» »

Kako je biti zaposlen, hoditi v službo?

Kako je biti zaposlen, hoditi v službo?

Temo vidijo: vsi
««
3 / 12
»»

jero_no1 ::

Berserker je izjavil:

Mene zanima kaj žene folk ki dela v Revozu in podobni industriji, recimo štiriizmenca, ali pa retail štacune, kjer si zgolj začasen nadomestek robota za strojem, imaš normo, natančno tempiran delovni čas, ter moraš konkretno garat, ker si za firmo zgolj "resource" ki ga je potrebno čim bolj izkorist. Tak folk ima recimo dokončano srednjo triletno šolo in je vrjetno že v zgodnjih 30 letih ali pa 40, v glavnem prepozno za ponovno izobraževanje od nule.


Nekdo mora skupaj sestavit tistega tvojega grdega BMW-ja, da lahko z njim okol voziš svojo sponzorušo po nakupih brezveznih cunj in dodatkov, ki ti jih prodajo trgovke-nadomestki robotov :)

Ampak resno - kaj ti počneš v lajfu, da tako zaničuješ ljudi z njižjo izobrazbo in nižjim delovnom standardom?

Utk ::

Mene zanima kaj žene folk ki dela v Revozu in podobni industriji, recimo štiriizmenca, ali pa retail štacune, kjer si zgolj začasen nadomestek robota za strojem, imaš normo, natančno tempiran delovni čas, ter moraš konkretno garat, ker si za firmo zgolj "resource" ki ga je potrebno čim bolj izkorist. Tak folk ima recimo dokončano srednjo triletno šolo in je vrjetno že v zgodnjih 30 letih ali pa 40, v glavnem prepozno za ponovno izobraževanje od nule.

A to te zanima zakaj je med njimi manj samomorov kot med bogatejšimi, ali kaj točno?

shadeX ::

Mene zanima kaj žene folk ki dela v Revozu in podobni industriji, recimo štiriizmenca, ali pa retail štacune, kjer si zgolj začasen nadomestek robota za strojem, imaš normo, natančno tempiran delovni čas, ter moraš konkretno garat, ker si za firmo zgolj "resource" ki ga je potrebno čim bolj izkorist. Tak folk ima recimo dokončano srednjo triletno šolo in je vrjetno že v zgodnjih 30 letih ali pa 40, v glavnem prepozno za ponovno izobraževanje od nule.


Tako je na vsaki večji firmi (sploh v proizvodnem delu). Revoz ni nobena izjema. Zanima me zakaj Akrapović išče delavce na 24ur oz. portalih z visokim obiskom.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: shadeX ()

thramos ::

Utk je izjavil:

A to te zanima zakaj je med njimi manj samomorov kot med bogatejšimi, ali kaj točno?


Od kje pa ta ideja?

krneki0001 ::

looser je izjavil:

krneki0001 je izjavil:

Sem delal od 12 do 16 ur na dan na nekem 6 mesecev trajajočem projektu, pa sem na mesec zabil vsaj 150 evrov za energijske pijače, ker drugače nebi zdržal. Vsaj 4 do 5 sharkov sem spil na dan.

cool, ne znam si sicer predstavljat tega...
je bila ekipa zelo majhna, projekt pa precej velik?
sam sem navajen enterprise i/t; analitiki, arhitekti, dba, programerji, testerji...
koliko, če ni skrivnost, si okvirno iztržil?


Za 6 mesecev dela od ponedeljka do sobote 120k evrov bruto. Delalo se je v enterprise okolju na mainframe-u ZOS. Toliko je bilo samo za analitiko in programiranje.

Zgodovina sprememb…

Machete ::

O mater dude. Ti počasi rabiš že zaslugo za hvalisanje :]
Pa za kokain + speed še nisi slišal? Energetske pijače so zelo zelo slabe in nezdrave.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

Okapi ::

Machete je izjavil:

O mater dude. Ti počasi rabiš že zaslugo za hvalisanje :]
A mu sploh še kdo karkoli verjame?

Jerry000 ::

Meni je veselje. Delam kar me veseli in zanima, seveda so pa tudi dnevi ko bi najraje ostal doma :). Čeprav rad hodim v službo so mi petki še vedno sveti oziroma vikendi. Cenim prosti čas zelo.

looser ::

nebivedu, jaz bi tudi...
se da kaj zmenit?

Kenpachi ::

Meh, ko hobi postane siht, neha bit hobi. Howgh.
Zaraki Kenpachi.

Jerry000 ::

Kenpachi je izjavil:

Meh, ko hobi postane siht, neha bit hobi. Howgh.

So pa zato še drugi hobiji ;)

Mato989 ::

Meni je sicer delo 90% všeč, ampak plača glede na količino energije ki jo vložiš je pa vsaj za 40% prenizka :)

Edino srečo da ostajam na tem šihtu ima delodajalec v tem, ker imam do šihta 5 min peš... in imam zato več prostega časa in sprejmem izgubo denarja.

krneki0001 ::

looser je izjavil:

nebivedu, jaz bi tudi...
se da kaj zmenit?


Kaj znaš?
Cobol? DB2? SQL? CICS?, MQ Series? Connect:Direct?

Na Irskem stalno iščejo programerje, ki znajo par stvari od tega. Plače so dobre, tudi po 450 funtov na dan.

Zgodovina sprememb…

Utk ::

thramos je izjavil:

Utk je izjavil:

A to te zanima zakaj je med njimi manj samomorov kot med bogatejšimi, ali kaj točno?


Od kje pa ta ideja?

Nisem mislil tako, bolj sem mislil zakaj bi se po njegovem morali vsi fentat, al kaj že, po njegovi teoriji.
Nekaterim je tudi tako čisto fajn, so srečni in dlje živijo. Ne v povprečju, ampak nekateri, odvisno še od dost drugih stvari.

looser ::

maš zs

4knative ::

Vzamem 600 eur na dan in ne bom splavil. Tako da deal. :))

Berserker ::

jero_no1 je izjavil:

Berserker je izjavil:

Mene zanima kaj žene folk ki dela v Revozu in podobni industriji, recimo štiriizmenca, ali pa retail štacune, kjer si zgolj začasen nadomestek robota za strojem, imaš normo, natančno tempiran delovni čas, ter moraš konkretno garat, ker si za firmo zgolj "resource" ki ga je potrebno čim bolj izkorist. Tak folk ima recimo dokončano srednjo triletno šolo in je vrjetno že v zgodnjih 30 letih ali pa 40, v glavnem prepozno za ponovno izobraževanje od nule.


Nekdo mora skupaj sestavit tistega tvojega grdega BMW-ja, da lahko z njim okol voziš svojo sponzorušo po nakupih brezveznih cunj in dodatkov, ki ti jih prodajo trgovke-nadomestki robotov :)

Ampak resno - kaj ti počneš v lajfu, da tako zaničuješ ljudi z njižjo izobrazbo in nižjim delovnom standardom?


Vidim da sem kar razburkal nekaj folka tukaj. Naj povem da sem tudi sam kot študent delal več let v alu industriji in ključavničarstvu, tako da vem kakšno je takšno delo. Vsekakor ni post bil mišljen kot žaljiv, ampak zgolj sprašujem, kaj drži folk pokonci, glede na to, da smo tekom desetletja popolnoma razvrednotili te poklice.

Jerry000 ::

Novi izzivi, nov znanje, nove izkušnje,...

bambam20 ::

shadeX je izjavil:

Zanima me zakaj Akrapović išče delavce na 24ur oz. portalih z visokim obiskom.


Zato, ker ponuja 1.100€ bruto.

Zdaj pa primerjaj s tistimi spodaj.

Zaposlitveni oglasi za varilce v Avstriji:

Palfinger: 2.916,66 € bruto
MAG-Schweißer: 2.610 € bruto
AC cosulting: 2.400 € bruto
GE Power: 2.096,36 € bruto
Manpower: 2096,00 € bruto
Anton-Paar: 2.072,33 € bruto
Glass & co: 2.030 € bruto

jype ::

Berserker je izjavil:

glede na to, da smo tekom desetletja popolnoma razvrednotili te poklice.
Nismo jih, le nekaterim se zdi, da so razvrednoteni, ker jih trg tako nizko ceni.

krneki0001 ::

Če jih trg nizko ceni, pomeni da so razvrednoteni. Se ti ne zdi?

Utk ::

Če so vsi poklici tako strašno "vredni", potem prosim povejte kateri poklici bi pa vseeno morali imet malo nižjo plačo od kakšnega kirurga. Pa da se pri tem ne bi ljudje počutili "razvrednotene".

next3steps ::

Kirurg nima visoke plače...

Utk ::

Ima. Za njegov poklic je še kar visoka plača zagotovoljena. Lahko ima tudi polagalec ploščic večjo, ampak redki.

Invictus ::

Utk je izjavil:

Če so vsi poklici tako strašno "vredni", potem prosim povejte kateri poklici bi pa vseeno morali imet malo nižjo plačo od kakšnega kirurga. Pa da se pri tem ne bi ljudje počutili "razvrednotene".

Sam imam večjo "plačo" od kirurga... Sam ne dobivam plače...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Mato989 ::

Utk je izjavil:

Če so vsi poklici tako strašno "vredni", potem prosim povejte kateri poklici bi pa vseeno morali imet malo nižjo plačo od kakšnega kirurga. Pa da se pri tem ne bi ljudje počutili "razvrednotene".


Poklic je vreden toliko koliko redek je in kako malo zamenljiva je oseba... to je vse... ostalo je monopolno izvajanje plačnega sistema ki je proti ti. prostemu trgu ki ga imajo vsa podjetja tako rada ko gre njim v plus (zmanjševanje plač) ko bi pa morali dvignit plače pa jamrajo po TV (glej Akrapovič in Revoz) torej tipično ko je njim dobro je prosti market top, ko pa ne, pa bi morali drugi delat kot oni hočejo.

Če ni delavcev dvignit plače in se bo delavec našel, simpl.

Utk ::

Invictus je izjavil:

Utk je izjavil:

Če so vsi poklici tako strašno "vredni", potem prosim povejte kateri poklici bi pa vseeno morali imet malo nižjo plačo od kakšnega kirurga. Pa da se pri tem ne bi ljudje počutili "razvrednotene".

Sam imam večjo "plačo" od kirurga... Sam ne dobivam plače...

Sigurno obstaja tudi kirurg, ki ima večjo "plačo" od tebe. In daljšega lulčka. Pa koga to briga?

next3steps ::

Utk je izjavil:

Ima. Za njegov poklic je še kar visoka plača zagotovoljena. Lahko ima tudi polagalec ploščic večjo, ampak redki.

Za njegov poklic, kjer mu ena napaka razvrednoti življenje. Stupid fuck.

nevone ::

Če ni delavcev dvignit plače in se bo delavec našel, simpl.


Kako vam ni jasno, da se z dvigovanjem plač brez osnove izdelki samo dražijo in slabšajo.

o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.

Mato989 ::

nevone je izjavil:

Če ni delavcev dvignit plače in se bo delavec našel, simpl.


Kako vam ni jasno, da se z dvigovanjem plač brez osnove izdelki samo dražijo in slabšajo.

o+ nevone


A ni osnova to da ni ljudi ki bi delali?

Kako je lahko v Nemčiji enak izdelek približno enake cene kot pri nas, plača pa x3? Zakaj tam niso izdelki x3 naših cen?

Enako v Avstriji zakaj tam niso izdelki x2naših cen?

Zakaj je laško v Avstriji ceneje kot pri nas, plača pa x2?

nevone ::

A ni osnova to da ni ljudi ki bi delali?

Kako je lahko v Nemčiji enak izdelek približno enake cene kot pri nas, plača pa x3? Zakaj tam niso izdelki x3 naših cen?

Enako v Avstriji zakaj tam niso izdelki x2naših cen?

Zakaj je laško v Avstriji ceneje kot pri nas, plača pa x2?


Zato, ker več prodajo.

o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.

Utk ::

next3steps je izjavil:

Utk je izjavil:

Ima. Za njegov poklic je še kar visoka plača zagotovoljena. Lahko ima tudi polagalec ploščic večjo, ampak redki.

Za njegov poklic, kjer mu ena napaka razvrednoti življenje. Stupid fuck.

A zdaj je tudi poklic kirurga razvrednoten? Stupid fuck.

googleg1 ::

Mato989 je izjavil:

Zakaj je laško v Avstriji ceneje kot pri nas, plača pa x2?
Ker imajo nižje trošarine.

looser ::

nevone je izjavil:

Zato, ker več prodajo.o+ nevone

po mojem ima doma gorenje privilegiran položaj (sicer ga počasi zgublja), v tujini pa ni nikarkšen player, zato ne more nabiti premije...
sicer pa, poišči prodajo v nemčiji in v sloveniji in če je res v nemčiji 3x slovenske...
:)

in še, če je prodaja večja (kot posledica zaupanja kupcev), ceno povišaš, ne zmanjšaš? kako že grejo tiste krivulje, povpraševanje/ponudba?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: looser ()

juroz ::

Mato989 je izjavil:

nevone je izjavil:

Če ni delavcev dvignit plače in se bo delavec našel, simpl.


Kako vam ni jasno, da se z dvigovanjem plač brez osnove izdelki samo dražijo in slabšajo.

o+ nevone


A ni osnova to da ni ljudi ki bi delali?

Kako je lahko v Nemčiji enak izdelek približno enake cene kot pri nas, plača pa x3? Zakaj tam niso izdelki x3 naših cen?

Enako v Avstriji zakaj tam niso izdelki x2naših cen?

Zakaj je laško v Avstriji ceneje kot pri nas, plača pa x2?


Avstrijo si dal slab primer.
Avstrija je precej draga po mojih izkušnjah. Tehnično blago je jasno cenejš saj ga več prodajo ampak storitve, njihova domača hrana pa je precej dražje kot pri nas. Pa še prodat se znajo.
Npr Nemčija ima pa tehnično blago še precej nižje od avstrijskega - večji trg, večja konkurenca, več prodajo.

Invictus ::

next3steps je izjavil:

Utk je izjavil:

Ima. Za njegov poklic je še kar visoka plača zagotovoljena. Lahko ima tudi polagalec ploščic večjo, ampak redki.

Za njegov poklic, kjer mu ena napaka razvrednoti življenje. Stupid fuck.

Nič ga mu ne.

Saj njegove napake ne pridejo ven. Če je pacient mrtev, pa rečejo da so se mu zavozlala čreva...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Mato989 ::

juroz je izjavil:

Mato989 je izjavil:

nevone je izjavil:

Če ni delavcev dvignit plače in se bo delavec našel, simpl.


Kako vam ni jasno, da se z dvigovanjem plač brez osnove izdelki samo dražijo in slabšajo.

o+ nevone


A ni osnova to da ni ljudi ki bi delali?

Kako je lahko v Nemčiji enak izdelek približno enake cene kot pri nas, plača pa x3? Zakaj tam niso izdelki x3 naših cen?

Enako v Avstriji zakaj tam niso izdelki x2naših cen?

Zakaj je laško v Avstriji ceneje kot pri nas, plača pa x2?


Avstrijo si dal slab primer.
Avstrija je precej draga po mojih izkušnjah. Tehnično blago je jasno cenejš saj ga več prodajo ampak storitve, njihova domača hrana pa je precej dražje kot pri nas. Pa še prodat se znajo.
Npr Nemčija ima pa tehnično blago še precej nižje od avstrijskega - večji trg, večja konkurenca, več prodajo.


Ne vem no, zadnjič je kolega kupil gori laško ceneje kot pri nas... :) Niti tu ne govorim o tehničnih zadevah in storitvah, govora je o izdelkih v trgovinah ala Spar ipd... torej to kar uporabljaš praktično vsakodnevno. In glede na plačo je tam ceneje kot pri nas.

Zato, ker več prodajo.


Zanimivo sem zadnjič nekje prebral da Hofer dela v Sloveniji VEČ profita kot v Avstriji... torej so tu ali marže previsoke ali pa plače prenizke... skratka nateg :) ker lahko.

Zato pa prav da noben več noče delat. Podpiram to, vedno ko jamra kak delodajalec da ni kadra sem vesel, in mu rade volje povem da naj pomisli kakšno plačo da...

looser ::

a lahko kdo pogleda in napiše, koliko prihodkov ima gorenje v slo in v eu, pa druge firme v eu panogi tudi (bosch, miele, indesit, beko...).
jaz sem preveč len, da bi se mi to ljubilo brskati iz letnih poročil, ma pa verjetno kdo kak fetiš na bilance (ali pa vsaj neke primerjave).

glede plače pa res - če je prenizka ponujena, ni ljudi... no, morda jih masovno uvozijo??

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: looser ()

nevone ::

in še, če je prodaja večja (kot posledica zaupanja kupcev), ceno povišaš, ne zmanjšaš? kako že grejo tiste krivulje, povpraševanje/ponudba?


Cena se manjša, ko se stroški produkcije manjšajo, veča se pa, če ni konkurence.

o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.

jype ::

nevone je izjavil:

Cena se manjša, ko se stroški produkcije manjšajo, veča se pa, če ni konkurence.
Cena dela se viša, kadar ni dovolj ponudbe. Če kdorkoli trdi, da ne more najti delavcev, je njegovo povpraševanje prešvoh, da bi kogarkoli prepričalo.

nevone ::

Cena dela se viša, kadar ni dovolj ponudbe.


A sem kaj drugega rekla?

o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.

Okapi ::

Samo od cene dela je odvisna tudi konkurenčnost. Lahko si še tako dober, če si predrag, ne bo posla.

jype ::

nevone je izjavil:

A sem kaj drugega rekla?
Ja:

nevone je izjavil:

Kako vam ni jasno, da se z dvigovanjem plač brez osnove izdelki samo dražijo in slabšajo.


To, da ne dobijo delavcev, je po ekonomski teoriji edina smiselna osnova za dvigovanje plač.

looser ::

nevone je izjavil:

Cena se manjša, ko se stroški produkcije manjšajo, veča se pa, če ni konkurence. o+ nevone

kaj drži od tega potem?
- so stroški produkcije za slovenski trg višji kot za nemški trg?
- so produkcijski stroški enaki, se pa razlikujejo transportni stroški?
- s(m)o slovenski kupci bolj zvesti slovenski firmi kot drugim, zato dodatek v ceni?
- je prodaja v Nemčiji (na primer) pod dejanskimi produkcijskimi stroški?
+ ?

nevone ::

jype je izjavil:

nevone je izjavil:

A sem kaj drugega rekla?
Ja:

nevone je izjavil:

Kako vam ni jasno, da se z dvigovanjem plač brez osnove izdelki samo dražijo in slabšajo.


To, da ne dobijo delavcev, je po ekonomski teoriji edina smiselna osnova za dvigovanje plač.


A lahko plače dviguješ, če nimaš dovolj prometa, oziroma če ne podražiš izdelka.

Seveda lahko pokuriš tudi vse rezerve in daš enemu uslužbencu ves prihodek.

o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.

Zgodovina sprememb…

  • spremenila: nevone ()

Okapi ::

looser je izjavil:

nevone je izjavil:

Cena se manjša, ko se stroški produkcije manjšajo, veča se pa, če ni konkurence. o+ nevone

kaj drži od tega potem?
- so stroški produkcije za slovenski trg višji kot za nemški trg?
- so produkcijski stroški enaki, se pa razlikujejo transportni stroški?
- s(m)o slovenski kupci bolj zvesti slovenski firmi kot drugim, zato dodatek v ceni?
- je prodaja v Nemčiji (na primer) pod dejanskimi produkcijskimi stroški?
+ ?

Vse je mogoče.
Stroški produkcije so lahko višji zaradi majhnosti trga - servisno omrežje, prevod navodil ...
Lahko so višji tudi transportni stroški. Prevoz od Kitajske do Kopra v kontejnerju je cenejši od prevoza tega kontejnerja iz Kopra do Ljubljane.
Če se domača roba prodaja bolje, bodo proizvajalci in trgovci to izkoristili z višjimi cenami. Možne so tudi dumpinške cene, oziroma ker je to načeloma povsod prepovedano, raje recimo subvencionirane (in zato lahko tudi nižje od proizvodnih stroškov).

nevone ::

kaj drži od tega potem?
- so stroški produkcije za slovenski trg višji kot za nemški trg?
- so produkcijski stroški enaki, se pa razlikujejo transportni stroški?
- s(m)o slovenski kupci bolj zvesti slovenski firmi kot drugim, zato dodatek v ceni?
- je prodaja v Nemčiji (na primer) pod dejanskimi produkcijskimi stroški?
+ ?


Jaz govorim o relacijah. Torej če je to, je potem to.

Kako pa je, pa sam ugotovi.

o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.

Ganon ::

Povsem ste zašli.

nevone ::

Ganon je izjavil:

Povsem ste zašli.


Pa kaj povej on topic.

o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.

jype ::

nevone je izjavil:

A lahko plače dviguješ, če nimaš dovolj prometa, oziroma če ne podražiš izdelka.
Mogoče ne, ampak potem moraš očitno zapreti biznis - razen v primeru, da si pripravljen sam početi reči, za katere ne dobiš delavcev.

Ganon je izjavil:

Povsem ste zašli.
Nimamo služb, pa imamo čas pametovati po internetu.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()
««
3 / 12
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

MAGNA razgovor (strani: 1 2 3 432 33 34 35 )

Oddelek: Loža
1747259285 (18459) miha98
»

World Economic Forum: Letos boste službo lažje kot v Sloveniji našli le na Japonskem (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Novice / Ostale najave
22157269 (43399) bbf
»

Slovenci ne bomo delali za minimalno plačo! (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
15832246 (26950) Mr.B

Več podobnih tem