» »

Skiro električni

Skiro električni

Temo vidijo: vsi
««
14 / 53
»»

aborko ::

Specsi že zgledajo fino, samo kaj ko imaš zakonske omejitve hitrosti 25km/h. Pa tudi teža 32kg je že mal hudo za skiro, ponavadi se gleda tudi na prenosljivost.

kuglvinkl ::

Po cesti bi se peljal 25 ;). Nosim ga pa nikamor, doma je v garaži, v pisarni pa zraven mize. Avto je pa dovolj velik, da ga en rabim zložit.
Your focus determines your reallity

St235 ::

Karen je izjavil:

Meni je pri teh "zakonodajnih" zadevah zaskrbljujoče to kako konformni so v zadnjih 25 letih postali ljudje. 25 let nazaj nobenih čelad na biciklih in podobno, zdaj se pa zdi vsem celo pametno da bi jih na sekirce tlačili. Tisti ki ga skrbi naj da pač gor čelado, pa še ščitnike, pa povšter pod rit... ampak uzakonjat nebuloze... že tako imamo teh omejitev milijon, večina niti ne ve koliko je tega. Ampak izgleda da folk danes ne zna živet če nima milijon omejitev (osebno se ne počutim nič bolj varen s čelado na smučeh ali pa brez - to je pač stvar odločitve posameznika, ne da posiljujemo folk za vsako brezzvezno stvar). Enkrat se bo en genij spomnil da se ful Slovencev ureže s kuhinjskim nožem, pa enih 10 mrtvih na leto zaradi zabodenja s kuhinjskim nožem (domestic violence press), pa da bi bilo pametno da dovolimo samo plastične piknik nožke ker je nevarnost da se kaj zgodi precej manjša. In večini bi bilo to čisto ok.
Zadnjič sem bil na enem zboru krajevne skupnosti kjer je ena mamica želela zaščititi svojega otroka tako da bi po celi vasi nabila omejitev 30km/h. A vas 1,5km dolga... sem ji rekel naj se usede v avto pa naj se pele na en konec vasi, pa 10% pod omejitvijo vozi na drug konec vasi (če ji bo ratalo na števcu ujet 27km/h - to je toliko da analogni števec spremeni prvotno lego v povprečnem avtu), da dobi mal občutka koliko je omejitev 30. Pa da ne govorim da se je folk celo strinjal z njo (namesto da bi naučila svojega sončka kje ne sme skakat bomo zdaj vsi peš hodili).
Skratka upam da ne bo bedarij v zakonu za skiroje, ker res ne rabimo še novih omejitev kako lahko živimo in kako ne. Pač če povzročiš nesrečo s skirojem je to nevarna stvar in objektivna odgovornost, sicer je pa tvoj problem a se boš vozil ali ne, boš imel čelado in ščitnike ali ne in ostalo.


Še podpišeš, da v primeru padca/nesreče nisi upravičen do nujne medicinske pomoči, pa bo za ostalo poskrbel Darwin.

buttcrack ::

tako kot se ne rešuje pijanih za volanom, nepripetih ipd.

St235 ::

Po logiki napisani zgoraj bi točno to moral začet delat. Ukinit prometne predpise in ko je jači taj tlači. Država se po logiki nekaterih v to nima kaj umešavat.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

Gregor P ::

So države, kjer očitno to deluje :P





The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

St235 ::

stvar definicije delovanja. Definitivno deluje pri pobijanju ljudi.

List of countries by traffic-related death rate @ Wikipedia

Slovenia 9,5 mrtvih na leto na 100.000 avtomobilov
Indija 130.1 mrtvih na leto na 100.000 avtomobilov

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

metsis ::

Kar se tiče električnega skuterja. Tole se meni zdi top:

Zoom Stryder EX -elektr. skuter

-je zložljljiv in priročen, lahko ga nosiš kamorkoli

-ima dobro vzmetenje za vožnjo po robnikih, tudi ko naletiš na kakšno luknjo

-domet do 30 km in hitrost do 30 km/h

Mare3 ::

Ima kdo tiste polne gume, ki se ne morejo preluknjati za Xiaomi skiro? Kako se obnesejo, je udobna vožnja, je montaža enostavna? Katere kupiti, aliexpress ali kaj drugega?

Stokarino ::

Mare3 je izjavil:

Ima kdo tiste polne gume, ki se ne morejo preluknjati za Xiaomi skiro? Kako se obnesejo, je udobna vožnja, je montaža enostavna? Katere kupiti, aliexpress ali kaj drugega?


Imam, udobje kar precej trpi na račun solid tires, toda odtehta "garancija", da ne boš imel prazne gume ravno ko se ti bo mudilo. Montaža je peklensko delo, (sploh spredaj), treba si pripraviti orodje in pogledati tehnike na Youtubu. Dobro si je uzeti čas in si pripravi brisačo za švic (pa odstraniti disk oz. paziti da ga hitro ne deformiraš z "montirajzlom". Imaš pa tudi nekaj "servisov", ki opravijo menjavo za €€.

metsis ::

Stokarino je izjavil:

Mare3 je izjavil:

Ima kdo tiste polne gume, ki se ne morejo preluknjati za Xiaomi skiro? Kako se obnesejo, je udobna vožnja, je montaža enostavna? Katere kupiti, aliexpress ali kaj drugega?


Imam, udobje kar precej trpi na račun solid tires, toda odtehta "garancija", da ne boš imel prazne gume ravno ko se ti bo mudilo. Montaža je peklensko delo, (sploh spredaj), treba si pripraviti orodje in pogledati tehnike na Youtubu. Dobro si je uzeti čas in si pripravi brisačo za švic (pa odstraniti disk oz. paziti da ga hitro ne deformiraš z "montirajzlom". Imaš pa tudi nekaj "servisov", ki opravijo menjavo za €€.



Kaj te pneumatike se pogosto preluknajo ?
Nekje na youtubu je nekdo poročal, da se mu v enem letu enkrat ni to zgodilo. Meni osebno je ta model skiroja všeč ravno zaradi pneumatik, saj trda kolesa so muka po robnikih, asfaltu ki ni gladek, da ne govorimo o kockah ipd.

Stokarino ::

metsis je izjavil:

Stokarino je izjavil:

Mare3 je izjavil:

Ima kdo tiste polne gume, ki se ne morejo preluknjati za Xiaomi skiro? Kako se obnesejo, je udobna vožnja, je montaža enostavna? Katere kupiti, aliexpress ali kaj drugega?


Imam, udobje kar precej trpi na račun solid tires, toda odtehta "garancija", da ne boš imel prazne gume ravno ko se ti bo mudilo. Montaža je peklensko delo, (sploh spredaj), treba si pripraviti orodje in pogledati tehnike na Youtubu. Dobro si je uzeti čas in si pripravi brisačo za švic (pa odstraniti disk oz. paziti da ga hitro ne deformiraš z "montirajzlom". Imaš pa tudi nekaj "servisov", ki opravijo menjavo za €€.



Kaj te pneumatike se pogosto preluknajo ?
Nekje na youtubu je nekdo poročal, da se mu v enem letu enkrat ni to zgodilo. Meni osebno je ta model skiroja všeč ravno zaradi pneumatik, saj trda kolesa so muka po robnikih, asfaltu ki ni gladek, da ne govorimo o kockah ipd.


Čisto odvisno od "sreče" in terena kjer se voziš. Jaz sem jo predrl v 1. tednu - unlucky očitno. Kocke po centru Lj so mi no-go (une 10x10) z velikimi špranjami. Imaš modele ki so okrog 700-800 evrov z večjimi pnematikami in vzmetenjem, toda meni veliko pomeni da ga zložim in uzamem na vlak.

metsis ::

Čeprav je tudi Xiaomi malo okoren ko ga zlagaš. Mislim, da ga v gužvi na LPP malo težko rineš. Ne zdi se ravno praktičen.

Na vlak ga pa verjetno vzameš.

Tilen ::

Je trenutno na obzorju kaj boljšega (P/P), kot Xiaomi MiJia M365 PRO za cca 550 EUR?
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Gregor P ::

... morda če bi bile še kakšne vzmeti poleg, pa bi zmagali :)

... pa to z zložljivimi ročkami zgoraj pri Zoomu je tudi fino.
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Gregor P ()

buttcrack ::

metsis je izjavil:

Čeprav je tudi Xiaomi malo okoren ko ga zlagaš. Mislim, da ga v gužvi na LPP malo težko rineš. Ne zdi se ravno praktičen.

Na vlak ga pa verjetno vzameš.

meni je tudi za na vlak muka, saj je ravno malo daljši od klopi in se potem vsi zaletavajo vanj - samo še čakam da kdo pade. da o ročkah sploh ne govorim...

Tilen ::

Stokarino je izjavil:

metsis je izjavil:

Stokarino je izjavil:

Mare3 je izjavil:

Ima kdo tiste polne gume, ki se ne morejo preluknjati za Xiaomi skiro? Kako se obnesejo, je udobna vožnja, je montaža enostavna? Katere kupiti, aliexpress ali kaj drugega?


Imam, udobje kar precej trpi na račun solid tires, toda odtehta "garancija", da ne boš imel prazne gume ravno ko se ti bo mudilo. Montaža je peklensko delo, (sploh spredaj), treba si pripraviti orodje in pogledati tehnike na Youtubu. Dobro si je uzeti čas in si pripravi brisačo za švic (pa odstraniti disk oz. paziti da ga hitro ne deformiraš z "montirajzlom". Imaš pa tudi nekaj "servisov", ki opravijo menjavo za €€.



Kaj te pneumatike se pogosto preluknajo ?
Nekje na youtubu je nekdo poročal, da se mu v enem letu enkrat ni to zgodilo. Meni osebno je ta model skiroja všeč ravno zaradi pneumatik, saj trda kolesa so muka po robnikih, asfaltu ki ni gladek, da ne govorimo o kockah ipd.


Čisto odvisno od "sreče" in terena kjer se voziš. Jaz sem jo predrl v 1. tednu - unlucky očitno. Kocke po centru Lj so mi no-go (une 10x10) z velikimi špranjami. Imaš modele ki so okrog 700-800 evrov z večjimi pnematikami in vzmetenjem, toda meni veliko pomeni da ga zložim in uzamem na vlak.


Katere modele si imel v mislih?
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

reeves ::

Tilen je izjavil:

Je trenutno na obzorju kaj boljšega (P/P), kot Xiaomi MiJia M365 PRO za cca 550 EUR?

To pa tudi mene zanima. Trenutno mi najbolj diši M365 Pro, ampak če je kateri boljši me ne moti.

Ker kupujem na obroke, kakšne so kaj izkušnje z Robbo.si in njihovim obročnim nakupom Leanpay?

Stokarino ::

buttcrack je izjavil:

metsis je izjavil:

Čeprav je tudi Xiaomi malo okoren ko ga zlagaš. Mislim, da ga v gužvi na LPP malo težko rineš. Ne zdi se ravno praktičen.

Na vlak ga pa verjetno vzameš.

meni je tudi za na vlak muka, saj je ravno malo daljši od klopi in se potem vsi zaletavajo vanj - samo še čakam da kdo pade. da o ročkah sploh ne govorim...


Zanimivo, jaz sem na 3 različnih vlakih b.p. spravil M365 gor, kjer je prostor za kovčke. Tudi pri vlaku s kupeji.

buttcrack ::

na gomuljkah in siemensih je hitro premalo prostora, če ga daš pod noge, s tem da gleda cca 10cm preko klopi, podobno moteče so ročke. Lahko bi ga seveda dal zgoraj na odlagališče za kovčke, če ni že vse polno od turistov/študentarije. Bog ne daj da komu malo nasloniš na jakno. Pri kupejskih pa je edini problem, če prideš v kupe med zadnjimi. če že 4je sedijo notri, boš hitro trn v peti.

Dejstvo je, da je zadeva štorasta, ampak daleč od tega, da bi jo bilo težko kamorkoli spravit.

metsis ::

buttcrack je izjavil:

metsis je izjavil:

Čeprav je tudi Xiaomi malo okoren ko ga zlagaš. Mislim, da ga v gužvi na LPP malo težko rineš. Ne zdi se ravno praktičen.

Na vlak ga pa verjetno vzameš.

meni je tudi za na vlak muka, saj je ravno malo daljši od klopi in se potem vsi zaletavajo vanj - samo še čakam da kdo pade. da o ročkah sploh ne govorim...


Evo, to je ravno tisto za kar me odvrača od nakupa. živim v okolici Ljubljane in ta skiro še zmeraj ni moped pa da se z njim voziš na malo daljše razdalje. Narediš dva kroga po Ljubljani, kakšen opravek in si hitro pri 40km.

Če ga ne moreš kolikor toliko normalno vzeti na LPP ali primestni avtobus (še posebej če je gužva) potem odpade.

Pa še nekaj mimogrede. Sam rad vozim na noge, mi je v veselje, malo treninga.
Ali kdo vozi M365 na noge (mislim na malo daljše, večkilometrske razdalje)?
Ima poličko dvignjeno od tal in ne vem kako se obnese v praksi z njim voziti brez baterije.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: metsis ()

Gregor P ::

Če je baterija prazna, se z njim ne voziš:D Sicer pa se sam vozim na cca 8-10km (2x4-5km) dnevne razdalje brez težav; sem pa delal tudi že po cca 20 km dnevno; polnim ga pa običajno prek noči.
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Gregor P ()

zee ::

Ali kdo vozi M365 na noge (mislim na malo daljše, večkilometrske razdalje)?


Meni so prav v tej temi rekli, da je izvedljivo, vendar ne najbolj prijetno in priporočljivo za na dolge proge.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

St235 ::

Ali kdo vozi M365 na noge (mislim na malo daljše, večkilometrske razdalje)?


Če banaliziram je to izvedljivo tudi z avtom. Daš nogo ven in poganjaš :)

Tri ključne zadeve zakaj je to bolj kot ne no go, razen v sili:

Teža skiroja
Previsoka ploščad
Zviranje elektromotorja

Torej ja, če ti crkne baterija 500m od hiše pač pririneš domov. Da bi tako prevozil 10km je pa malo nerealno.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

Killermode ::

Se popolnoma strinjam.
Ko so mi šli kontakti na bateriji, sem se poganjal slab kilometer, obupal in klical prevoz.
Ni nemogoče je pa mučno in daleč od primerjave z navadnimi skiroji za poganjat.

PARTyZAN ::

Če vam je skiro preokoren za na vlak/avtobus vam še vedno preostane e-skate, katerega imaš vedno in povsod brez problema s sabo.

metsis ::

Killermode je izjavil:

Se popolnoma strinjam.
Ko so mi šli kontakti na bateriji, sem se poganjal slab kilometer, obupal in klical prevoz.
Ni nemogoče je pa mučno in daleč od primerjave z navadnimi skiroji za poganjat.


jaz sem se v Big Bangu probal voziti na noge (par metrov znotraj poslopja) z ES2 GREY SEGWAY. Res da ima težko krmilo in drog ker je notri baterija, a nisem imel občutek, da bi elektromotor zaustavljal, tudi spodnja polica za noge ni pretirano dvignjena.

Vprašanje pa, kako je zunaj na asfaltu po robnikih in cestnih luknjah.

St235 ::

jaz sem se v Big Bangu probal voziti na noge (par metrov znotraj poslopja) z ES2 GREY SEGWAY. Res da ima težko krmilo in drog ker je notri baterija, a nisem imel občutek, da bi elektromotor zaustavljal, tudi spodnja polica za noge ni pretirano dvignjena.

Saj je simple probat. Se odrineš in vidiš koliko časa električni skiro rabi, da se ustavi. Ponoviš vajo z navadnim skirojem. Po mojih izkušnjah je razlika drastična.

Cange ::

Skiro z baterijo v drogu za bilanco:
8-10 celic bi šlo v višino, za računanje jih bo 9.

9x Li-ion 26650 5000mAh = 166.5Wh
9x3 Li-ion 16650 2500mAh = 249.75Wh
9x3 Li-ion 18650 3600mAh = 359.64Wh

metsis ::

Eden od teh ki zlozeni ne izgledajo pretirano okorni in jih je lahko mogoce prenasati po avtibusih in na vlak bi znal biti;XP9757A ČRN EL. SKIRO XPLORE
https://www.bigbang.si/elektricni-skiro...

Rocke se zmeram strlijo a se mi zdi manj robusten in neroden od ES 2

metsis ::

Ima ta model napihljiva kolesa, tako da je vožnja bolj tekoča.
Ne obstaja pa nobena recenzija za ta model. Nič, karkoli vpišeš v iskalnik, samo rezultati v slovenščini.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: metsis ()

metsis ::

Horizon electric scooter
https://electrek.co/2019/07/01/review-h...

-hiter
-z dometom 32-40 km
-enostavno zložljiv, prenosljiv- zasede malo prostora
-z dobrim vzmetenjem
-spred kolo-zrak, zadaj-plastika

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: metsis ()

tomy5 ::

metsis je izjavil:

Ima ta model napihljiva kolesa, tako da je vožnja bolj tekoča.
Ne obstaja pa nobena recenzija za ta model. Nič, karkoli vpišeš v iskalnik, samo rezultati v slovenščini.


Xplore je Slo znamka, drugje ni naprodaj

PARTyZAN ::

Xplore je samo branded kitajska roba.

tomy5 ::

PARTyZAN je izjavil:

Xplore je samo branded kitajska roba.

Xplore je slo blagovna znamka, prodajana samo v slo in ex yu, zato ni pod tzo znamko testov v cn/eng.

Vsi so pa made in cn

metsis ::

Pogledal sem si review od modela: Kugoo S1




Človek je imel precej dela zaradi površne izdelave. Moral je s silikonom obdelati vse razpoke kjer bi prišla voda hitro notri in verjetno poškodovala v doglednem času elektroniko.

Kitajsko robo ne bi vse v isti koš metal. Xiaomi M365 naj bi bil kvalitetno narejen, je eden najbolj prodajanih in popularnih skirojev.

Kaj pričakovati od tega xplore?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: metsis ()

St235 ::

metsis je izjavil:

Horizon electric scooter
https://electrek.co/2019/07/01/review-h...

-hiter
-z dometom 32-40 km
-enostavno zložljiv, prenosljiv- zasede malo prostora
-z dobrim vzmetenjem
-spred kolo-zrak, zadaj-plastika


In dobavljivost v EU?

metsis ::

Kugoo S1 menjava kolesa

Mare3 ::

Meni je na Xiaomi m465 počila guma po 3 dneh haha. Ubistvu sem ga dva dni vozil, posodil bratu za en dan in jo je preluknjal. Zapeljal čez kos stekla ki ga ni videl in je šla. Gume so zelo tanke in sem se kar pošteno namučil da sem našel najlažji način za menjavo. Naročil takoj tiste trde ki se ne preluknjajo. Vseeno bolje potrpeti malo tresljajev kot reskirati 10km stran od doma da zapeljem čez kakšen oster predmet in adijo :) Bomo pa videli koliko se bom namučil da jih spravim gor in če mi bo sploh uspelo.

ToniT ::

Sam sem imel 3 krat predrto gumo na Xiaomi m365. Moram povedati, da je kar komplicirano menjavati gume. Potrebuješ kovinske montirke, ker so plastične prešvoh. Zdaj pa sem gume napolnil s peno in zadnjih 500 km ni več problema. Skupaj sem od novega leta prevozil 800 km.

metsis ::

Kaj je pa tole eden:
LANGFEITE L8 20.8Ah 48V 800W*
https://www.banggood.com/LANGFEITE-L8-2...

Stokarino ::

Takih mašin okoli tisočaka je kar precej, zagotovo najbolj udobno, hitro vendar pa trpi priročnost. Hitro so 20kg++

metsis ::

Stokarino je izjavil:

Takih mašin okoli tisočaka je kar precej, zagotovo najbolj udobno, hitro vendar pa trpi priročnost. Hitro so 20kg++


Če ni nobene revizije, neznana znamka, bog ve kaj dobiš. S kodo se sicer da dobiti zelo znižano.


Še en model je:
E-TWOW BOOSTER
https://www.green2go.si/booster-plus-slo
https://www.etwow.si/proizvodi/booster-v

buttcrack ::

na m365 se mi je drog malce zrahlal... se ga da malo priviti ali je edina rešitev tist naprintan vložek?

Killermode ::

buttcrack je izjavil:

na m365 se mi je drog malce zrahlal... se ga da malo priviti ali je edina rešitev tist naprintan vložek?

Tam ko zložiš skupaj je na sredini en vijak. Do neke mere se da regulirat z tistim nato pa vložek.

buttcrack ::

a tisti imbus, ki zapira ali prav po sredini droga, za 10 ključ?

Mare3 ::

Kje se trenutno najbolj splača kupiti M365?

Invictus ::

Glede na komentarje tukaj vidim, da so novi smrtni sovražniki avtov električni skiroji.

Čeprav so bolj nevarni uporabnikov, kot drugim...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Gregor P ::

ToniT je izjavil:

Sam sem imel 3 krat predrto gumo na Xiaomi m365. Moram povedati, da je kar komplicirano menjavati gume. Potrebuješ kovinske montirke, ker so plastične prešvoh. Zdaj pa sem gume napolnil s peno in zadnjih 500 km ni več problema. Skupaj sem od novega leta prevozil 800 km.

To je očitno res odvisno od sreče in terena, pa najbrž stanja gume ob prevzemu; sam na primer v vseh teh mesecih nisem še imel težav, pa sem tudi prevozil prek 1000 km. Imam pa še dve gumi na zalogi (sem naročil paket z gumami).
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

Killermode ::

Gregor P je izjavil:

ToniT je izjavil:

Sam sem imel 3 krat predrto gumo na Xiaomi m365. Moram povedati, da je kar komplicirano menjavati gume. Potrebuješ kovinske montirke, ker so plastične prešvoh. Zdaj pa sem gume napolnil s peno in zadnjih 500 km ni več problema. Skupaj sem od novega leta prevozil 800 km.

To je očitno res odvisno od sreče in terena, pa najbrž stanja gume ob prevzemu; sam na primer v vseh teh mesecih nisem še imel težav, pa sem tudi prevozil prek 1000 km. Imam pa še dve gumi na zalogi (sem naročil paket z gumami).

Sam sem tudi hmalu zamenjal zadnjo gumo za trdo brez zračnice. Sprednjo pa redno preverjam da je dovolj napolnjena.
««
14 / 53
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Elektricni skiro (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
8911046 (8257) hojnikb
»

Hitrost skiroja? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
817456 (5108) c3p0
»

Električni skuter/skiro .... (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
7824590 (4419) sds
»

Začela se je doba Xiaomija (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Android
7613229 (7643) dore2

Električni skiro- lahek, zložljiv, zmogljiv

Oddelek: Na cesti
186540 (5848) bluefish

Več podobnih tem