» »

Joker (DC) Film

Joker (DC) Film

Temo vidijo: vsi
««
3 / 10
»»

Bye ::

Žoakim igra, zatorej težko, da bo slab.

2dark ::

zuzelka je izjavil:

Meni se zdi sumljivo da ga "kritiki" tako slavijo.



Kar kritiki poveličujejo je potrebno vzeti z rezervo.

oo7 ::

zuzelka je izjavil:

Meni se zdi sumljivo da ga "kritiki" tako slavijo.


78% ni ravno hudo slavljenje.

So pa npr prestrašeni kritiki filmu Black Panther dali 97%, ki je pa čisto povprečen film.

Bye ::

Potrebno je vzeti z rezervo tudi same kritike oz. ocene. Basic Instinct ima npr. na IMDb oceno le 6,9, čeprav gre za odličen legendarni film.
Ocene so relativne, tako kot vse v življenju.

oo7 ::

Joker - Movie Review



Joker - Movie Review

shae_snow ::

Danes vsi v kino!

c3p0 ::

Superhero filmov, kjer heroj vedno zmaga, gre domov in f*cks the prom queen je dovolj. Dajte še nam depresivcom nekaj veselja.

Drevesce ::

No in? Film... je opravičil "8 minutne stoječe ovacije"?

carlito149 ::

Film je zame malo nad povprecjem. Je pa igra res na nivoju in je pokazal, da je res odlicen igralec.

49106 ::

Kapo dol Joaquinu za res vrhunsko igro.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 49106 ()

djabi ::

c3p0 je izjavil:

Superhero filmov, kjer heroj vedno zmaga, gre domov in f*cks the prom queen je dovolj. Dajte še nam depresivcom nekaj veselja.


Pa saj imaš nekaj takih bolj ali manj depresivnih filmov:
Watchmen
Darkmen
Kick-Ass (dva filma)
Crow serija filmov (vsaj večina)
Logan
Punisher: War Zone
Super
Unbreakable (no, ne vem, mogoče)
V kot Vendetta
Kronika
Hancock
Projekt Almanah
Rendel
Nolanova trilogija o Batmanu
oba Tim Burtonova Batman filma
Suckerpunch
Carrie

je tudi kar nekaj azijskih, samo se mi zdaj ne da ne brskat ne razmišljat

Gregor P ::

.. Defendor ...
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

Vazelin ::

lol movie ima po 25k glasovih še kar 9.4 na IMDB:D
I got 99 problems but 4 usd XTZ ain't one...

Vitez ::

Grem pogledat v kratkem. Končno nek mainstream ameriški izdelek za nas, ki se nam ne gledajo terminatorji in Ramboti, kot tudi komedije ne.

IL_DIAVOLO ::

Vazelin ::

IL_DIAVOLO je izjavil:

https://www.theguardian.com/film/2019/o...

Is it?

Samo nekaj njegovih ocen:
Joker 40
Black panther 80
Rambo 20
I got 99 problems but 4 usd XTZ ain't one...

2dark ::

Raje naj kdo napiše kaj o zgodbi. Vedno ko je zgodba slaba začnete pisat nesmisle o igri likov. Bo potrebno počakat na Kurzweila.. ta je edini realen, če si bo film sploh pogledal.

oo7 ::

Primorski dnevnik opis filma - https://www.primorski.eu/kultura/izvrst...

Vitez ::

Meni je film dober, v bistvu dokaj resna drama/triler. Otročad, ki pričakuje eno goro akcije, bo pa razočarana.Zgodbe ne bom pisal, da komu ne pokvarim gledanja.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Vitez ()

49106 ::

The worst part of having a mental illness is people expect you to behave as if you don't


Film je mojstrovina. Na eni strani imamo ošabnega bogatuna Wayna, na drugi pa revnega Arthurja, ki požre vse kar mu življenje/družba servira. Presenetil me je vsakič, ko se mu je odpeljelalo in vsakič, ko se mu ni.


89 Joker: Throw him into a vat of acid.
Joker 2019: Throw him into society.

Glede na trenutno politično atmosfero sem presenečen, da ima film tako visoko oceno. Pričakoval sem, da se ga bodo lotili tako desni kot levi.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 49106 ()

vostok_1 ::

Baje je zgodba full anti-woke oz. anti SJW in je sprožila veliko ogorčenja med NPCji.
Že to mi pove, da morda gre za novodobno klasiko.
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

oo7 ::

Smeh poln jeze je najslajši
Joker je en najbolj kontroverznih filmov te jeseni in prvi veliki kandidat za oskarja

https://www.delo.si/kultura/film-tv/sme...

Vazelin ::

Glavno vlogo Phoenixu, stransko Brad Pittu?:)
I got 99 problems but 4 usd XTZ ain't one...

2dark ::

Vazelin je izjavil:

stransko Brad Pittu?:)


Zakaj že. za tisto revšno od igre v Bilo je nekoč v Holivudu.

starboi ::

2dark je izjavil:

Vazelin je izjavil:

stransko Brad Pittu?:)


Zakaj že. za tisto revšno od igre v Bilo je nekoč v Holivudu.


Pa ti ne bi prepoznal odlične igre pa če bi te kdo z njo lopnil po buči.

S tem filmom je pokazal da ni še za odpad .. sem siguren da bo padla kakšna pomembna nominacija za to vlogo v kraktkem.

2dark ::

starboi je izjavil:

2dark je izjavil:

Vazelin je izjavil:

stransko Brad Pittu?:)


Zakaj že. za tisto revšno od igre v Bilo je nekoč v Holivudu.


Pa ti ne bi prepoznal odlične igre pa če bi te kdo z njo lopnil po buči.



Očitno so tebe preveč lopatali po betici.

Vazelin ::

To je eden bolj depresivnih filmov. Razen zadnjih 20 minut je film deprica. Film zna overall imeti kar precej haterjev, precej nekorekten. Na momente zelo brutalen. Igra glavnega igralca je izjemna...

A vendar movie zame ni novodobna klasika, zgolj dober movie, ki ga bom pogledal še enkrat morda čez 10 let. To je to.
I got 99 problems but 4 usd XTZ ain't one...

Vitez ::

Pa sej, svet v katerem živimo je depresiven. Folk ne mara depresivnih filmov, ker v njih prepoznajo realnost. zato folk zahteva akcije z lepim koncem, romantične komedije, da malo pobegnejo od reale v namišljen svet.

Vazelin ::

Prej sem pozabil. Konec je zelo zelo dvoumen. :)

Pa nekaj je funny for s pritlikavcem v filmu :P
I got 99 problems but 4 usd XTZ ain't one...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Vazelin ()

ripmork ::

Film je fantastičen. Sem po trailerju pričakoval da bo dober (Joaquim), ampak nisem pričakoval kaj takega. Odigran je tako dobro, da zijaš z odprtimi usti in ne moreš stran pogledat tudi, ko na momente film postane težak. Tak preplet tragedije in (na momente) komedije, da še sam ne veš, kaj točno čutiš. Vrh ironije je, ker znajo bit nekateri najtežji deli filma hkrati tudi sprožilec za smeh.

obvezen ogled za moje pojme, skratka.

oo7 ::

Film Joker je dobro začel v BO mogoče celo preseže oktobrski rekord, ki ga drži film Venom.

oo7 ::

Kritiki niso uspeli uničiti filma :D

'Joker' Delivers Largest October Opening Ever with $93.5 Million

https://www.boxofficemojo.com/news/?id=...

Nikec3 ::

Vitez je izjavil:

Pa sej, svet v katerem živimo je depresiven. Folk ne mara depresivnih filmov, ker v njih prepoznajo realnost. zato folk zahteva akcije z lepim koncem, romantične komedije, da malo pobegnejo od reale v namišljen svet.

Ta film ne sodi v realizem, ampak sodi bolj v kak naturalizem. Gre za pretirano prikazovanje slabega z izgovorom, da je tako realno.

Kakorkoli, film je dober. Všeč mi je, kako je igralec vržen v kolebanje med tem, če je Joker zgolj žrtev sistema, ali je sistem na koncu tudi žrtev njega. Zadeva mine hitro, meni je morda malo preveč linearen, tudi kak plot twist sem pričakoval, ki ga pa ni.

8/10
@WarpedOne o Elonu Musku:
"ST inteligenca serijskemu izdelovalcu "čudežev" očita pomanjkanje inteligence"

Phantomeye ::

Moja trenutna "kritika". Film bi po moje deloval tudi, če ga ne bi pripeli neki franšizi (DC).

nwm. bil bi film "The Clown" in bi se dogajal v enem takem mestu. Razen, če film pokriva kako zgodbo jokerja iz stripov? ker sem slišal, da je samostojna movie zgodba. Sploh glede na to, da je DC joker karizmatična in inteligentna oseba, ta v tem filmu ni eno ali drugo. Just a freak.

Zgodovina sprememb…

BuDi79 ::

Nikec3 je izjavil:

morda malo preveč linearen, tudi kak plot twist sem pričakoval, ki ga pa ni.
Očitno nisi gledal filma.



oo7 ::

Academy members tell The Hollywood Reporter their mixed thoughts about the weekend's controversial blockbuster: "I don't know if it should be banned or it should be given every award." :))

https://www.hollywoodreporter.com/race/...

Drevesce ::

Sem pogledal in mi je film fantastičen. Verjetno ima ogromno vpliva na to "oceno" sam igralec. Se mi pa zdi, da ta film ni za vsakogar. Tisti, ki imajo radi sproščujoče filme brez kančka razmišljanja, naj tole mojstrovino preskočijo.

BuDi79 ::

Drevesce je izjavil:

Tisti, ki imajo radi sproščujoče filme brez kančka razmišljanja, naj tole preskočijo.
kako no, če je pa linearen in brez twistov.

BigWhale ::

BuDi79 je izjavil:

Drevesce je izjavil:

Tisti, ki imajo radi sproščujoče filme brez kančka razmišljanja, naj tole preskočijo.
kako no, če je pa linearen in brez twistov.


To, da je film linearen in ne vsebuje nekih plot twistov se ne pomeni, da ob gledanju ni potrebno razmisljati oziroma, da se ne da poglobiti v zgodbo in razmisljati o tem kaj se dogaja z liki in kako se liki obnasajo in zakaj se tako obnasajo.

Eno je razmisljanje "omg kak hud plot twist, my mind is blown, love is QUANTIFIABLE!", drugo je pa razmisljanje o samem liku in zgodbi.

Phantomeye ::

BigWhale je izjavil:

BuDi79 je izjavil:

Drevesce je izjavil:

Tisti, ki imajo radi sproščujoče filme brez kančka razmišljanja, naj tole preskočijo.
kako no, če je pa linearen in brez twistov.


To, da je film linearen in ne vsebuje nekih plot twistov se ne pomeni, da ob gledanju ni potrebno razmisljati oziroma, da se ne da poglobiti v zgodbo in razmisljati o tem kaj se dogaja z liki in kako se liki obnasajo in zakaj se tako obnasajo.

Eno je razmisljanje "omg kak hud plot twist, my mind is blown, love is QUANTIFIABLE!", drugo je pa razmisljanje o samem liku in zgodbi.



Pa še niti res ni, da film ni imel plot twistov. Itak je pa 99 % filmov, ki imajo linearni pripovedni stil.

Dokaz:

Jokerjevo sanjarjenje (biti na TV, zmenek s sosedo). In drugi elementi, ki so se izkazali za zgolj njegovo fantaziranje.

Drevesce ::

BuDi79 je bil malce sarkastičen :)

Strinjam se seveda s tabo Phantomeye. Plot twist zagotovo je imel tudi ta film. Vseeno pa sem bolj ciljal na razmišljanje Bigwhale, torej: " drugo je pa razmisljanje o samem liku in zgodbi."

oo7 ::

Jared Leto 'alienated and upset' after being replaced by Joaquin Phoenix as Joker


https://metro.co.uk/2019/10/10/jared-le...


Jared Leto was not happy when Warner Bros. decided to replace him with a Joaquin Phoenix-led film.


Še dobro, da so ga zamenjali :)

Vazelin ::

Jared je burek v primerjavi s Commodusom:D
I got 99 problems but 4 usd XTZ ain't one...

Phantomeye ::

oo7 je izjavil:

Jared Leto 'alienated and upset' after being replaced by Joaquin Phoenix as Joker


https://metro.co.uk/2019/10/10/jared-le...


Jared Leto was not happy when Warner Bros. decided to replace him with a Joaquin Phoenix-led film.


Še dobro, da so ga zamenjali :)


Pa sej DCU itak fura več alternativnih svetov na enkrat - v tistem svojem je še vedno tam :D

oo7 ::

Phantomeye je izjavil:


Pa sej DCU itak fura več alternativnih svetov na enkrat - v tistem svojem je še vedno tam :D


To je res samo Joker od Letota najbrž ne bi pasal v ta film ?

Sarkozy ::

The king is dead, long live the king!

fajn fora v filmu
dobr so spelal tole

dobesedno ga je odpihnil s prestola

8-)
Ils sont fous ces Slovenes!

PrihajaNodi ::

Film povprecen. Nic posebmega. Prevec predvidljivo. Vse skupaj pa spominja na Adolfa Hitlerja in dokumentarec "the greatest story never told".
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

aborko ::

Kateri je pa zate dober film, da imamo enmal konteksta?

PrihajaNodi ::

Dobri filmi:
Old Boy
Parasite
Lilya Forever
The girl in the box
Moja dva top pa sta:
The Fountain
Waking Life

Tule je igra dobra, zgodba pa podpovprecna.
Moja ocena je 6/10. Pa se to je veliko.

Film se lahko razdeli na 3 dele:
1. Zjebano otrostvo in zafurani starsi.
2. Revscina in borba za obstanek.
3. Fanatizem in "revolucija" malega cloveka.

Komur pa ni kapnilo, da samo sanja sosedo, je pa res kratkoviden. Vsaka zenska samo caka klovna, ki nima za burek, da jo bo popeljal v raj. Pa se mati samohranilka.
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

Zgodovina sprememb…

49106 ::

PrihajaNodi je izjavil:


1. Zjebano otrostvo in zafurani starsi.


Povej kaj več o njegovih "zafuranih starših".

PrihajaNodi je izjavil:


Komur pa ni kapnilo, da samo sanja sosedo, je pa res kratkoviden. Vsaka zenska samo caka klovna, ki nima za burek, da jo bo popeljal v raj. Pa se mati samohranilka.


A nimaš ti otroka kljub temu, da nimaš za burek, al sem te s kom zamešal?
««
3 / 10
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Joker 2 (DC)

Oddelek: Sedem umetnosti
202864 (1356) oo7
»

The Justice League Part One & Part Two (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Sedem umetnosti
16435147 (15340) meho7
»

Oscars 2020 [Nominations Out Now]

Oddelek: Sedem umetnosti
314020 (2724) oo7
»

The Dark Knight (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Sedem umetnosti
11117193 (12327) Nikec3

Več podobnih tem