» »

Kje v slo. nabavit Thomy majonezo proizvedeno v Švici?

Kje v slo. nabavit Thomy majonezo proizvedeno v Švici?

Kron ::

Naslov je kar vprašanje.

Seveda je govora o majonezi v kozarcu. Vem, tista v tubi je švicarska (CH).
=**=C64=**=

radmannsdorf ::

E'leclerc mogoče.

Kron ::

Ok, tam še res nisem preveril. Mogoče ve kdo zagotovo?
=**=C64=**=

mlamat ::

Mercator

Več informacij: info@si.nestle.com

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mlamat ()

radmannsdorf ::

Če je ne dobiš, priporočam da probaš Zvijezda majonezo. Meni je kar dobra, proti ostalim ki so čudne :)

korenje3 ::

jaz imam 2 v tubi... sem ponesreči kupil. prodam za 2€. sicer pa prodajajo v e-leclercu.
i9-12900k; 32GB DDR5-6000 CL36; Nvidia RTX 3080 ti;
Gigabyte Aorus z690 master; Be Quiet Dark Power 12 1000W

BuDi79 ::

korenje3 je izjavil:

jaz imam 2 v tubi... sem ponesreči kupil. prodam za 2€. sicer pa prodajajo v e-leclercu.

Kron je izjavil:

Seveda je govora o majonezi v kozarcu. Vem, tista v tubi je švicarska (CH).

radmannsdorf ::

korenje3, ne se hecat in dober tek! ;)

martincek1 ::

Tomy majoneza je meni edina, ki ni popolnoma nagravžna po okusu. Doma so njaprej kupili neko Zvijezdino, potem še Helmans in tisto je bil en velik poraz od majoneze. Verjetno se z okusom kot mulc nisem preveč obremenjeval, ampak se mi zdi, da je kar velika razlika že med srbsko Tomy majonezo v kozarcu in švicarsko v tubi. Bom probal... :)

Kron ::

@martincek1

Jap, mi bolj ustreza tista iz tube. Še posebej če primerjaš hkrati eno in drugo, je kar razlika v okusu. Srbska je tudi nekoliko malenkost bolj rumene barve in bolj "žele" konsistence.

@mlamat

Si prepričan da tudi ta iz Mercatorja ni narejena v Srbiji?
=**=C64=**=

RejZoR ::

Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

Ganon ::

radmannsdorf je izjavil:

Če je ne dobiš, priporočam da probaš Zvijezda majonezo. Meni je kar dobra, proti ostalim ki so čudne :)


Obupno slab okus ima.

fosil ::

Meni je najboljša Gea majoneza

Tako je!

starboi ::

fosil je izjavil:

Meni je najboljša Gea majoneza



Še en glas za Gea majonezo ! Konzumiram jo zadnje leto in je več kot odlična v primerjavi z ostalimi .

SimplyMiha ::

Katero drugo majonezo pa ješ, da poznaš razliko?

kingsix ::

Vse te majoneze so larifari.
Nabavite si light oljčno olje in si pripravite sami. Bistveno boljše in bolj zdravo.

polpo ::

Sam sem tudi poizkusil več majonez, ko so menjali "proizvajalca" Thomy majoneze.
Poizkusil sem Gea, Hellmans, Kraft, Zvijezda, hoferjevo ali lidlovo znamko in Calvé Classica. Slednjo sem dobil čez mejo v Italiji in mi je še najboljša, sledi Zvijezda in Gea. :D

legend ::

Fantje, jaz mislim da bi vam še najbolje delo nekaj dni posta, pa se ne bi več obremenjevali s takimi neumnostmi. :)

Samael ::

kingsix je izjavil:

Vse te majoneze so larifari.
Nabavite si light oljčno olje in si pripravite sami. Bistveno boljše in bolj zdravo.


Do momenta, ko fašeš salmonelo?

http://www.nijz.si/sl/tvegana-zivila-na...

Tu je neki razlog, zakaj dandanes nikjer več ne pripravljajo homemade majonez.

kingsix ::

če si ne znaš pasterizirat rumenjaka oz kupit le teh pasteriziranih ni moj problem.

dexterboy ::

zakaj pa mora biti ravno švicarska?
okus ali kaj drugega?
sprašujem, ker enkrat na leto za veseli december kupim kečap, majonezo in kokakolo.
pa še to zaradi otrok da je "kao" praznično vzdušje....
Ko ne gre več, ko se ustavi, RESET Vas spet v ritem spravi.

Er333 ::

dexterboy je izjavil:

zakaj pa mora biti ravno švicarska?
okus ali kaj drugega?
sprašujem, ker enkrat na leto za veseli december kupim kečap, majonezo in kokakolo.
pa še to zaradi otrok da je "kao" praznično vzdušje....

kaaj? sploh ne vem kako naj to komentiram :O
A si ti eden tistih, ki otrokom ne pusti jest "slabe" hrane, potem pa otroci pridejo nekam na rojstni dan in vse požrejo ker tega doma ne dobijo?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Er333 ()

dexterboy ::

obračaš besede?
otrokom pustim jesti, le doma v hladilniku nimamo tega razen decembra.
imaš sam otroke in govoriš to iz lastnih izkušenj?
Ko ne gre več, ko se ustavi, RESET Vas spet v ritem spravi.

next3steps ::

Pusti ga, je le snežinka .

radmannsdorf ::

dexterboy je izjavil:

zakaj pa mora biti ravno švicarska?
okus ali kaj drugega?

odgovorim kar namesto opa oz. tudi v mojem imenu, okus je drugačen.

Machete ::

fosil je izjavil:

Meni je najboljša Gea majoneza



Tudi meni, amapk jo ne najdem več v našem 'tavečjem' mečkatorju.

Ostalo se je v 15ih letih zelo pokvarilo. Včasih pojem Thomy, je kisla brozga. Helmans, zvijezda in ostalo podobno. Še najboljše so potem Hoferjeve XY brand. Sicer pa jo kupim, 3x na leto, tako da no biggie.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

shotalick ::

radmannsdorf je izjavil:

Če je ne dobiš, priporočam da probaš Zvijezda majonezo. Meni je kar dobra, proti ostalim ki so čudne :)


Še en glas za Zvijezdo. Meni je nekako najboljša, pa sem ene par let nazaj užival v Thomy-u, ampak mi več ne potegne. Mi pa ni napačna tudi Hoferjeva v tubi.

fosil ::

Machete je izjavil:

fosil je izjavil:

Meni je najboljša Gea majoneza



Tudi meni, amapk jo ne najdem več v našem 'tavečjem' mečkatorju.

Ostalo se je v 15ih letih zelo pokvarilo. Včasih pojem Thomy, je kisla brozga. Helmans, zvijezda in ostalo podobno. Še najboljše so potem Hoferjeve XY brand. Sicer pa jo kupim, 3x na leto, tako da no biggie.

Ja mercator slovensko robo zamenjuje s hrvaško.
Zamenjaj trgovino.
Tako je!

jusv ::

fosil je izjavil:

Machete je izjavil:

fosil je izjavil:

Meni je najboljša Gea majoneza



Tudi meni, amapk jo ne najdem več v našem 'tavečjem' mečkatorju.

Ostalo se je v 15ih letih zelo pokvarilo. Včasih pojem Thomy, je kisla brozga. Helmans, zvijezda in ostalo podobno. Še najboljše so potem Hoferjeve XY brand. Sicer pa jo kupim, 3x na leto, tako da no biggie.

Ja mercator slovensko robo zamenjuje s hrvaško.
Zamenjaj trgovino.


Tole pa kar drži. Poreklo pri sosedu več ni slovensko ampak je vedno več hrvaškega. Tole z zamenjavo trgovine sem tudi jaz naredil in sem kar zadovoljen.
Pametne smo podnevi z lučjo iskali!

Invictus ::

Tommy majoneza, narejeno v Sloveniji, je ista kot v Švici.

Ko na novo zaženejo proizvodnjo pri nas, pride iz Švice človek z vedrom nekih surovin, nihče ne ve kaj, strese v mašino in gre.

Lokalci nimajo pojma za kaj se gre.

Je pa to rekla/kazala informacija...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

nekikr ::

To pa sigurno ni res. Če je švicarsko, nemško, ali pa vsaj avstrijsko, je sigurno boljše. Nas lepo poboža po egu. Srbska majoneza? Lepo prosim, okus ima po kečapu, pokvarjenemu, pa smrdi.

ZPS je naredil že dve raziskavi na to temo, ki sta pokazali, da je vse isto.

c3p0 ::

Zadnjič sem videl srbsko thomy majonezo, spredaj pa napisano "swiss recipe", tako da se zgleda nekaj trudijo.

Okus, ki jo loči od drugih, pa je predvsem po kopru aka. dillu, ni to coca cola in velika skrivnost recepta.

BuDi79 ::

nekikr je izjavil:

To pa sigurno ni res. Če je švicarsko, nemško, ali pa vsaj avstrijsko, je sigurno boljše. Nas lepo poboža po egu. Srbska majoneza? Lepo prosim, okus ima po kečapu, pokvarjenemu, pa smrdi.

ZPS je naredil že dve raziskavi na to temo, ki sta pokazali, da je vse isto.
Ne vem kakšne ZPS raziskave ti bereš. Verjetno so delane posebej zate: Na trgovskih policah: Za Slovence slabši izdelki (Večer), Izdelki na slovenskem tržišču so slabše kakovosti (RTVSLO)

"Izvedenci ZPS opažajo, da je v Avstriji na voljo več mesnih in mlečnih izdelkov, ki vsebujejo kakovostnejše sestavine, kot v Sloveniji"

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: BuDi79 ()

nekikr ::

Izpostavili so še, da so izvajalci raziskav primerjali različne izdelke, zaradi česar bi izsledki na potrošnika lahko delovali zavajajoče. Primerjali so izdelke tujih dobaviteljev oziroma proizvajalcev in izdelke slovenskega porekla, za katere so seveda uporabljene drugačne sestavine. Ugotovljena odstopanja so tako logična posledica različnih proizvajalcev in sestavin, pravijo v Hoferju.


Sicer pa preberi oba, celotna testa in ne rumenega povzetka.

Plenice recimo.
Za nutello in podobno imaš tudi.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: nekikr ()

BuDi79 ::

Gre za različne izdelke, ne slabšo kvaliteto... to je tak izgovor kot to da Naš otrok ni neumen, samo poseben.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: BuDi79 ()

jusv ::

To je res slab izgovor Hoferja, da za slovenske izdelke uporabljajo slabše sestavine.
Pametne smo podnevi z lučjo iskali!

bauci ::

V Qulandiji Interspar NM imajo Thomy majonezo z zenfom in še eno ali dve majonezi (light ? - se ne spomnim), ki je izdelana v Švici. Ni na rednem prodajnem mestu ampak na posebnem pultu, kjer so akcije. Imajo tudi zenf (gorčico) izdelano v Švici. Sem probal majonezo z zenfom in samo zenf in sta super. Samo zenf je kr orenk pikanten.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Coca Cola - sprememba okusa? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
16623465 (17132) RejZoR
»

Dobra omaka za doma narejen hamburger

Oddelek: Loža
1410631 (8974) MTB
»

Kebab omaka

Oddelek: Loža
3732237 (25444) ;-)
»

Kje dobit hamburger "potrebščine" (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6617448 (15395) RejZoR

Več podobnih tem