» »

Možnost zaposlitve

Možnost zaposlitve

RC37 ::

Pozdravljeni,

Zanima me, kakšne so možnosti zaposlitve programerja Assemblya (zbirnika)? Ali se mi splača ta jezik naprej učit ali ga opustim pa se odločim za kaj drugega.

smoke ::

Zdravo,

poznavanje zbirnega jezika nikoli ne škodi, ne bi pa jaz v to vložil celotne energije. Programski jezik načeloma izbereš glede na problem, zato je smiselno, da jih poznaš malo več. Največ svojega časa nameni v učenje stvari, ki jih lahko uporabiš v kateremkoli jeziku, recimo v algoritme, podatkovne strukture, ipd.

Vso srečo!

Invictus ::

Zbirnik je uporaben v zelo ozkem področju. Še embedded zadeve se programirajo že kar nekaj let v Javi in C++.

Škoda cajta.

Raje se nauči SQL.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

PARTyZAN ::

Embedded je večinoma C in ASM, šele potem boš videl C++, Javo pa mogoče na kakšnem hipsterskem crowdfunded projektu.

Problem "znanja Assemblyja" je, da se boš verjetno moral osredotočit na eno arhitekturo, kar ti močno oža možnosti za zaposlitev. Najprej pri sebi razčisti kaj te veseli, potem pa začni delat na projektih iz tega področja. Programski jeziki so orodja s katerimi dosegaš cilje, ne nekaj s čemur se hvališ na razgovorih.

Invictus ::

PARTyZAN je izjavil:

Embedded je večinoma C in ASM, šele potem boš videl C++, Javo pa mogoče na kakšnem hipsterskem crowdfunded projektu.

V asemblerju se ni programiralo že 20 let nazaj, ko sem prvič delal za embedded svet. Danes še toliko manj.

Že takrat je veljalo da so prevajalniki precej boljši od ljudi ;).

Asembler je čista specifika in danes že eksotika. Težko sploh priti na tak projekt.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

pegasus ::

Fino peglanje rutin v matematičnih knjižnicah je še vedno precej ročno delo. Potrebno poznavanje matematike, nabora ukazov posameznega procesorja in njihove cene, merjene v ipc in memory access latencah. Zabaven posel, če si take vrste oseba. In če znaš pokazati merljive razlike od uveljavljenih rešitev, ti dobra plača ne uide.

petrus ::

S tem da assembler ni nekaj, kar se lahko kar tako mimogrede naučiš.

To je nekaj za najboljše od najboljših, si tako talentiran in izgledaš kot dinozaver? Te raje COBOL. :)
stati inu obstati

napsy ::

Mislim da je dobra kombinacija C + assembly. Ce to res obvladas in ce ti je programiranje krmilnikov domace, potem sicer v Sloveniji ni veliko izbire, je pa pri tistih, ki pa so, delo zelo iskano in zelo dobro placano.

PS: ce te zanima taksno delo, mi poslji ZS
"If you die, you die. But when you live you live. There is no time to waste."

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: napsy ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Tehnik računalništva

Oddelek: Šola
396405 (4385) janezekk
»

Želim se naučiti programiranja - najbrž mi to manjka (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Programiranje
14033037 (16893) Strato5
»

Sprejet standard C++11

Oddelek: Novice / Ostala programska oprema
4011248 (9330) Bistri007
»

začetki programiranja

Oddelek: Programiranje
357046 (5121) Mavrik
»

Programiranje (strani: 1 2 )

Oddelek: Programiranje
846460 (5058) Thomas

Več podobnih tem