» »

Redna odpoved z strani zaposlenega - pomoč

Redna odpoved z strani zaposlenega - pomoč

vesoljec234 ::

Pozdravljeni,

Prosil bi, če mi lahko svetujete pri sestavi pisne odpovedi. Prvič dajem odpoved, pa ne bi rad nekaj po nepotrebnem zafrknil.
Včeraj sem ustno šefu povedal, da dajem odpoved in sem mu povedal, da čez vikend sestavim še pisno in mu jo pošljem po pošti.

Rad bi to poslal danes do 12. prek pošte z povratnico.

Imam še odpovedni rok 2 mesca, ki se ga mislim držati. Moram to kaj omeniti pri odpovedi?

Bi moral navesti kateri člen katerega zakonika?

Tukaj je odpoved, ki sem jo sestavil:

-------------------------
[ime priimek zaposlenega]
[prebivališče zaposlenega]
[poštna št in kraj zaposlenega]

[naziv firme (d.o.o.)]
[naslov firme]
[poštna št in kraj firme]

Zadeva: Odpoved pogodbe o zaposlitvi

Podpisani [ime priimek zaposlenega] stanujoč: [prebivališče zaposlenega], [poštna št in kraj zaposlenega], dajem odpoved pogodbi o zaposlitvi, sklenjeni dne [dan podpisa pogodbe] s [naziv firme (d.o.o.)] za delovno mesto: PROGRAMER.

[ime priimek zaposlenega], dne [danes]
[ime priimek zaposlenega]

Odpoved prejel:
direktor [ime priimek direktorja]
[potreben datum? Kateri?]
-------------------------

Če sem še kaj pozabil ali imate še kakšen drug nasvet - vse je dobrodošlo. Hvala! :)

Tilen ::

Kakšen odnos je to, da pošiljaš odpoved po pošti? Vroči jo osebno direktorju oziroma kadrovski službi, ki ti lahko tudi skrajša odpovedni rok, če bi želel prej oditi.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

vesoljec234 ::

Odpovedni rok se mi ne bo zmanjšal, moje želje gor ali dol. Imam še preveč dela, ki ga moram dokočnčat in predati projekte.

Glede odnosa se strinjam, ampak zato sem tudi prej ustno obvestil šefa. Skrbi me, da bi mogoče bila možnost, da bi se kje kaj zakompliciralo. Zelo dvomim, ampak nisem 100%. Pa bi rad naredil vse po reglcih.

Tilen ::

Kaj bi se lahko zakompliciralo? Višja plača? :)
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

vesoljec234 ::

Kar me malenkost skrbi, pa verjetno res po nepotrebnem, da ne bom imel dokaza, da sem dal na ta dan odpoved. Z povratnico pa mi ne treba skrbet.

Edit: Tudi nevem kdaj bo šef naslednji teden v službi.

Zgodovina sprememb…

Tilen ::

Naredi dva izvoda odpovedi. Eno daš kadrovnici, eno obdržiš zase. Oba se podpišeta in to je to. Ne kompliciraj.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

RegulusDraco ::

Skratka ne upaš dati odpovedi osebno.

Ni tako hudo. Daj papir šefu ali kadrovnici.

edit: in kopijo naredi..eno obdrži zase, eno oddaj. Oba se podpišeta.
A coding sequence cannot be revised once it's been established.

Zgodovina sprememb…

SimplyMiha ::

Ročno vročiš odpoved svojemu šefu, oddelaš 2 meseca in greš. Tudi če nekako založijo odpoved, te ne morejo prisiliti, da greš nazaj. Kaj pa lahko naredijo? Te odpustijo?

vesoljec234 ::

Prav, hvala. Sem klical zdaj šefa, pa sva se zmenila, da v ponedeljek osebno podpišema.

WaterBoy ::

Ne pozabit pokoristiti dopusta in ur

Invictus ::

Ure pokoristi, dopust se lahko prenese v naslednjo službo. Samo ne vem, ali ti pripada ves ali samo sorazmerni delež glede na čas leta.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Alien123 ::

zakaj bi prenesel v naslednjo službo? .. zdaj ga naj pokuri, ni ziher da mu ga bojo priznali drugje

WaterBoy ::

Zakaj bi prenašal star dopust v novo službo. Sploh ne vem če bi se novi delodajalec strinjal.

Pomoje edino če je njegova dobra volja

Egidij88 ::

Greš do kadrovske in direktorja, dva izvoda, rešeno kot ste rekli. Jaz sem pravkar na odpovednemu roku, kadrovska pravi, da se prenese sorazmerni delež... tako da bo treba še težiti šefu, da porabim kakšnih 5 dni dopusta v novembru... se pa seveda stalno nekaj mudi, me zanima kako bodo piskali ko spakiram. Zmeniš se še točno, kdaj te odjavijo, da greš iz enega joba direkt na naslednjega.

Mare2 ::

Priporočeno je kar v redu. Na tistem potrdilu je tudi številka, kjer vidiš, kdaj prejmejo pošiljko. https://sledenje.posta.si/
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

MadMax ::

Novi delodajalec ti mora "priznati" zgolj sorazmerni delež dopusta, vse kar je več od tega je njegova (zelo dobra) dobra volja. Saj včasih ga, ampak če si te zelo želi dobit, ne pa ako si ti njega prosil za službo.

Sploh pa glede na datum in omenjena 2 meseca odpovednega roka ne verjamem, da ti bo novi delodajalec priznal celo neizkoriščen letošnji dopust v 2018, ko boš dejansko začel delat pri novem.

Skratka, kar imaš za letos pokoristit, pokoristi pri trenutnem.

Če bosta v pon. podpisala oba v dveh izvodih bo ok, sicer obvezno pošlji priporočeno, kot je omenil Mare2.
Stvari so preproste, le ljudje smo neverjetni mojstri, da jih zakompliciramo.

SiDojc ::

Tule imaš primer moje odpovedi, oddal sem jo 1 mesec pred zaključkom, sam imam 30 dnevni odpoveni rok...
Dopust in ure se pa ne prenešajo, v zakoniku za delovna razmerja imaš točna napisano, da ti dopust in regres pripadata skladno s časom, ki si zaposlen pri delodajalcu oz. 1/12 za vsak mesec. Če si prejel regres v celoti, ga boš moral vrniti...

Janez Novak
Brezpotje 13
1000 Ljubljana

SLO-tech d.o.o.,
Kidričeva cesta 1
4220 Škofja Loka

Prošnja za prenehanje pogodbe o zaposlitvi s sporazumom

Delavec Janez Novak, stanujoč Brezpotje 13, 1000 Ljubljana, rojen 1.1.1990, podajam delodajalcu, SLO-tech d.o.o., Kidričeva cesta 1, 4220 Škofja Loka, skladno z določbo 81. člena Zakona o delovnih razmerjih (Uradni list RS, št. 021/2013) vlogo za prenehanje pogodbe o zaposlitvi s sporazumom.
Prenehanje pogodbe o zaposlitvi za nedoločen čas, sklenjene dne 1.11.2015, bi želel z dnem 30.10.2017.
Zavedam se, da pomeni sporazumna razveljavitev prenehanje mojega delovnega razmerja pri SLO-tech d.o.o., in da ne bom mogel uveljavljati pravice do denarnega nadomestila na Zavodu RS za zaposlovanje oz. drugih pravic iz zavarovanja za primer brezposelnosti.
Prosim Vas za ugodno rešeno vlogo, pri čemer Vas naprošam, če lahko Vi, kot delodajalec, pripravite pisni sporazum, saj zakon določa, da je sporazum, ki ni sklenjen v pisni obliki, neveljaven.
S spoštovanjem,
Janez Novak


Ljubljana, 26.9.2017

korenje3 ::

kakšen je pa penal če po odpovedi takoj zapustiš delovno mesto? v čem je fora odpovednega roka? ne dobiš plače ali še kaj drugega?
i9-12900k; 32GB DDR5-6000 CL36; Nvidia RTX 3080 ti;
Gigabyte Aorus z690 master; Be Quiet Dark Power 12 1000W

SiDojc ::

Vse te stvari imaš napisane v pogodbi ki si jo podpisal. Recimo v moji je napisano: "V kolikor delavec ne spoštuje odpovednega roka in samovoljno zapusti družbo pred potekom odpovednega roka, je družbi odškodninsko odgovoren za vso škodo, nastalo zaradi njegovega ravnanja."

Magic1 ::

Vsaka normalna firma ima zaradi vsakega zaposlenega prihodke, ki so večkratnik njegove plače. Če se ti neupravičeno ne pojaviš na svojem delovnem mestu, lahko podjetje zahteva od tebe plačilo za izpad dohodka, ki bi ga normalno dobilo od tvojega dela. Torej ne samo to, da te ne rabi plačat za tisti mesec, lahko od tebe zahteva še kakšni dve bruto bruto plači. Torej za nekoga z 900€ neto plače je to hitro 3000€. Seveda gre to preko sodišča, tako da bo treba še ostale stroške plačat.
Magic


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Redna odpoved del. razm. s strani delavca

Oddelek: Loža
163514 (2572) sslavc
»

Korektno podati odpoved (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6612830 (10478) FrRoSt
»

Takojšna opustitev službe, lahko naredim to ?

Oddelek: Loža
4813106 (9846) Mufasa
»

Kaj če ''tolčem plave'' (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5320254 (17932) Invictus
»

Prosim za nasvet: sporazumna odpoved

Oddelek: Loža
2810780 (10180) MadMicka

Več podobnih tem