» »

Kako se obnese ARISTON električni grelnik vode - bojler VLS EVO PLUS 80 EU VELIS

Kako se obnese ARISTON električni grelnik vode - bojler VLS EVO PLUS 80 EU VELIS

k4vz0024 ::

Kako se obnese omenjeni bojler? Izkušnje?

Mesar ::

najboljši je, edino včasih malo pušča
Your turn to burn!

beta1 ::

Slabša kvaliteta od Gorenja, glede materiala. Življenska doba je cca 2x krajša. Poraba energije večja. Je pa cenejši.

Vse je odvisno koliko se bo uporabljalo.

Tam ene 10let bi moral zdržat, če le nimate pretrde vode.

Mesar ::

Če maš srečo ti gorenje zdrži 8 let... ne se hecat
Your turn to burn!

beta1 ::

21 let gorenje bojler 100L, potem pa je kapljat začelo, rja.

gorenje tiki 18 let

ariston 80L 9let, rja.

še en drug italjanski bojler 80L, 8let.

Vse v isti hiši. velika hiša.

korenje3 ::

naš gorenje bojler je že 50 let star.. edino vodni kamen je treba na vsake toliko časa razbit. kar se tiče ariston grelca ni nič posebnega razen to da ima izredno majhno globino.
i9-12900k; 32GB DDR5-6000 CL36; Nvidia RTX 3080 ti;
Gigabyte Aorus z690 master; Be Quiet Dark Power 12 1000W

k4vz0024 ::

beta1 je izjavil:

Slabša kvaliteta od Gorenja, glede materiala. Življenska doba je cca 2x krajša. Poraba energije večja. Je pa cenejši.

Vse je odvisno koliko se bo uporabljalo.

Tam ene 10let bi moral zdržat, če le nimate pretrde vode.


Kaj mu prepogosta uporaba bolj škoduje od manj?

korenje3 je izjavil:

naš gorenje bojler je že 50 let star.. edino vodni kamen je treba na vsake toliko časa razbit. kar se tiče ariston grelca ni nič posebnega razen to da ima izredno majhno globino.


Ne vem, mogoče se samo meni dozdeva, da se je včasih delalo bolj kvalitetne bojlerje zaradi bolj obstojnih materialov.

Verjetno prepogosta uporaba povzroči nalaganje vodnega kamenja pri višjih temperaturah. Če pa ga premalo uporabljaš pa najbrž začne hitreje rjaveti. No, prosim popravite me, če se motim.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: k4vz0024 ()

DOOM_er ::

ne samo dizajniranje materiala se je razvilo do te mere da lahko s precej veliko gotovostjo lahko napovemo življensko dobo izdelka. Sem delal dolga leta v tovarni kjer se je počelo nekaj podobnega za bistvene sestavne dele bencinskih in dizelskih motorjev in itak so kupci zahtevali nižjo proizvodno ceno, to se je dosegalo potem s slabšanjem kvalitete osnovnega materiala.
Robots will steal your job. But that's OK

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: DOOM_er ()

korenje3 ::

k4vz0024 je izjavil:

beta1 je izjavil:

Slabša kvaliteta od Gorenja, glede materiala. Življenska doba je cca 2x krajša. Poraba energije večja. Je pa cenejši.

Vse je odvisno koliko se bo uporabljalo.

Tam ene 10let bi moral zdržat, če le nimate pretrde vode.


Kaj mu prepogosta uporaba bolj škoduje od manj?

korenje3 je izjavil:

naš gorenje bojler je že 50 let star.. edino vodni kamen je treba na vsake toliko časa razbit. kar se tiče ariston grelca ni nič posebnega razen to da ima izredno majhno globino.


Ne vem, mogoče se samo meni dozdeva, da se je včasih delalo bolj kvalitetne bojlerje zaradi bolj obstojnih materialov.

Verjetno prepogosta uporaba povzroči nalaganje vodnega kamenja pri višjih temperaturah. Če pa ga premalo uporabljaš pa najbrž začne hitreje rjaveti. No, prosim popravite me, če se motim.


res ne razumem kaj imajo materiali veze z bojlerjem, ko se že pri prvem segrevanju naredi apnen film. novi bojlerji imajo kvečjemu način da preprečijo nabiranje kamna v bojlerju z namenom da se zmanjša servisirni interval. Edina poškodba na bojlerju je ponavadi grelec in to je povsod enako, namreč ko se nabere kamen na grelcu se ta začne pregrevat dokler ne pregori.

DOOM_er je izjavil:

ne samo dizajniranje materiala se je razvilo do te mere da lahko s precej veliko gotovostjo lahko napovemo življensko dobo izdelka. Sem delal dolga leta v tovarni kjer se je počelo nekaj podobnega za bistvene sestavne dele bencinskih in dizelskih motorjev in itak so kupci zahtevali nižjo proizvodno ceno, to se je dosegalo potem s slabšanjem kvalitete osnovnega materiala.


kaj ima proizvodna cena z materialom? proizvodna cena je proizvodna cena, material je pa material. in jeklo ki je za poboljšanje se enako dobro obdeluje v surovem stanju kot katerokoli drugo. edino kjer lahko zmanjšajo proizvodne stroške je če bi zamenjali jeklo z aluminijem kjer so obdelovalne hitrosti mnogo višje.
i9-12900k; 32GB DDR5-6000 CL36; Nvidia RTX 3080 ti;
Gigabyte Aorus z690 master; Be Quiet Dark Power 12 1000W

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: korenje3 ()

martin.c ::

jaz imam ariston velis evo 80 slabo leto. Občutki so mešani, po pol leta je postal precej glasen med gretjem vode. Zaenkrat drugih težav nimam.

k4vz0024 ::

A mogoče kdo ve, čemu pripisati, da po določenem času postane glasnejši?

Škoda, ker Gorenjev ni tako slim.:|

korenje3 ::

Po moje so grelci premočni. preveč wattov na cm2. ta slim bojler tudi ni prav dobro izoliran. na otip je topel.
i9-12900k; 32GB DDR5-6000 CL36; Nvidia RTX 3080 ti;
Gigabyte Aorus z690 master; Be Quiet Dark Power 12 1000W

k4vz0024 ::

Se da to do neke mere regulirati, da se ga ne uporablja nad 45 C? Oz. ali avtomatika to sploh dopušča?

k4vz0024 ::

A komu sploh ni postal glasnejši po več mesecih uporabe?

fikus_ ::

Špara se na materialih (kvaliteta), količini material (debeline pločevin, plastik), . . . Vse, da je nov izdelek cenejši.
Hrup pa nastaja zaradi AC elektrike in vibriranja delov bojlerja, ker so pretanke stene in podobno.

korenje3 ::

k4vz0024 je izjavil:

Se da to do neke mere regulirati, da se ga ne uporablja nad 45 C? Oz. ali avtomatika to sploh dopušča?


ja mislim da lahko nastaviš tudi tako nizko.

fikus_ je izjavil:

Špara se na materialih (kvaliteta), količini material (debeline pločevin, plastik), . . . Vse, da je nov izdelek cenejši.
Hrup pa nastaja zaradi AC elektrike in vibriranja delov bojlerja, ker so pretanke stene in podobno.


sicer tile bojlerji so 300€ (80l). ne vem kater gorenjev z el. grelci pride blizu te cene...
i9-12900k; 32GB DDR5-6000 CL36; Nvidia RTX 3080 ti;
Gigabyte Aorus z690 master; Be Quiet Dark Power 12 1000W

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: korenje3 ()

k4vz0024 ::

Kaj pravite je Gorenjev OGB80SM boljša izbira? Kljub temu, da je bulky?

k4vz0024 ::

Ali se omenjeni Ariston ob odklopu oz. izpadu iz el. omrežja zapomni nastavljene parametre in za koliko časa?


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Instantna grelna pipa ali bojler? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
555629 (1266) energetik
»

Glasen bojler ob segrevanju !?

Oddelek: Loža
156891 (6484) Netrunner
»

nakup bojlerja

Oddelek: Loža
4920419 (17180) Spock83
»

Pralni stroj Hoover(Candy)- DO NOT BUY

Oddelek: Loža
4725515 (22337) STU-III
»

Koliko € me stane, da mi bojler segreje 60L vode? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7328124 (27315) korenje3

Več podobnih tem