» »

Telemach EON

Telemach EON

Temo vidijo: vsi
««
33 / 50
»»

Ales ::

Misliš ali je razlika v kvaliteti signala med njihovim fizičnim EON Box in med njihovo aplikacijo, nameščeno nekje?

Je, če gre za EON box, ki je priklopljen tudi na koaksialen kabel. Zna biti kar konkretna razlika.

zavajon ::

To seveda vem, da je EON box škatla ;)
Vendar ima ta coax vhod, medtem ko EON Smart TV dobi signal po mreži.
Zato sklepam, da bi bila morda lahko slika iz boxa enaka tisti iz D3.
Sprašujem zato, če morda moram dobro čuvati ta D3, kajti očitno ga Telemach počasi umika.

zavajon ::

Ales je izjavil:

Misliš ali je razlika v kvaliteti signala med njihovim fizičnim EON Box in med njihovo aplikacijo, nameščeno nekje?

Je, če gre za EON box, ki je priklopljen tudi na koaksialen kabel. Zna biti kar konkretna razlika.

Mislim na EON Smart TV aplikacijo, boxa nimam, ker imam D3.
EON v browserju ima precej slabo sliko, najbrž zaradi prevelike kompresije. EON na smart TV-ju je precej boljši, a še vedno slabše kot STB na coaxu.

XS!D3 ::

zavajon je izjavil:


EON v browserju ima precej slabo sliko, najbrž zaradi prevelike kompresije. EON na smart TV-ju je precej boljši, a še vedno slabše kot STB na coaxu.

EON v browserju ima identičen bitrate (7Mb/s) kot Smart TV app razen če ga dodatno omejiš v nastavitvah (imaš Nizka, Srednja, Visoka, Samodejna in na samodejni dobiš do 7Mb/s) ali imaš prepočasno povezavo za maskimalno hitrost. TV tipično sicer dobi interlaced stream, sicer pa neke večje razlike v kvaliteti ne bi smelo bit, če gledaš na enakem zaslonu iz iste razdalje. Meni se na splošno ne zdi slaba. Na EON hibridnem boxu v njihovem omrežju je (v živo) seveda boljša, ker je na DVB-C še vedno nekoliko višji BR.

Luk as ::

Saj D3 je tudi box.
Drugače pa pri meni, preko D3(boxa) je slika veliko boljša, kot preko aplikacije ali mobilne ali smart, če tudi na visoka.
riba smrdi pri glavi

XS!D3 ::

Luk as je izjavil:

Saj D3 je tudi box.
Drugače pa pri meni, preko D3(boxa) je slika veliko boljša, kot preko aplikacije ali mobilne ali smart, če tudi na visoka.

Če imaš izbrano visoko kvaliteto, potem ne gledaš 7Mb/s ampak 3,5Mb/s. Izberi samodejno.

Luk as ::

XS!D3 je izjavil:

Luk as je izjavil:

Saj D3 je tudi box.
Drugače pa pri meni, preko D3(boxa) je slika veliko boljša, kot preko aplikacije ali mobilne ali smart, če tudi na visoka.

Če imaš izbrano visoko kvaliteto, potem ne gledaš 7Mb/s ampak 3,5Mb/s. Izberi samodejno.

Sem mislil, da če je samodejno, potem prilagaja glede na jakost signala, če pa je na visoka potem pa je vedno v največji kvaliteti. Saj meni je to logično.
Sem pa sedaj gledal, imam nastavljeno na samodejna, tako da to potem ni težava in tudi hitrosti so drugačne kot praviš. Lahko pa bi zraven samodejna podali do koliko tam doseže hitrost, tako da sklepam, da precej niha, toda predvidevam, da hitrost v nekem stanovanjskem naselju sredi mesta ne bi smela bistveno nihat, ali.
riba smrdi pri glavi

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Luk as ()

XS!D3 ::

V vsakem primeru se prilagaja samodejno (zato tudi piše do 1Mbps, do 2Mbps, do 4Mbps,...) glede na razpoložljivo pasovno širino (razen na Smart TV appu imaš poleg ABR v nastavitvah izbiro tudi za CBR, samo potem se pač vse skupaj ustavi če nimaš dovolj bw). Moče edino ni najbolj jasno, da do 7Mb/s dobiš šele na samodejno. Ne vem pa kaj misliš na nihanje hitrosti v stanovanjskem naselju. Sicer če odpreš developer tools v browserju, se v headerju requestov vidi, kater stream zahteva. Včasih se je dalo tudi enostavno odpret stream v VLCju, sedaj mislim da so določene stvari blokirali.

Luk as ::

Zadevo primerjam preko aplikacije naložene na namizni računalnik, kjer imam naloženo mobilno aplikacijo EON, kateri je povezan na TV, preko katerega pa je povezan tudi D3 box. In kot rečeno je preko D3 slika občutno boljša. Oba sta povezana preko kabla na isti modem tako, da je hitrost enaka.
riba smrdi pri glavi

XS!D3 ::

Na D3 boxu gledaš v živo sliko iz kabelske (DVB-C) enako kot na hibridnem EON boxu in ne OTT stream, ki ga dobiš na smart TV appu ali mobilni EON aplikaciji.

Sicer pa je odvisno tudi od predvajalnika. Recimo na mojem LG OLEDu med sliko v EON Smart TV appu ter vgrajenim DVB-C generalno ne vidim bistvene razlike dokler ne gre za hitre premike, kjer se vidi, da je IP stream bolj kompresiran (zato občasno za šport premaknem na DVB-C). Ampak generalno je slika ok, medtem ko če na isti TV priklopim Xiaomi Mi Box ravno tako z EON Smart TV appom in odprem isti kanal/stream pri ist (max) kvaliteti, je slika obupna. Ampak to je znana težava na MiBoxu (kaj točno je problem nimam pojma, mu pa očitno nekaj ne paše pri njihovih streamih), se seveda manj vidi na manjših TVjih in iz večje razdalje.

MrStein ::

Na DVB je opazno večji bitrate (lahko kdo pogleda koliko točno).
Posledično je tudi slika boljša. Tu ni nobene skrivnosti.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

webmaher ::

za katere kanale te pa zanima... max je kolikor vem tam nekje 12Mb/s...nacionalka, POP, Kanal A.... SKji in Eurosporta če se prav spomnim med 8 in 9... sicer pa tako kot je @XS!D3 napisal... največ bitne rabiš pri športu še posebej žogobrcu... za moje pojme jim fali kakih 8Mb/s da bi bila slika top, ko gre za šport seveda...

-JM- ::

Dajmo jim težit na vase.mnenje@telemach.si da zvišajo bitno hitrost pri EON paketih, mogoče bomo kaj dosegli

zavajon ::

Ah, saj so komaj napovedali zvišanje naročnine, kaj bi jim še težili... :|

bedarija ::

vsake toliko dobiš SMS od njih, ker skrbimo za vas vam bomo zvišali količino prenosa podatkov, zato ker smo super duper podjetje. aja pa naročnina gre tud gor, dijo. rajš bi vidu da mi ne višajo količine in posledično tudi cene

zavajon ::

Jaz sem dobil samo pismo po pošti. Sem kar malo bulil, ker po nakladanju nisem našel nič o podražitvi. Na srečo sem nato obrnil stran...

5pellfire ::

Kaj pri EON boxu je normalno da pilot/daljinec kuri baterije kot za šalo.
Danes bil pri nas serviser in je rekel da baje zato ker pilot/daljinec dela
preko BT. Baterije menjamo vsaj 2x na teden :|

Vidim pa da ima daljinec možnost povezane
BLE in IR.
Se da prestaviti na IR?

Zgodovina sprememb…

-JM- ::

Probaj ponovno seznaniti daljinec z boxom in tipko za seznanjanje drži manj kot 3 sekunde (namerno prekini seznanjanje z BT). V tretjem poizkusu ti ponudi možnost povezave IR, oz preskok povezave BT -

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: -JM- ()

-JM- ::

bedarija je izjavil:

vsake toliko dobiš SMS od njih, ker skrbimo za vas vam bomo zvišali količino prenosa podatkov, zato ker smo super duper podjetje. aja pa naročnina gre tud gor, dijo. rajš bi vidu da mi ne višajo količine in posledično tudi cene


Uredite si elektronski račun, pa ne bo nobenega povišanja (razen pri mobilnem paketu še več)

Vanquish ::

5pellfire je izjavil:

Kaj pri EON boxu je normalno da pilot/daljinec kuri baterije kot za šalo.
Danes bil pri nas serviser in je rekel da baje zato ker pilot/daljinec dela
preko BT. Baterije menjamo vsaj 2x na teden :|

Vidim pa da ima daljinec možnost povezane
BLE in IR.
Se da prestaviti na IR?


meni zdrzi 2 mesca. Pri tebi mora nekaj drugega bit narobe. Ti mogoce lucke na tipkovnici vseskozi svetijo?

zavajon ::

-JM- je izjavil:

Uredite si elektronski račun, pa ne bo nobenega povišanja (razen pri mobilnem paketu še več)

Tokrat izjemoma ne, bo pa drugo leto. Od konca krize naprej še ni minilo leto brez podražitve.

-JM- ::

Očitno bodo deležni povišanja hitrosti interneta samo tisti, ki so na Telemachovem omrežju
""Internetna hitrost v paketih EON Light, EON Full in EON Premium, kjer širokopasovni dostop z bitnim tokom zagotavlja Telekom Slovenije d.d., je do 100 Mbps v paketu EON Light, do 200 Mbps v paketu EON Full in do 300 Mbps v paketu EON Premium.""

miko22 ::

Meni pišev mojtelemach, da imam hitrost po 150/15, ko naredim speedtest pa še imam vedno 100/5.

hojnikb ::

resetiraj modem
#brezpodpisa

PrimozR ::

Kdaj so pa zvišali hitrosti? Neverjetno, 500/15 so dvignili na 600/60. Sem pričakoval 1000/15, če bi bilo kakšno zvišanje. Sicer potem 'drobni tisk', da je to max hitrost, običajna 480/48, minimalna pa 300/30...

hojnikb ::

ta teden..
#brezpodpisa

PrimozR ::



Sicer na Telemachov Speedtest strežnik, ampak OK.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: PrimozR ()

hojnikb ::

zdaj je stvar celo ratala uporabna za kaksen domac cloud tut na cenejsih paketih..
#brezpodpisa

iwasbilbo ::

Sem moral nardit factory reset modema, da so višje hitrosti. Naj bi blo 300/30, dela 250/30 na coax, kar solidno.

zavajon ::

hojnikb je izjavil:

ta teden..

Pridni. Podražili pa bodo šele naslednji mesec. Tisti, ki smo na eračunu, pa bomo celo morali počakati do drugega leta. Najbrž pa nam bodo takrat podražili za 2€, ostalim pa za 1€.

fitipaldi ::

Jest bi mogu imet tud 600/60.
Po speed testu imam 200/70???

Fly2Sky ::

Zdravo, mam isto težavo kot vec uporabnikov, pa me zanima, če je kdo rešil težavo? imam total tv, eon do na 3 napravah, dela mi na telefonu in tablici, kupil sem xiaomi Mi box pa mi po namestitvi eon aplikacije ponudi kodo za smart tv, namestitev apk-ja pa isto kot pri ostalih, ni za to napravo... če ma kdo rešitev, prosim za pomoč!!!!!!

hvala vsem, David
Binance: https://www.binance.com/?ref=16631711 (Ref.ID: 16631711)
https://www.mexc.com/register?inviteCode=1bZR5

hojnikb ::

fitipaldi je izjavil:

Jest bi mogu imet tud 600/60.
Po speed testu imam 200/70???

si resetiral modem? mas sploh eon paket
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

fitipaldi ::

Jp eon premium. So mi že modem zamenjal, pa je stanje enako.

hojnikb ::

to imas nekje drugje bottleneck... imas se kaksen router vmes al to meris direkt na zici prklopleni v modem?
#brezpodpisa

fitipaldi ::

Direkt kabl na modem

hojnikb ::

da nimas slucajno to telekomovo optiko..
#brezpodpisa

fitipaldi ::

Nimam optike. Ko sem imel še 500/15. Je prišlo do 480, zdej pa sm mal čez 200

miko22 ::

Po resetu modema, imam obljubljeno hitrost.

BorutK-73 ::

Fly2Sky je izjavil:

Zdravo, mam isto težavo kot vec uporabnikov, pa me zanima, če je kdo rešil težavo? imam total tv, eon do na 3 napravah, dela mi na telefonu in tablici, kupil sem xiaomi Mi box pa mi po namestitvi eon aplikacije ponudi kodo za smart tv, namestitev apk-ja pa isto kot pri ostalih, ni za to napravo... če ma kdo rešitev, prosim za pomoč!!!!!!

hvala vsem, David

Kodo imaš na moj telemach
https://moj.telemach.si/sl/mojtelemach

Zgodovina sprememb…

Luk as ::

Meni D3 box že dalj časa ko gledam tv spored "ven" meče.

Skorajda vsak dan. Res da TVja preko D3 sprejemniku ne gledam vsak dan. Več ali manj na tem TVju preko priklopljenega PCja gledam razne video vsebine, filme, serije, prenešene preko pašnikov. Toda kadar pa gledam oz. preklopim na telemachov spored pa skorajda vedno vrže ven.
Moram pa potem izklopit kabel napajalnika za par sekund, potem se ponovno vklopi, naloži in potem spet dela. Bil v kontaktu z enim od telemachovih serviserjev kateri je rekel da naj povrnem D3 box na tovarniške nastavitve in da bo potem dobro. Nič od tega.
Je pa velikokrat težava tudi v sosednji sobi kjer je preko istega modema priklopljen tudi EON box. Tako da sumim, da je težava že kje prej.
Ne vem ali se sploh splača klicat na tisto telefonsko, katero zgoraj oglašujejo ali kam drugam?
Ima kdo podobne težave?
riba smrdi pri glavi

TeMpL ::

Kako usposobit mikrofon na daljincu (eon box) ?

Fly2Sky ::

BorutK-73 je izjavil:

Fly2Sky je izjavil:

Zdravo, mam isto težavo kot vec uporabnikov, pa me zanima, če je kdo rešil težavo? imam total tv, eon do na 3 napravah, dela mi na telefonu in tablici, kupil sem xiaomi Mi box pa mi po namestitvi eon aplikacije ponudi kodo za smart tv, namestitev apk-ja pa isto kot pri ostalih, ni za to napravo... če ma kdo rešitev, prosim za pomoč!!!!!!

hvala vsem, David

Kodo imaš na moj telemach
https://moj.telemach.si/sl/mojtelemach



total tv naročnina nima opcije za Smart Tv, samo mobilne naprave... Problem pa je, da Xiaomi Mi box pa po namestitvi in zagonu aplikacije eon, izpiše kodo za smart tv!!!
Ali je kdo rešil tako situacijo? Namestitev apk-ja iz linka prejšnjih postov pa napiše, da ni za to napravo...

hvala za pomoč!
Binance: https://www.binance.com/?ref=16631711 (Ref.ID: 16631711)
https://www.mexc.com/register?inviteCode=1bZR5

trancer01 ::

Mikrofon tudi meni ne deluje, problem je v programski opremi EON škatle, kolikor sem uspel ugotoviti. Po ponastavitvi na tovarniške nastavitve je glasovno izbiranje delovalo natanko za dva poskusa, potem pa odpovedalo. ;(

;-) ::

Glasovno izbiranje je zguba casa pri eon. Na neo ko sem bil na telekomu sem se navadil, tukaj pa žalost...kot da bi pilot pozabil na funkcijo sploh

;-) ::

eon preko PC, prenos sem nastavil po 1mb-najslabsa kvaliteta, koliko mobilnih podatkov mi bo cuknilo v dveh urah ?

XS!D3 ::

1Mb/s * 60s * 60 * 2 = 7200Mb = 900MB
V praksi boš vrjetno dobil 1,4Mb/s stream, ker točno 1Mb/s s profila, kolikor vem , nimajo torej 1260MB v dveh urah.

Swoosh983 ::

Eno vprašanje ... ali je možno EON aplikacijo naložiti oziroma gledati na Chromecast 3? Fotru bi rad namreč omogočil gledanje EON-a preko mojega up. imena, ker imam še 3 naprave fraj ...

modelno1 ::

Daš app na telefon/tablico in castaš ...
Respect the bacteria! They are the only culture some people have.

Vedran ::

EON aplikacijo naložiš na tablet in s tablet-om kateri je v enakem WiFi omrežju kot Chromecast krmiliš Chromecast in gledaš EON programe iz lastnega paketa na televiziji.
««
33 / 50
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Chromecast 4 (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Zvok in slika
32959049 (934) Ulixes
»

Eon Telemach in Android box (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Zvok in slika
15348089 (982) viharnik72
»

Telemach (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Omrežja in internet
23933475 (1885) Han
»

Smart TV in aplikacija EON (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Zvok in slika
341137824 (9615) zitrus
»

Telemach EON TV

Oddelek: Omrežja in internet
3311074 (5466) Daniel

Več podobnih tem