» »

Dvig urne postavke, Bruto in Neto plača

Dvig urne postavke, Bruto in Neto plača

«
1
2

arbeiter ::

Pozdravljeni!

Zadnji mesec se soočam s problemom sedanjega delodajalca, zatika se namreč pri plači. Gre za resno podjetje, ki redno in vesto izplačuje plače, bolj se mi zdi, da imam problem z agencijo, preko katere delam. Prosil bi, za mnenje, saj mi očitno zadeve niso popolnoma jasne.

Stvar je taka...

V mesecu juniju 2017, sem oddelal 160 rednih ur v službi (+18 ur dopusta in 8 nadur) - pri čemer sem za 160 ur oddelanega dela dobil 681,28 € bruto (vsota samo za obračunane ure - brez kakršnihkoli dodatkov), kar po njihovih izračunih znaša 473,30 € neto. Vse lepo in prav.

S 1.7 je podjetje plače dvignilo za 2,6 % kar se je že poznalo pri naslednji plači. Za mesec julij 2017 sem oddelal 160 rednih ur (+8 ur dopusta in 24 nadur) - pri čemer sem za ENAKIH 160 ur oddelanega dela dobil 703,84 € bruto (ponovno samo obračunane ure po novi urni postavki - brez dodatkov), kar pa je po njihovih izračunih znašalo 466,26 € neto.

Kako sem lahko dobil po zvišanju urne postavke manjšo neto vsoto ? Ponavljam, gre samo za vsote dobljene po formuli
št. ur x urna postavka = bruto

Neujemanje sem odkril šele danes, ko sem zaradi nekega drugega neujemanja primerjal plačilni listi med seboj. Mi lahko nekdo razloži kako se lahko BRUTO urna postavka dvigne in s tem ZNIŽA NETO uro postavko ? To je nemogoče. Ali je potrebno v urno postavko všteti še kaj drugega.

Vsakega pojasnila in odgovora bom zelo vesel.

Lp

scipascapa ::

To delodajalci radi prirejajo številke, da jim več ostane....sta bila oba meseca enako dolga? Govorimo o juniju in juliju?
Junij 30 dni, od tega praznik...julij 31 dni....samo vseeno imaš prenizko plačo....ti bi moral imeti nekje 800€ bruto minimalca. Dodatek na dobo, prevoz, malica itd se ne šteje.

arbeiter ::

Mogoče se ne razumemo.

Govorim samo o oddelanih urah in njihovi "vrednosti" glede na urno postavko. Sama bruto plača z dodatki, dobo prevozom in malico je seveda višja. (junij =1100 €, julij = 1500 €) - sprašujem in nelogično mi je edino urna postavka.

Po domače povedano; kako je lahko pri višji bruto vsoti, manjša neto vsota - to ni logično.. Ali je kje kakšen trik ?

aaa1 ::

Ali te nategujejo, ali pa si mogoče padel kak višji razred obdavčitve?

arbeiter ::

Bolj mi deluje kot nateg, ne vidim razloga zakaj bi padel v višji razred obdavčitve. Verjetno najbolje da vzamem papirje sabo in grem do računovodkinje ? Sicer nazadnje, ko sem to storil se je prav lepo rešila z nekimi težkimi izračuni, ki jih še sama ni razumela.

Nevem res ne razumem, kako je to mogoče. Konec koncev lahko tu prilepim listo, če komu ni čisto jasno o čem govorim..

Alien123 ::

Kolko bos te ti mel penzije? 200€?
700 bruto wtf..

otago ::

V prvem postu pravis, da si za junij dobil 681 bruto... in 473 neto.. Ne gre s tvojim 1100 bruto v 3 prispevku.

Lahko zaupas ime podjetja, ali vsaj regijo, ce ne zelis firme napisat.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: otago ()

korenje3 ::

dopust je 80% normalne dnevnice se mi zdi. bolniška pa 60%.
i9-12900k; 32GB DDR5-6000 CL36; Nvidia RTX 3080 ti;
Gigabyte Aorus z690 master; Be Quiet Dark Power 12 1000W

arbeiter ::

Vidim, da se nismo razumeli. Ne govorim o celotni bruto plači ampak samo o obračunu "golih" ur. Skupna bruto plača je seveda višja. Spodaj limam del plačilne liste, s podčrtanimi deli, ki so nelogični.





O tem govorim - kako je lahko pri NIŽJEM BRUTO obračunu ur, VIŠJI NETO obračun ur.

Torej 681, 28 bruto = 473,30 neto in 703,84 bruto - 466, 26 neto.

Po logiki bi moral biti NETO obračun ur v juliju višji, tako kot je bil bruto. Se motim ?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: arbeiter ()

korenje3 ::

kaj dobiš na roke? potem računaj mimo vse te listine ker vse do 8021EUR neto/leto je obdavčeno z 16%, nad tem pa že 27%. in po moje delodajalec dela korekcije tako da je skupna neto plača prikazana 668EUR.
i9-12900k; 32GB DDR5-6000 CL36; Nvidia RTX 3080 ti;
Gigabyte Aorus z690 master; Be Quiet Dark Power 12 1000W

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: korenje3 ()

arbeiter ::

V konkretnem primeru sem za junij NETO (torej na roke) dobil 992 €, julija pa 1268 €.

korenje3 ::

1268€ ni slabo za enega ki dela za strojem praktično skoraj brez nadur. tako da se nebi sekiral za nekaj 10€.
i9-12900k; 32GB DDR5-6000 CL36; Nvidia RTX 3080 ti;
Gigabyte Aorus z690 master; Be Quiet Dark Power 12 1000W

arbeiter ::

korenje3 je izjavil:

1268€ ni slabo za enega ki dela za strojem praktično skoraj brez nadur. tako da se nebi sekiral za nekaj 10€.


Saj se ne pritožujem, samo vprašal sem za obrazložitev neujemanja, kar mi še vedno ni logično. Ne gre se mi za 10 €, niti za 20 ali 30 ne. Gre se za princip, ker sem že imel težave, tako s fondom ur (zmanjkalo 3 dni ) kot z dopustom (zmanjkalo 2 dni , prejšnji mesec). Gre se za to, da te oberejo povsod kjer te le lahko, če nisi previden. In daleč od tega, da bi bil požrešen za 10 €, ampak če pošteno delam 6 dni na teden, cca z 30 nadurami na mesec, bom za to tudi pošteno plačan. Zato mi ti mutni poslovi dvignejo pritisk, kot ga verjetno vsakemu izmed nas :)

Imaš prav, res ni slabo za CNC operaterja, dokler ne veš v kakšni temperaturi se dela, 6 dni na teden (od tega je 2x na teden po 12 ur). Da ne boš vzel moj daljši komentar kot kakšno jezno repliko na tvoj komentar. Daleč od tega. Samo objasnim stvari. Bom jutri se oglasil v pisarni in vprašal, ker res ne razumem.

korenje3 ::

sej sem rekel... prikazano boš imel nad 8021€ neto na leto maksimalno. tisto na papirju je pa verjetno napaka. mogoče je še povezano s kakšnimi davčnimi olajšavami kdo ve...
i9-12900k; 32GB DDR5-6000 CL36; Nvidia RTX 3080 ti;
Gigabyte Aorus z690 master; Be Quiet Dark Power 12 1000W

arbeiter ::

Velja, najlepša hvala za vse informacije. Bom se oglasil v računovodstvu in vprašal kako stojijo zadeve, čeprav vem, da verjetno nima smisla.

Blinder ::

Pejdi se pozanimat, cudno so to izracunali.
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 1080 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

Alien123 ::

arbeiter je izjavil:

Vidim, da se nismo razumeli. Ne govorim o celotni bruto plači ampak samo o obračunu "golih" ur. Skupna bruto plača je seveda višja. Spodaj limam del plačilne liste, s podčrtanimi deli, ki so nelogični.





O tem govorim - kako je lahko pri NIŽJEM BRUTO obračunu ur, VIŠJI NETO obračun ur.

Torej 681, 28 bruto = 473,30 neto in 703,84 bruto - 466, 26 neto.

Po logiki bi moral biti NETO obračun ur v juliju višji, tako kot je bil bruto. Se motim ?


Ja saj ti nihce ne govori o celotni bruto plači. Vsi imamo vecje bruto place glede nadur, prispevkov, vikend dela itd.. govori se o osnovi, katero imas premalo. In bos cez par let cvikal ko si bos racunal za penzijo.

arbeiter ::

Alien123 je izjavil:

arbeiter je izjavil:

Vidim, da se nismo razumeli. Ne govorim o celotni bruto plači ampak samo o obračunu "golih" ur. Skupna bruto plača je seveda višja. Spodaj limam del plačilne liste, s podčrtanimi deli, ki so nelogični.





O tem govorim - kako je lahko pri NIŽJEM BRUTO obračunu ur, VIŠJI NETO obračun ur.

Torej 681, 28 bruto = 473,30 neto in 703,84 bruto - 466, 26 neto.

Po logiki bi moral biti NETO obračun ur v juliju višji, tako kot je bil bruto. Se motim ?


Ja saj ti nihce ne govori o celotni bruto plači. Vsi imamo vecje bruto place glede nadur, prispevkov, vikend dela itd.. govori se o osnovi, katero imas premalo. In bos cez par let cvikal ko si bos racunal za penzijo.



Ja, vem da je nizka. Nimam izbire. Iz svoje stroke ne dobim poklica, pa imam 6. stopnjo izobrazbe, delam pa v proizvodnji kot CNC operater. V pogodbi imam kot minimalno bruto plačo navedno 740,89 € bruto.

Alien123 ::

Saj to je narobe.. ce je po zakonu preko 800€ bruto minimalna osnova + dodatki, malca, potni itd.. idi se zmenit na svojo agencijo

gorazdkop ::

Ali imaš na plačilni listi kje zapisano urno postavko? Mogoče ti jo spreminjajo glede na mesečni fond ur, tako da ti naračunajo plačo, ki je določena v pogodbi?

McHusch ::

Joj prosim ne povsod iskat zarot in nategov. Razlog je preprost.

Več kot zaslužiš, višji je tvoj odstotek obdavčitve. To pa zato, ker si 16-odstotni razred dohodnine že v celoti zapolnil, ostanka v 27-odstotnem razredu pa je čedalje več. Zato je tvoj efektivni odstotek obdavčitve višji. Zato dobiš iz enakega bruta (ali skoraj enakega) za posamezno postavko manjši neto, skupno pa seveda več. Jasno?

Primer: en meseč zaslužiš osnovno plačo 1200 bruto. Od tega plačaš 265,20 prispevkov za socialno varnost, splošna olajšava pa znaša 275,23. Razlika, to je 1200-265,20-275,23=659,57, je obdavčena po 16 %, torej je akontacije dohodnine 105,53. Izplačano dobiš 1200-265,20-105,53=829,27 evra. Tvoj odstotek obdavčitve je 30,89 %.

Potem pa pride mesec, katerem dobiš osnovnih 1200 bruto in 200 bruto stimulacije. Koliko dobiš ven? Prispevkov je sedaj 309,40 (še vedno fiksnih 22,1 % od 1400). Splošna olajšava je enaka, torej 275,23. Razlika za obdavčitev znaša 1400-309,40-275,23=815,37. Od tega je prvih 668,44 obdavčeno s 16 % (torej 106,95), višek pa (815,37-668,44=146,93) po 27 %, torej 39,67. Skupno je davka 146,62. Izplačano dobiš 1400-309,40-146,62=943,98. Koliko je sedaj odstotek obdavčitve? 33,21 %

In kaj ti bo pisalo na plačilki?

V prvem primeru 1200 bruto 829,27 neto.
V drugem primeru 1200 bruto 809,13 neto + 200 bruto 134,85 neto = 943,98 neto

Na kratko: višji kot imaš bruto, manjši neto dobiš za enako visoke posamezne postavke. Seveda pa skupaj ob višjem bruto vedno dobiš višji neto. (Razen če imaš tako malo, da si upravičen do višje splošne olajšave).

Alien123 ::

Ja to je vse lepo prav, če bi bruto bil vecji od 805€ .. sam on ima v pogodbi 740€ bruto.. kar je manj kot minimalec

McHusch ::

To je osnovna in je irelevantna. Za obdavčitev so pomembni vsi dodatki, ki pridejo na njo.

Invictus ::

V kolektivni pogodbi je lahko znesek, ki je manjši od minimalne plače.

Vendar mora izplačati najmanj minimalno plačo.

Dodatek do minimalne plače je viden na plačilni listi.

OP nič ne pade v drug razred...

Dokelr ne vidimo plačilne liste, težko kaj reči...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

McHusch ::

Invictus, tudi če ne padeš v višji razred, se tvoj odstotek obdavčitve povečuje, ker imaš v višjem razredu čedalje več plače.

Alien123 ::

Invictus je izjavil:

V kolektivni pogodbi je lahko znesek, ki je manjši od minimalne plače.

Vendar mora izplačati najmanj minimalno plačo.

Dodatek do minimalne plače je viden na plačilni listi.

OP nič ne pade v drug razred...

Dokelr ne vidimo plačilne liste, težko kaj reči...


Ja saj to je problem ljudje.. lahko je znesek manjsi od minimalne plače, sam pol do minimalne plače pa so notri vsi dodatki ki bi posebej mogli bit

Invictus ::

Seveda...

Nočno, nadurno delo, vse je še vedno manj od minimalne plače.

In potem postavka za dodatek do minimalne plače...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

bobby ::

model,... ti še minimalca ne dobiš,.. že tu je problem
http://www.mddsz.gov.si/si/delovna_podr...
Ce eksplicitno ne odgovorim osebam PNG ali PR,..I dont care about your opinion.

MadMen ::

Bobby, a si prebral temo? Dobi izplačano več kot minimalca...

MrStein ::

McHusch je izjavil:


Seveda pa skupaj ob višjem bruto vedno dobiš višji neto.

Ja, ampak tema je odprta ravno zato, ker ta stavek ne drži v njegovem primeru.

Razen, če so čudno "zaokroževali", kar je skoraj sigurno narobe (v nasprotju s predpisi).
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

McHusch ::

MrStein je izjavil:

McHusch je izjavil:


Seveda pa skupaj ob višjem bruto vedno dobiš višji neto.

Ja, ampak tema je odprta ravno zato, ker ta stavek ne drži v njegovem primeru.

Razen, če so čudno "zaokroževali", kar je skoraj sigurno narobe (v nasprotju s predpisi).


Narobe. Pri posamezni postavki dobiš iz istega bruta manjši neto. Ampak imaš vsoto bruto višjo, je tudi vsota neto višja.

Bi bilo pa lepo, če bi OP prilepil celotno plačilno listo in ne samo par vrstic. Ampak je 100 % tako, kot sem napisal. Višjo kot imaš plačo, večja je razlika med bruto in neto.

Predstavljaš si lahko tudi takole. Oseba A ima osnovno 2000 in dobi 100 stimulacije. Oseba B ima osnovo 1000 in dobi 100 stimulacije. Neto od teh 100 bo za A seveda bistveno večji kot za B. Razlaga je v prvem postu.

Invictus ::

Ker smo spet pri pametovanju na pamet, predlagam par vpisov tukaj...

http://data.si/izracun-place/
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Isotropic ::

kar pa je po njihovih izračunih znašalo 466,26 EUR neto.

a ni tako, če zasluzis manj od minimalca, da dobiš doplačilo do le-tega

Zgodovina sprememb…

GrimReaper ::

Res mu čudno obračunajo plačo, bruto pol manj kot sam, neto je pa julija dobil skoraj tolk kot imam sam bruto.
Vem da ima razne dodatke na popoldansko, nočno in nedeljsko delo ter razne stimulacije katerih sam nimam, ampak na tisti drugi sliki mu do 1268EUR manjka še 580EUR.
No ja, mislim da je moje vseeno veliko bolje, čeprav na koncu dobim do 270EUR manj. Za penzijo se ti dodatki verjetno ne štejejo, ampak samo osnovna plača, pa preveč variabilno plačo ima, kar tudi ni dobro.
Meni na plačo vpliva samo kolk dni sem imel dopust, ker dobim potem manj za prevoz, to je največ 25EUR razlike. Zarad tega na šihtu sploh ne odpiram plače, ker ostali imajo tako navado, ampak meni se zdi neumno, če je vsak mesec enaka.

Drugače enaka stroka in izobrazba, samo da sam delam programe za CNC stroj, za strojem sem v glavnem samo med dopusti, ko ni operaterjev.
7600X | Noctua NH-D15 | ASUS STRIX X670E-F | G.Skill 6000 CL30
Palit GameRock 4080 | Be Quiet 802 | ASUS Strix 1000W

Zgodovina sprememb…

bobby ::

MadMen je izjavil:

Bobby, a si prebral temo? Dobi izplačano več kot minimalca...


Bruto je osnova za izračun, od tega bruto moraš dobiti neto, potem pa dodaš še prevoz pa malco in ne vem kaj še vse in imaš neto + dodatke,.. on pa dobi z dodatki vred nekaj več kot minimalca kar pa NI izplačilo več kot minimalc,...

Dodatek: NETo bi moral dobiti izplačano 526EUR + prevoz+malca (oz dodatki),..
definiraj si postavko minimalne plače najprej, pol pa govori dalje,..
Ce eksplicitno ne odgovorim osebam PNG ali PR,..I dont care about your opinion.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bobby ()

next3steps ::

McHusch ima prav in tako nekako izgleda plačilna, kjer je tvoja osnovna urna postavka tako slaba, da ne prebiješ niti minimalke.

Alien123 ::

bobby je izjavil:

MadMen je izjavil:

Bobby, a si prebral temo? Dobi izplačano več kot minimalca...


Bruto je osnova za izračun, od tega bruto moraš dobiti neto, potem pa dodaš še prevoz pa malco in ne vem kaj še vse in imaš neto + dodatke,.. on pa dobi z dodatki vred nekaj več kot minimalca kar pa NI izplačilo več kot minimalc,...

Dodatek: NETo bi moral dobiti izplačano 526EUR + prevoz+malca (oz dodatki),..
definiraj si postavko minimalne plače najprej, pol pa govori dalje,..


malo si se zmotil.. 805€ bruto = 614€ neto

bobby ::

Alien123 je izjavil:

bobby je izjavil:

MadMen je izjavil:

Bobby, a si prebral temo? Dobi izplačano več kot minimalca...


Bruto je osnova za izračun, od tega bruto moraš dobiti neto, potem pa dodaš še prevoz pa malco in ne vem kaj še vse in imaš neto + dodatke,.. on pa dobi z dodatki vred nekaj več kot minimalca kar pa NI izplačilo več kot minimalc,...

Dodatek: NETo bi moral dobiti izplačano 526EUR + prevoz+malca (oz dodatki),..
definiraj si postavko minimalne plače najprej, pol pa govori dalje,..


malo si se zmotil.. 805€ bruto = 614€ neto



A je tolk težko vpisat vrednosti v tale obrazec?
http://data.si/izracun-place/

In DA, je merodajen,..

Đizus,..
Ce eksplicitno ne odgovorim osebam PNG ali PR,..I dont care about your opinion.

MadMen ::

bobby je izjavil:

MadMen je izjavil:

Bobby, a si prebral temo? Dobi izplačano več kot minimalca...


Bruto je osnova za izračun, od tega bruto moraš dobiti neto, potem pa dodaš še prevoz pa malco in ne vem kaj še vse in imaš neto + dodatke,.. on pa dobi z dodatki vred nekaj več kot minimalca kar pa NI izplačilo več kot minimalc,...

Dodatek: NETo bi moral dobiti izplačano 526EUR + prevoz+malca (oz dodatki),..
definiraj si postavko minimalne plače najprej, pol pa govori dalje,..

Jao, znesek je nižji od minimalca zaradi kolektivne pogodbe. Firma mu doplačuje do minimalca, ampak se ne vidi iz plačilne liste...

MadMicka ::

Se pravi, ne vem, če je že kdo odgovoril. Lahko se zgodi, da pri višjem bruto znesku dobiš ven nižji neto znesek. To je možno pri plačah malo nad minimalno plačo v enem zelo ozkem okviru, ker poznamo različne stopnje splošne davčne olajšave. Zakaj se je vlada zakaj takega odločila, to je splet okoliščin, ampak vseeno sramota.

Če zaslužiš do 930 bruto, je splošna olajšava 543,32 EUR, če pa npr. zaslužiš 950 bruto, je pa olajšava 368,22 EUR. Se pravi, 20 EUR bruto višja plača, pa dobiš nižji neto. Idiotsko.

Lahko je seveda kaj drugega, na vsak način naj ti v računovodski službi dajo pojasnila, lahko pa celo plačilno listo brez osebnih podatkov pripopaš tule.

Grey ::

Minimal'c je zakonsko določen kot 804,96EUR bruto (570,77EUR neto) in to brez dodatkov (malica, prevoz itd.), ki se računajo ekstra. OPu še minimalca ne izplačujejo in ga še goljufajo zraven.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Grey ()

djabi ::

Eno vprašanje: a v tujini imajo tudi takšen sistem bruto in bruto bruto (sploh to sledenje je pri nekaterih slovenskih delodajalceh rado skrito na plačilnih listah)?

gorazdkop ::

Grey, katere dodatke si še mislil pod "itd". Lahko bi naštel vse, ki se računajo extra, jih ni veliko.

Magic1 ::

Ali lahko delodajalec zahteva nadure za razliko, ki jo mora doplačat do minimalca?
Magic

Grey ::

Magic1 je izjavil:

Ali lahko delodajalec zahteva nadure za razliko, ki jo mora doplačat do minimalca?

Ne.

Bizkit45 ::

MadMicka je izjavil:

Se pravi, ne vem, če je že kdo odgovoril. Lahko se zgodi, da pri višjem bruto znesku dobiš ven nižji neto znesek. To je možno pri plačah malo nad minimalno plačo v enem zelo ozkem okviru, ker poznamo različne stopnje splošne davčne olajšave. Zakaj se je vlada zakaj takega odločila, to je splet okoliščin, ampak vseeno sramota.

Če zaslužiš do 930 bruto, je splošna olajšava 543,32 EUR, če pa npr. zaslužiš 950 bruto, je pa olajšava 368,22 EUR. Se pravi, 20 EUR bruto višja plača, pa dobiš nižji neto. Idiotsko.

Lahko je seveda kaj drugega, na vsak način naj ti v računovodski službi dajo pojasnila, lahko pa celo plačilno listo brez osebnih podatkov pripopaš tule.


a ni to tako, da je samo 20€, oz. tisto kar presežeš od 16%, obdavčeno z višjo stopnjo?

MrStein ::

Ne gre za stopnjo, ampak za olajšavo.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

St235 ::

jao ste izumli toplo vodo, da bi lahko toplice odprli.

Naj OP nalepi še koliko so mu obračunali akontacijo dohodnine pri eni in drugi plači (oziroma kakšno olajšavo so upoštevali) pa bo takoj jasno koliko je ura. Je že MadMicka lepo povedal.

Namreč v kolikor je bruto plača (s tem mislim celoten obdavčljiv del, ne samo po urah) manj kot 930,53 evra mora delodajalec pri izračunu akontacije dohodnine upoštevati splošno olajšavo v višini 543,32 evra. V kolikor je več mora upoštevat olajšavo 275,22 EUR.

To se tudi jasno vidi tudi iz ostalih postavk, saj je razlika med neto in bruto iz 31% zrasla na 34%. Če pogledaš na primer vrstico poslovna stimulacija v višini 5% je tudi pri višji plači neto dejansko nižji.

djabi je izjavil:

Eno vprašanje: a v tujini imajo tudi takšen sistem bruto in bruto bruto (sploh to sledenje je pri nekaterih slovenskih delodajalceh rado skrito na plačilnih listah)?


odvisno od države do države. v EU praviloma ja.

Grey je izjavil:

Minimal'c je zakonsko določen kot 804,96EUR bruto (570,77EUR neto) in to brez dodatkov (malica, prevoz itd.), ki se računajo ekstra. OPu še minimalca ne izplačujejo in ga še goljufajo zraven.


Od kje si ta iditiotizem potegnil? Že iz tega kar je prilepil je jasno, da je njegov bruto preko 900€

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

St235 ::

bobby je izjavil:

Alien123 je izjavil:

bobby je izjavil:

MadMen je izjavil:

Bobby, a si prebral temo? Dobi izplačano več kot minimalca...


Bruto je osnova za izračun, od tega bruto moraš dobiti neto, potem pa dodaš še prevoz pa malco in ne vem kaj še vse in imaš neto + dodatke,.. on pa dobi z dodatki vred nekaj več kot minimalca kar pa NI izplačilo več kot minimalc,...

Dodatek: NETo bi moral dobiti izplačano 526EUR + prevoz+malca (oz dodatki),..
definiraj si postavko minimalne plače najprej, pol pa govori dalje,..


malo si se zmotil.. 805€ bruto = 614€ neto



A je tolk težko vpisat vrednosti v tale obrazec?
http://data.si/izracun-place/

In DA, je merodajen,..

Đizus,..


Ne ni merodajen, ker ne upošteva višje stopnje olajšave, ki je ključna za to debato.

Đizus,..

bobby je izjavil:

MadMen je izjavil:

Bobby, a si prebral temo? Dobi izplačano več kot minimalca...


Bruto je osnova za izračun, od tega bruto moraš dobiti neto, potem pa dodaš še prevoz pa malco in ne vem kaj še vse in imaš neto + dodatke,.. on pa dobi z dodatki vred nekaj več kot minimalca kar pa NI izplačilo več kot minimalc,...

Dodatek: NETo bi moral dobiti izplačano 526EUR + prevoz+malca (oz dodatki),..
definiraj si postavko minimalne plače najprej, pol pa govori dalje,..


Daj upoštevaj lasten nasvet in si razčisti kaj šteje v minimalno plači in kaj ne.
Namig za pet točk: Osnovna plača =! minimalna plača.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

Okapi ::

djabi je izjavil:

Eno vprašanje: a v tujini imajo tudi takšen sistem bruto in bruto bruto (sploh to sledenje je pri nekaterih slovenskih delodajalceh rado skrito na plačilnih listah)?

Nimajo, to je ex-jugo posebnost.
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Obračun bruto plače ? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6812058 (9003) Ales
»

Nižja osnovna plača od minimalne (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5013526 (11042) St235
»

Definicija po novem zakonu o minimalni plači

Oddelek: Problemi človeštva
82389 (1771) MadMicka
»

Minimalna neto plača

Oddelek: Loža
2724359 (22792) MadMicka

Več podobnih tem