» »

posojanje denarja prijatelju... če se napiše na papir, velja kaj?

posojanje denarja prijatelju... če se napiše na papir, velja kaj?

1
2
3

Glugy ::

Prvo pravilo posojanja prijateljem je: nikoli ne posojaj če ima prijatelj biznis. Skor sigurno ( 90% ) denarja ne boš več videl.

Drugo pa je: ali ima prijatelj zadostne prihodke?; je zaposlen ? Koliko mu ostane po odštetith vseh osnovnih stroških ( stroški za stanovanje; hrano ; ogrevanje; položnice ) za čez mesec? Posodi samo toliko kot ti lahko že naslednji mesec vrne. torej če mu ostane 200 ; reci ok ti posodim 200 ; ampak takoj ko dobiš nakazilo mi ti teh 200 evrov daj nazaj. Če pač nisi za to ti pač ne bom posodil. Te spoštujem in imam rad kot prijatelja ampak denar ni hec tako da upam da razumeš.
Že pred posojo denarja se zmenita da se srečata točno tisti dan ko dobi on plačo nakazano ; točno kje in ob kateri uri. Da ni pol izgovorov da nikol nima potem tak "prijatelj" časa pa nevem kaj še vse. Če hočš 200 evrov si boš pa že vzel pol ure za pjačko pa če si še tko zaposlen.
Če na dan plačila ne pride na dogovorjeno mesto ob dogovorjenem kraju; mu po 15 min pustiš sporočilo. Čez pol ure ga kličeš. Če se izgovarja pokličeš njegovo sestro; frende; družino da še oni pritisnejo mal na njega. Če še kar muti po dnevu dveh; greš k njemu domov in ga v miru gledaš v oči medtem ko ga soočiš da se nista tako zmenila pa da se tako ne deal. Res mu na lep način poveš; z prijaznim tonom glasu in po tem ko vidiš da se je mal zamislil mirno odideš. Če je treba to ponoviš vsakih nekaj dni. Ni se ti treba najavljat ...nisi dolžan se najavljat da prideš, on je dolžan tebi. Prej al slej te bo imel poln kufr in ti bo plačal al pa bo postal jezen. Ampak nič hudega če bo; ti sam ostan miren ampak vztrajen. Pihi mu na dušo. Če je prijatelj mu boš to znal nardit.
Povej mu čemu si se mogu odpovedat da si mu dal ta denar; povej mu kaj ti bo ta denar pomagal pri življenju. Povej da ga res rabiš in je zlo pomembno da ga dobiš nazaj. Naj vid še tebe pa tvojo stran zgodbe. Da pač denar ni prišel iz zraka. Je prišel od tebe zarad tvoje dobre vere v sočloveka. Ker sta pač tok dobra frenda pa si zaupata in bi ti blo škoda da bi se zaupanje uničlo s tem pa tud prijateljstvo. Pokaž da ti ni vseen.

Furbo ::

Ne posojaj.

Če že, potem naj ti da v zastavo nekaj, kar boš zlahka prodal za 200€.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

Sno0py ::

Jutri bos pa prisel do njega pa bo prvo vprasanje: zakaj pises o tem na slotechu? a mi ne zaupas?

hahaha a noben ne postudira, da morda tudi prijatelj/sorodnik/sodelavec bere ta forum??
Glede na to kako si opisal bo takoj vedel, da gre za njega in da dvomis :D :))

donvito ::

Ne posojaj, daj mu. Kaj je to tebi, ko oddajaš stanovanje(ali celo dva) brez varščine, zaslužiš 18k na leto ... tu pa jokaš za 200€ prijatelju.
Če izgubiš "prijatelja", kaj ti sploh še ostane razen trolanja na slo-tech forumu.
Seveda pod pogojem, da ga imaš, v kar pa resno dvomim, kot tudi v resničnost večinoma tvo-jih/je tem/e. :)

Mare2 ::

shintaro je izjavil:

posodil bi 200€ frendu ker rabi za legitimate cause

Če na papir napišemo da sm mu posodil in da je zmenjeno da vrne v roku 2eh tednov+se podpišemo.. Je to kaj veljavno al isto koda tega ne bi naredil?


Za posojilne pogodbe med fizičnimi osebam "po zakonu" ni predpisana obličnost. Torej velja že ustni dogovor. V primeru spora se lahko obstoj terjatve dokazuje tudi s pričami, itd. Na en listek napisano in podpisano, kdo komu in koliko posodi, rok vračila je še dodaten dokaz o sklenjeni pogodbi. To bi šlo skozi na sodišču, da se odloči, kdo je komu kj dolžan.

Seveda, drugo vprašanje je izvršba, če on noče vrnit. O tem smo pa zgoraj že ogromno napisali. :)
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

Lavish ::

Ce si lah privoscis mu posod, bos vsaj videl ce bo drzal besedo a ne :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lavish ()

otago ::

Kje je meja, kjer ste pripravljeni posoditi.. 200 ne boli... se tisti z minimalcem bi lahk posodil... Kaj pa 1/2k?

fikus_ ::

Shintaro vas je spet speljal na led! Trol tema, poglejte zgodovino njegovih tem, se mu veliko "dogaja" v življenju!

shadeX ::

Shintaro vas je spet speljal na led! Trol tema, poglejte zgodovino njegovih tem, se mu veliko "dogaja" v življenju!


To se ve ampak drugače se nič ne dogaja. Hvala bogu, da mamo nekoga takega.

Zakaj je toliko fake tv oddaj ali pa fake youtube materiala? Zato ker je zanimivo in se gleda. Tudi če se ve da je fake.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: shadeX ()

bambam20 ::

shintaro je izjavil:


če bo nujno rabu mu bom posodu ampak hočem čez 2 tedna ne čez 1 mesec al več. itak da je narobe, sej mi ni to družina da vem da bom 100% vidu v zmenjenem času.


Potem to ni prijatelj, pač pa zgolj znanec :). Bo treba ločit.

Pri prijatelju posodiš, ker mu zaupaš in veš, da ti bo vrnil do datuma, ki sta se dogovorila.

Vsaj pri meni je tako.

IL_DIAVOLO ::

200 evrov sicer ni nek dnar, ampak raje zamera zdaj, kot pa pozneje fehtanje za lasten kes.

shadeX ::

Pri prijatelju posodiš, ker mu zaupaš in veš, da ti bo vrnil do datuma, ki sta se dogovorila.

Vsaj pri meni je tako.


Pravi prijatelj, te niti za denar ne bo vprašal.

Vsaj pri meni je tako.

bambam20 ::

shadeX je izjavil:

Pri prijatelju posodiš, ker mu zaupaš in veš, da ti bo vrnil do datuma, ki sta se dogovorila.

Vsaj pri meni je tako.


Pravi prijatelj, te niti za denar ne bo vprašal.

Vsaj pri meni je tako.



Mi posodiš 2000€ ? :D

gregor_m ::

Jaz sem mnenja, da če je dober prijatelj mu 200€ posodi, ker tudi ni tak denar (če si sam finančno preskrbljen). Mogoče pisna pogodba lahko deluje bolj v smislu, da resno pričakuješ denar nazaj, ne pa da boš z njo hodil po sodišču.

Sicer sem tudi sam že 2x posodil brez pogodb. Sestri, ko sta s partnerjem gradila hišo 7k€ in dobil v dobrem letu nazaj.
Pri daljnemu sosedu (in dobremu prijatelju) se je malo bolj zakompliciralo. Posodil nekajkrat po 500€ in potegnil črto pri 2,5k€, dogovor je bil da vrne v enem letu. Seveda v tem času ni vrnil, tudi sam tisti čas nisem krvavo potreboval denar. Po 2h letih sem urejal stanovanje in ga dejansko prvič prosil, če lahko del vsote vrne in sem dobil naslednji mesec 1k€ nazaj. Takrat sem ga samo opomnil, če še ve koliko je še dolžan in je potrdil znesek. Nato je začel on urejat stanovanje zato ga nisem niti silil, ker vem da je bil brez denarja. Eno leto po tem sem ga ponovno opomnil in je vrnil še preostanek, nekje 5 let po tem ko sem mu posodil. Preden je odplačal posojilo sva bila še vedno v enako dobrih odnosih, je pa res da mu nisem težil za vračilo.
Sem pa imel en primer, ko nisem hotel posoditi (in to sorodniku), ker vem da denarja ne bi videl. Sem se izgovoril, da sem ravno nekaj kupil in ni bilo videti nobene zamere.

shadeX ::

Sicer sem tudi sam že 2x posodil brez pogodb. Sestri, ko sta s partnerjem gradila hišo 7kEUR in dobil v dobrem letu nazaj.


Ožja družina je povsem druga pesem kot "prijatelj". Tukaj sam nikoli nimam pomislekov sploh. Moji starši mislijo sedaj nekaj graditi na hiši in sem jim sam ponudil da jim posodim 5k, vrnili pa jih bojo po zmožnostih.

Tudi če jih ne dobim nazaj. Starši so le eni.

Mi posodiš 2000EUR ?


Žal ne spadaš v ožji družinski krog.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: shadeX ()

bambam20 ::

shadeX je izjavil:



Mi posodiš 2000EUR ?


Žal ne spadaš v ožji družinski krog.


Če si napisal, da prijateljem ne posojaš. Sem imel upanje. Ker nisva prijatelja. :D

Malo heca.

Mare2 ::

IL_DIAVOLO je izjavil:

200 evrov sicer ni nek dnar, ampak raje zamera zdaj, kot pa pozneje fehtanje za lasten kes.


Recimo če imaš neto plačo 10 EUR na uro je to cca 20 ur dela za prijatelja. Če veš, da ti bo vrnil bi mu posodil, če ne pa bi razmislil. Torej ali je res prijatelj, mu lahko kar daš. Ali pa rečeš, če boš imel mi vrni, če ne pa ni treba. Za ta denar lahko kupiš kak tablični računalnik. :)
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

gruntfürmich ::

fikus_ je izjavil:

Shintaro vas je spet speljal na led! Trol tema, poglejte zgodovino njegovih tem, se mu veliko "dogaja" v življenju!

to ni trol tema. to je normalna tema slo teka da si dviguje rejting.
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

shintaro ::

Scaramouche je izjavil:

shintaro je izjavil:

posodil bi 200€ frendu ker rabi za legitimate cause

Če na papir napišemo da sm mu posodil in da je zmenjeno da vrne v roku 2eh tednov+se podpišemo.. Je to kaj veljavno al isto koda tega ne bi naredil?


ne dajat če vidiš da model nima šihta, je vedno broke,mogoče ma slabe navade,velik igra igre na srečo in pijančuje...

reč mu da nočeš riskirat prijateljstva ker če ne vrne mu boš zameril...reku bo vse bo uredu, to vsi rečejo..še vedno ne dat..


zanimivo Namreč pred 2 tedni sm posodil enemu starejšemu od mene, k ima : denar a in redno službo že like več kot 12 let... In tko me kliče en dan in mi reče da rabi 20€.. in si mislim wtf ta rabi denar?? Enkrat mi dost let nazaj on posodu 300€...
No njemu itak rečem, ja ni problema pridi mimo. In pride mimo in mi pove zakaj rabi : Zagemblal je vse al na hrvaškem al portorožu in ma še 3 dni do plače. Fora je v tem k ostali denar mu starci nekako preprečijo da bi ga imel , ker vejo da je začel gemblat. Ampak ne živi pri njih.. majo pa en biznis skupaj
Ni mi ravno jasna ta scena, in mu dam 20€. čez 3 dni mi vrne 30€ , točen kot urica. 10€ zaslužu kr tko
On ni gemblal v preteklosti, zdej pa pr 40 mal začel (zgleda že u izi bruka) .. sploh nima smisla da ga poskušam prepričat da naj ne gembla, je tak tip da sploh ne posluša nič, nevem kok resno je noter. Mislim da bo mogu sam razumet da je to metanja dnarja stran, mogoče pa mu je vse prekipelo v lajfu in zdej vidi nek smisel v temu


ta k sprašuje 200€ pa me je spet vprašal danes pa sm neki zablodil in mu nism dal, mislim da mu je blo skor vseeno oz. u izi bitter , pač nakazal je polovico, polovica pa bo še malo počakala al bo kdo doma dal (upam)

Mesar ::

Če mu neboš šenkal teh 200 EUR potem sploh nisi pravi prijatelj.
Your turn to burn!

Alien123 ::

Tale shintaro je totalni trol.. kak se vam da ukvarjat z njim

Mesar ::

Alien123 je izjavil:

Tale shintaro je totalni trol.. kak se vam da ukvarjat z njim


Posodi mu gbnar al pa nisi nikaki prijatelj.
Your turn to burn!

bambam20 ::

Mesar je izjavil:

Alien123 je izjavil:

Tale shintaro je totalni trol.. kak se vam da ukvarjat z njim


Posodi mu gbnar al pa nisi nikaki prijatelj.


Posodi ti meni 2000€ in dokaži, da si prijatelj.

SeMiNeSanja ::

Prava reč... na papirju zapišeš, da mu posodiš tistih 200 EUR, on pa za ta znesek zastavi svoj novi 4k TV, katerega ti dostavi v hrambo. Na papir še zapišeš, da TV preide v tvojo trajno last, če denarja ne vrne do dneva X.

Če sam nimaš kaj početi z 4k TV-jem, ga še vedno lahko prodaš na Bolhi.

Namesto TV lahko tudi kaj drugega zastavi, glavno da je vredno vsaj 2x toliko, kot si mu denarja posodil, da po morebitni prodaji nisi v minusu.

bambam20 ::

SeMiNeSanja je izjavil:

Prava reč... na papirju zapišeš, da mu posodiš tistih 200 EUR, on pa za ta znesek zastavi svoj novi 4k TV, katerega ti dostavi v hrambo. Na papir še zapišeš, da TV preide v tvojo trajno last, če denarja ne vrne do dneva X.

Če sam nimaš kaj početi z 4k TV-jem, ga še vedno lahko prodaš na Bolhi.

Namesto TV lahko tudi kaj drugega zastavi, glavno da je vredno vsaj 2x toliko, kot si mu denarja posodil, da po morebitni prodaji nisi v minusu.



Ne bi bil tvoj prijatelj. :8)

Scaramouche ::


ta k sprašuje 200€ pa me je spet vprašal danes pa sm neki zablodil in mu nism dal, mislim da mu je blo skor vseeno oz. u izi bitter , pač nakazal je polovico, polovica pa bo še malo počakala al bo kdo doma dal (upam)


Ali čutiš da je pritisk tak da se boš počutil da izdajaš najboljšega kolega?

Jaz sme posodil 100€ kolegu ki je zdaj odšel, vrnil je, samo je imel službo, otroka in redno plačo!



Pa sem se jaz pred tem malo bal da bo zavlačeval in se bom moral na njega obesiti...

Če je 200€ tebi veliko denarja ne dajat, sploh če vidiš da se to lahko prevesi v redno posojo..

Tako se prijateljstva končajo.

Vrne ti naslednjič hoče 300...

enkat ne more več...

Pentium ::

Kar sem v preteklosti komu posojal, sem naredil vedno papir. To je bilo še v časih poznih najstniških let in posojilojemalci so bili večinoma vsi nekaj mlajši. No kakorkoli, če je bil pri tem nek papir, da se naj vrne znesek toliko in toliko do tega in tega datuma, je bilo čisto drugače (beri uradno), kot pa če bi posodil na lepe oči.

So pa bili zneski od 50 do 250 EUR, razlogi različni, za koncerte v tujini, za nov akumulator na avtu, itd. Vendar takšnemu, ki še ni bil v službi, posoditi ni bilo težko, saj je bilo jasno, da dohodkov še nobeden nima.

Nedolgo nazaj pa sem imel primer, ko je rabil prijatelj 400EUR za popravilo avta, ker toliko ni mogel več dvigniti na bankomatu, banka pa je že bila zaprta. No naslednji dan je že ob 8 zjutraj pripeljal 420EUR nazaj. Tukaj seveda nisem niti pomislil na kakšen papir.

Sem pa tudi že doživel, da si je kolega hodil sposojati po 10-30EUR, ko ni imel redne službe, vrnil pa na koncu nekaj je, nekaj ni. Kolikor sem si zapisoval, še vedno manjka 10EUR, za kar se ne sekiram (to je ravno ena runda)... Vendar ni prav dober občutek, ko ti nekdo reče, da bo do konca tedna vrnil, na koncu pa čakaš v nedogled.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Pentium ()

janezvalva ::

v redu

Cash ::

shadeX, ko praviš, da si ponudil staršem 5k in da tudi če jih ne dobiš nazaj....ne, da jih boš dobil nazaj 100%, dobil boš krepko več, ko boš podedoval bajto ;)

shadeX ::

Res je.

Mesar ::

A OP posoja staršem? Kaj ti ni jasno? Eni pa res obvladate branje.
Your turn to burn!

Bizkit45 ::

da si malo sposodim "staro" temo.
Kaj lahko predlagate na napisano v .pdf (.jpg sedaj)? Je kakšna varianta, da ga vidi ta denar?

 pogodba

pogodba



http://shrani.najdi.si/?h/Tb/RufLz8M/po...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Bizkit45 ()

sandmat ::

da, ampak bo izterjava skorajda stala več od količine posojenega denarja.

Aston_11 ::

Bizkit45 je izjavil:

da si malo sposodim "staro" temo.
Kaj lahko predlagate na napisano v .pdf (.jpg sedaj)? Je kakšna varianta, da ga vidi ta denar?

 pogodba

pogodba



http://shrani.najdi.si/?h/Tb/RufLz8M/po...

Tole bi bil dober potisk za na sekret papir. Več kot to napisano tudi ni vredno.

zasekamroz ::

Jaz ti svetujem da ne posojaj. S tem so sami problemi.

UganiKdo ::

Aston_11 je izjavil:

Bizkit45 je izjavil:

da si malo sposodim "staro" temo.
Kaj lahko predlagate na napisano v .pdf (.jpg sedaj)? Je kakšna varianta, da ga vidi ta denar?

 pogodba

pogodba



http://shrani.najdi.si/?h/Tb/RufLz8M/po...

Tole bi bil dober potisk za na sekret papir. Več kot to napisano tudi ni vredno.


Ne bluzi. Seveda lahko na podlagi tega terjaš denar. Drugo vprašanje je ali imaš kaj sterjat ampak, to ne spremeni dejstva, da je tudi tak zapis zavezujoč.

Furbo ::

Všeč mi je ta klavzula, da jo lahko toži.. kar jo itak lahko lol.

Napisano v nategunskem stilu, po mojem ne bo denarja.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

UganiKdo ::

ja, IMO tega denarja nikoli ne bo, ker pač ne bo nikjer vzet.

Bizkit45 ::

kull, hvala vsem za konstruktivne odgovore (eni bolj, drugi manj :))
Je pa denar že bil posojen, leta 2018, vprašanje je ali ga lahko dobi nazaj.
In ja, naučila se je da denarja se ne posoja, njo je ta šola stala 1200€, mene pa 300€ :(
kot rečejo, dobrota je sirota in še kako prav imajo.

Vuli ::

tudi pri nas bi laufali tv šovi, ko je "Judge Judy".
|Gb x570 Pro|R9 5900x|32GB DDR4 RAM G.Skill V@ 3600 cl16|6800XT Merc319 Black|

Telbanc ::

UganiKdo je izjavil:

Aston_11 je izjavil:

Bizkit45 je izjavil:

da si malo sposodim "staro" temo.
Kaj lahko predlagate na napisano v .pdf (.jpg sedaj)? Je kakšna varianta, da ga vidi ta denar?

 pogodba

pogodba



http://shrani.najdi.si/?h/Tb/RufLz8M/po...

Tole bi bil dober potisk za na sekret papir. Več kot to napisano tudi ni vredno.


Ne bluzi. Seveda lahko na podlagi tega terjaš denar. Drugo vprašanje je ali imaš kaj sterjat ampak, to ne spremeni dejstva, da je tudi tak zapis zavezujoč.


Tole brez notarja in v več izvodih je res en sekret papir. Pred enko se lah napiše še 9 in bo 91.200 evrov, aja valuta spoh ni napisana, mogoče so turške lire. LOL.
Hvala bogu, nisem cepljen za covid-19.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Telbanc ()

A-242 ::

Zanimivia mentaliteta. Jaz sem pa rade volje posodil prijatelju denar, ce ga je rabil in sem ga brez izjeme vedno dobil nazaj. Takrat, ko je bilo domenjeno, z izjemo enega slucaja, ko se mi je prisel opravicit in prestavit vrnitev. Dobil, ko je bilo domenjeno.

Morda je pa problem drugje. Da nimate prijateljev. In smatrate celo druzbo za goljufe - kar nedvomno so. Imate pa vsecke. Mogoce, je pa z vami kaj narobe, da ne morete posojati. Ali z vam enakimi.

Ne rabite v zrak skakati, samo sprasujem se, ker preprosto ne razumem. Saj poznate ljudsko modrost, "da se lopov boji vseh, da ga bojo okradli". Morda je na mestu.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: A-242 ()

Telbanc ::

A-242 je izjavil:

Zanimivia mentaliteta. Jaz sem pa rade volje posodil prijatelju denar, ce ga je rabil in sem ga brez izjeme vedno dobil nazaj.

Morda je pa problem drugje. Da nimate prijateljev.


Problem je vsota. Za mali keš ni problema, problem se začne pri večjem kešu. :D

Z nami ni nič narobe, ki ne posojamo, tud z vami ki posojate ni nič narobe.

Eni pač posojajo drugi si pač od teh sposojojajo, od nas ki ne sposojamo, si pač ne morejo. IN tako svet lepo funkcionira.

Dej no tist o lopovih je čist mim. Sicer ne dvomim, da te prej ali slej čaka "čudovita življenska izkušnja" v zvezi z posojanjem denarja.
Hvala bogu, nisem cepljen za covid-19.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Telbanc ()

A-242 ::

Telbanc je izjavil:

Problem je vsota. Za mali keš ni problema, problem se začne pri večjem kešu. :D

Z nami ni nič narobe, ki ne posojamo, tud z vami ki posojate ni nič narobe.

Eni pač posojajo drugi si pač od teh sposojojajo, od nas ki ne sposojamo, si pač ne morejo. IN tako svet lepo funkcionira.

Dej no tist o lopovih je čist mim. Sicer ne dvomim, da te prej ali slej čaka "čudovita življenska izkušnja" v zvezi z posojanjem denarja.


Sem prijatelju sofinanciral stanovanje, tako, da naj te vsota ne skrbi. Kasneje pa ga je on meni pomagal. Saj ves, namesto, da banke zasluzijo ;) na racun tega, da nihce nikomur vec nic ne zaupa. In odlicno se nama je izslo.

Se ena ljudska: "povej mi s kom se druzis in povem ti kdo si".

Naj ti se eno modrost povem. Ustanovis d.o.o. z nekaj prijatelji, preko njega nabavis zemljisce, dovoljenja, podizvajalce, sezidas nekaj vrstnih his (ali blok), potem razpustis d.o.o. in s premozenjem (v obliki kvadrature) poplacas deleznike. Res poceni. In ucinkovito. Seveda, ce nihce nikomur ne zaupa, tega ne mores izvesti in kaj takega se danes loti - nihce. Raje placujejo oderuske m2 raznim prevarantskim podjetjem. A ni zanimivo, da so vedno vsi pri sebi posteni, oni drugi pa so "pizde", ki jim ni za zaupati, na koncu pa "spusis" sam.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: A-242 ()

showsover ::

Praviloma ni dobro posojati, niti prijateljem, če jih želiš obdržati...
Pri denarju se pač vse neha, je bila lekcija tudi meni, vmes še osebni stečaj itd.
Smo sicer pokompenzirali neke stvari, ampak slaba polovica ni bila vrnjena.
Zanimivo sicer, tule ste neki nepremičninski mogotci, posojate desetine tisoče EUR, investirate v soseske.
Ni slabo, ni slabo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: showsover ()

A-242 ::

showsover je izjavil:

Praviloma ni dobro posojati, niti prijateljem, če jih želiš obdržati...
Pri denarju se pač vse neha, je bila lekcija tudi meni, vmes še osebni stečaj itd.
Smo sicer pokompenzirali neke stvari, ampak slaba polovica ni bila vrnjena.
Zanimivo sicer, tule ste neki nepremičninski mogotci, posojate desetine tisoče EUR, investirate v soseske.
Ni slabo, ni slabo.


Ah, kaksne soseske nekaj, bi se sicer dalo, samo, moras pa cloveku zaupati. Recimo, da bi zaupal vam tule, ki razglabljate, da nikomur ne zaupate in sel v posel z vami... saj bi odvetnik, da se clovek zavaruje, prisel vec od razlike do m2 na trgu. In ker ni zaupranja, so zakoni in preplacane pogodbe. Ergo, VASA druzba ne funkcionira. Nasa je.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: A-242 ()

Aston_11 ::

UganiKdo je izjavil:


Ne bluzi. Seveda lahko na podlagi tega terjaš denar. Drugo vprašanje je ali imaš kaj sterjat ampak, to ne spremeni dejstva, da je tudi tak zapis zavezujoč.

Če tako verjameš v to, odkupi terjatev za recimo 80% neznane valute in izterjaj ostalo. 20% v žepu brez dela. Seveda bi bil večji biznis potisk sekret papirja in še več bi zaslužil z izobraževanjem v pisarjenju pogodb med sranjem, kar ta zapis tudi je. Kot zelo slaba programska koda, ki ne bo nikoli delala. Bi, vendar v drugem univerzumu in med bolj inteligentnimi ljudmi.

Prijatlu daš in ne posodiš in ne zahtevaš nazaj. Vendar st antivax egoisti tega ne bodo nikdar razumeli.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Aston_11 ()

showsover ::

Ja, lepo, da imaš samo dobre izkušnje, eni smo pač bolj naivni.
Ker smo bili nategnjeni, pač ne posojamo več fizičnim osebam.
Res pa je, da ne razpolagamo z milijoni kot vi.
Tudi naši dolžniki, očitno, niso.

janezvalva ::

ti njemu posodi 200€, on pa naj tebi posodi x-box.
pol si pa po 2 tednih nazaj zamenjata
IQ test: v enem vedru imaš 2l vode, v drugem 1l vode. koliko veder imaš?

Bizkit45 ::

sandmat je izjavil:

da, ampak bo izterjava skorajda stala več od količine posojenega denarja.


tole sem večkrat zasledil po forumih. Kje je ta "cenik", da veste koliko stane takšna izterjava? Ali govorite iz osebnih izkušenj?
In ali ni tako, da krije "sodne stroške" tisti, ki je v prekršku?
res sem zelen v tem :)
1
2
3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Posojilo denarja

Oddelek: Loža
344927 (1350) Alien123
»

Posojilna pogodba, ne vračanje

Oddelek: Loža
273661 (2501) looser
»

Posoja denarja - pogodba? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
10633327 (14356) Roadkill
»

Dilema

Oddelek: Loža
211903 (1212) Pyr0Beast

Več podobnih tem