» »

Splav in nezaželeni (nenačrtovani) otroci

Splav in nezaželeni (nenačrtovani) otroci

Temo vidijo: vsi

nevone ::

So tudi situacije, ko ženska noče kondoma. Ker to ni isto. Sama pa nima zaščite. In se "zgodi"...


Moški pa ne more reči ne?

o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.

darksamurai ::

janezvalva je izjavil:


neželena nosečnost v primeru posilstva, je žal, dokaj realna možnost, vendar se tudi v tem primeru mora iskati načine, kateri omogočajo preživetje fetusu.


Torej praviš, da žrtev posilstva ne le da se bo za vedno spominjala tega groznega dogodka in nosila trajne posledice, mora biti še enkrat kaznovana?
Si že videl nosečnico od blizu? Si videl kako v poznih mesecih težko spijo, se težko premikajo, imajo bolečine v hrbtu... Si že videl kako rojstvo otroka izčrpa žensko? Da ne govorim o možnih zapletih pri rojstvu... Ženska ki bi rodila takšnega otroka bi bila še veliko bolj travmatizirana ne glede na to ali otroka obdrži ali ga da v posvojitev. Kaj praviš kako se počuti družina v tem primeru?
Kdo bo plačal za dodatno psihoterapijo terapijo žrtve in tudi za svojce? Kdo bo plačal za dodatno trpljenje? Ali se v tem primeru obravnava kot nadomestna mati? V ZDA je to plačljivo in znesi so zelo visoki.
Biti proti splavu v primeru posilstva je enako kot zagovarjati posilstvo. Oprosti, ampak žrtvam to povzroči podobne travme! Ali boste ti in tvoji somišljeniki posvojili takšne otroke in jih vzgajali na LASTNE stroške?

Zgodovina sprememb…

jest10 ::

nevone je izjavil:

So tudi situacije, ko ženska noče kondoma. Ker to ni isto. Sama pa nima zaščite. In se "zgodi"...


Moški pa ne more reči ne?

o+ nevone


Lahko, če ve, da ženska nima zaščite. Ampak so tudi primeri, ko ženska laže o zaščiti

Invictus ::

darksamurai je izjavil:


Si že videl nosečnico od blizu? Si videl kako v poznih mesecih težko spijo, se težko premikajo, imajo bolečine v hrbtu... Si že videl kako rojstvo otroka izčrpa žensko? Da ne govorim o možnih zapletih pri rojstvu... Ženska ki bi rodila takšnega otroka bi bila še veliko bolj travmatizirana ne glede na to ali otroka obdrži ali ga da v posvojitev. Kaj praviš kako se počuti družina v tem primeru?

Dajmo že nehat delat dramo iz rojevanja. Pač drugače ne gre. Narava. Še vedno se lahko ženska odloči, da noče otrok. Ampak v večini primerov so one tiste, ki forsirajo...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

darksamurai ::

Invictus je izjavil:


Dajmo že nehat delat dramo iz rojevanja. Pač drugače ne gre. Narava. Še vedno se lahko ženska odloči, da noče otrok. Ampak v večini primerov so one tiste, ki forsirajo...

Če bi prebral moj post bi videl, da leti na tiste, ki želijo prepovedati splav za praktično vse primere. Gre se za to, da se utiša tiste, ki želijo ženskam vzeti pravico o tem. Nasprotniki bi samo vsiljevali svoje versko prepričanje in stil življenja VSEM tudi ŽRTVAM. Pri tem pa ne bi pomagali in prispevali nič. Prispevajo samo prazne besede.

D3m ::

Pravice, pravice, pravice......pravice......še pravice....pravice....pravice.......itn.

Milijon pravic on nič odgovornosti ali dolžnosti.

Te dve besedi največkrat manjkata v pogovorih.
|HP EliteBook|R5 6650U|

nevone ::

Ampak v večini primerov so one tiste, ki forsirajo...


Ja, moški bi pa radi kar izumrli.

Če ženska forsira, moškemu še vedno ni treba pristati v karkoli, že ne želi. Jasno je pa najlažje reči, saj babe hočjo froce.

o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.

Grey ::

Samo iz zakona je potrebno izbrisati preživnino pa je stvar rešena. Ponavadi se tu vse vrti okoli denarja in izsiljevanja na podlagi le tega - otrok je včasih le orodje za to (ne vedno, ampak se dovolj pogosto pojavlja ta problematika).

Deljeno skrbništvo bi moralo biti default stanje pri vseh teh zadevah. Na pol deljeni stroški, ki se tičejo otrokove prehrane, oblačil, šolanja in zavarovanja, je najbolj fer stvar, ki si jo lahko v tem primeru doseže.

Za najemnino in ostale stvari pa poskrbi vsak zase.

GregiB ::

Grey je izjavil:

Na pol deljeni stroški, ki se tičejo otrokove prehrane, oblačil, šolanja in zavarovanja, je najbolj fer stvar, ki si jo lahko v tem primeru doseže.
Ni to... preživnina, alimenti?
You're not stuck in traffic.... You are the traffic!

D3m ::

Grey je izjavil:

Samo iz zakona je potrebno izbrisati preživnino pa je stvar rešena. Ponavadi se tu vse vrti okoli denarja in izsiljevanja na podlagi le tega - otrok je včasih le orodje za to (ne vedno, ampak se dovolj pogosto pojavlja ta problematika).

Deljeno skrbništvo bi moralo biti default stanje pri vseh teh zadevah. Na pol deljeni stroški, ki se tičejo otrokove prehrane, oblačil, šolanja in zavarovanja, je najbolj fer stvar, ki si jo lahko v tem primeru doseže.

Za najemnino in ostale stvari pa poskrbi vsak zase.


Ne gre.

skrbništvo/obiski/preživnina, ko sodišče določi kdo bo skrbnik je preživnino primoran plačati oče ali mati.
|HP EliteBook|R5 6650U|

vostok_1 ::

Kakšna je ženska, ki kljub nehotenju otroka, ne bi šla na splav v prvem mesecu?

Redkim se pomojem zgodi, da ne opazijo da so noseče, v roku enega meseca in kaj. Še posebej če imaš čudne spolne prakse, potem je skoraj obvezno, da se testiraš po zamujanju.
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

D3m ::

vostok_1 je izjavil:

Kakšna je ženska, ki kljub nehotenju otroka, ne bi šla na splav v prvem mesecu?

Redkim se pomojem zgodi, da ne opazijo da so noseče, v roku enega meseca in kaj. Še posebej če imaš čudne spolne prakse, potem je skoraj obvezno, da se testiraš po zamujanju.


Velikokrat se zgodi da nosečnost opazijo šele po 2-3 mesecih. Poznam en primer šele pri 6 mesecih.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Invictus ::

GregiB je izjavil:

Grey je izjavil:

Na pol deljeni stroški, ki se tičejo otrokove prehrane, oblačil, šolanja in zavarovanja, je najbolj fer stvar, ki si jo lahko v tem primeru doseže.
Ni to... preživnina, alimenti?

Ne, ni...

Večina žensk uporablja preživnino kot sredstvo kaznovanja bivšega. Izsiljevanje preko tega... Nabijanje višine preživnine.

Uvesti bi morali skupni račun za otroka, kjer vsak prispeva enak procentualni delež glede na svoje prihodke. In ta denar se porabi SAMO za otroka. V ZDA določene zvezne dežele že uvajajo ta princip.

Danes pa ženske lepo porabijo precej denarja za preživnino za svoje potrebe. Naj izstavijo račune, da je denar res šel za otroka.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

GregiB ::

Invictus je izjavil:

Danes pa ženske lepo porabijo precej denarja za preživnino za svoje potrebe.
Torej, če prav razumem... ne praviš, da alimenti niso deljenje stroškov, praviš, da marsikatera ženska to zlorablja? Se strinjam... ampak glede računov je malo težava.... ne pridejo vsi stroški, ki jih imaš z otrokom z računom...
You're not stuck in traffic.... You are the traffic!

nevone ::

Mislim, da bi bilo dobro pogledati širšo sliko. Še do nedavnega je bilo vse tveganje za zarod na ženski. Moški so ali pa niso sodelovali, kakor so želeli pravzaprav. Moški so lahko spočeli otroka in se umaknili, otrok je ostal ženski, ki tega potem ni mogla narediti, razen tako, da se je delalo prepovedane splave, ki so dostikrat zahtevale življenje obeh.

Da imaš danes ženske, ki mogoče izkoristijo naivnost kakšnega moškega je seveda tudi res, a dajte se enkrat poskusiti oboji postaviti v obe vlogi skozi vso človekovo zgodovino, ne pa gledati samo lastno rit.

o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.

kingsix ::

To glede preživnine je kar nekaj...

Poznam primer, ko je bil moški na minimalni plači in je moral plačevat kar veliko preživnine za otroka..mama je medtem imela kar konkretno plačo.
Nato je ta moški izgubil službo in postal brezposeln...še kar naprej moral plačevat. Pred pol leta je šel v bankrot, ker enostavno ni več zmogel..finančno, psihično, fizično izžet. Imel je kredit za stanovanje v katerem je ona z otrokom in novim partnerjem. WTF kako je to mogoče is beyond me.
No, dolg od preživnine ostaja...mama pa medtem z plačo ki je x2+ povprečne in novim partnerjem hodita okrog in uživata..

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: kingsix ()

D3m ::

nevone je izjavil:

Mislim, da bi bilo dobro pogledati širšo sliko. Še do nedavnega je bilo vse tveganje za zarod na ženski. Moški so ali pa niso sodelovali, kakor so želeli pravzaprav. Moški so lahko spočeli otroka in se umaknili, otrok je ostal ženski, ki tega potem ni mogla narediti, razen tako, da se je delalo prepovedane splave, ki so dostikrat zahtevale življenje obeh.

Da imaš danes ženske, ki mogoče izkoristijo naivnost kakšnega moškega je seveda tudi res, a dajte se enkrat poskusiti oboji postaviti v obe vlogi skozi vso človekovo zgodovino, ne pa gledati samo lastno rit.

o+ nevone


Smo videli pri Trubadurjih.
|HP EliteBook|R5 6650U|

GregiB ::

kingsix je izjavil:

No, dolg od preživnine ostaja...mama pa medtem z plačo ki je x2+ povprečne in novim partnerjem hodita okrog in uživata..
... in? Koliko primerov ločencev pa poznaš, ki so si med seboj solidarni? Srž skozi celotno temo je, če ravnaš predhodno neodgovorno, te lahko prizadane (hote ali nehote) celo-življenska odgovornost in tu ugotavljamo(te), kako ji ubežati.
You're not stuck in traffic.... You are the traffic!

vostok_1 ::

nevone je izjavil:

Mislim, da bi bilo dobro pogledati širšo sliko. Še do nedavnega je bilo vse tveganje za zarod na ženski. Moški so ali pa niso sodelovali, kakor so želeli pravzaprav. Moški so lahko spočeli otroka in se umaknili, otrok je ostal ženski, ki tega potem ni mogla narediti, razen tako, da se je delalo prepovedane splave, ki so dostikrat zahtevale življenje obeh.

Da imaš danes ženske, ki mogoče izkoristijo naivnost kakšnega moškega je seveda tudi res, a dajte se enkrat poskusiti oboji postaviti v obe vlogi skozi vso človekovo zgodovino, ne pa gledati samo lastno rit.

o+ nevone


I did. So what do i do now?

Kaj hočeš povedat? Sins of our fathers...

D3m je izjavil:

vostok_1 je izjavil:

Kakšna je ženska, ki kljub nehotenju otroka, ne bi šla na splav v prvem mesecu?

Redkim se pomojem zgodi, da ne opazijo da so noseče, v roku enega meseca in kaj. Še posebej če imaš čudne spolne prakse, potem je skoraj obvezno, da se testiraš po zamujanju.


Velikokrat se zgodi da nosečnost opazijo šele po 2-3 mesecih. Poznam en primer šele pri 6 mesecih.


Se zgodi, da. Ampak to je pač hudo neodgovorno početje.
Testerji stanejo malo nič v primerjavi z nepravilnim postopanjem.



Dodal bi eno družbeno kritično. Nisem presenečen, da študije kažejo, da mladi seksajo manj kot generacije pred njimi.Enostavno not worth it. Iz več vidikov.
Ta biološko-družbeni feedback loop mi je izredno fascinanten.
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

nevone ::

I did. So what do i do now?

Še na glas povej.

Kaj hočeš povedat? Sins of our fathers...

Hočem povedati, da ko se boriš za lastne pravice, je dobro upoštevati tudi razloge nasprotne strani. Na ta način se lahko precej učinkoviteje pride do boljših rešitev. Seveda pa nič ne pomaga, če tega ne sprevidita obe strani.

o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.

Invictus ::

nevone je izjavil:


Hočem povedati, da ko se boriš za lastne pravice, je dobro upoštevati tudi razloge nasprotne strani. Na ta način se lahko precej učinkoviteje pride do boljših rešitev. Seveda pa nič ne pomaga, če tega ne sprevidita obe strani.

Teorija že mogoče, ampak glede na prakso, je moški pri ločitvi bistveno v slabšem položaju.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

vostok_1 ::

nevone je izjavil:

I did. So what do i do now?

Še na glas povej.

Kaj hočeš povedat? Sins of our fathers...

Hočem povedati, da ko se boriš za lastne pravice, je dobro upoštevati tudi razloge nasprotne strani. Na ta način se lahko precej učinkoviteje pride do boljših rešitev. Seveda pa nič ne pomaga, če tega ne sprevidita obe strani.

o+ nevone


Še vedno ne vem, kaj je tvoj point in predvsem ne vem, kakšna je tvoja solucija...
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: vostok_1 ()

nevone ::

Še vedno ne vem, kaj je tvoj point in predvsem ne vem, kakšna je tvoja solucija...


Boljša, kot tvoja. Po tvoji itak vse propade.

o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.

vostok_1 ::

Kakšno solucijo si predstavila?

Da naj se postavimo v kožo drugdrugega?

Ok. Saj pravim, da sem se postavu. Ampak what now...what should i do?
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

Jarno ::

vostok_1 je izjavil:

Ok. Saj pravim, da sem se postavu. Ampak what now...what should i do?

Če si jerk, potem pač đrkaj in ne razmišljaj o scenarijih, ki vključujejo zanositev.

vostok_1 ::

Ne razumem. Hočeš povedati, da najboljše, da pustimo tko kot je in pika?

Dajte pokazat že enkrat to vašo moškost in s konkretnimi rešitvami na mizo.
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

nevone ::

Ok. Saj pravim, da sem se postavu. Ampak what now...what should i do?


Kaj te pa moti?

o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.

vostok_1 ::

Kako kaj me moti?

Če sem baba, ki seksam neodgovorno in dobim otroka, lahko od tipa zahtevam finančno podporo. Lahko pa enostavno grem splavit, takoj ko mi zamuja prva menstruacija.
Če sem tip pa...v bistvu, razen ji poslat kak sms in jo prosti...ne morem nič.
Moja usoda je takorekoč, zapečatena. Dobro, lahko zbežim nekam v podsaharsko afriko.


Skratka, dajte solucije na mizo, ali se lahko kvečjemu smejete samim sebi in ne meni.

Kar mislim, da želiš povedat nevone je, da si moški zaslužijo dobit po pički za vse pretekle grehe.
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: vostok_1 ()

Grey ::

GregiB je izjavil:

Grey je izjavil:

Na pol deljeni stroški, ki se tičejo otrokove prehrane, oblačil, šolanja in zavarovanja, je najbolj fer stvar, ki si jo lahko v tem primeru doseže.
Ni to... preživnina, alimenti?

Ne. Danes je tako, da preživnino plačuje izključno tisti, ki nima skrbništva nad otrokom in to so lahko nesorazmerni in nepravično ogromni "penali".

Tu pri deljenem skrbništvu se gre za to, da je malo pri enemu malo pri drugemu in oba delita stroške. Starša pač ne živita skupaj, a je otrok pri obeh. Tako je vsaj nek "image" zdrave družine ohranjen v otrokovi glavi le da onadva ne živita skupaj. Za razvoj otroka je to še najbolj zdravo. Najbolj elegantno finančno pa je to rešeno, če ima v tem primeru otrok skupni račun do katerega imata dostop oba starša (in oba mesečno nakazujeta gor neko določeno rento) in se preko tega plačuje potrebne stvari (prehrana, šolanje, obleke, zavarovanje itd.). Tako je volk sit in koza cela.

Tega se poslužujejo predvsem v Ameriki (lahko da tudi kje drugje). To je neke vrste zdravilo proti zlorabam tega preživninskega sistema in temu, da bi se otrok počutil kot nek "pawn" v tej celi situaciji, ampak stvar kolikor toliko gladko teče naprej z vidika otroka.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Grey ()

joze67 ::

janezvalva je izjavil:

tudi fetus ima pravico do življenja, zato je naša moralna dolžnost, da dosežemo črtanje pravice do splava iz ustave ter namesto tega uvedbo amandmaja k ustavi, kateri pravi, da ima fetus pravico do življenja ter se stori vse, da se mu ta pravica omogoči.

splav se nato izvaja le v skrajnih primerih, ko so vse druge možnosti izčrpane.

Ne. Če slediš svoji logiki, je splav pač prepovedan, absolutno in sploh, tako kot umor. Tudi evtanazije (še) ne dopuščamo. Sicer pa, druga možnost so tipično trpljenje, bolečine ipd in to se nikoli ne izčrpa.

nevone ::

Kar mislim, da želiš povedat nevone je, da si moški zaslužijo dobit po pički za vse pretekle grehe.


Vem, da to misliš in v nekem kotičku nekje v glavi se mogoče ta mem tudi zares valja. Če pa premislim racionalno pa le ne privoščim ženskam, da jih danes moški tako kritično gledajo, glede na vse, kar so glede tega že prestale.

Če sem baba, ki seksam neodgovorno in dobim otroka, lahko od tipa zahtevam finančno podporo. Lahko pa enostavno grem splavit, takoj ko mi zamuja prva menstruacija.
Če sem tip pa...v bistvu, razen ji poslat kak sms in jo prosti...ne morem nič.
Moja usoda je takorekoč, zapečatena. Dobro, lahko zbežim nekam v podsaharsko afriko.

Kaj pa bi ti pravzaprav želel? Če se tako bojiš morebitnega nezaželjenega očetovstva, potem iznajdi tabletko za moške, ki vas bo začasno naredila sterilne in boste lahko brez strahu seksali naokoli. Seveda obstajajo tudi druge rešitve, o katerih pa ti nočeš nič slišati, ti jih je pa Jure že večkrat ponujal, ampak ti očitno nečesa esencialnega ne razumeš in potem se usajaš tudi takrat, ko ti človek v resnici hoče pomagati. Imaš zelo močan lasten pogled, ki dela v tvojo škodo.

o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.

joze67 ::

vostok_1 je izjavil:

Kako kaj me moti?

Če sem baba, ki seksam neodgovorno in dobim otroka, lahko od tipa zahtevam finančno podporo. Lahko pa enostavno grem splavit, takoj ko mi zamuja prva menstruacija.
Če sem tip pa...v bistvu, razen ji poslat kak sms in jo prosti...ne morem nič.
Moja usoda je takorekoč, zapečatena. Dobro, lahko zbežim nekam v podsaharsko afriko.


Skratka, dajte solucije na mizo, ali se lahko kvečjemu smejete samim sebi in ne meni.

Kar mislim, da želiš povedat nevone je, da si moški zaslužijo dobit po pički za vse pretekle grehe.

Če baba še toliko zahteva finančno podporo, ostane dejstvo, da ima otoka, za katerega mora skrbeti. Decu, po drugi strani, res ni treba seksat brez kondoma. V resnici, če ima tovrstne pomisleke, mu sploh ni treba seksat in je ok. Lahko pa gre celo za duhovnika in drugim predava, kako naj ne seksajo (sam pa to počne s takimi, ki sploh niso ali še niso plodni).

jype ::

jest10 je izjavil:

Lahko, če ve, da ženska nima zaščite. Ampak so tudi primeri, ko ženska laže o zaščiti


Prepričan sem, da je tudi meni že kakšno dekle lagalo glede tega, a preprosto dejstvo ostaja: Dekleta, s katerimi nimaš spolnih odnosov, izrazito težko zanosijo s tvojim otrokom. Mislim, da je strokovna fraza za takšno obliko previdnosti "Don't stick it into crazy.", kakšne oblike testiranja s potencialnimi spolnimi partnerji opraviš je pa seveda tvoja odgovornost in izbira - in vedno velja v obe smeri.

To seveda ni razlog, da moškim ne bi omogočili, da se po spočetju odloča glede prihodnosti svojega odnosa do otroka, drži pa, da tudi ni nič narobe, če ima takšna odveza kakšno negativno posledico za moškega - tudi za ženske splav ni brez posledic.

vostok_1 ::

nevone je izjavil:

Kar mislim, da želiš povedat nevone je, da si moški zaslužijo dobit po pički za vse pretekle grehe.


Vem, da to misliš in v nekem kotičku nekje v glavi se mogoče ta mem tudi zares valja. Če pa premislim racionalno pa le ne privoščim ženskam, da jih danes moški tako kritično gledajo, glede na vse, kar so glede tega že prestale.

Če sem baba, ki seksam neodgovorno in dobim otroka, lahko od tipa zahtevam finančno podporo. Lahko pa enostavno grem splavit, takoj ko mi zamuja prva menstruacija.
Če sem tip pa...v bistvu, razen ji poslat kak sms in jo prosti...ne morem nič.
Moja usoda je takorekoč, zapečatena. Dobro, lahko zbežim nekam v podsaharsko afriko.

Kaj pa bi ti pravzaprav želel? Če se tako bojiš morebitnega nezaželjenega očetovstva, potem iznajdi tabletko za moške, ki vas bo začasno naredila sterilne in boste lahko brez strahu seksali naokoli. Seveda obstajajo tudi druge rešitve, o katerih pa ti nočeš nič slišati, ti jih je pa Jure že večkrat ponujal, ampak ti očitno nečesa esencialnega ne razumeš in potem se usajaš tudi takrat, ko ti človek v resnici hoče pomagati. Imaš zelo močan lasten pogled, ki dela v tvojo škodo.

o+ nevone



Kaj je prestala danes novopečena osemnajstletnica, v razvitem zahodu?

Jz sem imel rešitev še preden je jype sploh kaj predlagal.
In ta rešitev zadostuje za 95% vseh


jype je izjavil:

jest10 je izjavil:

Lahko, če ve, da ženska nima zaščite. Ampak so tudi primeri, ko ženska laže o zaščiti


Prepričan sem, da je tudi meni že kakšno dekle lagalo glede tega


I strongly doubt it.



Sicer pa "don't stick your dick into crazy" bi moralo bit v ustavi zapisano pravilo.
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

nevone ::

Jz sem imel rešitev še preden je jype sploh kaj predlagal.
In ta rešitev zadostuje za 95% vseh


Zaradi mene je rešitev lahko tudi takšna, kot jo predlagaš ti, ampak dvomim da bo zato tebi kaj lažje.

o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.

vostok_1 ::

??

Seveda mi bo, če bom v taki situaciji.
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

next3steps ::

Imaš prostitutke, ti bo veliko lažje. Bo pa tarifa večja.

facepalm ::

Jaz bi uvedel, da mora zenska, po ugotovljeni nosecnosti, o tem nemudoma obvestiti partnerja. Ta se pa lahko odloci ali se strinja, da zenska rodi in da bo sprejel vse obveze ali ne. Na podlagi njegove izjave, bi se zenska odlocila ali bi naredila splav ali bi obdrzala otroka brez pravice do prezivnine itd..
Simple as that.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: facepalm ()

nevone ::

vostok_1 je izjavil:

??

Seveda mi bo, če bom v taki situaciji.


Potem pa ok.

o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.

St235 ::

facepalm je izjavil:

Jaz bi uvedel, da mora zenska, po ugotovljeni nosecnosti, o tem nemudoma obvestiti partnerja. Ta se pa lahko odloci ali se strinja, da zenska rodi in da bo sprejel vse obveze ali ne. Na podlagi njegove izjave, bi se zenska odlocila ali bi naredila splav ali bi obdrzala otroka brez pravice do prezivnine itd..
Simple as that.


Težava te rešitve je predvsem v tem, da na koncu neposredno zadane tretjo stranko v postopku, ki ima po vseh mednarodnih standardih pravico do posebne zaščite.

vostok_1 ::

next3steps je izjavil:

Imaš prostitutke, ti bo veliko lažje. Bo pa tarifa večja.


Problem se rešuje as we speak.

Enkrat ko pridejo vn sex roboti, pričakujte dramatičen vpad intimnih razmerij moški-ženska.
Point je, da moški se zadovolji že z ogledom porniča and goes about his day. Ženske, by far, jim to ni dovolj.
Sex robot je praktično god's gift.
Sledim trendom in povem vam, da "napad" je multipronged. Če bi sex robote uvedel v 1920, ne bi bili popularni. Danes pa so.
Kot večkrat v zgodovini, konvergira več faktorjev. Tko kot spolna revolucija v 60/70' je imela več faktorjev, ki so morali biti ravno rpavšnji, da so uspeli. Podobno bo tokrat.

Sem povsem prepričan v katero stran se bo bilanca povesila. In bataljon jypetov, ne bo nič spremenil, ker nasproti njega bo armija nasprotnikov od najbolj zabitih do najbolj pametnih. Smrtonosna kombinacija torej.

facepalm je izjavil:

Jaz bi uvedel, da mora zenska, po ugotovljeni nosecnosti, o tem nemudoma obvestiti partnerja. Ta se pa lahko odloci ali se strinja, da zenska rodi in da bo sprejel vse obveze ali ne. Na podlagi njegove izjave, bi se zenska odlocila ali bi naredila splav ali bi obdrzala otroka brez pravice do prezivnine itd..
Simple as that.


To je seveda problem. Zato sem rekel 95%.
Zato bi morda moralo bit opt in.
Če ženska ne obvesti spolnega partnerja v tromesečju, se smatra, da partner ni privolil.
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: vostok_1 ()

next3steps ::

facepalm je izjavil:

Jaz bi uvedel, da mora zenska, po ugotovljeni nosecnosti, o tem nemudoma obvestiti partnerja. Ta se pa lahko odloci ali se strinja, da zenska rodi in da bo sprejel vse obveze ali ne. Na podlagi njegove izjave, bi se zenska odlocila ali bi naredila splav ali bi obdrzala otroka brez pravice do prezivnine itd..
Simple as that.

Dva problema : kako boš pa vedel, da je ženska za nosečnost ugotovila?
Jaz želim možnost do odločanja, ali hočem v tej državi gledati ljudi višje od 170cm. V kolikor se odločim l, da ne, imajo ti ljudje možnost bodisi da plačajo višji davek, ker kradejo moj zrak, bodisi se ti ljudje odselijo.

Ženske, by far, jim to ni dovolj.

Tudi moški nismo, vsaj inteligentni ne.

Zgodovina sprememb…

vostok_1 ::

Nismo. Ampak we make do with what we have and be happy about it.
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

jype ::

vostok_1 je izjavil:

Kaj je prestala danes novopečena osemnajstletnica, v razvitem zahodu?
Konzervativci ste ji odrekli kakršnokoli spolno vzgojo, ki temelji na preverljivih medicinskih dejstvih, poleg tega da jo aktivno spodbujate, da postane tradicionalna ženska - nižje izobražena, slabše plačana in predvsem podrejena in servilna, kar naj bi po vašem mnenju ženske celo osrečevalo, jasno skozi klasično pogojevanje, ki ga patriarhalna družba izvaja že tisočletja.

vostok_1 je izjavil:

Sicer pa "don't stick your dick into crazy" bi moralo bit v ustavi zapisano pravilo.
Vsak se lahko sam odloči, kako bo živel - in sprejme posledice. Nobenega razloga ni, da mu bi to preprečili (razen v posebnih primerih, ko imajo ljudje očitne kognitivne motnje in se niso sposobni samoohranitveno odločati, kot npr. pri tebi).

vostok_1 je izjavil:

Seveda mi bo, če bom v taki situaciji.
Tvoja težava je v resnici precej enostavna: Izmed množice žensk, ki so zate zanimive, jih velika večina ne želi partnerja, ki sovraži ženske, ker je taka oblika mazohizma razmeroma redek fetiš, skupina žensk, ki bi sprejela takšen odnos, je pa močno korelirana z nevrotičnimi motnjami. Prepričan sem, da ti dober terapevt lahko pomaga.

bambam20 ::

nevone je izjavil:

So tudi situacije, ko ženska noče kondoma. Ker to ni isto. Sama pa nima zaščite. In se "zgodi"...


Moški pa ne more reči ne?

o+ nevone



Redke so situacije, ko ženska noče kondoma. Te izgovore imajo moški.

vostok_1 ::

jype je izjavil:

vostok_1 je izjavil:

Kaj je prestala danes novopečena osemnajstletnica, v razvitem zahodu?
Konzervativci ste ji odrekli kakršnokoli spolno vzgojo, ki temelji na preverljivih medicinskih dejstvih, poleg tega da jo aktivno spodbujate, da postane tradicionalna ženska - nižje izobražena, slabše plačana in predvsem podrejena in servilna, kar naj bi po vašem mnenju ženske celo osrečevalo, jasno skozi klasično pogojevanje, ki ga patriarhalna družba izvaja že tisočletja.

vostok_1 je izjavil:

Sicer pa "don't stick your dick into crazy" bi moralo bit v ustavi zapisano pravilo.
Vsak se lahko sam odloči, kako bo živel - in sprejme posledice. Nobenega razloga ni, da mu bi to preprečili (razen v posebnih primerih, ko imajo ljudje očitne kognitivne motnje in se niso sposobni samoohranitveno odločati, kot npr. pri tebi).

vostok_1 je izjavil:

Seveda mi bo, če bom v taki situaciji.
Tvoja težava je v resnici precej enostavna: Izmed množice žensk, ki so zate zanimive, jih velika večina ne želi partnerja, ki sovraži ženske, ker je taka oblika mazohizma razmeroma redek fetiš, skupina žensk, ki bi sprejela takšen odnos, je pa močno korelirana z nevrotičnimi motnjami. Prepričan sem, da ti dober terapevt lahko pomaga.


Oh, glej. Spet, white, cis, male (no, recimo) razlaga o težavah žensk in kaj si želijo.
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

MonoPattern ::

Dajte napisat že neko pametno rešitev za to, da moški za eno napačno odločitev(ob sklepanju katere mogoče niti ni imel vseh informacij) ni obsojen na 18+ let minimalca, finančnih kazni ali skrbi za otroka, ki si ga ni želel z žensko, s katero tega ni želel.

Prosim, povejte kaj manjka predlogu o papirnatem splavu moškega. Dokument se vloži, dokler je splav še možen, torej se z njim ne krši pravica fetusu, ker v tej fazi nima pravic. Moški se izjasni, da je zanj situacija enaka, kot da fetus ne obstaja in to je to. Na podlagi tega se lahko ženska potem odloči kaj naprej. Edini zaplet tukaj se zgodi če moški ne ve, da je oče in to izve šele, ko splav ni več možen ali je otrok že rojen. Tu predlagam, da se ugotavlja ali je ženska namenoma skrivala to informacijo pred njim(če ga lahko kontaktira, če je neznanec tu pač ni odgovorna).

GregiB ::

MonoPattern je izjavil:

Prosim, povejte kaj manjka predlogu o papirnatem splavu moškega. Dokument se vloži, dokler je splav še možen, torej se z njim ne krši pravica fetusu, ker v tej fazi nima pravic. Moški se izjasni, da je zanj situacija enaka, kot da fetus ne obstaja in to je to. Na podlagi tega se lahko ženska potem odloči kaj naprej.

Z situacijo sta odgovorna oba. In zdaj bi ti od ženske na osnovi nekega podpisanega papirja zahteval, da rizkira zdravje in/ali življenje, ker nisi pripravljen nositi odgovornosti za "eno napačno odločitev"?! Poleg tega se obveznost do otroka začne ob porodu, ne v prvem tromesečju. Ni se pa tudi nihče vprašal o implikacijah uvedbe takšne "rešitve". Verjetno bi "skrbni starši" za svojega odgovornega sinkota v mladinsko knjigo leteli kar takoj kupit cel blok obrazcev... Dejmo se prosim vas vse enkrat zavedat, odločitve in dejanja nosijo posledice, pozitivne in negativne. Zato je treba biti pri sprejemanju njih odgovoren.
You're not stuck in traffic.... You are the traffic!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: GregiB ()

jype ::

GregiB je izjavil:

In zdaj bi ti od ženske na osnovi nekega podpisanega papirja zahteval, da rizkira zdravje in/ali življenje, ker nisi pripravljen nositi odgovornosti za "eno napačno odločitev"?!
Rizik za njeno zdravje ali življenje se s papirnatim splavom na noben način ne spremeni.

GregiB je izjavil:

Dejmo se prosim vas vse enkrat zavedat, odločitve in dejanja nosijo posledice, pozitivne in negativne. Zato je treba biti pri sprejemanju njih odgovoren.
To ne spremeni dejstva, da je enakopravnost nujna. Moškim, ki jih skrbi ta specifična oblika neenakopravnosti (mama se lahko še dobrih deset tednov po spočetju odloči za splav ne glede na želje biološkega očeta, oče pa nima nobene pravne možnosti, da bi v tem časovnem obdobju vplival na to, kakšen bo eventuelen razplet nosečnosti) sicer brez težav rečemo, da "to pa ni taka reč" in da "so še hujši problemi na svetu" in se pretvarjamo, kot da enakopravnost ni pomembna, kadar se ne tiče nas samih, ker ti moški, ki zahtevajo papirnati splav, običajno na enak način zavračajo reforme, ki bi odpravile neenakopravnost na drugih področjih, a vendar se meni zdi smotrno, da jim pokažemo, da smo boljši od njih in jim priznamo pravice, ki jih nimajo, nekdo drug jih pa ima.

MonoPattern ::

GregiB je izjavil:

MonoPattern je izjavil:

Prosim, povejte kaj manjka predlogu o papirnatem splavu moškega. Dokument se vloži, dokler je splav še možen, torej se z njim ne krši pravica fetusu, ker v tej fazi nima pravic. Moški se izjasni, da je zanj situacija enaka, kot da fetus ne obstaja in to je to. Na podlagi tega se lahko ženska potem odloči kaj naprej.

Z situacijo sta odgovorna oba. In zdaj bi ti od ženske na osnovi nekega podpisanega papirja zahteval, da rizkira zdravje in/ali življenje, ker nisi pripravljen nositi odgovornosti za "eno napačno odločitev"?! Poleg tega se obveznost do otroka začne ob porodu, ne v prvem tromesečju. Ni se pa tudi nihče vprašal o implikacijah uvedbe takšne "rešitve". Verjetno bi "skrbni starši" za svojega odgovornega sinkota v mladinsko knjigo leteli kar takoj kupit cel blok obrazcev... Dejmo se prosim vas vse enkrat zavedat, odločitve in dejanja nosijo posledice, pozitivne in negativne. Zato je treba biti pri sprejemanju njih odgovoren.


Nihče ne zahteva od ženske, da naredi splav. Ta dokument ji samo pove naj v primeru da otroka rodi, ne pričakuje česarkoli od očeta. Za spočetje sta odgovorna tako oče, kot mati otroka. O prihodnosti otroka po seksu pa še vedno odloča samo ženska. Pri tem pa ji ni treba upoštevati mnenja očeta. To je cel point te debate. Za spočetje sta absolutno odgovorna oba(razen pri posilstvu) in otrok ima vedno 2 biološka starša. Zakaj lahko o njegovi smrti in življenju odloča le mati?

Poleg tega se obveznost do otroka začne ob porodu, ne v prvem tromesečju.

Točno tako, torej preden se rodi nima pravice do staršev, zato se mu lahko odrečeš, brez da bi mu kršil pravice.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo

Zanikanje ocetovstva - pogodba (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 )

Oddelek: Loža
43275890 (68022) koyotee

Več podobnih tem