» »

Kebab omaka

Kebab omaka

sthep ::

Živjo,

Mene zanima če kfo mogoče ve, kakšna omaka (predvsem tista bela) je v kebabu?
Če bi ugibov bi reku, da je nekaj med jogurtom, smetano in še čim?

hamax ::

js bi reku, da je jogurt, majoneza in cesen.

sthep ::

js bi reku, da je jogurt, majoneza in cesen.


Česen dvomim, da je.

Steinkauz ::

Odisno kje. Povečini je not...
http://www.kulinarika.net/forum/topic.a...

EDIT: http://www.tina.si/?load=17&izdelek=126 :))
Če bi ble manjše količine bi jst še kako nabavu(rdečo sicer :P)

Zgodovina sprememb…

Meizu ::

Uff, omaka za kebab, to seka. Brez omake ni kebaba.

Jst bi rekel da je nekaj na osnovi jogurta in majoneze. Sam jebemu pogosto se mi zdi da je to kr tatarska omaka, kar pa seveda ni. Ali pač?

Pouh ::

Meizu, pomoje si kar blizu. Mati je ravno zadnjič delala kanelone in je za zraven naredila malo po svoje tatarsko omako. In bil je zelo podoben okus.

Meizu ::

Ja, mogoče. Dej, bom pobrskal po spletu pa postam, če kaj najdem.

Steinkauz ::

Hja kaj pa vem. Men ima tatarska omaka precej drugačen okus. Vsaj na nazorjevi(duna imniss, aga kebapci na trubarjevi, itd). Če ješ pa v bolj tako tako kebabdžinici pa se zna sgodit, da ti da tatarsko :)
V originalu gotovo ni.

Meizu ::

Eko, nekaj sem našel. Je šla ženska prou vprašat v kebabđinico :)

Citiram:

Takole: recept za omako iz prve roke :-)

Sta dve različni omaki. Ena je rdeča, druga je bela. Točen recept bi bil za 15 litrov, zato niti nisem spraševala količinsko, ampak samo za sestavine:
Rdeča:
solatna majoneza
jogurt
sol, poper
mleta sladka paprika
začimba za mešano solato. Pravi, da se kupi pri nas, v "vrečkici"(ne flaški-kozarčku)
zelo malo vegete

Bela:
solatna majoneza, jogurt, veliko več vegete, malo česna, začimba za mešano solato, sol, poper.

Upam, da vam bo uspela tudi v manjših količinah.

Steinkauz ::

Mnja ponavad dajo še kej svojga za svojevrsten okus. Povečini imajo bele preveč česna. Alibaba kebabči(na glavni železniški postaji) naprimer(čeprov je dobr, bon pa zastonj-70 centov :))). Na nazorjevi še do nedavnega nikoli nism začutu česna. Pred pol leta pa so začel mal več česna šopat, sam še vedno vzamem, ni pa idealno za kake žurke :D
Na trubarjevi majo zmirno dozo česna. Si umiješ zobe pa je kul.
K z alibaba pa tut če si takoj in še zvečer umiješ zobe pa še vedno čutiš in šele ko si zjutri umiješ zobe nekako zgine. Tam pa vedno vzamem 2x rdečo namest bele, k to je pa mal prehuda :P

sthep ::

Bo treba sprobat tole, kar si napisu Meizu.
Se mi že sline cedijo:)

Steinkauz ::

Brez točnih količin težko da ti bo kej ratal :))
No mogoče pa :)

Zeberdee ::

Tatarska je v večini iz olja, omaka iz kebaba pa je na drugi osnovi...

koyotee ::

Tatarska je v večini iz olja, omaka iz kebaba pa je na drugi osnovi...
8-O 8-O 8-O 8-O 8-O 8-O 8-O 8-O

da nebo pomote za telebane
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

Meizu ::

Zeberdee imaš pa dobre ja hehe...

Steinkauz ::

Majoneza je na osnovi olja al kaj :\. Jogurt pa glih ni no ...

Zeberdee ::

Vidim, da nikoli niste delali v kakšni piceriji.

Tatarska se naredi nekako tako:

2 litra olja, 2 jajca in mešanica že prej pripravljenih začimb. Potem pa miksej.

gzibret ::

Majoneza se naredi takole:

miksaš rumenjake do onemoglosti, potem pa počasi ob miksanju pri veliki hitrosti dodajaš olje. In to veliko olja.

In ja, v tatarski (ki je btw majoneza s čebulo, kumaricami in začimbami) je tako na uč lahko tudi do 70% olja.

Tisto, kar je koyotee prilimal je bolj podobno tzatzikiju, kot pa kakšni tatarski.
Vse je za neki dobr!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: gzibret ()

DimmniBurek ::

Da ni kdo zamešal tatarske in tržaške:D
There Is No Stronger Drug Than Reality

T0RN4D0 ::

Tržaška je ponavadi česen, peteršilj, pa zaliješ z vročim oljem. Nisem še slišal da bi dodajali jajca.

Tatarska je "majonezasta" z začimbami. (kumare, čebula, gorčica, kis, sol, poper, you name it). Majonezo sicer dobiš iz jajc in olja, vendar ne vem če ravno v razmerju 2 jajca na 2 litra olja. Ali?
(\__/) This is Bunny. Copy and paste bunny
(='.'=) into your signature to help him gain
(")_(") world domination.

YaN-cH ::

Evo vam recept za majonezo, ker je tatarska narejena iz majoneze +začimbe v grobem, se lahko komot trdi da je v tatarski 70% olja. Tako da ima gzibret povsem pravilno.

Zeberdee ::

Tornado: Ne bom trdil, ker se ne spomnim. Ampak vsi te recepti, ki jih vidim tukaj, so veliko bolj zakomplicirani, kot tisto, kar sem delal jaz (v piceriji, delalo se je na ogromnih količinah, to je bilo 5 - 7 let nazaj, ko salmonela še ni bila tako popularna in se je delalo za cel teden vnaprej).

Stoprocentno pa se spomnim, da kaj več kot jajca, olje in kilske vreče začimb v prahu (neka italijanska zadeva, v podobnih embalažah kot majoneza v burekarnah) ter nasekljan peteršilj, notri nismo dali.

zuz3k ::

zašli ste v offtopic fantje!

je kdo našel bolj podroben opis kako se naredi omako?
Life is a psychological game.

zuz3k ::

recept:

1 lonček polnomastnega jugurta
1 žlica kisle smetane
3 stroki česna (drobno narezani)
1 žlička tajske začimbne mešance koriander z limeto
1 žlička mešanice zelišč za solato


Vse sestavine premešamo, nič ne solimo, saj vsebuje tajska začimbna mešanca že sol! Pustimo stati v hladilniku vsaj 1 uro.
Life is a psychological game.

Ales ::

Originalna kebab omaka vsebuje tajsko začimbno mešanico? Svet je res postal globalna vas... >:D

Al je fora pač v koriandru in limeti?

Avenger ::

zuz3k je izjavil:

recept:

1 lonček polnomastnega jugurta
1 žlica kisle smetane
3 stroki česna (drobno narezani)
1 žlička tajske začimbne mešance koriander z limeto
1 žlička mešanice zelišč za solato


Vse sestavine premešamo, nič ne solimo, saj vsebuje tajska začimbna mešanca že sol! Pustimo stati v hladilniku vsaj 1 uro.


Hja, ker nisem dobil niti tajske začimbne mešanice, niti koriandra, sem to pač spustil. Dodal sem sol, papriko v prahu, limetin sok, sladkor (stevia), ampak sem malo pretiraval in je prišlo presladko, dodal še gorčico in je prišlo ven perfektno. 8-)
It is better to be hated for what you are than to be loved for something you are not.

;-) ::

Še nisem jedel kebaba ki bi imela omaka česen not...vsaj sveži ne.

RejZoR ::

Dvomim da je not česen, čeprav je odvisno od lokala. Dons sem ga jedel in je izgledalo kot mešanica jogurta, majoneze in paprike (po možnosti rahlo pekoče, ker je bila zadeva mal pikantna).
Česna definitivno ni bilo zaznati.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

urbecar ::

;-) ::

RejZoR je izjavil:

Dvomim da je not česen, čeprav je odvisno od lokala. Dons sem ga jedel in je izgledalo kot mešanica jogurta, majoneze in paprike (po možnosti rahlo pekoče, ker je bila zadeva mal pikantna).
Česna definitivno ni bilo zaznati.

Pri nas tud ne.

Ne v celju na železniški, vojnik ČaoČao, MB (šestica,čaočao,paša), slov.bistrica (čaočao, center) nikjer še nisem dobil česna noter bi pa bilo zanimivo...kje ga imajo ?

fosil ::

V beli omaki je česen, saj se čuti, v rdeči pa seveda ne.
Tako je!

;-) ::

Ja kje ?

TRIROG ::

Aga kebapči

mihec87 ::

velenje doner kebab nasproti rehe se isto čuti malo česna v beli...

fosil ::

;-) je izjavil:

Ja kje ?

Bi reku da kar povsod.
Tako je!

Magic1 ::

Sem ravnokar uspel naredit belo omako, ki je izpadla kar podobno kot jo dobiš zunaj.
40% kisle smetane
40% jogurta
20% majoneze (varira +-5% odvisno od močnosti okusa)
sol
poper
mešanica mediteranskih začimb(ali solatnih začimb)
česen(mlet suh ali svež zmečkan)-dodaš odvisno od okusa, jaz sem ga dal kar velik, ker mi je všeč.
Magic

GoodSatanist ::

Kako se pa naredi rdeča omaka?

;-) ::

hjoj paprika gre polek


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Vegeterjanski nasveti-recepti (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7313229 (3962) c3p0
»

Recepti in slike tega, kar so ustvarile vaše roke in domišljija :)

Oddelek: Sedem umetnosti
2213763 (9854) St@jler
»

Najboljsi sendvic (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
518766 (4903) JamesBond
»

Pizza z risalnimi žebljički

Oddelek: Loža
282380 (2109) Rott-von-weiler

Več podobnih tem