» »

SoundBar

SoundBar

Božo Tolče ::

po temle sodeč (https://www.download.p4c.philips.com/fi...) ima TV izhod za slušalke (mini jack) in digital audio.

Lahko iz ojačevalca samo potegneš kabel iz AUX vhoda (2x RCA) do vhoda za slušalke (jack). (npr: https://www.mimovrste.com/audio-video/o...)

Lahko pa kupiš pretvornik iz digital audio v RCA (npr: https://www.conrad.com/p/av-converter-t...) in potem povežeš z RCA kablom do ojačevalca (AUX izhod) (npr: https://www.mimovrste.com/audio-video/g...).

Zgodovina sprememb…

scipascapa ::

Matej K zdaj je ok?

Matej_K ::

Nisem še ni spreminjal. Tudi gledal ne tvja. Ravnokar sprobal (dve serije preko Plexa), še nagaja. Sumim tudi Android TV box (Mecool KM2) Ker vsak video preko Plexa sedaj kar zašteka na začetku, za pol sekunde, prej pa ni.
Nevem pa kako killat aplikacije na Android TV Boxu
... .. .

coligrobi ::

BOŽO
Se pravi da lahko uporabim optični izhod ali HDMI izhod iz televizorja, na ta pretvornik in potem v receiver.
Kaj je pa boljše optični kot si dal povezavo se pravi TOSLINK ali HDMI?

Furbo ::

Optični izhod je preživet, razen če si zadovoljen z najbolj osnovnim surroundom.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

windigo ::

kuglvinkl je izjavil:

Sonos Beam je predrag, za to kar nudi?= Ocene so okrog 6 od 5 možnih. če tko rečem. Sub je predrag, seveda, samo me niti toliko sub ne zanima... Ima kdo oz. ga je kdo vzel v obzir?

Zadnje zvočnike dobiš rel. poceni v Ikei (Symfonisk, škatlasti, so praktično Sonos One), za Sub se boš pa zaenkrat konkretno izkašljal. Lahko čakaš, če bo kakšna sprememba v cenovni politiki, sicer pa ima Sonos navadno največja znižanja takle čas pred prazniki.

kuglvinkl ::

Tnx, zanima me samo Beam, ne bom dodajal nic.
Your focus determines your reallity

Božo Tolče ::

coligrobi je izjavil:

BOŽO
Se pravi da lahko uporabim optični izhod ali HDMI izhod iz televizorja, na ta pretvornik in potem v receiver.
Kaj je pa boljše optični kot si dal povezavo se pravi TOSLINK ali HDMI?


za HDMI ti ne morem povedat, ker nimam izkušnje z njimi (imam isto reciever brez HDMI vhoda).

Ampak če boš imel samo 2 zvočnika priklopljena gor, potem je vseeno

coligrobi ::

Božo
Saj vem da čudo od zvoka ne bo; gor bo vezan 2x jamo cornet 175 in en mali subwoofer yamaha yst-sw 105
Važno mi je da je vse skupaj glasneje kot od TV zvočnikov, pa seveda tudi bolj globok zvok.

nooby ::

Tole je ok?
Nisem audiogeek, trenutno smo na stock TV zvočnikih že 2 leti(tv za 1000eur) pa bi mal spremembe.


https://www.mimovrste.com/sistemi-za-do...
i7 9990k | Msi 2080ti |
Crucial 32gb |
Asus Z390 |

katimm ::

nooby je izjavil:

Tole je ok?
Nisem audiogeek, trenutno smo na stock TV zvočnikih že 2 leti(tv za 1000eur) pa bi mal spremembe.


https://www.mimovrste.com/sistemi-za-do...



Sem ga mislil isto vzet pa me ni preprical... pred novim letom pa si dobil se 40€ cashbacka od philipsa ker so imeli promocijo...

https://www.shoppster.com/sl-SI/p/14433...

Tole je veliko boljsa izbira pa sem sel na hitro potestirati v trgovine in tudi cena je zelo ugodna...

dejanslo ::

Če bo morda koga zanimalo, sem potem vzel Samsung HW Q700A, sedaj v uporabi šele nekaj dni.
Razlika s stock zvočniki je očitna, itak. Malo me je skrbelo ali bo sistem dovolj močen za 5x7 prostor, ker nikjer ni bilo napisanih W moči, ampak je res precej glasen. Sem, sodeč po Spotifyu, šel samo do četrt.
S TV sem povezal preko HDMI, preko Appa pa na wifi. Povezljivost BT, airplay, Spotify dela v nulo, kar me najbolj veseli.
Moti me le lag, ki ga še nisem povsod odpravil. Sliko TV dobi iz firesticka, kjer moram v appu popraviti za kar -250ms, v nastavitvah TV pa sem našel nastavitev menda samo v +.
Ko bodo zadnji zvočniki kje v akciji (geizhals pravi, da so bili po 175), dokupim še to.
There`s More Than One Way To Do It

nooby ::

katimm je izjavil:

nooby je izjavil:

Tole je ok?
Nisem audiogeek, trenutno smo na stock TV zvočnikih že 2 leti(tv za 1000eur) pa bi mal spremembe.


https://www.mimovrste.com/sistemi-za-do...



Sem ga mislil isto vzet pa me ni preprical... pred novim letom pa si dobil se 40€ cashbacka od philipsa ker so imeli promocijo...

https://www.shoppster.com/sl-SI/p/14433...

Tole je veliko boljsa izbira pa sem sel na hitro potestirati v trgovine in tudi cena je zelo ugodna...


Hvala za predlig, pa da to kaj od sebe mislim vdaj malo basa pa kaj srednjih tonov?

Se bo dalo ta Samsung soundbar pritrditi na spodnji del Philips televizorja:

https://www.eltus.si/i_29072_philips-55...

Lp
i7 9990k | Msi 2080ti |
Crucial 32gb |
Asus Z390 |

katimm ::

nooby je izjavil:

katimm je izjavil:

nooby je izjavil:

Tole je ok?
Nisem audiogeek, trenutno smo na stock TV zvočnikih že 2 leti(tv za 1000eur) pa bi mal spremembe.


https://www.mimovrste.com/sistemi-za-do...



Sem ga mislil isto vzet pa me ni preprical... pred novim letom pa si dobil se 40€ cashbacka od philipsa ker so imeli promocijo...

https://www.shoppster.com/sl-SI/p/14433...

Tole je veliko boljsa izbira pa sem sel na hitro potestirati v trgovine in tudi cena je zelo ugodna...


Hvala za predlig, pa da to kaj od sebe mislim vdaj malo basa pa kaj srednjih tonov?

Se bo dalo ta Samsung soundbar pritrditi na spodnji del Philips televizorja:

https://www.eltus.si/i_29072_philips-55...

Lp


Za silo je, mislim boljse kot zvocniki od TVja. Najbolje da gres probat v kaksen Harvey ali Bigbang kjer so razstavljeni da vidis ce je to zate...

Ne bi vedel, pod mojega Sonya tudi ne ni prisel, ker imam nogice na ozko in je to edina opcija, zato me tudi malo odvraca od nakupa in se razmisljam kako bi izvedel

Furbo ::

Soundbari so zasilna rešitev, ne pričakujte preveč od njih, razen če se plača skoraj toliko, kot za tv.
Surround sploh ne pričakovati.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

MisterM ::

Za majhen prostor so po mojem mnenju idealna rešitev. Trenutno imam 48" LGjev OLED ter SN8Y soundbar z dodatnima brezžičnima surround zvočnikoma SPK8 in wooferjem. Za majhno dnevno sobo je čisto OK rešitev, tudi cable management je veliko lažji, seveda pa ni primerjave z večjo sobo in kompletom zvočnikov na A/V receiverju.

Robi :P ::

Da si sposodim temo,

danes so se poslovili moji 2.1 gx scorpio zvocniki... Stari cca. 10 let ce ne vec uglavnem prva verzija ko si izšli... Ker smo zdej v drugi dobi me malo bolj mika kak sound bar gledam tja do cca 200€. Če je res vrhunsko se stegnem do 300€... Kaj se splača? Pričakujem seveda boljši zvok za cca. 75€ dobim novo verzijo GX Scorpio al pa obilo drugih 2.1 sistemov. Tudi 5.1 zvočnike sem gledal ampak je burna ponudba razen logitechovih z906 5.1 ki pa bi s svojim grdim videzom skazili celo stanovanje...

Moj ožji izbor trenutno:

https://www.mimovrste.com/soundbar-zvoc... LG SN5 ( me je minilo ko sem med googlanjem reviewov prebal da ljudem po dobrem letu crkne povezava z subom in ker je konec garancije je seveda to to... in to je vecino feedbacka kar ga najdes na offical situ)
https://www.bigbang.si/philips-tab7305-...
https://www.mimovrste.com/soundbar-zvoc...

Darko! ::

Robi :P je izjavil:

mika kak sound bar gledam tja do cca 200€. Če je res vrhunsko se stegnem do 300€... Kaj se splača?


Šaljivec :))
Za tristo eur dobiš štiri dobre whiskeye.

Dobrega soundbara, žal nobenega.

Robi :P ::

Darko! je izjavil:

Robi :P je izjavil:

mika kak sound bar gledam tja do cca 200€. Če je res vrhunsko se stegnem do 300€... Kaj se splača?


Šaljivec :))
Za tristo eur dobiš štiri dobre whiskeye.

Dobrega soundbara, žal nobenega.

Ja sej gledam da so przadete cene za te igrače 1k€+ komot pa nč kej extra ne se šalit kaki HiFi sistemi se dobijo za okol dva k€ bol gledam te soundbare manj mi potegne res razmisljam da bi kr 2.1 uzev zvocnike za cca 100€ kot mam zdej ker bol berem bolj ugtavljam da je soundbar sam neka modna muha ne pa nekaj kar bi dalo neko boljso izkusnjo? naj me popravi nekdo ki dejansko ma izkusnje z soundbari in ostalimi zvočnimi zadevami... Ker mam filing da bom zabiv 200-300€ pa bom mev na konc slabsi zvok kot na 2.1 logitech z623 recimo...

Pa da nebo pomote ne iscem kino sounda al pa studijske kvalitete samo da je cist zvok, dobri bassi primerljivo vsaj z temi ki jih mam zdej:
https://www.enaa.com/racunalniski-zvocn... taki ampak js nimam II mam prvo verzijo...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Robi :P ()

Darko! ::

Pa zakaj ne greš obiskat nategunov v Big Bang ali Harvey Norman?
Tam imajo barov kolikor hočeš. Za slišat.
In boš na lastna ušesa slišal razliko. Če je kakšna, s tem kar imaš sedaj.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Darko! ()

Robi :P ::

Darko! je izjavil:

Pa zakaj ne greš obiskat nategunov v Big Bang ali Harvey Norman?
Tam imajo barov kolikor hočeš. Za slišat.
In boš na lastna ušesa slišal razliko. Če je kakšna, s tem kar imaš sedaj.

Vprasam če ma slucajno kdo kaj izkusenj a ni zato forum? In da ti odgovorim zakaj ker je prvi harvey oz bigbang ki ima razstavljene soundbare cca 60km od mene če pa bi zelel v kak BTC da vidim res vse pa še enkrat dlje... Se pravi zato rabim čas oz. prost dan ob nedeljah pa ne delajo pa tudi ponoči ne :)

Plus tega hitro zapadeš v kako blesavo debato s pametnimi prodajlaci, ki te imajo za totalno nesposbnega in ti probajo prodajat bučke :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Robi :P ()

floyd1 ::

Po mojih izkušnjah je nakup kakih majhnih aktivnih bookshelfov veliko bolj smiseln. Vsaj po tem, ko sem pri znancu poslušal nek pregrešno drag soundbar z wooferjem (krepko čez jurja) in sem tudi tam ugotavljal, da to ni ravno to. Igra solidno, a je daleč od tega, da bi me navdušil. Ampak jaz sem le razvajen uporabnik domačega surrounda, samostoječi zvočniki spredaj in zadaj, ter soliden (a zelo star) surround receiver.

Vprasam če ma slucajno kdo kaj izkusenj a ni zato forum?

Je, ampak kvaliteta zvočnikov in zvoka je zelo subjektivna stvar in težko vemo, kaj je zate dobro ali slabo. Bom dal moj primer. Ko sem pred leti kupoval neke male, priročne slušalke za MP3 player, sem naletel na Sennheiser PX100, ki so bile okrog 25€ in so za ta denar (vsaj po mojem) igrale presentljivo dobro. Potem sem za boljšo polovico kupil malo dražje (in kao boljše) PX200 ter bil hudo razočaran. Popolno nasprotje, ni bilo basa, muzika pa je zvenela veliko bolj "telefonsko" kot pri prvih. Še vedno niso ravno slabe (moja je super zadovoljna, tudi na netu jih marsikdo zelo pohvali), a prve so mi še danes top, druge pa bolj no-ja :|. Sploh, ko sem vzel v ozir še ceno.

Darko! ::

floyd1 je izjavil:

Po mojih izkušnjah je nakup kakih majhnih aktivnih bookshelfov veliko bolj smiseln.


Po mojih tudi.


Vprasam če ma slucajno kdo kaj izkusenj a ni zato forum?

Je, ampak kvaliteta zvočnikov in zvoka je zelo subjektivna stvar in težko vemo, kaj je zate dobro ali slabo. Bom dal moj primer.

Ti dam še dva primera.

Primer št. 1:
Znanka je od starejšega para dobila v darilo JBL Bar 2.0. Novega. Brez "wooferja".
Mislim, da je na mimovrste 150 eur.

IMHO denar vržen skozi okno. Lahko rečem, da imam skoraj isti zvok na starem Sony TV-ju. Ampak človeka, ki sta ji to kupila, sta bila skoraj zagotovo prepričana, da je stvar kvalitetna in da ima svoj smisel.

No, da se na tem mestu pove jasno.
Ta nakup iz stališča zvočne prezentacije nima nobenega smisla !!!
Tega ne morem povedat njej, ker bi ji vzel veselje.
Niti ne morem povedat starejšemu paru, ker bi izpadel čudak, snob in nehvaležnež. Budalo v glavnem. ;)


Primer št. 2

Kolega je nor na slušalke. Kupil si je zenhajzerce za 400 EUR in predvajalnik tudi za nekaj takšnega ali celo več. Njemu se zvok zdi vrhunski. Ko si dam na glavo to jaz, se mi zdi brezzveze; kot, da se zvok ujame med mojimi ušesi in ostane v glavi. In hudič noče it ven. Ko ga vprašam kako se kaj sliši MQA na Tidalu mi odgovori, ta tega hudiča pa ne mara poslušat, ker ne more nabustat basov. :|

Primer št. 3

Isti kolega ima doma postavljen Home Theatre za 2 jurja. Ko ga vklopi, mu lahko uspe trest okna in tla. Ko mi je zadevo vklopil in ves vesel prikazoval "performance sistema" sem bil razočaran. Moj stereo sistem izpred petnajst, dvajset let, se je za par stotakov manj, slišal in zvenel veliko bolje. Ni mi jasno, kako to sploh lahko posluša; to neartikulirano bobnenje.


Ampak najverjetneje tako starejši par, kot kolega niso želeli nategnit tako znanko kot samega sebe, ane. Če nekaj ne slišiš sam, potem ne moreš imet reference kaj je dobro in kaj slabo. Tudi prioritete ljudi so drugačne.

Džabe pregovarjanje v tri dni. Normalno, da ti marsikdo lahko reče, ki je kupil soundbar za jurja, da se "sliši vrhunsko". Tu, na forumu, jih z lahkoto najdeš deset ali dvajset, ki ti bodo potrdili, da je njihov LG ali Samsung bar za petsto, jurja ali celo celo jurja in pol - oh in sploh in da je to bingo, jackpot - sploh za normalne ljudi, ki so niso "audiofili" ali obsedeni z "dražje je boljše". In to bodo rekli z vso iskrenostjo.

Ampak kakšna je teža takšnih odgovorov? Moraš dopuščat banalno možnost, da se pač vseh deset ali dvajset srečnih uporabnikov lahko moti, saj nimajo referenčnega okvirja, ali pa zelo različne prioritete in predstave kaj je to dobr zvok.

Konec koncev,

tudi moja predstava dobrega zvoka je lahko popolnoma napačna. :))

Lahko pa imaš doma pet soundbarov in za vse misliš, da so pač vrhunski. Dokler ne sliši par aktivnih zvočnikov, ki se jih da dobit za isti denar. Ali recimo za jurja. In kaj so zmožni. Vse je stvar percepcije.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Darko! ()

Han ::

Da malo uravnotežim debato. ;)

Imam omenjeni JBL Bar 2.0, ki je 2-3× boljši od vgrajenih zvočnikov v 9 let starem Samsungu UE37ES6100, AMPAK ga moraš pravilno nastavit. S privzetimi nastavitvami res ni želene razlike.

Prijatelj je kupil Samsung HW-A650 soundbar. Ko ga je priklopil na lanski Samsung 75AU9072, je bila razlika še kako slišna, seveda v prid soundbaru.

Glavni domač TV je zadnjih 10 let priklopljen na 5 let star Yamaha receiver s 30 let starimi Technics 2.0 zvočniki. Ne menjam za soundbar.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Han ()

Furbo ::

Darko! je izjavil:

tudi moja predstava dobrega zvoka je lahko popolnoma napačna. :))

Očitno imaš taka ušesa, da ti je zvok na najcenejših zadevah najboljši, torej je jasno, kaj ti je storiti.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

Kodrnusa ::

Soundbar je top. Proti vgrajenim zvocnikom od tvja je soundbar z wooferjem kot noč in dan. Sam imam yamaho yas 207, in ko gledam filme zelo dobro poustvari tudi prostorski zvok. Ne poslušajte 'audiofilov' da so soundbari zanic. Je pa treba dobro izbrati, seveda imas tudi zanic soundbare. Jaz sem svojim noro zadovoljen.
Tast ima denon nek hud reciver in Q aqustic zvočnike (samo 1 par brez wooferja) za kake 1000€. Zvok je ok, ni pa niti blizu zvoku mojega soundbara ko se gleda filme. Tako da soundbari so super in poceni resitev za dober zvok iz televizije. Ni pa za audiofile

Robi :P ::

Nabavil in sicer phillipsa TAB7305 dan pred podrazitvijo in danes je zadeva prispela... Na kratko zvok je cistejsi od prejsnega 2.1 sistema tut glasnejsi verjetno do konca nisem dajal ker sem le v bloku... Prejsni 2.1 sistem je bil testiran se v hisi ;(( je pa druga caka, ki jo opazam in sicer pri klasicnih 2.1 zvocnikih nima veze na katerem delu sobe si bil je bil zvok priblizno isti... Soundbar pa se mi zdi da je najboljsi zvok direkt pred tv-jem torej tocno spredaj takoj ko gre clovek v eno smer proc od sistema zvok ni vec isti... Torej za serije bo verjetno boljši od prejsnega sistema za glasbo med ciscenjem stanovanja pa ne :))

edi123 ::

Selim se v drugo dnevno in me zanima sledeče.

Imam namen kupit TV https://www.displayspecifications.com/e... in soundbar https://www.cnet.com/reviews/jbl-bar-2-... .

Povezat mislim PC-hdmi-TV-arc hdmi-soundbar.

Zanima me bo špilalo pol filme in serije v Dolby Digital?

Ker sem bral po netu, da imajo težave pri soundbarih glede zaznavanja DD in igra samo stereo in podobne fore.

aljo558 ::

Zdravo, malo sem v dilemi kater soundbar izbrati. Budget je nekje 300-400 eur, zvok mi je pa predvsem pomemben za poslušanje glasbe (70% glasba, 30% filmi).

Nekako se odločam med: Samsung HW-A650, sony soundbar ht-g700 in JBL Deep Bass 2.1

Immamo kakšna mnenja?

Furbo ::

Jaz bi šel raje v soliden par zvočnikov in sub.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

aljo558 ::

Furbo je izjavil:

Jaz bi šel raje v soliden par zvočnikov in sub.


Imam sicer trenutno Logitech Z623 zvočnike, ki špilajo super, samo me motijo vsi te kabli in pa sama povezljivost, zato iščem soundbar.

poper ::

Jaz imam Samsung Q800T, sicer je starejši model, a sem zelo zadovoljen tako z vidika gledanja filmov in poslušanja glasbe. Na podlagi tega bi sklepal, da je aktualni model Q800A tudi Ok. Slednji je trenutno 450€ v nekaj trgovinah, a sem ga videl tudi že za 400€ v avtsrijskem Mediamarktu, ko je bil v akciji. Imam možnost primerjati svojega Samsunga z JBL 2.1 in je Samsung boljši (nekako pričakovano, če je 2x dražji). V primerjavi z drugimi ne morem nič reči. Je pa Plug'n'Play s TV, telefonom, čemurkoli. Naknadno sem svojemu dodal tudi zadnje zvočnike, kar bi tudi priporočal, če je možnost.

abazuu ::

Je kdo mogoče stestiral xiaomi 3.1ch soundbar?

NejcSSD ::

Furbo je izjavil:

Jaz bi šel raje v soliden par zvočnikov in sub.


A je kaj kompaktnega, nimam neki placa, za soundbar pred tvjem in pa woofer ob steni se še najde
PC : MAG B550 Tomahawk, Ryzen 5600X, 32Gb 3200Mhz CL16, 2x 1TB NVME, MSI 1070Ti

aljo558 ::

Jaz sem nabavil nakoncu Sony HT-G700 in moram rect da overall za to ceno sem zadovoljen. Manjka mi mogoce malo vec srednjih tonov, ampak za ta denar je najbrz to to :)

kuglvinkl ::

sonos beam nisi gledal?
Your focus determines your reallity

aljo558 ::

kuglvinkl je izjavil:

sonos beam nisi gledal?


Nima zraven suba, kar je vsaj zame must nažalost...

katimm ::

Jaz sem vzel q600a samsunga za 290€ na koncu. Zadovoljen vse dela super..

NejcSSD ::

Kaj vzet za C1, kater LG soundbar, al bo tut sonos/G700 Sony OK? Prostora za hišni kino ni, za soundbar in sub pa je.
PC : MAG B550 Tomahawk, Ryzen 5600X, 32Gb 3200Mhz CL16, 2x 1TB NVME, MSI 1070Ti

d3mon3 ::

Živjo,

prvič se soočam z nakupom dobrega soundbar-a in ločenim sub-om.
Ogledujem si nekaj v smeri Klipsch Cinema 800...izkušnje?

Kakšna druga priporočila?

andrej69 ::

d3mon3 je izjavil:

Živjo,

prvič se soočam z nakupom dobrega soundbar-a in ločenim sub-om.
Ogledujem si nekaj v smeri Klipsch Cinema 800...izkušnje?

Kakšna druga priporočila?


Jaz ti vsekakor priporočam tale odličen Philips soundbar:)

https://www.bigbang.si/philips-tab8905-...

d3mon3 ::

Iz modela, ki si ga ogledujem, je razvidno, da se išče močnejši model?
Priporočilo pa za neprimerljivo švohnejši? Hmmm...

andrej69 ::

d3mon3 je izjavil:

Iz modela, ki si ga ogledujem, je razvidno, da se išče močnejši model?
Priporočilo pa za neprimerljivo švohnejši? Hmmm...


Najverjetneje veš , da ni vse v glasbeni moči:) Pa tudi najverjetneje ne veš kaj pomeni par sto vatov rms moči.. Poglej dal sem ti samo predlog, če pa meniš , da ti moč zvoka ne zadostuje potem pa vzameš kaj bolj močnega. Jaz , ko testiram te zvočnike kupcem se nekateri držijo za ušesa, mislim, da ti to pove vse..

d3mon3 ::

To pove: da je že od nekdaj logično, da bo vsakega stisnilo, ki 90% posluša vse na skoraj minimalni zvočni jakosti, ko pa enkrat sliši malo bolj naglas pa misli, da se mu je bog prikazal??

andrej69 ::

Poglej takšen zvok , ki ga proizvajajo te zadeve je že res precej glasno:)) Tako, da res ne razumem določenih ljudi kako je mogoče, da par sto vatov rms-a ne zadostuje.. Seveda se vedno vzamejo nekoliko močnejši zvočniki, da pri najvišjih obremenitvah ne pride do popačenja zvoka, toda te zvočnike je moč naviti na 70-80% pa bo sam zvok še vedno čist.. Včasih, ko sem še se ukvarjal z ozvočenjem za diskoteke so dosegali zvočniki v povprečju 250-300 vatov rms-a kakšni JBL ali kakšni Elektro Voisi pa je to povsem zadostovalo.. Jaz ti hočem dobro, da ne boš na stara leta povsem naglušen..:D

d3mon3 ::

No in ker sedaj veš, da bi rad neko "ornk" zadevo...kaj se priporoča?

Klipsch 800?
JBl 9.1?
Philips Fidelio 95?
Samsung hw-q950a?
...?

klempo ::

sam sem vzel https://www.bose.com/en_us/products/spe... in trenutno zelo zadovoljen ... earc za povezavo s tvjem in BT za povezavo s telefonom

d3mon3 ::

Zgolj in samo dober nadomestek slusalk...

Jaz iscem, kot sem ze 3x omenil...dober sistem z vkljucenim mocnim locenim vuferjem.

Vseeno hvala za nic...

kuglvinkl ::

Ja kristus, sam pomagatvti je hotel. Sicer pa, pojdi na geizhalst.de, vnesi parametre in poglej ponudbo. Pa what-hi je tudi za zaupat.
Your focus determines your reallity

d3mon3 ::

In kaj mi bo pomagalo gledanje po teh straneh??

Stvari nisem slisal, zato tukaj prosim za pomoc od ljudi, ki so te sisteme ze slisali.

Tako da hvala se za en popolnoma odvecen opazek in "nasvet".


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kateri soundbar

Oddelek: Kaj kupiti
388665 (440) Kalamarus
»

Kako povezati tv in soundbar,prosim pomoč

Oddelek: Zvok in slika
275536 (991) Škorc
»

Kateri Soundbar - je vredno nakupa? (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Kaj kupiti
22350579 (16949) naruto2
»

Sistem 5.1 domači kino

Oddelek: Zvok in slika
486407 (5160) edi45
»

Nakup zvočnikov za TV

Oddelek: Kaj kupiti
101612 (1108) Hoden

Več podobnih tem