» »

Diskeeper vprašanje

Diskeeper vprašanje

spucek ::

Prej sm uporabljaj Norton Speed Disk za defragmentacijo,sedaj na XPjih pa sem izbral diskeeperja.Vendar mi po deafult ta program samo defragmentira datoteke,speeddisk pa jih je še lepo zložil skupaj na začetek diska,tako de je bil na koncu diska samo prazen prostor.Taka optimizacija je dosti boljša,sicer dlje časa traja da je to končano,a je bolše tako.
Zanima me kak nej prepričam diskeeperja,da deluja tako kot želim jst,torej da zloži datoteke skupaj na začetek.
Previdnost je mati modrosti.

spucek ::

btw ker je najboljši defrag: vgrajen v xpje(nek diskkeeper live ali lite),speeddisk ali diskeeper?
Previdnost je mati modrosti.

andrej ::

tudi diskeeper bi moral znat tole, samo moras izbrat drugo optimizacijo. na pamet ti ne znam povedat, ker je ze zlo dolgo odkar sem nazanje uporablaj diskeeperja.

Han ::

Action -> Boot-Time Defragmentation... -> in označi:

- Directory Consolidation
- Reduce Paging File fragments
- Defragment the MFT

Za temeljito defragmentiacijo moraš Diskeeper poganjati bolj pogosto, na disku pa naj bo vsaj 15% nezasedenega prostora...

TheJack ::

Glej, da boš, preden zaženeš Boot-Time Defragmentation, namestil najnovejši popravek 430! Da se ti ne zgodi slučajno isto kot meni. Možnosti so sicer majhne, ampak posledice so lahko precej hude, zato se ne splača tvegati.

Je pa sedaj končno dokončno jasno, da je bil pri meni takrat za totalen kreš sistema kriv Diskeeper:

Diskeeper 7.0 Second Edition Update (build 430)
Important Update: This update is available as a free download for users of Diskeeper 7.0 Server, Workstation or Home User Edition versions. Build 430 includes changes and improvements to the boot-time defragmentation operations to address an issue that could possibly cause the boot-time process to fail. The boot-time defragmentation option is available in the Windows NT, Windows 2000, Windows XP, and Windows Server 2003 versions of Diskeeper.

Build 430 also includes support for Windows Server 2003 (Diskeeper Server version only).

Executive Software strongly recommends Diskeeper 7.0 and Diskeeper 7.0 Second Edition users update to build 430.

spucek ::

Sem probal ja ta boot defrag,k sreči nism imel te smole da bi se mi kaj sesulo.Imam build 428,in takoj zdele grem iskat ta popravek 430.
btw isti problem je mel nekdo,ki je snel ta program z SR,pa sem mislil,de je ze sam kaj zašuštral,a očitno je da je program krivec.
Previdnost je mati modrosti.

spucek ::

jao,na uradni strani sem iskal 10minut,pa ne najdem:'( .
bi lahko prilepil link?
Previdnost je mati modrosti.

TheJack ::

Evo:

http://www.diskeeper.com/downloads/menu.asp

Klikni na Diskeeper 7.0 Second Edition Update (build 430), izpolni vprašalnik (mislim, da celo pravega e-maila ni treba dati...) in to bi moralo biti to.

spucek ::

hm do sem sem tak že včerej prišel,sam to piše patchSE(nč ne piše 430). no če ti rečeš,pol pa že:P .Grem koj izpolnat..
Previdnost je mati modrosti.

TheJack ::

Pol sem pa izgleda jaz slep, kajti meni na tej strani lepo piše ''Diskeeper 7.0 Second Edition Update (build 430)''. In na to moraš klikniti, pa je.

No, upam da je šlo.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kateri brezplačni Defragment program?

Oddelek: Programska oprema
162660 (2271) Gregor P
»

disk defragmenter ne opravi do konca svojega dela

Oddelek: Programska oprema
211996 (1535) lolek84
»

kolko kaj defragmentirate vaše diske?

Oddelek: Strojna oprema
241638 (1185) fahrenGONE
»

Problem ob zagonu WinXP

Oddelek: Operacijski sistemi
72450 (2358) TheJack
»

disk defrag za w2k

Oddelek: Pomoč in nasveti
51172 (1112) Han

Več podobnih tem