» »

ventilator za bartona

ventilator za bartona

borutz ::

bok
kupil sem bartona 2500+ pa je temperatura
okol 65-70 stopinj z box hladilnikom
to ni vredu.
kupil bi nekaj v rangu okol 7000 sit:
Cooltek CT8C-48 enak kot CNPS7000-Cu zalman
CNPS6000-Cu oz CNPS6000-AlCu(zakaj je 1x cenejsi?)
vsi so okoli 7000 razen zalmana
kaj je bolje cooltek ali zalmanova pahljaca+ vent?

Thermalright ALX800(samo ta je brez vent.)

lahko pa tud kaj drugega za tam do 7000 sit.

navijal ne bom hocem samo da mi je temp okol 55 stopinj.

hvala vsem za odgovor
  • spremenil: borutz ()

Sami ::

Jaz imam tudi AMD Athlon XP 2500+ navit na 2800+(2000Mhz, 400FSB) in imam temp pri obremenjenem procu 52 stopinj. Če procesorja ne nameravaš navijati, ga nujno nesi na servis in naj ti zamenjajo BOX cooler za novi BOX cooler, ker brezveze da kupuješ novega, pa še tišji je:D
970A-UD3P,AMD FX 8350,16GB DDR3\1600,RX480 8GB,Tt 750W

kajzer ::

Ta temp. je previsoka. Nesi nazaj in naj ti zamenjajo cooler al pa na novo gor namestijo, kr mogoče ne sedi vredu na procu. Js sem imel z box coolerjem temp tam do 50C load. Zato verjetno neki ni vredu, al pa senzor laže!

mocefit ::

ja še kej več povej. kakšno ohišje in kaj je notri, pa tudi tempeatrua sistema nebi nič škodovala. več parametrov za odgovor. ne zaupaj kar ti nabašejo. jest sm tut mel T čez 55 pa sem samo od TT silent boosta gor dal pa je padla na 45. Imam 2 vent za notr 3 vent za ven, pa pred not protiprašno zaščito pa je do 48 pršu k je neobremenje. ko ga pa tišim pa tud do 56 stopinj.

borutz ::

ma gor stoji cist vredu.
sem ga dobil iz avstrije tako da ni servisa :)
sem sam sestavu comp.

sem pa pustil pasto gor od hladilnika ki je ze bila v originalu gor.bi moral dol dat pa z drugo namazat?

ker se mi zdi tud cudno da je taka temperatura
edino ce sisoft sandra laze :)

pa se to mam sedaj odprto ohisje
se je dogajalo da ce sem zaprl je zacel piskat.
cpu warning temerature

tako da pod nujno rabim nekaj drugega

borutz ::

pa se to
kaj bi pomagalo ce bi dal se kaksen vent v ohisje
na zadnji strani imam dve luknji za montirat
kam naj pihata v ohisje ali ven ?
sistem je okol 35 stopinj.to mislim da ni kriticno

kajzer ::

Tist trak je bolje dol spucat in s pasto namazat. ti priporočam da še enkrat vzameš dol hladilnik in pogledaš situacijo. Najbolje je ta trak malo stanjšat z britvico na debelino kakega mm oz. 0,5mm.
Če ti je comp začel piskat pol je to prava temp. Ta pasta se mora najprej mal razlezt, da temp padejo. Js sem tut mel tako visoko temp pri namestitvi tega coolerja, vendar sem pol mal migal cooler da se je to hireje razlezlo in nato je temp padla.

boštjan ::

borutz,sem skoraj 100%,da se ti cooler dotika socketa,torej nima pravega stika s procom.zato ga še 1X napopaj gor.

Sami ::

borutz: Pa nujno si namontiraj tista 2 coolerja na ohišju zadaj, pa še spredaj ali pa ob strani si daj kakšnega, če je prostor, tko boš kr dobro prevetril kišto.
970A-UD3P,AMD FX 8350,16GB DDR3\1600,RX480 8GB,Tt 750W

borutz ::

kam naj vent.na zadnji strani pihata?
zal nimam luknje v sprednji strani da bi dal se spredaj enega

boštjan ::

ven naj pihata

borutz ::

se eno vprasanje potem dam pa mir :)
termalni trakci - kaj so ti namesto paste ki jih nalimas pod hladilnik pa na proc sepravi namesto termalne paste ali je oboje bolje se pravi trak pa se pasta cez razmazana pa na proc?
kaj je boljse?

thanx

Shark-357 ::

sam pasto mej gor tist termalnio trak je dost slabsi temperaturo mas pa zato tako ker nimas prevetrenega ohisja in se ti sam vroc zrak mesa v ohisju da bi zbil temperaturo moras namonterat ene par dodatnih ventov spredaj na ohisju 2 k notri vleceta pa uzadi pod napajalc da ven vlecelo pa ti bo temop v ohisju poadla zihr za 10 stopinj al pa vec:D

MEDENA ::

Ista zgodba pri meni...

ASUS A7V333
XP 1700+ TB

BIOS 1.005 65-70°C
BIOS 1.017 55-60°C

samo ob menjavi Biosa...mislim,da so ti senzorji malce čudni :o

Tilen ::

jaz sem imel z originalnim box kulerjem in originalnim tistim termal padom pa 3 venti na skatli komot na 2500+@2300 slo je tut 2410 sam se je sesulo pri igrah :) Tko da ce je box kuler prav lepo namescen gor pa da je vredu prepih se da fajn tut s tem hlajenjem.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

ginekolog ::

Jaz imam kar box, 45@ load, z 5V blowhole (brez tega pa je 55C)
Divers do it deeper.

ghostkop ::

sigurni ti je treba še enkrat cooler namontirat. Sam mam ALX800+Vantec Tornado 80mm, pa se mi zdi da je temperatura full load 49°C še vedno prevelika, ob sem tem hrupu.
Š eno vprašanje: Je možno da mam slabši stik zarad tega ker gre cooler čez višji (plastični) del socketa, pa zgleda kot da bi bil postran, pa da ma na zgornjem delu socketa slabši stik

PrimozR ::

Jest mam pa northwooda z boxam pa neprevetreno kišto pa sm ga zapeku na največ 65°C. Preveč. Treba bo ventilatorje namontirat.

Shark-357 ::

ghost narobe mas kuler gor čudn da že nisi jedra odkrušu dol ga vzam čim prej in ga namonteri pravilno očitno si ga okol obrnu kuler mora bit vzporeden z procom ne pa na tisti ˝štengi˝

mirage ::

V kratkem nameravam kupit nov proc in me zanima, če je tale boxcooler glasen.
Če je bom verjetno kupil zalmana.
Thx za odgovor.

mikimisek ::

Jaz imam tud bartona 2500+ z navadnim hladilnikom ki sm ga dobil zraven pa mi gre temperatura max do 52. Samo občasno je treba vse skupej prepihat pa prah pobrisat itd.
Mam pa tud 4 ventilatorje ki pihajo ven pa ni krize. Zato se mi zdi čudno zakaj maš ti tako visoko temperaturo. Poizkusi kakšno termalno pasto al pa kej tazga.

MEDENA ::

Pomaga tudi kak nov BIOS.....meni kaže zdej 10°C manj kot prej

Tilen ::

saj kr je bios prefukan ;> pa kaze napacne temp :> zdaj pa ugani, ali ta zdaj ali oni prej >:D
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Sami ::

V kratkem nameravam kupit nov proc in me zanima, če je tale boxcooler glasen.

Imam Athlona XP 2500+ BOX in imam navitega na 2800+ (10X200, 400FSB), BOX cooler se mi vrti pri 4000rpm in je izredno tih. Če ne nameravaš navijati ali pa navijati malo ti priporočam BOX cooler.:D
970A-UD3P,AMD FX 8350,16GB DDR3\1600,RX480 8GB,Tt 750W

ghostkop ::

shark357po mojem da nimam narobe gor montiranega ker je klipsna za pritrjevanje v pravi smeri, drgač ne more bit


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Barton 2600 temperatura

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
171588 (1270) Brilko
»

Tt Volcano 12 vs. Silent Boost

Oddelek: Kaj kupiti
402110 (1427) G@MER
»

Vprašanje za lastnike barton-a 2500+ in hladilnika Zalman CNP6000 Cu

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
101272 (1110) delfinus
»

Navijanje AMD 2500+ Barton

Oddelek: Navijanje
332875 (2146) c3R4R
»

Ker hladilnik za AMD

Oddelek: Kaj kupiti
161054 (838) mili

Več podobnih tem