» »

Skiro električni

Skiro električni

Temo vidijo: vsi
««
46 / 54
»»

Mare2 ::

Ahim je izjavil:

GupeM je izjavil:

Si preveril ventilček? Pri meni je bil samo ventilček za zategnit. Pri novem je bil slabo zategnjen in je počasi puščalo.

Na ventilček daj malo milnice, pa boš videl če so kje mehurčki.

Nisem, priznam, cisto mozno ... ampak kot receno, medtem sem unicil neko staro pumpo, s katero je bilo se najbolj udobno filat tisto sprednje kolo, na benciski s kompresorjem je pa vsakic taka muka tisto sranje privijat in odvijat, da bi namesto nove pumpe raje placal za polne gumepa se komplikacij znebim za vedno.


Polne gume imajo precej slabosti. :)
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

Ahim ::

Mare2 je izjavil:

Polne gume imajo precej slabosti. :)

Si lahko bolj konkreten? Po makadamu in mokrem asfaltu ne vozim, pol poti imam cisto nov (gladek) asfalt, druga polovica pa raz**ban 30 let star asfalt, ampak vseeno asfalt, 2 km v eno smer. Katere slabosti izmed teh precej lahko pricakujem?

Furion52 ::

Je kdo probal Robbo NEXT 8 PRO ? Zgleda boljše kot xiaomi

Mare2 ::

Ahim je izjavil:

Mare2 je izjavil:

Polne gume imajo precej slabosti. :)

Si lahko bolj konkreten? Po makadamu in mokrem asfaltu ne vozim, pol poti imam cisto nov (gladek) asfalt, druga polovica pa raz**ban 30 let star asfalt, ampak vseeno asfalt, 2 km v eno smer. Katere slabosti izmed teh precej lahko pricakujem?


To te razruka, ko se voziš. Obvezno moraš imeti gume za pumpat in vzmeti. :) Zakaj pa ne kupiš avta brez amortizerjev in kar polne gume si namontiraj. :)
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

Ahim ::

Mare2 je izjavil:

Ahim je izjavil:

Mare2 je izjavil:

Polne gume imajo precej slabosti. :)

Si lahko bolj konkreten? Po makadamu in mokrem asfaltu ne vozim, pol poti imam cisto nov (gladek) asfalt, druga polovica pa raz**ban 30 let star asfalt, ampak vseeno asfalt, 2 km v eno smer. Katere slabosti izmed teh precej lahko pricakujem?


To te razruka, ko se voziš. Obvezno moraš imeti gume za pumpat in vzmeti. :) Zakaj pa ne kupiš avta brez amortizerjev in kar polne gume si namontiraj. :)

Se pravi nimas kaksnega konkretnega argumenta kje so te "precej slabosti"? Ja, so bolju trde, podobno kot so bolj trde tudi ne-prazne napihljive gume. Se kaj? To je dalec od "precej slabosti".

Mare2 ::

Ahim je izjavil:

Mare2 je izjavil:

Ahim je izjavil:

Mare2 je izjavil:

Polne gume imajo precej slabosti. :)

Si lahko bolj konkreten? Po makadamu in mokrem asfaltu ne vozim, pol poti imam cisto nov (gladek) asfalt, druga polovica pa raz**ban 30 let star asfalt, ampak vseeno asfalt, 2 km v eno smer. Katere slabosti izmed teh precej lahko pricakujem?


To te razruka, ko se voziš. Obvezno moraš imeti gume za pumpat in vzmeti. :) Zakaj pa ne kupiš avta brez amortizerjev in kar polne gume si namontiraj. :)

Se pravi nimas kaksnega konkretnega argumenta kje so te "precej slabosti"? Ja, so bolju trde, podobno kot so bolj trde tudi ne-prazne napihljive gume. Se kaj? To je dalec od "precej slabosti".


Saj ne rabiš argumentov. Če imaš argument, da je boljša polna guma, izvoli.
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

Gregor P ::

Mimogrede a ste opazili kakšna gonja proti skirojem je zadnje čase? Sicer naj bi bila predvsem zaradi Bolta, a vseeno:8)
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

kow ::

Pa je? Nisem dobil takega obcutka. Medijska/forumska percepcija se nujno ne prekriva z realnostjo.

kuglvinkl ::

Problem so sicer ljudje, ne pa tech. Ksksna zival moras bit da pustis skiro na kolesarski stezi mi je se kar neznanka.

Lahko pa tech zahteva, da se stevec za najem ustavi, ce se priklene na dolocenem mestu, vendar to najbrz ze je zahtevano?
Your focus determines your reallity

OrkAA ::

To je ze implementirano. Sem sprobal Bolt v cetrtek, pa sem ga ze moral vrnit na tocno predpisana mesta.

kuglvinkl ::

Kako lahko potem pustis skiro na kolesarski, dovolj blizu?

Sicer pa, ce imas oz si vozil m365, kaksna je razlika?
Your focus determines your reallity

Zgodovina sprememb…

kow ::

Se vedno so predpisana mesta - neregulirana. Tudi bicikle ne puscamo kjerkoli. Naceloma imas v centru vedno stojala itd. Za skiroje, pa ni namenjenega prostora, kolikor vem.
In to je imo, osnovni problem.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kow ()

ales85 ::

kow je izjavil:

Se vedno so predpisana mesta - neregulirana. Tudi bicikle ne puscamo kjerkoli. Naceloma imas v centru vedno stojala itd. Za skiroje, pa ni namenjenega prostora, kolikor vem.
In to je imo, osnovni problem.

Ce bi to bil osnovni problem, bi jih puscali prislonjene ob drevesih, stenah, etc. Ne pa vsepovprek, kamor pac pade.

kow ::

ales85 je izjavil:

Ne pa vsepovprek, kamor pac pade.


Dvomim, da to drzi. Vecina ljudi gotovo ne bo skiroja pustilo kjerkoli. Mozno sicer, da so uporabniki taksnih storitev bolj specificna skupina - turisti, mladi itd.
Pa je vec takih primerov.

ales85 ::

kow je izjavil:

ales85 je izjavil:

Ne pa vsepovprek, kamor pac pade.


Dvomim, da to drzi. Vecina ljudi gotovo ne bo skiroja pustilo kjerkoli. Mozno sicer, da so uporabniki taksnih storitev bolj specificna skupina - turisti, mladi itd.
Pa je vec takih primerov.

Tole? https://n1info.si/novice/slovenija/elek...

kow ::

Na eni sliki vidim, da so parkirani - sicer grdo razmetani - zraven biciklov. Na drugi vidim, dva skiroja postavljena lepo ob ograji, tretji pa je sredi kolesarske steze. Si preprican, da si novinar ni pomagal ter premaknil skiro, da bi cimprej napisal clanek? Sumljivo. 2 sliki tudi kazeta isti skiro, iz razlicnih kotov.

Ne pozabi, da imajo tudi novinarji sluzbo.

Nekaj dni nazaj sem tudi sam opazil enega od teh skirojev. Bil je parkiran na neprimernem mestu - delovalo je, da ga je samo podjetje nalasc tako postavilo. Za reklamo. Uspelo jim je - ustavil sem se in prebral listek oz. reklamo obeseno na skiroju.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kow ()

OrkAA ::

kuglvinkl je izjavil:

Kako lahko potem pustis skiro na kolesarski, dovolj blizu?

Sicer pa, ce imas oz si vozil m365, kaksna je razlika?


Predvidevam, da na zacetku stvar ni bila regulirana na isti nacin? Ali pa je kak huligan vzel ze parkiran skiro in ga zabrisal na sredo kolesarske.

Drugace sem pa vozil ze svasta teh skirojev po razlicnih drzavah, pa ne morem rect, da obstaja kaksna prehuda razlika. Edino kar se res pozna je, da so vsi ti servisi omejeni na 15-20 km/h, kar je opazno pocasneje od domacih skirojev.

Kiwix ::

Ima mogoče kdo za Xiaomi Pro 2 tak ključ oz dva (za vsako stran je potreben en)? :) Z navadim minus/ravnim ne uspem dovolj zategniti...

Gregor P ::

To prvič vidim, a takole pride v originalu?:8)
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

Kiwix ::

Ja, prva generacija je imela pa imbus :)

ales85 ::

Kiwix je izjavil:

Ima mogoče kdo za Xiaomi Pro 2 tak ključ oz dva (za vsako stran je potreben en)? :) Z navadim minus/ravnim ne uspem dovolj zategniti...


Hm, to so tisti vijaki, katerih naj se ne bi dotikali? Takšne sem videl na električnih razdelilcih...

Kiwix ::

Možno, kaj pa narediš, če vijak popusti? :)

GupeM ::

Servis. Če popusti, nekaj ni v redu.

Kot da bi rekel, kaj narediš, če ti čelada poči. Ja zamenjaš jo. Verjetno je z razlogom počila. Ali si z glavo udaril ob tla, ali pa je slabo narejena in ti jo zamenjajo. Nikakor pa je ne greš popravljat.

Verjetno je tudi tukaj mišljeno, da zadeva pač drži. Če ne drži, nekaj ni v redu.

ales85 ::

GupeM je izjavil:

Servis. Če popusti, nekaj ni v redu.

Kot da bi rekel, kaj narediš, če ti čelada poči. Ja zamenjaš jo. Verjetno je z razlogom počila. Ali si z glavo udaril ob tla, ali pa je slabo narejena in ti jo zamenjajo. Nikakor pa je ne greš popravljat.

Verjetno je tudi tukaj mišljeno, da zadeva pač drži. Če ne drži, nekaj ni v redu.

Tole se mi zdi primeren odgovor. Se pa vprašam zakaj ni narejeno tako, da bi lahko sam popravil, če je res le za "zategniti". Mogoče ja pa res kaj drugega zadaj, da to ne bi smelo popustiti in je tako privijačeno samo zato, če bi bilo potrebno del odstraniti, da se lahko poservisira kaj drugega.

Magic1 ::

Na take vijake načeloma dajo Locktight, ali kaj podobnega, da se sami ne odvijejo. Seveda lahko pri sestavi pride do tega, da ni bilo dodano in se potem lahko odtegne. Tako da v tem primeru ni zadosti samo zategniti, temveč je treba dodati Locktight in nato zategniti. Vsaj taka je permanentna rešitev.
Magic

ales85 ::

Magic1 je izjavil:

Na take vijake načeloma dajo Locktight, ali kaj podobnega, da se sami ne odvijejo. Seveda lahko pri sestavi pride do tega, da ni bilo dodano in se potem lahko odtegne. Tako da v tem primeru ni zadosti samo zategniti, temveč je treba dodati Locktight in nato zategniti. Vsaj taka je permanentna rešitev.

Če bi bilo samo to, bi to lahko dali v navodila za uporabo? Ker Locktight vidiš tudi na marsikaterih drugih vijakih, ki so narejeni, da so odvijačeni.

GupeM ::

Druga stvar je pa, da ne veš kaj se zgodi v notranjosti, če se vijak odtegne. Bi računalniški trdi disk še vedno uporabljali za pomembne podatke, če bi videli, da se je nekje en vijak odvil, pa je lahko prah prišel v notranjost diska? Seveda ne. Gre vendarle za pomembne podatke.

Če se pa kaj podobnega zgodi pri skiroju, pa ni tak problem. Bomo nazaj zategnili, saj je samo življenje ogroženo.

Groot ::

Ko vidim da že ravno govorite o sprednjem vijaku - v letu 2020 so imeli za bel M365 odpoklic ravno zaradi možnosti zloma vijaka na krmilu.

Kiwix ::

Hvala za vse odgovore :). Vijak še ni popustil, ampak počasi verjetno bo, ker se občasno sliši škripanje. Enako se mi je zgodilo pri prvi generaciji, ki je imel imbus in sem potem samo zategnil (tudi v navodilih piše, da je potrebno na vsake toliko vse preveriti in zategniti :)).
Lansko leto (5.8.2021) se je vijak odlomil in sem kupil novega, skiro M365 je bil star ravno 3. leta. Mogoče je bil razlog, ker vijake vedno premočno zategnem (to sem naredil večkrat), mogoče to, da je imel skiro veliko kilometrov ali pa je bila res napaka (Groot hvala za link).

Vsekakor pa gre Pro 2 na servis, če vijak popusti (za enkrat je še v garanciji).

Magic1 ::

Poročaj kam si peljal na servis in kako bodo poštimali.
Locktite imaš drugače 242, 243, 248,... po stopnosti koliko drži.
Magic

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Magic1 ()

Kiwix ::

Sem vprašal v trgovini kjer sem ga kupil (Mishop Koper), pravijo, da je servis. Je zaposlena govorila tudi s serviserjem po telefonu, ampak ni povedal nič več kot to, da se ga pošlje in pogleda.

Je pa zanimivo to, da je včeraj že res močno škripalo, potem pa sem ga zložil in nazaj postavil, sedaj ne škripa več, čeprav sem enako naredil že dvakrat v tem tednu :)). Tudi balanca je sedaj fiksna oz "trda", prej pa se je čutilo, kot da vijak ni dovolj zategnjen. Mogoče je vijak na eni strani obrabljen, sedaj, ko sem balanco zložil in nazaj postavil, pa se je obrnil. V vsakem primeru pa gre skiro na servis :).

Magic1 ::

Take napake so zoprne. Če se serviserju ne da ubadat, lahko preprosto reče da je vse ok, ti boš pa klel čez 14 dni. Škripanje ni ravno napaka, ki moar biti zakonsko odpravljena. Meni se tudi en vijak od zadnjega blatnika malo sam odtegne in potem začne blatnik rahlo ropotat. Bom kar sam konkretno popravil, ker zateg je samo kratkotrajen fix. Bo treba Locktite dodat.
Magic

Ales888 ::

Da še jaz omenim nekatera opažanja po 4 mesecih in cca.800 km z mojim Xiaomi Pro2. Na splošno sem zadovoljen s hitrostjo (25 km/h) in dometom. Vozim se predvsem v službo, 7-8 km dnevno in po treh vožnjah baterija brez problema ostane nad 30%. Lahko bi se peljal še četrtič, vendar takrat zmogljivosti bistveno upadejo, pa še bateriji škoduje. Hitro mi je pa postalo jasno, da je tudi po mestnih in urejenih površinah tresljajev absolutno preveč. Tako pridejo sedaj 10˝ CST gume, obdržal bom pa stare zračnice. Ravno včeraj sem pa dobil tudi Monorim V4 sprednji amortizer in te dve modifikaciji bi morali biti dovolj, da bo vožnja bistveno mirnejša. Razmišljam tudi o 35 km/h tweaku, ampak se še nisem odločil... Vsaj osnovna čelada in rokavice sta potem nujnost...

~ Namasté

Gregor P ::

... torej čelado je dobro nositi v vsakem primeru ;)
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

Ahim ::

Gregor P je izjavil:

... torej čelado je dobro nositi v vsakem primeru ;)

Pa rokavice tudi, je dovolj da enkrat ribnes po asfaltu, pa te izuci :)

bernikm ::

Pozdravljeni

N Xiaomi M365 Pro bi menjal obe gumi za polni
Mi lahko svetujete kam se splaca v Ljubljani peljati skiro da to uredijo ?
Našel sem nek mobiservis ima kdo z njimi že izkušnje ali predlagate katerega drugega ?

Hvala
LpMiha

BladE_ ::

bernikm je izjavil:

kam se splaca


Žal so te storitve precej drage, malo precenjeno za moje pojme. Majster rabi cca 5min, da zamenja gumo računajo pa ~20€ na menjavo + guma ~25€. Verjetno bi imel več, če bi imel "akcijo" 10€ na gumo ali obe za 15€(seveda zasluži tudi na gumi).

Če že pojdi k najcenejšemu, gume imajo pa tudi vsi praktično enake ~25€/kos. Jaz sem menjal sam, res je jeba amapak, ko 1x pogruntaš je izi.

Se bo pa udobje vožnje totalno poslabšalo! Od kar imam polne gume ves čas razmišljam o novem, ki mora obvezno imeti amortizerje in 10" gume!
Akcija - Reakcija

hojnikb ::

bernikm je izjavil:

Pozdravljeni

N Xiaomi M365 Pro bi menjal obe gumi za polni
Mi lahko svetujete kam se splaca v Ljubljani peljati skiro da to uredijo ?
Našel sem nek mobiservis ima kdo z njimi že izkušnje ali predlagate katerega drugega ?

Hvala
LpMiha

ne dajaj polnih gum na ta skiro!
#brezpodpisa

kow ::

Odvisno kje se vozis. Sam se vecinoma vozim po zelo gladkem asfaltu in sem povsem zadovoljen. Povsem bazicen skiro - prakticno nimas vzdrzevanja (izgubljeni cas).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kow ()

hojnikb ::

Dobro napumpane gume (beri 4bare) pa nebo zrancica kr tako pocla (edin razlog zakaj bi sel na polne gume).
Fora ni sam trsa voznja. Zgubis tudi doseg, ker je vecji kotalni upor, pa tudi cel okvir (se najbolj pa locking mehanizem) precej bolj unicujes, ker se mnogo vec vibracij prenasa na njega. Ze z stock gumami je precej na udaru, zato pa ti skiroji tko skripajo.
#brezpodpisa

bernikm ::

Gume stalno kontroliram da so na 4bare. Zadnjo zračnico sem v 3 letih menjal že 2x, sedaj mi je (ravno na dopustu) spustila še prednja zračnica. Ker smo n ma otoku je sedj skiro 14 dni neuporaben, rezervne s seboj nimam, pa tudi če bi jo imel ne verjamem da bi mi jo ratalo zamenjati.
Ravno zaradi tega sem rekel da bi dal obe trdi gumi pa imam potem mir kamorkoli grem.
Res pa da ne vem koliko to vpliva ba vožnjo, obrabo skiroja, nekateri pravite tudu da se domet znanjša ?
Sam se vozim skoraj vedno po asfaltu, res pa da nikjer ni idealen.
Ne vem težko ocenim kar pravite nekateri da so polne gume slabe, po drugi strani pa vidim vedno več skirojev s polnimi gumami (predvsem sprednja) ? Predvidevam da je glavni razlog za menjavo podoben mojemu

ales85 ::

Ampak ali je deklariran za 4 bare? Nekam malo se mi zdi, za takšne gumice. Morda celo zračnice niso bile pravilno nameščene in so bile kje vkleščene/priščipnjene.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ales85 ()

GupeM ::

Na mojih tubeless 10" piše: max load 70 kg at 210 kPa, kar je 2,1 bar. Nikjer pa ne vidim koliko je max dovoljeno polnjenje. Imam pa šlauf noter že od novega, čeprav so gume tubeless.

Misliš, da imam premalo napolnjene?

So pa take gume:
https://m.aliexpress.com/item/100500152...

fikus_ ::

Težava teh poceni pnevmatik za skiroje je, da niso iz gume, ampak neka plastika, ki je nova se nekako uporabna, ampak se hitro stara, še posebej, če so več izpostavljene soncu.
Učite se iz preteklosti, živite v sedanjosti in razmišljajte o prihodnosti.

ales85 ::

GupeM je izjavil:

Na mojih tubeless 10" piše: max load 70 kg at 210 kPa, kar je 2,1 bar. Nikjer pa ne vidim koliko je max dovoljeno polnjenje. Imam pa šlauf noter že od novega, čeprav so gume tubeless.

Misliš, da imam premalo napolnjene?

So pa take gume:
https://m.aliexpress.com/item/100500152...

Si jih poizkusil uporabiti tubeless? Z "mlečkom"?

BladE_ ::

bernikm je izjavil:

Ne vem težko ocenim kar pravite nekateri da so polne gume slabe, po drugi strani pa vidim vedno več skirojev s polnimi gumami (predvsem sprednja) ? Predvidevam da je glavni razlog za menjavo podoben mojemu


Točno to! Pa ni problem, da sputi. Problem je tudi, ker je menjava preveč zahtevna za večino... Jaz sem menjal/flikal sam 3x pa sem potem namontiral polno(prednjo), zadnjo 1x in drži že nekaj časa(imam novo polono, ko ta poči).

Ko boš prvič kakšno luknjo nabil boš dojel kako trde so :D Pač udobje vožnje se poslabša, verjetno okvir bolj trpi ampak res pa je, da ni težav z praznimi gumami.
Akcija - Reakcija

Gregor P ::

Jaz nisem dal polno gumo na sprednje kolo (zadnje je še vedno klasično z zračnico), ampak tisto z luknjicami vmes, kar naj bi bolje absorbiralo tresljaje. Težko sedaj ocenim, a je temu res tako, niti nimam s čim zares primerjat, a jaz sem zadovoljen.
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

GupeM ::

ales85 je izjavil:

Si jih poizkusil uporabiti tubeless? Z "mlečkom"?

Ne. Dokler drži, ne mislim nič tikat. Me samo zanima, ali bi jih moral bolj napumpati? Po mojem ne?

ales85 ::

GupeM je izjavil:

ales85 je izjavil:

Si jih poizkusil uporabiti tubeless? Z "mlečkom"?

Ne. Dokler drži, ne mislim nič tikat. Me samo zanima, ali bi jih moral bolj napumpati? Po mojem ne?

Ce se prodajajo kot 2 bar max, potem ne.

GupeM ::

No, saj se mi je zdelo. Samo gor si nekomu napisal, da se ti 4 bare zdi malo za tako majhno gumo...
««
46 / 54
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Elektricni skiro (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
9513234 (1713) DamijanD
»

Hitrost skiroja? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
818181 (5833) c3p0
»

Električni skuter/skiro .... (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
7825175 (5004) sds
»

Začela se je doba Xiaomija (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Android
7613924 (8338) dore2

Električni skiro- lahek, zložljiv, zmogljiv

Oddelek: Na cesti
186789 (6097) bluefish

Več podobnih tem