» »

posojanje denarja prijatelju... če se napiše na papir, velja kaj?

posojanje denarja prijatelju... če se napiše na papir, velja kaj?

«
1
2 3

shintaro ::

posodil bi 200€ frendu ker rabi za legitimate cause

Če na papir napišemo da sm mu posodil in da je zmenjeno da vrne v roku 2eh tednov+se podpišemo.. Je to kaj veljavno al isto koda tega ne bi naredil?

crniangeo ::

notar :)
Convictions are more dangerous foes of truth than lies.

jype ::

je izjavil:

Če na papir napišemo da sm mu posodil in da je zmenjeno da vrne v roku 2eh tednov+se podpišemo.. Je to kaj veljavno al isto koda tega ne bi naredil?
Je veljavno, a iztožiti tak znesek bo stalo precej več.

shintaro ::

aja pol pa vidim da đabe to.

vostok_1 ::

Totalno đabe.

Iz mojih izkušenj, prijatelji, ki si preveč izposojajo keš, niso ravno najboljši.
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

shadeX ::

Če na papir napišemo da sm mu posodil in da je zmenjeno da vrne v roku 2eh tednov+se podpišemo..


Kaj pa če ne vrne?

lambda ::

Če moraš za tako nizek znesek napisat papir (z namenom pravne veljave) potem tle nekaj ne štima. Če je kaj vreden, bo vrnil. Če ne bo zmogel vrniti, ti pa za pravega prijatelja tud ne more bit žal tega denarja (jasno je razlika med enkratnim dogodkom pa čem ponavljajočim).

shintaro ::

@vostok
je zelo radodaren , plača ti kr tko hrano v restavraciji in razne usluge.. nkol me ni prej prašal sam rabi za s.p. (400 najemnine, prispevki itd.) tko da ni za neko glupost. in js rad pomagam

@shadeX
nevem zato sprašujem , ma poznam ga 8 let dvomim da bo zajebal

@lambda
če bo nujno rabu mu bom posodu ampak hočem čez 2 tedna ne čez 1 mesec al več. itak da je narobe, sej mi ni to družina da vem da bom 100% vidu v zmenjenem času.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: shintaro ()

lambda ::

Papir ti ne bo nič pomagal pri pogoju dveh tednov.

shintaro ::

kok si grem na živce ker ne bi rad posojal (slabe izkušnje) a mi pa noter melje tisto sočutje človeško da morem pomagat :angry:

mislim da ne bom posodu, hvala za pojasnila drgač.

shadeX ::

Če bi povedal razlog zakaj potrebuje potem bi ti lažje svetovali.

shintaro ::

shadeX je izjavil:

Če bi povedal razlog zakaj potrebuje potem bi ti lažje svetovali.

sem napisal zgoraj, očitno si spregledal

ponovim
ma s.p. , 400 ma najemnine pol še prispevki .. in ta mesec mu je zmanjkalo 200€ .. sm mu že stokrat reku naj manj porabi na hrani zunaj, pa bi manj rabil me vprašat. drgač on hitro naredi dnar ma ne pazi, vmes troši vse.

shadeX ::

Se pravi on se raje nažira zunaj, kot pa da prej poskrbi za svoj posel? In tak pričakuješ, da ti bo vrnil denar?

:))

#000000 ::

če ti je dober prijatelj mu posodi, in imej v mislih da če te nategne za 200 eurov, potem je to dokaj poceni

shintaro ::

shadeX je izjavil:

Se pravi on se raje nažira zunaj, kot pa da prej poskrbi za svoj posel? In tak pričakuješ, da ti bo vrnil denar?

:))


vidiš to je res haha fail

#000000 je izjavil:

če ti je dober prijatelj mu posodi, in imej v mislih da če te nategne za 200 eurov, potem je to dokaj poceni


ja je dober prijatelj


bomo vidl jutr če bo spet prašal

shadeX ::

Sem skoraj prepričan da bo.

Scaramouche ::

shintaro je izjavil:

posodil bi 200€ frendu ker rabi za legitimate cause

Če na papir napišemo da sm mu posodil in da je zmenjeno da vrne v roku 2eh tednov+se podpišemo.. Je to kaj veljavno al isto koda tega ne bi naredil?


ne dajat če vidiš da model nima šihta, je vedno broke,mogoče ma slabe navade,velik igra igre na srečo in pijančuje...

reč mu da nočeš riskirat prijateljstva ker če ne vrne mu boš zameril...reku bo vse bo uredu, to vsi rečejo..še vedno ne dat..

Zgodovina sprememb…

Mesar ::

100% ti bo vrnil, če ti nebo pa mu še 200 posodi
Your turn to burn!

Zgodovina sprememb…

Looooooka ::

Ce mas 200 eurov za posodit in zaradi njih ne bos stradal, pa jih ne si itak en k. od prjatla.
Prijatelj je nekdo, ki ti pomaga v stiski. Samo najbolj tipicen stereotip slovenca bo nasel razlog, da iz te definicije odstrani denar.
To ni biznis. To je pomoc. Enako kot ce bi te prosil za hrano.
Ne vem zakaj sploh sprasujes. To vec kot ocitno ni tvoj prijatelj ali pa ti 200 eurov pac predstavlja prevelik strosek. Ta dva razloga sta dovolj dobra, da lahko mirno zavrnes pomoc brez, da bi ti to lahko kdorkoli ocital.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Looooooka ()

detroit ::

če ni tvoj bestič ali kdor mu lahko absolutno zaupaš pozabi, taki prijatelji postanejo bivši precej hitro
Skero

bbbbbb2015 ::

shintaro je izjavil:

posodil bi 200€ frendu ker rabi za legitimate cause

Če na papir napišemo da sm mu posodil in da je zmenjeno da vrne v roku 2eh tednov+se podpišemo.. Je to kaj veljavno al isto koda tega ne bi naredil?


Been there, done that.
Ne posojaj denarja.

Posojali smo (v družini) sorodnikom, sosedom in prijatelju. Sorodniki so me nekaj časa gledali postrani, kako zdaj to da pa nekaj zahtevam nazaj. Sosedje, namesto da bi vrnili denar, so prosili za še več.
Prijatelja pa sem izgubil, ker mi je talal oderuhe, ko sem po 12 mesecih zamude hotel denar nazaj brez obresti. In kako da sem nestrpen. Šit no.

Posojanje je posebna znanost in to naj delajo banke.

tomazic89 ::

Ce moras razmisljati o tem a lahko posodis temu cloveku ali ne, potem nekaj ni kul. Jaz veckrat komu tako pomagam in se nikoli nisem imel tezav, je pa res, da tistim, katerim tako pomagam zaupam. btw. slo je za precej vecje zneske. Ce je res tak prijatelj kot pravis mu daj 200 eur, to ni nek denar zaradi katerega bi ti obubozal (upam), ali pa mesece delal zanj, ce ga ne vrne. Hkrati se mi zdi, da ce je nategun in si si tako blizu z njim, je 200EUR zelo nizka cena, da to izves ;)

Jerry000 ::

Looooooka je izjavil:

Ce mas 200 eurov za posodit in zaradi njih ne bos stradal, pa jih ne si itak en k. od prjatla.
Prijatelj je nekdo, ki ti pomaga v stiski. Samo najbolj tipicen stereotip slovenca bo nasel razlog, da iz te definicije odstrani denar.
To ni biznis. To je pomoc. Enako kot ce bi te prosil za hrano.
Ne vem zakaj sploh sprasujes. To vec kot ocitno ni tvoj prijatelj ali pa ti 200 eurov pac predstavlja prevelik strosek. Ta dva razloga sta dovolj dobra, da lahko mirno zavrnes pomoc brez, da bi ti to lahko kdorkoli ocital.

Glede na njegov opis kaj oni dela...

Invictus ::

Prijatelju posodiš. Ni nujno da vrne denar.

Tožba? Take potem preprosto odjebeš.

200 EUR že prebaviš...

Če je res prijatelj, bo vrnil... Mogoče malo kasneje in po obrokih, ampak bo...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Machete ::

Moj znanec je posodil starejši teti sosedi 300 eur, kaj ni gospa umrla še naslednji teden. Čudna so pota gospodova.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

issak ::

shintaro je izjavil:

posodil bi 200€ frendu ker rabi za legitimate cause

Če na papir napišemo da sm mu posodil in da je zmenjeno da vrne v roku 2eh tednov+se podpišemo.. Je to kaj veljavno al isto koda tega ne bi naredil?



S posojanjem denarja prijateljem je tako, če ti je vseeno, če ostaneš brez 200€, mu jih posodi, sicer ne. Saj mogoče ti jih bi vrnil, ampak ljudje so zgubili prijatelje za manjše zneske. 50€ si sposodi, in se kar naenkrat začne izogibati.

Papir ti tu nič ne pomaga, pa kaj če je nek podpis gor.

Jaz sem si že dvakrat od sošolca/sodelavca izposodil 50/60€, ampak sem jih vrnil naslednji dan, in imam nekaj prijateljem, za katere ne bi dvakrat pomislil da jim posodim 200€, nikakor pa ne vsem. Za tiste, ki bi jim posodil, ne bi pisal nobenega papirja, za tiste, za katere bi rabil papir pisat pa ne bi nič posojal.
Desktop: i7-12700F | 7900XTX | Asrock H670M-ITX/ax | 32 GB RAM | Dell G3223Q
Server: G4560 | 16GB RAM
OLKB Planck | Logitech G Pro X Superlight | Sennheiser HD6XX

koyotee ::

Kmalu bos videl ali je res tvoj prijatelj ali ne :)
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

Unknown_001 ::

Looooooka je izjavil:

Ce mas 200 eurov za posodit in zaradi njih ne bos stradal, pa jih ne si itak en k. od prjatla.
Prijatelj je nekdo, ki ti pomaga v stiski. Samo najbolj tipicen stereotip slovenca bo nasel razlog, da iz te definicije odstrani denar.
To ni biznis. To je pomoc. Enako kot ce bi te prosil za hrano.
Ne vem zakaj sploh sprasujes. To vec kot ocitno ni tvoj prijatelj ali pa ti 200 eurov pac predstavlja prevelik strosek. Ta dva razloga sta dovolj dobra, da lahko mirno zavrnes pomoc brez, da bi ti to lahko kdorkoli ocital.



Sam to bom povedal. Za posodit je banka.

Če bi pa kdo ras izgubil prijatelja naj mu pa denar posodi kot pravi star pregovor.
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

M-XXXX ::

Zdaj sicer ne vem s kakšno družbo ste obdani, vendar kot kaže z zelo slabo, če sploh pomislite, da obstaja možnost da ne dobite nazaj.

Pogovarjate se o fakin 200€ (in ne 200 jurju) in prijatelju, katerega poznate 8 let. Ja najbrž ne bo šel za 200€ zajebat vse skupaj... Če bo pa že šel, je bilo pa 200€ well spend.

Uglavnem seveda, posodi!

GregiB ::

Žene in denarja se ne posoja. Imam kolega (pozor... kolega, ne prijatelja), ki si širi krog "prijateljstva" do te mere, da si od enega sposodi denar, da poplača drugega, seveda pa si sposodi toliko, da še njemu nekaj ostane. Dolžan je praktično vsem svojim prijateljem. Ko nas je bilo enkrat več zunaj, je nagovarjal tudi mene in kako da mi bo vrnil čez en teden. Rekel sem mu, lahko dam za pijačo, denarja pa ne posojam... Konec debate.
You're not stuck in traffic.... You are the traffic!

next3steps ::

Človek bi itak posodil denar, ki niti ni njegov.

mikhaair ::

Preden mu posodis, ga povprasaj zakaj si ne sposodi znotraj svoje druzine.
Zakaj ne na banki?
Ce pa ti je tezko reci le ne, pa reci da denarja nimas oz. ga pac rabis.

K0l1br1 ::

Denar, ki ga ne boš več videl, na ralun naivnosti, da podpis na papirju nekaj pomeni.

njyngs ::

Moje mnenje je, da je izposoja lepa gesta, če gre za denarno stisko.

Ampak, da pa moraš met overjeno pri notarju za 200EUR posojila pa pomeni samo dvoje:
- ali to ni izposoja dobremu prijatelju pri katerem bi požrl dol, če ti ne vrne (vsaj ne hitro)
- ali pa nimaš denarja na izposojo.

V obeh teh primerih odsvetujem.

Če pa ne gre za eno od zgornjega, pa bodi človek in izposodi brez nekih kretenskih papirjev. Ker boš z neko notarsko overjeno "pogodbo" izpadel totalen scumbag in pa škrtuh za tako nizko vsoto.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: njyngs ()

AnotherMe ::

Če te nima namena nategnit, ne rabiš nobenega papirja.
Če te ima namen nategnit, ne rabiš nobenega papirja.

looser ::

prijatelji so eno, posel je drugo.

Gregor5816 ::

#000000 je izjavil:

če ti je dober prijatelj mu posodi, in imej v mislih da če te nategne za 200 eurov, potem je to dokaj poceni

Točno to. Poznam primer, ko je nekdo dobremu in dolgoletnemu prijatelju podpisal poroštvo za kredit. Dobra kolega iz šolskih dni, 20+ let prijateljstva, potem tudi družinski prijatelji, vsak vikend so soboto ali nedeljo popoldne preživeli skupaj. Po podpisu poroštvene izjave mislim da se nista nikoli več videla. Šlo se je za kredit za nakup hiše, recimo v rangu današnjih 100k eurov.

Če te bo prijatelj zajebal zaradi 200 eur, boš zelo poceni ugotovil, kakšnega prijatelja imaš.

Magic1 ::

Klinc pa tak prijatelj, če se sekiraš, če ti bo vrnil 200€. Take probleme imaš lahko s kolegom, prijatelju bi pa šenkal, če bi se mu res hudo zalomilo. Pa če mi jih potem vrne, ali ne. Če pa te izkorišča, se pa sam zamisli kakšne prijatelje imaš.
Magic

2f4u ::

Hja,
to je bilo moje vprašanje. Pri dnarju in ženskah se vse konča. Posoditi ali ne?
Torej, sem posodil dnar, recimo ne več kot 1.5k. Dotični je moral napisat prostoročno, da si je izposodil in kdaj ima namen vrniti. Tudi namen. Sem verjel in nisem "preverjal". Ponavadi, sem želel, da je tudi žena zraven. Ker nisem želel da sem "razpet" med oba znanca - pa ponavat sem poznal oba od preje. Ne da bi karkoli "tožil" ampak med sp-jovci smo si pomagal. Seveda, dal nisem za vsak namen - če je bilo "čisto" potem sem posodil. Obresti so bile ponavat pijača. Nikoli nisem ostal nepoplačan.

200Eu tut ni tak znesek - je pa učna ura za oba.

sandmat ::

Če mu zaupaš, ne rabiš papirja. Če te nekaj matra, mu ne posodit, boš bolj mirno spal.

Če se prijatelj po 2 tednih ne oglasi več, si 200€ investiral v to, da te nikoli več ne bo fehtal za nič :)

MxxW5 ::

Pri denarju se prijateljstvo neha.


Sicer pa:

"Spodaj podpisani __________________, stanujoč______________, EMŠO ________________, sem dne _________________ od ___________________, stanujočega ________________, EMŠO ________________, prejel posojilo v znesku 200,00 EUR. Navedeni znesek se zavežem vrniti do ___________________, in sicer z nakazilom na transakcijski račun št. SI56__________________, odprt pri _____, imetnika ______.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: MxxW5 ()

K0l1br1 ::

In zakaj bi to pisal, če mu bo tako ali tako vrnil*?

MxxW5 ::

Mogoče je tole fin topik, da povem eno tragično zgodbo, ki sem jo slišal.

Bila sta dva res dobra prijatelja. Stara takrat tam ene 50-60 let. En se je loteval nekega biznisa, pa je rabil denar. Tale ta drugi pa je denar imel - z ženo sta si z leti dela pred penzijo našparala tam nekje 120.000 EUR. Beseda je dala besedo (imejte v mislih, da je šlo za res dobra prijatelja, ki sta se poznala tako rekoč od otroštva) in tale ta drugi je prvemu posodil vse življenjske prihranke. Žal pa 120 jurjev za omenjeni biznis ni bilo dovolj. Posojilojemalec je zato dobil dobro idejo. Šel bo v kazino (tja je itak precej hodil že prej, ampak inkognito) in tistih 120 jurjev podvojil. Začuda se ni izšlo. Izgubil je vse; ne le posojila, ampak tudi vse ostalo, kar je imel (tule malo skrajšujem; bistvo stoji).

Tale prvi ima vse papirje: notarski zapis o posojilu, sklep o izvršbi in še sklep, da je njegova terjatev v stečajnem postopku priznana (posojilojemalec je šel namreč v osebni stečaj). Veliko papirjev, ampak evrov ni med njimi.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: MxxW5 ()

shadeX ::

To je bolj kot ne komedija kot pa žalostna zgodba. Ko se gre za denar prijatelji kar naenkrat izginejo.

MxxW5 ::

Saj tale ni izginil; denar je izginil.

Scorpia ::

Pozabljate da je kolega zelo radodaren da mu je placal hrano v restevraciji in usluge. Torej ce mu da 200 in jih ne vrne, bojo za dobre odnose se zmeraj castil hrano in bo s casoma manjas izguba ali pa v drugi obliki poplacana. Avtor pa ga sam najboljse pozna, ampak ce tukaj sprasuje, je nekaj sumljivo, da mu ne zaupa, ceprav ga le ta casti.
Ali mu res gre dober ali pa s sposojenim denarjem casti okoli.
////

mikhaair ::

Lahko pa prijatelj da kaj kot garancijo. Zlato. Uro. Orodje...

Mavrik ::

Kaj pa če napišeta menico - https://mladipodjetnik.si/podjetniski-k... ?
The truth is rarely pure and never simple.

koyotee ::

Dan danes majo ze vsi telefone po 500€, lahko je tut to za garancijo.
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

AndrejS ::

Reci kolegu naj gre v zastavljalnico.
«
1
2 3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Posojilo denarja

Oddelek: Loža
344950 (1373) Alien123
»

Posojilna pogodba, ne vračanje

Oddelek: Loža
273702 (2542) looser
»

Posoja denarja - pogodba? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
10633425 (14454) Roadkill
»

Dilema

Oddelek: Loža
211908 (1217) Pyr0Beast

Več podobnih tem