» »

Apple predstavil iPhone X, iPhone 8 in iPhone 8 Plus

««
9 / 18
»»

tomaz- ::

OMG, pa ne jim bluetooth vzet, no... Saj se bere v vsaki temi, kako je iPhone za en drek, "k še blututh nima poštiman".. A zdej pa tole ?? :D

no comment ::

Eh, v starih dobrih časih bi bili že po dveh dneh na 50. strani komentarjev o prihodu novega jesusPhone.

Vsako leto je bolš (manj tro(t)lov)...

shadeX ::

Normalno. Ker jih je večina migrirala na iOS, vključno z mano :))

4knative ::

Evo kupil komplet iPhone 8 Plus, Watch 3 in AirPods. Bomo videli, če bo kombinacija zadostila potrebam.

Matev ::

Evo kupil komplet iPhone 8 Plus,


a ni to tist tastar telefon (obsolete in x minutes) - videz kot šestica

sedaj je že destka zuni

leiito ::

MH0 je izjavil:

Ma to je, kot parada ponosa, ne moreš iti kar mimo. Ali pokritiziraš ali pa si... :-)


Now that’s funny. Original tvoja fora ali skopirana?

MH0 ::

leiito je izjavil:

MH0 je izjavil:

Ma to je, kot parada ponosa, ne moreš iti kar mimo. Ali pokritiziraš ali pa si... :-)


Now that’s funny. Original tvoja fora ali skopirana?

Šinilo kar tako skozi glavo. Pa brez zamere. ;-)

Saul Goodman ::

zbudite me, ko bo samsung začel delat telefone brez sranja, ki ga namešča poleg. folk kupuje tudi software, ne samo hardware. in vse kar ni stock android, je sranje. deal with it.

Furbo ::

MH0 je izjavil:

Melodijo zvonenja se spremeni zato, da veš, da zvoni tvoj telefon. Če tega ne narediš, ne veš. O tem katera melodija je komu všeč in katera koga moti je nesmiselno debatirati. Tudi o vibrah in gluhih ljudeh nima smisla.

Seveda veš, a zvoni tvoj ali od enega drugega nekje drugje, razen če imate pri vas navado odložiti vse telefone na isto mesto.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

MH0 ::

Saul Goodman je izjavil:

zbudite me, ko bo samsung začel delat telefone brez sranja, ki ga namešča poleg. folk kupuje tudi software, ne samo hardware. in vse kar ni stock android, je sranje. deal with it.
Saj ni samo samsung. In če se govori o varnosti, je odprtokodni sistem sam po sebi v prednosti pred zaprtim za katerega se ne ve kaj vse še je "tam not".

4knative ::

Matev je izjavil:

Evo kupil komplet iPhone 8 Plus,


a ni to tist tastar telefon (obsolete in x minutes) - videz kot šestica

sedaj je že destka zuni


Ne kupujem videz, sorry. Jaz sem bolj pameten kupec in kupujem predvsem funkcionalnost.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: 4knative ()

bambam20 ::

4knative je izjavil:

Matev je izjavil:

Evo kupil komplet iPhone 8 Plus,


a ni to tist tastar telefon (obsolete in x minutes) - videz kot šestica

sedaj je že destka zuni


Ne kupujem videz, sorry. Jaz sem bolj pameten kupec in kupujem predvsem funkcionalnost.



Slab izgovor. zagotovo bi kupil iphona če bi izgledal takole.


;((




Iphone pa Samsunge prodaja med drugim tudi oblika. Ljudje v večini nismo imuni na lep izgled.

Shegevara ::

Furbo je izjavil:

MH0 je izjavil:

Melodijo zvonenja se spremeni zato, da veš, da zvoni tvoj telefon. Če tega ne narediš, ne veš. O tem katera melodija je komu všeč in katera koga moti je nesmiselno debatirati. Tudi o vibrah in gluhih ljudeh nima smisla.

Seveda veš, a zvoni tvoj ali od enega drugega nekje drugje, razen če imate pri vas navado odložiti vse telefone na isto mesto.


- V kuhnji slišiš zvonenje, pa živiš v gospodinjstvu s tremi lastniki naprave istega zvonenja. Priletiš z garaže, pa vidiš, da ne zvoni tvoj.
- V odprti pisarni ima tvoj sosed isto melodijo, pa prideš zraven in dojameš, da ni tvoj
- vsakiš, ko slišiš enako zvonenje trzneš, ko pomisliš za nekaj časa, da lahko zvoni tvoj telefon: v baru, na javnih mestih, koncertih, vsepovsod, kjer hodi okoli še kak idiot z isto melodijo.

Jaz imam za pogoste stike njim prilagojeno melodijo in v trenutku slišim, kdo me kliče po telefonu. Saj ne rečem, da je to res neka blazna prednost ali pridobitev, je pa res dober način personaliziranja mobitela.

Naj omenim samo, da je bil pred desetletjem ravno apple prvak personaliziranja z njihovim prvotnim iphone-om, ki je prvi (med prvimi) omogočal nastavljanje uporabnikovih slik za za ozadje zaslona in tako na zvit način psihološko zbližal navezanost posameznika na njihov mobitel.

blackbfm ::

Iphone pa Samsunge prodaja med drugim tudi oblika. Ljudje v večini nismo imuni na lep izgled.


Obliko gledajo bolj ženske. Pol dajo pa cez svoj flagship najbolj cenen etui iz aliexpresa + zascitno steklo:))

Tipi pa.. nevem da bi kdo kupoval prav izključno zarad oblike, zelo redko


Naj omenim samo, da je bil pred desetletjem ravno apple prvak personaliziranja z njihovim prvotnim iphone-om, ki je prvi (med prvimi) omogočal nastavljanje uporabnikovih slik za za ozadje zaslona in tako na zvit način psihološko zbližal navezanost posameznika na njihov mobitel.


Ja apple je bil zate mogoce prvi ce si 10 let star.. Drugace si pa to lahko pocel ze na raznih s60 nokiah,sony t610, sony p900 itd..

MrStein ::

pirlo je izjavil:

Zdaj se mi pa več ne da ukvarjat z vami, verjemite v kaj hočete. Samo ne žalite prosim!

Ti si tisti, ki verjame. Mi operiramo z dejstvi. Preverljivimi dejstvi.
Če ni všeč rezultat ena, pa izvoli rezultat dva (in tri, in štiri...):

- JetStream:
iPhone 7 : 169
iPhone 8 : 228
Galaxy S8: 55
Samsung Note 8: 50
OnePlus 5: 71

- Basemark OS 2.0
iPhone 7 plus: 3796
Galaxy S8: 3376
Samsung Note 8: 3424 (SD 835)
OnePlus 5: 3601

- AnTuTu:
iPhone 8: 214492
Galaxy S8: 155253
HTC U11: 175748 (SD835)
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

pirlo ::

MrStein je izjavil:

pirlo je izjavil:

Zdaj se mi pa več ne da ukvarjat z vami, verjemite v kaj hočete. Samo ne žalite prosim!

Ti si tisti, ki verjame. Mi operiramo z dejstvi. Preverljivimi dejstvi.
Če ni všeč rezultat ena, pa izvoli rezultat dva (in tri, in štiri...):

- JetStream:
iPhone 7 : 169
iPhone 8 : 228
Galaxy S8: 55
Samsung Note 8: 50
OnePlus 5: 71

- Basemark OS 2.0
iPhone 7 plus: 3796
Galaxy S8: 3376
Samsung Note 8: 3424 (SD 835)
OnePlus 5: 3601

- AnTuTu:
iPhone 8: 214492
Galaxy S8: 155253
HTC U11: 175748 (SD835)

Jaz res steni pišem očitno. JetStream je spet tipična primerjava, ko hočeš nekaj napihnit, ker primerjaš Safari vs Chrome. Ostali testi so vsi tu tu (5-15%). Tudi Antutu. Samo JetStream in Geekbench do zdaj izstopata za več kot 50%. Če se tebi zdi zdaj pri vseh teh testih, da sta Geekbench iOS in Geekbench Android primerjljiva, naj se ti zdi, jaz sem prepričan da nista. Pa še stotič, ne pravim da Geekbench ne pokaže takšnih točk, ampak da 1 iOS točka != 1 Android točka v Geekbench testu. Bo jasno zdaj?
Poglej realno primerjavo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: pirlo ()

shadeX ::

Poglej realno primerjavo.


In nato še enkrat primerjaj oba telefona z naloženim najnovejšim OS-jem, čez 3-5 let in potem zadevo predebatiramo še enkrat.

Hint: Jaz vem kateri je hitrejši.

blackbfm ::

ni prav nobenega razloga da bi apple v telefon dal bistveno zmogljivejši proc od konkurence ali prejšnjega modela

kar se testov tiče, pa se ne bi čudil če gre telefon v overclock tekom izvajanja testa:P

Furbo ::

blackbfm je izjavil:

ni prav nobenega razloga da bi apple v telefon dal bistveno zmogljivejši proc od konkurence ali prejšnjega modela

kar se testov tiče, pa se ne bi čudil če gre telefon v overclock tekom izvajanja testa:P

Kako ni razloga? Če bi dal isti proc, bi tulil v nebo, da ni napredka.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

Modri dirkač ::

Saj ni vse v zmogljivosti proca, ampak optimizacija SW/HW.
Za primer lahko vzameš renderiranje v FCP na macbooku in primerjaš adobe premiere na isti mašini.

Apple pač zna iz HW, ki je na voljo, izstisnit največ.
Everybody lies!

4knative ::

Kvaliteta ima pač svojo ceno. Kdor si ne more privoščit iPhone X za 1500 eur, lahko vzame iPhone SE, ki je zelo soliden za 300 eur.

MrStein ::

pirlo je izjavil:

Pa še stotič, ne pravim da Geekbench ne pokaže takšnih točk, ampak da 1 iOS točka != 1 Android točka v Geekbench testu. Bo jasno zdaj?
Poglej realno primerjavo.

Ja, ves čas trdiš, da dejstva ne držijo. Smo opazili, nismo slepi.

Glede "tu je video, ki dokazuje da je Zemlja ploščata" pa lepo prosim povzetek bistva, tako kot sem jaz.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

MrNighthawk ::

shadeX je izjavil:

A je tako težko preskočit temo, če te ne zanima? Če ti je iPhone predrag, lahko še vedno kupiš Xiaomi, Sony, Samsung. What's the big deal?


V tem momemtu je samo X mal dražji...vse ostali od naštetih (razen), pa še keri Xiaomi imajo cene po 600+ € in se končajo nekje okoli 900€. Iphone 8 je 699...kar je že skoraj v mid rangu :))))

poker93 ::

Mene pa moti samo to, da ni opcije z 128gb spomina. Bi bil ravno tisti sweet spot ko ne bi plačal kot neumen za najdražjo verzijo in ti ne bi bilo treba skrbeti za prostor v napravi. Ja sej vem lahko imaš v oblaku ampak za to pa že rabiš internetno povezavo.

MrStein ::

pirlo je izjavil:

JetStream je spet tipična primerjava, ko hočeš nekaj napihnit, ker primerjaš Safari vs Chrome.

Huh?
To je ravno najboljši test, ker je isti za vse sisteme. Ni en app za iOS in en drug za Android.

PS: Bigbang že od poletja vsiljuje Galaxy Note 8 (20 metrov velik plakat na pročelju Europarka) za "izkoriščevalsko" ceno 1000 EUR ! Kje je tisti Robin Hood, da zaščiti uboge reveže pred zmotnim nakupom?
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MrStein ()

pirlo ::

MrStein je izjavil:

pirlo je izjavil:

JetStream je spet tipična primerjava, ko hočeš nekaj napihnit, ker primerjaš Safari vs Chrome.

Huh?
To je ravno najboljši test, ker je isti za vse sisteme. Ni en app za iOS in en drug za Android.

PS: Bigbang že od poletja vsiljuje Galaxy Note 8 (20 metrov velik plakat na pročelju Europarka) za "izkoriščevalsko" ceno 1000 EUR ! Kje je tisti Robin Hood, da zaščiti uboge reveže pred zmotnim nakupom?

Hahaha, vedno večje kozle streljaš. JetStream je btw. Appleov benchmark.
Javascript benchmarki nimajo več smisla.
Malo informativnega branja, da vidiš kaj vse se dela za boljše rezultate.

leiito ::

Samsung je vreden vsega obsojanja, jurja za telefon, ki je realno vreden 200, dobiš občutek, da jim gre samo še za profit, to je ta izrojeni kapitalizem, o katerem vsak dan piše Delo.

4knative ::

Samsungi so res slabi, na bolhi jih je cel kup. Galaksi S8 nemoreš prodati za 400 eur, kdo bi mel ta jajc sploh? :) Gremo vsi v vrsto po iPhone X za 1600 EUR!

MrStein ::

pirlo je izjavil:


Hahaha, vedno večje kozle streljaš.

In še vedno čakamo na pirlotov benchmark, ki razkrije zaroto.
In čakamo...
In čakamo...


Glej, štekamo da si prepričan in veruješ, ampak eni na to ne palimo.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

klinker ::

leiito je izjavil:

Samsung je vreden vsega obsojanja, jurja za telefon, ki je realno vreden 200, dobiš občutek, da jim gre samo še za profit, to je ta izrojeni kapitalizem, o katerem vsak dan piše Delo.


Jst ti pa povem da je lih Note vreden tega denarja prej kot bilo kateri drugi fon.
Funkcionalnosti in kreativnost ki ti omogoca Note 8 je napram ostalim napravam neprimerljiva. Kamera, zaslon, SPen, sama konstrukcija so vrhunski. Sem ga vzel moji in priznam da me je Note 8 kar impresioniral, pa sem hud fan iOS in AOSP Androida in Samsung je bolj v sovraznih vodah pri meni.

blackbfm ::

tip piše o izrojenem kapitalizmu, po drugi strani bi mel pa flagshipa za 200e:))

VaeVictis ::

gusto ::

Meni je smešno, ko MrStein že pol teme lepi sumljive benchmark rezultate, kjer je Iphone oh in sploh. Po drugi strani pa Applovci zagovarjajo izkušnjo in pravijo, da gre v Android flagshipih za nabijanje specifikacij. Sem malo zmeden.:D

Furbo ::

Kot sem že rekel, apple iz generacije v genracijo izboljšuje procesor. Nič novega, razen tega, da je Samsung tu zaostal.

Zdaj naj bi pa zaradi Samsung jokic iz neke politične korektnosti Apple kar upočasnil procesor ali noter dajal stare ali kaj?
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

NooB ::

Ko se hitrost procesorja omenja pri vsaki novi nadgradnji veš, da gre krivulja lahko samo dol. V času Joba procesorja iPhone sploh ni imel sodeč po njegovih predstavitvah ...
LP, JAZ

Furbo ::

NooB je izjavil:

Ko se hitrost procesorja omenja pri vsaki novi nadgradnji veš, da gre krivulja lahko samo dol. V času Joba procesorja iPhone sploh ni imel sodeč po njegovih predstavitvah ...

Torej gre android lahko samo na dol, ker tam se ne omenja skoraj nič drugega kot procesor, pa kolk jedrc ima.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

4knative ::

Ne začenjat vojne med Androidom in iOS, ker nima smisla. Vsaj dva ekosistema sta nujna, da potrošniki dobimo izboljšave. Boljšega in slabšega ni, vprašanje kaj komu bolj ustreza. Jaz sem vesel da tekmujejo oni med sabo, da bi pa navadni uporabniki imeli neke vojne pa ni na nivoju mislečega človeka.

RoccoC ::

4knative je izjavil:

Ne začenjat vojne med Androidom in iOS, ker nima smisla. Vsaj dva ekosistema sta nujna, da potrošniki dobimo izboljšave. Boljšega in slabšega ni, vprašanje kaj komu bolj ustreza. Jaz sem vesel da tekmujejo oni med sabo, da bi pa navadni uporabniki imeli neke vojne pa ni na nivoju mislečega človeka.


Je pa na nivoju adolescentov današnjega časa. Včasih smo se pa okoli avtov prepirali....

DeeJay ::

IP8+ je lep in res hiter, sam ni pa lih za po tleh metat, ker je pa dost bolj krhek kot IP7+.
Žal tud vsi drop testi nakazujejo na to.
Govorim pa o hrbtu telefona. Sprednji del je bolj odporen na padce kot pri IP7+.

MrStein ::

gusto je izjavil:

MrStein že pol teme lepi sumljive benchmark rezultate

Rezultati, ki nasprotujejo mojim prepričanjem, so "sumljivi".

Zanimivo, nikjer ni ne-sumljivih rezultatov.
Kot nikjer ni fotk ploščate Zemlje. Le zakaj ne...
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

shadeX ::

Kot nikjer ni fotk ploščate Zemlje. Le zakaj ne...




Kako da ne?

klinker ::

gusto je izjavil:

Meni je smešno, ko MrStein že pol teme lepi sumljive benchmark rezultate, kjer je Iphone oh in sploh. Po drugi strani pa Applovci zagovarjajo izkušnjo in pravijo, da gre v Android flagshipih za nabijanje specifikacij. Sem malo zmeden.:D


Kr bodi. Dokler primerjate specifikacije dveh naprav precej drugacne zasnove boste se kar zmedeni.
Appleov HW je prilagojen izkljucno Appleovemu SWju in obratno. Ne mesajte jabolk in banan, ceorav je oboje sadje.

Furbo ::

Zanimov, apple hw prilagojen applu, ves čas se pa govori, da je 99% stvari v iphonu itak od konkurence.

A za androide se pa ne splača delat prilagojen procesor? Se jih proda manj?
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

klinker ::

iPhone je v celoti dizajniran od Apple-ovih inzenirjev, samo izdelavo pa izvajajo podizvajalci. Kaj je to tako cudnega ne vem.
iPhone-a imas dva na generacijo, s prakticno enakim HWjem. Android je bolj odprto in komercialno usmerjen s komercialnim chipsetom in odprto kodnim OSem, nic namenskega za doloceno napravo ali dolocen sw.
Android ima prevec predelav proizvajalcev, da bi lahko dosegu tak nivo optimizacij kot ga lahko Apple.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: klinker ()

MrStein ::

> Android ima prevec predelav proizvajalcev, da bi lahko dosegu tak nivo optimizacij kot ga lahko Apple.

Nonsens.
Isti izgovor pri Windows, pa Linux...

Razen če misliš: Ne splača se jim vložit truda, ker itak čez 6 mesecev prodajajo novejši model z dvema jedroma več.

Za orientacijo:
iOS dela na ta mesec izdanih modelih, ter na vseh nazaj do leta 2013. Isti iOS.

Povej mi eno verzijo Android-a, ki pokriva taki obseg.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MrStein ()

MrStein ::

gusto je izjavil:

MrStein že pol teme lepi sumljive benchmark rezultate,

Mimogrede, benchmarke sem lepil točno enkrat.
Sem pa pol teme poskušal od "skeptikov" izvabiti kaki "drugačen" benchmark, ki bi dal drugačne rezultate. Do danes jih še ni.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

klinker ::

MrStein je izjavil:

> Android ima prevec predelav proizvajalcev, da bi lahko dosegu tak nivo optimizacij kot ga lahko Apple.

Nonsens.
Isti izgovor pri Windows, pa Linux...

Razen če misliš: Ne splača se jim vložit truda, ker itak čez 6 mesecev prodajajo novejši model z dvema jedroma več.

Za orientacijo:
iOS dela na ta mesec izdanih modelih, ter na vseh nazaj do leta 2013. Isti iOS.

Povej mi eno verzijo Android-a, ki pokriva taki obseg.


In kaj ima to veze s tem kar sem napisal?
Stari modeli so ze zunaj in ze zoptimizirani, nov HW se dizajnira glede na trenutni SW, kasneje nov SW na obstojeci HW in tako naprej.
Itak je vse samo evolucija in z dvemi napravami na generacijo ni taka tezava to vzdrzevat zelo cisto in pedantno.
Snapdragoni so komercialna zadeva na voljo v kup verzijah, ki ga ne dizajnira google. Google samo izbere chipset, ki je na voljo ter nardi SW zanj.
iOS in Android sta si pac prevec razlicna da bi glede na splosne specifikacije lahko primerjal. Enako kot ne mores glede na splosne specifikacije primerjat AMD in Nvidia grafo.
Sploh pa ce ocenjujes mobilno napravo glede na benche si totalno mimo vsekal, ker bench nikakor ne odraza dobro ali slabo delovanje same naprave.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: klinker ()

Furbo ::

Google bi komot naročil procesor po svojih željah..
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

klinker ::

No shit :D

Furbo ::

klinker je izjavil:

No shit :D

Jap, nekako naredi tvoje argumente ničvredne kajneda?
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014
««
9 / 18
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Dva tedna po prepovedi prodaje na Kitajskem Apple še vedno prodaja iPhone

Oddelek: Novice / Tožbe
76506 (2894) oiwedfhjweif
»

Apple predstavil nove iPhone, uro Watch 4 in iOS 4 (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 )

Oddelek: Novice / Apple iPhone/iPad/iPod
42790587 (76455) MrStein
»

Apple predstavil iPhone X, iPhone 8 in iPhone 8 Plus (strani: 1 2 3 415 16 17 18 )

Oddelek: Novice / Apple iPhone/iPad/iPod
888202610 (167358) shadeX
»

Apple iPhone 8

Oddelek: Mobilne tehnologije
203179 (2093) Machete
»

Applove novosti: Smart Watch, iPhone 6 in iPhone 6 Plus, Apple Pay in iOS 8 (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Novice / Apple iPhone/iPad/iPod
22795491 (84589) amacar

Več podobnih tem