bo samo teplo. Isto glede lastništva premičnin (avto ipd)-

Če boš imel kakšen razgovor ti bo zavod za zaposlovanje povrnil stroške razgovora.

Ne razumem točno kaj si mislil, da se ne moreš 'prijavit na iskanje službe v Ljubljani' ampak ti lahko službo iščeš kjerkoli, tudi v Murski Soboti. Če si mislil, da ti pač koprski zavod ne bo posredoval ponudb ljubljanskih podjetij, jah lej, to je itak đabe. Ne računat na zavod, da ti bodo našli službo. Tu si sam, vse kar imaš od njih so potni za razgovore oz. v primeru da si kakšna ciljna skupina (mlajši od 30, starejši od 60, brez X izobrazbe, po diplomi, ...) ti pomagajo s tem, da ti omenijo, da je zunaj ta pa ta razpis (ampak to je itak na strani zavoda tako da).


Hvala, tocno tako, se strinjam. Ja pod ljubljano sem mislil, da ce bi zelel, da je ciljna regija zaposlitve ljubljana, se moram it fizicno prijavit v ljubljano, kljub temu da bi pri vsem internetu lahko prijavo opravil v afganistanu ce bi zelel. In to so potem spet nepotrebni potni stroski in guzvanje ljubljane, kot da se ne porivamo skozi center ze dovolj :)

In ja, na bancni racun me stavim vec nic ampak iskreno to je butasto. Na banki je cisto razvidno kam je sel denar in zakaj je bil nakazan nazaj, ampak jih to sploh ne zanima. To je cisto spodbujanje dela na crno in to iz strani drzave, kar mi nikoli ne bi jasno.

GrX je izjavil:

Meizu je izjavil:

Ganon je izjavil:

Če si nisi, sploh v teh časih, sposoben najti dela, ti ni pomoči. Kar spakiraj in odrini v tujino. Pa ne prihajaj nazaj, ko bo zapeklo.


Haha glej tega. Dejstvo je da slovenija razen tehnicne narave ni sposobna zagotovit
niti enega normalnega dela. Sori, ce mislis da smo sli vsi studirat za carunalnicarja ali dohtarja.

Edit: da sploh ne zacnem omenjat kako totalno suckamo pri akreditaciji izobrazb pridobljenih v tujini in to iz precej uglednejsih drzav kot pa slovenija. Smo kar posebni specialci, moram rect.


Načeloma tudi strojniki, elektrotehniki, kemiki in farmacevti živijo kar dobro..


Kar je super, jaz jim privoscim. Zdaj pa naj se za ostale poskrbijo, kulture in njene dediscine mamo v sloveniji vec kot dovolj tako da to ne bi smel biti problem. Ali pac?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Meizu ()

jype ::

Meizu je izjavil:

Dejstvo je da slovenija razen tehnicne narave ni sposobna zagotovit
niti enega normalnega dela.
Žal to po mnenju demokratične večine ni naloga države.

Mogoče ti lahko pomagam, ampak vedeti moram, kakšno delo te veseli in kaj znaš.

Strinjam se, da so reči v Sloveniji pogosto tako slabo zamišljene in urejene, da je nemogoče, da so tako zajebane zgolj po naključju, ampak po izkušnjah v tujini se take neumnosti rade pripetijo povsod po svetu, čeprav z različnimi frekvencami.

Meizu ::

jype je izjavil:

Meizu je izjavil:

Dejstvo je da slovenija razen tehnicne narave ni sposobna zagotovit
niti enega normalnega dela.
Žal to po mnenju demokratične večine ni naloga države.

Mogoče ti lahko pomagam, ampak vedeti moram, kakšno delo te veseli in kaj znaš.

Strinjam se, da so reči v Sloveniji pogosto tako slabo zamišljene in urejene, da je nemogoče, da so tako zajebane zgolj po naključju, ampak po izkušnjah v tujini se take neumnosti rade pripetijo povsod po svetu, čeprav z različnimi frekvencami.


Jaz imam to nesreco, da je moj zivljenjski poklic glasba iz cesar sem v tujini tudi diplomiral. Oziroma imam dve diplomi iz glasbe. Zanima me vse kar je povezano s kulturo in logicno seveda tudi z mojimi kompetencami, ceprav nimam nobenih zadrzkov do nobenih drugih del, ce le ne pripeljejo do mentalno/fizicne utrujenosti, da se potem ne morem ukvarjat s svojim dejanskim poklicem. Zal je pri nas taksnega dela tako malo in razpisov se toliko manj, da je zaposlitev na tem podrocju prej sreca kot kaj drugega. Kompetenc imam veliko, referenc prav tako.

Edit: kar se tice zaposlitve ni ubistvu tako hud problem, treba se je pac znajt kot pri vsaki stvari. Zelim si le, da bi drzava imela posluh ter podpirala aktivne in motivirane iskalce zaposlitve z denarno pomocjo ali dolocenimi olajsavami, ne pa da je na koncu sistem narejen tako, da podpira tiste, ki sistem znajo izkoriscat. Veliko ljudi poznam, ki visijo na socialni in trdijo da sploh ne iscejo zaposlitve, ker jim tako bolj pase, saj bi z delom zasluzili 100 ali 200eur vec, kar pokrijejo z delom na crno. Butasto uglavnem.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Meizu ()

shadeX ::

Zakaj? Zato ker po eurotqxu moj avto presega dovoljeno vrednost za 1300eur. Kaj je to za en bullshit?


Če imate prihranke ali premoženje, ki je višje od 60 osnovnih zneskov minimalnega dohodka (kar znaša 13.608,00 EUR), vam denarna socialna pomoč ne pripada.
V to premoženje se ne šteje:

Stanovanje v katerem živite,
Avto, če je njegova vrednost nižja od 35 osnovnih zneskov minimalnega dohodka (kar znaša 7938,50 EUR)

Premoženje, ki vam omogoča dohodek, s katerim se preživljate (npr. oddaja nepremičnine)


Torej je tvoj avto vrednejši od 8 jurjev. Kadar si oddal vlogo nisi vedel te informacije, sedaj jo veš. Po pravilih, so ti socialno zavrnili popolnoma upravičeno.


tudi taksni, kjer sem kolegom ter sebi kupil vstopnice za koncert v vrednosti 250eur, nakar so mi cez 2 tedna nakazali kolegi denar nazaj.


Vsak z malo pameti ve, da se posojen denar NE vrača na TRR (če prosiš za socialno). Kolega na socialni je zbiral papir, nesel na komunalo, dobil plačano (7EUR), naslednjič ko je zaprosil so ta priliv videli in od kje je prišel in mu trgali teh 7EUR.


Pod črto: Ne pritožuj se nad državo, to so vse tvoji zajebi.

Kako naprej: Prepiši avto na sorodnika ali pa počakaj da njegova vrednost pade. Prav tako zadnje 3 mesece ne imet prilivov na račun.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: shadeX ()

Meizu ::

shadeX je izjavil:

Zakaj? Zato ker po eurotqxu moj avto presega dovoljeno vrednost za 1300eur. Kaj je to za en bullshit?


Če imate prihranke ali premoženje, ki je višje od 60 osnovnih zneskov minimalnega dohodka (kar znaša 13.608,00 EUR), vam denarna socialna pomoč ne pripada.
V to premoženje se ne šteje:

Stanovanje v katerem živite,
Avto, če je njegova vrednost nižja od 35 osnovnih zneskov minimalnega dohodka (kar znaša 7938,50 EUR)

Premoženje, ki vam omogoča dohodek, s katerim se preživljate (npr. oddaja nepremičnine)


Torej je tvoj avto vrednejši od 8 jurjev. Kadar si oddal vlogo nisi vedel te informacije, sedaj jo veš. Po pravilih, so ti socialno zavrnili popolnoma upravičeno.


tudi taksni, kjer sem kolegom ter sebi kupil vstopnice za koncert v vrednosti 250eur, nakar so mi cez 2 tedna nakazali kolegi denar nazaj.


Vsak z malo pameti ve, da se posojen denar NE vrača na TRR (če prosiš za socialno). Kolega na socialni je zbiral papir, nesel na komunalo, dobil plačano (7€), naslednjič ko je zaprosil so ta priliv videli in od kje je prišel in mu trgali teh 7€.


Res je, avto mi je po eurotaxu ocenjen na 9500eur cca. Dobil sem ga prakticno kot darilo, sam sem vanj investiral slabo polovico, kar je predstavljalo dolgoletne prihranke. Rabim pa ga seveda, saj brez njega ne morem opravljati poklica. Ironicno je, da ce bi ga prodal danes, ter jutri kupil avto za 8000eur ter preostanek spravil v stumf, bi imel po teh istih pravilih absolute clearance. Visek butavosti.

In ja, kar se nakazil tice mi je to sedaj jasno, ampak tega ti nobeden ne razjasne. Vsega pa tudi ne mores vedet. Ampak zakaj bi imela taksna transakcija kakrsenkoli pomen cetudi je nakazana na trr? Saj je razvidno iz odhodkov, ter namena nakazila, ki je vsaj v mojem primeru jasen in glasen.

K0l1br1 ::

Kot da denarja nimaš, če je namen nakazila "vračilo denarja".

bambam20 ::

Predlagam, da si denar nakazuješ na predplačniško viso. Mislim, da za to CDS ne pridobi vpogleda pri banki. Zhatevajo itak samo 3 zadnje bančne izpiske, da vidijo tvoj vpogled. Ne gredo oni pogledat, kjer vse imaš račune odprte.

Avto za 1300€ pa zagotovo ni razlog.

Razlog, da ti ne pridobiš socijalne pomoči je v skupnem znesku.

lp

Meizu ::

shadeX je izjavil:



Pod črto: Ne pritožuj se nad državo, to so vse tvoji zajebi.

Kako naprej: Prepiši avto na sorodnika ali pa počakaj da njegova vrednost pade. Prav tako zadnje 3 mesece ne imet prilivov na račun.


Ti gledas to iz drugega kota. Zakaj sem to jaz zajebal? Zato poskusam biti posten in stremim k temu, da
se izogibam necistim poslom? Nagrada za taksno pocetje je ocitno to, da sem zdaj neupravicenec socialne pomoci. Zakaj bi se kakorkoli spremenila moja pozicija, ce avto prepisem na brata npr.? A potem sem po sistemu bolj upravicen do sociale al kako... buce buce.

Res je, so mojo zajebi ampak na racun moje postenosti in na racun salabajzersko postavljenega socialnega sistema v nasi drzavi. In na zalost socialni sektor ni edini taksen primer salabajzarstva. Ce bi res bilo samo to, bi bil celo zadovoljen.

bambam20 ::

Tukaj tebe jebe sedaj vrednost avtomobila.

Če si diplomirač iz glasbe potem jo verjetno lahko tudi poučuješ? Če si dober, lahko delaš coverje in objavljaš na youtube. če imaš posluh pa še poješ.. ogledi zagotovoljeni :).

Razen, če si v kakšni nišni zvrsti glasbe kot je jazz, opera ipd..

Meizu ::

K0l1br1 je izjavil:

Kot da denarja nimaš, če je namen nakazila "vračilo denarja".


Saj to ni moj dohodek, ce sem v istem mesecu posodil denar, ter dobil vracilo nazaj. V tem primeru steje drzava originalni dohodek v istem mesecu 250eur ter jih se enkrat pristeje zraven, ker sem taisti denar dobil se enkrat nakazan na racun. Teoreticno imam po njihovem v tem mesecu 500eur prihodkov, v praksi pa se vedno 250.

Alien123 ::

Tipičen primer naših diplomiranih študentekov na borzi.. tako dolgo bo na borzi dokler ne bo dobil dela v svojem poklicu. Bog ne daj da bi vzel drugo delo za katero je treba malo fizično mignit. Pol se pa po 5ih letih na borzi sprašuje zakaj nima nobenih izkušenj za delodajalca.. aja, pa ker si diplomiran pričakuješ vsaj minimum 1500€ na mesec ane?

K0l1br1 ::

Šipe, kaj ponujaš?

shadeX ::

Zakaj sem to jaz zajebal?


Ker nisi upošteval pravil CSD-ja, ko si zaprosil za socialo. Takih upravičencev, kot si ti je v državi veliko.

es je, so mojo zajebi ampak na racun moje postenosti in na racun salabajzersko postavljenega socialnega sistema v nasi drzavi.


Razumem tvojo stisko, ampak sistem ne more biti tako postavljen, da ugodi vsem. Neka meja mora bit in "zid", da se davkoplačevalskega denarja ne trosi po nepotrebnem.

Zakaj bi se kakorkoli spremenila moja pozicija, ce avto prepisem na brata npr.? A potem sem po sistemu bolj upravicen do sociale al kako... buce buce.


Da. Ker uradno avto ni več tvoj, to pomeni da ga ne moreš prodat in od tega živet.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: shadeX ()

bambam20 ::

Alien123 je izjavil:

aja, pa ker si diplomiran pričakuješ vsaj minimum 1500€ na mesec ane?


Brez diplome dobiš bp 1100-1200 €. Samo mislim, da akademski glasbenik ne bo delal v kovinarstvu. LOl.

Alien123 ::

Ne.. bo pa delal na črno, ne da bi plačeval davke, pol pa se na forumu pritoževal zakaj ne dobi potnih od davkoplačevalcev. Lol..

Poznam jih dosti vase zagledanih diplomirancev ki so doma ker ne bodo delali nič drugega kot to za kar so se izobrazili..

pero12 ::

bambam20 je izjavil:

Predlagam, da si denar nakazuješ na predplačniško viso. Mislim, da za to CDS ne pridobi vpogleda pri banki. Zhatevajo itak samo 3 zadnje bančne izpiske, da vidijo tvoj vpogled. Ne gredo oni pogledat, kjer vse imaš račune odprte.
lp


Ravno za bančne račune pogledajo. Kaj misliš da verjamejo na besedo?

Meizu ::

shadeX je izjavil:

Zakaj sem to jaz zajebal?


Ker nisi upošteval pravil CSD-ja, ko si zaprosil za socialo. Takih upravičencev, kot si ti je v državi veliko.

es je, so mojo zajebi ampak na racun moje postenosti in na racun salabajzersko postavljenega socialnega sistema v nasi drzavi.


Razumem tvojo stisko, ampak sistem ne more biti tako postavljen, da ugodi vsem. Neka meja mora bit in "zid", da se davkoplačevalskega denarja ne trosi po nepotrebnem.

Zakaj bi se kakorkoli spremenila moja pozicija, ce avto prepisem na brata npr.? A potem sem po sistemu bolj upravicen do sociale al kako... buce buce.


Da. Ker uradno avto ni več tvoj, to pomeni da ga ne moreš prodat in od tega živet.


Ja no, da bi avto prodal in od tega zivel... nekdo bi to lahko naredil, ampak glede na to, da sem na zavodu prijavljen kot glasbenik bi moralo bit jasno, da brez avtomobila ne morem opravljat poklica, tako kot zidar ne more prezivet samo s samokolnico.

Lahko bi ga pa prodal, ter kupil cenejsega, ampak kaksna je razlika, ce bi pa imel avto za 8000 eur ter ga prodal... 9500 eur ali 8000eur... ni neke res hude razlike. Oz. se slabse, lahko bi kupoval avte po nizkih cenah ter jih vozil 3 mesece ter nato prodal po visji ceni naprej na gotovino in to drzave seveda ne bi motilo. Razumem, da mora bit nekje meja, ampak ta meja je v nasem primeru precej butasto zastavljena. V avstriji npr. gledajo le aktualen dohodek, nepremicnine in premicnine jih ne zanimajo. Kar je itak logicno, avto bo itak cez par let izgubil na vrednosti, pa tudi ni tezko ugotovit komu si avto prodal ter za koliko (eurotax). V tem primeru naj drzava trze vso prejeto socialno pomoc od taksnega izkoriscevalca in to z obrestmi.

Drugace pa hvala za razumevanje stiske.

Alien123 je izjavil:

Ne.. bo pa delal na črno, ne da bi plačeval davke, pol pa se na forumu pritoževal zakaj ne dobi potnih od davkoplačevalcev. Lol..

Poznam jih dosti vase zagledanih diplomirancev ki so doma ker ne bodo delali nič drugega kot to za kar so se izobrazili..


Vazno da si ti vse to pogruntal, tako, kako bi rekel... na oko.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Meizu ()

jype ::

Meizu je izjavil:

Edit: kar se tice zaposlitve ni ubistvu tako hud problem, treba se je pac znajt kot pri vsaki stvari. Zelim si le, da bi drzava imela posluh ter podpirala aktivne in motivirane iskalce zaposlitve z denarno pomocjo ali dolocenimi olajsavami, ne pa da je na koncu sistem narejen tako, da podpira tiste, ki sistem znajo izkoriscat. Veliko ljudi poznam, ki visijo na socialni in trdijo da sploh ne iscejo zaposlitve, ker jim tako bolj pase, saj bi z delom zasluzili 100 ali 200eur vec, kar pokrijejo z delom na crno. Butasto uglavnem.
Ja, to je velik problem: Socialna varnost v Sloveniji iz sposobnih ljudi dela invalide, ker si bodisi brezposeln, bodisi moraš plačevati ~350 evrov mesečno državi, ne glede na dejanski zaslužek.

Meizu je izjavil:

Zal je pri nas taksnega dela tako malo in razpisov se toliko manj, da je zaposlitev na tem podrocju prej sreca kot kaj drugega. Kompetenc imam veliko, referenc prav tako.
Bom vprašal kolega, ki je delal na Weta Digital - tam rabijo take kadre. A te zanima delo v Singapuru ali na Novi Zelandiji? V Sloveniji boš težko našel kaj resnih poslovnih priložnosti na tem področju.

Meizu ::

jype je izjavil:

Meizu je izjavil:

Edit: kar se tice zaposlitve ni ubistvu tako hud problem, treba se je pac znajt kot pri vsaki stvari. Zelim si le, da bi drzava imela posluh ter podpirala aktivne in motivirane iskalce zaposlitve z denarno pomocjo ali dolocenimi olajsavami, ne pa da je na koncu sistem narejen tako, da podpira tiste, ki sistem znajo izkoriscat. Veliko ljudi poznam, ki visijo na socialni in trdijo da sploh ne iscejo zaposlitve, ker jim tako bolj pase, saj bi z delom zasluzili 100 ali 200eur vec, kar pokrijejo z delom na crno. Butasto uglavnem.
Ja, to je velik problem: Socialna varnost v Sloveniji iz sposobnih ljudi dela invalide, ker si bodisi brezposeln, bodisi moraš plačevati ~350 evrov mesečno državi, ne glede na dejanski zaslužek.

Meizu je izjavil:

Zal je pri nas taksnega dela tako malo in razpisov se toliko manj, da je zaposlitev na tem podrocju prej sreca kot kaj drugega. Kompetenc imam veliko, referenc prav tako.
Bom vprašal kolega, ki je delal na Weta Digital - tam rabijo take kadre. A te zanima delo v Singapuru ali na Novi Zelandiji? V Sloveniji boš težko našel kaj resnih poslovnih priložnosti na tem področju.


Hvala. Delo me zanima kjerkoli, sam da je kaj za delat. O tujini itak razmisljam ze dalj casa.

bambam20 ::

Meizu je izjavil:



Hvala. Delo me zanima kjerkoli, sam da je kaj za delat.


V MCdonaldsu zapislijo. Zagotovo. pa ne sedaj se zmrdovat, češ MCdonalds. Samo pomagam.

Zgodovina sprememb…

jype ::

bambam20 je izjavil:

V MCdonaldsu zapislijo. Zagotovo. pa ne sedaj se zmrdovat, češ MCdonalds. Samo pomagam.
Uničevat lasten potencial je smiselno, ko si v življenju že dosegel vse, kar si želiš.

k4vz0024 ::

Jype pripomba je popolnoma upravičena. Npr. imaš doktorat, potem ti pa vsi govorijo, da je treba delat vse. Komu na čast, ko pa je nekdo vložil veliko v študij in bi se temu moral odpovedati?

bambam20 ::

jype je izjavil:

bambam20 je izjavil:

V MCdonaldsu zapislijo. Zagotovo. pa ne sedaj se zmrdovat, češ MCdonalds. Samo pomagam.
Uničevat lasten potencial je smiselno, ko si v življenju že dosegel vse, kar si želiš.


Če gre za prehodno obdobje in zraven iščeš aktivno službp v svojem poklicu ne vidim nič narobe. Sej ne delaš v McDonaldsu doživljensko.

noraguta ::

lahko bi šel zidat po osnovni školi.
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

k4vz0024 ::

In zapravil talent za glasbo, npr.?

shadeX ::

k4vz0024 je izjavil:

Jype pripomba je popolnoma upravičena. Npr. imaš doktorat, potem ti pa vsi govorijo, da je treba delat vse. Komu na čast, ko pa je nekdo vložil veliko v študij in bi se temu moral odpovedati?


Preživet moraš tako ali drugače.

potem ti pa vsi govorijo, da je treba delat vse.


Ne poslušaj kaj drugi govorijo.

ko pa je nekdo vložil veliko v študij in bi se temu moral odpovedati?


Najbolj na smeh mi gre, ko večina ljudi misli, da se bojo po končanem študiju, zaposlili s papirjem že naslednji dan. Končan študij pomeni točno 0, če si nisi potem sam dovolj sposoben poiskati primernega dela.

k4vz0024 je izjavil:

In zapravil talent za glasbo, npr.?


Če je dovolj talentiran za glasbo, lahko od tega že živi. Drugače pa potencial lahko razvija po službi v prostem času in pride nato do točke kjer od tega lahko živi.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: shadeX ()

noraguta ::

k4vz0024 je izjavil:

In zapravil talent za glasbo, npr.?

the stroj so po sodih tovkl... po šihtu.
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

k4vz0024 ::

Ja, ko pa je javna skrivnost, da se v Slo dobijo službe večinoma preko VIP. Ali pa da si "naš".

Alien123 ::

k4vz0024 je izjavil:

Jype pripomba je popolnoma upravičena. Npr. imaš doktorat, potem ti pa vsi govorijo, da je treba delat vse. Komu na čast, ko pa je nekdo vložil veliko v študij in bi se temu moral odpovedati?


Ja eni v 3 letni študij vložijo po 9 let.. in pol bo ves ponosen na borzi in prejemal socialno še 10 let ker je on na svetu samo za to da bo delal v tistem fahu, za kar se je izobrazil. Pol pa se bo pritoževal čez državo kako nič ne zrihta, da delodajalci premalo plačujejo, da bi lahko bila socialna večja.. dobro jutro ljudje, nismo več v komunizmu.. bo treba se malo izkazat..

Doktorat iz česa? Edini doktorat kar cenim je dohtar kirurg.. drugi doktorati so kar nekaj.. to pa si delal doktorat iz npr zgodovine pa si si čisto sam kriv da si propal

bambam20 ::

Alien123 je izjavil:

da bi lahko bila socialna večja.. dobro jutro ljudje, nismo več v komunizmu.. bo treba se malo izkazat..



A,ti sploh veš koliko je polna socijalna?

jype ::

Alien123 je izjavil:

Edini doktorat kar cenim je
Najbolš, da se naučiš drva zlagat, da ne boš brez dela ostal.

noraguta ::

jype je izjavil:

Alien123 je izjavil:

Edini doktorat kar cenim je
Najbolš, da se naučiš drva zlagat, da ne boš brez dela ostal.

za to ponavadi ne nucaš dopolnilnega pouka. se pa za silo zasluži.
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

Invictus ::

Če ima res dve diplomi, in to iz glasbe, bi mu morali v tujini že zdavnaj ponuditi službo, če je kolikor toliko dober.

Razen, če ni diplomiral v Prištini ;).
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

noraguta ::

ma za bodoče avsenike je težka.
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: noraguta ()

Ganon ::

Meizu je izjavil:

Delo me zanima kjerkoli, sam da je kaj za delat.


Hahahaha. Večje laži še nisem slišal. Če bi govoril resnico, bi bil že lep čas zaposlen, tako pa samo jamraš in iščeš vse mogoče izgovore.

noraguta ::

vem kse ustavim pr ta mladih k hodm u begunje na terapije.
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: noraguta ()

antrim ::

k4vz0024 je izjavil:

Jype pripomba je popolnoma upravičena. Npr. imaš doktorat, potem ti pa vsi govorijo, da je treba delat vse. Komu na čast, ko pa je nekdo vložil veliko v študij in bi se temu moral odpovedati?


Ja, če si z doseženo izobrazbo nezaposljiv na svojem področju, je treba delati vse. Zraven delaš na tem, da si najdeš nekaj bolj primernega. Ne bo ne prvi in ne zadnji. Kot berem je s primorske. For a fact vem, da se da tam dobiti službo brez težav. Gre seveda za fizično delo, a pošteno plačano. Vsekakor boljše, kot biti brez potrebe prisesan na sistem.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: antrim ()

Alien123 ::

bambam20 je izjavil:

Alien123 je izjavil:

da bi lahko bila socialna večja.. dobro jutro ljudje, nismo več v komunizmu.. bo treba se malo izkazat..



A,ti sploh veš koliko je polna socijalna?


Ne, a bi mogel vedet?..

jype ::

Alien123 je izjavil:

Ne, a bi mogel vedet?..
Mogel bi, seveda. Moral? Niti ne.

Alien123 ::

jype je izjavil:

Alien123 je izjavil:

Edini doktorat kar cenim je
Najbolš, da se naučiš drva zlagat, da ne boš brez dela ostal.


Župnik, ne rabim drv zlagat.. joke's on u

680x0 ::

noraguta je izjavil:

ma za bodoče avsenike je težka.

Sploh ne, narodnozabavni glasbeniki so eden najbolj profitabilnih glasbenih poklicev pri nas.

Malo preveč opletate z doktoratom in kopanjem rovov. Moj prijatelj je fantastičen jazz glasbenik, ampak za ljubi kruh je pedagog na glasbeni šoli. Drugi je klasični pianist, ampak za preživetje v narodnozabavnem bandu igra bas. Sam uživam v programiranju ozko specializiranih problemov, pa vendarle večji del svoje profesionalne kariere pišem nezanimivo kodo tam nekje med bazo in frontendom.

Če v določenem trenutku ne najdeš plačila za tisto, s čimer bi se rad ukvarjal, pograbiš najboljši približek, ki daje kruh. S tem nisi breme državi in družini, nekaj % opravljenega dela pa vseeno trenira tudi tisto, s čimer bi se rad ukvarjal.
«
1
2 3 4


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Socialna pomoč (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
17332016 (12810) St235
»

Denarno nadomestilo po končani diplomi (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
528337 (6750) Meizu
»

Socialna pomoč-sporazumna odpoved (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
9320415 (14557) tikitoki
»

Dopolnitev starosti 26 let (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Šola
10620059 (16254) cegu
»

Smešno nizka socialna pomoč (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
19332877 (28703) sidd

Več podobnih tem