» »

Kako je biti zaposlen, hoditi v službo?

Kako je biti zaposlen, hoditi v službo?

Temo vidijo: vsi
««
2 / 12
»»

sennheiser ::

Sam svojo usodo pelješ. So eni na sončni upravi celo življenje pa brez težav shajajo. So določeni, ki delajo pa zaradi vseh stroškov itd. komaj shajajo.

Moje mnenje... ne glede na vrsto dela, okolje itd. glavni motivator za 90% oseb je denar. Na koncu dneva prihajaš v službo zato da zaslužiš in ne da se imaš fino. Da nekdo pride zaradi družbe v službo lahko reče samo če ima velke miljone na računu in dejansko nima nobene skrbi glede finančne varnosti.
Mene osebno seveda matra če nimam dela in moram biti v službi ravno zato da 8 ur odbije. Enostavno pride dan ali 2 ko nimam kaj početi, pridejo pa dnevi ko v 8ih urah ne morem narediti vsega.
Kakšno življenje je to da bomo delal do 60-65 let? Ne vem nisem še blizu. Idealno bi bilo... delam do 40, in uživam penzijo naslednjih 40 let popolnoma finančno neobremenjen. Redki so, ki do svojih 40 let lahko toliko zaslužijo in privarčujejo za udobno življenje do konca. Nekateri pa samo od špekulacij živijo in potujejo po celem svetu, ker dejansko doma ne potrebujejo in niso vezani na lokacijo.

Sam si ne predstavljam kako živeti brez redne službe. Vse ostalo kar mi uspe v dnevu naresti da obogatim svoj kapital je samo plus. Tudi ni želje ko bo otrok, da bi bil cele dneve doma pa samo družinca gor dol... kaj bo otrok videl od mene? Zakaj bi delal če ata mama ne delata....

Glugy ::

" Zakaj bi delal če ata mama ne delata.... "

No če imaš dobre starše te bodo znal zabremzat tud če bo doma bogastvo. Poznam punco k ima bogate starše ampak ji starši nč več ne kupjo kot bi recimo starši srednjega sloja kupil ; če hoče kej imet mora pač čez poletje delat. Če pa ji že kaj kupijo pa to ni nič eksotičnega. In punca je čist lepo skromna in vredu. Nč ji me manjka ; tud sama je vesela da so jo starši tko vzgojil. In že ima en plan kaj bo delala ko bo dokončala svojo izobraževalno pot. Ima pa dobro podporo staršev. Torej da je ne stiskajo v kot al pa strašijo kak je lajf krut ipd bedarije ampak jo na lep odločen način vzgajajo. Sicer pa me to ne čudi glede na to da je iz Danske. Tam pač niso tok zaplankani z strašenjem z lajfom pa imajo bolj pozitivističen pristop vzgoje. Pač v Sloveniji ti bodo starši po navad govoril vse o pasteh te ali one poti ki bi jo morebiti mladi človek izbral. Na koncu pa mladina rata zapečkarska ker ne verjame da bi kjerkol sploh uspela. In pol se folk čudi kako da je v Sloveniji tok mladih doma pr starših celo pri 30 letih včasih še več . Mladina sam gleda da preživi; nič več nič manj. Materialno bogastvo se ne občuti do te mere da bi te kot mladega spodbudilo k kakšni službi z več denarja pa manj časa. Mladina je nestrpna ker pač jim čas pomen več kot denar. In rajš živijo z 400 evri pa da imajo dost časa k pa 800 evrov pa da jih po cele dneve skor nč ni doma med tednom. Vse to izvira iz tega starinskega pristopa večine staršev v Sloveniji (vsaj po tem kar berem po forumih; lahko da je dejanska statistika drugačna). Drugačni časi zahtevajo drugačno vzgojo in drugačne vzpodbude ter drugačen ton glasu ob tem da se opozori na nevarnosti; in predvsem se potrebuje več vzpodbude.
Zašel sem se teme.

V glavnm da se marsikaj z voljo potrpljenjem pa modrostjo pri vzgoji naredit; ne glede na okoliščine. In pa vzgoja ima velik vpliv na to kakšno službo si bo iskalec zaposlitve iskal. Al bo hotu sam čez mesec pridt, bo hotel nekaj delat kar ga veseli; bo verjel vase? Ker večina služb ki so na tej ravni da delaš kar te veseli so na to vižo: verjet morš vase; ne glede na vse kar si slišal da gre lahk narobe. In odmislt morš vso to množico ljudi ki ti bo govorila da nekaj ni mogoče. IN to je težko v družbi ki je polna teh pritiskov. Ampak živi se sam enkrat. Tud če ne uspe je to pomembna življenjska izkušnja ki je ravno tako dragocena kot če ti uspe. Jz spoštujem tud tiste ki jim ne uspe ampak se pa upajo. In ne ne vidim jih kot neumne da so probal po svoje pridt to preživetja.

Smo družba ki je radikalno individualizirana; ampak ko pa gre za to kaj pričakujemo od drugih kako morajo delat da si zaslužijo svoj krajec kruha pa še kako pod prste gledamo.
Drgač pa vso srečo pri iskanju službe. Mogoče je še najboljš tko da probaš čim več različnih služb če le imaš to možnost.

thramos ::

Verjetno so le redki srečneži, ki bi ob milijonih na računih počeli popolnoma iste zadeve na enak način, kot jih počnejo sedaj.

Jaz sicer počnem stvari, ki jih v osnovi počnem rad in sem jih počel tudi kot hobi, ampak si ne delam utvar - opravljanje hobija za služenje denarja ga spremeni tako, da ne gre več samo za užitek. Ne, da bi hodil v službo in delal z odporom, ampak ob milijonih na računu bi brez dvoma počel kaj drugega. Ali pa vsaj drugače.

AnotherMe ::

Lasta firma, že preveč časa ista stroka, vsako nedeljo se počutim kot šolar na zadnji dan počitnic :D Denar sicer ni fantastičen - je pa soliden, pa tudi dejansko imam še nekaj malega časa, da delam kar me bolj veseli...

Ostali, ki radi hodite v službo: kaj delate?

pegasus ::

Po najboljših močeh in sposobnostih rešujemo svet.

Kdor dela za denar, tega ne razume.

codeMonkey ::

Večina ljudi dela zato, da preživi. Mi imamo to srečo, da smo rojeni v tem delu sveta, kjer smo med top 10% kar se kvalitete življenja tiče. Pri tem je ta forum še toliko bolj specifičen, saj smo prisotni večinoma tehnični ljudje, ki se prav tako v našem okolju lahko nadpovprečno dobro znajdemo. Pa tudi če se ne, razlika v standardu med tistim, ki pri nas služi 10+ k€ na mesec in tistim, ki 800, postane zelo majhna, ko ju postaviš na svetovno skalo. Debata o tem zakaj hoditi v službo je za večino zemljanov nepredstavljiva. Do tega pride, ko ima človek polno rit. Najprej se je potrebno tega zavedati.

In če se tega zavedaš, je v službo veliko lažje hoditi.

DrSergioDJ ::

AnotherMe je izjavil:


Ostali, ki radi hodite v službo: kaj delate?


85% video produkcija, 15% fotografske storitve.
...

Tr0n ::

Tr0n je izjavil:

Ostali, ki radi hodite v službo: kaj delate?

Stuff. :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Tr0n ()

111111111111 ::

Terensko delo, v kombinaciji izobraževanja kadrov, organizacija del, vodja ekipe za postavitev nove poslovne stavbe, prestavljanje podjetja na e-rešitve. :D

aerie ::

AnotherMe je izjavil:



Ostali, ki radi hodite v službo: kaj delate?

Rešujem probleme.

janezvalva ::

dreta je izjavil:

Biti zaposlen in hodit v sluzbo je nekaj naslabsega kar se ti lahko zgodi.
Samo creda to pocne in ti bo vsak rekel da je to normalno.
Sem hodil v sluzbo in delal tisto kar me je res veselilo. Samo po recimo 20 letih
ti vse dopizdi kar moras vsak dan delat 8h
. Sploh ce je to sluzba.
Le kdo si jo je omislil.

res je, vsakršno delo, tudi če te veseli, je težko, če ga moraš opravljati 8 ur na dan, 5 dni na teden, leto za letom.
osebno mislim, da je najbolje, če opravljaš tako delo,
katero je izredno lahko ter ne zahteva niti 10% mentalnega in fizičnega napora,
ti pa vseeno prinaša dovolj sredstev

oemdzi ::

In če se tega zavedaš, je v službo veliko lažje hoditi.

Drekec pekec je lažje... Ko se zavedaš, da ti ni druge, ker moraš zaradi preživetja v službo, je kvečjemu težje, ker nimaš niti utvare, da imaš kakšno drugo izbiro kot tisti, ki imajo nekaj pod palcem, pa hodijo po bajno plačo zaradi tega, da imajo lahko še višji standard...
*Črna grafična kartica z rumeno lučko in varčnim hladilnikom*
Neslišen intel procesor iz lepe modre škatle* 2 enakomerno ploščata rama*
*overclockan napajalnik in varno ohišje z modro lučko* Hofer gamer copate*

K0l1br1 ::

Če berem naslov teme: raje kot hodim, se vozim z biciklom v službo. _Bit_ zaposlenosti je pa čista jeba.

codeMonkey ::

oemdzi je izjavil:

In če se tega zavedaš, je v službo veliko lažje hoditi.

Drekec pekec je lažje... Ko se zavedaš, da ti ni druge, ker moraš zaradi preživetja v službo, je kvečjemu težje, ker nimaš niti utvare, da imaš kakšno drugo izbiro kot tisti, ki imajo nekaj pod palcem, pa hodijo po bajno plačo zaradi tega, da imajo lahko še višji standard...


Se ne strinjam. Navodilo velja za tistega, ki se sprašuje zakaj hoditi v službo in tak ne dela izključno za preživetje. Če delaš za preživetje (svoje in družine), razmišljaš kje bi še lahko delal.

Kurzweil ::

Jaz zelo rad hodim v službo, v kateri 90% počnem, kar res rad počnem, ostalo pa je seveda nujno zlo, katerega si povsod deležen, sodelavci so prijatelji . Ne bom lagal, da ne paše kakšen teden "poležavat", ampak jaz si ne morem predstavljati življenja brez službe. Pa ne gre vse na račun plače oz. denarja. Človek dobesedno zgnije, če nekaj ne počne, konec tedna veš zakaj in kaj je vikend, s ponosom povem, da hodim v službo in da ne gnijem na Zavodu za zaposlovanje, kar mi je bilo od nekdaj nerodno. Plača ni ravno takšna, da bi vsak mesec dal na stran kupček, se pa z leti seveda delajo reference, poznanstva in vse potrebno, da se da napredovat, cilje pa imam še danes visoke, volje ne manjka, sem trmast, da dosežem svoje, zaenkrat se je še vse izšlo, kot sem želel. Da ne dolgovezim preveč, brez službe ne vidim nobenega smisla, sem nekoč bil tudi dolgoletni študent in lenuh (ampak tudi tu sem s trmo prišel do željenega :)) ), morda pa zato sedaj že leta delam kolikor lahko. Najbolj črtim "delomrzneže", ki jokajo, da za minimalno plačo ne bi delali, da službe itak ni... nekje je treba začet in posedanje doma s socialno pomočjo je zapravljanje življenja in potenciala, ki ga ima vsak človek za nekaj...

Berserker ::

Mene zanima kaj žene folk ki dela v Revozu in podobni industriji, recimo štiriizmenca, ali pa retail štacune, kjer si zgolj začasen nadomestek robota za strojem, imaš normo, natančno tempiran delovni čas, ter moraš konkretno garat, ker si za firmo zgolj "resource" ki ga je potrebno čim bolj izkorist. Tak folk ima recimo dokončano srednjo triletno šolo in je vrjetno že v zgodnjih 30 letih ali pa 40, v glavnem prepozno za ponovno izobraževanje od nule.

Če pomislim da imaš zgolj eno življenje, potem pa vse kar počneš v življenju je 1/3 spanja, 1/3 zlaganja komadov iz stroja in 1/3 za vse ostalo. Se splača sploh še vzrajat? A se je bolje za večno poslovit, ker tako ali tako umremo, vedoč da nismo v življenju dosegli nobenga vrednega osebnega ali družbenega mejnika.

Iz tega vidika se sploh ne zdi več tako slabo življenje odmaknjenih ljudstev izven civilizacije, ki se preživljajo s tradicionalnimi metodami preživetja. V glavnem rutina ubija človeka.

lisaac ::

Če maš kredit + položnice ti tud Revoz pride prav :) razen če sprašuješ za folk ki živi še doma in praktično nima nobenga resnega stroška ..to je pa drugo.

Jaz delam v laboratoriju - analitika. Če me delo osrečuje? Ja, vsak 15. dan v mesecu.

Okapi ::

Jaz si od časa do časa močno zaželim delati kaj, kjer ni treba nič razmišljati in po možnosti tudi nobene odgovornosti nimaš. Recimo za kakšnim tekočim trakom, če ni prehuda norma (in ja, vem kako je to videti, ker sem že delal za tekočim trakom, kot študent). Ampak je jeba, ker za minimalca pa tudi ne bi delal;)

codeMonkey ::

Berserker je izjavil:

Mene zanima kaj žene folk ki dela v Revozu in podobni industriji ...


- Skromen pogled na življenje.
- Misel, da bo otrokom lažje.
- Zaslužiti dovolj, da se vrneš v rojstni kraj in tam živiš dostojno.

Verjamem pa, da si je težko predstavljati tak pogled na te stvari.

Zgodovina sprememb…

oemdzi ::

Če delaš za preživetje (svoje in družine), razmišljaš kje bi še lahko delal.


Eh? Aja ti na preživetje gledaš izključno kot na golo preživetje, torej hrana, obleka, streha in položnice, nekako osnovne človekove potrebe, oz. oz spodnji del tiste piramide hierarhij potreb po Maslowu? 100 eur mesečno, da porabi zase je luksus in ni debata teme ? Ja če bi imel točno za položnice, hrano, obleko in za najemnino, bi verjetno res razmišljal o še kakšni službi oz. verjetneje o klošarstvu ali štriku... Ker to, da fizične potrebe zadovoljiš, zame ni preživetje, kamor tudi štejem mentalno zdravje, ki ga pa v tem primeru prav gotovo nimaš..
*Črna grafična kartica z rumeno lučko in varčnim hladilnikom*
Neslišen intel procesor iz lepe modre škatle* 2 enakomerno ploščata rama*
*overclockan napajalnik in varno ohišje z modro lučko* Hofer gamer copate*

Pro_moted ::

Berserker je izjavil:

Mene zanima kaj žene folk ki dela v Revozu in podobni industriji, recimo štiriizmenca, ali pa retail štacune, kjer si zgolj začasen nadomestek robota za strojem, imaš normo, natančno tempiran delovni čas, ter moraš konkretno garat, ker si za firmo zgolj "resource" ki ga je potrebno čim bolj izkorist. Tak folk ima recimo dokončano srednjo triletno šolo in je vrjetno že v zgodnjih 30 letih ali pa 40, v glavnem prepozno za ponovno izobraževanje od nule.

Če pomislim da imaš zgolj eno življenje, potem pa vse kar počneš v življenju je 1/3 spanja, 1/3 zlaganja komadov iz stroja in 1/3 za vse ostalo. Se splača sploh še vzrajat? A se je bolje za večno poslovit, ker tako ali tako umremo, vedoč da nismo v življenju dosegli nobenga vrednega osebnega ali družbenega mejnika.

Iz tega vidika se sploh ne zdi več tako slabo življenje odmaknjenih ljudstev izven civilizacije, ki se preživljajo s tradicionalnimi metodami preživetja. V glavnem rutina ubija človeka.



Ah daj no. Kaj žene človeka ? Mogoče to , da služba ni njegov smisel življenja, oddela tistih 8 ur, če mu je dovolj zaslužka ima potem vsak dan 16 ur časa da ga izkoristi , kot mu paše in išče ali izpolnjuje svoj smisel življenja kje drugje. K temu pride še 52 vikendov na leto, povprečno recimo 25 dni dopusta in 12, 13 dni praznikov. Pomeni da delaš od 365 dni v letu tam cca. 200 dni po 8 ur. Ostali čas lahko izkoristiš da si človek, ne robot. Smisel življenja je za vsakega drugačen in to da " narediš nekaj" za družbo ni ne cilj vsakega posameznika in tudi ni nobena potreba, da je življenje smiselno. Eni gredo vsako nedeljo k maši in jim je dovolj, so našli svoj smisel. Eni uživajo v glasbi, športu, tehniki .... nima veze. Degradirati človeški obstoj na neke dosežke v službi in širši družbi je vsaj nesramno.

Edini osnovni smisel vsakega posameznika je verjetno reprodukcija, čimvečkrat. To je to.
AMD FX8120;GB 990FXA-UD3
FirePro V4900 ;Corsair Vengance 16Gb
XFX 650W;Corsair Force GT, Asus Xonar DGX

Unknown_001 ::

Če boste tako razmišljali boste na koncu ugotovili da se tudi živet ne splača.

Če vam je to preveč bizarno... hja. Pojdite miselni vzorec razčlenjevat od začetka pa da vidimo če bo zaključek kaj drugačen
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

Zgodovina sprememb…

111111111111 ::

lisaac je izjavil:


Jaz delam v laboratoriju - analitika. Če me delo osrečuje? Ja, vsak 15. dan v mesecu.

He, he, he... Dobra.

MasterKiD ::

Sem prepričan, da v proizvodnji vsi hodijo delat izključno zaradi denarja. In če že tam delajo, verjemite da jim ga primanjkuje (pa še marsikomu).

Zgodovina sprememb…

lisaac ::

MasterKiD je izjavil:

Sem prepričan, da v proizvodnji vsi hodijo delat izključno zaradi denarja. In če že tam delajo, verjemite da jim ga primanjkuje (pa še marsikomu).


In kdo ne dela zaradi denarja?
Pri nas je sodelavka razlagala na dolgo in široko kako ne dela za denar da je polno drugih faktorjev ki jo bolj zanimajo v službi ..ko sem ji pa predlagal da naj gre šefu in se javi da bo delala naslednjih 6 mesecev za 70% manj kot sedaj..se je pa ugasnila, tako kot vsak ki je mnenja da ne hodi v službo zaradi denarja. Prijateljstva, poznanstva, znanje so "le" + ki jih dobiš na šihtu..sam ta + ti ne bo kupil kruha in mleka, niti avta ti ne bo natankal.

otago ::

Ker je delo nujnost.

Ce bi vam od nekje padel x znesek, se bi vsakdo ukvarjal samo s svojimi idejami, hobiji. Nekdo je na ST objavil link do MANNA, pred časom. Vecina ljudi pac ne opravlja svojega sanjskega dela oz. njihovo zeljeno podrocje ni tako dobro placano.

Potem pa so tukaj se dela ala Revoz. Sem preprican, da ni tole sanjska sluzba/delo za nobenga.

Ko si sam, ti denar tudi omogoci kaksen izlet, potovanje, kar si prej samo sanjal (kot student npr.). In guras do naslednje prelomnice v zivljenju. Zivljenjski partner/ica, potomstvo...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: otago ()

Unknown_001 ::

111111111111 je izjavil:

lisaac je izjavil:


Jaz delam v laboratoriju - analitika. Če me delo osrečuje? Ja, vsak 15. dan v mesecu.

He, he, he... Dobra.


Hmmm ko "penzija" pride. To je itak najlepši del vsakega posla.
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

Invictus ::

Unknown_001 je izjavil:


Hmmm ko "penzija" pride. To je itak najlepši del vsakega posla.

Mularija še delat ni začela, pa že sanja o penziji...

Sam bom delal dokler bom sposoben iti na letalo. Zakaj pa ne... Jebeš penzijo. To imam delno že danes... Ko namesto v visoke prispevke za penzijo investiram v stanovanja, ki jih oddajam...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

shadeX ::

A vsak dan med tednom pomislite - fak, jutri pa v službo, kdaj bo petek?!?


Moja prva služba za daljši čas, takoj ko sem končal s šolo. Bil zaposlen v skladišču in z začetka rad hodil na delo. Potem ko so se zadeve malo spremenile (drug šef, nižanje plač,..), je bilo vedno težje. En lep dan sem se nato odločil, da se drugim ne bom več podrejal in garal tako kot si so drugi zamislili. V roke sem vzel knjigo oz. naročil par e-bookov s področja programiranja ( to me je skoz veselilo ) in se začel učiti. Padel je prvi android projekt, ki je bil zame izredno uspešen (in je še danes). Nato sem napisal odpoved, se zahvalil in po 1 mesecu odpovednega roka šel.

Kako je, ko se zjutraj vstaneš, a z veseljem greste v službo in uživate v tem kar delate


Nikoli boljše. Ustanem kadar želim, računalnik prižgem in delam kadar mi ustreza. In kar je najbolj važno je to da delam zase.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: shadeX ()

Unknown_001 ::

Invictus je izjavil:

Unknown_001 je izjavil:


Hmmm ko "penzija" pride. To je itak najlepši del vsakega posla.

Mularija še delat ni začela, pa že sanja o penziji...

Sam bom delal dokler bom sposoben iti na letalo. Zakaj pa ne... Jebeš penzijo. To imam delno že danes... Ko namesto v visoke prispevke za penzijo investiram v stanovanja, ki jih oddajam...


Pa kaj se kurčiš če ne razumeš zajebancije. Pa pizda a je nekaterim treba vse narisat? Penzija aka. Plača... štekaš? Ne štekaš. Glup si.
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

#000000 ::

Fak kva je s to mladino oz niti 40 letniki niso redkost z enakim mišljenjem, vsi bi neko FANCY službico, kjer nebi delali ama nič in 2000 eur plače, mal bi potovali in selfije šopali na FB ter dobli dobro plačko.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: #000000 ()

zobnik ::

Če živiš na svojem MORAŠ delat, da lahko preživiš. Če pa živiš doma pri starših pa moraš ravno tako delat in doplačevat položnice. Dvomim, da te bodo starši gledal več let ne da bi kak evro dal za stroške bivanja.

FiReFTW ::

Najboljše je če si bogat pa ne rabiš delat do konc življenja, to sem ugotovil že jaz v zadnjem času.
Samo pomisli, imaš neomejeno denarja, neomejeno časa.. lahko delaš kaj hočeš, kdaj hočeš, lahko greš kam hočeš, kdaj hočeš, lahko si privoščiš kaj si hočeš kdaj si hočeš.
In v bistvu potuješ po svetu vsak teden na drugem koncu, spoznavaš razne stvari, kupiš si vse kaj si si kdaj želel, imaš doma hišo z bazenom, z športnimi igrišči, vse kaj si zaželiš.

Pa imam zelo dobro službo btw, zelo dobro plačo, uživam v službi, sanjsko vse resnično, in rad hodim delat. Vendar pa še vseeno je vedno tista ena negativna stvar vsake službe, da morš oddelat tisto svojo pa da morš vložit tolk in tolk časa, da je dejansko neka obveznost, medtem ko če si bogat nimaš nobenih obveznosti ki jih res moraš delat, takdat imaš časa neomejeno za bilokaj bilokdaj.

pegasus ::

Če meriš bogastvo v materialnih dobrinah, delaš nekaj narobe.

shadeX ::

Najboljše je če si bogat pa ne rabiš delat do konc življenja, to sem ugotovil že jaz v zadnjem času.
Samo pomisli, imaš neomejeno denarja, neomejeno časa.. lahko delaš kaj hočeš, kdaj hočeš, lahko greš kam hočeš, kdaj hočeš, lahko si privoščiš kaj si hočeš kdaj si hočeš.
In v bistvu potuješ po svetu vsak teden na drugem koncu, spoznavaš razne stvari, kupiš si vse kaj si si kdaj želel, imaš doma hišo z bazenom, z športnimi igrišči, vse kaj si zaželiš.


@FireFTW

Sliši se super... dejansko. Ampak to ni zame (in za vsakega povprečnega človeka). Prej ko slej se naveličaš takega stila življenja... imaš vse kar hočeš, kadar hočeš, ni več ciljev v lajfu. Dozo dopamina v možgane dobiš samo še drogo.

PacificBlue ::

Imam dosti odgovorno službo, denar je soliden za delo, ki ga opravljam v grafični dejavnosti. Ni pa to neki presežek, doma je še kmetija in imam skozi kaj početi. Sluzba mi je pač neka uradna zaznamka, da sem družbeno koristen. Ni to iskreno zaradi mojega veselja. Vse dneve bi lahk počel stvari, ki me veselijo, pa še zmanjkalo bi ga.

Ganon ::

shadeX je izjavil:

Najboljše je če si bogat pa ne rabiš delat do konc življenja, to sem ugotovil že jaz v zadnjem času.
Samo pomisli, imaš neomejeno denarja, neomejeno časa.. lahko delaš kaj hočeš, kdaj hočeš, lahko greš kam hočeš, kdaj hočeš, lahko si privoščiš kaj si hočeš kdaj si hočeš.
In v bistvu potuješ po svetu vsak teden na drugem koncu, spoznavaš razne stvari, kupiš si vse kaj si si kdaj želel, imaš doma hišo z bazenom, z športnimi igrišči, vse kaj si zaželiš.


@FireFTW

Sliši se super... dejansko. Ampak to ni zame (in za vsakega povprečnega človeka). Prej ko slej se naveličaš takega stila življenja... imaš vse kar hočeš, kadar hočeš, ni več ciljev v lajfu. Dozo dopamina v možgane dobiš samo še drogo.


Zakaj bi se naveličal? Zagotovljeno imaš socialno varnost in lahko se posvetiš stvarem, ki te veselijo. Nobenih omejitev več. Kaj hočeš lepšega?

#000000 ::

PacificBlue je izjavil:

Imam dosti odgovorno službo, denar je soliden za delo, ki ga opravljam v grafični dejavnosti. Ni pa to neki presežek, doma je še kmetija in imam skozi kaj početi. Sluzba mi je pač neka uradna zaznamka, da sem družbeno koristen. Ni to iskreno zaradi mojega veselja. Vse dneve bi lahk počel stvari, ki me veselijo, pa še zmanjkalo bi ga.



evo, ti si dejansko en izmed redkih srečnežev in pozitivcev, te veseli delo. še bolj pa te veseli doma kaj brkljat oz kr trdo delat, ker na kmetiji ni lahkega posla, razen pozim pa še takrat je treba štalo porihtat.

vsa čast

next3steps ::

Mene delo že samo po sebi veseli in je tako nepomembno, kaj delam. Seveda izbiram P/P delo, ki mi je na voljo (največ denarja za kar se da malo truda )

Ganon je izjavil:

shadeX je izjavil:

Najboljše je če si bogat pa ne rabiš delat do konc življenja, to sem ugotovil že jaz v zadnjem času.
Samo pomisli, imaš neomejeno denarja, neomejeno časa.. lahko delaš kaj hočeš, kdaj hočeš, lahko greš kam hočeš, kdaj hočeš, lahko si privoščiš kaj si hočeš kdaj si hočeš.
In v bistvu potuješ po svetu vsak teden na drugem koncu, spoznavaš razne stvari, kupiš si vse kaj si si kdaj želel, imaš doma hišo z bazenom, z športnimi igrišči, vse kaj si zaželiš.


@FireFTW

Sliši se super... dejansko. Ampak to ni zame (in za vsakega povprečnega človeka). Prej ko slej se naveličaš takega stila življenja... imaš vse kar hočeš, kadar hočeš, ni več ciljev v lajfu. Dozo dopamina v možgane dobiš samo še drogo.


Zakaj bi se naveličal? Zagotovljeno imaš socialno varnost in lahko se posvetiš stvarem, ki te veselijo. Nobenih omejitev več. Kaj hočeš lepšega?

Res je. S tem da bi razumni ljudje potemtakem delali še več.

Zgodovina sprememb…

zobnik ::

FiReFTW je izjavil:

Najboljše je če si bogat pa ne rabiš delat do konc življenja, to sem ugotovil že jaz v zadnjem času.
Samo pomisli, imaš neomejeno denarja, neomejeno časa.. lahko delaš kaj hočeš, kdaj hočeš, lahko greš kam hočeš, kdaj hočeš, lahko si privoščiš kaj si hočeš kdaj si hočeš.
In v bistvu potuješ po svetu vsak teden na drugem koncu, spoznavaš razne stvari, kupiš si vse kaj si si kdaj želel, imaš doma hišo z bazenom, z športnimi igrišči, vse kaj si zaželiš.



Tak človek se prej ko slej začne drogirat.

Invictus ::

FiReFTW je izjavil:

Najboljše je če si bogat pa ne rabiš delat do konc življenja, to sem ugotovil že jaz v zadnjem času.
Samo pomisli, imaš neomejeno denarja, neomejeno časa.. lahko delaš kaj hočeš, kdaj hočeš, lahko greš kam hočeš, kdaj hočeš, lahko si privoščiš kaj si hočeš kdaj si hočeš.
In v bistvu potuješ po svetu vsak teden na drugem koncu, spoznavaš razne stvari, kupiš si vse kaj si si kdaj želel, imaš doma hišo z bazenom, z športnimi igrišči, vse kaj si zaželiš.

Pa imam zelo dobro službo btw, zelo dobro plačo, uživam v službi, sanjsko vse resnično, in rad hodim delat. Vendar pa še vseeno je vedno tista ena negativna stvar vsake službe, da morš oddelat tisto svojo pa da morš vložit tolk in tolk časa, da je dejansko neka obveznost, medtem ko če si bogat nimaš nobenih obveznosti ki jih res moraš delat, takdat imaš časa neomejeno za bilokaj bilokdaj.

Pozabljaš na to, da je lastnina breme, ki jo moraš negovat. Čeprav z neskončno denarja...

Če daš pa komu drugemu to zadelat, ti bo pa prej ali slej začel krasti, če ne boš sam pazil na finance.

Cel kup zgodbic iz ZDA, kjer so računovodje malo "zabluzili"...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

konspirator ::

zobnik je izjavil:

FiReFTW je izjavil:

Najboljše je če si bogat pa ne rabiš delat do konc življenja, to sem ugotovil že jaz v zadnjem času.
Samo pomisli, imaš neomejeno denarja, neomejeno časa.. lahko delaš kaj hočeš, kdaj hočeš, lahko greš kam hočeš, kdaj hočeš, lahko si privoščiš kaj si hočeš kdaj si hočeš.
In v bistvu potuješ po svetu vsak teden na drugem koncu, spoznavaš razne stvari, kupiš si vse kaj si si kdaj želel, imaš doma hišo z bazenom, z športnimi igrišči, vse kaj si zaželiš.



Tak človek se prej ko slej začne drogirat.

Musk, Buffet, Branson, Ellison in Gates se drogirajo ?
--

Zgodovina sprememb…

looser ::

meni je sicer precej dolgčas na šihtu (delam v i/t r&d, sem pa menda dokaj družaben :), ampak denar ni ravno najhujša možna revščina, pa na hladnem/toplem/pod streho si, pa tu in tam pride kak izziv, ki te zdrami... pa mogoče ti kdaj plačajo kakšno izobraževanje in hotel/počitnice... bottom line je, da brez šihta, če nimaš nekih finančnih talentov ali pa rente od bogate žlahte, ne moreš in pač hodiš na šiht, če hočeš kaj naredit iz (in za) sebe. pa tudi punce imajo rajši takšne, simpatične in zanesljive bread-winnerje...

krneki0001 ::

konspirator je izjavil:

zobnik je izjavil:

FiReFTW je izjavil:

Najboljše je če si bogat pa ne rabiš delat do konc življenja, to sem ugotovil že jaz v zadnjem času.
Samo pomisli, imaš neomejeno denarja, neomejeno časa.. lahko delaš kaj hočeš, kdaj hočeš, lahko greš kam hočeš, kdaj hočeš, lahko si privoščiš kaj si hočeš kdaj si hočeš.
In v bistvu potuješ po svetu vsak teden na drugem koncu, spoznavaš razne stvari, kupiš si vse kaj si si kdaj želel, imaš doma hišo z bazenom, z športnimi igrišči, vse kaj si zaželiš.



Tak človek se prej ko slej začne drogirat.

Musk, Buffet, Branson, Ellison in Gates se drogirajo ?


Taprave si omenil, ja. Gates je bil na LSD-ju, tako kot Jobs, vprašanje kaj musk jemlje, da je cele dneve v službi in dela?

Sem delal od 12 do 16 ur na dan na nekem 6 mesecev trajajočem projektu, pa sem na mesec zabil vsaj 150 evrov za energijske pijače, ker drugače nebi zdržal. Vsaj 4 do 5 sharkov sem spil na dan.

Zgodovina sprememb…

Magic1 ::

konspirator je izjavil:

zobnik je izjavil:

FiReFTW je izjavil:

Najboljše je če si bogat pa ne rabiš delat do konc življenja, to sem ugotovil že jaz v zadnjem času.
Samo pomisli, imaš neomejeno denarja, neomejeno časa.. lahko delaš kaj hočeš, kdaj hočeš, lahko greš kam hočeš, kdaj hočeš, lahko si privoščiš kaj si hočeš kdaj si hočeš.
In v bistvu potuješ po svetu vsak teden na drugem koncu, spoznavaš razne stvari, kupiš si vse kaj si si kdaj želel, imaš doma hišo z bazenom, z športnimi igrišči, vse kaj si zaželiš.



Tak človek se prej ko slej začne drogirat.

Musk, Buffet, Branson, Ellison in Gates se drogirajo ?

Ma dej nehaj sanjat. Oni so deloholiki, nihče tukaj ne dela niti približno toliko. Nimajo časa se oni zadevat.
Magic

krneki0001 ::

Še enkrat, Gates in Jobs sta oba bila na LSD-ju, da sta lahko toliko delala.

Zgodovina sprememb…

dj_uro ::

oooo pa ja de...
Velika večina uspešnih ljudi, ki delajo kot žvali uporablja prepovedane substance, take ali drugačne oblike in kombinacije
vw-klub.si

Magic1 ::

Samo oni se ne zadevajo, pač jemlejo toliko da jih drži pokonc. Dvomim, da bi zafiksani bili tako uspešni.
Magic

looser ::

krneki0001 je izjavil:

Sem delal od 12 do 16 ur na dan na nekem 6 mesecev trajajočem projektu, pa sem na mesec zabil vsaj 150 evrov za energijske pijače, ker drugače nebi zdržal. Vsaj 4 do 5 sharkov sem spil na dan.

cool, ne znam si sicer predstavljat tega...
je bila ekipa zelo majhna, projekt pa precej velik?
sam sem navajen enterprise i/t; analitiki, arhitekti, dba, programerji, testerji...
koliko, če ni skrivnost, si okvirno iztržil?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: looser ()

FrRoSt ::

krneki0001 je izjavil:

Še enkrat, Gates in Jobs sta oba bila na LSD-ju, da sta lahko toliko delala.


LSD ni ravno poživilo. Je pa sintetična droga. ;) Bolj tako, malo za odklop. :))
Noben človek ni otok, popolnoma sam zase; smrt slehernega človeka vzame
del mene, ker pripadam človeški vrsti; in zato nikdar ne pošiljaj poizvedovat,
komu zvoni; zvoni tebi.
««
2 / 12
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

MAGNA razgovor (strani: 1 2 3 432 33 34 35 )

Oddelek: Loža
1747259088 (18262) miha98
»

World Economic Forum: Letos boste službo lažje kot v Sloveniji našli le na Japonskem (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Novice / Ostale najave
22157210 (43340) bbf
»

Slovenci ne bomo delali za minimalno plačo! (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
15832215 (26919) Mr.B

Več podobnih tem