» »

Paypal preko osebnega računa & SP

Paypal preko osebnega računa & SP

martincek1 ::

Zdravo,

Imam osebni N26 račun in poslovni račun pri NLB z njihovo Maestro kartico. Te NLBjeve kartice ni možno linkati z PayPalom in me zanima, če lahko povežem z osebnim N26 računom in nato normalno izdajam račune za prihodke iz Paypala?

Prihodki bodo porabljeni za nakup opreme in plačevanje podizvajalcev, tako da na kratki rok denarja iz tega vira ne bom prenakazoval. Če prav razumem bi bil problem le, če denar nakažem na N26, ki ni poslovni račun, če pa je samo povezanek preko N26 pa ni problema?

Če prav razumem, PayPal računa v Sloveniji sploh ni možno prijavit, tako samo poknjižim prihodke in denar zapravim, kakorkoli že.

Ko bodo enkrat zneski preko PP presegli 1-2k na mesec in bom denar tudi dvigoval, predvidevam da tega na osebni N26 ne smem izvesti, ali se to že smatra kot normalno prenakazovanje med svojimi računi, ki ga lahko izvajam?

Hvala vam! :)

modelno1 ::

AFAIK lahko linkaš slovenski bančni račun na paypal.
Respect the bacteria! They are the only culture some people have.

St235 ::

Ko bodo enkrat zneski preko PP presegli 1-2k na mesec in bom denar tudi dvigoval, predvidevam da tega na osebni N26 ne smem izvesti, ali se to že smatra kot normalno prenakazovanje med svojimi računi, ki ga lahko izvajam?

Lahko, samo evidenco moraš vodit. Odliv v gospodinjstvo.

Če prav razumem, PayPal računa v Sloveniji sploh ni možno prijavit, tako samo poknjižim prihodke in denar zapravim, kakorkoli že.

Da, paypal računa se ne prijavlja.

Prihodki bodo porabljeni za nakup opreme in plačevanje podizvajalcev, tako da na kratki rok denarja iz tega vira ne bom prenakazoval. Če prav razumem bi bil problem le, če denar nakažem na N26, ki ni poslovni račun, če pa je samo povezanek preko N26 pa ni problema?

Sredstva iz n26 bi praviloma moral prenakazat na poslovni račun - priliv iz gospodinjstva. S privatnega računa naj ne bi plačeval poslovnih dogodkov.

Miha 333 ::

Pri s.p.-ju velja prost pretok sredstev iz podjetja v gospodinjstvo in obratno, prav tako že lep čas ni potrebno imeti ločenega računa za poslovanje. Denar lahko prosto premikaš, le izpiske si shranjuj in pazi, da bodo dohodki pravilno poknjiženi.

martincek1 ::

modelno1 je izjavil:

AFAIK lahko linkaš slovenski bančni račun na paypal.


Ja, to mi je jasno, samo slovenska Maestro kartica (NLB osebno-poslovni) tega ne omogoča.

Hvala za informacije.

BTW: Sem ravno _začel_ odpirat račun na PP, in takoj fašem bug na SignUp pagu. Že dvakrat klical na support, zdaj me baje veže s tehnikom. :))

modelno1 ::

Ko boš naredil račun na paypalu, greš v Wallet in klikneš "link bank account". To je to. Ne rabiš nobene kartice ...
Respect the bacteria! They are the only culture some people have.

martincek1 ::

No tehniki so problem rešili, Paypal račun je že odprt in linkan tako z NLB Maestro kot N26 Visa kartico (ki sta potrjeni).

Imam še eno vprašanje - lahko brez problemov denar iz Paypala nakažem na Maestro kartico (IBAN)? Sem bil vedno prepričan, da delujeta samo VISA in MC.

NikolormousB ::

Denar lahko nakažeš. Traja par dni, da dobiš na slovenski TRR.

Zakomplicira se, če posluješ v USD ali kakšni drugi valuti. Pri nakazilu na slo. TRR ti PayPal avtomatično naredi konverzijo v EUR, s tem, da je njihov tečaj oderuški.

Npr. danes:

Paypal: $1 USD = €0,82563 EUR
NLB: $1 USD = €0,8589 EUR

shintaro ::

NikolormousB je izjavil:

Denar lahko nakažeš. Traja par dni, da dobiš na slovenski TRR.

Zakomplicira se, če posluješ v USD ali kakšni drugi valuti. Pri nakazilu na slo. TRR ti PayPal avtomatično naredi konverzijo v EUR, s tem, da je njihov tečaj oderuški.

Npr. danes:

Paypal: $1 USD = €0,82563 EUR
NLB: $1 USD = €0,8589 EUR


temu se izgoneš tako da nakazuješ na ViSA kartico katero daš v USD (pišeš paypalu da jo dajo v usd) in potem je menjava po ViSA tečaju kateri je še boljši od bančnih.

martincek1 ::

Hvala obema za informacijo. Ja, posloval bom skoraj izključno v $.

kanko ::

Sprašujem za sebe...
Kako pa ti je uspelo linkat account z Maestro kartico, glede na to da je ni na seznamu podprtih kartic?
Za bank account tudi ne piše, da so podprti slovenski TRR.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: kanko ()

martincek1 ::

Ko sem ustvaril račun, me je vprašalo po kartici, in sem normalno vpisal Maestro NLB kartico. Nato so mi poslali dva majhna zneska, da so račun potrdili in to je bilo to. Potem sem dodal še N26 VISA. Kaže mi: Bank Accounts: NLB (x-xxx) - Primary in pa Debit and credit cards: x-xxxx (Expires on...)

nyler ::

Si bom malce sposodil temo...

Imam linkan nlb maestro kartico, kartica je omogočena za spletno poslovanje. Sedaj me pa zanima kako naložiti denar na paypal?

K0K0 ::

Denar lahko nakažeš. Traja par dni, da dobiš na slovenski TRR.


Si ziher, da lahko nakažeš direktno na trr ? Meni javlja napako, ko vpišem iban.
Al misliš nakazilo preko debetne kartice ?

modelno1 ::

@nyler: ne rabiš nakazat denarja. Pač kupiš s paypalom in ti avtomatsko trga s kartice.
Respect the bacteria! They are the only culture some people have.

nyler ::

modelno1 je izjavil:

@nyler: ne rabiš nakazat denarja. Pač kupiš s paypalom in ti avtomatsko trga s kartice.

Čim to probam mi odpre okno da dodam MasterCard.

Še enkrat na paypalu imam dodan račun z TRR kateri je na Maestro kartici.

robcek23 ::

Mislim da lahko na TRR nakazuješ le z business accountom

K0K0 ::

Da ni ravno obratno, ker imamo buisines paypal account in ne gre.

blackbfm ::

NikolormousB je izjavil:

Denar lahko nakažeš. Traja par dni, da dobiš na slovenski TRR.

Zakomplicira se, če posluješ v USD ali kakšni drugi valuti. Pri nakazilu na slo. TRR ti PayPal avtomatično naredi konverzijo v EUR, s tem, da je njihov tečaj oderuški.

Npr. danes:

Paypal: $1 USD = €0,82563 EUR
NLB: $1 USD = €0,8589 EUR


treba je it čez nastavitve in izklopit paypalovo konverzijo.. seveda so se pri paypalu zelo potrudl zadevo kar dobro skrit:P

shintaro ::

blackbfm je izjavil:

NikolormousB je izjavil:

Denar lahko nakažeš. Traja par dni, da dobiš na slovenski TRR.

Zakomplicira se, če posluješ v USD ali kakšni drugi valuti. Pri nakazilu na slo. TRR ti PayPal avtomatično naredi konverzijo v EUR, s tem, da je njihov tečaj oderuški.

Npr. danes:

Paypal: $1 USD = EUR0,82563 EUR
NLB: $1 USD = EUR0,8589 EUR


treba je it čez nastavitve in izklopit paypalovo konverzijo.. seveda so se pri paypalu zelo potrudl zadevo kar dobro skrit:P

ti govoriš o nakupovanju, mi o nakazilih. Če hočeš dat kartico v drugo valuto (paypal nakaže USD in visa/mc pretvori ,ne pa paypal) moreš pisat email paypalu, druge ni. Opcije za to kar govorimo, ni na paypalu.

Direkt na TRR pa je edina opcija da paypal pretvori v EUR in nakaže. Na kartico pa se da , da visa spremeni namesto paypala.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: shintaro ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

PayPal (strani: 1 2 3 473 74 75 76 )

Oddelek: Loža
3785734586 (17617) plusdzabaka1
»

Paypal podpira tudi Slovenijo (strani: 1 2 3 414 15 16 17 )

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
817134275 (14239) igi82m
»

Nakazilo denarja iz ZDA

Oddelek: Pomoč in nasveti
182657 (1846) birtija
»

Najugodnejša predplačniška MasterCard (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Loža
261108470 (36391) Andro457

Več podobnih tem