» »

Evropsko prvenstvo v košarki 2017

Evropsko prvenstvo v košarki 2017

««
12 / 19
»»

Klamzi ::

Res vrhunska predstava naših skozi celotno prvenstvo, poklon!

Ciklamen ::

Tak, pa so spet sodniki krivi da so zgubli Srbi :D
- End of the Post ->

Anney ::

Berite to...
Hvaška ima novi turistični slogan.
HRVATSKA - zemlja izmedżu srebra i zlata.
Obstajata samo dva načina kako živeti svoje življenje:
Prvi pravi, da nič ni čudež, drugi pa, da vse je čudež.

Samael ::

Zunaj (LJ) je še vedno norišnica :)

al1976 ::

En globok poklon nasim sampionom!

Vesel, da smo zmagali kot ekipa in Dragicem kot MVP ;)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: al1976 ()

al1976 ::

Pa srecno pot vsem domov tudi :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: al1976 ()

Sssaga ::

Tole je bilo izjemno napeto. Zborbal zlato in to več kot zasluženo. 4 leta bo Slovenija evropski prvak. Sliši se lepo.

kow ::

Prepelic ima jajca. Resil je tekmo.

Samael ::

kow je izjavil:

Prepelic ima jajca. Resil je tekmo.


Ja, fenomenalno je igral, ampak ce skocentriras samo na enega igralca, lahko to reces se za pol ali vec ostale ekipe ;-)
Verjetno mislis bolj, da je dal od sebe vec, kot se je pricakovalo, kar je pripomoglo k zmagi.

Paul30 ::

Kje bi se dal dobit, kupit posnetke zadnjih 3 tekem naše reprezentance?

mailer ::

Počakaj na torrente, bo verjetno kmalu gor v paketu.
Asus B560-I, Intel 11500, Corsair 16GB 3200MHz

Samael ::

Nekdo je par dni nazaj tu omenjal partis upload. Preveri, ce je kaj tam.

Zlate ::

Ciklamen je izjavil:

Tak, pa so spet sodniki krivi da so zgubli Srbi :D


Seveda so spet srali sodniki (npr. tehnične za Srbe iz lufta), vendar to ni razlog za poraz Srbije.
Srbija je izgubila, ker je bila Slovenija preprosto boljša.

Pa tako spotoma - odj*bi te gnile fore proti Srbom, Ciklamen, ker Srbi vodijo Slovensko reprezentanco, glavni igralci Slovenije pa so tudi Srbskega porekla, ergo, brez Srbov Slovenija ne bi bila nikoli zlata. Torej - STFU!

Seveda pa to ne zmanjšuje sijaja zlate medalje, saj so vsi igralci, ne glede na poreklo, igrali za Slovenijo!
Medalja je krvavo prigarana in več kot zaslužena. Fantom preprosto kapo dol.
"Ne dovoli, da bi te šolanje oviralo pri izobraževanju."
_______________________ Mark Twain________

#000000 ::

Baje je en crypto coin šou gor do nezavasti, ma nč jest kupujem do fundamenta.

Aja pa vsaka čast NAŠIM za pobjedu.

drvo ::

O kakem poreklu govoriš? Če je foter srb mati slovenka in živijo v slo, kjer so se šolali in slovenija jim je dala vse, po kakšni logiki so pol srbi? Kaj če srbski kur.. zaplodi je pol vse srbsko? patetično.
Že stari dončič je pol pol mladi pa še bolj. In tako je z vsemi. Edini srb v ekipi je bil trener in pika.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: drvo ()

Ciklamen ::

Koj kurac mene briga kdo vodi reprezentanco, nimam čisto nič proti Srbom, ampak poraza pač ne znajo/znate prenest. Tud če so srbskega porekla, še to ne pomeni da so srbi. Kolko krat so pa tastarega Dončića vabili v reprezentanco srbije? Aja niso ga.
- End of the Post ->

Zlate ::

@Ciklamen

Seveda drugačnega komentarja od primitivca niti nisem pričakoval - namesto, da se veseliš zmage Slovenije, iščeš razloge, da po forumu pljuvaš proti nasprotni ekipi.

Za razliko od tebe, so Srbski igralci več kot pošteno čestitali Slovenskim - seveda pa so to veliki ljudje, ti pa si en navaden kavčarski trolček.
"Ne dovoli, da bi te šolanje oviralo pri izobraževanju."
_______________________ Mark Twain________

Ciklamen ::

Afkors, ti boš že vedu :D
- End of the Post ->

Samael ::

Zlate, verjetno je tudi Dragičev sin srb, ane :)
Kakorkoli pač že, nobenih besed v teh debatah ni treba jemati preresno. Pač, eni se veselijo zmage, drugi iščejo razloge za poraz, tretji čestitajo...

sheeshkar ::

Kot da v ekipi Srbije igrajo sami čistokrvni zadnjih 5 generacij :))

Srbski nevoščljivci naj se požrejo, ostali so nam športno čestitali brez nacionalističnih for in čestitke tudi Srbiji za odlično predstavo v finalu! Bili so veliko bližje kot kaže končni rezultat.

SLOVENIJA EVROPSKI PRVAK!!!!!!!!

Ne morem verjeti in še zdj ne dojemam čisto dobro :)

Goran Dragić fantastičen in v kolikor se Dončić ne bi poškodoval, bi zagotovo zdržal dovolj visok ritem tudi do konca tekme, tako pa je potem ostal brez dodatnega playa (skupaj z Nikolićem pa sta premajhna, da bi skupaj igrala več kot nekaj minut) in se povsem iztrošil. Ampak sledilo je pa nekaj neverjetnega - zaostajali smo za dve (ali eno, sj nima veze) točki in peterka v kateri so bili Nikolić, Blažić, Prepelič, Randolph in Vidmar (tudi to nisem čisto prepričan, ampak sj je vseeno :P), je ponovno naredila razliko ter zdržala do konca brez naših dveh z naskokom najboljših igralcev na tem prvenstvu!!!

Vsa čast celotni ekipi, tudi Rebcu, Zagorcu in podobnim, ki so naše večinoma podpirali s klopi in pa seveda Kokoškovu, neverjetnemu odkritju KZSja in fantastičnemu strokovnjaku. Model je zadnje minute igral skoraj z drugo peterko ter z Nikolićem kot prvim playem in postal evropski prvak! :)) Goran Dragić pa se je vpisal v zgodovino evropske košarke kot eden najboljših košarkarjev v njeni zgodovini. 35 pik v finalu! 8-O

Mare2 ::

Bravo naši. :)
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

Zlate ::

Seveda nekaterim nima smisla razlagat karkoli - hotel sem le povedati, da Ciklamen in njemu podobni, namesto da se veselijo uspehu reprezentace, raje iščejo razloge za pljuvanje po nasprotni ekipi - ja, to pa je patetično.

Kakorkoli že, Slovenija je nedvomno zasluženo zmagala in zato odnesla zlato. Zmagala je boljša ekipa in tu ni kaj dodati. Vse čestitke fantom.
"Ne dovoli, da bi te šolanje oviralo pri izobraževanju."
_______________________ Mark Twain________

Ciklamen ::

Res je sheeshkar, velika JAJCA Kokoskova, da je ven potegnil iztrošenega Gorana in na parketu držal Nikoliča! Tudi za Prepeliča si nisem pred prvenstvom mislil da bo tako odrasel in dorasel nalogi. Tonček se je pokazal kot izjemna okrepitev.

Ne morem mimo Vidmarja, ki je odigral najboljšo košarko v svoji karieri. Ma celotna ekipa je delovala homogeno in vsaka čast Kokoškovu, da je naredil stroj za mletje reprezentanc.

Kar nerealno se zdi, bo treba prespat, jutri pa pogledat in pozdravit fante ker si več kot zaslužijo.
- End of the Post ->

Ciklamen ::

So ful pokazali ko ni blo obeh na parketu ja, da smo povprečni

Zlate, zate pa ne bom izgubljal besed, ker jih nisi vreden. P.s. nisem mislil igralcev, ne tudi Saleta na tiskovki, pač pa komentarjev pod fibinimi zapisi, da so sodniki največje govno, pa koliko smo jim plačali, ter naj se grejo naši košarkaši jebat. Toliko iz moje strani zate
- End of the Post ->

r3dkv1c4 ::

VSI HRVATI, BOSANCI, ALBANCI , MAKEDONCI....so danes navijali za nas.



:))
Vsaka stvar ima svojo mejo.

You can ban me, but you can't shut me down!

sheeshkar ::

sheeshkar je izjavil:

A je Randolph že prejel državljanstvo? Z njim lahko pridemo do četrtfinala, potem je pa odvisno od žreba, forme in sreče. Definitivno pa bomo pogrešali Zorana Dragića, ne toliko zaradi košarkarskega znanja (ker v tem pogledu ni nepogrešljiv), temveč zaradi njegove energije in nepopustljivosti (kar je v ekipnem športu in še posebej na takšnih turnirjih zelo podcenjeno).


HAHA SHEESHKAR (kavčarski strokovnjak št. 1), NIMAŠ POJMA!!! :))

Neverjetno, četrtfinale se mi je julija zdel naš realen domet, potihem sem pri sebi upal na ugoden žreb ter čudež v četrtfinalu in nato borbo za bron. Po tistem, kar sem videl na pripravah, bi bil zadovoljen že s četrtfinalom (kreten :))). Ampak po Grčiji sem že malce pričel verjeti (malce so zbrisali tudi tisto tekmo 2007 o kateri se sedaj ne sme več govoriti), po Franciji sem bil že zelo blizu napovedi o kolajni, po Latviji pa sem videl, da smo zreli za prvaka in ne morem verjeti, da smo res na vrhu Evrope!

In tudi brez Zokija so ustvarili neverjetno energijo o kateri sem govoril tukaj (ampak niti slučajno si nisem predstavljal, da se lahko zgodi kaj takšnega, naši so od Latvije dalje vsako tekmo odločilne minute igrali kot v transu).

Galaxy ::

ZMAGA 8-)

Nothin' more to say.

Ciklamen ::

Meni so bili zelo zanimivi komentarji Hrvatov na portalih, ko so primerjali kaj manjka njihovi reprezentanci napram naši in skoraj vsi so zapisali: timski duh, igranje kot ekipa ne kot posamezniki
- End of the Post ->

sheeshkar ::

Ciklamen je izjavil:

Meni so bili zelo zanimivi komentarji Hrvatov na portalih, ko so primerjali kaj manjka njihovi reprezentanci napram naši in skoraj vsi so zapisali: timski duh, igranje kot ekipa ne kot posamezniki

Hrvati so trenutno to, kar smo bili mi na Eurobasketih 2001-2007. Ekipa odličnih posameznikov s polno odpovedi ter povprečnim ali podpovprečnim vodstvom in trenerji, ki ne znajo ustvariti kemije. V kolikor ne dobijo svojega Kokoškova, jim grozi, da bodo zapravili odlično generacijo (morda še boljšo kot je bila takrat naša).

Ampak boli me k danes za Hrvate, MI SMO EVROPSKI PRVAKI!!!

Zlate ::

No, no r3dkv1ca, Albanci in Hrvati verjetno res, vendar pa Bosanci samo tisti iz Federacije in Makedonci tisti Albanski... ;)

In Sheeshkar - Slovenija je trenutno brez dvoma najboljša reprezentanca v Evropi, vendar pa ne moreš biti čisto resen, če slovenske uspehe v košarki postavljaš ob bok srbskim...

Ampak dosti bodi primerjav - Slovenija je Evropski prvak za naslednja štiri leta, zmagala pa je boljša ekipa!
Fantje so dali vse od sebe in bilo je ravno prav za zlato medaljo, ki jo lahko s ponosom nosijo okoli vratu.
"Ne dovoli, da bi te šolanje oviralo pri izobraževanju."
_______________________ Mark Twain________

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Zlate ()

Scaramouche ::


Srbija nima zlate kolajne v košarki, razloži še enkrat, kako so torej sinonim za uspeh? :))

Jah danes imajo srebro, samo imajo evropske in svetovne kar Slovenija nima in imajo dolgo zgodovino uspeha, ki ga Slovenija nima!

Smešen si ko hočeš tako brez poznavanja govoriti o Srbiji!

In ja vidim da te kot nacionalista moti da imamo Srbe tukaj, Goran to tudi kaže s tem da je pomagal obnavljati pravoslavno cerkev, krsti se kot Srb!


Srbija kolajne
Euro 3 zlate!
2 srebrne!

Svetovno 2 zlate!
srebrna

Olimpijsko
Srebrna!

Pojdi drugam razkazovati svojo nevednost in ksenofobijo!

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: sirotka ()

sheeshkar ::

Zlate je izjavil:

In Sheeshkar - Slovenija je trenutno brez dvoma najboljša reprezentanca v Evropi, vendar pa ne moreš biti čisto resen, če slovenske uspehe v košarki postavljaš ob bok srbskim...

Srbi imajo trenutno odlično generacijo igralcev, ki je že dosegla nekaj zelo lepih uspehov, ampak zlate kolajne v košarki Srbija še nima. Če pa misliš slučajno šteti medalje, ko so kot Jugoslavija imeli na razpolago še bazen talentov Črne Gore (ter Kosova, ampak ok, to pustimo ob strani, še posebej, ker gre tukaj za še en uspe... mislim... občutljivo temo ;)), potem si pa predstavljaj, kaj bi tale Slovenija lahko še dosegla, če bi iz Črne Gore trenutno lahko vzeli magari samo Vučevića (da ne govorimo o preteklih odličnih črnogorcih, ki so igrali za Jugoslavijo in Srbijo-Črno Goro).

In ja, veliko raje imam eno zlato, kot štiri srebrne. In to z vsem spoštovanjem do teh srebrnih, ki so jih osvojili res odlični igralci.

bambam20 ::

Samael je izjavil:

Zunaj (LJ) je še vedno norišnica :)



Norišnica je vsepovsod. LJudje se vozijo z zastavami in trobijo.Mislim, da je po celotni državi norišnica.

Scaramouche ::

Za svetovno moramo angažirat še Udriha,naj naredimo neko spravo z zvezo, odkar ni več Zdovca!

dodamo še zdravega Zorana in spet kolajna!

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: sirotka ()

Samael ::

Pa fak no... še ko je moment slovenske reprezentance začnejo eni ven metati rodovnike, primerjati pretekle uspehe drugih reprezentance s tem našim in podobno.
Pač slovenija je letos pometla z vso konkurenco. To je edino, kar je nam, Slovencem, v tej zgodbi pomebno. Ostalim pa najbrž kaj drugega. Ampak res ni potrebe scati po naši paradi. Bodo še druge igre, pa se bo čestitalo tudi še kakšni drugi ekipi. Ampak ta moment pripada našim.

sheeshkar ::

Scaramouche je izjavil:


Srbija nima zlate kolajne v košarki, razloži še enkrat, kako so torej sinonim za uspeh? :))

Jah danes imajo srebro, samo imajo evropske in svetovne kar Slovenija nima in imajo dolgo zgodovino uspeha, ki ga Slovenija nima!

Smešen si ko hočeš tako brez poznavanja govoriti o Srbiji!

In ja vidim da te kot nacionalista moti da imamo Srbe tukaj, Goran to tudi kaže s tem da je pomagal obnavljati pravoslavno cerkev, krsti se kot Srb!


Srbija kolajne
Euro 3 zlate!
2 srebrne!

Svetovno 2 zlate!
srebrna

Olimpijsko
Srebrna!

Pojdi drugam razkazovati svojo nevednost in ksenofobijo!

Zlate so vse v okviru Jugoslavije, torej te medalje si lahko štejejo tudi črnogorci (taki, dejanski, ki so doprinesli veliko in kasneje igrali za svojo resnično domovino). Naše zlate si kot svoje ne more šteti nihče drug (tudi, če si jo nekateri primitivci v tej temi na vsak način želijo in v to vlečejo še religije :))

Zgodovina sprememb…

bambam20 ::

Scaramouche je izjavil:


Srbija nima zlate kolajne v košarki, razloži še enkrat, kako so torej sinonim za uspeh? :))


Smešen si ko hočeš tako brez poznavanja govoriti o Srbiji!

Srbija kolajne
Euro 2 srebrne! 2009 in 2017 ;)

Pojdi drugam razkazovati svojo nevednost in ksenofobijo!


Tukaj si se zmočno zmotil. Sama Srbija nima niti ene zlate medaje iz Evropskih prvenstev. Tiste, kar imajo pa so osvojili , ko so bili združeni s Črno Goro.

Od leta 1992 do 2003 so bili pod Jugoslavijo. Od 2003 do 2006 pa Državna Zajednica Srbija i Crna Gora.

Srbi sami nimajo zlate medalje na Evropskkem prvenstvu. Tako, da je tukaj tvoja nevednost zelo velika.

Drevesce ::

Kot da koga briga, koliko medalj ima Srbija jaoo, da se vam da o tem zdajle prepucavat. Mi mamo kanto in samo to je pomembno.

BRAVO SLOVENIJA! V Ljubljani na kongresnem trgu pred velikim platnom je bilo res noro. Pa saj je bilo verjetno po vsej Sloveniji.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Drevesce ()

gusto ::

Neverjetna tekma,finale, prvenstvo. Ko je bilo najtežje smo pokazali karakter. Tako se bori za reprezentanco. Dragič, kapetan v pravem pomenu besede, Luka, enostavno predober za 18(!) let. Prepelič, Blažič, Vidmar, Randolph, vsi danes izjemni v ključnih trenutkih. Danes je dan, ko lahko vsi skupaj proslavimo in smo ponosni da smo Slovenci!

Scaramouche ::

Zlate so vse v okviru Jugoslavije, torej te medalje si lahko štejejo tudi črnogorci (taki, dejanski, ki so doprinesli veliko in kasneje igrali za svojo drugo domovino). Naše zlate si kot svoje ne more šteti nihče drug (tudi, če si jo nekateri primitivci v tej temi na vsak način želijo in v to vlečejo še religije :))



Uni črnogorci so bili drugorazredni proti Srbom, naštej mi te črnogorce k so res cepali?

Ko pa šteješ črnogorce, ti ni problem da imaš američana ki ni Slovenec in je prispeval veliko?

Kako opravičuješ to?

Glede Srbov pa če si res šiškar, lahko Gorana srečaš tukaj in mu reči da ni Srb, me zanima kaj ti bo rekel...



Tako kot v Ameriki imaž žide, latinose in ostale ki se izjasnijo da so Američani, vendar se še vedno ve kaj so!

Zakaj potem na wiki piše koliko procentov je Srbov v Sloveniji, to ne pomeni da nismo Slovenci, samo očitno tudi država ne misli da smo 100%!

Ko smo navadni državljani smo čefurji, ko zmagamo imamo priložnost biti Janezi...

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: sirotka ()

mgermo ::

Ekipa Slovenije ima zlato medaljo. A ima ekipa Srbije zlato medaljo?

Scaramouche ::

mgermo je izjavil:

Ekipa Slovenije ima zlato medaljo. A ima ekipa Srbije zlato medaljo?


bodi vesel da imamo manjšino kot jo imajo Američani in se kot Američani lahko hvalijo s svojimi črnci se mi lahko z Srbi!

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: sirotka ()

Zlate ::

Ko smo navadni državljani smo čefurji, ko zmagamo imamo priložnost biti Janezi...

Ja, tudi to je tisto, kar je mene neštetokrat motilo - kolikokrat sem slišal izjave, da je npr. fuzbal za čefurje, ali pa "daj čefurju žogo", ko pa potem Slovenija začne zmagovati ravno v športih z žogo pa: "Kdor ne skače ni Slovenc"!?!

Ampak še enkrat - Slovenija je zasluženo zmagala in temu ni kaj oporekati. Slovenija je naslednja štiri leta Evropski prvak, Srbija pa podprvak - za moje pojme zmaga za oboje!
"Ne dovoli, da bi te šolanje oviralo pri izobraževanju."
_______________________ Mark Twain________

Scaramouche ::

Zlate je izjavil:

Ko smo navadni državljani smo čefurji, ko zmagamo imamo priložnost biti Janezi...

Ja, tudi to je tisto, kar je mene neštetokrat motilo - kolikokrat sem slišal izjave, da je npr. fuzbal za čefurje, ali pa "daj čefurju žogo", ko pa potem Slovenija začne zmagovati ravno v športih z žogo pa: "Kdor ne skače ni Slovenc"!?!

Ampak še enkrat - Slovenija je zasluženo zmagala in temu ni kaj oporekati. Slovenija je naslednja štiri leta Evropski prvak, Srbija pa podprvak - za moje pojme zmaga za oboje!



Se strinjam, eno je da se zdaj dvigne Slovenija,in to mi je všeč, dvignili smo se visoko, velik korak za našo državo.

Ne priznati Srbov kot akterjev in pljuvati proti nasprotnikom je absolutno idiotsko, sploh pa ko nas je vodil SRB Kokoškov ki je bil mentalna podlaga za to zmago in je namestil tistega Zdova ki je en živčni pacient!

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: sirotka ()

shadeX ::

Mene zanima za koga je zoki navijal :))

Scaramouche ::

shadeX je izjavil:

Mene zanima za koga je zoki navijal :))


Ah ve se da za Slovenijo, sej je bil na naši klopi! Sem gledal ko se je proti Špancem Dončić vanjga vrgel za žogo!

sheeshkar ::

Scaramouche je izjavil:

Zlate so vse v okviru Jugoslavije, torej te medalje si lahko štejejo tudi črnogorci (taki, dejanski, ki so doprinesli veliko in kasneje igrali za svojo drugo domovino). Naše zlate si kot svoje ne more šteti nihče drug (tudi, če si jo nekateri primitivci v tej temi na vsak način želijo in v to vlečejo še religije :))



Uni črnogorci so bili drugorazredni proti Srbom, naštej mi te črnogorce k so res cepali?

Ko pa šteješ črnogorce, ti ni problem da imaš američana ki ni Slovenec in je prispeval veliko?

Kako opravičuješ to?

Glede Srbov pa če si res šiškar, lahko Gorana srečaš tukaj in mu reči da ni Srb, me zanima kaj ti bo rekel...



Tako kot v Ameriki imaž žide, latinose in ostale ki se izjasnijo da so Američani, vendar se še vedno ve kaj so!

Zakaj potem na wiki piše koliko procentov je Srbov v Sloveniji, to ne pomeni da nismo Slovenci, samo očitno tudi država ne misli da smo 100%!

Ko smo navadni državljani smo čefurji, ko zmagamo imamo priložnost biti Janezi...

Poslušaj, skoraj v vsakem prispevku pohvalim srbe kot odlične košarkarje in jim tudi priznavam uspehe pri njihovih srebrnih medaljah katere sem Srbiji do nekaj ur nazaj zelo zavidal. Če pa neka reprezentanca lahko črpa talent iz sedaj treh samostojnih držav, pa tega definitivno ne moremo potem šteti samo eni državi. FIBA to sicer res šteje Srbiji, kar pa je čista neumnost, ker potem bi lahko Srbiji štela tudi uspehe SFRJ. Kje je torej meja? Zato govorim o uspehih samostojne Srbije in ne Srbije in Črne Gore ali Jugoslavije (ki je eno in isto). Mi smo enega američana naturalizirali. To dopuščajo pravila, ki meni osebno niso všeč, vendar to možnost smo imeli in jo vzeli. Nismo pa črpali talenta celotne ZDA, temveč smo na srečo uspeli prepričati enega zainteresiranega američana, ki igra v Evropi. Še Španci so kljub svoji velikosti in veliko talentom v zadnjih letih imeli naturalizirana kar dva kvalitetna NBAjevca v Ibaki in Mirotiću. Takole iz glave, brez iskanja rodovnikov, se pa spomnim Predraga Drobnjaka. V kolikor pa bi šli po ključu, da se lahko lasti uspehe drugih nacij na podlagi enega starša ali dedka ali tete, pa sem prepričan, da je takšnih srbov bilo v vsaki generaciji vsaj polovico ekipe. Zato me tako moti takšno "lastninjenje" uspehov, ker se to pri nas prevečkrat počne in razdvaja ljudi na dva tabora in to na podlagi tega, kakšne narodnosti je nek prednik športnikov, ki so tako košarkarsko, kot osebnostno vzgojeni v Sloveniji.

Glede na to, da sem iz Šiške, imam veliko prijateljev, ki imajo enega ali oba starša srba, hrvata, bosanca, črnogorca, makedonca, imam tudi prijatelje, ki so dejansko bili rojeni in vzgojeni v Bosni ter sem prišli kot begunci. Niti z enim nimam najmanjših problemov zaradi njihovega rodovnika in enako tudi oni z mano, čeprav sem si z nekaterimi v nekaterih zadevah, ki so tudi posledica vzgajanja z vplivom različnih kultur in religij, precej različen. Z Gogijem sva pri Iliriji nekaj let igrala skupaj in točno vem, za kaj se on ima. V košarki se ima za slovenca, da se pa z bratom polega tega v življenju čutita tudi kot srba me pa niti malo ne moti in se mi zdi povsem normalno. Sicer pa je njegova mama bila košarkarica (toliko o genih) in ne oče, ki o košarki praktično nima pojma (torej približno toliko kot jaz, čeprav je vsaj lani pogosto sedel na klopi Ilirije kot pomočnik Saše Dončića, kar je sploh smešna zgodba, Marinko legenda :))).

Edini šport, kjer sem pa enkrat dejansko šel gledati rodovnike reprezentantov neke države po njihovem uspehu, pa je rokomet in ekipa Katarja leta 2015. Tisto pa res ni več reprezentančni, temveč praktično klubski šport in farsa.

Zlate je izjavil:

Ko smo navadni državljani smo čefurji, ko zmagamo imamo priložnost biti Janezi...

Ja, tudi to je tisto, kar je mene neštetokrat motilo - kolikokrat sem slišal izjave, da je npr. fuzbal za čefurje, ali pa "daj čefurju žogo", ko pa potem Slovenija začne zmagovati ravno v športih z žogo pa: "Kdor ne skače ni Slovenc"!?!

Ampak še enkrat - Slovenija je zasluženo zmagala in temu ni kaj oporekati. Slovenija je naslednja štiri leta Evropski prvak, Srbija pa podprvak - za moje pojme zmaga za oboje!

To počnejo enaki nacionalistični kreteni, kot sta vidva v tej temi. Razloži mi, zakaj je ob uspehu Slovenije primerno gledati, kdo ima srbskega očeta, ko pa nekdo reče, da si primeren za nogomet zaradi svojega porekla pa ne? To je zame en in isti kretenizem, ki po nepotrebnem deli državljane.

Zame osebno so "čefurji" subkultura v kateri se najdejo tudi "čistokrvni" slovenci in vanjo spadajo samo izjemni kreteni vseh različnih narodnosti. Med mojimi prijatelji, ki sem jih prej omenjal, ni niti enega čefurja.

Zgodovina sprememb…

--MiRaLdInJo ::

VZDUŠJE IZ KONGRESNEGA TRGA LJUBLJANA HAHAHAH JEBkhnmmm JIM MAMI HAHAHA ;)))))))))




SLOVENIJA UHH KDOIR NE SKAČE NI SLOVENC HEJ HEJ HEJ EH JHAHAHAHAHAHAHAHHA PUSITE SLADOLED ;)))))

Scaramouche ::


Poslušaj, skoraj v vsakem prispevku pohvalim srbe kot odlične košarkarje in jim tudi priznavam uspehe pri njihovih srebrnih medaljah katere sem Srbiji do nekaj ur nazaj zelo zavidal. Če pa neka reprezentanca lahko črpa talent iz sedaj treh samostojnih držav, pa tega definitivno ne moremo potem šteti samo eni državi. FIBA to sicer res šteje Srbiji, kar pa je čista neumnost, ker potem bi lahko Srbiji štela tudi uspehe SFRJ. Kje je torej meja? Zato govorim o uspehih samostojne Srbije in ne Srbije in Črne Gore ali Jugoslavije (ki je eno in isto). Mi smo enega američana naturalizirali. To dopuščajo pravila, ki meni osebno niso všeč, vendar to možnost smo imeli in jo vzeli. Nismo pa črpali talenta celotne ZDA, temveč smo na srečo uspeli prepričati enega zainteresiranega američana, ki igra v Evropi. Še Španci so kljub svoji velikosti in veliko talentom v zadnjih letih imeli naturalizirana kar dva kvalitetna NBAjevca v Ibaki in Mirotiću. Takole iz glave, brez iskanja rodovnikov, se pa spomnim Predraga Drobnjaka. V kolikor pa bi šli po ključu, da se lahko lasti uspehe drugih nacij na podlagi enega starša ali dedka ali tete, pa sem prepričan, da je takšnih srbov bilo v vsaki generaciji vsaj polovico ekipe. Zato me tako moti takšno "lastninjenje" uspehov, ker se to pri nas prevečkrat počne in razdvaja ljudi na dva tabora in to na podlagi tega, kakšne narodnosti je nek prednik športnikov, ki so tako košarkarsko, kot osebnostno vzgojeni v Sloveniji.


Smešno je Srbiji očitati da bi brez črnogorcev bila to kar je, ker so bile največje zvezde Srbi!

Ne vidiš pa da delaš točno to, očitaš Srbom črnogorce! Medtem pa sam Srbe v Sloveniji šteješ kot čistokrvne Janeze!

Če pa toliko ne pomeni da Srbi igrajo tukaj, potem lahko zagotovo rečeš da so vsi ki so na ić(vem da je meki ć v naši slovnici kajne) tukaj v resnici zamenljivi in če jih daš ven, bodo naši avtohtoni Slovenci zmagali?

to je isto kot da bi rekel da je Blake Griffin v resnici belec in ima te sposobnosti zaradi svoje mame in ne očeta.

Isto z vsakim mešanim črncem v Ameriki.

po tvoje pač ne rabiš Srbov, to so vsi čistokrvni Janezi ki so uspešni zaradi svojih mam...

Z Gogijem sva pri Iliriji nekaj let igrala skupaj in točno vem, za kaj se on ima


Slovenski običaj ?



Še en slovenski običaj?

http://www.rtvslo.si/lokalne-novice/gor...

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: mihec87 ()

Massacra ::

Kako pa se pravoslavci križajo v Rusiji, Grčiji, Nemčiji, Egiptu...

Dajte nehajte vsi s temi nacionalističnimi neumnostmi!!#

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: mihec87 ()
««
12 / 19
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Evropsko prvenstvo 2019 - odbojka (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Šport
11412445 (8913) Drevesce
»

SP v košarki 2019 (Kitajska) (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Šport
12617786 (14954) Kurzweil
»

Svetovno prvenstvo v košarki 2014 v Španiji (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Šport
17539917 (32555) bambam20
»

Svetovno prvenstvo v košarki - Turčija 2010 (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
13921469 (18150) jrtjtejtt

Več podobnih tem