» »

Skiro električni

Skiro električni

Temo vidijo: vsi
««
10 / 53
»»

tomy5 ::

freesty je izjavil:

Sem se vozil s polnimi gumami, obcutek cisto drugacen. Bolj se seveda cutijo vse anomalije na cesti, gre pa tudi dosti hitreje. Glede dometa se ne vem :)


In več tresljajav, posledično boš hitro obrabil zglobe in zelo verjetno povzročil tudi hladne spoje med celicami baterij - skiro bo komaj še delal.
Odsvetujem trde gume, pa tudi garancijo izgubiš z njimi.

joze67 ::

NE OBSTAJA NIKAKRŠNA POSEBNA OMEJITEV HITROSTI ZA KOLESARJE ALI NA KOLESARSKI STEZI

mailer je izjavil:

Če je govora o kolesarskih stezah je omejitev 25km/h, na cesti je omejitev enaka ostalim vozilom.
Prvi del povedi ni resničen, drugi je. Omejitve določa zakon (ZPrCP), ne pa naključni članki na naključnih portalih.

Gregor P je izjavil:

25 km/h je v bistvu maksimalna hitrost za kolesarje, za skiroje pa piše: "ne sme preseči največje hitrosti, s kakršno se lahko gibljejo pešci". Morda bi lahko šel v interpretacijo, da tehnično gledano ima sicer skiro lahko tudi višjo hitrost, ampak jo v prometu nikoli ne sme uporabiti oz. voziti hitreje od največje hitrosti, s kakršno se lahko gibljejo pešci (je to mišljeno maksimalno pri teku 44-45 km/h?).

ZPrCP, 3. člen (pomen izrazov)

25. »pešec oziroma peška (v nadaljnjem besedilu: pešec)« je oseba, udeležena v cestnem prometu, ki hodi po cesti, pri tem pa lahko vleče ali potiska vozilo, ali se premika z invalidskim vozičkom s hitrostjo pešca ali tak voziček potiska, in oseba, ki uporablja za gibanje drugo prevozno sredstvo, ki po tem zakonu ni vozilo;
Hodi, ne teče.

Gregor P ::

Torej praviš je omejitev 5 km/h?
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

joze67 ::

Za posebna prevozna sredstva (v smislu ZPrCP, 3. člen, 30. alineja 1. odstavka) - ja. (Verjetno je zakon potreben osvežitve, ampak ta hip je tako.)

freesty ::

tomy5 je izjavil:

freesty je izjavil:

Sem se vozil s polnimi gumami, obcutek cisto drugacen. Bolj se seveda cutijo vse anomalije na cesti, gre pa tudi dosti hitreje. Glede dometa se ne vem :)


In več tresljajav, posledično boš hitro obrabil zglobe in zelo verjetno povzročil tudi hladne spoje med celicami baterij - skiro bo komaj še delal.
Odsvetujem trde gume, pa tudi garancijo izgubiš z njimi.


Mogoce nisi spremljal debate. Mislil sem napolnjene zracnice, ne pa polni tip gume, ki ga ne rabis pumpat. :)
http://www.youtube.com/watch?v=5hfYJsQAhl0

barakus ::

Pa dobro, ali ne obstaja nek predpisan tlak za zračnice s strani proizvajalca?

ToniT ::

Obstaja. Mene je prodajalec opozoril, da naj preverim tlak v gumah pred prvo uporabo, ker gume sicer na prvi pogled zgledajo trde, vendar so premalo napolnjene in hitro spustijo dušo, kar sem tudi napisal zgoraj.
Predpisani tlak je 50 psi (3,4 bar) pri hladni gumi.

predi ::

joze67 je izjavil:

NE OBSTAJA NIKAKRŠNA POSEBNA OMEJITEV HITROSTI ZA KOLESARJE ALI NA KOLESARSKI STEZI
Seveda obstaja omejitev in to vedno (tista, ki velja za motorna vozila). Obstajajo pa druge izjeme - recimo za vozila, ki jih ne žene človeška moč in nimajo blokade na 25 km/h. Ta na kolesarski stezi sploh biti ne smejo (kaj šele na pločniku).

Trenutno za električne skiroje velja sledeče:

30. »posebna prevozna sredstva« so invalidski vozički, otroška prevozna sredstva ter športni pripomočki in naprave, ki omogočajo gibanje, hitrejše od hoje pešca, kot so: skiro, kotalke, rolke, rolerji, smuči, sanke, otroško kolo, monokolo, motorne sani, miniaturna motorna vozila, gokart in po namenu uporabe podobna prevozna sredstva, ki niso vozila po zakonu, ki ureja motorna vozila;
ZPrCP, 3. člen
Motorna vozila ureja ZMV-1 in nikjer ne omenja električnih skirojev (glej 3. člen).

(5) Uporaba posebnih prevoznih sredstev, ki jih poganja motor, in ki presegajo hitrost gibanja pešcev (gokart, motorne sani, miniaturna motorna vozila ipd.), v cestnem prometu ni dovoljena. Izjemoma je dovoljena uporaba motornih sani v cestnem prometu, če je to potrebno za reševanje človeških življenj ali premoženja, preprečitev ali odpravo velike materialne škode ali odpravo posledic onesnaženja okolja. V takih primerih sme v skladu s prometnimi pravili, ki se uporabljajo za vožnjo motornih vozil, upravljati motorne sani oseba, ki sme voziti motorno vozilo.
ZPrCP, 97. člen
Vsi električni skiroji, ki sem jih do sedaj zasledil v prometu, so presegali hitrost gibanja pešca.

NooB ::

Macketina je izjavil:

Ocitno bo to zacasna resitev, vmes pa narocim dele. Moj je Chinese version in ni bilo nic prilozeno.
Hiter check po SLO trgovinah tudi pokaze da ni ravno ponudbe rezervnih delov.


Imam jaz za prodat zračnice in gume. Več info na DM. Sem pa namestil polne gume takoj, ko sem ga dobil. Do sedaj naredil 3500 km BP.
LP, JAZ

Gagarin ::

NooB je izjavil:

Macketina je izjavil:

Ocitno bo to zacasna resitev, vmes pa narocim dele. Moj je Chinese version in ni bilo nic prilozeno.
Hiter check po SLO trgovinah tudi pokaze da ni ravno ponudbe rezervnih delov.


Imam jaz za prodat zračnice in gume. Več info na DM. Sem pa namestil polne gume takoj, ko sem ga dobil. Do sedaj naredil 3500 km BP.


Katere polne? Opažaš kaj manjši range, hitrost? Si se fejst matral z montažo? Je bistveno manj udobno? To so vse opažanja z neta, kako je pri tebi?

joze67 ::

predi je izjavil:

joze67 je izjavil:

NE OBSTAJA NIKAKRŠNA POSEBNA OMEJITEV HITROSTI ZA KOLESARJE ALI NA KOLESARSKI STEZI
Seveda obstaja omejitev in to vedno (tista, ki velja za motorna vozila).
Klučna beseda: posebna. Konkretno: 25 km/h.

predi ::

joze67 je izjavil:

predi je izjavil:

joze67 je izjavil:

NE OBSTAJA NIKAKRŠNA POSEBNA OMEJITEV HITROSTI ZA KOLESARJE ALI NA KOLESARSKI STEZI
Seveda obstaja omejitev in to vedno (tista, ki velja za motorna vozila).
Klučna beseda: posebna. Konkretno: 25 km/h.
Potem pa imaš pač en "ALI" preveč v svoji trditvi.

Gregor P ::

Potem je tu še potrebno ločevati med kolesarsko stezo in kolesarsko potjo. Po slednji smeš tudi s skirojem.
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

NooB ::

Gagarin je izjavil:

NooB je izjavil:

Macketina je izjavil:

Ocitno bo to zacasna resitev, vmes pa narocim dele. Moj je Chinese version in ni bilo nic prilozeno.
Hiter check po SLO trgovinah tudi pokaze da ni ravno ponudbe rezervnih delov.


Imam jaz za prodat zračnice in gume. Več info na DM. Sem pa namestil polne gume takoj, ko sem ga dobil. Do sedaj naredil 3500 km BP.


Katere polne? Opažaš kaj manjši range, hitrost? Si se fejst matral z montažo? Je bistveno manj udobno? To so vse opažanja z neta, kako je pri tebi?


Range je večji zaradi trdote gum. Vozim se vsak dan 7km v eno smer in porabim 30% baterije. Montažo sem prepoustil profijem (Hint: Kojot Šport). Udobno seveda ni tako, kot pri zračnici ampak se navadiš, predvsem pa mi treba skrbet za zračnice. Kupil sem jih na banggood.com ...
LP, JAZ

Gagarin ::

Pa imaš one z luknjami ali čisto polne?

kuglvinkl ::

NooB je izjavil:

Gagarin je izjavil:

NooB je izjavil:

Macketina je izjavil:

Ocitno bo to zacasna resitev, vmes pa narocim dele. Moj je Chinese version in ni bilo nic prilozeno.
Hiter check po SLO trgovinah tudi pokaze da ni ravno ponudbe rezervnih delov.


Imam jaz za prodat zračnice in gume. Več info na DM. Sem pa namestil polne gume takoj, ko sem ga dobil. Do sedaj naredil 3500 km BP.


Katere polne? Opažaš kaj manjši range, hitrost? Si se fejst matral z montažo? Je bistveno manj udobno? To so vse opažanja z neta, kako je pri tebi?


Range je večji zaradi trdote gum. Vozim se vsak dan 7km v eno smer in porabim 30% baterije. Montažo sem prepoustil profijem (Hint: Kojot Šport). Udobno seveda ni tako, kot pri zračnici ampak se navadiš, predvsem pa mi treba skrbet za zračnice. Kupil sem jih na banggood.com ...


Prjatu, kolk maš kil? 30% je v obe smeri?
Your focus determines your reallity

sandmat ::

predi je izjavil:

joze67 je izjavil:

NE OBSTAJA NIKAKRŠNA POSEBNA OMEJITEV HITROSTI ZA KOLESARJE ALI NA KOLESARSKI STEZI
Seveda obstaja omejitev in to vedno (tista, ki velja za motorna vozila). Obstajajo pa druge izjeme - recimo za vozila, ki jih ne žene človeška moč in nimajo blokade na 25 km/h. Ta na kolesarski stezi sploh biti ne smejo (kaj šele na pločniku).

Trenutno za električne skiroje velja sledeče:

30. »posebna prevozna sredstva« so invalidski vozički, otroška prevozna sredstva ter športni pripomočki in naprave, ki omogočajo gibanje, hitrejše od hoje pešca, kot so: skiro, kotalke, rolke, rolerji, smuči, sanke, otroško kolo, monokolo, motorne sani, miniaturna motorna vozila, gokart in po namenu uporabe podobna prevozna sredstva, ki niso vozila po zakonu, ki ureja motorna vozila;
ZPrCP, 3. člen
Motorna vozila ureja ZMV-1 in nikjer ne omenja električnih skirojev (glej 3. člen).

(5) Uporaba posebnih prevoznih sredstev, ki jih poganja motor, in ki presegajo hitrost gibanja pešcev (gokart, motorne sani, miniaturna motorna vozila ipd.), v cestnem prometu ni dovoljena. Izjemoma je dovoljena uporaba motornih sani v cestnem prometu, če je to potrebno za reševanje človeških življenj ali premoženja, preprečitev ali odpravo velike materialne škode ali odpravo posledic onesnaženja okolja. V takih primerih sme v skladu s prometnimi pravili, ki se uporabljajo za vožnjo motornih vozil, upravljati motorne sani oseba, ki sme voziti motorno vozilo.
ZPrCP, 97. člen
Vsi električni skiroji, ki sem jih do sedaj zasledil v prometu, so presegali hitrost gibanja pešca.


polinkal si 3 random odstavke, citiral pa izjavo, ki govori o kolesarjih na kolesarski stezi. :D

again, kje je zapisana omejitev 25km/h za kolesarje?

predi ::

Ni mi v navadi, da bi double postal, zato sem združil dve temi v enem postu.

Kje trdim, da imajo kolesarji omejitev na 25km/h? Pravim, da imajo na kolesarski stezi takšno omejitev vozila z lastnim motornim pogonom, saj drugače sploh ne sodijo nanjo.

NooB ::

kuglvinkl je izjavil:



Prjatu, kolk maš kil? 30% je v obe smeri?


Nope v eno smer. Polnim ga vedno, ko lahko. Torej v službi in doma ...

Gagarin je izjavil:

Pa imaš one z luknjami ali čisto polne?


Polne. Onih z luknjami še niso imeli, ko sem jaz kupoval.
LP, JAZ

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: NooB ()

kuglvinkl ::

Kolk mas kil?
Your focus determines your reallity

kuglvinkl ::

Pubeci, obvezno pumat gume. Kick je ful boljsi. Glede ranga pa verjetno tut velja. Sam sem okol 55 psi na obe.
Your focus determines your reallity

Twixz ::

Zdravo,

se odločam za nakup električnega skiroja pa o tem nimam pojma. Preizkusil sem ga v petek in sem se zaljubil. Je poceni, ne rabi registracije (right?), ne rabiš ga tankat pa še smrdi ne. Iščem ga za:

~ 3 kilometrsko turo do službe in nazaj. Uporabljal bi ga vsakodnevno, tudi mogoče za obisk bližnje pekarne. V službi bi ga itak lahko filal.
~ 10 kilometrske ture po domači vasi.

Kil imam slabih 100 (92 - 98 kg) in tako je že 3 leta tako da se mislim da to ne bo spremenilo.

V poštev pride vse. Sicer sem preizkusil Xplore XP9751, za začetek sicer ne bi kupoval nekaj dragega, da se navadim potem pa (ob redni uporabi) seveda nabavim kaj bolj kvalitetnega.

Hvala :)

freesty ::

Pri nas dobis Xiaomi m365 za 380eur. Ima ga dosti forumasev. Pravtako je zelo razsirjen tako, da se dobijo vsi rezervni deli in podobno.
http://www.youtube.com/watch?v=5hfYJsQAhl0

mat xxl ::

kuglvinkl je izjavil:

Pubeci, obvezno pumat gume. Kick je ful boljsi. Glede ranga pa verjetno tut velja. Sam sem okol 55 psi na obe.



Kaj to pomeni v barih , ki so na pumpah ???

Dimnik ::

To je 3.8bar-a

c3p0 ::

Potem raje skuter s polnimi gumami in amortizerji?

buttcrack ::

A se še komu neki čudni maje balanca na M365? Mamo na šihtu 2 in se pri obeh tam spodaj malo čudno neki premika. Nisem ju sam sestavljal pa mi ni nič jasno.

ToniT ::

Tam imaš en vijak, ki ga vidiš spredaj. Malo ga privij (zategni)...
....

V0RT3X ::

buttcrack je izjavil:

A se še komu neki čudni maje balanca na M365? Mamo na šihtu 2 in se pri obeh tam spodaj malo čudno neki premika. Nisem ju sam sestavljal pa mi ni nič jasno.


Verjetno rabiš kaj takega:

https://www.thingiverse.com/thing:30864...
https://www.ebay.com/itm/Xiaomi-Mijia-M...
https://www.banggood.com/0_81_21_5mm-Ru...

buttcrack ::

Preverim, tnx.

darkolord ::

Tole, kar je V0RT3X prilepil, se močno odsvetuje, ker se zaradi tega potem odlomi tisti vijak, ki služi kot tečaj.

Stokarino ::

Kako se pa tile skiroji v dežju obnašajo oziroma če te dobi ploha?

Gregor P ::

Pri "običajnem" dežju vsaj sam nisem imel težav z M365; vsekakor pa sem se preventivno izogibal vseh luž in pa močnih nalivov ipd. (ne da bi imel kakšen pravi razlog za to).
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

c3p0 ::

Ni problemov v dežju, direktno po lužah sicer ne voziš. Bolj me moti, da zadaj malo šprica vodo gor, kljub blatniku.

freesty ::

Jaz sem se peljal 5min cez kar velik naliv. Ni bilo problemov. Ker se takrat nisem odlepil vseh folij, sem eno uporabil, da sem prelepil ON/OFF gumb.
http://www.youtube.com/watch?v=5hfYJsQAhl0

mat xxl ::

Pozna , kdo iz prakse kaj takega, kako se vozi ? https://www.nasi-malcki.com/izdelek/ele...

specing ::

mat xxl je izjavil:

Pozna , kdo iz prakse kaj takega, kako se vozi ? https://www.nasi-malcki.com/izdelek/ele...


"skiro"

freesty ::

Je kdo kupil mudguard support? In ce ja, kje?

Malo mi vibrira ta zadnji blatnik pa bi rad resil, mi je pa 20eur kar dosti za ta kos plastike. Je kdo kupil kje ceneje, naredil kaj sam?
http://www.youtube.com/watch?v=5hfYJsQAhl0

mat xxl ::

specing je izjavil:

mat xxl je izjavil:

Pozna , kdo iz prakse kaj takega, kako se vozi ? https://www.nasi-malcki.com/izdelek/ele...


"skiro"


Vsekakor skirca, saj vidiš, da nima pedal !!!

Gogyto ::

Včeraj sem dobil Xiaomija 365 in sem zadovoljen z videnim. Imam pa problem, sicer ni za paničarit, ampak...
Nikakor ga ne morem povezat preko BT. Ne z osnovnim telefonovim BT, ne z aplikacijo MI home. sploh mi ne najde skiroja. Našlo mi ga je edino z Ninebot aplikacijo, tam pa mi ga ne poveže, češ da ni podprt...

ima kdo idejo, kako rešit stvar oz kaj delam narobe?
hvala

bosslipxx ::

freesty je izjavil:

Je kdo kupil mudguard support? In ce ja, kje?

Malo mi vibrira ta zadnji blatnik pa bi rad resil, mi je pa 20eur kar dosti za ta kos plastike. Je kdo kupil kje ceneje, naredil kaj sam?


Misliš
 to

to

?
slo-fishing.si

Zgodovina sprememb…

freesty ::

Nikakor nisem mogel najdit ceneje kot 15pounds. Naroceno, hvala!
http://www.youtube.com/watch?v=5hfYJsQAhl0

bosslipxx ::

Ni problema, smo tu, da si pomagamo :)
slo-fishing.si

tomy5 ::

Gogyto je izjavil:

Včeraj sem dobil Xiaomija 365 in sem zadovoljen z videnim. Imam pa problem, sicer ni za paničarit, ampak...
Nikakor ga ne morem povezat preko BT. Ne z osnovnim telefonovim BT, ne z aplikacijo MI home. sploh mi ne najde skiroja. Našlo mi ga je edino z Ninebot aplikacijo, tam pa mi ga ne poveže, češ da ni podprt...

ima kdo idejo, kako rešit stvar oz kaj delam narobe?
hvala


Si kupil novega ?

Ajnstajn` ::

kakšna je realna maksimalna hitrost pri M365 in kakšen je realni domet tega skiroja za neko spošno uporabo, če recimo damo gor 80kg? Zanima me, koliko naredite z njim tisti, ko ga mate?

se je kdo že vozil z M365 po makedamu? je to kolikor tolikor tudi ok za makedam?
//

Zgodovina sprememb…

Gogyto ::

tomy5 je izjavil:

Gogyto je izjavil:

Včeraj sem dobil Xiaomija 365 in sem zadovoljen z videnim. Imam pa problem, sicer ni za paničarit, ampak...
Nikakor ga ne morem povezat preko BT. Ne z osnovnim telefonovim BT, ne z aplikacijo MI home. sploh mi ne najde skiroja. Našlo mi ga je edino z Ninebot aplikacijo, tam pa mi ga ne poveže, češ da ni podprt...

ima kdo idejo, kako rešit stvar oz kaj delam narobe?
hvala


Si kupil novega ?


Ja. Pri Telekomu. No, prejle mi je ratalo povezat. Zjutraj sem probal M365 tools aplikacijo in ga je najdlo iz prve, potem sem naredil nekaj testne vožnje zunaj in prejle za foro še enkrat probal Mi Home in je povezalo iz prve. Sem ga pa zdajle mel v prenosnem položaju, torej, balanco zahaklano na blatnik, da bi ga nesel. Upam, da ni fora v tem, haha.

valdo ::

darkolord je izjavil:

Tole, kar je V0RT3X prilepil, se močno odsvetuje, ker se zaradi tega potem odlomi tisti vijak, ki služi kot tečaj.
???
Brez vmesnika(printanega ali guma) je ta "členek" plajtrav in zelo moteč pri vožnji,
razen če ne uporabljaš "podiranja krmila", ter zategneš vijaka na trdo zapreš zaklep navzgor in ekola - problemos nemos,
če pa ga vsak dan zlagaš skupaj, pa je skoraj nujno nekaj dati v vmesni prostor.
Imam distančnik iz 3D tiskalnika, s to dodelavo se uporabljam ~1leto in je OK, pred tem groza.
Kje si zasledil, da se lomi vijak če vstaviš "distančnik - blažilec"?
Lp

Gregor P ::

Ajnstajn` je izjavil:

kakšna je realna maksimalna hitrost pri M365 in kakšen je realni domet tega skiroja za neko spošno uporabo, če recimo damo gor 80kg? Zanima me, koliko naredite z njim tisti, ko ga mate?

se je kdo že vozil z M365 po makedamu? je to kolikor tolikor tudi ok za makedam?

Nisem meril, ampak je zagotovo hitrejši od povprečne hitrosti kolesarjev (razen ko greš v klanec, takrat pa hitrost drastično upade), torej to je do nekje 25 km/h; dnevno delam(o) po kakšnih 15 km, tudi že nekajkrat 20 km brez težav, za več pa v bistvu niti nisem še poskusil.
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

XYZW ::

Pozdravljeni,
en M365 sem naročil in plačal 20.11.2018, drugega za ženo pa 26.11.2018 in niti enega še nisem dobil. Oba imata "
Shipping Label Printed" 7.1.2019.
Ali je kdo na čakanju toliko časa, ima kdo kakšne informacije od GB supporta in kaj lahko naredim?

barakus ::

Jaz sem v enaki situaciji. Rekli so mi, da se mi javijo jutri, ko so prazniki pri njih mimo.
««
10 / 53
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Elektricni skiro (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
8911047 (8258) hojnikb
»

Hitrost skiroja? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
817456 (5108) c3p0
»

Električni skuter/skiro .... (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
7824592 (4421) sds
»

Začela se je doba Xiaomija (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Android
7613229 (7643) dore2

Električni skiro- lahek, zložljiv, zmogljiv

Oddelek: Na cesti
186540 (5848) bluefish

Več podobnih tem