» »

Skiro električni

Skiro električni

Temo vidijo: vsi
««
23 / 53
»»

Gregor P ::

Killermode je izjavil:

...
Od sedaj naprej vedno po pločniku, dokler se zakonodaja ne spremni.

Ampak pazi, da ne boš presegel hitrosti s katero se gibljejo pešci>:D

Čeprav zdaj ti bo uletel kakšen kolesar in ti zatrjeval, da lahko on vozi tudi 100 km/h na uro, ker njega noben radar ne more izmeriti:P
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Gregor P ()

Killermode ::

Gregor P je izjavil:

Killermode je izjavil:

...
Od sedaj naprej vedno po pločniku, dokler se zakonodaja ne spremni.

Ampak pazi, da ne boš presegel hitrosti s katero se gibljejo pešci>:D

Čeprav zdaj ti bo uletel kakšen kolesar in ti zatrjeval, da lahko on vozi tudi 100 km/h na uro, ker njega noben radar ne more izmeriti:P

Najhitreje kar se lahko pešec giblje Bolt was clocked at 44.72km/h

Mare2 ::

Killermode je izjavil:

Gregor P je izjavil:

Killermode je izjavil:

...
Od sedaj naprej vedno po pločniku, dokler se zakonodaja ne spremni.

Ampak pazi, da ne boš presegel hitrosti s katero se gibljejo pešci>:D

Čeprav zdaj ti bo uletel kakšen kolesar in ti zatrjeval, da lahko on vozi tudi 100 km/h na uro, ker njega noben radar ne more izmeriti:P

Najhitreje kar se lahko pešec giblje Bolt was clocked at 44.72km/h


Odvisno, kako jemlješ pešca.
Glede na način premikanja bi rekel, da je razlika, ali nekdo teče (takemu človeku se reče tekač) ali hodi. Tek je posebna disciplina v športu. Poznamo pa tudi hojo, npr. hitra hoja. :)
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

Killermode ::

Mare2 je izjavil:

Killermode je izjavil:

Gregor P je izjavil:

Killermode je izjavil:

...
Od sedaj naprej vedno po pločniku, dokler se zakonodaja ne spremni.

Ampak pazi, da ne boš presegel hitrosti s katero se gibljejo pešci>:D

Čeprav zdaj ti bo uletel kakšen kolesar in ti zatrjeval, da lahko on vozi tudi 100 km/h na uro, ker njega noben radar ne more izmeriti:P

Najhitreje kar se lahko pešec giblje Bolt was clocked at 44.72km/h


Odvisno, kako jemlješ pešca.
Glede na način premikanja bi rekel, da je razlika, ali nekdo teče (takemu človeku se reče tekač) ali hodi. Tek je posebna disciplina v športu. Poznamo pa tudi hojo, npr. hitra hoja. :)

V zakonu ni nikjer zaslediti ali pešec lahko tudi teče ali ne.

Gregor P ::

25. "pešec oziroma peška (v nadaljnjem besedilu: pešec)" je oseba, udeležena v cestnem prometu, ki hodi po cesti, pri tem pa lahko vleče ali potiska vozilo, ali se premika z invalidskim vozičkom s hitrostjo pešca ali tak voziček potiska, in oseba, ki uporablja za gibanje drugo prevozno sredstvo, ki po tem zakonu ni vozilo;
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

Killermode ::

Po cesti ja. Kaj pa po pločniku?

Gregor P ::

83. člen

(udeležba pešcev v cestnem prometu)

(1) Pešci morajo uporabljati prometne površine, namenjene hoji pešcev.

(2) Če na vozišču ali ob njem ni pasu za pešce, pešpoti ali pločnika, je pa kolesarska pot ali steza, smejo hoditi pešci po kolesarski poti ali stezi, vendar tako, da ne ovirajo kolesarjev in voznikov koles s pomožnim motorjem.

(3) Pešec ne sme hoditi po vozišču ali se zadrževati na njem, prav tako ne sme nanj nenadoma stopiti.

(4) Ne glede na določbo prejšnjega odstavka smejo hoditi pešci po vozišču tam, kjer ni pločnika, pešpoti ali kolesarske steze. Pešci morajo hoditi ob levem robu vozišča v smeri hoje.

(5) Izjemoma lahko pešci hodijo po desni strani vozišča v smeri hoje, kjer je to zanje varneje (nepregledni ovinek, ovira na vozišču ipd.).

(6) Pešec, ki potiska enosledno vozilo, ročni voziček ali drugo prevozno sredstvo in organizirana skupina pešcev, mora v primeru, ko ni mogoče uporabljati prometne površine namenjene hoji pešcev, hoditi ob desnem robu vozišča v smeri hoje. Pešec, ki potiska ob sebi enosledno vozilo, ga mora voditi na svoji levi strani. Določba velja tudi za osebo, ki se vozi v invalidskem vozičku.

(7) Pešec mora prečkati vozišče na prehodu za pešce, če je ta oddaljen od njega manj kot 100 metrov. Pešec ne sme prečkati vozišča zunaj prehoda za pešce, če sta smerni vozišči fizično ločeni ali ju loči neprekinjena ločilna črta.

(8) Pešec mora prečkati vozišče brez ustavljanja in po najkrajši poti. Preden stopi na vozišče, se mora prepričati, če to lahko varno stori.

(9) Z globo 40 eurov se kaznuje za prekršek pešec, ki ravna v nasprotju z določbo prvega, drugega, tretjega, četrtega, šestega, sedmega in osmega odstavka tega člena in organizator skupine pešcev, ki ravna v nasprotju z določbo šestega odstavka tega člena.
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

Killermode ::

Se pravi, nikjer ne piše da ne sme teči po pločniku.

Gregor P ::

Upam, da ne razmišljaš v to smer, da bi v zakonu moral biti zapisan in ustrezno reguliran vsak gib človeka?!?8-O
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

Mare2 ::

Killermode je izjavil:

Se pravi, nikjer ne piše da ne sme teči po pločniku.


Seveda lahko teče, ampak je v tem primeru tekač. In kaj je vzročna zveza tvojega zatrjevanja s temo? Torej, kaj hočeš s tem povedati?
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

Master_Yoda ::

Kolesarji nimajo omejitve na kolesarski stezi, ker drugace bi bil tudi stevec hitrosti obvezen na vsakem kolesu. Lahko pa ti da policist da kazen zaradi "neprilagojene hitrosti" pa tudi ce pades ko se peljes 10 km/h verjetno. Ampak omejitve kot take pa ni kolikor jaz vem.
Dovie'andi se tovya sagain.

mat xxl ::

Jao, kaka razmišljanja, sedaj samo še čakam, da kdo vpraša, kaj pa če pešec enega mastnega izpusti čez zadnjico, potem to jasno pomeni, da ima "reaktivni" pogon, lahko še hodi po pločniku ???

:)

Po mojem greš lahko po pločniku samo, če peš porivaš kolo ali motor sicer pa nikakor niti z skirco ne.

Mare2 ::

mat xxl je izjavil:

J

Po mojem greš lahko po pločniku samo, če peš porivaš kolo ali motor sicer pa nikakor niti z skirco ne.

mat xxl, ti si jo pa sedaj zares spustil eno. :)
Hint: preberi malo nazaj citate predpisov.
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

reeves ::

Gregor P je izjavil:

... kar očitno ni res (glej zgoraj).

Kar sem že pojasnil. Skiro spada pod 5. odstavek. Miniaturno motorno vozilo, ki presega hitrost pešca. Je skiro mogoče kaj drugega?

https://www.dnevnik.si/1042883623
https://www.zurnal24.si/slovenija/upora...
https://www.24ur.com/novice/slovenija/c...

Gregor P je izjavil:


Lepo piše, kje sme voziti (pločniki, kolesarske poti itd.) in kje ne (kolesarske steze); kot rečeno naša zakonodaja pozna razliko med kolesarko potjo in stezo (pravilnik o kolesarskih površinah).

Lepo piše:"Uporaba posebnih prevoznih sredstev, ki jih poganja motor, in ki presegajo hitrost gibanja pešcev (gokart, motorne sani, miniaturna motorna vozila ipd.), v cestnem prometu ni dovoljena."
Hint: to pomeni, da v cestnem prometu trenutno ne obstaja pot, steza, pločnik, cesta ali karkoli drugega, kjer bi bila uporaba teh vozil zakonita.

Ker pa je el. skiro nekaj, kar je dobra stvar ni nikomur v interesu, da bi zadeve dejansko sankcionirali policisti ignorirajo ta 5. odstavek in jih tretirajo po prvem pa še to ne v celoti, ker drugače bi se lahko vozil samo s hitrostjo pešca.

Gregor P je izjavil:

Sem skoraj prepričan, da imamo pravila za tovrstne težave.

Seveda imamo pravila. Določena vozila so prepovedana. Ampak pravila je vedno mogoče tudi kršiti. Za tank je nekako logično, da bo prepovedan, za skiro pa to trenutno še velja se bo pa spremenilo. Mimogrede, po večini EU so skiroji prepovedani. Šele sedaj urejajo zakone. Eni so jih že, eni jih pa še bodo.

Gregor P je izjavil:

Torej je le bolje 40 oz. polovička 20 evrov kazni kot pa 500 evrov?

Absolutno. Jaz bi na njegovem mestu isto bil samo tiho in plačal 20€.

Gregor P je izjavil:

Kdo je že rekel, da bi se on takoj pritožil?8-)

To pa v bistvu ne vem. Jaz ne in kolikor sem bral tudi nihče drug. Seveda pa vedno lahko prilepiš citat, da se ne bomo lovili ;)

Gregor P ::

reeves je izjavil:


Gregor P je izjavil:

Kdo je že rekel, da bi se on takoj pritožil?8-)

To pa v bistvu ne vem. Jaz ne in kolikor sem bral tudi nihče drug. Seveda pa vedno lahko prilepiš citat, da se ne bomo lovili ;)

Ali pa če bi ti naredil dejansko domačno nalogo in prebral komentarje na forumu, če že komentiraš:|

Groot je izjavil:


EDIT: če pa v zapisniku oziroma plačilnem nalogu piše tako, kot si navedel (ker se je oseba z električnim skirojem oz. s posebnim prevoznim sredstvom peljala po kolesarski stezi), pa je obrazložitev napačna in bi se prijatelj lahko pritožil.
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

reeves ::

Gregor P je izjavil:


Ali pa če bi ti naredil dejansko domačno nalogo in prebral komentarje na forumu, če že komentiraš:|

Ah, ja. Bralno razumevanje ti dela težave. Sem sumil že prej.

@Groot je napisal, da:"bi se prijatelj lahko pritožil" in ne, da bi se on takoj pritožil.

Za nekatere je to velika razlika in zato jaz tega nisem povezal s tvojim vprašanjem:"Kdo je že rekel, da bi se on takoj pritožil?"

Gregor P ::

Si pa trd vidim:P

... dejansko je napisal večkrat, da bi se pritožil, ampak ti očitno nisi bil sposoben prebrati niti enkrat ... toliko o bralnem razumevanju>:D

Groot je izjavil:

Kot sem rekel, če bi sam dobil takšno kazen bi se že iz principa pritožil.
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

Mare2 ::

Gregor P je izjavil:

nato pa, da je dovoljeno pa pločnikih itd.



Sem videl, kako je policaj obdeloval enega skiroista, ker je vozil po pločniku, v napačno smer.

Nisem pa prišel firbcat, kaj je bilo narobe, če sploh. Torej, ali je bilo narobe, ker je vozil v nasprotno smer kot vozila sicer vozijo po cesti ali kaj drugega. Če sploh.
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

reeves ::

Gregor P je izjavil:

Si pa trd vidim:P

... dejansko je napisal večkrat, da bi se pritožil, ampak ti očitno nisi bil sposoben prebrati niti enkrat ... toliko o bralnem razumevanju>:D

Groot je izjavil:

Kot sem rekel, če bi sam dobil takšno kazen bi se že iz principa pritožil.

Ja zakaj pa nisi tega citata že prej prilepil in bi se izognila vsemu lovljenju??? Pa še prosil sem te zanj. Zakaj najprej napačnega? Ker ga nisi razumel ;)

Sedaj seveda ne oporekam temu, da je @Groot rekel, da bi se on pritožil.
Še vedno se pa sprašujem zakaj si to sploh spraševal mene? Zakaj ne njega?

Ampak, ok to se zmenita vidva. Mene zanima, ali je kolega dobil kazen samo ker se je vozil po kolesarski s skirojem (ker se jaz vsak dan) ali je bil udeležen v omenjeni nesreči.

Mare2 ::

reeves je izjavil:

Mene zanima, ali je kolega dobil kazen samo ker se je vozil po kolesarski s skirojem (ker se jaz vsak dan) ali je bil udeležen v omenjeni nesreči.


Po pločniku pojdi. :)

EDIT: So pa pločiki še bolj z*ebani kot kolesarske steze. :)
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mare2 ()

Mare2 ::

Zanimiva je defincija za kolo:

13. kolo je enosledno ali dvosledno vozilo z najmanj dvema kolesoma, ki ga poganja voznik z lastno močjo ali s pomočjo pomožnega motorja, s katerim lahko doseže hitrost največ 25 km/h;

https://zakonodaja.com/zakon/zprcp/3-cl...
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

kuglvinkl ::

Ko peljem za bump nor, mi naredi shutdown. Kaze na nek manjko stika... se komu to?
Your focus determines your reallity

Gogyto ::

kuglvinkl je izjavil:

Ko peljem za bump nor, mi naredi shutdown. Kaze na nek manjko stika... se komu to?


eeeem.... kaj? LAhko tole po slovensko napišeš, ker ne razumem, kaj si napisal. Ok, vprašanje razumem, povedni stavek je kritičen...

kuglvinkl ::

Ugasne mi sredi ceste, zdi se, da najveckrat, ko zapeljem cez luknjo ali izboklino. To bi utegnilo kazati na nek slab stik ob tresenju. Se morda se komu to dogaja?
Your focus determines your reallity

Zgodovina sprememb…

Killermode ::

kuglvinkl je izjavil:

Ugasne mi sredi ceste, zdi se, da najveckrat, ko zapeljem cez luknjo ali izboklino. To bi utegnilo kazati na nek slab stik ob tresenju. Se morda se komu to dogaja?

Ker model iz kterga leta?

Gregor P ::

reeves je izjavil:

Gregor P je izjavil:

Si pa trd vidim:P

... dejansko je napisal večkrat, da bi se pritožil, ampak ti očitno nisi bil sposoben prebrati niti enkrat ... toliko o bralnem razumevanju>:D

Groot je izjavil:

Kot sem rekel, če bi sam dobil takšno kazen bi se že iz principa pritožil.

Ja zakaj pa nisi tega citata že prej prilepil in bi se izognila vsemu lovljenju??? Pa še prosil sem te zanj. Zakaj najprej napačnega? Ker ga nisi razumel ;)

Sedaj seveda ne oporekam temu, da je @Groot rekel, da bi se on pritožil.
Še vedno se pa sprašujem zakaj si to sploh spraševal mene? Zakaj ne njega?

Ampak, ok to se zmenita vidva. Mene zanima, ali je kolega dobil kazen samo ker se je vozil po kolesarski s skirojem (ker se jaz vsak dan) ali je bil udeležen v omenjeni nesreči.

LOL dejansko tebe sploh ni noben nič vprašal, si se kar sam javil k besedi, ampak pustimo sedaj tvoje težave s funkcionalno (ne)pismenostjo in gremo nazaj k temi.

reeves je izjavil:

Gregor P je izjavil:

Kdo je že rekel, da bi se on takoj pritožil?8-)

To pa v bistvu ne vem. Jaz ne in kolikor sem bral tudi nihče drug. Seveda pa vedno lahko prilepiš citat, da se ne bomo lovili ;)


Kot že večkrat rečeno (v tej temi), je voznik e-skiroja kazen prejel le zato, ker je prišlo do nesreče (na prehodu ga je zbil avto) in je policist pač moral vsem potalati ustrezne kazni. Takrat je policist dejal, da če bi peljal (se vozil, ne le potiskal ob sebi) po prehodu za pešce (s pločnika) kazni ne bi prejel; ker se je pa pripeljal po kolesarski stezi pa je storil prekršek ... kar bi mimogrede že vedel, če bi bral komentarje v tej temi:|
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

Gogyto ::

kuglvinkl je izjavil:

Ugasne mi sredi ceste, zdi se, da najveckrat, ko zapeljem cez luknjo ali izboklino. To bi utegnilo kazati na nek slab stik ob tresenju. Se morda se komu to dogaja?


Hmmm, ne. Se mi še ni zgodilo do sedaj.
Ja, na tvojem mestu bi najprej preveril kabel. Snemi krmilo, pa poglej tiste spojke sam, za začetek... Očitno je res kaj s kontakti.

Kekec ::

Zagotovo kontakt nekje.

kuglvinkl ::

Gogyto je izjavil:

kuglvinkl je izjavil:

Ugasne mi sredi ceste, zdi se, da najveckrat, ko zapeljem cez luknjo ali izboklino. To bi utegnilo kazati na nek slab stik ob tresenju. Se morda se komu to dogaja?


Hmmm, ne. Se mi še ni zgodilo do sedaj.
Ja, na tvojem mestu bi najprej preveril kabel. Snemi krmilo, pa poglej tiste spojke sam, za začetek... Očitno je res kaj s kontakti.


Katere spojke mislis? Dol pri kolesu?
Your focus determines your reallity

reeves ::

Gregor P je izjavil:

LOL dejansko tebe sploh ni noben nič vprašal, si se kar sam javil k besedi, ampak pustimo sedaj tvoje težave s funkcionalno (ne)pismenostjo in gremo nazaj k temi.

Citiral si mene. Koga si pa potem spraševal tole:

Gregor P je izjavil:

reeves je izjavil:

To kar piše v nalogu je neumnost. Po drugi strani pa če bi policist ravnal v skladu z zakonom, bi skiro zaplenil in dal 500€ kazni.

Torej je le bolje 40 oz. polovička 20 evrov kazni kot pa 500 evrov? Kdo je že rekel, da bi se on takoj pritožil?8-)

Svašta ;((;((

Gregor P je izjavil:

Kot že večkrat rečeno (v tej temi), je voznik e-skiroja kazen prejel le zato, ker je prišlo do nesreče (na prehodu ga je zbil avto) in je policist pač moral vsem potalati ustrezne kazni. Takrat je policist dejal, da če bi peljal (se vozil, ne le potiskal ob sebi) po prehodu za pešce (s pločnika) kazni ne bi prejel; ker se je pa pripeljal po kolesarski stezi pa je storil prekršek ... kar bi mimogrede že vedel, če bi bral komentarje v tej temi:|

Ne vem ali ne bereš ali ne razumeš. Po moje oboje, drugače ne bi mislil, da sem jaz napisal, da bi se pritožil in sploh mene vlekel v te pritožbe in prišel na idejo, da ne vem za prekršek kljub temu, da sem lepo povedal:

reeves je izjavil:

Me zanima katere člene zakona je policist navedel v zapisniku.


Žal pa jaz s toliko nepismenimi ne morem komunicirati zato bom debato s tabo kar zaključil.

Mare2 je izjavil:

Po pločniku pojdi. :)

EDIT: So pa pločiki še bolj z*ebani kot kolesarske steze. :)

Na pločnikih je treba počasi, potem pa skiro nekako izgubi svoj pomen.
Za lepo počasi voziti po pločnikih je kaj takega:
http://www.invalidskivozicek.si/e-trgov...

kuglvinkl je izjavil:

Ko peljem za bump nor, mi naredi shutdown. Kaze na nek manjko stika... se komu to?

Radi odstopijo kakšni kontakti na bateriji.

Gogyto ::

kuglvinkl je izjavil:

Gogyto je izjavil:

kuglvinkl je izjavil:

Ugasne mi sredi ceste, zdi se, da najveckrat, ko zapeljem cez luknjo ali izboklino. To bi utegnilo kazati na nek slab stik ob tresenju. Se morda se komu to dogaja?


Hmmm, ne. Se mi še ni zgodilo do sedaj.
Ja, na tvojem mestu bi najprej preveril kabel. Snemi krmilo, pa poglej tiste spojke sam, za začetek... Očitno je res kaj s kontakti.


Katere spojke mislis? Dol pri kolesu?


Ja. Pa tiste v balanci, ko snameš balanco... In, kot je reeves napisal - pri bateriji...

kuglvinkl ::

Pa to nej bi jaz resil? :)

V balanci ze, da bi sel pa baterije razkopavat, se pa ne vidim. Je ze kdo uveljacljal garancijo pri prodajalcu pri nas, Big Bang?
Your focus determines your reallity

Zgodovina sprememb…

Gogyto ::

Ehh, če maš še garancijo pa itak nimaš kej razmišljat. Nesi na servis in naj oni pogledajo.

kuglvinkl ::

Seveda, 30 dni bom brez, to.je edino kar me ovira pri tem... :).
Your focus determines your reallity

Mare2 ::

kuglvinkl je izjavil:

Ugasne mi sredi ceste, zdi se, da najveckrat, ko zapeljem cez luknjo ali izboklino. To bi utegnilo kazati na nek slab stik ob tresenju. Se morda se komu to dogaja?

Uporabljaš original gume z zračnico ali polne gume?
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

kuglvinkl ::

A.
Your focus determines your reallity

Zgodovina sprememb…

gdjv ::

Ve kdo za koga, ki bi menjal zadnjo zračnico na M365, štajerska, še bolje okolica Ptuja?

Mare2 ::

kuglvinkl je izjavil:

Pa to nej bi jaz resil? :)

V balanci ze, da bi sel pa baterije razkopavat, se pa ne vidim. Je ze kdo uveljacljal garancijo pri prodajalcu pri nas, Big Bang?
r
Pogledaš v garancijski list, kdo je serviser. Vprašaš, če ga lahko pripelješ na določen dan?

Jaz sem tudi kupil PRO-ja v Sloveniji, pa mi niso dali garancijskega lista. :(

Zaenkrat še nisem rabil, niti za gume. Edino kar sem, sem malo bolj zategnil vijake na prednji štangi pri prepogibu za zložit. Nič se nima lufta. Dela kot mora. Potrkam. :)
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

reeves ::

Pooblaščeni serviser je Robotix d.o.o. iz Ribnice (info@robbo.si), ki je tudi pooblaščeni uvoznik.
Lahko se ga pelje tja ali v Big Bang. Žal (oz. na srečo) nimam izkušenj z uveljavljanjem garancije v Big Bangu.

kuglvinkl ::

Thnx!
Your focus determines your reallity

c00L3r ::

gdjv je izjavil:

Ve kdo za koga, ki bi menjal zadnjo zračnico na M365, štajerska, še bolje okolica Ptuja?

Tudi mene zanima, če se kdo na štajerskem koncu ukvarja s tem. Si poskusil kontaktirat kak servis za kolesa?

stanislavp ::

Kako želi uporabo e-skirojev urediti infrastrukturno ministrstvo?

Po predlogu nove zakonodaje bo dovoljena vožnja s posebnimi električnimi prevoznimi sredstvi, torej tudi z električnimi skiroji, na prometnih površinah za pešce in kolesarskih stezah, pri tem pa bodo morali vozniki prilagoditi hitrost vožnje površini, na kateri se gibajo.

Na površinah za pešce to pomeni hitrost pešca, na kolesarskih stezah pa je hitrost omejena na 25 km/h. Kjer teh prometnih površin ni, se bo lahko z električnimi skiroji vozilo tudi ob desnem robu ceste v naselju, kjer je najvišja dovoljena hitrost vožnje omejena na 50 km/h.

Vsa omenjena električna vozila bodo morala obvezno imeti luč spredaj in zadaj, podobno, kot velja za kolesa. Zakonsko pa bo prepovedana vožnja z električnimi skiroji, ki omogočajo vožnjo nad 25 km/h.

Električni skiroji, ki omogočajo takšne hitrosti stanejo pri slovenskih trgovcih zgolj nekaj evrov. Medtem pa proizvajalci, za ceno evrskega tisočaka, že ponujajo prave "pošasti", električne skiroje, ki omogočajo vožnjo več kot 50 km/h.

40 evrov za prehitro vožnjo med pešci

Kolesarska čelada bo obvezna le za mladoletne uporabnike posebnih električnih prevoznih sredstev. Tehnični nadzor ali celo morebitna registracija pa niso predvideni.

Voznik električnega skiroja, ki bo na površinah za pešce vozil s preveliko hitrostjo naj bi bil kaznovan le z globo 40 evrov. 500 evrov pa je predvidena globa za uporabo (pre)hitrih električnih skirojev.

zee ::

Spodobi se, da navedeš vir tvojih navedb.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

Matej_K ::

zee je izjavil:

Spodobi se, da navedeš vir tvojih navedb.

Verjetno tu RTV SLO: Pravila za uporabo električnih skirojev: "Pomanjkljiva, nepopolna in premalo natančna?"
... .. .

stanislavp ::

Tako je. Današnji članek na rtvslo.si

slott ::

Osebno sem bolj za kaznovanje kot da bi se sli obvezno registriranje s tablicam in podobno. Saj imamo izpit za kolo. Ravnajmo se po tem bo ok.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: slott ()

Ahim ::

stanislavp je izjavil:

Električni skiroji, ki omogočajo takšne hitrosti stanejo pri slovenskih trgovcih zgolj nekaj evrov.

Kateri trgovci pa so to, da jih ponujajo ze za "nekaj evrov"? :))

Matej_K ::

Ahim je izjavil:

stanislavp je izjavil:

Električni skiroji, ki omogočajo takšne hitrosti stanejo pri slovenskih trgovcih zgolj nekaj evrov.

Kateri trgovci pa so to, da jih ponujajo ze za "nekaj evrov"? :))

So popravli
Električni skiroji, ki omogočajo takšne hitrosti, stanejo pri slovenskih trgovcih zgolj nekaj sto evrov.
... .. .

Mare2 ::

Tole pa je cvetka:
Zavarovalne vinjete za e-skiroje?

Mogoča rešitev bi po njihovem mnenju lahko bila uvedba "sistema zavarovalnih vinjet", s katero bi lastnik dokazoval zavarovanje odgovornosti s posebno zavarovalno nalepko. Takšno ureditev so denimo uvedli v Nemčiji, v Švici pa so včasih imeli ta sistem za lastnike navadnih koles.
--------------

Se spomnim nalepke za motorna vozila ob tehničnih pregledih.
https://www.dnevnik.si/13499

Spet bo nekdo mastno zaslužil. :)
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

zee ::

V Singapurju so izvedli registrske oznake brez zavarovanja, vendar ne vidim kakšne spremembe. Vozniki teh vozil so še vedno večinoma objestni do amena.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.
««
23 / 53
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Elektricni skiro (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
8911047 (8258) hojnikb
»

Hitrost skiroja? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
817456 (5108) c3p0
»

Električni skuter/skiro .... (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
7824592 (4421) sds
»

Začela se je doba Xiaomija (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Android
7613229 (7643) dore2

Električni skiro- lahek, zložljiv, zmogljiv

Oddelek: Na cesti
186540 (5848) bluefish

Več podobnih tem