» »

kolko kaj defragmentirate vaše diske?

kolko kaj defragmentirate vaše diske?

vres.ales ::

kolko kaj defragmentirate vaše diske?

mtosev ::

Nič.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro,
Enermax Platimax 1700W | moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

bluefish ::

odvisno od tega, koliko programov in podobnih reči prenesem na disk.

Kami ::

To sem delal, ko sem še mel stari PC pa win 95, zaj več nena.

fahrenGONE ::

Za Windows je cool PerfectDisk, ki to razporedi boot datoteke in ostalo glede na uporabo. Se res pozna pri zagonu PCja, pa tudi ce imam 200GB disk.

Kami ::

Ty, bom pogledal ker me zanima, če se bo kaj poznalo :)

#000000 ::

Enkrat na mesec recimo, je dobr, al pa vsaj na dva.

fahrenGONE ::

Meni se od vseh programov za defrag najboljse obnese in preizkusil sem malodane vse omembe vredne. Izberi Smartplacement za vecji efekt. Morda bo na zacetku potreben boot defrag ampak to je samo v primeru ko je swap file fragmentiran.

roscha ::

Nič. Sploh ne morem. Ni orodja za to, ker pač ni potrebe za čem takim. FS = ext3 :D

Sami ::

1X na mesec z Nortonovim Speed diskom.
970A-UD3P,AMD FX 8350,16GB DDR3\1600,RX480 8GB,Tt 750W

fahrenGONE ::

Roscha, kaj pa O&O Defrag Linux?

roscha ::

Najprej citat s strani, ki si jo napisal:

This beta software might be incomplete or faulty.


Kot drugo pa: ext2/3 v bistvu ne pozna fragmentacije. Deloma se to začne pri zelo polnem disku, drugače pa ne. Za "pametno" pisanje po disku skrbi že sam OS. Zato tudi orodij za defrag NI. Če bi bila potrebna bi bila 110% že napisana in GPL. Tole kar O&O "prodaja" je isti šmorn kot "memory expander" ki so ga prodajali v času izida W95. Z eno besedo: Bullshit.

Slowenc ::

Ko imaš enkart Diskeeper ti ni treba več pomisliti na defrag. Vse sam avtomatsko naredi.
Skiny gate.

fahrenGONE ::

Ni res, tudi pri ext 2/3 pride do fragmentacije. Tisto o incomplete and faulty je samo tako napisano, v bistvu deluje bp.

Diskeeper zna bit cool ampak jaz raje uporabljam PerfectDisk kadar ga rabim in poleg tega ima zelo pametno optimizacijo.

roscha ::

@ fernheit: A si Win user? Ja. Potem skrbi za defrag Winfs krepa, ki se se mu z vsakim defragom še povečuje hitrost fragmentacije, pa ne pametuj o linux FSjih. Bo šlo?


Če pa bi rad kake linke o mojih trditvah pa tudi lahko, samo ju3. Zdaj grem spat. Eni imamo zjutraj tudi službo :(

Boeing ::

Diskeeper z nastavljenim screensaver mode. Pozabim nanj do trenutka, ko ga moram znova inštalirati na frišno mašino.
Drivemap je vedno lepo moder ali pa čisto čisto malo rdeč, pa še to takrat ko delam kaj resnega po diskih.

Zelo priporočam.
Ko segaš po zvezdah ne skrbi, če kakšno zgrešiš... Morebiti ujameš Luno...
R50e AS355n, T-Rex600FBL, T-Rex500FBL, T-Rex450FBL, Futura + JetCat 200SX

zee ::

ne defragmentiram. NTFS ne rabi, ReiserFS niti.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

fahrenGONE ::

Roscha, jaz sem windows in linux user in kot mi je znano WinFS se ni v uporabi v XPjih. O linuxu pa bom pametoval kolikor bom sam hotel. Ce ne mores prebaviti dejstva da se lahko kaksna datoteka fragmentira na ext2/3 je to povsem tvoj problem. Poleg tega se pri vsakem FS cas defraga mocno zmanjsa po defragu, lol.

Boeing, ja to sem opazil ampak DK nima take defragmentacije kot jo nudi PerfectDisk, zato mi je slednji bolj vsec. Ima tudi moznosti za schedule in podobno (network, ...).

Zee, ja vse to velja tudi za NTFS. Kljub temu da je tako 'super' si vedno nastavim 16K ali celo 32K clusterje in izvajam defrag vsake toliko...

BigWhale ::

A se je kdo kdaj vprasal kaksna je fizicna fragmentacija podatkov?

Podatki, ki niso fragmentrani na logicnem disku, tistem, ki ga vidi sistem niso nujno zlozeni lepo po vrsti tudi na samem disku.

gzibret ::

Fajn je imeti disk lepo pošlihtan. Če druga ne ni treba glavi laufat od enga konca diska na čisto drugi konec.

Do sedaj sem uporabljal kar oni programček v Windowsih. Sedaj prešaltu na Diskkeeperja. Bomo vidli, kako se obnese. Zgleda pa kr ql.
Vse je za neki dobr!

BigFoot ::

Ponavadi dvakrat na mesec.
LG 77CX OLED TV; Marantz SR6010 7.2: 5x Focal Sib, 2x Focal Cub, 2x Focal
Little Bird; PS5, Xbox Series X, PS4 Pro, Xbox One, PS3, Vero 4K, Samsung
UBD K8500 4K UHD, Philips BDP2180/12

cholt45 ::

Ko popizdim ob dolgem nalaganju kakih stvari na mojem 256MB rama:D (nekje na pol leta)!

tiborrr ::

Tedensko enkrat, vcasih le 2x na mesec.
Don't test the captain's validity or his vulnerability!

Lori ::

Sam defragam minimalno 1*na teden, do zdaj sem uporabljal Diskeeper. Ko sem pa prebral mal temo skozi sem se odločo probat onga drugega ko ga je omeno "fahrenheit" in morem priznat da sem bolj zadovoljen. Kajti preden sem njega zagnal sem defragal z Diskeeperjem pol pa tega ta drugega zaženem "Perfect disk" pa mi pokaže mal drugačno sliko :) sam morem priznat lepo uredi, hvala fahrenheit im happy now >:D

fahrenGONE ::

Me veseli da ti pride prav. Tudi jaz opazam veliko boljsi defrag kot pri ostalih, se posebno ce uporabis SmartPlacement opcijo. Vcasih, ko so fragmentirane sistemske datoteke ti priporoca boot defrag, ampak to ni ravno pogosto. Ko sem uporabil ta program na enem starejsem sistemu, ki ni videl defraga ze lep cas, sem resnicno zelo skrajsal boot time.

Hint: Crap Cleaner pred defragom tudi zelo koristi, saj odstrani vse nepotrebne temp datoteke. Na primer celo Google Earth cache, ki ponavadi vzame 100+ mb.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Program za defrag

Oddelek: Programska oprema
61017 (940) Pyr0Beast
»

disk defragmenter ne opravi do konca svojega dela

Oddelek: Programska oprema
211970 (1509) lolek84
»

Defrag

Oddelek: Programska oprema
9900 (802) Tear_DR0P
»

Kako vzdrževati Linux?

Oddelek: Operacijski sistemi
241053 (773) darkolord
»

Defragment Disk na WindowsXP-težave

Oddelek: Pomoč in nasveti
16988 (795) Kriko

Več podobnih tem