» »

Ko se ti piše

Ko se ti piše

««
9 / 16
»»

jype ::

kallia je izjavil:

Lepo da priznaš da rabiš pomoč od zunaj.
Vejica ti manjka.

kallia je izjavil:

To je prvi korak k pričetku zdravljenja.
Ampak zdravljenje potrebujete bolni, jaz pa to nisem.

Samael ::

jype je izjavil:

BTW, z napačnim računom si komentiral.

Haha, ok - tole me pa je zdajle nasmejalo :)
Pa kako vztrajno se dela, da ne vidi :)
Ah, ti rjavosrajčni pobalini ... a je tako težko stati za svojimi besedami pod eno samo lastno identiteto?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Samael ()

branimirII ::

Zanikanje je pogost pojav. Prvi korak je, da si to priznas. Potem pa naprej. Jaz sem si priznal. Ta vecji bolniki pa imajo tezave in si tezko priznajo. Lazejo same sebe. Okolica itak vidi, da so bolni. To je nova bolezen. Videti sovraznika v 3/4 slotechovcev.

Samael ::

branimirII je izjavil:

Zanikanje je pogost pojav. Prvi korak je, da si to priznas. Potem pa naprej. Jaz sem si priznal. Ta vecji bolniki pa imajo tezave in si tezko priznajo. Lazejo same sebe.

Jaz sem tudi tale film gledal!!! Kaj je že naslov ...?

Pika na i ::

donvito je izjavil:

branimirII je izjavil:

Pika na i je izjavil:

Šiba riba
sem ter tja,
pes se z repom
svojim igra.

Ovca bleja,
miš beži,
Pika v senci
spet leži.

Čez ograjo
sosed kuka,
vem, o vem
želi si fuka.

Žal branči,
nič ne bo,
kar pomagaj
si z roko.

Moram priznat, da imas smisel za pisat. Ampak ne bom nasedel na tvojo pizdo. Se manj pa si ga ob tem zdrkal. Pa priporocam tudi teb, da se cimprej zglasis pri drustvu sex odvisnikov. Ti bodo pomagali. Ampak ne z kurzem.


Kakšen smisel za pisat, copy and paste zna vsak.

http://www.rtvslo.si/blog/nish/sopara-v...


TO je MOJE pisanje in ga lahko kopiram kakor in kjer mi paše! Jasno, kloniranec?

Gagatronix ::

Ne se jezit k skoduje.

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: Samael ()

Pika na i ::

Umolknil si jo
brez opozorila,
strupenjači s tem,
nadel si krila.
Naj ga pljune,
zbije
in pohodi,
po priznani,
moški metodi?


Razumno se je odločila,
kretena pač,
ne bo razbila.
Naj kar jaha
svoje vice,
zmerja
kurbe in prasice.

Najbolj zadene
odkrit prezir
in v ognju,
dnevno,
razdivjan nemir.

kuall ::

jype je izjavil:

Meni pomaga občutek, da se vsi, ki berejo forum, hihitajo, ko podjebavam naciste.

Ti pa živiš v blodnjah. S teboj se hihitajo samo zblojenci, ki so tebi podobni.
Vsi ostali se tudi hihitajo, ampak tebi, ne s teboj.
Sej to sem že napisal pa bom še enkrat, mogoče ti bo potegnilo:
Človek čuti neko nujo nekaj narediti. In potem to opraviči, kot da dela to za dobro družbe. To opravičilo rabi za svojo zavest. Zavest mu pravi: ne tega delat, ni prav. Potem pa jo prepriča s tem opravičilom.
Ti čutiš nujo podjebavat ljudi, ker so se ti ljudje zamerili v otroštvu in jih še zdaj na polno sovražiš. In potem to zajebavanje ljudi opravičuješ s tem, da družbo spreminjaš iz slabe naci v dobro levičarsko.
To je res zanimiv pojav, videl sem ga že zelo velikokrat tudi pri drugih ljudeh. Je pa zanimivo, da ga drugi ne opazijo in tudi dvomim, da me bo veliko ljudi razumelo, za kaj se gre. Lepo pa pojasnjuje zlobna in iracionalna početja. V bistvu vsa početja, ki škodijo drugim ali sebi.

Unknown_001 ::

kuall je izjavil:

jype je izjavil:

Meni pomaga občutek, da se vsi, ki berejo forum, hihitajo, ko podjebavam naciste.

Ti pa živiš v blodnjah. S teboj se hihitajo samo zblojenci, ki so tebi podobni.
Vsi ostali se tudi hihitajo, ampak tebi, ne s teboj.
Sej to sem že napisal pa bom še enkrat, mogoče ti bo potegnilo:
Človek čuti neko nujo nekaj narediti. In potem to opraviči, kot da dela to za dobro družbe. To opravičilo rabi za svojo zavest. Zavest mu pravi: ne tega delat, ni prav. Potem pa jo prepriča s tem opravičilom.
Ti čutiš nujo podjebavat ljudi, ker so se ti ljudje zamerili v otroštvu in jih še zdaj na polno sovražiš. In potem to zajebavanje ljudi opravičuješ s tem, da družbo spreminjaš iz slabe naci v dobro levičarsko.
To je res zanimiv pojav, videl sem ga že zelo velikokrat tudi pri drugih ljudeh. Je pa zanimivo, da ga drugi ne opazijo in tudi dvomim, da me bo veliko ljudi razumelo, za kaj se gre. Lepo pa pojasnjuje zlobna in iracionalna početja. V bistvu vsa početja, ki škodijo drugim ali sebi.


Niste zanimivi.
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

jype ::

kuall je izjavil:

To je res zanimiv pojav
Naci skače, naci skače,
po heimatdienst trati.
Sieg, sieg, heil, heil, heil,
po posušenoj trati.

vostok_1 ::

Jype dela nazi pesmice za otroke. How cute.
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

jype ::

Takih za odrasle naciji ne razumete.

donvito ::

Pika na i je izjavil:

donvito je izjavil:

branimirII je izjavil:

Pika na i je izjavil:

Šiba riba
sem ter tja,
pes se z repom
svojim igra.

Ovca bleja,
miš beži,
Pika v senci
spet leži.

Čez ograjo
sosed kuka,
vem, o vem
želi si fuka.

Žal branči,
nič ne bo,
kar pomagaj
si z roko.

Moram priznat, da imas smisel za pisat. Ampak ne bom nasedel na tvojo pizdo. Se manj pa si ga ob tem zdrkal. Pa priporocam tudi teb, da se cimprej zglasis pri drustvu sex odvisnikov. Ti bodo pomagali. Ampak ne z kurzem.


Kakšen smisel za pisat, copy and paste zna vsak.

http://www.rtvslo.si/blog/nish/sopara-v...


TO je MOJE pisanje in ga lahko kopiram kakor in kjer mi paše! Jasno, kloniranec?


Oprosti, lahko bi vedel, da je to tvoje in te daje samo nostalgija. :)

branimirII ::

kuall je izjavil:

jype je izjavil:

Meni pomaga občutek, da se vsi, ki berejo forum, hihitajo, ko podjebavam naciste.

Ti pa živiš v blodnjah. S teboj se hihitajo samo zblojenci, ki so tebi podobni.
Vsi ostali se tudi hihitajo, ampak tebi, ne s teboj.
Sej to sem že napisal pa bom še enkrat, mogoče ti bo potegnilo:
Človek čuti neko nujo nekaj narediti. In potem to opraviči, kot da dela to za dobro družbe. To opravičilo rabi za svojo zavest. Zavest mu pravi: ne tega delat, ni prav. Potem pa jo prepriča s tem opravičilom.
Ti čutiš nujo podjebavat ljudi, ker so se ti ljudje zamerili v otroštvu in jih še zdaj na polno sovražiš. In potem to zajebavanje ljudi opravičuješ s tem, da družbo spreminjaš iz slabe naci v dobro levičarsko.
To je res zanimiv pojav, videl sem ga že zelo velikokrat tudi pri drugih ljudeh. Je pa zanimivo, da ga drugi ne opazijo in tudi dvomim, da me bo veliko ljudi razumelo, za kaj se gre. Lepo pa pojasnjuje zlobna in iracionalna početja. V bistvu vsa početja, ki škodijo drugim ali sebi.

Zanimiva analiza. Jure a je to res? Ce bi bilo res a bi zanikal? Jaz te ne sovrazim Jure.

Zgodovina sprememb…

branimirII ::

Jure. Sumljivo molcis ze vec kot 7 ur. Ponavad odgovoris zelo hitro.

jype ::

Predolgo sem pisal z referencami opremljeno kritiko, pa me je vmes slo-tech odjavil in je šlo celo popoldne dela v franže.

Zdaj se mi pa ne ljubi še enkrat, pa bom skrajšal: Kuall nima pojma.

kuall ::

Ko zmagam v debati utihne.
Pa še takrat, ko misli, da je zmagal, si izmisli neke zblojene obtožbe.
Ali pa reče "nimaš prav, jaz imam prav" kot en 5 letni otrok.

jype ::

kuall je izjavil:

Ko zmagam v debati utihne.

kuall ::

noben ne gleda teh tvojih videov.

jype ::

kuall je izjavil:

noben ne gleda teh tvojih videov.
53,252 views

Unknown_001 ::

kuall je izjavil:

noben ne gleda teh tvojih videov.


Škoda... bikoz, to sodi pod quality content.
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

Pika na i ::

Naj traja. Naj.
Pa tudi če ne bo, ostajam. Ostajajo, za vedno, moji najljubši.
Deset zaporednih, pa tudi ni kar tako.

Rdeča, je sreča.
Čas, pa res leti.
Zato si ga moram, ukrojiti po svoje. Dokler je še čas.


Iz sezone 2008/09 se spomnim povratka Eduarda po tisti grozni poškodbi, odhoda Lehmana in prihoda Aršavina. Pa Fabregasa kot kapetana in tekme z Romo, ki se je končala 7-6 po enajstmetrovkah.
Aja, pa še poraz v FA pokalu na Wembleyu s CFC.



js, 2008
Tako to gre

Srečali so se v malem barčku na plaži, kamor so pobegnili.
Pred vročino, pred sitnimi ženami? Kdo bi vedel.

- Ej, dekle, kaj priporočaš?
Kakšno butasto vprašanje....

- Pivo?
- Ja, kako si vedela?
- Ej, jaz bi raje en miš maš. Z ledom.
Usta so se jim raztegnila v nasmeh, ko je pred njih postavila ledeno mrzlo pijačo.

- A ti je kaj vroče?
Ajao, a lahko še kaj bolj neumnega vpraša?
- Veš, morala bi biti v kopalkah.
Mhm, da bi se tvoje oči pasle po meni....
- Samo barvo pa imaš. A se ponoči sončiš? He he he
Ja, vic dneva....

Šla je za šank, da si skuha kavo. Da se umakne pred ploho slaboumnih vprašanj.
A trojica je očitno ugotovila, da bi bilo bolje, če ji sledijo.
Parkirali so se na barske stolčke.
Danes pa res ni njen dan....

- Kaj misliš, a ima tole dekle že fanta?
Ko bi se ti brigal zase, bi bilo tud fajn....
-Taka fejst punca ne more sama spat...he he he
Madonca, al so zares vsi isti tepci? Kaj te briga, kje pa s kom spim, hudiča?


Samo obrnila se je okoli, pa so bili kozarci prazni. Še eno rundo.
- A ti je že kdo rekel, da imaš lepe oči? Take, poredne?
Groza, a ta ne misli nehat? Od kje, od kod jim ideja, da ženske padamo na take traparije?
Brez domišljije. Zakaj ne vpraša, če sem včeraj gledala tekmo?

- Ej fantje, a je kdo gledal včeraj tekmo?
Ja, ne morejo skriti smeha. Se boji, da bodo popadali s stolov.

- A ti gledaš nogomet? Kateri igralec ti je pa všeč? Komu ne bi rekla ne? He he he.
Tipično moški debilizem.....
- No, daj, pa ti meni povej, kdo ti je všeč pa koga bi povaljal?
Jasno, presliši vprašanje.
Tretja runda....

- Lej, nogomet je moška igra in predmet moške debate. Ampak ti si pa meni zares všeč.
Jej, da se ne boš razpočil....

- No, pa vseeno, kakšna se vam je zdela tekma? Ni kaj, angleška liga je najboljša na svetu.
- Uuuu, a poznaš več lig? Naj te razsvetlim - najboljša je španska.
- No, zdaj ga pa že tudi ti malo biksaš. Najboljša je italijanska.
- Ej, punca ima prav. Najboljša je angleška. Man United je zakon.
- Ha ha...fantje, najboljši je Arsenal.
- Uuuuu, a so ti všeč, ker so prvi, a? Sej ne bodo dolgo.

- Pa dejte nehat. Angleška liga je živ dolgčas! Kje si pa še videl navijače, da sede pojejo in navijajo? V Italiji na TV niti ne prikazujejo Angležev - ker so taaakooo dolgočasni. Pa nič bakel, pa zastav. Ma, dolgčas.
- No, no......angleška je najboljša, tekme so vsak teden razprodane, obisk je večji kot v Italiji.
- Seveda, ko so pa stadioni tako majhni. Pa navijači..eh, pijejo pred tekmo in po njej. Kakšni so to navijači?
- Ej, fanta ne se kregat. V španski ligi je več velikih klubov kot kjerkoli drugje.
- A si na glavo padel? Kje ti vidiš velike klube?

Četra runda...
- Jah ne vem, kolk Špancev pa je v Ligi prvakov?
- Dekle, a se ti zdajle malo norčuješ? Na drugi tekmi bomo stresli tardeče. Sploh pa, če si dober v Ligi, še ni rečeno, da je zato angleška liga najboljša.
- Ja, v sanjah. So pač predobri za vas.
- Ma daj, najtežje je v Italiji. Tam so tudi najboljši trenerji. Kolk tujih trenerjev pa je kej naredilo v Italiji, a?
- Štirje se mi zdi.
- Hudiča, kako to veš? No, povej kateri.
- A tvoja prijatelja vesta, kateri štirje so?
- Hmmmmmmm.........
- Ne vesta? Čudno.
- Pustmo to.
Ja, se mi je zdelo, da bo tako.

Peta runda...
- Ej, še bivši čelsijev pride v Italijo. On že ve, da je angleška liga samo stopnica v njegovi karieri. Da kaj dosežeš v Italiji, moraš bit dober. Bolj se moraš truditi, da iz igralcev potegneš kar največ.
- Ah, v Angliji imamo najboljše. Poglej si United ali Arsenal.
- Ma daj, Arsenal vedno izpade iz LP. Brezvezniki.
- Ja seveda, ko ga pa sodniki okradejo.
- Dekle, kaj pa govoriš? Zanič so.
Je tale tip lahko še večji pokroviteljski vsevednež?

- Veš kaj, v Italiji so najboljši obrambni igralci. Da ne rečem, da imamo dva najboljša vratarja na svetu..Dido in Buffona.
- Ha ha ha...ni šans, najboljši je Casillas. Kaj vse ne brani...kar naprej se meče.
- Seveda, ker nima nobene tehnike. Še žogo težko ujame.
- Dajta mir. Cech je najboljši.
- Ti si zmešan
- No, nehajte. Lehman je najboljši.
- Ha ha ha...ti se pa res spoznaš na nogomet. A ti je všeč?

Šesta runda.....čist preveč ampak...ne, še ni dost, je še treba.
- Glej, igralci v Angliji so agresivni, igrajo umazano, favlajo ko nori. Pa dej nehej no, a je to kakšen nogomet?
- Kaj??? A se hecaš? V Španiji so taki. Zahrbtni.
- Ma dej, kakšna angleška liga...sej so ja sami tujci notr. Poglej si Arsenal.
- Kaj za hudiča, te moti Arsenal?
- Uuuuuu, a me boš natepla? Sej so čist ok, no, sam mal jim še manjka, da bi bili boljši. Še kakšen tujec...he he he.
- No ja, letos jim ne bo uspelo, mogoče pa drugo leto.
- Ja, ko prideta še dve okrepitvi...bo, bo.
- Seveda...Arsenal bo prvak!....Arsenaaaal Arsenaaaal, we're by far the greatest team the world has ever seen

- He he he....no prav, če ti tako rečeš...he he he he................dej računej tole. Naša bo spet težila.
- Jah, sej smo že navajeni a ne? Težko je življenje nas moških.

S težavo so lovili ravnotežje in objeti odšli v noč.
Ko je zaklepala vrata, ji je veter prinesel njihove besede - pravzaprav so se trudili peti - Arsenaaaal Arsenaaaal, we're by far the greatest team the world has ever seen..........

Nasmehnila se je in pomislila - pijača dela čudeže.

windigo ::

Intervju, ki ga, žal, ne bom bral v ženskih revijah in v revijah za promocijo alternativnih metod zdravljenja

Kdo ste?
Ime mi je Brane. Delujem na področju, kjer se prepletata biologija in fizika. Sem biofizik.
S čim se točno ukvarjate?
Zdravim ljudi s frekvenčno terapijo. Pacienti me kličejo kar dr. Branko. Nisem zdravnik, ampak zdravnik naravne medicine. Uradno sem zdravilec.
Kakšna je vaša izobrazba?
Doktoriral sem v Švici s področja biofizike, v Sloveniji tovrstne interdisciplinarnosti nekdaj ni bilo prav veliko. Še vedno imam tam veliko kontaktov in del leta preživim in skušam vsaj spremljati in pomagati pri razvoju tega področja tudi v akademskem svetu vendar me od vsega najbolj zanimajo tisti pravi rezultati, to pa je pomoč ljudem. In skozi leta sem pomagal že kar veliko pacientom.
Delate čudeže?
O čudežih ne bi govoril, vsak napredek in izboljšava, ko ljudje že izgubljajo upanje, je lahko veliko.
Ste znanstvenik?
Bolj praktik. Spremljam in poskušam pa aplicirati tisto, kar bi lahko ljudem pomagalo, pa se ne da zapakirati v tablete.
Sodelujete z Laboratorijem za biokibernetiko na Fakulteti za elektrotehniko ali Inštitutom za biofiziko na Medicinski fakulteti ali skupino za Medicinsko fiziko na Fakulteti za matematiko in fiziko?
Ne, ti se ukvarjajo z drugimi podoročji.
Laboratorij za biokibernetiko je dolgo preučeval vpliv električnih tokov, električnih in magnetnih polj na biološka tkiva in razvoj bolezni. Področje je morda širše, ampak se direktno dotika vašega dela. Ste v kontaktu?
Ne. Specifično s frekvenčno terapijo se ne spomnim, da bi se ukvarjali.
Frekvenčna terapija je torej alfa in omega zdravljenja bolezni z električnimi tokovi in magnetnimi polji?
Po mojem mnenju daje zelo dobre rezultate.
Zdravite tudi raka tudi v že zelo napredovalih stadijih?
Da, pokušam pomagati vsem, za katere mislim, da jim lahko.
Ste kakšnega takšnega bolnika že ozdravili?
Precej bolnikov z rakom, ki so prišli k meni, je še živih.
Tudi tistih, pri katerih prognoza ni bila preveč bleščeča?
Tudi.
Ste lahko kaj bolj konkretni?
Kot rečeno, sem bolj praktik, sam ne delam raziskav s tega področja. Delajo pa jih moji kolegi v Švici tudi z mojimi podatki.
Pri zdravljanju uporabljate t.i. "rife machine"?
Da, uporabljam sodoben frekvenčni generator, katerega predhodnika je prvi v ta namen začel uporabljati dr. Rife.
Dr. Rife je tem primeru Royal Raymond Rife, nekdanji šofer in hišnik industrialca Henrya Timkna, izumitelj Rifeovega mikroskopa?
Da. Tudi naprimer Thomas Edison je bil avtodidakt, pa imamo po njegovi zaslugi žarnice in še marsikaj.
Vendar Bacillusa X, ki naj bi po opazovanjih g. Rifea povzročal raka, znanost tud danes še ne pozna. Mnenje nekaterih pristašev frekvenčne teorije je, da je šlo za boj za prestiž v medicinskih krogih. Kaj o tem mislite vi?
Tudi Rifeovega mikrosokopa, ki je bil veliko močnejši od sodobnih laboratorijskih mikroskopov, danes nimamo več. To še ne pomeni, da jih ne bodo morda nekoč našli.
Pa naj vas vprašam nekaj drugega, kakšna je razlika med bioresonanco in frekvenčno terapijo?
V frekvencah. Princip je podoben, le da frekvenčna teorija upošteva originalna Rifeova opažanja dosežena s pogledom pod Reifovim mikroskopom, bioresonanca pa je izkustvena, s pomočjo eksperimentov poskuša ugotoviti, katere frekvence in kako delujejo. Slednje je pri raku precej težko, zato se pri frekvenčni terapiji zanašamo na Rifeova opažanja.
Se ukvarjate še s čem drugim, kot s frekvenčno terapijo?
Frekvenčna terapija seveda ni edini pristop za ohranjanje zdravja, je bolj kurativa, za ohranjanje zdravja je potrebna bolj kompleksna obravnava. Pomembna je prehrana, oksigenizacija, detoksikacija, imunostimulacija in še kaj.
Včasih ste bili ali pa ste še tudi pristaš in praktik PEAT, EFT in MDR terapij. Pa hipnoze in še česa.
Pri duševnih težavah samo s frekvenčno terapijo pogosto ne bomo dosegli rezultatov. Tudi sprememba prehrane ne bo nujno pomagala. Potrebna je celostna obravnava.
Se je pa je s spremenjenim fokusom iz frekvenčne terapije na prehrano spremenila tudi vaša izobrazba. Danes se predstavljate kot biolog, pred leti ste bili fizik, pa biofizik in biokemik. Kako je s tem?
Kot sem rekel na začetku, je moje delovanje na področju prepleta biologije in fizike. Sem biofizik.
Iz česa točno in kje ste doktorirali?
Doktoriral sem iz bioenergotehnologije na inštitutu v Švici.
Hmm ... znanost tega področja ne pozna, edini rezultati pod podobnim imenom so s področja pridelave biomase za oskrbo z energijo. Kateri inštitut je to?
To je Svetovna akademija za bioenergotehnologijo v Švici.
Ki pa seveda ni akreditirana akademska inštitucija. Je prav, da se predstavljate z akademskim doktoratom, ki pri nas, pa tudi drugje, sploh ni priznan?
Moji uspehi pri zdravljenju niso zato nič manjši.
So pa bolj slabo dokazani.
Kot sem rekel, sem le še praktik in zdravim, ne statistik in ne več raziskovalec. Da bi vas prepričal, bi rabil početi še vse kaj drugega, imeti kontrolne skupine, ki jih ne bi zares zdravil. Tega pa mi moja osebna etika in poslanstvo ne dovoljuje. Tu sem, da pomagam.
Torej nikakor ne izkoriščate naivnosti pacientov za osebne koristi?
Do pacientov imam strogo profesionalen pristop. Vprašate lahko kogarkoli.
Velja to tudi za njihove žene in včasih kmalu tudi vdove? Vemo, da kar večino moških bolnikov, ki iščejo pomoč v alternativni medicini, tja dobesedno zvlečejo njihove žene.
Ne vem, kam merite s tem vprašanjem, drugi del po mojih izkušnjah delno drži.
Da se vaš celostni pristop včasih razširi kar na družinsko terapijo, ki vključuje tudi raznovrstno tolažbo svojcev.
Tudi če bi bilo res, pa ni, je v tem kaj slabega?
Ne vem, če je tisto, kar rakavi bolnik v svojih zadnjih dneh rabi, še spremljanje afere med ženo in terapevtom.
To so zlobne govorice.
Po mojih izkušnjah ima določen del alternativnih zdravilcev kar resne osebnostne motnje, od narcisoidnosti do raznih manij, nekateri so tudi borderline, tisti, ki jih nimajo, pa so pogosto precej preračunljivi in spretni pri izkoriščanju žrtev, da ne rečem kar žleht.
A mislite, da bi s takim pristopom lahko opravljal svojo prakso skozi obdobje dvajsetih let? Da se ne bi razvedelo?
Mislite, da se ni? Da ste zadosti moderirali svoje vedenje, da je ostalo sprejemljivo?
To ni več profesionalni intervju. Morda bo bolje, da končava. Z zlobnimi govoricami se nimam veselja ukvarjati.
Razen na sodišču?
Tudi tam ne, moji rezultati govorijo bolj glasno.
Ti pa so nedokazani, anekdotični in izvirajo izključno iz vaših trditev.
Očitno ste se srečali pri pripravi tudi s pacienti, pa naj vam oni povedo. Nasvidenje.
Saj so, g. Brane, so.
Adijo.

Gagatronix ::

Aha torej bullshit. Nihce se ti ne bo zahvalil za deljenje tea bullshita.

branimirII ::

Zanimivo da temnim ljudem poskusajo vsilit kompleks manjvrednosti, ker niso beli. Azijske zenske, recimo japonke skrbno bezijo pred soncem, ker je svetla barva sinonim lepote. Kot v viktorijanskih casih v evropi. Zadnjih nekaj desetletij pa belcem vsiljujejo kompleks manjvrednosti ce niso temni, porjaveli, nimajo polnih ustnic, tetovaz kot plemena, duck face itd. Skratka vsem rasam skusajo vsilit kompleks manjvrednosti. Hudicevo delo. Zakaj? No, ce vemo da bi radi imeli svetovno drzavo kjer bodo vsem vladali je potrebno najprej vse ljudi zdruzit.

Zgodovina sprememb…

Pika na i ::

ku
kradejo zidarji
hilde
in ustal z vlik dnarja
tkt ludje tuljo
kt d b jh iz kože djal
ku gre ena stara mt
uropat pošto
j pa ploskajo
in se jm prou nč npačn n zdi krast
to poj pumen
d lohk tuj dnar u žep tvačjo
sam tist k ga nimajo
mrija kuko so se ludje sprmnil
k so še včer upil tujga nočmo sojga n damo




morda si jo poznal, s tistih drugih, tudi tebi znanih, poetskih strani.
blizu mi je bila s svojim pisanjem.
kot človeka, sva bili pa povsem različni. in je privedlo do razdora. humanosti in razumevanja do svinjarij, do hinavskega leporečja in do ljudi, ki pijejo energijo, se jaz ne zmorem iti.
njene pisarije sem imela pa vedno rada. in tako bo ostalo.
in zelo žal mi je. da je odšla.
včeraj so jo pokopali.

Pika na i ::

K sreči, nisi zrasel v zblojeno moško teslo.
Vse najboljše!

muzika je pa zame. ker.

Pika na i ::

Zdaj si pa že trapast.
Če kdo, vem jaz.
Eksperimentiranje? Da se da moške res tako z lahkoto obrnit?
Ne pozabi, milijarde besed in njihovih zvez, se poznajo.
Seveda se tudi hahljam. Ampak zdaj letiš že čez mejo. Ni več daleč do zajeba.
Prenehaj! Ubogaj!


Živahen utrip. Še v spanju se smeje.
Elegantno porivanje ne obstaja.







- Kaj bi naredil, če bi v gozdu medved napadel tvojo ženo?
- Nič! Sam jo je napadel, sam se naj brani!

Pika na i ::

Saj se spreminja. Se obvešča in osvešča. Ampak še vedno premalo.
In teorija ne deluje vedno v praksi.
In denar za izboljšave obstoječega, ostaja glavni problem.

Na Nizozemskem so že leta nazaj zgradili vas za ljudi z najhujšo obliko demence.
Ljudje se prosto gibljejo.

Denar je za ta projekt v večini prispevala država. Tudi mesečno oskrbo (6000evrov) financira.
Utopija za Slovenijo.

De Hogeweyk,Weesp

windigo ::

Tole je sicer sposojen tekst, ampak je vreden izjeme:

Dear Cynthia,

This is a very beautiful question and I am grateful that you have asked it. It seems to me, that if we love, we grieve. That's the deal. That's the pact. Grief and love are forever intertwined. Grief is the terrible reminder of the depths of our love and, like love, grief is non-negotiable. There is a vastness to grief that overwhelms our minuscule selves. We are tiny, trembling clusters of atoms subsumed within grief's awesome presence. It occupies the core of our being and extends through our fingers to the limits of the universe. Within that whirling gyre all manner of madnesses exist; ghosts and spirits and dream visitations, and everything else that we, in our anguish, will into existence. These are precious gifts that are as valid and as real as we need them to be. They are the spirit guides that lead us out of the darkness.

I feel the presence of my son, all around, but he may not be there. I hear him talk to me, parent me, guide me, though he may not be there. He visits Susie in her sleep regularly, speaks to her, comforts her, but he may not be there. Dread grief trails bright phantoms in its wake. These spirits are ideas, essentially. They are our stunned imaginations reawakening after the calamity. Like ideas, these spirits speak of possibility. Follow your ideas, because on the other side of the idea is change and growth and redemption. Create your spirits. Call to them. Will them alive. Speak to them. It is their impossible and ghostly hands that draw us back to the world from which we were jettisoned; better now and unimaginably changed.

With love, Nick.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: windigo ()

windigo ::

Te dni se mi je po dolgem času bralo in ne pisalo in sem v eni noči pogoltnil Brezbarvnega Tzukuruja Tazakija in njegova leta romanja. In se mi še vedno svaljka po glavi, čeprav bi bilo bolje, če bi šel spat.

Za Murakamija tisti, ki ga ne marajo, pravijo, da je one trick pony, da zna pisati samo eno vrsto zgodb. Kar pa ne drži. Gospod je two trick pony. Zna pisati zgodbe o osebnih travmah in soočenju z njimi, kot tudi zgodbe o kolektivnih travmah, kot so naprimer napad s sarinom na podzemski železnici v Tokiu, ali genocidno masakriranje japonske vojske v Mandžuriji. In seveda predvsem o soočenju s tem. Tako obstajajo tri vrste tistih, ki pa ga marajo:
- tisti, ki jim je všeč Norwegian Wood in ne marajo 1Q84
- tisti, ki jim je všeč 1Q84 in jih Norwegian Wood dolgočasi
- tisti, ki se klanjajo pred praktično vsem, kar napiše
Temi sta tako dve z manjšimi variacijami, v povprečju najdemo dva flasbacka na poglavje in lahko se igramo Murakami Bullshit Bingo:
 Bingo

Bingo


In tudi Tsukuri Tazaki je Bingo: Urban ennui, train stations, precocios teenager, weird sex, pobarvana in čudna imena, le jazz zadnje čase nadomešča klasika in ušesa prsi. Dogajanje kot vedno požene ženska, moda in kuhanje in trdo kuhana jajca so tokrat v drugem planu. Prav tako zlobni škratje ostajajo na preži daleč v temi finskih gozdov in zim, oziroma se držijo v ozadjih nepojasnjenih umorov, Sneguljčica in sedem škratov pa nastopajo samo kot metafora.
Ampak vsemu temu navkljub, pa še kakšni dodatni pomanjkljivosti, ki bi ji, če ne bi šlo za pisateljskega superzvezdnika in dogovrjene kratke roke, ki vsem prinašajo miljone, dober urednik stopil na prste, recimo precej enodimenzionalne ženske like, dolgočasne dialoge in digresije, ki ne vodijo nikamor, se bi bil marsikateri bralec pripravljen razprostreti na tleh pred Velikim Umetnikom, da bi ta lahkotno skočil preko in odlaufal svojo dnevno rutino. Gospod namreć zna opisovati nekatera stanja in iskanja, v katera se drugi raje ne spuščamo. In to, kot pravi zgoraj Nick Cave, ni niti najmanj enostavno. In včasih so potrebni tudi škratje in ovce in vodnjaki in mali ljudje, da lahko preneseš neko idejo, ali celo razmišljanje in občutek, kateremu bi se sicer vsi najraje kar izognili, pokrili oči in rekli: ni, ni. In ne, ni vse zlato, kar napiše, včasih je celo precej Coelhovsko, ampak pripravi pa marsikoga, da se za več dni ali celo za več tednov z empatijo in radovednostjo potopi v te ne prav prijetne teme in celo travme. V tem je mojster.
Brezbarvnega Tsukuruj Tazakiju tako na začetku njegovih dolgih let romanja brez razlage in nenadno zapustijo vsi štirje barviti prijatelji in tipa seveda skoraj pobere od hudega. Nato 16 let tava naokrog po železniških postajah, ki jih tudi gradi, preden ga ženska, ki ga ima za tretjo rezervo, kot pogoj, da ga kot tretjo rezervo tudi obdrži, brcne na pot iskanja razlogov za to. Ker bo sicer ostal čustveno hladen, kot je sicer videti ona do njega. Najbrž ni bilo mišljeno povsem tako (tukaj ostane zadeva precej odprta za različne interpretacije), ampak omenjal sem že, da zna bolj živo opisovati predvsem moške like.
Skratka knjigo se da (dokazano) prebrati v eni noči, navdušila bo tiste, ki bi jim bil všeč Norwegian Wood (ali pač karkoli Murakamijevega) in žal ni boljša od le te.

Ijus ::

ici pici drek na žlici
pička kurac joška rit
temna je ta stvar v rit
ici pici drek na lici

mnjam mnjam mnjam mnjam mnjam
super duper ga vonjam
ban mi ne uide
zato se admini jebite u dupe

haha


//k'r t'ko za nalaš. hehe. mal' jokea ne škooodiii

:D
Corpse & Mrhovina, Inc.
https://soundcloud.com/rising-night-wave
https://soundcloud.com/extus

Pika na i ::

Vedno je nekdo, ki izkorišča svoj status.
Če se reče, da gre bajta lahko samo v določeno višino, upošteva večina. Pa se najde nek bono, mu vsi zlezejo v tazadnjo in lahko gradi do zvezd.
Seveda, jasno, da si ne bi domišljali, da dobrodelnost nima svoje cene.

Če bi morala izbirati med temple pubom in crown barom, izberem vedno slednjega. Ima nekaj, česar prvi ne bo imel nikoli. Svobodo izbire. Lepši razgled. Težje karakterje.
Športno grajene riti. Dovolj prostora za pepelnike.

Objektiven obiskovalec (oh, ko bi kaj takega zares obstajalo!), bi vsekakor rekel, vsake oči imajo svojega malarja.
Subjektivnost (ki jo vsebuje večina!), pač reče - vsak berač svojo malho hvali.

Splošno prepričanje, da (pokvarjena) riba smrdi pri glavi, je napačno. Ko smrdi, smrdi vsa.

blay44 ::

:) . pogrešal sem že tvoje pisanje. Najboljša tema na forumu.
Reče pa se, da riba začne smrdeti pri glavi. Na koncu tud rep smrdi.

SimplyMiha ::

Sitemu riba smrdi, lačnemu diši.

nevone ::

:) . pogrešal sem že tvoje pisanje. Najboljša tema na forumu.


Se strinjam. Je talent. :)

o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.

windigo ::

Subjektivnost bi temu rekla smetišće, objektivni obiskovalec (a taki sploh zares obstajate?) pa reciklažni center. :D

Unknown_001 ::

windigo je izjavil:

Subjektivnost bi temu rekla smetišće, objektivni obiskovalec (a taki sploh zares obstajate?) pa reciklažni center. :D


Objektivni obiskovalec bi rekel... BUNCH OF LETTERS
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

Pika na i ::

Ko si domišljaš, da vsaka črka potrebuje specialno raziskavo,
takrat je najbolje,
da si,
lepo tiho.
Mojbog, kako zelo pameten nasvet! Si prepričana, da se nisi zmotila?
To pa ne! In kdor pravi, da se je motiti človeško, se moti!

Robotek tu robotek tam............................človek, pa vse bolj, sam.
Če je to smisel, potem pa le. Meni, je ljubše, meso. Mmmmm, diši!
Robotskopridelovalna industrija nadzornih orkestrov bi rekla - meso je mrtvo!



Če bi me vprašali, ali bi raje sedela poleg kmeta, ki je ravno prišel iz štale ali
uspešnega (khhmmm) poslovneža z vonjem po tri dni starem švicu, odgovor je jasen.
Kmet se, vsaj očitno, ne laže.

Unknown_001 ::

Tudi kmet je poslovnež.
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

Zgodovina sprememb…

  • predlagala izbris: Pika na i ()

SimplyMiha ::

Ko kmet poslovnež rata,
štala cela strada.

Unknown_001 ::

Kmetijska panoga je pač posel in tehnično gledano nisem v zmoti.
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

SimplyMiha ::

V tem smislu je vse posel.

Pika na i ::

Unknown_001 je izjavil:

Kmetijska panoga je pač posel in tehnično gledano nisem v zmoti.

Ne ni, to je hobi.

Unknown_001 ::

Pika na i je izjavil:

Unknown_001 je izjavil:

Kmetijska panoga je pač posel in tehnično gledano nisem v zmoti.

Ne ni, to je hobi.


In posel. Sicer si osel.
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

Pika na i ::

Nehaj utrujat.

SimplyMiha ::

Nič, jaz grem ajat.

Unknown_001 ::

Pika na i je izjavil:

Nehaj utrujat.


Od lufta se ne živi.

Nafta za traktor se ne zasluži sama.
Semena niso zastonj.
Gajbice, orodje itd. Tudi niso 3 of charge.
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

Zgodovina sprememb…

  • predlagala izbris: Pika na i ()

Pika na i ::

Skre T


ker doma so težke štale
in ste lačni glupe hvale
dejte se zlo poafnat
slaboumno se zabavat
dejte ornk pretiravat
skregan bit s predougim branjem
drkat nad usakim sranjem
pisat flance
ke u trikrasne
besede metat
nbenmu jasne
smilt se svetu
čakat petke
iskat enake vam zadetke
lept fotke
bit taglavni
butast mislt
daute slavni
ud puhlc
ke pu luftu letat
s pustano slino
ukol upletat
drajsat zmeri
iste štose
pusod utikat
svoje nose.
redno spremlat
prjatlov kvake
navijat zmer
za njih odplake

ko se nč vam ne zgodi
cvilt in jokat vs tiši

blay44 ::

Robotek tu, robotek tam,.......dva serviserja in dva programerja tu, pa tam.
Druščina vedno zbrana.
Kavo punca skuha, pleh pa dela naj!
««
9 / 16
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Britanskega filtra pornografije ne bo (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 )

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
447100533 (95235) Cruz
»

Velika Britanija: žrtve posilstev bodo morale policiji predati mobilne telefone (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Loža
26638810 (34360) vostok_1

Več podobnih tem