» »

Izoliranje zvoka - protihrupne slušalke?

Izoliranje zvoka - protihrupne slušalke?

k0ti39 ::

Živjo,

V kratkem se selim iz stare pisarne v novo. V novi sem že nekajkrat bil in ugotovil, da se sliši hrup iz sosednjih pisarn, ki na trenutke zna biti moteč. Deloma sem zadevo že rešil s slušalkami in poslušanjem glasbe, kar je skoraj zadovoljiva rešitev, vendar ob trenutkih, ko je potrebno malce več razmišljanja to odpade. Opcije za zamenjavo pisarne nimam (niti je nisem sam izbiral), prav tako se mi lokacijsko dopade, da bi rad ostal (da ne omenjam, da imam cel computer setup že postavljen in se tega ne bi šel še enkrat). Vsekakor tudi ni opcije, da bi se z ostalimi dogovorili za tišino, saj je tudi v moji pisarni kdaj malce več debatiranja. V preteklosti sem že preizkusil nekaj protihrupnih slušalk (ne za dotični primer, temveč na splošno), vendar mi nekako niso ustrezale najbolj - mogoče zaradi velikosti in teže.

Verjamem, da nisem edini s takšnim problemom in se ga je kdo izmed vas že lotil. Zanima me predvsem na kakšen način se sami spopadate s tem in kaj je vaša rešitev?

fikus_ ::

Sicer je namenjeno industriji:
http://www.neuroth.si/zascita-sluha/zas...

Se pa da skoraj normalno pogovarjati, celo po telefonu.

avian2 ::

Odvisno za kakšen tip hrupa gre. Karkoli boš uporabil, popolne tišine ne boš imel.

Za običajen pisarniški šunder srednjih frekvenc (pogovarjanje med sodelavci, telefoni, itd.) se meni precej dobro obnesejo protihrupne slušalke za okoli ušesa za gradbišča. Za malo denarja sem jih nekaj let nazaj kupil v BauHausu (piše, da ustrezajo standardu EN 352-1).

Za nizke frekvence (npr. zbijanje po stenah pri sosedih v bloku) so mi boljši penasti čepki za ušesa ali pa običajne poceni slušalke za v uho s silikonskimi nastavki (morajo biti "zaprtega" tipa), tudi če nič ne predvajam na njih. Pomaga, ni pa idealno in ne poznam dobre rešitve za to. Te BauHaus zelo slabo dušijo ta tip hrupa.

Za visoke frekvence so menda najboljše aktivne "noise cancellation" slušalke za okoli ušesa. Nekaj sem preizkušal Bose, ampak za tam kjer jaz običajno delam se mi niso zdele najboljše. Še posebej, ko sem videl ceno.

Redorange ::

Sennheiser hd 25
Imel sem jih leta nazaj ko sem vrtel muziko.
Danes jih uporabljam ravno s tem da ne slišim nič od zunaj. In so super.
Niso pa ravno poceni.

next3steps ::

Zvočna izolacija prostora ? Ima kdo kakšne osebne izkušnje glede tega ?

BorutO ::

Zanima me, če kdo ve za kakšne slušalke, ki zadušijo zvok tudi do 90 decibelov, zraven tega bi pa lahko poslušal glasbo s telefona preko bluetootha? Cena ni ovira, vem pa, da take slušalke stanejo nekje od 400 eur naprej ... vsaj kakšno leto nazaj sem jih našel par, ampak iščem ene zelo dobre.

kuglvinkl ::

Your focus determines your reallity

jype ::

Potrjujem, da so WH-1000XM3 izjemne (pri tišanju okolice in pri tem, da okolice ne motiš, če sam kaj poslušaš, ker se jih skoraj nič ne sliši na ven), moram pa povedat, da na biciklu mikrofon, skozi katerega naj bi telefoniral, pobira samo piš vetra. Pogovarjanje je marginalno možno, če glavo obrneš za 90 stopinj (in gledaš v tla ali v eno smer), kar je očitno zoprno.

Tudi sicer je mikrofon za tako drage slušalke porazno šibak - MDR-EX650 (sonyjeve žične in-ear slušalke) ponujajo mikrofon z bistveno višjo kvaliteto zvoka za sogovornika (in podobno kvaliteto zvoka zate).

Tudi avian2 je omenil, da je pred kratkim kupil WH-1000XM3 in sosedov ne sliši več, tako da še malo plus točk.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

knesz ::

jype je izjavil:

Potrjujem, da so WH-1000XM3 izjemne (pri tišanju okolice in pri tem, da okolice ne motiš, če sam kaj poslušaš, ker se jih skoraj nič ne sliši na ven), moram pa povedat, da na biciklu mikrofon, skozi katerega naj bi telefoniral, pobira samo piš vetra. Pogovarjanje je marginalno možno, če glavo obrneš za 90 stopinj (in gledaš v tla ali v eno smer), kar je očitno zoprno.

Tudi sicer je mikrofon za tako drage slušalke porazno šibak - MDR-EX650 (sonyjeve žične in-ear slušalke) ponujajo mikrofon z bistveno višjo kvaliteto zvoka za sogovornika (in podobno kvaliteto zvoka zate).

Tudi avian2 je omenil, da je pred kratkim kupil WH-1000XM3 in sosedov ne sliši več, tako da še malo plus točk.

Pa še en glas za WH-1000XM3. Primarno sem jih nabavil za na letalo, sedaj so pa dnevno v uporabi v pisarni.

BorutO ::

Bolj bi rabil slušalke, ki dušijo zvok konstantno okoli 70-80 decibelov cel čas (toliko sem nameril z aplikacijo, koliko je realno, nimam pojma) ... Delam namreč v hrupu za strojem, ki tako ropoče, da se moreš zelo naglas pogovarjati od blizu, da se kaj razumeš s kom. V pisarnah je po navadi bolj tiho.
Kakšnih 10 let nazaj je nek sodelavec pri eni firmi imel ene take slušalke ... sicer so imele na eni strani tako antenico ven ... sem jih probal, pa se ničesar ni slišalo. So pa bile ogromne ...

kuglvinkl ::

Po mojem rabiš kaj drugega kot pa tiste zgoraj omenjene Sonyjeve...
Your focus determines your reallity

BorutO ::

FireSnake ::

kuglvinkl je izjavil:

Tole je dbest:

https://geizhals.de/bose-noise-cancelli...

https://geizhals.de/sony-wh-1000xm3-sch...



Še en glas za xm3.
Tudi sam jih uporabljam izključno za dušenje zvoka.

Popolne tišine ni, je pa neprimerno bolje.

Drage, a vredne vsakega centa.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Okapi ::

Za na strelišče (ali gradbišče, tovarno ...) so te zelo dobre. 200€.



Samo delujejo drugače kot si mogoče kdo predstavlja. Glasnost znižajo za okoli 25 dB (se pravi iz škodljivo glasnih 100 dB na znosnih 75 dB, recimo), s tem da šibkejše zvoke ojačajo (če hočeš). Kar pomeni, da glasnega ropotanje slišiš manj, govor sodelavcev pa normalno. Kombiniraš jih lahko s čepki, da ropot še bolj utišajo, govor pa še vedno lahko lepo slišiš.

http://www.sordin.com/products/supreme-...

Okapi ::

Čepki znižajo za okoli 30 dB (odvisno od frekvence).

knesz ::

BorutO je izjavil:

Bolj bi rabil slušalke, ki dušijo zvok konstantno okoli 70-80 decibelov cel čas (toliko sem nameril z aplikacijo, koliko je realno, nimam pojma) ... Delam namreč v hrupu za strojem, ki tako ropoče, da se moreš zelo naglas pogovarjati od blizu, da se kaj razumeš s kom. V pisarnah je po navadi bolj tiho.
Kakšnih 10 let nazaj je nek sodelavec pri eni firmi imel ene take slušalke ... sicer so imele na eni strani tako antenico ven ... sem jih probal, pa se ničesar ni slišalo. So pa bile ogromne ...

Občasno moram kaj nareditina (ročnem) peskalnem stroju kjer je, ko je zalaufan kompresor in ciklon nekje podoben hrup. Če vklopim samo noise canceling, XM3 spusti skozi zelo malo višjih tonov, v kolikor pa vklopim radio/glasbo, je pa dušenje hrupa (skoraj) 100% (glasba na minimalni jakosti že preglasi te zvoke).

fikus_ ::

BorutO:
1. delodajalec ti mora dati zaščitna sredstva, kot je opredeljeno v oceni tveganja za tisti delovno mesto!
2. slušalke in glasba, ki preglasi hrup, nisi nič naredil za svoje zdravje, še slabše za sluh, še več hrupa!

Rešitev je nekaj takšnega:
* Neuroth soundsaver s hard (imam in lahko potrdim, da služi namenu) https://si.neuroth.com/izdelki-za-zasci...
* https://www.audiobm.si/zascita-sluha/?g...
* https://www.ear-expert.si/cepki-za-indu...

To so profesionalne rešitve, cena okrog 100+€, ne zaprejo popolnoma sluhovoda in so namenjene za večurno uporabo. Če bi rad na stara leta še kaj slišal, je to prava rešitev.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: fikus_ ()

BorutO ::

Trenutno imam ene industrijske protihrupne slušalke, ki so zelo velike in odlično zadušijo zvok ... problem je, da rabim še glasbo, včasih imam tudi kakšen klic in bi se lahko pogovarjal pa zraven delal.

Ne iščem čepov ali navadnih slušalk, ker te že imam in nam jih je delodajalec zagotovil.

Pisal sem eni firmi, ki se ukvarjajo s takimi slušalkami, ki dušijo zvok in imajo bluetooth povezavo ... nazaj so mi odgovorili, da take slušalke, dušijo konstanten hrup, ne dušijo pa nenadnega hrupa, se pravi kakšnega poka ali pa kaj ... zraven tega pa te slušalke niso primerne za prah in mesto, kjer so opilki, in da so to bolj slušalke za v pisarne in kje drugje.

Spraševal sem pa za te slušalke: https://erteh.si/portfolio-view/voyager...

Okapi ::

Saj sem dal link na take slušalke. Sordin, švedska firma, so najbolj priznane. Dobre so tudi Peltor od 3M in Howard Leight od Honeywella.


Imajo vgrajena mikrofona, ki ojačajo govor, in činč za priklop telefona s kablom. Lahko pa uporabiš majhen sprejemnik Bluetooth, za brezžično povezavo. Recimo

c3p0 ::

ANC slušalke pa niso opcija?


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Katere bluetooth slušalke? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
15334309 (8736) dope1337
»

MARATON - slušalke

Oddelek: Kaj kupiti
212337 (1487) MiSiSa
»

Nakup slušalk za filme in glasbo

Oddelek: Kaj kupiti
111050 (860) starboi
»

Aktivni glušniki

Oddelek: Kaj kupiti
122278 (1871) barossa45
»

Noise cancelation slušalke

Oddelek: Zvok in slika
121868 (1326) Mahagonij

Več podobnih tem