» »

Prepis iz gimnazije na računalniško šolo

Prepis iz gimnazije na računalniško šolo

«
1
2 3

divjak8888 ::

Zdravo. Letos sem začel z 2. letnikom gimnazije. Prvega sem zaključil z kar dobrim uspehom. Že v prvem letniku sem razmišljal o prepisu na srednjo (vegovo) računalniško šolo vendar sem tekom šolskega leta na to kar malce pozabil, saj sem se utapljal v *last day* delu za šolo. Sedaj, ob začetku novega šolskega leta spet ugotavljam da mi gimnazija ne leži. V prostem času postavljam spletne strani in se učim programiranja. Mislim, da bi to tudi rad študiral naprej na faksu, vendar se zavedam da se z časom moje veselje lahko preusmeri kam drugam. Prepisal bi se, ker me kemija, biologija in podobni predmeti ne zanimajo preveč in imam občutek, da za brez veze zapravljam čas z
takšnimi predmeti. Matematika mi gre kar vredu, glede na to koliko se učim. Kot sem že rekel, bi se vpisal na računalniški program na Vegovo. Zanima me, če je prepis sploh še vedno možen, glede na to da sem začel že z drugim letnikom gimnazije (zavedam se da moram opraviti neke izpite za predmete, ki jih na gimnaziji ni). Zanima me tudi vaše mnenje ali je prepis smiseln in kako je potem iz srednje Vegove na računalniški faks? Ali se to počne? Nasploh me zanima vaše mnenje o "gimnazija + faks VS srednja računalniška (+ faks?)".
Za vašo pomoč pri odločitvi se vam že vnaprej zahvaljujem! :D

anketar ::

dobr razmišljaš, faks ja ampak zraven obvezno že takoj prakso (al pa delo), izogibi se šalabajzarskim faksom ala fdv ,ef, ker sam šopajo diplome sploh za 1. bolonca, kateri nima nobene vrednosti

jype ::

Na resnih faksih si boš želel, da bi obiskoval gimnazijo, IMO.

blackbfm ::

Prepisal bi se, ker me kemija, biologija in podobni predmeti ne zanimajo preveč in imam občutek, da za brez veze zapravljam čas z
takšnimi predmeti.


S takim načinom bos mel iste probleme v računalništvu. Te neka zadeva, funkcija, skripta, bogvedi kaj ne bo zanimala in boš kaj? Odnehal?

Nic ti ne bo falilo ce bos znal se kaksno stvar iz biologije. Kr taki ki bi malo to pa malo tisto pa uno, na koncu si parkrat premislijo, vrzejo stran komot 2-3 leta.


Ne seri in naredi gimnazijo čimprej. Pol si pa komot izmisluj kaj boš naprej

Smurf ::

Tudi jaz glasujem za gimnazijo + faks. Izkaze se, da zna biti splosna razgledanost kar pomembna tudi kasneje v zivljenju.

RegulusDraco ::

ostani na gimnaziji. Računalniška srednja ti ne bo dala nič.

divjak8888 je izjavil:

V prostem času postavljam spletne strani in se učim programiranja.


super. nadaljuj z učenjem. Preusmeri se bolj v programiranje aplikacij..... tudi spletne aplikacije so zanimive.

divjak8888 je izjavil:

"gimnazija + faks VS srednja računalniška (+ faks?)".


na FRI in FE potrebuješ voljo do učenja. Potrebuješ analitično razmišljanje, dedukcijo in predvsem determinističen način izvajanja reči. Se pravi da znaš razumeti kakšno je začetno stanje nekega procesa in kakšno je končno stanje ter kakšna je povezava med njima.
Ne rabiš nekih trapastih znanj iz "srednje računalniške" šole, kjer večino časa zapravljaš za prazen nič.

Potrebuješ logiko, sposobnost razmišljanja o nečem s širšim zornim kotom obenem pa moraš biti zmožen svoj um "zapreti" in videti le majhen košček znotraj nečesa večjega.

V glavnem ostani na gimnaziji.
A coding sequence cannot be revised once it's been established.

Zgodovina sprememb…

RegulusDraco ::

divjak8888 je izjavil:

Kot sem že rekel, bi se vpisal na računalniški program na Vegovo


ne zapravljaj časa z nekim "preusmerjanjem". Gimnazijo boš končal čez 2 leti, potem pa kar pogumno na fakulteto. Medtem pa nadgrajuj svoje računalniško znanje in širi svoj pogled na svet. Ti bo koristil.


Razen morda kakšna "elektrotehnična" gimnazija, če obstaja. Nekoč sem slišal da nekaj takega obstaja.
A coding sequence cannot be revised once it's been established.

Zgodovina sprememb…

Unknown_001 ::

jype je izjavil:

Na resnih faksih si boš želel, da bi obiskoval gimnazijo, IMO.


Kar sploh ni res.
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

RegulusDraco ::

divjak8888 je izjavil:

Prepisal bi se, ker me kemija, biologija in podobni predmeti ne zanimajo preveč in imam občutek, da za brez veze zapravljam čas z takšnimi predmeti.


so fucking what. A misliš da na FRI ali FE pa so samo predmeti kjer igraš igrice ali računaš zabavne ploščine likov in na koncu vsakega semestra ustvariš nov Call of duty? Oprosti ampak žal ne. Dosti predmetov boš imel, za katere boš tekom faksa mislil da so največja bedarija tega sveta (in šele kasneje spoznal koliko strokovnosti so ti dejansko dali).

Biologija ti da vsaj približen vpogled v svet oziroma v naravo, ki te obdaja, da nisi prav totalen gumpec. Kemija pa ti vsaj približno pokaže iz česa je svet zgrajen. Kaj mi je dala kemija koristnega pri programiranju? Direktno....popolnoma nič. Indirektno pa mi je dala voljo do učenja.

Unknown_001 je izjavil:

jype je izjavil:

Na resnih faksih si boš želel, da bi obiskoval gimnazijo, IMO.


Kar sploh ni res.


Seveda je. Gimnazijci so vedno dosti uspešnejši na fakultetah. Se pa da narediti tudi iz tehničnih srednjih šol, kjer 4 leta programirajo 1 for zanko in 1 spletno stran.
A coding sequence cannot be revised once it's been established.

Zgodovina sprememb…

Unknown_001 ::

RegulusDraco je izjavil:


Seveda je. Gimnazijci so vedno dosti uspešnejši na fakultetah.


WRONG, precej jih je nesposobnih in ne vedo kaj študirajo. Tvoja trditev drži le, ker se jih večinsko več vpiše. Iz srednje se navadno vpisujejo na nižje programe, tisti ki gre pa na UNI pa navadno nekaj zna. In mimgrede splošno maturo lahko tudi opravljaš, če koga skrbi manjka matematike.
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

Zgodovina sprememb…

RegulusDraco ::

Ne.

res jih je precej nesposobnih. Ampak če pogledaš koliko gimnazijcev doseže 10ke in koliko srednješolcev, ti bo jasno kaj ti hočem povedat.
A coding sequence cannot be revised once it's been established.

Zgodovina sprememb…

shadeX ::

Biologija ti da vsaj približen vpogled v svet oziroma v naravo, ki te obdaja, da nisi prav totalen gumpec. Kemija pa ti vsaj približno pokaže iz česa je svet zgrajen. Kaj mi je dala kemija koristnega pri programiranju? Direktno....popolnoma nič. Indirektno pa mi je dala voljo do učenja.


Karneki. Če ti ni do učenja, na koncu ne boš odnesel popolnoma nič.

RegulusDraco ::

potem ne bo odnesel nič niti na srednji računalniški šoli.
A coding sequence cannot be revised once it's been established.

Unknown_001 ::

RegulusDraco je izjavil:

Ne.

res jih je precej nesposobnih ampak primerjalno sposobne gimnazijce in sposobne srednješolce pa direktno vidiš kdo ima 10 in kdo 6.


Prfffff ne mi o ocenah. Bi se lahko o tem pogovarjala.
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

RegulusDraco ::

Unknown_001 je izjavil:

RegulusDraco je izjavil:


Seveda je. Gimnazijci so vedno dosti uspešnejši na fakultetah.


WRONG, precej jih je nesposobnih in ne vedo kaj študirajo. Tvoja trditev drži le, ker se jih večinsko več vpiše. Iz srednje se navadno vpisujejo na nižje programe, tisti ki gre pa na UNI pa navadno nekaj zna. In mimgrede splošno maturo lahko tudi opravljaš, če koga skrbi manjka matematike.



tisti iz srednje šole navadno faksa niti ne končajo. nekje sredi študija začnejo delat neke spletne strani, mislijo da so prijeli boga za jajca in pustijo študij.
A coding sequence cannot be revised once it's been established.

Unknown_001 ::

RegulusDraco je izjavil:

potem ne bo odnesel nič niti na srednji računalniški šoli.


Saj to je fora. Kdor je sposoben bo tudi faks uspešno zdelal, kdor pač ni... pa jebiga. Navadno je tako da tisti ki so sposobni za uk se povečini vpisujejo na gimnazije. Nekaj pa je takih ki gredo na 4 letno srednjo ker pač vedo da bi radi delali nekaj s tem.
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

Zgodovina sprememb…

RegulusDraco ::

Unknown_001 je izjavil:

RegulusDraco je izjavil:

potem ne bo odnesel nič niti na srednji računalniški šoli.


Saj to je fora. Kdor je sposoben bo tudi faks uspešno zdelal, kdor pač ni... pa jebiga. Navadno je tako da tisti ki so sposobni za uk se povečini vpisujejo na gimnazije. Nekaj pa je takih ki gredo na 4 letno srednjo.


se pravi je imel jype prav. Gimnazija ti bo koristila za resne fakse.

Tudi za uk nisi kar "sposoben" ampak se moraš učenja priučiti. Tega pa se naučiš tako da se pač čimveč učiš.
A coding sequence cannot be revised once it's been established.

Zgodovina sprememb…

Unknown_001 ::

RegulusDraco je izjavil:


se pravi je imel jype prav. Gimnazija ti bo koristila za resne fakse.


Definiraj resen faks.
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

RegulusDraco ::

naravoslovje. Strojna, FE, FRI, fizika, matematika itd.
A coding sequence cannot be revised once it's been established.

Zgodovina sprememb…

Unknown_001 ::

RegulusDraco je izjavil:



Tudi za uk nisi kar "sposoben" ampak se moraš učenja priučiti. Tega pa se naučiš tako da se pač čimveč učiš.


Tega se ne da naučit ampak gre izključno za delovne navade.
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

shadeX ::

RegulusDraco je izjavil:

potem ne bo odnesel nič niti na srednji računalniški šoli.



Ni nujno. Če ga bojo zadeve zanimale potem bo. Isto sem se tud jaz prepisal, ker sem vedel, da so določeni predmeti popolnoma neuporabni zame in nisem imel nobene volje, da bi se kaj naučil. Odločitve nikoli nisem obžaloval, če me bo pa kdaj karkoli zanimalo (me ne bo) pa lahko kadarkoli na net pogledam :))

RegulusDraco ::

Delovnih navad se priučiš. Jih _ne_ kar znaš iz zibelke.

In ne, ne rabiš narediti gimnazije, da potem narediš doktorat na FRI. Niti približno ne. Samo pač gimnazija te nauči se učiti. Če prideš iz srednje šole pa se boš pač naučil učiti na faksu, kar je tudi ok.

Samo glej, da ne boš potem prodajal računalniško opremo in delal čip šit spletne strani v jumli.

lp
A coding sequence cannot be revised once it's been established.

Zgodovina sprememb…

Unknown_001 ::

RegulusDraco je izjavil:

naravoslovje. Strojna, FE, FRI, fizika, matematika itd.


No, za taprvo ti bom povedal iz prve roke.

Odvisno s katere srednje šole je človek prišel. Imaš take, ki se niso Statike, Trdnosti itd. v štirih letih naučili ama baš nič, imaš pa tudi take ki so iz BTW iste stavbe prišli kot jaz, pa se nismo rabili teh predmetov učit čisto nič in smo zdelali z dokaj lepimi ocenami.

Problem pri gimnazijcih, sploh splošnih je v tem, da niso usmerjeni. Študirajo, ker še ne vedo čist točno kaj bi res počeli. Ogromno se jih vpiše na random, precej pa ker se jim zdi kul. In potem se zaplete, ko pridejo na vrsto strokovni predmeti... hmmm cela znanstvena fantastika. Niso še nikoli videli teh stvari, razen če so že prej kaj delali a večina jih delavnice ni vidla nit na blizu. Potem da ne omenjam kolosalnih lenob ki fehtajo za prepisovanje poročil. Pa jim ni jasno od kod ona enačba, pa ni jasno od kod tista enačba. A vse se da zgruntat če si si zmožen predstavljat in imaš dobro podlago s fiziko.

RegulusDraco je izjavil:

Delovnih navad se priučiš. Jih _ne_ kar znaš iz zibelke.



Navad se PRIVADIŠ. Ne naučiš. Kar se naučiš tega ne pozabiš (če se nisi samo "učil"). Navad se pa lahko hitro RAZVADIŠ. Je razlika.
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

Zgodovina sprememb…

RegulusDraco ::

priučíti se star. naučiti se, navaditi se, zlasti v stiku z okoljem:
priučiti mladino vljudnemu vedenju / priučiti učencem delovne navade

http://bos.zrc-sazu.si/cgi/a03.exe?name...

Saj pravim, gimnazija ti da splošnega znanja.
A coding sequence cannot be revised once it's been established.

Zgodovina sprememb…

Lonsarg ::

Moja osebna izkušnja z Gimnazijo je, da me je zaradi napačnega fokusa popolnoma polenila. Ko se pač lahko naučiš za matematiko/fiziko za 5 v eni uri večer pred izpitom, medtem ko rabiš za brezvezno nemščino 1-2 tedna da jo sploh narediš ugotoviš, da za tisto polovico predmetov, ki jih imaš najraje porabiš zgolj 5% svojega časa, 95% pa za tisto polovico, ki te ne zanima...

Človek bi se moral več učiti tisto, kar ga zanima in ne tisto, kar mu gre slabše. Jaz bi naprimer potreboval par nivojev težjo matematiko v Gimnaziji, da bi držalo moj fokus gor.

AMPAK, če bi se recimo jaz prepisal na Vegovo bi imel pa še lažjo matematiko, bi šel iz dežja pod kap! Skratka ne vidim rešitve v tem, da se prepišeš. Ok razen morda v dodatnem prostem času, če si res mnenja, da ga boš dobro izkoristil za učenje...

Unknown_001 ::

RegulusDraco je izjavil:

priučíti se star. naučiti se, navaditi se, zlasti v stiku z okoljem:

http://bos.zrc-sazu.si/cgi/a03.exe?name...

Saj pravim, gimnazija ti da splošnega znanja.


naváda -e ž (ȃ) 1. nav. mn. kar dobi zaradi ponavljanja ustaljeno obliko a) pri človeku: spoznal sem njegove navade; težko je spremeniti vsakdanje navade / opustiti, pridobiti si določene navade odvaditi, navaditi se česa; ekspr. znebiti se slabih navad / privzgojiti otroku delovne navade b) nav. ekspr. pri živali: proučevati navade divjadi, medvedov c) ekspr. na posameznih področjih človekove dejavnosti: upoštevati plačilne navade; poznati navade tržišča / prometne navade / posnemati tuje slikarske navade // navadno s prilastkom vedenje, obnašanje: čudaške, uglajene navade / človek mestnih navad / po svojih navadah se zelo razlikujeta 2. navadno v povedni rabi izraža, da postane kaj zaradi ponavljanja človekova značilnost: kajenje je njegova navada; hoja v hribe mu je (postala) navada / imel je navado, da je vsakega pozdravljal / govoril je mirno, kakor je njegova navada // izraža stanje, za katero je značilna taka dejavnost: na kmetih je navada, da se ljudje pozdravljajo / pitje kave mu je prešlo v navado / v navadi je, da se tako dela / proti svoji navadi me je danes poklical 3. v prislovni rabi, v zvezi iz navade izraža nagib, vzrok dejanja: kaditi, piti iz navade; iz navade ugovarja / delinkvent, hudodelec iz navade 4. nav. mn., navadno s prilastkom kar se v ustaljeni obliki ponavlja (iz roda v rod) ob določeni človekovi dejavnosti, dogajanju: zapisati pustne navade; mnoge stare navade izginjajo; navade ob poroki, žetvi / zbirati ljudske navade; prim. ponavadi

http://bos.zrc-sazu.si/cgi/a03.exe?name...

Mhm... zgleda da nisva hodila na isto gimnazijo.
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

RegulusDraco ::

na srednji računalniški šoli pa boš res veliko ponavljal neko snov, da se boš priučil te navade, da bo to postala ustaljena oblika =)

rofl.
A coding sequence cannot be revised once it's been established.

Unknown_001 ::

RegulusDraco je izjavil:

na srednji računalniški šoli pa boš res veliko ponavljal neko snov, da se boš priučil te navade, da bo to postala ustaljena oblika =)

rofl.


Upam rečt da pri strokovnih predmetih bolj kot na kaki splošni gimnaziji. Saj na koncu ti mora delo postati rutina. Mar ni to bistvo?
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

jype ::

Lonsarg je izjavil:

medtem ko rabiš za brezvezno nemščino 1-2 tedna da jo sploh narediš
Sposobnosti, da porabiš 1-2 tedna za nekaj, kar ne ponuja "instant gratification", se strokovno reče "zicledr" in jo na faksu definitivno potrebuješ (pa tudi če sploh ne greš na faks ti prav pride).

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

RegulusDraco ::

p5636587Ko se pač lahko naučiš za matematiko/fiziko za 5 v eni uri večer pred izpitom, medtem ko rabiš za brezvezno nemščino 1-2 tedna da jo sploh narediš ugotoviš,.[/st.citat naj bi izjavil:




Fiziko si torej obiskoval povsem po nepotrebnem, si tratil čas, nemščine pa si se v istem obdobju (tekom srednje šole) naučil. Imava drugačno predstavo kaj je koristno



Fiziko si torej obiskoval povsem po nepotrebnem, si tratil čas, nemščine pa si se v istem obdobju (tekom srednje šole) naučil. Imava drugačno predstavo kaj je koristno in kaj ne.
A coding sequence cannot be revised once it's been established.

blackbfm ::

Kaj mi je dala kemija koristnega pri programiranju? Direktno....popolnoma nič


Meni pa se zdi da brez razlicnih znanj itak nimas sploh cesa programirat.. lahko si code monkey:))

Tisti ki znajo skombinirat razlicna znanja med sabo so ( lahko ) uspesnejsi

RegulusDraco ::

divjak8888 je izjavil:

prepisu na srednjo (vegovo) računalniško šolo D


vegova ima tudi gimnazijo. Vpiši se tja.

http://www.vegova.si/S5100/Tehni%C5%A1k...

in še na tehniški gimnaziji vedo, da rabiš kemijo in biologijo =)
http://www.vegova.si/P/PDF/TG-Predmetni...



hehehe, še na srednji računalniški imaš kemijo
http://www.vegova.si/P/PDF/PredmetnikTR...

porko dio, a si sploh raziskal kam se hočeš prepisat? :)
A coding sequence cannot be revised once it's been established.

Zgodovina sprememb…

Smurf ::

Gimnazija ti da splosno izobrazbo, Faks tehnicno. Ce lovis tista delovna mesta z visoko dodano vrednostjo, rabis oboje. So pa seveda tudi ogromne razlike v kvaliteti tudi med gimnazijami.

BivšiUser2 ::

Lonsarg je izjavil:

Moja osebna izkušnja z Gimnazijo je, da me je zaradi napačnega fokusa popolnoma polenila. Ko se pač lahko naučiš za matematiko/fiziko za 5 v eni uri večer pred izpitom, medtem ko rabiš za brezvezno nemščino 1-2 tedna da jo sploh narediš ugotoviš, da za tisto polovico predmetov, ki jih imaš najraje porabiš zgolj 5% svojega časa, 95% pa za tisto polovico, ki te ne zanima...

Človek bi se moral več učiti tisto, kar ga zanima in ne tisto, kar mu gre slabše. Jaz bi naprimer potreboval par nivojev težjo matematiko v Gimnaziji, da bi držalo moj fokus gor.

AMPAK, če bi se recimo jaz prepisal na Vegovo bi imel pa še lažjo matematiko, bi šel iz dežja pod kap! Skratka ne vidim rešitve v tem, da se prepišeš. Ok razen morda v dodatnem prostem času, če si res mnenja, da ga boš dobro izkoristil za učenje...

Saj te srednja šola tudi poleni, če te nekdo ne poriva naprej. Če bi še lahko enkrat izbiral, bi izbral tehniško gimnazijo in ne srednjo računalniško.
SloTech - če nisi z nami, si persona non grata.

Lonsarg ::

jype je izjavil:

Lonsarg je izjavil:

medtem ko rabiš za brezvezno nemščino 1-2 tedna da jo sploh narediš
Sposobnosti, da porabiš 1-2 tedna za nekaj, kar ne ponuja "instant gratification", se strokovno reče "zicledr" in jo na faksu definitivno potrebuješ (pa tudi če sploh ne greš na faks ti prav pride).

Se strinjam.

Vseeno pa stojim za besedami da bi definitivno blo bolj koristno zame, da bi zicledral 2 tedna matematiko namesto nemščine -> pa take šole ni. Gimnazijo ukint pa direkt faks pa bo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

divjak8888 ::

Hvala vsem za odgovore:D Glede biologije in kemije; rekel sem, da ne želim zgubljat preveč časa s temi predmeti, saj je npr. Biologije dejansko 300 strani same piflarije v učbeniku, ki se jo naučim par dni pred testom in jo nato z zadovoljstvom pozabim. Sem mnenja, da če te biologija ne zanima, da je tisto na tehnični šoli že čez glavo ;) No, bom kar ostal na gimnaziji, upam da se bo piflarija in učenje pozno v noč čez čas izplačala..
Samo tako, iz firbca, kakšne pa so razlike v plači med diplomirani FRIjevcem in pa nekom, ki je izdelal srednjo tehnično šolo, pa da ni ravno butelj in se ne ukvarja z samo posodabljanjem windowsov na šolskih računalnikih?
Lp

kakob ::

Ostani na gimnaziji, med drugim tudi zaradi uporabe social skillsov, ki jih na tehničnih šolah primankuje.

Unknown_001 ::

kakob je izjavil:

Ostani na gimnaziji, med drugim tudi zaradi uporabe social skillsov, ki jih na tehničnih šolah primankuje.


Jep, zgodaj se je treba naučit lezt v rit drugim. Kakšne blodnje so to. Social skills na gimnaziji. Pa ne me... ja družba pa je le malo bolj "fina" IN ZATEGNJENA.
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: gtu ()

kakob ::

Unknown_001 je izjavil:

kakob je izjavil:

Ostani na gimnaziji, med drugim tudi zaradi uporabe social skillsov, ki jih na tehničnih šolah primankuje.


Jep, zgodaj se je treba naučit lezt v rit drugim. Kakšne blodnje so to. Social skills na gimnaziji. Pa ne me... ja družba pa je le malo bolj "fina" IN ZATEGNJENA.


Precej bolj živahno in pestro kot na tehničnih šolah med roboti. Potem pa se čudijo da se geeki ne znajo socializirat. There you have it.

Unknown_001 ::

kakob je izjavil:

Unknown_001 je izjavil:

kakob je izjavil:

Ostani na gimnaziji, med drugim tudi zaradi uporabe social skillsov, ki jih na tehničnih šolah primankuje.


Jep, zgodaj se je treba naučit lezt v rit drugim. Kakšne blodnje so to. Social skills na gimnaziji. Pa ne me... ja družba pa je le malo bolj "fina" IN ZATEGNJENA.


Precej bolj živahno in pestro kot na tehničnih šolah med roboti. Potem pa se čudijo da se geeki ne znajo socializirat. There you have it.



?? oprosti ampak to res nima podlage. Socializacija se dogaja izven šole. Greš na žur, greš ven, ... ja ok verjetno so v vaših koncih šole bolj separirane.
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

kakob ::

Unknown_001 je izjavil:

Socializacija se dogaja izven šole.


To pač ne drži. Pa tudi če bi, socializacija implicira sočloveka, ne robota.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: kakob ()

saule ::

Smurf je izjavil:

Izkaze se, da zna biti splosna razgledanost kar pomembna tudi kasneje v zivljenju.


Splošna razgledanost != da znaš kar ti šola reče da moraš znat, točno tako kot oni v to verjamejo

tikitoki ::

Brez zamere. Sam kemija, biologija, itd, so pomemben del splosne razgledanosti. Ce zelis na faks, ostani na gimnaziji in se nato vpisi na FRI oz. karkoli ti bo pasalo v casu izbire.

In se strinjam z drugimi, da znas imeti na faksu predmete, ki bodo mogoce tezji, k cel letnik gimnazije, pa se vsec ti ne bodo. Get used to it. Dodatno znanje nikoli ne skodi, pomankanje pa zna skoditi.

saule ::

tikitoki je izjavil:

Brez zamere. Sam kemija, biologija, itd, so pomemben del splosne razgledanosti.


So ja ampak daleč od tega da boš iz šole prišel "splošno razgledan". Oz z drugimi besedami: nič ti ne pomagajo vse informacije tega sveta če ne veš kaj naredit z njimi (tega te v šoli ne učijo).

FireSnake ::

divjak8888 je izjavil:

Zdravo. Letos sem začel z 2. letnikom gimnazije. Prvega sem zaključil z kar dobrim uspehom. Že v prvem letniku sem razmišljal o prepisu na srednjo (vegovo) računalniško šolo vendar sem tekom šolskega leta na to kar malce pozabil, saj sem se utapljal v *last day* delu za šolo. Sedaj, ob začetku novega šolskega leta spet ugotavljam da mi gimnazija ne leži. V prostem času postavljam spletne strani in se učim programiranja. Mislim, da bi to tudi rad študiral naprej na faksu, vendar se zavedam da se z časom moje veselje lahko preusmeri kam drugam. Prepisal bi se, ker me kemija, biologija in podobni predmeti ne zanimajo preveč in imam občutek, da za brez veze zapravljam čas z
takšnimi predmeti. Matematika mi gre kar vredu, glede na to koliko se učim. Kot sem že rekel, bi se vpisal na računalniški program na Vegovo. Zanima me, če je prepis sploh še vedno možen, glede na to da sem začel že z drugim letnikom gimnazije (zavedam se da moram opraviti neke izpite za predmete, ki jih na gimnaziji ni). Zanima me tudi vaše mnenje ali je prepis smiseln in kako je potem iz srednje Vegove na računalniški faks? Ali se to počne? Nasploh me zanima vaše mnenje o "gimnazija + faks VS srednja računalniška (+ faks?)".
Za vašo pomoč pri odločitvi se vam že vnaprej zahvaljujem! :D


Dokončaj gimnazijo in potem idi na študij računalništva.

Zakaj?

V gimnaziji boš pridobil več "zic ledra", kot na srednji računalniški.
In to je najboljša popotnica za računalniški faks.
Sam sem imel sošolce, ki so bili na srednji računalniški in eni na gimnaziji.
Tisti s srednje računalniške so malo lahko vzeli, ker so že poznali osnove.
Tisti iz gimnazije pa so zadevo vzeli resno in hitro prehiteli računalniške tehnike.

Ne rečem, da so bili računalniški tehniki slabi. Lahko pa rečem, da so bili gimnazijci (tisti, ki niso obupali) odlični!

Kot so že zgoraj omenili: spološna razgledanost ti v življenju zelo koristi. Na razgovorih za službo vprašajo marsi kaj.

Da pa ne bo kdo rekel, da govorim na pamet: tudi sam sem v srednjo hodil elektro (elektroniko). Nato sem diplomiral na VS in potem še na UNI.
In "mešanje" se mi zdi zelo dobra kombinacija. Zdaj se spoznam na štrom in računalništvo in mi to pride zelo prav.

Kaj obžalujem? Samo to, da nimam dovolj časa, da bi se za hobi ukvarjal z elektroniko (da bi si sam kaj zjedkal in tako dalje). Skratka: ničesar ne obžalujem!

tikitoki je izjavil:

Brez zamere. Sam kemija, biologija, itd, so pomemben del splosne razgledanosti.


EDIT (nisem prav prebral, sem mislil, da je bilo NISO pomemben del): Že zgoraj sem napisal, da ti vsako znanje lahko prav pride (ni nujno, da z njim kaj počneš). Že drugače (lažje) se pogovarjaš z ljudmi iz različnih strok. Prav tako marsikaj pride prav pri razgovoru za službo. Govorim iz lastnih izkušenj.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Zgodovina sprememb…

Stari89 ::

@divjak8888
Moj vtis je, da so bivši dijaki računalniške srednje šole imeli bistveno več težav pri naravoslovnih predmetih (razne veje matematik, fizika, ...) na faksu. Gimnazijci, na drugi strani, nismo imeli takih problemov pri recimo programiranju, saj se tam privzame, da začneš brez predznanja. Tempo je bil res ubijalski, ampak po enem mescu smo v znanju dohiteli računalničarje.
Imej to v mislih, ko se odločaš. Malo splošnega znanja ti tudi ne bo škodilo, še posebej slovenska slovnica (tudi meni ne). ;)
LP

FireSnake ::

Stari89: lepo si, na kratko, povzel to o čemer sem jaz malo bolj dolgovezil :D
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Invictus ::

Lonsarg je izjavil:

medtem ko rabiš za brezvezno nemščino 1-2 tedna da jo sploh narediš

Nemščina brezzvezna?!?!?!

Kdo pa misliš da daje kruh skoraj polovici Slovenije?

Pa očitno se slovenščino tudi naučiš v 1 uri. Ker vejice ti ravno ne gredo ;).
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

tikitoki ::

saule je izjavil:

tikitoki je izjavil:

Brez zamere. Sam kemija, biologija, itd, so pomemben del splosne razgledanosti.


So ja ampak daleč od tega da boš iz šole prišel "splošno razgledan". Oz z drugimi besedami: nič ti ne pomagajo vse informacije tega sveta če ne veš kaj naredit z njimi (tega te v šoli ne učijo).


Brez informacij se najvecji um tega sveta ne ve nicesar.

tikitoki ::

RegulusDraco je izjavil:

Ne.

res jih je precej nesposobnih. Ampak če pogledaš koliko gimnazijcev doseže 10ke in koliko srednješolcev, ti bo jasno kaj ti hočem povedat.


To, da na gimnazijo, zaradi omejitve vpisa, gredo bolj delavni in tisti, ki so ze prej pokazali vecjo vnemo, nima nobene povezave?

Ne, da bi bil proti gimnaziji. Just pointing the obvious.
«
1
2 3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Vegova tehniška gimazija - izkušnje prosim

Oddelek: Šola
185120 (4362) Unknown_001
»

Srednja Šola

Oddelek: Loža
304391 (3471) loveJDM
»

Punca -> Tehnik računalništva, Vegova LJ (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Šola
12931127 (24788) x128
»

Izbira srednje šole - Računalništvo (strani: 1 2 )

Oddelek: Šola
6014538 (12226) amacar
»

4. letnik gimnazije (strani: 1 2 )

Oddelek: Šola
6926092 (24861) Smurf

Več podobnih tem