» »

Kako je biti zaposlen, hoditi v službo?

Kako je biti zaposlen, hoditi v službo?

Temo vidijo: vsi
««
«
1 / 12
»»

pinkalo2 ::

Kako je, ko se zjutraj vstaneš, a z veseljem greste v službo in uživate v tem kar delate, ali vam je to le nujna muka, češ moram delati nekaj kar sovražim, da bom lahko delal stvari, ki jih imam rad(ali zato da bom lahko plačal položnice). A vsak dan med tednom pomislite - fak, jutri pa v službo, kdaj bo petek?!?

Ali pač greste v službo, oddelate teh 8ur, ni grozno, prideš domov, imaš še dovolj časa, imaš denar za stanovanje, hrano, avto, kakšen izlet ob vikendih, dovolj časa za na pir z prijatelji in zabavo, kompromis je dober - kaj drugega bi si še želel?

Sicer še nikoli nisem bil zaposlen in ne govorim iz izkušenj, ampak kako jaz vidim stvari - 8ur na dan,5 dni na teden delanja, cirka 250 dni na leto, 2x na leto dopust na morje in smučanje, pa spet nazaj v službo, in tako celo življenje dokler ne umreš ali če imaš srečo, greš v penzijo. Skratka delaš, da lahko greš v penzijo, da lahko umreš.
Čemu,..zakaj? Da se lahko odplačujejo krediti za dober avto in lepo hišo?
Takšen je moj pogled na to, zato bi pa rad še druga mnenja - a je delo pač neko nujno zlo, ali je razmerje dobro - malo treba delati, potem pa lahko uživam in se družim z prijatelji, partnerjem, otroci, družino, se ukvarjam s hobiji - imam vse kar rabim, da sem srečen...?

Koliko ljudi uživa v tem kar dela - z veseljem hodi v službo?

Vem, da je vprašanje čudno ampak upam da razumete kaj sprašujem, kakorkoli noben odgovor ni napačen.

Unknown_001 ::

Šta se mora nije teško.
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

shintaro ::

Choose a job you love and youll never have to work one day.

xmetallic ::

Če delaš kar te veseli ni težko.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: xmetallic ()

bambam20 ::

pinkalo2 je izjavil:


Ali pač greste v službo, oddelate teh 8ur, ni grozno, prideš domov, imaš še dovolj časa, imaš denar za stanovanje, hrano, avto, kakšen izlet ob vikendih, dovolj časa za na pir z prijatelji in zabavo, kompromis je dober - kaj drugega bi si še želel?

Sicer še nikoli nisem bil zaposlen in ne govorim iz izkušenj, ampak kako jaz vidim stvari - 8ur na dan,5 dni na teden delanja,, 2x na leto dopust na morje in smučanje,

Da se lahko odplačujejo krediti za dober avto in lepo hišo?




Tole je pa težko izvedljivo. Razen v določenih poklicih ( splošni zdravnik je eden takšnih )

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: bambam20 ()

vostok_1 ::

Boljše vprašanje...kdo dela kar ga veseli?
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

FriK25 ::

Sicer delam študentsko delo, ampak tako če delaš nekaj kar te zanima in veseli se tako ne počutiš, da ti je to nujno zlo pač delaš in se učiš ker ti je zanimivo.
Če imaš pa zraven še dobre sodelavce/družbo je pa še toliko boljše.
The trouble with programmers is that
you can never tell what a
programmer is doing until it's too late.

shintaro ::

vostok_1 je izjavil:

Boljše vprašanje...kdo dela kar ga veseli?

Jaz.

Ostali folk pa.... zelo malo.

vostok_1 ::

Lucky bastard.
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

Šimpanz ::

Saj v službo ne hodiš ker ti je fino ampak zato da zaslužiš denar za preživeti.

kingsix ::

Delam kar me veseli...Pride pa dan, ko mi ni za it v službo, takrat javim, da bom delal od doma.

Veliko ljudi pa seveda nima takšne sreče bodisi ker ni služb ali enostavno niso imeli možnosti se šolat za kar so si želeli.
Nekateri pa so se pač odločili za poklic glede na zaslužek. 1/3 življenja bodo preživali v bedi, ampak samo da je EUREUR in dober avto na dvorišču.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: kingsix ()

pinkalo2 ::

shintaro je izjavil:

vostok_1 je izjavil:

Boljše vprašanje...kdo dela kar ga veseli?

Jaz.

Ostali folk pa.... zelo malo.


Tudi to je vprašanje. Koliko % ljudi gre z veseljem v službo.

Bo pa tu verjetno veliko več postov, tistih ki počnejo to kar imajo radi, kot pa nasprotno. Pa ne zato, ker bi jih bilo več.

Šimpanz je izjavil:

Saj v službo ne hodiš ker ti je fino ampak zato da zaslužiš denar za preživeti.


Sepravi - nujno zlo

Markus386 ::

Jah, a obstaja alternativa? :)

Unknown_001 ::

pinkalo2 je izjavil:



Sepravi - nujno zlo


Lažje je če si po naravi optimist. Mojnšiht ni vedno enak. Včasih dobim kaj lušnega za delat včasih nekaj monotonega in butastega za pop. a tudi to mora nekdo naredit. No hvalabogu imam lahko zraven stroja tranzistorček pa dobro muziko in dan mine z dobro voljo. Glasba na delovnem mestu pomaga da ostaneš v ritmu ;)
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

Gama ::

Noben te ne sili da greš delat. Lahko odpreš firmo, ali pa celo življenje na socialani.

.

mojsterleo ::

Osebno sem zadovoljen s službo ki jo opravljam, precej manj s plačo. Delam v manjšem storitvenem podjetju. Dnevni feeling je različen glede na to kje se dela, kaj se dela, s kom se dela. Z jasnimi cilji in pozitivnimi odnosi se lažje pride čez dan kot pa drugače.

pegasus ::

vostok_1 je izjavil:

Boljše vprašanje...kdo dela kar ga veseli?
Tudi jaz. Making this world a better place je vedno dovoljšnja motivacija, da prav dolgo ne zdržim stran od službe.

SambaShare ::

Hodit delat nekaj kar te ne veseli še ni tak problem. Precej (recimo 30%) hodi tja z veseljem, samo ker je doma še huje :P.

malien ::

Če bi namesto Invictusa odgovoril zato, ker, če ne zizaš maminih joškov ti skoraj druga ne preostane. Real life, ki zna biti tudi zajeban pa tudi lepši kot nabijanje igerc.

Maš tudi možnost najti kako sezonsko delo, kjer pol leta delaš in zaslužiš dovolj, da ostale pol leta počivaš.

Hudič je kasneje, ko zaslužiš dovolj in nekaj prišparaš trošiš tudi za stvari, ki jih v bistvu ne potrebuješ.
Ps. Obvezno nabavit bmw x5, 15 jurjov pologa ostalo lizing brez problema.

Včasih pa npr. vidim kakšne hašišarske familije, ki pridejo sem v Slovenijo samo čez poletje in zgleda precej uživajo. Pa so na videz dokaj skromni.

Idealno bi bilo vsake toliko menjati poklic. Iz npr. programerja do kmeta z prašičjo farmo.

Ganon ::

Ljudje nismo ustvarjeni za neprekinjeno osemurno delo. V nekaterih državah se že uveljavlja trend skrajševanja delovnika. Kar je tudi prav. Je pa res gnilo, če malo razmisliš. Dve tretjini dneva zapraviš za spanje in službo. Tretjina ti ostane za VSE OSTALO. In to dan za dnem, desetletja. Takšnih, ki jim je služba hkrati hobi in ki tam resnično uživajo, pa je zelo malo. Življenje je jeba.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Ganon ()

oemdzi ::

Ni ekstra težko, ni mi pa ravno v veselje, raje seveda ne bi, ampak denar je nuja... Ko pa prideš domov, tisti čas je ravno kot "odmor za malico", ko si sheban od tistih kretenov (delam z ljudmi v zdravstvu, kjer smo jim za vse krivi mi v administraciji, ne pa klinčev sistem). Bi pa precej lažje&z veseljem počel kaj v zvezi s svojo izobrazbo, ki je inženir informatike, pa enostavno brez vez skoraj nikamor ne prideš, kjer bi ponujali mentorstvo, ki ga jasno vsak začetnik rabi, razen če ne delaš res nekaj osnovnega, kot tile informatiki pri nas, pride en fosil printerju nastavit IPje, potreboval dobro uro, za 7 prižganih računalnikov, računalnikov, da mu je uspelo IPje uskladit, jasno, le 1 ip je moral vpisovat, pa je modela zmedel XP, ki je očitno preveč moderen, je pa zrihtal, le da je neke printerje podupliral ali celo potrojil, sem vsaj vedel kaj hudiča je počel toliko časa :)):D. Če pa slučajno najdeš nekaj kamor nihče preko vez noče iti, pa pustiti službo za nedoločen čas ni ravno ugodno...

Skratka službeni moto se glasi: "šuti i trpi"
*Črna grafična kartica z rumeno lučko in varčnim hladilnikom*
Neslišen intel procesor iz lepe modre škatle* 2 enakomerno ploščata rama*
*overclockan napajalnik in varno ohišje z modro lučko* Hofer gamer copate*

Scorpia ::

Moja sluzba je naceloma ok, imam razgibano delo, kjer mi ni treba sedeti in sem tudi dosti na nogah. Zal pa so se razmere spremenile, nekaj jih je slo stran, nekaj v pokoj, sprejeli dodatna dela itn., novih ljudi pa nikjer in ogromno bolniske. Tako da zadnje case zgorim v sluzbi, ker tudi nisem vec tak mladenic, ko sem z lahkoto delal celodnevne, tudi ce sem spal par ur po divji noci. Nekako bi rekel, da pogresam stare case (10-15 let nazaj), kjer sem precej manj delal, naredili pa dovolj. Glede na to, da se stvari nikamor ne premikajo v javnem sektorju in po vseh dogodkih, vecinoma slabi, o nadurah in placah, da ne govorim, se nekako ne vidim vec v tej sluzbi. Razmisljam, da bi se bolj posvetil druzinskemu podjetju ali pa enostanvo sel tujino, kjer sem si ze siht nasel, samo se drago prepricati...
////

pinkalo2 ::

Markus386 je izjavil:

Jah, a obstaja alternativa? :)


Obstaja. Recept za njo pa ne.

blink ::

pinkalo2 je izjavil:

Kako je, ko se zjutraj vstaneš, a z veseljem greste v službo in uživate v tem kar delate, ali vam je to le nujna muka, češ moram delati nekaj kar sovražim, da bom lahko delal stvari, ki jih imam rad(ali zato da bom lahko plačal položnice). A vsak dan med tednom pomislite - fak, jutri pa v službo, kdaj bo petek?!?


Najlažje izmeriš ljubezen do službe tako, da ljudi vprašaš: Ali bi hodili v službo in delali zastonj?

Scaramouche ::

Verjamem da 99% ljudi hodi v službo ki jo glih nimajo radi, pa tudi če so v panogi ki jo imajo radi, vedno je nekaj kar ni vredu, šef ali sodelavci,plača,predaleč se voziš, delavnik,itd


V enem šparu poznam eno na pultu ki ima tak nasmeh in energijo z ljudmi, da mi je enigma kako lahko tako rada sedi in se pogovarja ter nekako sočustvuje, kar čutiš jo, za delo ki ga večina gleda kot prehodno ali nižje..

Določeni zmorejo gledati na svet drugače, nekateri tudi ko dobijo povišanje in več denarja takoj postavijo nov cilj in so takoj nezadovoljni ker edino tako strmijo k več...

Utk ::

SambaShare je izjavil:

Hodit delat nekaj kar te ne veseli še ni tak problem. Precej (recimo 30%) hodi tja z veseljem, samo ker je doma še huje :P.

Tako je. Ce ti je lepo v sluzbi, nimas toliko super sluzbe kot imas doma bedo. Ker jaz ne bi raje niti sladoleda lizal 8 ur vsak dan nekje kot bil doma s svojimi.

dreta ::

Biti zaposlen in hodit v sluzbo je nekaj naslabsega kar se ti lahko zgodi.
Samo creda to pocne in ti bo vsak rekel da je to normalno.
Sem hodil v sluzbo in delal tisto kar me je res veselilo. Samo po recimo 20 letih
ti vse dopizdi kar moras vsak dan delat 8h. Sploh ce je to sluzba.
Le kdo si jo je omislil.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: dreta ()

cebelar123 ::

Eni hodijo v službo drugi pa delat.

dj_uro ::

Pri meni je tako; zjutraj godrnjam, ker bi lahko še kakšno uro dlje spal...
Potem pa, ko enkrat pridem v pisarno in spijem drugo kavo hitro mine tistih 9h ki jih v povprečju oddelamo na dan.
Težko mi ni, najlažje pa tudi ne... Moja vizija je trenutno v gradnji hiške, ki jo začnem spomladi... Zato se še toliko bolj ženem, da kapne še kakšen € ali dva...
vw-klub.si

krneki0001 ::

vostok_1 je izjavil:

Boljše vprašanje...kdo dela kar ga veseli?


Jaz, jaz delam to kar me veseli. 33 let že programiram, zadnjih 20 let sem za to še zelo dobro plačan.

pegasus ::

blink je izjavil:

Najlažje izmeriš ljubezen do službe tako, da ljudi vprašaš: Ali bi hodili v službo in delali zastonj?
Ja. Že vseh 17+ let. In neki čudaki me še plačujejo za to ...

fikus_ ::

Pinkalo, življenje ni tako črno-belo, kot pišeš na začetku. Tudi, če si splaniraš v "nulo", te marsikaj preseneti. V življenju se ti dogajajo dobre in slabe stvari. Če imaš "srečo" imaš "normalno" družino, otroke "solidno" vzgojene, da te na stara leta pridejo kdaj pogledat, . . . , potem si dosegel svoj "cilj". Vmes se pa lahko mazsikaj dogaja.

juroz ::

blink je izjavil:

pinkalo2 je izjavil:

Kako je, ko se zjutraj vstaneš, a z veseljem greste v službo in uživate v tem kar delate, ali vam je to le nujna muka, češ moram delati nekaj kar sovražim, da bom lahko delal stvari, ki jih imam rad(ali zato da bom lahko plačal položnice). A vsak dan med tednom pomislite - fak, jutri pa v službo, kdaj bo petek?!?


Najlažje izmeriš ljubezen do službe tako, da ljudi vprašaš: Ali bi hodili v službo in delali zastonj?


Če bi imel vse ostalo poštimano kar se denarja tiče - ja. Sicer ne za 8 ur, tam med 4-6 pa lahko. Pa do 4 dni na teden, v povprečju raje 3.
Drugače pa ravno z muko ne hodim na šiht, z največjim veseljem pa tudi ne več. So pa bili časi ko sem res z veseljem hodil. Mislim da je razlog v preveliki statiki dela zadnje leto ali dve.

Egidij88 ::

Ni je stvari na temu svetu, da bi jo z veseljem delal 40+ ur na teden. Ni mi ravno hudo delati, normalno pa hodim tja zaradi keša, ki ga ni nikoli dovolj. Večino časa me z glavo ni tam, pač pa sem pri teku, kolesu, kakšnemu eventu itd.

kody ::

Ze 10,5 let redno zaposlen....
Edino zaradi cesa hodim v sluzbo z "veseljem" je dobra placa...
Se trudijo nas zmotivirat, da bi srce nesli v sluzbo in podobne floskule...ampak sem raje milijonkrat doma z mojimi...edina "sluzba" ki bi jo z veseljem delal...je urejanje okolice svoje bajte ali v bajti...torej delo za sebe

holabaluza ::

Zadnjih 10 let programiram in v veliki meri rad hodim v sluzbo. Vcasih je stresno in so dnevi, ki bi najraje bil doma ... overall pa je uzitek, posebej ob grdih vremenih ali pa pozimi ob mraku se vedno kodirat v pisarni :D najtezje pa je poleti, kjer si obicajno dam cilj max 8 ur dela, potem pa uzivat ob lepem vremenu.

DrSergioDJ ::

vostok_1 je izjavil:

Boljše vprašanje...kdo dela kar ga veseli?


Tudi jaz :)

Imam srečo, da se je razvilo iz hobija v plačano delo, obenem pa imam vsaj za zdaj tudi precej prostega časa (freelancam) in redko kateri mesec sploh delam več kot 50-60ur.
...

PrimoZ_ ::

Jaz svoje delo opravljam z veseljem in mi zjutraj sploh ni muka it.
Če denarja ne bi potreboval bi še vedno delal to kar delam, samo da bi naprimer delal za kak foss projekt, trenutno pa pač delam za podjetje za EUREUREUR.

Vem pa da večini je delo/služba nujno zlo za preživetje.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: PrimoZ_ ()

opeter ::

vostok_1 je izjavil:

Boljše vprašanje...kdo dela kar ga veseli?


Jaz tudi. Ampak to marsikdo ne bi delal, ker je "delovni čas" izredno fleksibilen.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

Tr0n ::

Meni bi blo kr dolgcajt brez sluzbe. Kaksna dva, tri tedne bi se mogoce zdrzal, kaj vec pa ne. :)

jusv ::

Mislim, da velik ljudi dela stvari, ki jih veselijo, ampak so delovni pogoji takšni, da jih odvrnejo od tega, da bi z veseljem hodili v službo.
Pametne smo podnevi z lučjo iskali!

zavajon ::

dreta je izjavil:

Biti zaposlen in hodit v sluzbo je nekaj naslabsega kar se ti lahko zgodi.
Samo creda to pocne in ti bo vsak rekel da je to normalno.
Sem hodil v sluzbo in delal tisto kar me je res veselilo. Samo po recimo 20 letih
ti vse dopizdi kar moras vsak dan delat 8h. Sploh ce je to sluzba.
Le kdo si jo je omislil.

Same here. Le da sem zdržal 25+ let ;)

Če le uspeš najti način, kako preživeti brez redne službe, bo to super.
Vendar to ni tako enostavno. Morda bi bilo dobro začeti s tem, da se naučiš živeti s čim manj tekočimi stroški.

Šmorn ::

Biti zaposlen je super, samo hoditi v službo ni. Imam srečo, da me delo zanima. Tako sem vsaj na stopnji toleriranja vsega skupaj.

zavajon je izjavil:

Morda bi bilo dobro začeti s tem, da se naučiš živeti s čim manj tekočimi stroški.

Problem, če imaš puf. Drugače nobena znanost. Ne kupuješ raznih red bullov, sokov in podobnega sranja v trgovinah, pa si že na pol poti. Gledam po trgovinah pol vozičkov je take robe.

jero_no1 ::

OP - jz se ti že vnaprej opravičujem za sledeče besede.

Meni deluješ kot razvajen fant, ki ga doma podpirajo z žepnino v višini vsaj minimalne plače in se ti zato ne da hodit v službo. Btw - koliko si star, če ni skrivnost?
Potem, ko enkrat živiš na svojem in imaš vsakomesečne tekoče stroške, nimaš druge izbire kot nekaj delati. Za večino to pomeni služba vsaj 8 ur/dan, za nekatere pa 3 mesečni projekt po cele dneve in potem kakšen mesec bolj kot ne prosto. Če imaš srečo, dobiš službo v panogi, ki te veseli in morda še dober kolektiv, da ti zjutraj ob 6h res ni težko vstat iz postle in se premaknit do službe.

Egidij88 ::

Ker pač že moram viseti po 8 ur na šihtu, vsaj poskušam ta čas izkoristiti. Npr. velik delež browsanja po netu opravim med službo.

dexterboy ::

pegasus je izjavil:

vostok_1 je izjavil:

Boljše vprašanje...kdo dela kar ga veseli?
Tudi jaz. Making this world a better place je vedno dovoljšnja motivacija, da prav dolgo ne zdržim stran od službe.

Če te šefi ne ovirajo to make this world a better place... You are lucky Luke 8-)
Ko ne gre več, ko se ustavi, RESET Vas spet v ritem spravi.

l0wc4 ::

Zelo rad hodim v službo, sem recimo da DevOps. Dela je ogromno, ogromnokrat stresno. Kolektiv je odličen. Pride dan, da se mi ne da, potem, pač delam od doma. Za svoje delo sem čisto solidno plačan. Zadovoljstvo na delovnem mesto je zelo odvisno od kolektiva in seveda plačila. Pravilno si zapisal, da delaš 250 dni na leto, pa recimo 2 x 10 dni počitnikuješ, ampak tako je, stvari se spreminjajo, tudi v službi v recimo moji stroki, ne delam efektivno 8 ur/dan.

111111111111 ::

Jaz menjam službo na 5-7 let in se super obnese. Malo zamenjaš okolje. Sedaj sem v 3 službi, eden od vodilnih kadrov, pridem ko hočem, grem ko hočem, delam od doma ali v firmi. Imam pa 24/7 dosegljivost in če je štala moram letet, nedelja, sobota ni važno. Sedaj sem v novi službi 6 mesecev in sem delal 3 sobote, tako da to ni tako grozno. :)

Rad hodim v svojo službo in bi jo bil pripravljen delati za pol manj denarja. Dobro da šef ne ve. :P

EDIT: Namen je čez 5-6 let da grem na svoje, naredit kakšno fimro. Upam da bo ratal. :D

Zgodovina sprememb…

superpika ::

Če denar ne bi bil ovira bi delala čisto druge stvari ... tako pa na žalost 8 urni delavnik, sedenje za compom od 8-16. Trudim se in iščem druge možnosti, se učim novih veščin itd. Sicer v moji stroki lahko delam kot freelancer, tako da je to opcija ko se vsega naveličam. Če bi pa lahko delala karkoli bi odprla pasje varstvo :)

solatko ::

Ko sem začenjal v zgodnjih 70-ih letih prejšnjega stoletja živeti na svoje, sem v 4-ih letih zamenjal 3 firme v treh čisto različnih panogah - začel v elektro stroki - instalacije, adaptacije, novogradnje, se preselil v kovinarstvo - struženje, rezkanje, varjenje, vrtanje,.... in končno v tekstilu, kontrola blaga.
Služb je bilo kolikor hočeš, plače so bile sila različne, v neki firmi tudi 2x višje za enako delo, izbor del pa po želji.

Potem pride sopotnica, z leti otrok, reševanje stanovanjskih in drugih problemov, ob vsem tem še vsakodnevni obvezni trening, vzdrževanje motorja, dveh avtov, tako, da si prisiljen hoditi v službo.
Na srečo je prišlo obdobje, ko sem delal tisto kar mi je tudi hobi, plače odlične, žena in otrok fantastična partnerja, tako, da mi nobena stvar ni bila težka.
Ko ugotoviš, da služba, v kateri nekaj nesposobnih posameznikov vegetira na tvoj račun in se tega naveličaš, poizkusiš še malo na svoje, če pravilno zastaviš, ti lahko še uspe in potem začneš v delu uživat, problem pa postane čas, ki ga rabiš zase in familijo.

Takole se premikaš skozi življenje in, če nisi ravno požrešen materialist, je v tem času dovolj časa za uživanje življenja. Privoščiš si, kar si lahko, pomembno je pa samo to, da nisi lačen in brez strehe nad glavo, vse ostalo pa si prilagajaš na trenutne finančne razmere. Na ta način si v življenju zadovoljen in vedno dobre volje, kar pa zelo dobro upliva na bližnjo in daljno okolico.

Potem pa, tako kot je nekdo izjavil v postu zgoraj, če imaš srečo, dočakaš penzijo in takrat dejansko lahko počneš, kar te veseli in čisto nič drugega.
Delo krepa človeka
««
«
1 / 12
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

MAGNA razgovor (strani: 1 2 3 432 33 34 35 )

Oddelek: Loža
1747255942 (15116) miha98
»

World Economic Forum: Letos boste službo lažje kot v Sloveniji našli le na Japonskem (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Novice / Ostale najave
22156537 (42667) bbf
»

Slovenci ne bomo delali za minimalno plačo! (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
15831838 (26542) Mr.B

Več podobnih tem