» »

a so te GURS ocene nepremičnin realne

a so te GURS ocene nepremičnin realne

shintaro ::

za neki je ocenjeno na 300k (nekje 220m2)
za neki drugo na 81k

oboje se mi zdi preveč.. a te njihove cenitve so nižje al bolj napihnjene glede na trg???
  • spremenilo: shintaro ()

shintaro ::

evo sm primerjal hišo od bivše k jo prodaja za 1.000.000€ .. in na gursu je 373.000€ .. po temu bi reku da gurs je še cheap varjanta in da so v realnosti bolj vredne. right?

FrRoSt ::

Nepremičnine so se podražile, ... je pa zadeva, če govoriš o stanovanjskih hišah, pa tudi o stanovanjih, zelo odvisna od lokacije (da ni bogu za hrbtom) in starosti. Ali je iz 60 let, morda celo izpred vojne, ali pa je praktično skoraj novogradnja,....
Noben človek ni otok, popolnoma sam zase; smrt slehernega človeka vzame
del mene, ker pripadam človeški vrsti; in zato nikdar ne pošiljaj poizvedovat,
komu zvoni; zvoni tebi.

shintaro ::

govorim o hišah
Gurs ima teorijo zarote proti nam.. sosed novogradnja 220k naša pa 300k iz leta 70, mogoče kvadratura?.. na drugi lokaciji druga hiša sosed hiša vredno malo, je pa vsaj končana, naša nedokončana zraven pa 30.000 več (je pa večja kvadratura, ampak še dosti dela)...

A to recimo če zgradiš vmes, spet ocenijo na novo? Kakšen je interval?? Vsake 2 leti vsako leto al vsak primer posebej..

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: shintaro ()

madog ::

Drugače je zelo zanimivo jaz recimo počasi cca 6 let že obnavljam eno starejšo hišo po gursu ocena izpred 7 let 120k€, pred parimi meseci dobil domov pošto iz gursa da so pri pregledu na terenu opazili razliko v ohranjenosti stavbe???? sam sem menjal streho, okna, vrata....
od kje so samoinciativno najdli mojo hišo mi ni jasno ampak hiša v trenutnem stanju ni vredna 80k ker je znotraj podrta na prafaktorje ampak ker se mi ne mudi se ne sekiram kaj preveč in nisem niti odgovoril.
Phenom II X4 955 BlackEdition|M4A87TD EVO|OCZ 2x2GB @1333MHz|Sapphire HD5770 OC

chort ::

GURS dela oceno na podlagi podatkov množičnega vrednotenja (popisi pred cca 10 leti in popravki v zadnjih letih, kar se je verjetno pripetilo madogu) o lastnostih hiše, površini in predvsem izvršenih transakcijah (po podatkih GURSa) podobnih nepremičnin v bližnji okolici.
Problem s podatki množičnega vrednotenja o lastnostih nepremičnine je, da so bili po principu rekla-kazala, lahko si sedel pod klimo v dnevni od lastnika in ti je na vprašanje "Ali imate klimo" odgovoril ne. Go figure.
Površine so prav tako lahko napačno zavedene (readaptacije, prizidki na sivo), vendar se to dogaja manjkrat.
Največji pa je problem kaj je po kriteriju algoritma za vrednotenje podobna nepremičnina in kaj podobna lokacija. Hiši sta lahko 100m vstran, pa ena gleda na avtocesto, druga pa na ribnik, ali pa na primer 300m2 malo-da-ne podrtija in 300m2 vila pri kateri je lastnik zamolčal leto obnove in opremo.
Med popisovanjem je bilo največje gonilo lažnivih lastnikov strah pred obdavčitvijo nepremičnin po njihovi ocenjeni vrednosti, zato so se prenekateri trudili zbijati vrednost lastni nepremičnini (popolnoma razumem), sedaj pa niso zadovoljni, ko je sosedov hlev nominalno vreden več. Ocena je le ocena, in zaenkrat ne igra velike vloge, saj se kupci zavedajo nerealnosti le te. Banke znajo bit druga zgodba.
/edit napačna persona :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: chort ()

otago ::

Zraven vsega, kar je chort napisal, lahko imas nepremicnino na robu vrednostne cone. Sosed pade v drugo cono in je kvadratni meter ocenjen vec/manj.

http://prostor3.gov.si/zvn/zvn/ZVN.html Karta GURS
http://prostor3.gov.si/zvn/zvn/help/hel... Navodila

ginekk ::

Prvo. Ko se je popis delal leta 2006 je GURS najel najcenejšo silo (študente). Odgovornost pravilnega vrednotenja ni bila nikjer definirana (tudi za neštudente). Če slučajno ni bil pravi človek doma, da bi nekako gledal kaj študent piše in kako ocenjuje ... je itak vse narobe. Itak, da je bila potem totalna panika in so morali podaljševat delovne čase, da so ljudje hodili na urad sami "popravljat" grozne napake.
.
Drugo. Kot pišejo ostali, GURS vrednost računa tudi na podlagi lokacije, ne samo značilnosti gradnje (kvaliteto in bivanjske dodatke).

OZZY ::

shintaro je izjavil:

za neki je ocenjeno na 300k (nekje 220m2)
za neki drugo na 81k

oboje se mi zdi preveč.. a te njihove cenitve so nižje al bolj napihnjene glede na trg???


Zato pa obstajajo neodvisni cenilci, ki vrednostijo sedaj po MSOV2017 standardu.. Je pa treba tako cenitev plačat. Cena odvisna od cenilca.. Za bajto 300 eur+
Go with the flow.

cekr ::

Nekaj niste upoštevali. Če človek nima namena hiše nikoli prodat, jo bo ocenil na najnižjo možno vrednost.
Razlog je predvsem v voluharskem/barabinskem načinu obdavčitve, ki te kaznuje, če vlagaš v hišo. Namesto, da bi
država podpirala, da obnavljaš hišo, ti zaradi tega potem še navije višji davek. To je svinjarija.
Saj si z materiali za obnovo plačal ddv, ki pa ga državni voluharji sploh ne vidijo.

Drugo je, če hočeš hišo prodat. Potem jo boš ocenil na skoraj nenormalno visoko vrednost.
In seveda upal, da hitro najdeš enega loleka, da ti jo odkupi.
Sinclair ZX Spectrum [Zilog Z80A - 3.5 MHz, 48kB, dvojni kasetofon,
TV-OUT, radirke, Sinclair-Basic], Sinclair ZX-81 [Z80A, 3.25MHZ, 1kB]

PaX_MaN ::

"ocena"
Mislm da to vse pove.

shadeX ::

Izkušnje iz moje teme: Nestrinjanje vrednosti premoženja oz. nepremičnine

pravijo da se je GURS "zmotil" za 35% (manj) pri realni oceni hiše.

Cena neodvisnega cenilca (s.p) 300EUR
Cena sodnega, krepko nad jurja.


EDIT: Typo

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: shadeX ()

shintaro ::

OZZY je izjavil:

shintaro je izjavil:

za neki je ocenjeno na 300k (nekje 220m2)
za neki drugo na 81k

oboje se mi zdi preveč.. a te njihove cenitve so nižje al bolj napihnjene glede na trg???


Zato pa obstajajo neodvisni cenilci, ki vrednostijo sedaj po MSOV2017 standardu.. Je pa treba tako cenitev plačat. Cena odvisna od cenilca.. Za bajto 300 eur+


ja cenilec je ocenil bajto mtke+parcelo na 250.000EUR , ampak če bi bla končana (kar bo kmalu). Tko da res zgleda da so te GURS nižje od dejansko kok bi lahko prodal/vrednost


shadeX je izjavil:

Izkušnje iz moje teme: Nestrinjanje vrednosti premoženja oz. nepremičnine

pravijo da se je GURS "zmotil" za 35% (manj) pri realni oceni hiše.

Cena neodvisnega cenilca (s.p) 300EUR
Cena sodnega, krepko nad jurja.


EDIT: Typo


ja to je ravno point moje teme... tudi po mojem GURS oceni precej manj kot je v resnici (če bi prodajal), ampak na splošno se ne spoznam zato sprašujem

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: shintaro ()

chort ::

Zavedajte se tudi, da so oglaševane cene običajno precej višje od končnih cen. Izvedene transakcije so dostopne na http://prostor3.gov.si/ETN-JV/

Cena je na koncu tisto, kar je nekdo pripravljen plačat, vrednost pa je navidezna čustvena kategorija izražena v evrih, ali suhoparna ocena na podlagi nekaj podatkov in primerjave z bližnjo okolico. Tudi cenilci niso vsemogoči, so pa bolj izobraženi kot večina ostalih udeležencev pri prodaji/nakupu.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: chort ()

Invictus ::

Ocena GURSa služi za namen davka nepremičnine, ne kot cena za prodajo na trgu.

Ko je to jasno, potem ni butastih vprašanj...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

cekr ::

Invictus je izjavil:

Ocena GURSa služi za namen davka nepremičnine, ne kot cena za prodajo na trgu.

Ko je to jasno, potem ni butastih vprašanj...



Zato je pa dobro, da imaš nepremičnino ocenjeno čim nižje.
Sinclair ZX Spectrum [Zilog Z80A - 3.5 MHz, 48kB, dvojni kasetofon,
TV-OUT, radirke, Sinclair-Basic], Sinclair ZX-81 [Z80A, 3.25MHZ, 1kB]

a_borlak ::

cekr je izjavil:

Invictus je izjavil:

Ocena GURSa služi za namen davka nepremičnine, ne kot cena za prodajo na trgu.

Ko je to jasno, potem ni butastih vprašanj...



Zato je pa dobro, da imaš nepremičnino ocenjeno čim nižje.


In potem, ko prodajaš, nekdo pogleda cenitev in reče ok, po tej ceni sem pripravljen plačat. Tebi se pa mudi s prodajo in ne moreš prodati za željeno ceno. Kaj pa potem? Ne boš prodal, zapadel v dolgove, bo šla nepremičnina na dražbo in boš dobil še manj?

Lonsarg ::

Sem v procesu kupovanja in lahko povem da noben, ne kupec ne prodajalec ne gleda Gurs cene, še iz firbca sem jih nehal gledat, ker so popolnoma irelavantne. Tle v LJ recimo so ponavadi faktor 2 nižje kot dejanske ponudbe, ki jih dajem. Prav tako nihajo in so tudi za faktor 3 različne med dvema zadevoma, ki imata isto tržno vrednost.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

MIHAc27 ::

Mnja stanje pri meni: Živim v vrstni hiši, eden od 6. Vsi imamo enake tlorise. 2 sta dvignila streho in z tem povečala prostor v mansardi. Skoraj vsi smo obnavljali strehe, fasado približno istočasno, s tem spet..so drugi uporabljali malce dražje rešitve (debelejša fasada, boljše kritine).

No vseeno je moje stanovanje ocenjeno za vsaj 15.000 več kot naslednji v vrsti in mislim da skoraj 40.000 več kot najcenejši. Ampak ok, najcenejši res še ni obnovil fasade ker še ima namen to narediti.

Tko da ja.. to so kvečjemu grobe ocene, in upam da na to res ne bodo kakih davkov limal.

shadeX ::

a_borlak je izjavil:

cekr je izjavil:

Invictus je izjavil:

Ocena GURSa služi za namen davka nepremičnine, ne kot cena za prodajo na trgu.

Ko je to jasno, potem ni butastih vprašanj...



Zato je pa dobro, da imaš nepremičnino ocenjeno čim nižje.


In potem, ko prodajaš, nekdo pogleda cenitev in reče ok, po tej ceni sem pripravljen plačat. Tebi se pa mudi s prodajo in ne moreš prodati za željeno ceno. Kaj pa potem? Ne boš prodal, zapadel v dolgove, bo šla nepremičnina na dražbo in boš dobil še manj?


Ko prodajaš pač najameš cenilca da ti pove pravo tržno vrednost nepremicnine

Lonsarg ::

Cenilec morda gleda preveč dolgoročno(primerno za kredite za banke). Kot prodajalca te zanima po kolk se ta trenutek, ne čez eno leto prodajajo. Za to pa pogledaš nepremicnine.si odstraniš 90% nerealnih najdražjih oglasov(ki so gor celo večnost neprodani) in potem od tistih realnih odšteješ 10-20%, za en toliko se ponavadi te realne oglaševane zbija. Če se ti ne mudi s prodajo pač še malo dvigneš z ceno, če je nekomu res všeč lahko vseeno prodaš..

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

Invictus ::

shadeX je izjavil:


Ko prodajaš pač najameš cenilca da ti pove pravo tržno vrednost nepremicnine

Ko prodajaš, vržeš zadevo na trg.

Če nihče ne kliče, je cena previsoka. Če je preveč klicev, je prenizka. Počakaša 2 tedna, beležiš klice brez ogledov. Se pač izgovoriš, da nisi na voljo, in podaš nek datum kdaj se vrneš.

Vmes malo nakladaš. Da že imaš ponudbe za toliko in toliko, in da je v oglasu nižja cena kot ti je ponujeno.

Potem lahko relativno dobro oceniš vrednost nepremičnine...

Cenilca naj najame kupec, če misli, da je nepremičlnina precenjena. Ampak to je spet samo blef... Itak mu bo cenilec napisal ceno, ki si jo kupec lahko privošči... Razen seveda, če bo potem ta cena osnova za kredit. Pol bo moral cenilec napisati realno ceno, ali pa bo na črni listi bank...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

VaeVictis ::

Cenilec ponavadi napiše bolj ali manj tako ceno, kot jo zahteva naročnik cenitve.

Edina prava cena je cena za katero se nepremičnino proda.

Vse ostalo so samo neke ocene, ki so lahko več ali manj pravilne, ponavadi manj pravilne!

Tudi cene na nepremičnine.net, ocena GURSA, cenitev cenilca, itd. so samo neki približki...

shadeX ::

Invictus je izjavil:

shadeX je izjavil:


Ko prodajaš pač najameš cenilca da ti pove pravo tržno vrednost nepremicnine

Ko prodajaš, vržeš zadevo na trg.

Če nihče ne kliče, je cena previsoka. Če je preveč klicev, je prenizka. Počakaša 2 tedna, beležiš klice brez ogledov. Se pač izgovoriš, da nisi na voljo, in podaš nek datum kdaj se vrneš.

Vmes malo nakladaš. Da že imaš ponudbe za toliko in toliko, in da je v oglasu nižja cena kot ti je ponujeno.

Potem lahko relativno dobro oceniš vrednost nepremičnine...


Dober prodajni nasvet.

a_borlak ::

Ko prodajaš, pokličeš par agentov in vprašaš, za koliko je bila realizacija za tvojo kvadraturo in lokacijo. Nastaviš malo višjo ceno, da imaš pogajalska izhodišča in to je to. Nastavljanje previsoke cene pomeni le to, da se ti ne ljubi prodati in da upaš na nekoga, ki je včeraj zadel na Lotu in da mu je ravno tvoja nepremičnina najbolj všeč ter da je pripravljen plačati karkoli. Ampak takega najti ...

shintaro ::

a_borlak je izjavil:

Ko prodajaš, pokličeš par agentov in vprašaš, za koliko je bila realizacija za tvojo kvadraturo in lokacijo. Nastaviš malo višjo ceno, da imaš pogajalska izhodišča in to je to. Nastavljanje previsoke cene pomeni le to, da se ti ne ljubi prodati in da upaš na nekoga, ki je včeraj zadel na Lotu in da mu je ravno tvoja nepremičnina najbolj všeč ter da je pripravljen plačati karkoli. Ampak takega najti ...


si ugotovil taktiko fotra bivše... dal je v oglas hišo za 1.000.000€ hahahah!!!! in valda ni prodal.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Stanovanjski kredit (strani: 1 2 3 443 44 45 46 )

Oddelek: Loža
2280385051 (45) D3m
»

Nepravdno pravo

Oddelek: Loža
214097 (3115) Vikking
»

Ocenitev nepremičnine

Oddelek: Loža
121602 (1457) Invictus

Nov davek na nepremičnine. Ali bom obdavčen s 0,5%?? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5311464 (10450) Mavrik
»

Prodaja dedovane nepremičnine

Oddelek: Loža
218625 (7926) s1m0n

Več podobnih tem