» »

Aktivni glušniki

Aktivni glušniki

barossa45 ::

Pozdravljeni,

zanima me če ima kdo kaj izkušenj z aktivnimi glušniki katere uporabljajo strelci.
Kako delujejo te slušalke ? Jaz bi jih potreboval za hrup dizelskih motorjev, pa me zanima če bi enako funkcionirale ?

Lep pozdrav

fikus_ ::

Ne vem, kaj si predstavljaš pod "aktivnimi glušniki", ampak jaz že nekaj let uporabljam zadevo od Neurotha Soundsaver S Hard.
https://si.neuroth.com/izdelki-za-zasci...

Se dobro obnese, duši hrup, omogoča pogovor pri normalni glasnosti. Dobra zadeva, razen cene. Poišči, če ima konkurenca kaj podobnega.

matobeli ::

Aktivni glušniki delujejo tako da so kombinacija glušnika in mikrofona+slušalk
Elektronika poreže vse zvoke nad x dB

Sogovorca se dobro slišiš če si obrnjen z mikrofonoma (z obrazom) vsaj približno proti njemu. Ponavadi imajo tudi AUX priklop za razne radijske postaje ali telefon.
Moraš pa vzet 50€+ da prideš ven iz vstopnega razreda.

TheBlueOne ::

BOSE in SONY sta kolikor vem glavna na tem podrocju. Ce se ne motim lahko racunas s ca. 200€, kjer ni vazno, v katero smer gres. Ce te moti bolj glasnost in prodornost zvoka, potem si poglej to, kar imam jaz, ce grem skozi podjetje. Znajo filtrirat predvsem dolocene frekvence/bobnenje, kjer se lahko do neke mere pogovarjas. Ce bos kupoval, kupi trde, ne mehkih, se dosti boljse obensejo. Uporabljam jih tudi doma, ce delam z lesom. Stanejo ca. 150€ in so narejene po meri.

https://at.neuroth.com/gehoerschutz/geh...

matobeli ::

Tole je "aktivni glušnik":



Uni po meri narejeni čepki so pa tudi zelo kul, sploh za kakšne glasbenike, ampak delujejo po pasivnem principu.

barossa45 ::

Ubistvu je težava pri glasnosti in prodornosti zvoka kakor je napisal @matobeli. Se pravi iščem čim boljšo zaščito zvoka, niti ni nujno da so aktivni potem če je tako. Se pravi mi predlagate od Neuroth-a čepke. Kaj pa te "velike" slušalke kot so na sliki nad postom, so take oblike enako učinkovite kot čepki ?

Lep pozdrav

TheBlueOne ::

Preizkusil sem tiste od BOSE in so po spominu akusticno boljsi kot cepki ampak dosti manj prakticni. Imam raje cepke. Pozanimaj se, ce se ne motim lahko tudi prilagodijo kateri spekter ti dusijo, ampak nisem preprican.

matobeli ::

barossa45 je izjavil:

Ubistvu je težava pri glasnosti in prodornosti zvoka kakor je napisal @matobeli. Se pravi iščem čim boljšo zaščito zvoka, niti ni nujno da so aktivni potem če je tako. Se pravi mi predlagate od Neuroth-a čepke. Kaj pa te "velike" slušalke kot so na sliki nad postom, so take oblike enako učinkovite kot čepki ?

Lep pozdrav


Najprej povej kaj točno sploh želiš dosešt in koliko časa dnevno jih misliš uporabljat ter koliko glušenja potrebuješ (kako glasen hrup imaš).
Vsaka zaščita ima svoje + in -

jaz predlagam da najprej poiskusiš z čepki za večkratno uporabo ker koštajo 3€.

TheBlueOne ::

Cepki za 3€ so smotani, ce moras delati se kaj, kjer moras kaj slisat, kakor pogovarjanje. Tisti od Neurotha so dokaj kamot, ko se jih navadis, meni se zdi kakor, da sem star 150 let, ko jih nosim in magicno pomlajen, ko jih odstranim. Nekako slsis vse slabse, ampak govor bistveno manj slabse kot bobnenje.

barossa45 ::

matobeli je izjavil:

barossa45 je izjavil:

Ubistvu je težava pri glasnosti in prodornosti zvoka kakor je napisal @matobeli. Se pravi iščem čim boljšo zaščito zvoka, niti ni nujno da so aktivni potem če je tako. Se pravi mi predlagate od Neuroth-a čepke. Kaj pa te "velike" slušalke kot so na sliki nad postom, so take oblike enako učinkovite kot čepki ?

Lep pozdrav


Najprej povej kaj točno sploh želiš dosešt in koliko časa dnevno jih misliš uporabljat ter koliko glušenja potrebuješ (kako glasen hrup imaš).
Vsaka zaščita ima svoje + in -

jaz predlagam da najprej poiskusiš z čepki za večkratno uporabo ker koštajo 3€.


Uporabljal jih bom nekje 6-8h na teden. Potrebujem za zagon dizelskih agregatov 150kW, težko rečem koliko je hrupno, podobno oz malo glasnejše kot motorna žaga na kateri piše 112dB. Imam čepke za ušesa in tudi glušnike slušalke
https://www.zavas.si/izdelek/102961/glu...
Iščem pa kakšne ki imajo boljše dušenje zvoka. Nebi glih imel čepkov.

matobeli ::

Teli glušniki ki jih imaš so samo 25dB, kar pomeni da nudijo relativno nizko zaščito za hrup ki ga imaš.

Komot pogledaš po zavas.si ponudbi, glej modele ki imajo cca 35dB glušenja.

Se rabiš med delom pogovarjti z drugimi ljudmi ali ne? Če ja, potem so aktivni glušniki prava izbira, če ne pa bodo primerni tudi navadni.

Je pa pri teh glušnikih za čez glavo pomembna udobnost oziroma oblika. Tukaj je težko svetovati, ker je za vsakega drugače. Dodana super zadeva je če lahko snameš blazinice in jih menjaš oziroma umiješ.

Glede nivoja dušenja zvoka lahko za test nabaviš kakšne čepke, npr take: https://www.zavas.si/izdelek/111683/cep...

Tolk da vidiš koliko glušenja potrebuješ. Ker glušniki ki bolje glušijo so praviloma tudi debelejši.

Če tudi 35dB ne bo dovolj pa je opcija da nosiš čepke pod glušniki :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: matobeli ()

TheBlueOne ::

Glede na to, da govoris v prihodniku, najprej povprasaj tam, kjer bos delal, ker bi ti morali zagotoviti primerno zascito. Da ne bos metal denarja stran, jaz za doma uporabljam sluzbene in ne obratno. :)

barossa45 ::

So naroceni pri ZAVAS glusniki ki dusijo do 33dB, pa da vidimo ce bo bolje. Niti se nimam namena pogovarjati med hrupom tako da ni potrebe po aktivnih glusnikih.

Lp in hvala


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Izoliranje zvoka - protihrupne slušalke?

Oddelek: Loža
194205 (2941) c3p0
»

Zaščita sluha

Oddelek: Loža
133132 (2825) fikus_
»

slušalke za v uho z odlično zvočno izolacijo

Oddelek: Loža
71121 (989) shuttle
»

Zaščita sluha s komunikacijo

Oddelek: Zvok in slika
132010 (1515) matobeli
»

Zaščita sluha - kako?

Oddelek: Loža
274791 (3847) LeQuack

Več podobnih tem