» »

Apple predstavil iPhone X, iPhone 8 in iPhone 8 Plus

««
8 / 18
»»

MrStein ::

22-ega baje.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

pirlo ::

MrStein je izjavil:

> Kje piše da Geekbench na iOSu in Androidu izvaja popolnoma enak test?
Irelevantno.
Lahko (ti ali kdorkoli drug) poženeš katerikoli benčmark želiš.
In če odkriješ razlike, dobiš pulicerjevo nagrado za razkritje leta.
Hecno, da noben drug ni prišel na to idejo.

Sicer pa, ko je Intel imel dupli rezultat kot konkurenca, pa ti nič ni bilo sumljivo? (do letos pomladi, ko se mu je AMD približal z Zen arhitekturo). Hecno...

(i7-7700 5000 točk, AMD A12-9800E 2300 točk - O moj bog! Zarota!)

Zdaj ne vem, če se norca delaš al resno misliš. Seveda lahko poženeš benchmark 1000x pa bo vedno isti rezultat, če je test tako spisan. V zaprti kodi pa je težko najt razlike. Morda se še pa razkrije kdaj ;) Lahko se norca delate, da iščem zarote in nekaj, ampak meni ta test smrdi. Ne pravim, da procesor ni boljši od vse konkurence, ampak sigurno ni toliko kot kaže ta test. Z močnim procesorjem se da skrit slab software, tako da se tega noben ne brani :)
Ja, ampak Intel pa AMD ne moreš primerjat enako kot Apple vs Samsung vs Qualcomm vs Huawei. AMD je bil sedaj en lep čas v krizi in se je pobral. Če bi imel Intel še 2 firmi za konkurenco vprašanje če bi bil v takšni prednosti tako dolgo. Apple je pa zdaj že več kot 2 leti pred vsemi temi s takšno. Ko ostale tri firme komaj izboljšajo za 10% rezultate, oni gladko za 20% ob tem da spustijo takt za 13. Očitno so hardware geniji. Da ne omenjam pri tem, da so v tem času očitno ujeli Intel in prehiteli AMD po hitrosti.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: pirlo ()

MrStein ::

V vsaki vasi so ifoni razstavljeni.
Pulitzer in mogoče Nobelova te čakata.

Razen če misliš da gre za skupno zaroto jajota, kuščarjev in iluminatijev in zato ni šans da se razkrije.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

no comment ::

Zarota razkrinkana.

tl/dr, jesusPhone NI 50% hitrejsi kot pirlotov kitajc.

MrStein ::

Tako. 55-60% hitrejši je. ;)

A katerim programm so delali tisti video export?
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

MrStein ::

Redorange je izjavil:

Harvard Study Proves Apple Slows Down old iPhones to Sell Millions of New Models

This youtube video proves that earth is flat!

Naslov je res bombastičen, ni kaj. Če prebereš nekaj prispevkov istega avtorja, pa ti je vse jasno.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

no comment ::

MrStein je izjavil:

Tako. 55-60% hitrejši je. ;)

Ja, ampak samo v benchih! V realnih scenarijih je pa samo 400%. Goljufi sadjarski pokvarjeni!!!

Pirlo že prevzema Pulitzerja...

xxxul ::

VaeVictis je izjavil:


Tako, da je malo bučke prodajal ta Napier Lopez oz. je slabo testiral zadeve ali pa slabo povzel zadeve od drugih testerjev.

Al pa se je odlocu z kontraverznim clankom hudo reklaml za GeekBench narest...

7982884e ::

pirlo je izjavil:


Zdaj ne vem, če se norca delaš al resno misliš. Seveda lahko poženeš benchmark 1000x pa bo vedno isti rezultat, če je test tako spisan. V zaprti kodi pa je težko najt razlike. Morda se še pa razkrije kdaj ;) Lahko se norca delate, da iščem zarote in nekaj, ampak meni ta test smrdi. Ne pravim, da procesor ni boljši od vse konkurence, ampak sigurno ni toliko kot kaže ta test. Z močnim procesorjem se da skrit slab software, tako da se tega noben ne brani :)
Ja, ampak Intel pa AMD ne moreš primerjat enako kot Apple vs Samsung vs Qualcomm vs Huawei. AMD je bil sedaj en lep čas v krizi in se je pobral. Če bi imel Intel še 2 firmi za konkurenco vprašanje če bi bil v takšni prednosti tako dolgo. Apple je pa zdaj že več kot 2 leti pred vsemi temi s takšno. Ko ostale tri firme komaj izboljšajo za 10% rezultate, oni gladko za 20% ob tem da spustijo takt za 13. Očitno so hardware geniji. Da ne omenjam pri tem, da so v tem času očitno ujeli Intel in prehiteli AMD po hitrosti.

ne gre se samo za en test, testov je veliko in vsi kazejo konsistenten procent prednosti applovih procesorjev v single threaded performansi. gre se pac za precej "sirsa", "buffed up" jedra, ki so po besedah iz anandtech blizje intelovi haswell arhitekturi kot pa ostalim ARM procesorjem. so se vedno par generacij pred najhitrejsimi zasledovalci.

druga stvar je pa primerjava procesorjev na ARM arhitekturah in x86. tam je pa tezje delat reprezentativne teste, in geekbench to ni. sodoben i7 na 4.2 GHz je mnogo, mnogo hitrejsi od applovega A11 na 2.4 ghz, vendar je po geekbenchu hitrejsi samo za dobrih 50%.

Furbo ::

Pa še najboljšo kamero ima.. kaj pa zdaj?
https://www.dxomark.com/apple-iphone-8-...
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

blackbfm ::

Furbo je izjavil:

Pa še najboljšo kamero ima.. kaj pa zdaj?
https://www.dxomark.com/apple-iphone-8-...


Nic, normalno je da v flagship dajo trenutno najnovejšo najbolj zmogljivo kamero. Sicer je pa ziher od sonyja / samsunga:))

7982884e ::

senzor ni vec vse ze nekaj let, bistven je tudi softver oz. ISP, kot smo videli tudi lani pri pixlu

MrStein ::

Mimogrede, slike shranjuje kot HEIF (HEVC izpeljanka) namesto JPEG.
Je kje kaki pregled kateri softver in hardver podpira ta format?
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

noraguta ::

Furbo je izjavil:

Pa še najboljšo kamero ima.. kaj pa zdaj?
https://www.dxomark.com/apple-iphone-8-...

ne nima kamera je slabša od tiste na lg g4 katerega dobiš pod 200e. da butastega RAW na iphone sploh ne omenjamo.
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: noraguta ()

hojnikb ::

bo treba k optiku it, če misliš da ma g4 bolšo kamero
#brezpodpisa

matijadmin ::

Apple je po predstavitvi do sedaj izgubil 5 % vrednosti. Bomo videli, kaj bo po prihodu iPhona X v trgovine, ali je bilo to dogajanje posledica odmika prodaje flagship naprave, ali dejansko slabo sprejetih naprav po predstavitvi.

S prenovljenimi napravami smo dočakali tudi iOS 11, ki je fajn, nadgradnja ni boleča, dobijo ga tudi 6 let stare naprave. Vse deluje kot mora ali še celo nad pričakovanji, ker, kot kaže, ni polizdelek.
Vrnite nam techno!

hojnikb ::

katera 6 let stara naprava dobi ios 11 ??
#brezpodpisa

matijadmin ::

hojnikb je izjavil:

katera 6 let stara naprava dobi ios 11 ??

Pardon, 4 leta. Moja napaka. Kar je še vedno 2 krat več kot Googlove idr. Androidne.
Vrnite nam techno!

7982884e ::

matijadmin je izjavil:

Apple je po predstavitvi do sedaj izgubil 5 % vrednosti. Bomo videli, kaj bo po prihodu iPhona X v trgovine, ali je bilo to dogajanje posledica odmika prodaje flagship naprave, ali dejansko slabo sprejetih naprav po predstavitvi.

S prenovljenimi napravami smo dočakali tudi iOS 11, ki je fajn, nadgradnja ni boleča, dobijo ga tudi 6 let stare naprave. Vse deluje kot mora ali še celo nad pričakovanji, ker, kot kaže, ni polizdelek.

cena delnice je predvidevala dober sprejem X IN dobro osvezeni iphone 8, kar se pa ni zgodilo, folku je dolgocasen in raje kupi 7-ko, ker je prakticno isti

Furbo ::

noraguta je izjavil:

Furbo je izjavil:

Pa še najboljšo kamero ima.. kaj pa zdaj?
https://www.dxomark.com/apple-iphone-8-...

ne nima kamera je slabša od tiste na lg g4 katerega dobiš pod 200e. da butastega RAW na iphone sploh ne omenjamo.

Daj še ti kak link.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

bambam20 ::

Applove delnice so se na dan, ko sta v trgovine prišla novi iPhone 8 in 8 plus (ne pa tudi prestižni iPhone X, na katerega bo treba počakati do 27. oktobra), pocenile za odstotek, v vsem tednu pa za pet odstotkov, kar je največji tedenski padec po aprilu 2016. Od 12. septembra, ko je Apple predstavil novo generacijo iPhonov, so Applove delnice izgubile že sedem odstotkov, saj so nekateri od novega izdelka pričakovali bolj revolucionarne rešitve. Tržna kapitalizacija podjetja se je znižala za 50 milijard dolarjev.


Napihnjen balonček.

Prestižni iphone x, ki kopira Samsungov model S8. Res prestižno.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: bambam20 ()

DeeJay ::

bambam20 je izjavil:

Applove delnice so se na dan, ko sta v trgovine prišla novi iPhone 8 in 8 plus (ne pa tudi prestižni iPhone X, na katerega bo treba počakati do 27. oktobra), pocenile za odstotek, v vsem tednu pa za pet odstotkov, kar je največji tedenski padec po aprilu 2016. Od 12. septembra, ko je Apple predstavil novo generacijo iPhonov, so Applove delnice izgubile že sedem odstotkov, saj so nekateri od novega izdelka pričakovali bolj revolucionarne rešitve. Tržna kapitalizacija podjetja se je znižala za 50 milijard dolarjev.


Napihnjen balonček.

Prestižni iphone x, ki kopira Samsungov model S8. Res prestižno.


To je vsako leto isto, sam ne povejo pa kolk so v enem letu delnice zrastle.
Klikni na "max" (zraven 5 years), pa ti bo vse jasno:
https://www.google.si/search?q=apple+st...

Haters gonna hate.

Mr.B ::

DeeJay je izjavil:

bambam20 je izjavil:

Applove delnice so se na dan, ko sta v trgovine prišla novi iPhone 8 in 8 plus (ne pa tudi prestižni iPhone X, na katerega bo treba počakati do 27. oktobra), pocenile za odstotek, v vsem tednu pa za pet odstotkov, kar je največji tedenski padec po aprilu 2016. Od 12. septembra, ko je Apple predstavil novo generacijo iPhonov, so Applove delnice izgubile že sedem odstotkov, saj so nekateri od novega izdelka pričakovali bolj revolucionarne rešitve. Tržna kapitalizacija podjetja se je znižala za 50 milijard dolarjev.


Napihnjen balonček.

Prestižni iphone x, ki kopira Samsungov model S8. Res prestižno.


To je vsako leto isto, sam ne povejo pa kolk so v enem letu delnice zrastle.
Klikni na "max" (zraven 5 years), pa ti bo vse jasno:
https://www.google.si/search?q=apple+st...

Haters gonna hate.

https://www.nlbskladi.si/farmacija-zdra...
Kupil sem 2008 za 4 € , danes so nad 8 €
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

DeeJay ::

Mr.B je izjavil:


Kupil sem 2008 za 4 € , danes so nad 8 €


čestitke!
kaj bi šele mel, če bi kupu bitcoine. Verjetno nebi trolal kle po tej temi.

Geho ::

Men se zdi, da iOS 11 dela hitreje kot 10. Vsaj meni je veliko bolj odziven in uporaben :) I likey.

DeeJay ::

Geho je izjavil:

Men se zdi, da iOS 11 dela hitreje kot 10. Vsaj meni je veliko bolj odziven in uporaben :) I likey.

Na ženinem IP SE dela dosti bolje, na moji 6tki se mi pa zdi malo počasnejši. Predvsem aplikacije se odpirajo dlje.
Sam mi je itak vseen k drug tedn dobim 8 plus.

shadeX ::

Kaj pa 6 manjka?

zee ::

shadeX je izjavil:

Kaj pa 6 manjka?


V principu nic. Z mojim 6+ sem bil zelo zadovoljen (tudi z baterijo), vendar mi je po dveh letih in pol zacela nagajati wireless kartica.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

MH0 ::

Zakaj vsem ajfouni enako zvonijo? Mazohizem ali ekshibicionizem?

Modri dirkač ::

Nam je samo važno da zvoni, ne kako ...
Everybody lies!

MH0 ::

Je prav zabavno gledati te obrede "komu zvoni". :-)

zee ::

Meni ne zvoni, ampak samo zavibrira.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

DeeJay ::

shadeX je izjavil:

Kaj pa 6 manjka?


Dejansko nič, ker je še vedno zelo uporaben telefon neglede na to da je star 3 leta.
Menjam samo zato, ker mi ga bo en kolega prnesu iz USA za 3 ETH, ki sem jih dobil zastonj pri nakupu in prodaji ChainLink tokena.

matijadmin ::

MH0 je izjavil:

Zakaj vsem ajfouni enako zvonijo? Mazohizem ali ekshibicionizem?


Ker ljudje pustijo privzeto melodijo, d-d-d?!
Vrnite nam techno!

bambam20 ::

MH0 je izjavil:

Zakaj vsem ajfouni enako zvonijo? Mazohizem ali ekshibicionizem?


Osebno mi je tole zvonjenje od iphona všeč in ga imam na svoji Nokiji

leiito ::

Zdaj razumem kaj imajo v mislih fani androida, ko rečejo, da je iOS zaprt sistem, ta profil potrošnika se veliko ukvarja z zvonjenji in ozadji, jaz mam default zvonec in ozadje.

Vazelin ::

Jaz ne vem če sem na SE sploh taknil settingse:D

bambam20 ::

leiito je izjavil:

Zdaj razumem kaj imajo v mislih fani androida, ko rečejo, da je iOS zaprt sistem, ta profil potrošnika se veliko ukvarja z zvonjenji in ozadji, jaz mam default zvonec in ozadje.


Ja. Ker od NOKIJE zvonjenje je tako prijetno!




;(( Ni "lepšega" da te tole drekasto zvonjenje zbudi ob 7-ih zjutraj.

leiito ::

To zvonjenje je res mim. Brezčasnost Applovega ringtona je še en dokaz genialnosti te tvrdke, res se potrudijo in premislijo stvari do zadnjega detajla. In tudi raje vidim, da so v napravah ultra zanesljive funkcije, kot da bi tekmovali in uvajali novosti, ki še niso povsem izpiljene, saj smo videli, da kako napravo celo raznese in odtrga ljudem prste. To je tudi drugačna mentaliteta in oblikovalski jezik kot Samsung un predvsem LG, ne paše na S Klasse spojler od Opel Mante in zelen trak na šofer šajbi.

blackbfm ::

Brezčasnost Applovega ringtona je še en dokaz genialnosti te tvrdke, res se potrudijo in premislijo stvari do zadnjega detajla


Kolikor se spomnem si za casa 4ke mogu carat nekej prek itunesa v nevem kerem formatu. Torej so ti v bistvu ze v osnovi zakompliciral menjavo melodije.

Poleg tega so telefoni tekom casa dobili 1000 drugih bolj pomembnih funkcij.. Kdo se pa ima cajt in voljo ukvarjat z nekimi melodijami.. Zato ljudje uporabljajo privzet ringtone, ne pa ker bi bil genialen in brezčasen

In tudi raje vidim, da so v napravah ultra zanesljive funkcije, kot da bi tekmovali in uvajali novosti, ki še niso povsem izpiljene, saj smo videli, da kako napravo celo raznese in odtrga ljudem prste.


Smo videli tut antenagate, yellowgate, bendgate.. Pa npr applove mape.. Ultra zanesljivo in izpiljeno:))

bambam20 ::

blackbfm je izjavil:

. Kdo se pa ima cajt in voljo ukvarjat z nekimi melodijami.. Zato ljudje uporabljajo privzet ringtone, ne pa ker bi bil genialen in brezčasen


Melodija za zvonjenje je še kako pomembna. Na koncu z motečo melodijo motiš okolico. S tole od Iphona jo ne. Če ti pa igra tista od Nokije si pa zahojen hribovc.

shadeX ::

Apple že popravlja buge. iOS 11.0.1 je na voljo.

zee ::

DeeJay je izjavil:

shadeX je izjavil:

Kaj pa 6 manjka?


Dejansko nič, ker je še vedno zelo uporaben telefon neglede na to da je star 3 leta.
Menjam samo zato, ker mi ga bo en kolega prnesu iz USA za 3 ETH, ki sem jih dobil zastonj pri nakupu in prodaji ChainLink tokena.


LTE ti zelo verjetno ne bo delal v Sloveniji. Samo mimogrede.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

MH0 ::

Melodijo zvonenja se spremeni zato, da veš, da zvoni tvoj telefon. Če tega ne narediš, ne veš. O tem katera melodija je komu všeč in katera koga moti je nesmiselno debatirati. Tudi o vibrah in gluhih ljudeh nima smisla.

pirlo ::

no comment je izjavil:

Zarota razkrinkana.

tl/dr, jesusPhone NI 50% hitrejsi kot pirlotov kitajc.

Ta test pa je ful relevanten. Pokaže Geekbench rezultate (na katerih očitno temelji celoten marketing apple procesorjev). Zanimiva primerjava med iPhone 7 in 8, kjer 7 prej konča test, čeprav po njej non-stop nekaj dela in ima slabši rezultat.
Pol nek video editing (kjer app ni omenjen) in pdf (kjer tudi ni omenjen app). Zraven pa zastarel test 3DMarka, kjer ima iPhone največjo (in edino!) prednost. Ne verjameš? iPhone 8+, HTC U11, Nokia 8, ZTE Nubia Z17.
Pa primerjaj Sling shot rezultate, ker to priporoča tudi futuremark.
Samo v geekbenchu appleov procesor tako dominira, nikjer drugje. In v tem primeru se vprašam, če je test pošten. Zdaj se mi pa več ne da ukvarjat z vami, verjemite v kaj hočete. Samo ne žalite prosim!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: pirlo ()

no comment ::

pirlo je izjavil:


Samo v geekbenchu appleov procesor tako dominira, nikjer drugje. In v tem primeru se vprašam, če je test pošten.

Itak, da se vprašaš! V nekaterih taskih je hitrejši 400%. Kako to da Geek potem pravi samo 50%. Nekaj smrdi ;)

Gre za sintetični test. 50% gor/dol ni nič. Nihče ne kupi jesusPhona zaradi Geekbencha. Specifikacije kupujejo Android userji...

tomaz- ::

onaniranje na specifikacije in število jeder ter količino rama je načeloma domena android userjev - vsaj tako se je dalo brat v vsaki android telefon temi.. In ker je android user sral po ajfonu, kako v modernih časih ne zna imet več kot 2Gb rama in kako ne zna imet več kot dva jedra in ostalo, je Apple na to pač očitno ustrezno odgovoril in totalno povozil ostale.. In zdaj tudi to ni OK, zdaj se Apple nekej preserava in zavaja..Svašta.. Zanimivo, da očitno vsi jutub testi, kjer primerjajo dejanske flagship telefone ( npr NOTE8 ) z ajfonom, najverjetneje je tudi tam vse zrežirano v prid ajfonu...

kaj še ostane velikim ? :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: tomaz- ()

shadeX ::

Zanimivo je tudi to da v tej temi največ pizdakajo Android userji, medtem ko v temah o Android telefonih praviloma Apple userji sploh ne komentirajo.

A je tako težko preskočit temo, če te ne zanima? Če ti je iPhone predrag, lahko še vedno kupiš Xiaomi, Sony, Samsung. What's the big deal?

MH0 ::

Ma to je, kot parada ponosa, ne moreš iti kar mimo. Ali pokritiziraš ali pa si... :-)

DeeJay ::

shadeX je izjavil:

Zanimivo je tudi to da v tej temi največ pizdakajo Android userji, medtem ko v temah o Android telefonih praviloma Apple userji sploh ne komentirajo.

A je tako težko preskočit temo, če te ne zanima? Če ti je iPhone predrag, lahko še vedno kupiš Xiaomi, Sony, Samsung. What's the big deal?


Povsod je tko in vedno tko pač bo. Apple teme majo 500% več komentarjev kot katerakoli od androida. Večina komentarjev je pa itak od android userjev kok je to slabo in drago in skopirano in neuporabno in in in.
Sam lej očitno ne morjo it čez to, da si nekateri tak telefon lahko privoščimo. Pa nima veze al je počasnejši/hitrejši (ko se na koncu par % razike itak ne pozna) al pa ma 3 pixle več/manj. Ta sistem nam odgovarja, smo nanj navajeni in nam ni problem dat kak EUR ali 100 več.
Pa smo lahko ovce, fanboyi al kokrkoli naš že kličejo, še vedno bo to na dolgi rok veliko bolj reliable telefon od kateregakoli androida. Samo za primer ta zadnji bluetooth hack majo vsi iPhoni od 5 (2012) naprej fixan... android pa samo najnovejši do max dve leti al pa še to ne. Priporočajo, da bluetootha pač ne nucaš... Smeh. Fail.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: DeeJay ()
««
8 / 18
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Dva tedna po prepovedi prodaje na Kitajskem Apple še vedno prodaja iPhone

Oddelek: Novice / Tožbe
76549 (2937) oiwedfhjweif
»

Apple predstavil nove iPhone, uro Watch 4 in iOS 4 (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 )

Oddelek: Novice / Apple iPhone/iPad/iPod
42791662 (77530) MrStein
»

Apple predstavil iPhone X, iPhone 8 in iPhone 8 Plus (strani: 1 2 3 415 16 17 18 )

Oddelek: Novice / Apple iPhone/iPad/iPod
888204298 (169046) shadeX
»

Apple iPhone 8

Oddelek: Mobilne tehnologije
203192 (2106) Machete
»

Applove novosti: Smart Watch, iPhone 6 in iPhone 6 Plus, Apple Pay in iOS 8 (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Novice / Apple iPhone/iPad/iPod
22796217 (85315) amacar

Več podobnih tem